Nu doe ik het zelf! Voorjaarszon of Regenbuien Als straks de Paaschklokluijt_ Nieuwe Uitgaven ZATERDAG 16 APRIL" 193S NU Paschen laat in den tijd valt dit jaar hebben we onwillekeurig alle maal wel zoo'n beetje gerekend op mooi weer. Wanneer het in de laat ste dagen van Maart Paschen is, zooals ver leden jaar, dan zijn we er wel van overtuigd dat voorjaarsachtige Paaschdagen een mee vallertje moeten worden genoemd. Maar nu het twintig dagen later is, komaan, welke zwartkijker zou nu niet op mooi en zonni; voorjaarsweer hopen? Natuurlijk gaan we lang niet allemaal uit, het is heusch ook niet alleen de categorie van deze uitgaanders die wel zoo'n beetje op mooi weer rekenen onwillekeurig doen we er alle maal aan mee, en hoe onze plannen ook zijn zij worden beschenen door een vroolijk en al aardig warm voorjaarszonnetje. Nu boven dien op het oogenblik dat ik dit schrijf, heer lijke zonneschijn allergenoeglijkste Paasch- perspectieven opent, nu is er geen houden meer aan, het zal vast mooi weer zijn op 17 en 18 April. En daarnaar worden de plannen definitief opgezet en ingericht, naar het mooie weer dat er zal zijn op die dagen maar dat ons ook weieens snoodelijk in den steek kan laten. En hebben wij daarmee ook al rekening ge houden? Of ziet een druilerige regen-Paaschmorgen ons met ontstemde gezichten achter de ge sloten ramen staan wat nu? En laten wij ons daardoor zóó uit het veld slaan, dat wij niet in staat zijn, nieuwe plan nen te bedenken, en dat wij de feestdagen laten voorbijzeuren met regen en wind buiten en slechte humeurtjes en hangerige sloom heid binnen? Misschien bent u een van de gelukkige menschen die zich met één handbeweging kunnen overschakelen van het eene plan op het andere en van beide evenveel kunnen genieten. Dan zult u van regen of zonneschijn niet. afhankelijk zijn, dan zult u zeker toch wel prettige Paaschdagen hebben. Maar er zijn veel menschen die daartoe geen kans zien, die zich alleen maar hebben inge steld op dat eene plannetje, en met zichzelf en anderen geen raad meer weten, nu dat onverwacht niet kan doorgaan. Zij zouden wellicht al een heel eind gehol pen zijn, wanneer zij zich er nu al in gingen verdiepen, wat er moet gebeuren wanneer de regen als spelbreker voor hun plannen op treedt. Het kan zijn, dat zij zich hebben voor gesteld om den eersten dag heerlijk in en om het huis te blijven, wat in den tuin te genie ten en er een verrukkelijk-ontspannen dag van te maken. Misschien willen zij op Maan dag een fietstocht langs de bollenvelden ma ken maar ook deze eenvoudige en p re ten- tielooze plannetjes kunnen door regen en wind volkomen in de war worden gestuurd, óm nog maar niet te zeggen van degenen die grootere plannen hebben, of van hen die de kinderen iets leuks hadden beloofd. Wat nu, het regent en waait, er is geen kwestie van uitgaan. Maar vader en moeder hebben ook daarop raad geweten, en het blijkt dat ex- met wat goeden wil in huis nog genoeg leuks is te doen, gezellige spelletjes, verkleedpar tijen, raadsels, legpuzzles, muziek maken,wed strijden met kleine prijsjes en zoodra het droog is een stevige wandeling met een vast gesteld doel, zoodat ieder opgefrischt en met een vroolijk gezicht aan tafel verschijnt. En misschien kan dan de tweede dag nog een heeleboel goed maken van wat de eerste .is te kort gekomen. Het kan natuurlijk ook andersom zijn, nar melijk dat de eerste dag goed is, en dat de tweede letterlijk wegregent en dat wij nu juist daarop owre plannen hadden vastgesteld. Maar ook dat is te overkomen, als wij ons er maar op voorbereiden en niet met een lang gezicht den heelen dag verbeuzelen aan niets, want o, wat kan één enkele dag dan eindeloos en vervelend zijn Actief blijven, ook als de plannen in duigen vallen, niet verslagen in een stoel ploffen en de tijd laten verloopen in teleurstellend ge zeur over iets dat nu eenmaal niet te veran deren is. Want wat is dat jammer van zulke vacantiedagen, die het gewone leven feestelijk komen onderbreken. E. E. J.