HET NIEUWE AVONDBLAD De Nieuwe Gedweeheid. IJMUIDEN VELSEN 23e JAARCANC No. 140 VRIJDAG 15 APRIL 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week 12Va ets., per maand 52'/2 cents, per kwartaal ƒ1.55. Geen incassokosten. Losse nummers 3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN- EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnes. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, beide leden duim 100.—één lid duim ƒ50.—alle leden wijsvinger 60.— één of twee leden wijsvinger 25.—alle leden anderen vinger 15.—, één of twee leden anderen vinger 5.arm-of beenbreuk 30.enkelbreuk 15.polsbreuk 15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnes op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Hoeveel kwaads er ook van dezen tijd gezegd wordt niemand kan beweren dat hij arm is aan verrassende gebeurtenissen. Schier elke week brengt iets onverwachts, al is het maar zelden iets dat de geheele menschheid, of al thans een groot deel daarvan, een plezier doet. Deze week heeft ons verbaasd doen staan over de gedweeheid die het Duitsche volk en met name het deel daarvan, dat de „Ostmark" (vroeger bekend als Oostenrijk) bewoont, bij Hitler's groote volksstemming aan den dag legde. En nauwelijks waren wij bekomen van onze verwondering over de Oostenrijkers of de Fransche Kamer en Senaat beide deden ons versteld staan. Zij schonken Daladier, die in de Kamer niet eens over een vaste meerder heid beschikt, een bijna unanieme bewilliging op zijn financiëele voorstellen, waarbij hij tevens had uitgenoodigd meteen naar huis te „aan en hem met zijn ministers volmachten te geven tot 31 Mei. Zelfs de communisten vie len den burgerlijken premier bij. En in den Senaat stemde niemand tegen hem! Dit is een nieuw record; geen enkele regeering dei- Derde Republiek heeft ooit zulke meerderhe den behaald als Daladier, wiens toekomst toch haast, even onzeker schijnt als die van zijn onmiddellijke voorgangers. Zelfs de nationale eenheden die Clemenceau en later Poincaré steunden en hen jarenlang aan het bewind lieten, hebben het nooit tot zulke cijfers kun nen brengen. En het senaats-record 290 voor, 13 blanco, 0 tegen ziet eruit alsof men Hitler's resultaat in de Ostmark poogde te verbeteren en hem paf te laten staan over de eenheid die de parlementaire democratie kan tarnen als zij wil. In Frankrijk! Zulke feiten vaststellend, wordt de journa listieke verbeeldingskracht speèlsch en begint zich te vermeien in wonderlijke gedachten. Stel u eens voor dat een nieuwe gedweeheid als een soort epidemie de menschheid laat ons zeggen: alleen maar de Europeesehe menschheid gaat bevangen! Voor alle hui dige regeeringen zou een soortement paradijs zich openen! De eerste symptomen, de Russische, hebben ons al sterk verbaasd. Gij zult u herinneren dat de dictator van Rusland bij herhaling gansche groepen lieden, die tot zijn voornaam ste medewerkers behoorden, voor den kadi heeft doen slepen en hen van de schrikkelij le ste misdrijven heeft laten beschuldigen. Alle maal hebben zij grif bekend er was één zon daar bij, die ontkende, maar den volgenden dag bekeerde hij zich reeds en zelfs als zij allen schuldig waren, hetgeen niet onmogelijk schijnt, doet dat nog erg vreemd aan. Als om strijd beschuldigden zij zichzelf en schenen geen grooter voldoening meer te kennen voor hun beleedigd rechtsgevoel, dan ten snelste hun misdrijven te boeten met den dood. Nu, dat kregen zij gedaan. Maar het was, zacht gezegd, ongewoon. Het schokte de meest ele mentaire begrippen van menschenkennis. Als ons leven op het spel staat plegen we daar toch met