THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS Frankrijk wacht nog op zijn nationaal kabinet. Conflict in de Fransche metaalindustrie verscherpt. feADIt PROGRAMMA DT NSDAG 12 APR! L 1938 Ministerie-Daladier bevat geen grondslagen voor een duurzaam bestaan. in den boezem van den Raad oi' een uitspraak hoopt te verkrijgen over een resolutie inzake de legalisatie der erkenning. De Engelsche nota werd ook aan de Abessy- nische delegatie verstrekt. Tsjarig Kai Sjek zou vermist zijn. Volgens bericht van Japansche zijde. De houding der socialisten. (Van onzen Parijschen correspondent.) ENKELE weken geleden, in den nacht, toen de Duitsche troepen Oostenrijk binnenrukten en Léon Blum lialstar - rig bleef pogen een nationale eenheid rondom het volksfront te vormen, ging een groote kans voor Frankrijk verloren. Een ster ke regeering, beantwoordend aan de wen- schen van millioenen Franschen, zou toen ontvangen zijn met enthousiasme en een in die omstandigheden uitgeschreven leening ten behoeve der landsverdediging zou ruimschoot^ volteekend zijn, hoe groot het gevraagde bedrag ook was geweest. Weer staan we voor een krachtproef van het nu vergroote Duitsche rijk. Weer was er eèn kans, hoewel heel wat kleiner dan enkele we ken geleden, omdat de omstandigheden min der dramatisch zijn, tegenover Duitsche een heid Fransche eendracht te stellen, kleine on vruchtbare politieke partijtwisten te vergeten en dat breed gefundeerde kabinet van natio nale eenheid op te bouwen, dat in de tegen woordige omstandigheden zoo dringend noo- dig is. Van alle kanten dreigt gevaar, finan cieel, sociaal, van over de grenzen, maar de politiek is haar rechten blij ven behouden en opnieuw is een ministerie gevormd, dat ge vangen blijft tusschen enge partijbelangen. De vrees der radicaal-socialisten. De houding der radicale leiders in de uren, die de crisis voorafgingen, deed reeds vree zen voor een dergelijke oplossing. Sinds enkele jaren leeft de eertijds zoo machtige radicaal- socialistische partij in angstpsychose, de so cialistische propaganda heeft heel wat zieltjes gewonnen onder de „kleine luyden", die de kern van de radicale partij uitmaken en het gevolg is geweest dat de radicaal-socialisti sche afgevaardigden, die vroeger met bijna soevereine macht heerschten over Frankrijk, zich nu bijna steeds laten leiden door electo rale overwegingen. Het verloop en de oplos sing van deze crisis, de 104de sinds in 1871 de derde Fransche republiek werd uitgeroepen, bewijst dit zonneklaar. Na de Pyrrusoverwin ning, die Blum verleden Woensdag in de Kamer behaalde, toen slechts de helft der ra dicale afgevaardigden met hun votum de voor stellen van den minister-president steunden, had men verwacht, dat Daladier en zijn par tij genooten in. het kabinet onmiddellijk hun ontslag zouden indienen om een oplossing van de virtueel geopende crisis te verhaas ten. Over de stemming van den Senaat ten opzichte van het project-Blum bestond im mers niet den minsten twijfel en het koppige doorzetten van den afgetreden premier om toch voor den Senaat te willen verschijnen om zijn project later als reclame voor de par tij te kunnen gebruiken, kon enkel als gevolg tijdverlies voor het land beteekenen. Dat niettegenstaande de pressie door velen op Daladier uitgeoefend en het weinig enthou siasme, de tegenzin zelfs, die de radicale lei der voor verschillende voorstellen van Blum gevoelde, deze en zijn radicale collega's niet eerder hun ontslag hebben ingediend, valt alleen te verklaren uit angst voor een defini tieve breuk met de socialistische partij en een daarmee gepaard gaand stemmenverlies bij verkiezingen. Diezelfde angst heeft Daladier, nadat hem Vrijdagavond door president Lebrun de op dracht tot vorming van het nieuwe kabinet was opgedragen, weerhouden dienzelfden nacht reeds de regeering samen te stellen. ..Mijn regeering