—P. De vrouwen van Honfleur Schreeuwend eischten ze haai mannen terug! In het jaar 1805 was een tijdlang het En- gelsche oorlogsschip „Arrow" 't gesorek van den dag. En dat gesprek was doors'pekt van hoongelach! Wat was 't geval, Admiraal Lord Brigham had het voor de haven van het visschers- dorpje Honfleur leelijk moeten afleggen tegen een vloot, bemand met schreeuwende vrou wen! Dat zat zoo: In 't voorjaar blokkeerde de admiraal den Seineanond met zijn vlaggeschip ..Arrow" en een flottille fregatten, 't Was een tamelijk veiwelend baantje want Nelson had juist bij Trafalgar een grondige opruiming onder de Fransche vloot gehouden en dus waren de Engelschen op dat tijdstip de onbe streden beheerschers der zee. Om de ver veling onder zijn officieren en manschappen nu een beetje te verdrijven, besloot Lord Brigham een eind de Seine op te varen. Doch hiervoor had hij loodsen noodig. De eenige die konden helpen, waren de Fransche vis- schers uit de kustplaatsjes. En daar dit na tuurlijk niet vrijwillig ging, werd de visschers- vloot uit Honfleur eenvoudig opgevangen en de mannen gevangen genomen. Ze weigei^den echter eendrachtig, loods- diensten te verrichten. De admiraal begon te schelden en te tieren en dreigde zelfs ten slotte met de „pontons" afgedankte schepen die in de haven van Plymouth en Portsmouth als gevangenis voor het scheepsvolk dienst deden maar alles was tevergeefs. En terwijl dit op de „Arrow" gebeurde, was de vrouwenwereld van Honfleur in rep en roer. Als een loopend vuurtje was het bericht, dat de mannen gevangen genomen waren, door het dorp gegaan en een zekere Jeannette Bolesve hield een oproerige redevoering, waar in zij betoogde, dat ze niet dulden zou, dat haar George naar de „pontons" werd gebracht, al moest ze den admiraal persoonlijk uitdagen tot een tweegevecht. En wat gebeurde? Toen zijn lordschap den volgenden morgen aan 't ontbijt zat, kwam een groote vloot op de „Arrow" af. Een vloot van visschersbooten, allemaal bemand of liever gezegd bevrouwd met de echtgenooten van de gevangen visschers, die luid schreeu wend haar mannen terugeischten. En voor de Britten er op bedacht waren, hadden de vrouwen het schip geënterd en hieven zoo'n oorverdoovend gekrijsch aan, dat de admiraal zich geen raad wist van ellende. Telkens als zijn lordschap iets zei, werd het geschreeuw sterker en 't hield net zoolang aan tot Brigham, ten ein-de raad, bevel gaf mannen en vrouwen gezamenlijk over boord te jagen. Nog een half jaar later kon geen officier of matroos van de „Arrow" zich ergens ver- toonen, zonder met hoongelach te worden begroet! Voor handige vingers Een kleine geschiedenis met een moraal. Sinds veertien dagen gaat Hansje naar de fröbelschool. Hij is vijf jaar en nog een echt moederskindje. Moeder brengt hem iederen dag zelf weg en onderweg houdt hij stijf haar hand vast. Iederen dag komen ze andere kinderen tegen op weg naar school. Enkele zien er frisch, schoon en keurig uit en loopen net als Hans aan de hand van moeder. Andere loopen alleeii en zijn niet zoo netjes; hun kleeren ver raden 's morgens al de haast waarmee ze zijn aangekleed. Telkens geeft Hansje zijn moeder voor de deur van de school een stijve