hand en tand aan vast te houden. De Russische gedweeheid in het aangezicht des Doods bleef onverklaarbaar. Minder verregaand is de zelfverloochening, die van de Oostenrijksche kiezers en de Fran sche politici werd. geëischt. Men kan zelfs aannemen dat vele Oostenrijkers terwille van hun persoonlijke veiligheid voor stemden beangst dat hun tegen-stern misschien rucht baar zou worden. Maar zelfs dan is het toch wel wat kras dat Hitier 99 3/4 van de Oos tenrijksche stemmen haalde. Waren die mil- hoenen socialisten in een handomdraaien tot het nationaal-socialisme over gegaan? En de communisten? En de geestdriftige medestan ders van Schuschnigg, die er toch geweest moeten zijn en de kern van zijn Vaderland- sche Front vormden? Of waren dat die tien duizend mannen en vrouwen, die tegen stem den? Als Schuschnigg het inderdaad gepres teerd heeft, 3y2 jaar te regeeren met een min derheid van 10.000 menschen, was hij een veel grooter man dan iemand ter wereld ooit in hem gezien heeft! En nu zweeg ik nog van cue Oostenrijkers, die eenige waarde gehecht moeten hebben aan de onafhankelijkheid van hun land. Het was tenslotte zooiets als een duizendjarig Rijk dat ten onder ging De Fransche socialisten en communisten in Kamer en Senaat stonden niet voor zulke pij nigende gewetensvragen als vele Oostenrijkers nioeten hebben gekweld. Maar uit angst heb ben zij zeker niet vóór Daladier behoeven te stemmen. En als zij nee hadden gezegd waren zijn ontwerpen toch aangenomen. En toen weinige weken geleden zijn geestverwant Chautemps om dezelfde volmachten vroeg, waren zij allemaal tegen. Is Daladier hun lie ver? Integendeel: zij hebben hem nooit goed kunnen zetten; Toch stemden ze nu vóór. Ge dwee, gewillig. En als lammeren lieten ze zichi naar huis sturen om hem verder te laten regeeren zonder hun bemoeizucht. Ik hoop dat ik nu voldoende die speelsch- heid der journalistieke verbeeldingskracht ge rechtvaardigd heb die mij deed denken aan een gedweeheids-epidemie in Europa. Naar Engeland is de bacil misschien nog niet overgestoken, want Dinsdag staakten in het Lagerhuis de stemmen (144-144) over een voorstel van het lid Locker-Lampson om een wetsontwerp in behandeling te nemen, volgens hetwelk aan uitgeweken Joden, die in Enge land vertoeven, de Palestijnsche nationaliteit zou kunnen worden verleend. Des Speakers stem moest beslissen en die gunde het ont werp de „tweede lezing". Maar al duidt dit niet direct op eenheid, men moet erbij zeggen dat het maar een voor stel van een lid was. Zou misschien Chamber lain's eerstvolgende wetsontwerp, als inmid dels de microbe-der-gedweeheid van het vas teland is over komen steken en de Houses of Parliament - binnengekropen, met 615 stemmen tegen 0 worden aangenomen? Ook in Nederland is nog weinig van de ge dweeheids-bacil te merken. En ik zal er pas aan kunnen gelooven als minister Goseling er een voorstel met 100-0 door krijgt. Erkenning van het verschijnsel is trouwens nog verre. Als de helft van Stalin's gezelschappen hoogverraders en moordenaars had ontkend zouden zijn processen in het buitenland veel indruk gemaakt hebben. Nu haalt men er de schouders over op en vraagt wat er achter zit. Als dertig procent van de Oostenrijkers hadden tegengestemd zou de volksstemming in het buitenland zeer geïmponeerd hebben. Nu twijfelt men aan haar zuiverheid. Als Daladier in de Kamer 150 en in den Senaat 50 tegenstemmers, had gehad zouden velen gezegd hebbenhij heeft een vaste meer derheid. Nu gelooft niemand daaraan. Zoo gaat het in deze wereld. Als die microbe er nou heusch eens was wat zou-ie zich miskend