zal een sterke regeering zijn", verklaarde de nieuwe premier, maar hoeveel meer zou de publieke opinie onder den indruk zijn gekomen, wanneer onmiddellijk die sterke regeering de teugels van het be wind in handen had genomen! De heer Daladier heeft er de voorkeur aan gegeven te onderhandelen, voordat hij han delde, en boven alles het einde van het bui tengewoon nationaal socialistisch congres, dat. Zaterdagavond tot Zondagmorgen vijf uur beraadslaagde, afgewacht. Hij heeft zich opnieuw gewend tot de partijen en de onder partijtjes en de politieke groepjes en de slot som is, dat de nieuwe regeering wederom af hankelijk is van een zeker aantal fracties met eng-begrensde programma's en niet steunt op de eendrachtige volkswil. Volksfront exit. Een ding is slechts zonneklaar komen vast te staan: het volksfront is voor het oogenblik van de baan. Men had na de laatste rumoerige debatten tusschen den leider der socialis tische partij en de radicale woordvoerders in den Senaat, na de meer dan koele ontvangst ook van Blum's projecten door de radicale Kamerfractie en na de afwijzende houding der socialisten jegens Chautemps, toen deze volmachten aanvroeg om de financieele toe stand te saneeren, kunnen verwachten, dat voorloopig de radicale partij wel zou afzien van samenwerking met de socialisten. Toch heeft de heer Daladier de verzoenende hand uitgestoken en wel zeer rijk was de gave, die hij tegelijk hiermede aanbood: niet minder dan vijf ministerportefeuilles, waaronder die van buitenlandsche zaken voor den heer Blum persoonlijk! Dit aanbod werd door het socia listisch congres als te gering verworpen en zelfs werd tenslotte een motie aangenomen, waarin zeer zeker gesproken wordt van steun, maar met zulke beperkende bepalingen en zoo geheel en al volgens den. luim van het oogenblik, dat men de socialistische fractie eerder het nieuwe kabinet vijandig gestemd kan noemen. Daladier's kansen. Steeds nog bezorgd, niettegenstaande de weigering tot deelneming aan het ministerie, het contact met de socialistische partij niet geheel te verliezen, heeft de heer Daladier zijn ministerie eenigszins naar rechts georiënteerd door opneming van verschillende vooraan staande figuren uit het linksche centrum en met name van Paul Reynaud, Bonnet Man del, krachtige figuren, die ook in een nationaal kabinet op hun plaats zouden zijn. Het is dus zeer goed mogelijk, dat de heer Daladier ook verder nog naar rechts de stemmen zal win nen, die hij aan de linkerzijde verliest, doch geheel en al zal dit afhangen van het pro gramma, dat hij aan de Kamers zal voorleg gen. Voor zoover de heer Daladier zich hierover heeft uitgelaten komen hierop puhtên voor. die de rechterzijde in even groote mate be- kooren zullen, als zij de tegenstand van de linkerzijde zullen opwekken en op de eerste plaats noemen wij de onder handelingen met Italië, die de erkenning vaar Ethiopië's verovering insluiten en op sociaal gebied onmiddellijke ontruiming der bezette fabrieken, wat weliswaar zonder ge weld zou moeten geschieden, maar ook zonder zwakheid, terwijl op financieel gebied noch tot wisselcontrole, noch tot inflatie, noch tot heffing op het kapitaal zal worden overge gaan. Om dit te vei'wezenlijken zou de heer Daladier beperkte volmachten aanvragen en op slot van zaken komt alles hierop neer: Zullen de socialisten niet even goed aan Dala dier weigeren, wat zij aan Chautemps gewei gerd hebben en wat de Senaat hen niet wilde toestaan en zullen in dit geval de partijen van rechts genoegzaam vertrouwen hebben in de nieuwe regeering om een tegenwicht te vormen tegen de socialistische en natuurlijk de comihunistische oppositie? Helaas, geeft de samenstelling vaai het ka binet op zichzelf geen voldoende waarborg, dat dit geschieden zal en het bestaan van hét ministerie-Daladiecr zal dus weer afhankelijk zijn van veel parlementair gekijf en. politieke intriges, een kwaad, waaraan het régime dreigt ten onder te gaan. J. W. KOLKMAN. (Nadruk verboden). Amerika. Vijf milliard voor steun aan hel zakenleven. President Roosevelt is voornemens in de eerstkomende vijftien maanden vijf milliard dollars uit te geven om den achteruitgang van het zakenleven tegen te gaan en handel en industrie nieuw leven in te blazen. De president stelt zich voor op de volgende wijze zijn doel te bereiken: 1. Hij wil het volgende belasting jaar twee milliard dollar beschik baar stellen voor steunverleening. 