HET NIEUWE AVONDBLAD Het jaarverslag der Reedersvereeniging. Over Oesters. 23e JAARGANG No. 138 WOENSDAG 13 APRIL 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week 12Vs ets., per maand 52Va cents, per kwartaal 1.55. Geen Incassokosten. Losse nummers 3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON% EN FEESTDAGEN, j UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN- EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, beide leden duim 100.—één lid duim 50.—alle leden wijsvinger 60.— één of twee leden wijsvinger ƒ25.alle leden anderen vinger 15.——, één of twee leden anderen vinger f5.arm- of beenbreuk f 30.enkelbreuk 15.polsbreuk 15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz.' ƒ400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN De resultaten der haringvisscherij. Vangsten 50 opbrengst 27 °fo hooger dan m 1936. Omtrent de resultaten der haringvisscherij meldt het jaarverslag der Reedersvereeniging het volgende: Haringvisscherij (zout) De uitoefening der zout-haringvisscherij in 1937, door te IJmuiden thuisbehoorende sche pen, bleef ook nu weder tot één reederij be perkt hetgeen, in aanmerking nemende de te dezen opzichte getroffen crisismaatregelen, nog niet behoeft te leiden tot de conclusie, dat bij wederopleving van het maatsch/appelijk leven, IJmuiden niet weer opnieuw een groo- ter aandeel zou kunnen nemen in de uit oefening van dit bedrijf. Tegenover één stoomschip en twee motor- loggers in 1936, namen nu twee stoomschepen en twee motorloggers aan deze visscherij deel. Door de beide stoomschepen werden teza men 26 haringreizen gemaakt, waarvan 20 zoutreizen en 6 op versche haring; het eene schip maakte 13 en het andere 7 zoutreizen. In totaal brachten deze beide schepen aan 8000 kantjes gezouten haring. Door de beide motorloggers werden tezamen reizen en 4 reizen op versche haring; de eene motorlogger maakte 9 zoutreizen en de an dere 7. In totaal brachten deze beide schepen aan 7717 kantjes gezouten haring. Ook in dit jaar werden door de Regeering maatregelen getroffen tot beperking van de uitoefening van het bedrijf en werd bepaald, dat geen schip vóór 10 Mei mocht uitvaren, terwijl de teelt per 1 December, werd be ëindigd. De uitvaart der schepen werd verdeeld over vier data, telkens ongeveer een vierde van de vloot en wel per 10 Mei, 3 Juni, 19 Juni en 10 Juli, terwijl eerst na 16 Augustus gevischt mocht worden met de volle vleet en tot dien datum met een beperkt aantal netten. Kon in het vorig jaarverslag melding wor den gemaakt van den gunstigen invloed, dien de afsluiting van het contract met Rusland op onze haringmarkt had gehad, in 1937 heeft zich deze gunstige factor niet herhaald, daar slechts één transactie met Rusland werd aan gegaan en die tegen een te lagen prijs. De bedrijfsresultaten waren, ondanks de omstandigheid, dat de prijzen gemiddeld la ger waren dan in 1936, iets beter tengevolge van ruimere vangsten. Ook bij de zout-haringvisscherij deed zich evenwel in 1937 in niet geringe mate de prijs stijging der materialen gelden. Haringvisscherij (versch). Aan de drijfnet-versch-haringvisscherij werd 'in 1937 vanuit IJmuiden deelgenomen door één stoomschip en twee motorloggers, die tezamen in 88 zeedagen, 10 reizen (6+2-t-2) aanvoerden 240.650 K.G. haring en wel door het stoomschip in zes reizen 156.400 K.G. en door de beide motorloggers in 4 reizen 84.250 K.G. Bovendien werd door 6 Engelsche drifters aangevoerd 97.465 K.G. versche haring. Aangezien de totaal-aanvoer van versche