voelen. „Niemand begrijpt me", zou-ie kreunen R. P. Het Paaschprogramma van Thalia. m, 3 De hoofdrolvertolkers in deze film zijn Errol Flynn, Claude Rains, Billy Mauch en Bobby Mauch. De film vangt aan op een nacht in het jaar 1547, als de kanonnen plotseling de geboorte van den troonopvolger van Henry VIII aan kondigen. Op 't zelfde oogenblik wordt in een krot in Offal Court eveneens een zoon gebo ren van John Canty, die niet alleen 'n niets nut, maar ook een dief en moordenaar is. Vreemd loopen de wegen van 't noodlot, want tien jaar later zijn de levens van deze twee knaapjes, die tergelijkertijd, maar onder zulke geheel andere omstandigheden geboren wer den, onontwarbaar verwikkeld. Canty is gebelgd over het feit, dat zijn zoon Tom onderwijs wil nemen bij Vader Andrew, een vriendelijken prieste-re want hij wil im mers dat 't kind uit bedelen gaat. Ondanks dit ellendige bestaan heeft Tom, die in zijn eigen droomwereld leeft, het tamelijk goed als hij uit zijn vaders handen kan blijven. Door een regenstorm overvallen, sluipt Tom het voorhof van 't paleis binnen en legt zich onder een bank te slapen. Inmiddels is Prins Edward op verzoek van den Koning wakker gemaakt door den intrigeerenden Graaf van Hertford. De koning is ziek en weet dat hij niet lang meer leven zal. Hij laat zijn zoon plechtig beloven om in zijn voetsporen te tre den. Hertford, die samenzweert tegen den Graaf van Norfolk, die zeer populair is, heeft den koning weten te bepraten, om hem na diens dood tot voogd, beschermer en regent van den Prins te maken, maar de officieele proclamatie is door een toeval vertraagd. Omdat zijn speelmakkertjes, Lady Jane Grey en Lady Elisabeth reeds naar bed ge gaan zijn, begeeft 't prinsje zich naar den voorhof van 't paleis om zijn hond te halen. Hij ziet, dat de kapitein van de wacht, Tom, die onder een bank ontdekt werd, er onge nadig van langs geeft. Edward bedreigt den kapitein en neemt Tom mee om met hem te spelen. Voor een grapje verwisselende kinderen van kleeren. Als Tom zijn gezicht geWasschen heeft en zijn haren gekamd, staan zij verbaasd over de groote gelijkenis tusschen hen beiden. Charles Boyer, Maria Ouspcnskaya, Greta Garbo in „Conquest". Maria Walewska komt in De Pont. Greta Garbo in de titelrol. De film, die overal zooveel opgang heeft ge maakt „Marie Walewska", met Greta Garbo en Charles Boyer in de grootste rollen, wordt van heden af in Theater de Pont vertoond. De inhoud van deze romantische geschie denis is als volgt: Een troep Kozakken plundert het Walewice kasteel in Polen in het jaar 1807. De Kozakken randen de bedienden aan en verwoesten de fraaie meubelen, tot de Heer van het kasteel, de bejaarde Graaf Walewski, verschijnt. Hun ruwe bèïeedigingen aan zijn adres worden een oogenblik onderbroken door het verschijnen van Marie, zijn jonge en beeldschoone vrouw. Als zij hun beestachtig optreden voortzetten, komt er bericht, dat een detachement Poolsche lanciers nadert. Zij maken deel uit van Na poleon's groote leger en worden aangevoerd door Paul Lachinski, den broeder van Marie. De Kozakken vluchten als zij de lanciers hoo- ren naderen. Paul, dolgelukkig zijn zuster weer te zien na een scheiding van vele jaren, vertelt haar dat haar ideaal, Keizer Napoleon, zich op het oogenblik in Polen bevindt. Hij voegt eraan toe, dat de Fransche held van paarden zal verwisselen, dienzelfden avond in een vlakbij gelegen dorp. Marie is een vurig patriot. Haar hoop is gevestigd op Napoleon, die Polen vrij zal maken van de afschuwelijke verdrukking van Rusland, Pruisen en Oostenrijk, die het land hebben verdeeld. Na Paul's