2. De Refico (Reconstruction Fi nance Corporation) zal anderhalf milliard dollar leenen aan spoorweg maatschappijen, openbare nutsbe drijven en industrieele onder nemingen. 3. Roosevelt stelt zich voor ander half milliard renteloos voor te schie ten aan staten en steden voor den bouw van woningen en den aanleg van openbare werken. Frankrijk, Deloncle doet mededeelingen over zijn geheime organisatie. De rechter van instructie, belast met het onderzoek in de zaak van de „Csar", heeft gisteren Deloncle ondervraagd, die zeide: „De Csar heeft nooit bestaan. Het is een uitvin ding van de politie. In werkelijkheid was ik leider van de „Csarn" een speciaal organis me voor „nationale regelende actie", dat deel uitmaakte van de „Ucad". Zooals de Ucad (Unie van comités voor zelfverdediging) een organisme was voor de verdediging tegen het communisme, wenschte de Csarn strijd te voeren door actie". Deloncle voegde hier aan toe, dat de Csarn een vijftigtal leden telde. Hij weigerde hun namen te geven, doch zeide, dat generaal Duseigneur er geen lid van was. De Csarn was een geheime vereeniging'. Over de vor ming van wapendepots zeide hij dat deze bij eengebracht waren door de onttrekking aan hun bestemming van zekere voor Spanje be stemde wapenzendingen. Deloncle verklaarde vervolgens, dat de Csarn betrekkingen onderhield met het leger. „Het ging er om met het leger te Parijs en in de groote centra, van waar belangrijke communistische vertakkingen uitloopen, een samenwerking te bestudeeren". Tenslotte zeide hij in betrekking te hebben gestaan met verscheiden officieren wier na men hij niet wenschte te onthullen. Duitschland, Paaschvrede voor Oostenrijk. Gouwleider Bürckel heeft voor Oostenrijk tot 25 April een Paaschvrede" aangekon digd. Tot dezen datum moet alle actie van de partij rusten, geen wijzigingen mogen wor den gebracht in het personeel van staat, ge meenten en bedrijven, na dezen datum zullen de noodzakelijke wijzigingen in personeel worden aangebracht door de door den Führer hiervoor aangewezeia instanties. Schadeloosstelling aan nationaal-socialisten. Rijkskanselier Hitier heeft bij decreet be paald, dat personen, die in Oostenrijkschen overheidsdienst waren en wegens hun na- tionaal-socialistische activiteit door de vroe gere machtshebbers waren gestraft, schade loosstelling zullen ontvangen. Onder deze be paling vallen al degenen, die ontslagen of disciplinair gestraft waren, zoomede de na- bestaandèn van overleden ambtenaren en beambten, die gestraft waren. Een toestel gedwongen te dalen. Maandagmiddag verschenen enkele Japan sche militarie vliegtuigen boven Sovjet Rus sisch gebied in het district Grodekovo, meldt Tass. Russische jachtvliegtuigen dwongen een van de Japansche toestellen op Russisch ge bied te dalen. De piloot deelde mede, dat zijn toestel behoorde tot een groep Japansche jachtvliegtuigen, welke op Korea gestatio neerd is. De volkscommissaris van buitenlandsche zaken heeft de Russische ambassade te Tokio opgedragen te protesteeren. Engeland wil de Abessynische kwestie „opgehelderd" zien. In de Britsche nota aan den Vol kenbond wordt gezegd, dat de Britsche regeering „den abnormalen toestand bestudeerd heeft, die voortgevloeid is uit het feit, dat vele leden van den Volkenbond waaronder niet minder dan vijf, die in den