kus en fluistert: „Je komt me toch vast en zeker weer halen, hè?" Dan holt hij opeens weg om zich door juf te laten uitkleeden en z'n blonde kuif verliest zich tusschen de andere kinderen in de klas. - Maar eens op een dag, als moeder en Hans het huis uitkomen, laat het kereltje opeens haar hand los en verklaart: „Nu ga ik alleen.blijf jij maar thuis". Verbaasd en 'n beetje ontsteld door dien plotselingen zelf standigen drang staat moeder even stil, maar dan meent ze, dat ze niet goed gehoord heeft, pakt zijn handje weer en zegt: „Kom Maar moeder heeft toch goed gehoord. Hans houdt hardnekkig de hand op zijn rug, maakt een afwerende beweging en verklaart nogmaals: „Ik ga alléén zeg ik toch!" En weg loopt hij. Moeder overlegt angstig, welke gevaren het kind straks bij 't oversteken allemaal dreigen en wil hem naloopen. Maar na twintig passen draait hij zich om, wuift met de hand en roept trotsch: „Niet komen moeder, ik ga alleen!" En de moeder loopt vlug om 'n huizenblok heen om hem onge merkt te zien oversteken en in geval van nood bij de hand te zijn. Zoo gebeurt 't nu iederen morgen. Hans gaat alleen naar school, maar moeder volgt hem zonder dat hij 't weet. Kijk, daar gaat hij! Met kleine regelmatige pasjes, zonder haast, met een recht ruggetje en de borst vooruit. In z'n eene handje houdt hij het pakje brood voor 't oveiblijven en hij kijkt gewichtig om zich heen of de weg vrij is. Nu moet hij oversteken. Hij kijkt eerst naar links en daix naar rechts. Daar komt een fiets aan. 't Baasje blijft staan, want moeder heeft hem juist in deze dagen steeds ingeprent: eerst de heele weg leeg en dan pas overstekenniet hollen. En hij is nu groot, dus hij kan 't best. Hij steekt kalm oyer. Maar danziet hij opeens moeder aan den overkant achter zich! Hij krijgt een kleur, gekrenkte trots schit tert in z'n oogen en dan opeens rent hij zonder uitkijken terug. Moeder schreeuwt hem met een angstig ge zicht iets toe, maar hij hoort 't niet. door het vei-woede gebel van een fietser vlak naast hem. Hij voelt alleen een stoot en valt. Dan wordt hij opgetild. Verschrikt en snik kend voelt hij, hoe handen hem betasten of er niets gebroken is. Krampachtig houdt hij z'n boterham omklemd en stamelt nog ver ontwaardigd: WaarómWaarom wou je me niet gelooven, moeder, dat ik alleen wel gaan kon?" Dit geschiedenisje is echt gebeurd. Juist door de bezorgdheid vaix moeder maakte Hansje een tuimeling, gelukkig niet ernstig. Wie zal moeder er 'n verwijt van maken, dat ze stilletjes achter haar kind aansloop, om hem te beschei-men? Een andere moeder zeker niet. We kunnen er nooit diep genoeg van doordrongen zijn dat het leven van onze kinderen eigenlijk ieder oogenblik in gevaar kan zijn. Daarom mogen we geen risico ne men en is de uiterste vooi-zichtigheid gebo den. Maar er komt een dag, dat er zich in den kleinen mensch iets begint te roeren van een ontwakenden zelfstandigheidsdrang. Dan komt het gebaar van het handje en de woorden: „nu doe ik het zelf!" En op die woorden begin van ont plooiing der persoonlijkheid mag moe der maar niet eenvoudig reageeren door een „geen sprake van, ik doe het55. Nu komt de periode van het angstige beschermen uit de verte, maar ook van het loslaten. Die komt voor ons allemaal. We weten, dat we onze lievelingen niet kunnen vér houden van de auto's, de regen en wind en de andere harde dingen van het leven, maar we kunnen hen er wél tegen wapenen. Er komt een dag dat we met een bezwaard hart maar toch in vertrouwen op zijn eigen pienterheid het kind goed inscherpen hoe het. moet oversteken en het dan laten gaan. Er