haring heeft bedragen een quantum van 21.442.501 K.G., moet, na aftrek van de hoe veelheden aangevoerd door Engelsche drif ters en de Neder land-ache trawlharingsche- pen, door de Nederlandsche drijfnetvissehers niet minder zijn aangevoerd dan een hoeveel heid van 14.019.281 K.G. Uit de statische gegevens betreffende de haringtrawlvisscherij blijkt, dat de sterke vooruitgang in de uitoefening van deze vis scherij in 1936, zich in 1937 niet alleen heeft gehandhaafd, maar zelfs nog ongeveer 10 pet. grooter is geworden, voor wat betreft het aan tal deelnemende schepen en het aantal maakte reizen en zeedagen. Het gemiddeld aantal zeedagen per schip was iets lager, de gemiddelde reisduur een fractie hooger dan in 1936. Het hoogste aantal zeedagen van één schip was 119, tegen 145 in 1936. Heiruit mag even wel niet worden afgeleid, dat het versehe- haring-seizoen in dit najaar van korter duur is geweest dan in 1936, aangezien het groote aantal van 145 in 1936 zijn oorzaak vond in de omstandigheid, dat het betrokken schip, Januari en Februari van 1936, gedurende 52 dagen de versch-haringvisscherij in het Engelsche Kanaal had uitgeoefend. Door Duitsche schepen werd in 1937 aan de markt te IJmuiden geen versche haring aan gevoerd. De vreemde aanvoeren van versche-trawl- haring waren in: 1931 24 Duitsche stoomtrawlers 1.075.081 K.G. 1932 49 Duitsche stoomtrawlers 2.723.820 K.G. 1933 18 Duitsche stoomtrawlers 771.690 K.G. 1 Fransche stoomtrawler 61.675 K.G. totaal 833.365 K.G. 1934 5 Duitsche stoomtrawlers 152.525 K.G. 1935 11 Duitsche stoomtrawlers 350.356 K.G. 1936 9 Duitsche stoomtrawlers 121.875 K.G. 1 Duitsche motorkotter 16.400 K.G., totaal 138.275 K.G. 1937 nihil. De aanvoer van versche haring in K.G. door de Nederlandsche stoom-(motor) trawlers overtrof die van 1936 met niet min der dan 2.338.562 K.G.. n.l, in 1937 7.325.755 K.G. tegen 4.987.193 K.G. in 1936, doch de toe name der besommingen hield daarmede geen gelijken tred. Terwijl toch de vangsten met bijna 50 pet. omhoog zijn gegaan, verbeterden de besom mingen met ongeveer 27 pet. De haringprijzen waren dan ook gemiddeld belangrijk lager dan in 1936, terwijl boven dien valt op te merken, dat zij in 1937 sterk schommelden. De oorzaken daarvan waren voor een deel te zoeken in de omstandigheid, dat niet steeds voldoende zekerheid bestond of al dan niet kon worden geëxporteerd en verder in het feit, dat niet alleen de stoomtrawlers zoo belangrijke hoeveelheden versche haring heb ben aangevoerd, maar dat ook de motorlog gers groote partijen ter markt te IJmuiden aanbrachten. Naast de omstandigheid, dat blijkbaar het debiet van versche haring in Nederland zelf steeds ruimer wordt, in het bijzonder ook door vraag van de rookerijen, kunnen twee andere factoren worden gememoreerd, die de markt prijzen in 1937 gunstig hebben beïnvloed. De eerste factor was de geringe aanvoer met vreemde schepen, maar de belangrijkste was, dat de uitvoer, met name naar Tsjecho- Slowakije en Polen, in 1937 zooveel hooger was dan in 1936 en zelfs de export naar Duitsch- land nog met enkele procenten vooruitging. Naar deze drie landen steeg de uitvoer met respectievelijk pl.m. 1.771.000 K.G.. pl.m. 1.110.000 K.G. en pl.m. 690.000 K.G. tezamen pl.m. 3.570.000 K.G. VERGADERING BAKKERSGEZELLEN D e propaganda- vergadering van bakkersge zellen, die oorspronkelijk in Velsen-Noord ge houden zou worden, zal plaats vinden a.s. Woensdagavond in Flora te IJmuiden-Oost, omdat in Velsen-Noord geen zaal beschik baar was. Saai