Raad vertegen woordigd zijn, erkennen, dat de Ita- liaansehe ï'egeering de souvereiniteit over Abessynië uitoefent of besluiten hebben genomen, die deze erkenning inhouden, terwijl de andere leden dit niet hebben gedaan." De Britsche re geering is van meening, dat deze toe stand opgehelderd moet worden. De Britsche regeering onthoudt er zich van aan te geven of zelfs maar te opperen, welke pi-ocedure gevolgd zou moeten worden om door den Volkenbond de erkenning van de verovering van Abessynië té laten legalisee- ren. Zij npemt cja^ibijnoch den 'Ri^d n0GÏ1 de Assemblée. Het is mogelijk, zoo zegt Reuter dat de Britsche regeering voornemens is een een voudige gedachtenwisseling te laten houden Japansche vliegtuigen boven Russisch gebied. Terrorisme in Palestina. Zes dooden bij bomaanslagen In de nabijheid van de gebouwen der Irak Petroleum Co. aan de Baai van Haifa is gisteren een bom ontploft, waardoor vier Arabieren gedood werden. Door eeia anderen bom werden twee Britsche politie-agenten gedood. De onderhandelingen over de Mexicaansche olie. Rickett heeft nog geen overeenkomst bereikt. De compagnon van den Engelschen finan cier Rickett, Bernard Smith, is te Mexico City gebleven, terwijl Rickett zelf onmiddellijk na het onderhoud met den minister van finan cien naar New York is vertrokken, waar hij zich naar Europa zal inschepen. Men heeft vernomen, dat geen overeenkomst tot stand is gekomen, aangezien enkele vraagstukken, welke verband houden met het financieren van de transactie, nog niet zijn geregeld. Verder is men algemeen van oordeel, dat president Cardenas afwijzend zal aiatwoorden op de Britsche nota. De „zuivering" duur! voort. Weer zeven doodvonnissen in de Sovjet Unie. Uit Moskou 10 April: Het opperste gerechtshof der autonome Tartarenrepubliek, dat te Kazan hijeen is geweest, heeft zeven functionarissen van het commissa riaat van landbouw ter dood veroor deeld wegens sabotage. Tsjang Kai Sjek. De Japansche pers publiceert een bericht uit Sjanghai, waarin wordt medegedeeld, dat maarschalk Tsjang Kai Sjek wordt vermist sedert den aanval, die Japansche vliegtuigen gisteren op Tsjangha in de provincie Hoepeh ondernamen. PAUL-BONCOUR UIT ZIJN PARTIJ GETREDEN PARIJS, lil April(Havas-AJNP.) Als ge volg van de Senaatsverkiezing die gisteren in het departement van de Seine is gehouden, hebben de senatoren Maurice Violette en oud minister PaulnBoncour en de afgevaardigde Raoul Brandon ontslag genomen als lid van de Socialistische en republikeinsche Unie. Omtrent de reden hiervan verklaart Violette in een brief, dat het bij de verkiezing ge pleegde verraad, als gevolg waarvan een rechtsche senator werd gekozen, den toestand onhoudbaar maakt. Bij deze verkiezing had de Socialistische en Republikeinsche Unie zich niet aan de volksfrontdiscipline gehou den. Toen men hem vroeg naar de waarheid dezer geruchten antwoordde Paul-Boncour, dit noch te kunnen tegenspreken noch bevesti gen. Hij zeide zijn beslissing aan zijn politieke vrienden te zullen'mededeelen. Tijdens dezen aanval woonde de maarschalk, tezamen met een aantal vooraanstaande per sonen van de Chineesche regeering, de plech tige opening van een nieuw bureau van het centrale leger te Tsjangha bij. Volgens genoemd bericht uit Sjang hai zouden bij dit bombardement een vijftigtal personen, die de plechtig heid bijwoonden, zijn gedood, en on geveer honderd zijn gewond. Behalve Tsjang Kai Sjek zou ook T. V. Soeng vermist worden, alsmede generaal Tsjang Sji Tsjoeng, de opperbevel hebber van de troepen in Kiangsi en Hon an. Naar het Japansche agentschap Domei ver der bericht, zouden vele geruchten omtrent het lot van Tsjang Kai Sjek de ronde doen en om te verzwijgen, dat vele vooraanstaande Chineezen verdwenen zouden zijn, zouden al thans volgens Domei, de Chineesche autori teiten hebben medegedeeld, dat de Japansche luchtmacht de