komt 'n dag dat we het warm inpakken en het dan als 't noodig is, in een snee uw - storm erop uit sturen. Er komt een dag, dat we heel teer en ern stig met onze opgroeiende jongens en meisjes praten en ze dan het leven laten ingaan. We moeten ons scherp bewust zijn, dat die dagen komen en van tevoren overwegen, hoe we onze kinderen wapenen kunnen bij al die étappen van groei tot mensch. Als er één ding hier verkeerd is, dan is het de aarzeling. De moeder van Hansje had beslister moeten kiezenóf nog een poos zijn handje vasthouden bij 't naar school gaan, ook tegen Hansje's zelfstandigiheidsl drang in, óf hem laten gaan, na een dege lijke oversteekles, maar geheel alleen. De aarzeling werd haar noodlottig. Zoo gaat het ook heel vaak in later jaren als de zelfstandigheid van onze kinderen zich op allerlei terrein baanbreekt. Jarenlang .was de 'Zondagswandeling met vader en moeder het toppunt van gezelligheid, maar dan öp een goeden dag verlangen ze iets anders; ;dan lijkt het uitzwermen met vriendjes een ideaal. En nog later komt bij na ongemerkt maar veel eerder dan de ouders meestal weten, de belangstelling voor het andere geslacht. Dit is alles een natuurlijk ontwikkelings proces, dat geen zorgen behoeft te baren, in dien de ouders op hun hoede en wakende zijn. De kinderen een poosje remmen met een: „daar ben je heusch nog te jong voor" kan soms zijn nut hebben, indien het kind wer kelijk voor iets nog te jong is en niet andere factoren als eigen gezelligheidsdrang van de ouders of angst om bepaalde dingen on der de oogen te zien, een rol spelen, maar beter ja noodzakelijk is het wapenen van het opgroeiende kind tegen alles, wat het op zijn wég kah tegenkomen. Als de dag komt, dat de jongen van twaalf ook eens met vrien den uit wil, dan van te voren op de hoogte zijn van wat ze gaan uitvoeren en wie de vrienden zijn en een oprechte, welgemeende belangstelling toonen in zijn doen en laten. Opdat het kind er niet toe komt, quasi ge hoorzaam aan vader of moeder's handje te blijven loopen en de meerdere vrijheid stie kem neemt en op verkeerde wijze gebruikt 1 Opvoeden is beschermen, maar vooral wa penen en loslaten. MENU VAN DE WEEK. Zondag: Champignonsoep Runderbiefstuk Spinazie Aardappelen Blanc manger Maandag. Saucijsjes Bloemkool Aardappelpurée Rijst met bessensap. Dinsdag. Macaroni met kaas Varkensfricandeau Aardappelen Raapstelen Vruchten Woensdag. Koud varkensvleesch Aardappelen Postelein Wentelteefjes Donderdag. Stoofsla met gehakt Aardappelen Vanillevla met abrikozen. Vrijdag. Gestoofde visch met. tomatensaus Kropsla Aardappelen Broodschotel. Zaterdag. Varkenslappen Spercieboonen (bus) Aardappelen Beschuit met bestensap. VEGETARISCHE MENU'S. 1. Kruidenomelette. 3. Spinazie met Bloemkool met roereieren bx-uine boter Aardappelen Aardappelen 1 Gesmolten boter Ketelkoek. Parelgort in welk 4. Dikke groentesoep. 2. Aardappelsoep Aardappelen Stamppot van rauwe Gedroogde appelen raapstelen Boter Rabarbercompöte Beschuit met kaas. Bij de uitgeverij N.V. Het Nederlandsche Boekhuis Tilburg verscheen: Heilige Vriendschap tusschen Man en Vrouw door Marie ®Schous. 