Vlessing's Muziekschool. Leerlingen-avoncl in de Witte Bioscoop. De jaarlijksche leeriingenavond van Sam, Vlessing's Muziekschool werd Dinsdag in de Witte Bioscoop gegeven, die voor deze ge legenheid met ouders van leerlingen en andere belangstellenden goed bezet was. Een 35-tal leerlingen beklom het podium om proeven van bekwaamheid af te leggen. En hoe deden zij het allen! Voor de peuters, die amper-an de toetsen konden bespannen of hun viool was de aandacht zeker niet minder dan voor de ouderen, die reeds een trap van meerge- vorderdheid bereikt hadden. Hoe kranig kweten van die eerste jaars studiosio Tonny Roza en Henk Smit zich van hun piano- en hun vioolopgave. En Maurits Wijnschenk, met zijn cello grooter dan hij zelf, deed voor hen nie1( onder. Hij was zich reeds terdege van de vingerzetting op dit mooie instrument bewust en toonde daarbij tevens over een goed gehoor te beschikken. Ook in Atie Grin heeft de heer Ph. Vlessing een ijverig studentje; keurig droeg zij Haydn's Serenade voor, zuiver van toon. Van de tertianer-pianisten noemen we o.m. de soepelgespeelde soli van Nely Böttger, Mary Treffers en Sietse Douma. Klaterend was de Grieg-Schmetterling van Lena Groen; Corrie van Moorselaar en Piet Hofstede duet teerden met een melodieuze Sehubert-wals, De heer Jan Tegel, vioolleeraar aan de school, heeft in Henk Busé, Gerda Mooy en Hans Polderman, toegewijde discipelen. De laatste gaf een zuivere vertolking van een Andante cantabile van Tartmi. Manna Cor net- sprak in de pauze woorden van waar deering tot de. leeraren van Sam. Vlessing's Muziekschool, mej. Netty Vlessing en de heeren Philip S. Vlessing en Jan Tegel; zij hoopte, dat de School nog vele jaren in de gemeente gevestigd zou mogen blijven en dankte de directie voor haar uitmuntende leiding. Dit laatste ondersteunden de leerlingen met een enorme bloemenmand, die den leeraren overhandigd werd. Na de pauze was de beurt aan de primaner; zoo hoorden hoorden we een zeer muzikaal vertolkte Chopin-Nocturne Op. 55 nr. 1 van Thiska Thiel, die terdege bestudeerd en af gewerkt was. En daarbij geheel uit 't hoofd, knap hoor! Cees Croon deed voor haar zeker niet onder met z'n cis-moll-polonaise van denzelfden componist. Het veelomvattende Rondo Capricioso van den grooten Mendelssohn had Manna Cornet op zich genomen ten gehoore te brengen en zij deed dit op waarlijk superieure wijze; parelend van techniek en weloverwogen van voordracht en geheel „auswendig gelernt'' Voor dit optreden niets dan lof. Van de capaciteiten van den heer Jac. van Beek als saxofonist zijn we reeds meermalen oorgetuige-verslaggever geweest; ook maakte hij weer een goede beurt met een saxofoonconcert van Carl Elbe, waaruit bleek dat het met zijn vaardigheid in het bespelen van dit instrument-en-vogue nog steeds excelsior gaat. Manna Cornet begeleidde hem op artistieke wijze aan den vleugel. Als een waardig slot van dezen avond voer den de leeraren van Beethovens trio Op. 11 uit. dat aller aandacht had en instemming mocht wegdragen. Sam Vlessing's muziekschool heeft wederom getoond, dat de opleiding der leerlingen bij haar in vertrouwde en deskundige handen is. W. DE FüIIRER STEMT. Onmiddellijk na zijn terugkeer uit Weenen vervulde Hitier zijn stemplicht op het station BerlijnAnlialt, waar voor reizigers een stemlokaal was ingericht. De Rijkspostspaarbank in Maart. Weer ruim 44000.vooruit. Ook de maand Maart was een gunstige maand wat betreft den gang van zaken bij de Rijkspostspaarbank. Met uitzondering van het