vertrek be geeft ze zich in het geheim naar de plaats waar Napoleon van paarden zal verwisselen. Zij wordt door een van de officieren ontdekt en naar den Keizer gebracht, die diep getrof fen is door haar schoonheid. Eenigen tijd later, als Marie en haar echt genoot een bal bezoeken, dat ter eere van Na poleon in Warschau worden gegeven, valt haar de eer ten deel aan den keizer te worden voorgesteld. Zijn attenties worden door al de gasten van het bal opgemerkt. Hij danst met haar en verzoekt haar hem in zijn kwartier te komen opzoeken, wat zij met verontwaardi ging van de hand wijst, hem duidelijk te ken nen gevend, dat zij een gehuwde vrouw is. In de week die volgt stuurt de onstuimige Fran sche keizer haar bloemen en briefjes, die van zijn liefde spreken. Zij toont de brieven aan haar man en beantwoordt ze niet. Een groep van hooggeplaatste Poolsche staatslieden wendt zich tot Marie Walewska en haar echt genoot. Zij verklaren dat al hun pogingen om Napoleon te bewegen zijn belofte te houden Polen de vrijheid te schenken en te helpen, ge faald hebben en, hoewel met tegenzin, vragen zij de jonge vrouw of zij genegen zou zijn per soonlijk den vorst gunstig te stemmen. I-Iun voorstel brengt haar man tot groote woede, maar Marie, gedreven door haar groote va derlandsliefde, begeeft zich dien avond in het geheim naar den grooten veldheel'. De keizer negeert haar smeekbeden en maakt haar op zeer duidelijke wijze het hof. Ontzet tend teleurgesteld wil zij hem verlaten, maar Napoleon beveelt haar te bij ven en eerst den volgenden morgen keert zij nagr huis terug, diep ongelukkig, wijl haar opoffering te ver- geefsch bleek en ontgoocheld door haar held, dien zij bijna als een god had vereerd. Walewski deelt haar koel mede, dat hij di rect ontbinding van hun huwelijk in Rome zal aanvragen en schenkt haar het kasteel Wale wice om in te wonen. Hier komen eenigen tijd later Fransche soldaten om inkwartiering ver zoeken. Napoleon is bij hen en eerst weigert Marie met hem te spreken. Later, als hij met vuur zijn idealen beschrijft omtrent een ver- eenigd en vredig Europa, bevrijd van tirannie en bloedvergieten, bloeit haar oude vereering voor hem in haar hart weer op. Als hij haar bekent, dat hij haar liefheeft, zegt ze zijn gevoelens te beantwoorden en ver trekt met hem. Zij zijn eenigen tijd gelukkig, maar de jonge vrouw zal weldra ervaren, dat haar eerzuchti ge vriend andere aspiraties heeft, hetgeen tot een scheiding leidt. Maar op Elba naderen zij elkaar weer. Een maand na Napoleons, nederlaag bij Wa terloo, juist als de Engelschen op het punt 1 staan hem opnieuw te verbannen, bezoekt Ma rie hem, en vraagt hem met haar naar Ameri ka te vluchten. Maar de wijzer geworden man weigert dezen keer. Dood en verbanning draagt men het best alleen, zegt hü er """"dachten TENNIS-RACKETS en alle benoodigdheden, Ook reparatie. TENNISKOUSEN. TREKKERS- en KAMPEERUITRUSTINGEN. ZWEMKLEE- DING. VOETBAL. HOCKEY enz. ALLE SPORTARTIKELEN. DE SPORTHOEK Wijkerstraatweg 29 bij de Pont - Tel. 3019 (Adv. Ingez. Med.J aan haar onvergankelijke liefde zullen hem de laatste jaren, die hem beschoren zijn, gelaten doen dragen. Met groote droefheid' zien Marie en Alexan der hem vertrekken, als gevangene der Engel schen „DE INTERNATIONALE TOESTAND". Gisteravond heeft in „Ons Huis" IJmuider- Straatweg een openbare vergadering plaats gehad, georganiseerd door de plaatselijke af- deeling der S.D.A.P. In deze vergadering, die vrij g-oed -bezocht was trad als spreker op de heer L. J. van Looij, van Amsterdam. Den heer Van Looy, die vele jaren als journalist in Duitschland