EIEREN-GAREN TE HELVOIRT. BLOEMENTENTOONSTELLING TE BOSKOOP. Een goede zakenvrouw Het 2e bataljon jagers, dat volgens regeeringsbesluit nog 51/» maand moet nadienen, maakte Woensdag op uitnoodiging van de Westland- sche Stoomtram Mij. een tocht naar de bollenvelden Het landgoed „Clingendaal" te Den Haag van baronesse Van Brienen zal eerstdaags voor het publiek worden opengesteld. De laatste jaren werd het bewoond door wijlen den Amerikaanschen gezant Granville Emmet Traditiegetrouw wordt te Helvoirt op Woensdag voor Paschen het oude volks gebruik van het „eieren-garen" in eere gehouden FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. Hij stond verbluft. Ze nam het heele ge val zoo beheerscht op. Hij voelde zich niet al te goed op zijn gemak. Terwijl hij het dek van de Marinoco zwabberde, had hij zoo veel dingen bedacht, die hij zich voornam tegen haar te zeggen. Maar er viel niet te oreeren tégen een meisje, dat met een enkel hand- gebaar den totaal veranderden toestand ac- cep'teerde. „I-Ietpsijt me, dat het zoo is moeten gaan zei. hij kortaf. „Maar ik verkeerde nu een- maal niet in dc mogelijkheid, mijn invloed en macht te herwinnen door het aankoopen van aandeelen. Dit is de Blair Lijnen ik ben een Blair! Ik ben opgeleid, om die maat- schappij te besturen en dat zal ik dus doen •ook!" Valentine glimlache, stond op en reikte hem de hand. „Ze is in jouw handen veilig!" zei ze. „Veel geluk er mee, jonathan". 1-Iij nam. haar hand bijna werktuiglijk aan. Er volgde een kort stilzwijgen. Dan trok ze haar hand terug en kwam achter het bureau vandaan, „Je kunt je plaats, wanneer je maar wilt, innemen", zei ze luchtig. „Mijn eenige bezit hier, waar je toch niéts aan hebt, is een poederdoosje als reservemateriaal". Ze nam het uit de la en stak het in haar taschje. „Nou, dan ga Ik er weer vandoor', zei ze. „Nooig me nog eens uit op een aandeelhou dersvergadering ja?" Ze dranide en liep vlug weg. „Wucht een zei hij en kwam- naar haar toe. „Ik zou -zoo graag hebben, dat u besefte, hoe ik waardeer, wat u voor de maatschappij gedaan hebt. Inik.... heusch, dat meen ik. Sedert ik teruggekomen ben heb ik verscheidene bevindingen opge daan. Toen ik er uit trok, stond de Lijn op het punt van springen. Ik kom terug en zie, dat er een opleving is gekomen dat er geld in verdiend gaat worden, en dat u dit be werkt hebt. „Hoe u dat precies gedaan hebt, kan ik me nog niet duidelijk voorstellen. Maar u hebt het gedaan! Ik ben u er eeuwig' dankbaar voor en ik zal op den ingeslagen weg voortgaan. Daar behoeft u niet onge rust over te zijn". Ongerust? Over het verlies van de Blair Lijn? Dat kwam voor haar pas op de tweede plaats. Ze had geen verlies geleden, zeker niet, als die man bleef optreden, zooals hij gedaan had. Zij had hem een por gegeven, het volle leven, in geduwd en dat hij noodig'. Dat was haar overwinning! )?Ik", vervolgde Jonathan verlegen, „heb mé in uvergist". Ze hiëld haar adem.in. „Heusch..,. is dat zoo?" „Ja", antwoordde hij. „U bent een meer dan uitstekende zakenvrouw". Inwendig kromp ze ineen. Zakenvrouw! Ze voelde een plotselingen afkeer van dien term. „Ozei .ze vaag. „Nouwel be dankt!" Weer zwegen ze een poosje. „Als u soms nog plannen hebt", zei hij haar polsend, „dan zou ik u graag alle mo gelijke medewerking' willen aanbieden. In dien u bijvoorbeeld uw aandeelen te gelde zoudt willen maken, dan zal ik graag mijn best daarvoor doen" „Dank je", zei ze ietwat gedwongen ,Dat zou heel aardig van je zijn. Nou.... veel succes dan maar!" „Goedpvlag miss Ransome!" zei hij glim lachend. „We hebben allebei 'n flinken douw gehad toen we verloren, maar u hebt u ver draaid veel beter gehouden daq ik". „Verloren?" herhaalde Valentine zachtjes. „Zoc lenkt u er over. Ik vond het een reuze- grap. Daaag!" Hij keek haar verwonderd na, toen ze met lange schreden het kantoor verliet. Dat was zeker, ze blies met vliegende vaandels den aftocht. Plotseling kwam hij tot het besef, dat hij heélemaal geen afkeer van haar had. Die jonge dame was een kemphaantje. En die jonge dame was sportief! Twee dagen later bracht Bart Calhoun •haar naar het station en nam daar afscheid. „Kijk eens, ik heb al lang gezien, dat je niet van me houdt", zei hij, „Maar dat neemt niet weg, dat ik nog altijd Ze schudde het hoofd. „Neen,-nie£ waar, Bart! Niet heel