universiteiten van Honan en Tsingwa zou hebben vernield. Chineesche tegenspraak, De Japansche berichten, volgens welke Tsjang Kai Sjek en T. V. Soeng tijdens den luchtaanval van jl. Zondag zouden zijn ge dood, worden officieel tegengespi'oken. Me degedeeld wordt, dat Tsjang Kai Sjek zich toen te Hankau bevond, en dat Soeng op het oogenblik te Hongkong vertoeft. Meer dan 130.000 stakers. Fabrieken en werkplaatsen bezet. liet conflict in de Fransche metaal nijverheid is gisteren plotseling ver scherpt. Een delegatie van arbeiders heeft de directies eischen kenbaar ge maakt: daar de antwoorden niet be vredigend geacht werden, werd de arbeid op verschillende fabrieken ge staakt en de werkplaatsen bezet. Meer dan 130.000 arbeiders zijn thans in staking. Het vakverbond in de streek van Parijs verklaart, dat de arbeiders zich geplaatst zien voor een verscherping van het conflict, „ge heel tengevolge van halsstarrigheid der werk gevers. die de economische moeilijkheden trachten te vergrooten en de nationale verde- diguig willen saboteeren". De bond verklaart zich solidair met de stakers in de metaalnij verheid en zegt. dat alle arbeiders moeten begrijpen, dat dit conflict buiten het kader der metaalindustrie uitgaat, de geheele arbei dersklasse raakt en het probleem van de handhaving der verkregen voordeelen en de verlenging der collectieve overeenkomsten op den voorgrond stelt. Einde cler staking bij Renault. De directie van de Renaultfabrie- ken heeft medegedeeld, dat gister avond door het personeel is gestemd over de -staking. De uitslag van deze stemming is: voor staken 874, tegen staken 2922. Het werk zou hedenochtend hervat worden. Dr. Ender gearresteerd. Oud-bondskanselier van Oostenrijk. LONDEN, 11 April (A.N.P.) Een speciale correspondent van de Daily Telegraph and Morningpost meldt uit Weenen, dat dr. Ender, de vroegere Oostenrijksche bondskanselier, lid van de Christelijk Sociale Partij, gearresteerd is in Vorarlberg. Volgens een hardnekkig doch niet beves tigd gerucht zou generaal Zehner, staatssecre taris van defensie in het kabinet van Schuschnigg, zich van het leven beroofd heb ben. Zehner heeft zitting gehad in de krijgs raden, die doodvonnissen tegen nationaal- socialisten hebben uitgesproken na de ge beurtenissen van 1934. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLINC /LJLJi En terwijl Neusopius een praatje maakte met Kookerd, volvoerde oom Mopperniet snel zijn plan. Hij verwisselde de heerlijke harde bollen, die Jantje in zijn handen had gedragen voor de biljartballen, die hij beneden in de kajuit gevonden had en liep er snel mee heen. Jantje gaf de biljartballen aan Kookerd af en liep, zonder er iets van bemerkt te hebben, weer naar het kombuis terug. Natuurlijk was het schaaltje, dat hij in zijn handen droeg, nu leeg, En stikkend van het lachen, loopen oom Mopperniet en Neusopius met de heerlijke, zachte bollen weg. Het was gelukt en oom Mopper niet deed zoo gauw als hij kon een paar bollen in den loop van het kanon. Dan is het tegelijk klaar om te vuren! legde hij lachend uit. ter wijl hij wat kruit aan het begin van den loop deed. Zoo, ik zou zoo zeggen,clat we nu wel klaar zijn om die boeven te ontvangen! Reken er op! lachte Neusopius. Dit heeft veel betere uitwer king ook dan kogels. Die mannen worden verblind door de bollen en het deeg, kunnen niets meer zien natuurlijk, nou en dan is de strijd al heel gauw beslist, als wij dreigend optreden. Maar wè moeten natuurlijk' wel oppassen, dat we op onze hoede blijvéh! Anders zou alles toch nog mis gaan en dat zou jammer zijn! Natuurlijk, natuurlijk! bevestigde oom. We moeten goed blijven oppassen! DUITSCH VERKEERSVLIEGTUIG NA NOOD LANDING IN BRAND GERAAKT. Het gewone verkeersvliegtiug op de lijn BerlijnMannheim heeft gistermiddag kort na het vertrek wegens een motorstoring bij Marienfelde een noodlanding moeten maken. Nadat de passagiers en de bemanning het toestel hadden verlaten, geraakte dit in brand. De passagiers hebben de reis met een ander vliegtuig voortgezet. WOENDAG 13 APRIL. HILVERSUM 1 1875 M. en 415.5 M. NCRV-Uitzcntling. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, aneditatie, gewijde mu ziek (gr. pl.)8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 GramofoonmuzieR. 10.30 Morgendienst. 11,00 Gramofoonmuziek. 11,15 Ensemble Van der Horst. 12,00 Berich ten. 12.30 Ensemble van der Horst en Gra mofoonmuziek. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Vioolvoordracht met pianobegeleiding en Gramofoonmuzik.. 3,00 Christ, lectuur. 3.20 Gramófooaimuziek. 4.00 Zang met pianobege leiding en Gramofoonmuziek. 4.45 Geluk wenschen. 5.00 Kinderuurtje. 5.45 Gramo foonmuziek. 6.00 Land- en tuinbouwpraatje. 6.30 Taalles en Causerie over het Binnenaan- varingsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Boek bespreking. 7.45 Reportage, 8.00 Berichten ANP. Herhading SOS-berichten. 8.15 Gramo foonmuziek. 3.30 Koninklijke Christ. Ora- toriumvereeniging Amsterdam, utrechtsch Stedelijk Orkest en solisten, 10.30 Berichten ANP. 10.35 Dampraatje. 10.50 Gramofoon muziek. c.a. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. VPRO. cn 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven. 11.30 Voor de werk- loozen. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.451.45 VARA-orkest. 2.00 Knipcursus. 2.30 Vrouwen halfuur. 3.00 Voor de kinderen.-! 5.30 Gi'amo- foonmuziek. 6.05 Orgelspel. 6.30 Gramofoon muziek. 7.10 Zang. 7.30 Toespraak van een pas bevestigde. 8.00 Herhaling SOS-berichten, Berichten ANP. en VARA-Varia. 8.15 Radio- tooneel. 9,30 Noviteiten-orkest. 10.00 Berich ten ANP. 10:05 Causerie „Middenstand en hoorspel." 10.20 Zang en piano. 11.00 Het Es- aneralda-Septet. 11,30—12.00 Gramofoonmu- DROITWICH, 1500 M. 10.20 Orgelspel. 11,05 Gramofoonmuziek. 11,35 BBC-Midland-oi'kest. 12.35 Gramofoon muziek. 1.05 Het Schotsch Studio Orkest. 1.35 De BBC-Zangers. 2.05 Gramofoonmu ziek. 2.40 Papulair concert. 3.05 Causerie „Feminine Intuition". 3.20 Vesper. 4.20 Gra mofoonmuziek. 4.40 Billy Cotton en zijn Band. 5.20 Berichteaa. 5.40 Landbouwpraatje. 6.00 Cabaret-programma: 6.50 Charles Er- nesco en zijn kwintet. 7.20 Sportreportage. 7.35 Variété-programma. 8.20 Berichten. 8.40 Pianoduetten. 9.00 Sportreportage. 9.20 Het Kutcher-Strijkkwartet. 10.05 Declamatie. 10.20 Joe Loss en zijn Band. 10.5011.20 Jazz muziek (gr. pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 6.55—8.05 en 9.10 Gramofoonmuzoek. 11.35 Orkest van de Garde Répubücaine. (Om 12.50 zang.) 2.05 Clavecymbelvoordracht. 2.20 en 3.20 Zang. 3.35 Vloolvoordracht. 4.20 Can- trelle-orkest. 5.20 Cellovoordracht. 5.35 Zang. 7.50 Cello-voordracht. 8.20 Gevarieerd pro gramma. 9.50—10.05 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.30 Schrammel- ensemble. 7.50 Dresden,s Kleinorkest. 11.20 Orkest van Trampersoneel. 12,35 en 1.30 Het Rheinische Landesorkest. 3.50 Gramofoon muziek. 5.50 Kamermuziek. 6.3012.20 Ver- zoekconcert. BRUSSEL, 322 M. 11,20 Gramofoonmuziek. 11.50 Omroepsa- lonorkest. 12.30 Omroepdansorkest. 12,50 I.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Omroepsalon- oi'kest. 5.50 Cello-vooi-dracht. 6.20 Zang. 7.20 Kapel van het Regiment Grenadiers m.m.v. solisten. 9.5010.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Lu- do Langlois' orkest. 12,501.20 Gramofoon- muziek. 4.20 Fud Can-drlx' orkest. 4.55 Gi- taarsoli. 5.35 Zang en piano 6.35 Grarno- fooaimuziek. 9.30 en 9.4510.20 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 Herbert Fröhlich's orkest (gr. opn.) 7.20 Duitschlandecho. 7.35 Gramofoonmu ziek. 8.20 Uit Rome: „Turandot", opera (Om 8.50 en 10,10 Berichten). 10.50 Berichten. II.0511.20 Gramofoonmuziek.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7