werkzaam is geweest maar tijdens het Hitlerbewind was uitgewezen, had tot onderwerp: „De internationale toestand" Spreker zeide, dat, om den geheelen in ternationalen toetsand te bespreken, hij meer dan een avond noodig zou hebben. Hij wilde zich dan bepalen bij eenige gedeelten hiervan en wel tot de kern, die den toestand thans beheerscht, n.l. hetnationaal socia lisme. In de democratische landen hebben velen, die meenden het nationaal-socialisme te be grijpen, zich vergist. Deze beweging is niet te begrijpen. Men heeft zich laten leiden door het gevoel, maar het is geen gevoels kwestie nog minder een kwestie van het ver stand. Velen die het goed bedoelden voor namelijk in Duitschland waar spreker met velen bekend is,"zij-n er door om den tuin ge leid Uitvoerig bracht spreker de handelin gen der nationaal-socialisten in Duitschland onder de aandacht. Men dient er op te letten, uit welke, bron de berichten komen en men te lezen krijgt over de z.g. welvaart der fascis tische landen. Al hetgeen men bijv. leest over wat Duitschland doet voor de arbeiders loopt uit in de richting van militaire ver sterking, trots dat men steeds spreekt van vrede. Breedvoerig zette spreker een en ander uiteen. De economische toestand is nog altijd zoo, dat Winterhilfe en andere collecten noodig zijn om de vele noodlijdenden te hel pen. En wat de loonen van hen die werken betreft, daarmede is het evenmin rooskleurig gesteld. Tot bewijs hiervan had spreker eenige loonzakjes in zijn bezit. Van de propaganda die het nationaal so cialisme voert toonde spreker de camouflage aan. Duitschland heeft een harde les geleerd en andere landen moeten deze les, indien ze niet oppassen, nog leeren. Volgens spreker is een. groot gedeelte in Duitschland niet meer zoo erg Nazi-gezind, maar zij zijn er thans door gebonden. Vervolgens besprak de heer van Looy de Oostenrijksche annexatie De heer Schuschnigg dien spreker persoonlijk niet gezind is, heeft zich vergist in de be loften van het Duitsche nationaal socialisme waarvan vele- officieren uit het Oostenrijk sche leger aanhangers waren. Volgens spre ker was het binnendringen van Oostenrijk reeds 4 a 5 weken te voren voorbereid. Naar aanleiding hiervan besprak de heer Van Looij de militaire mogelijkheid van Duitschland. Had men voorheen te kampen met de b,e- noodigde grondstoffen, door de annexatie van Oostenrijk is hierin verbetering gekomen. In verband hiermede wees spreker op Spanje waarbij een Italië belang heeft. Hongarije had een belangrijken handel met Oostenrijk. Waar Oostenrijk nu geworden is een deel van groot Duitschland, is Hongarije door dezen handel, mede gebonden geworden aan het fascistisch Duitschland,- wat niet direct in het voordeel van Hongarije is. Even zoo is het gesteld met Zuid-Slavië dat aan Italië vast zit. Verder vertelde de spreker iets over de volksstemming en de hiervoor ge- oerde propaganda. Men mag met cijfers komen en deze pu- 'Uceeren, maar spreker is er van overtuigd, dal. ofschoon Hitier dit wenscht, men nooit OVERHEMDEN!! NIEUWSTE DESSINS E L Z E R'S HEERENMODEHUIS, ZEEWEG 78. (Adv. Ingez. Med.) het juiste aantal nee-stemmen zal te weten komen. De joden-haat die bij de annexatie van Oostenrijk tot uiting kwam, werd op reke ning der Communisten gesteld, terwijl men direct daarna zeide dat er geen Communis ten meer in Oostenrijk waren. Spr. noemde de nationaal socialisten, die handig zijn in het verzinnen van berichten, lafaards, die alleen dapper zijn als zij verzekerd zijn van de overmacht en dan de zware vuist doen neerkomen. De sociaal-democraat is nimmer geweest de man met de groote vuist. De sociaal democraat richt zich tot het cultureele, het menschelijke. Thans is spreker niet tegen een gepantserde vuist om hiermee 't fascisme te keeren opdat dit niet langer met zijn S.S.