kantoor Santpoort-Dorp was aan alle andere kantoren het totaal der ingelegde gelden hoo ger dan dat der terugbetalingen. In totaal werd aan de verschillende kanto ren ingelegd f 171.448.79 en terugbetaald f 127.367.11, zoodat f 44.081.68 meer werd inge legd dan terugbetaald. Nieuw uitgegeven werden 152 boekjes. Er werd ingelegd resp. terugbetaald: Kantoor IJmuiden: Ingelegd f 78893.49 Terugbetaald 62930.59 Meer ingelegd dan terugbetaald Kantoor IJmuiden-Oost: Ingelegd Terugbetaald Meer ingelegd dan terugbetaald Kantoor Velsen: Ingelegd Terugbetaald Meer ingelegd dan .terugbetaald Kantoor Velsen-Noord: Ingelegd Terugbetaald Meer ingelegd dan terugbetaald Kantoor Santpoort-Dorp: Ingelegd Terugbetaald Kantoor Santpoort-Station Ingelegd Terugbetaald f 15962.90 f 21588.98 16862.66 f 4726.32 f 14654.44 5779.13 f 8875.31 f 14905.38 8859.51 f 6045.87 f 15931.19 18877.78 f 2946.59 f 25475.31 14057.44 Meer ingelegd dan terugbetaald f 11417.87 SPAANSCHE AVOND IN THALIA. Gisteravond werd in Thalia een Spaansche avond gehouden, die georganiseerd was door de plaatselijke afdeeling van de Ned. Roode Hulp ten bate van het 'Spaansche kind. De be> langstelling was zoo groot, dat geen plaats onbezet was. De avond werd geopend door den heer H. Strengholt, die zeide, dat het bezoek alle ver wachtingen overtrof. Hij sprak echter zijn te. leurstelling uit over het feit dat de avond niet als oorspronkelijk vastgesteld kon worden ge houden. Dit bracht in den beginne eenige moeilijk heden mede die echter overwonnen zijn. Voorts werden op last van de overheid num- mes van het programma afgevoerd. Onder da verend applaus werd besloten, een telegram van instemming te zenden naar Amsterdam waar gelijktijdig met dezen avond een groote Roode Bulpavond werd gehouden. Hierna ging het scherm omhoog en kwam het duo Vos voor het voetlicht. Dit duo wist met zijn geestige moppen en liedjes de aanwezi gen onbedaarlijk aan het lachen te brengen, Het applaus dat het duo oogstee scheen bijna onbedaarlijk. Hierna werd het woord gevoerd door mevrouw Raden Soekalsih. Het optreden van deze Indische was een verrassing- aange zien deze onverwacht was binnengekomen Door den heer Exter werd de toespraak ver taald. Zij zeide dat de strijd die in Spanje ge voerd wordt, de belangstelling heeft van de Indonesiërs. Met een oproep om zooveel mo gelijk de Spaansche makkers te steunen be sloot zij haar korte toespraak. Hierna kwam Herman Tennissen naar voren. Deze harmoni ca-virtuoos bewees een meester op zijn in strument te zijn. Vervolgens sprak Wim van Exter, algemeen secretaris van de Ned. Roode hulp, die zeide dat het heden juist zeven jaar geleden was, dat Spanje een democratische republiek werd. Het werden zeven jaren van vooruitgang en overwinning, maar ook van tegenslag. Iedere vrijheid, zeide spreker, kan zonder strijd niet komen, maar moet bevoch ten worden. Spreker noemde als voorbeeld den 80-jarigen oorlog. De eerste strijd ontstond in October 1934 in Asturië. Dit had ten gevolge dat er een eenheidsfront ontstond, Toen men Mïllioenen Fransche zaaioesters zijn dezer dagen op de Zeeuwsche oesterperceelen uitgezaaid, in de hoop dat er mettertijd een goed product uit zal groeien.) Millioenen oesters naar ons land, Heb ik zooeven kunnen-lezen, In een berichtje in de krant En het zal dus ook zoo wel wezen. Het zijn er wel een elf millioen, Als ik het goed heb uitgerekend, Een aantal om wat mee te doen En dat een heele hap beteekent. Zij zijn hier wel naar toe gestuurd, Als fijne hap voor