eclit en diep. Er is een schattig meisje in German- town, op wie je wel weer tot over je ooren verliefd zult worden, ouwe jongen!" Hij stopte zijn handen in zijn zakken en keek naar den grond. „Dusje verbrandt al je schepen ach ter je, Val? Hoor nu eens, kom nog maar 'n keer gauw terug!" Ze legde haar handen op zijn schouders en gaf hem een kus. „Wie weet! Dag Bart! Je bent een goeie vriend voor me gewest". Hij wachtte tot ze ingestapt was. Toen de trein begon te rijden, wuifde ze hem door het raampje toe, tot zijn gestalte in de schaduwen der overkapping onzichtbaar was geworden. Al haar schepen verbrand! Adios, New-York! 1-Iet had alles en alles kunnen worden. Zooals de toestand nu was, beteekende het voor haar niets meer dan een verzameling hooge gebouwen. De rossige kleindochter van grootvader Ransome keerde naar Texas terug met leege pistolen. Ze had al haar kruit verschoten! XVIII, Drie weken lang hield Jonathan Blair ge middeld drie conferenties per dag en toen hij eindelijk even tijd kreeg om adem te schep pen, was het eerste, hetgeen hij zich verwon derd afvroeg, waarom Valentine Ransome zich heelemaal niet op het kantoor had la ten zien, om naar den gang van zaken te vragen. Als ze er werkelijk belangstelling voor koesterde, dan zou dat toch zeker te verwachten zijn geweest. In een plotselinge opwelling' schelde hij Meggs, „Weet je soms, waar miss Ransome ergens verblijf houdt?" vroeg hij. „Ja, mijnheer. In de buurt van Washing ton Square". „Nou, bel haar dan eens op", ze Jonathan. „Zeg haar, dat er morgenochtend om elf uur directievergadering is". Meggs trok zich terug, om aan Miss Ran some te gaan medeelen, dat haar tegenwoor digheid in de directiekamer der Blair Lijn den volgenden morgen noodig werd geacht. Jonathan glimlache. Er was geen enkele re den voor een dergelijke bijeenkomst, maar die zou hij wel verzinnen. Met een of ander geval ter tafel komen en dan hooren, wat zij er op haar gewone bruuske manier op te zeg gen had. Per slot van rekening had zij een begin gemaakt met de reorganisatie van de Blair Lijn en had ze het recht te weten, hoe het er mee stond. Meggs kwam terug. Hij scheen, niet goed te weten, hoe hij het had. „Miss Ransome is verhuisd, mijnheer", zei hij. „Verhuisd?" herhaalde Jonathan, „Waar heen verhuisd?" „Ik weet het niet, mijnheer. Ze heeft geen adres achtergelaten". Dat stond Jonathan niet aan. Het was iets vaags en onbestemds met betrekking tot een meisje, dat allesbehalve vaag en onbestemd was. ,Och!" zei hij. „Ze moet toch ergens in de stad zitten? Calhoun zal het wel weten", I-Iij belde het kantoor van Bart op. „Goedenmorgen, Bart. Met Corry Blair. Ik wil een directievergadering houden en ik weet niet, waar ik Valentine zoeken moet. Weet jij soms, waar ze ergens zit?" „Wel, zij is naar Texas teruggegaan", zei Bart. „Hè? Naar Texas?" Jonathan slikte den hoorn.bijna in van verbazing. „Maar wan neer danwaaromhoe lang geleden?" „Meer dan drie weken", zei Bart, die be greep, wat er aan de hand was. „Drie weken? En wanneer komt ze terug?" „Voor zoover ik weet, komt ze niet terug'. Ze is naar huis gegaan". „Dank je wel!" zei Jonathan en hing den hoorn op, Texas! Ze was dus niet eens meer in New- York. Hij zonk achterover in zijn stoel en trachtte zich het in te denken. Meggs kwam met een bundeltje papieren binnen. „Hier is het Irving rapport voor de Banco de la Nacion, mijnheer". „Alle weerga!' stoof Jonathan op. „Rap porten en dat op het oogenblik „Het zijn de financieele regelingen van die bananen verscheping". „Bananen?" zei Jonathan met holle stem „Als Rome in brand staat, praat jij dan nog van bananen?" Meggs maakte gauw dat hij weg kwam. Jonathan legde zijn armen op den lessenaar en staarde in de ruimte. (Wordt vervoledi Een tractatie. Burgemeester Lambooy krijgt een beker chocolade met room bij gelegenheid van het gouden jubileum der Hilversumsche weekmarkt De Duitsehe Heine hru««r k voor een bedoek ven ©enige degen m de heven ven AmcHrdam ingekomen, waar het sefrip &g- pteMs het „Stoenon Hoofd" Kleurenweelde op de groote bloemententoonstelling, welke te Boskoop ge opend is en waar een keurcollectie der kweekerijen is bijeengebracht de heer W. N. v. d. Poll, betreedt den Duitschen kruiser „Emden" in de hoofdstedelijke haven

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9