- hak de menschheid kan neertrappen. Spreker wekte aan het eind van zijn rede, de aanwezigen op, zich niet door de leugen van het fascisme te laten meesleuren, maar een sterk front hier tegen te maken, om zich niet te vergissen in deze beweging, maar om naar Duitschland te zien en daar uit te leeren, wat hier te doen staat. Aan het eind der vergadering werden spreker eenige vragen gesteld. De vergadering werd opgeluisterd met zang van de IJmuider Volksstem. NOG STEEDS MIJNEN IN ZEE. Trawlers, die om de Noord op 100 a 120 vaam diepte op hake visschen rapporteeren, dat zich nog steeds veel mijnen in zee bevin den. Soms gebeurt het, dat zich twee mijnen tegelijk in het net bevinden. De opvarenden schrikken ei- al niet eens meer van. Ze weten wel, dat er weinig gevaar meer voor ontplof fing is, maar desondanks worden deze her inneringen aan een angstig en voor den zee man zoo gevaarlijk tijdperk met het noodige respect behandeld. DE ERIN IN FLEETWOOD. Naar wij vernemen, heeft de Erin, die deze week in Fleetwood aan de markt was, aldaar f 6800 besomd. KINDERMEIFEEST VAN DE S.D.A.P. De S.D.A.P. houdt ook dit jaar weer een Meifeest voor de kinderen op den 1 Meidag Het feest wordt georganiseerd door de Soc. Dem. Vrouwenclub in samenwerking met den N.A.S.B. Alle kinderen van 6 tot en met 13 jaar kunnen zich vóór 25 April opgeven aan de volgende adressen: Huygenstraat 74, Gerard Doustraat 14, Veiserduinweg 131, En- schedéplein 3, Van Wassenaerstraat 72, Zee weg 181 en Stationsweg 213. Het feest wordt gehouden op het terrein bij het A. J. C. gebouwtje achter den Velserduin- THé DANSANT VELSER II. B. S.- VEREENIGING. De Velser H. B. S. Vereeniging houdt op den 2en Paaschdag een thé dansant in Hotel Willem Barendsz. De muziek wordt verzorgd door „The Sweet and Hot Players". VERTROKKEN TRAWLERS. Donderdag zijn vertrokken: Bloemendaal IJM 71; Uiver IJM 384; Azimuth IJM 195; Gloria IJM 37; Delft IJM 17; Aneta IJM 82; Vios 4 IJM 96. NAAR DE WESTKUST. De Vios 4 IJM 96 gaat op de Westkust van Engeland visschen en zal in Dublin markten, NAAR DEN SLOOPER. De Julie Streiff IJM 159 is aan een slooperij verkocht De Emmabloem-collecte. Vastgesteld op 21 April. Als er één collecte is welke de sympathie opwekt en waarvoor met de meest gepaste vrijmoedigheid mag worden gecollecteerd, dan is het zeker bovengenoemde collecte die zich hieronder kan rangschikken, aldus schrijft men ons. Moge daarom, als op 21 April a.s. uw offer wordt gevraagd, ten volle worden beseft, waarom het gaat: de tuberculose te bestrij den, zoodat getracht zal worden deze ge vreesde ziekte tot een minimum te beperken. Ook dient onder de aandacht gebracht te worden dat deze collecte geheel wordt aan gewend ten bate der plaatselijke vereeniging. Dat de patiënten welke bij het Consultatie bureau staan ingeschreven hiervan profitee- ren en dat niet. wordt gekeken naar rang of stand, politiek of godsdienst. Dus dat patiën ten van alle gezindten worden geholpen. Vol vertrouwen zien we dan den avond van 21 April a.s. tegemoet, wanneer ieder weer een steentje heeft bijgedragen voor het goede doel. ONTWIKKELINGSCLUB „ANIMO". Op Dinsdag 19 April zal voor de leden van de Technische Ontwikkelingsclub „Animo" in het Casino van de Hoogovens de laatste lezing in het seizoen worden gehouden. De heer Jonges spreekt over het onderwerp: „Karakterkenners"

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1