grage monden. Maar dat is iets dat nog wat duurt, Eerst worden ze naar zee gezonden. Daar worden ze dan uitgezet, Als een deposito als 't ware, Op Zeeuwsche banken, waar ze met Z'n allen heel wat mogen varen. Hun komst op groote oesterschaal, Moet de cultuur in Zeeland baten, De kosten zijn een kapitaal, Onzeker zijn de resultaten, Die dierensoort zwijgt steeds als goud, Geen is gesloten zooals deze. Een oester is vóór alles koud, Hoe week hij anderzijds mag wezen, Hij laat niet los, men wacht maar tot Men na een langen tijd zal weten, Of hij zoo wordt, dat hij per slot, Met smaak kan worden opgegeten. Daar gaat het kleine Fransche grut, Dat groeit tot Groote Onbekende, Raakt d' oesterkweeker in den put. Of geeft zijn bank straks dividenden? P. GASUS. Vijftig jaar in dienst bij één firma. De heer J. v. d. Pol jubileert. A.s. Vrijdag zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer J. v. d. Pol in dienst trad bij de fa. Wed. S. I. Groen alhier, Een halve eeuw dus heeft de heer v. d. Pol zijn werk in het vischpakhuis verricht en ook nu nog is hij, ondanks zijn 77 jaren eiken dag present en schraapt en wascht- -hij nog even monter als hij dat voor het eerst in 1888 deed. toen hij nog een jonge man was. Toen de heer v. d. Pol bij de firma kwam stond aan het hoofd daarvan wijlen de heer A. S. Groen, terwijl het hoofdbedrijf nog in den Helder gevestigd was. In die dagen voeren er nog geen stoomtrawlers, doch werd de visch in hoofdzaak aangevoerd door sloepen. Veelal werd toen en ook in den tijd der stoombeu- gers de visch in de vischkaren in de Visschers- haven levend gehouden en het opscheppen was vooral in den winter dikwijl lang geen pretje. Maar steeds heeft de heer v. d. Pol zijn werk welgemoed vervuld. Het spreekt vanzelf, dat de jubilaris in de halve eeuw gedurende welke hij bij de fa. Groen in dienst was heel wat heeft meege maakt, tijden van opgang en drukte en tijden van neergang en slapte. Maar steeds bleef de heer v. d. Pol trouw zijn werk verrichten, Het zal hem op den feestdag zeker niet aan belangstelling ontbreken en bij de vele wen- sehen, die hem dien dag zullen bereiken, voe gen wij gaarne de onze. NAAR 1IET CONCOURS Het mannenkoor „De Kennemer Zangers", di recteur de heer P. Grin Jr. heeft besloten, de uitnoodiging, dezen zomer deel te nemen aan een zangconcours te Velp aan te nemen. R.K. MILITAIREN KRIJGEN EEN TEHUIS. Naar wij vernemen zal in het perceel Ka naalstraat 144, het voormalige café v. d. Wijk een R.K, militair tehuis worden gevestigd. De R.K, Vrouwenbond heeft toezegging gedaan het gebouw schoon te maken en er een gezellig aanzien aan te zullen geven. Aangezien alles wat men voor een dergelijk tehuis noodig heeft, in het gebouw aanwezig is, zal de opening reeds spoedig na Paschen plaats kunnen vinden. De leiding berust bij pastoor J. C. de Moei, die gaarne bereid is, nadere inlichtingen te verschaffen. dat in praetijk wilde brengen waren er reac tionaire krachten die probeerden deze éénheid te verbreken. Hiervoor werd hulp gevonden in Italië, Portugal en Duitsohland, Vervolgens besprak de heer van Exter het verloop van den strijd en de houding der lan den inzake de nonintarventie. De houding die Frankrijk en Engeland steeds hebben, inge nomen, waarbij Italië vrij spel had om man schappen en wapens naar Franco te zenden, werd door spreker scherp gelaakt. De taak die de arbeiders hebben, zeide spr. is om bij de regeermg aan te dringen dat Spanje een vrijhandel krijgt, opdat men zich voldoende van wapens kan voorzien. Vervol gens wees spreker op den vreeselijken toe stand, waarin het Spaansche volk verkeert. Volgens juiste berichten, dreigt er hongers nood in Spanje. Reeds is door Nederland veel hulp aan Spanje geboden, maar de hulp is nog te gering. De nood is groot. Met eenige voorbeelden en voorvallen maakte spreker dezen, nood duidelijk, waarom hij met klem aan. dringt op daadwerkelijke hulp voor het Spaan, sclie volk. Het optreden van de 8 Famous Cowboys met hun instrumenten en songs werd een groot succes. Vervolgens werd het program aangevuld met het vertoonen van voorvallen uit den burgeroorlog De heer Strengholt sprak voordien nogmaals zijn teleurstelling uit over het gekortwiekte programma. DE POST OP DE A.S. FEESTDAGEN. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te IJmuiden maakt bekend, dat het Hoofdkantoor te IJmuiden en het Hulpkan toor te Velsen op de beide Paaschdagen zullen zijn opengesteld als op Zondagen. Op den tweeden Paaschdag kunnen tijdens de openstelling voor de post aan te teekenen stukken ter verzending worden aangeboden. Het hulpkantoor te IJmuiden-Oost is op den tweeden Paaschdag geopend van 89 uur. Op den tweeden Paaschdag vindt één brief post- en één pakketpostbestelling plaats welke te circa 9 uur zullen aanvangen. De postagentschappen aan Kennemerlaan VELSEN OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN VELSEN. Maandagavond werd te Santpoort in het clubgebouw van de damclub Stabiel de derde ronde gespeeld van het toumooi om het dam kampioenschap van Velsen. Nadat de voorzit ter van Stabiel zijn blijdschap er over had uitgesproken, dat de damclub Stabiel deze derde ronde mocht organiseeren, en hij den heer Dukel als 2e prijswinnaar K. v. N. 1938 hulde had gebracht, werd het spel begonnen. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: G. PostmaB. Dukel 02 H. Buis—J. H. H. Mertens 0—2 J. Kramer—T. Postma 0—2 A. Ligthart—C. Suyk, uitgesteld. H. LarosH. de Boer 11 le klasse A: H. v. d. Heijde—Janssen 2—0 P. v. d. Velde—Bakhuys 0—2 Piek—Schaap 11 A. Post—L. Koetsier, afgebroken. le klasse B: Buyk—v. Straten 02 Brand—Visser 2—0 Schmidt—Oss, uitgesteld. K. de Jong—Oudendijk 2—0 2e klasse A: De ReusBierman, afgebroken, v. Leeuwen—Hoch. uitgesteld, A. Schager—Postma 20 KlaassenHühl 20 2e klasse B: v. d. Akker—Oosterling 2—0 Schenk—C. Broek, afgebroken. Bal—v. d. Kooi 11 KrabBoon n.o. 3e klasse A: Zonneveld—Schipper 0—2 Visser—Dijkstra 2—0 G. Kok—Waal 0—2 3e klasse B: BeetsJanssen 20 Kr eule—Oortwijn 20 BURGERLIJKE STAND. Geboorten: M. Jansen Manenschijn—v. d. Giessen d., Da Costalaan 37, Velsen; M. H. de VisserHoogewerf z., Tasmanplein 10, IJmui den; A. Jasperse-Kramer z., Tuindersstraat 122,' IJmuiden; G. Prins—Gouda z., Stephen- sonstraat 20. IJmuiden. Overleden: J. M. Bruins 29 jaren, echtgenoo- te van P. Schelvis, Beverwijk, M. Buis 49 ja ren. echtgenoote van H. Oldenburg, Wijk aan Zeeërweg 155, IJmuiden. SANTPOORT CONCERT FANFARECORPS „WILHELMINA Het fanfarecorps „Wilhéimina", directeur de heer Jan Groot, geeft Zondagavond 2-4 April a.s. een concert in hotel „De Weijman" te Santpoort. Medewerking verleent het cabaret duo Jack Funny Dora Arisz-Schrama met een serie operette- en cabaretliedjes. Wilhelmina voert o.m. uit Sam. Vlessing's Feestouverture, een fantasie van Kessels over Ide opera de Troubadour van Verdi, een symphonisch gedicht van Henry Vilette Druïdisch (priester) gezang en Ouverture gesloten. j Francaise van L. Reynaud, enz.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1