1. Spinazièsoep met èiergelei. Verscholen eieren in gehakt Botersaus Kropsla Tulband met gesmol- tenboter en suiker. Enkele aardige ideeën voor. smakelijke Paaschgerechten. Over drie dagen is 't alweer Paschen, Heerlijk, huiselijk feest, dat vooral zoo bij zonder goed slagen kan, als de huisvrouw sfeer weet te scheppen! Hier en daar een mooi bosje lentebloemen, alles keurig en hel der in huis en dan bovenaleen sierlijke Paaschtaf el. Daarom doen we u ditmaal eens behalve ons gewone weekmenu een serie speciale Paaschgerechten aan de hand met plaatjes, opdat de belangstellende kookster het voor beeld bij de hand heeft. Hier volgen alvast de menu's voor de Paasch dagen: 2. Groentesoep met gehaktballetjes. Spinazie met gevulde eieren Pommes frites Vanillebavarois met slagroom en chocolade eitjes gegarneerd RECEPTEN. Verscholen eieren: Benoodigdheden: 4 hardgekookte eieren, 1 rauw ei, beschuit, 150 gr. varkensgehakt, 150 gr. kalfsgehakt, peper, zout, noot, 1 kropje Bereiding: De eieren 10 minuten koken, af spoelen en pellen. Het gehakt aanmakep met eierdooier, beschuit, peper, zout en noot, zoo dat van het ei niets meer te zien is. De bal len nu door eiwit en paneermeel halen en in heet frituurvet gaar en bruin bakken. Ze voorzichtig in de helft snijden en op een schotel leggen, zoodat de halve eieren te zien komen. Garneeren met frissche sla. Mandje met gekleurde eieren. In een niet te groot bloemenmandje legt men wat mos en garneert het met wat groen en de een of andere soort voorjaarsbloemen, bijv. pruimenbloesem, Chineesch klokje e.d. De eieren wordn gekleurd door ze te koken in sterk spinaziewater waardoor ze groen worden óf in water met saffraan, waardoor ze geel worden, óf in water met roode kool, waardoor ze paars worden, of in koffie, waar door ze bruin worden. Ook zijn bij de drogist pakjes met eier- kleursel te koop, die men volgens de ge bruiksaanwijzing gebruiken moet, waardoor nog meer kleuren verkregen kunnen wor den. Het groenteaftreksel moet sterk zijn. De eieren worden mooi-glimmend door ze jp tt wrijven met .een lapje met wat sla olie. De gekleurde eieren legt men in het mandje waar het een aardig middenstuk is voor do koffietafel. Tulband. Benoodigdheden: S ©n« bloem, IVz dL. melk, 2 eieren, 20 gr. gist, 50 gr. boter, 50 gr. basterdsuiker, 100 gr, krenten, 100 gr. rozijnen, 30 gr. sucade, 5 gr., zout. Bereiding: De gist aanmengen met de lauwe melk; bloem, eieren, suiker, zout en gesmol- tenboter toevoegen en het deeg zoolang be slaan tot het soepel is. De gewasschen en goed uitgelekte krenten en rozijnen en de gesnip perde sucade er door roeren en het deeg over doen in een tulbanavorm, die met boter in gesmeerd is en met paneermeel bestrooid. Het deeg op een warme plaats bijv. in een bakje lauw water laten rijzen (1 uur) en als de vorm vol is in een warmen oven bruin en gaar bakken uur). De tulband is gaar als er niets meer aan de breinaald blijft zitten waarmee men in het gebak prikt. Daarna keeren op een taartrooster, laten bekoelen en dik met poedersuiker bestrooien. Een klein beetje van het deeg kan in een klein vormpje afzonderlijk gebakken worden, en midden op de tulband gezet worden. De tulband opdoen op een taartrand. Vanillebavarois met Paascheitjes en slagroom gegarneerd. Benoodigdheden voor een pudding voor 8 personen: J/2 L. melk, vanille, 3 eieren, 125 gr. suiker, 20 gr. gelatine, SA L. slagroom. Bereiding: De melk met de vanille aan de kook brengen en l/z uur laten trekken. De eidooiers met de suiker roeren tot de massa schuimig wordt, de warme melk er bij schen ken, terugdoen in het pannetje en op het vuur al roerende laten binden (niet doorkoken). De in koud water geweekte gelatine van het vuur in de melk met eierdooiers oplossen. De room met de eiwitten stijf kloppen en als de vla wat afgekoeld is, er voorzichtig bij schen ken. Als de pudding stijf begint te worden overdoen in een gladden vorm, of hoogen vuurvasten schotel die met eiwit omgespoeld is. Als de massa stijf is. keeren op een glazen WE MAKEN ZELF EEN KAMERSCHERM. Soms gebeurt het weieens, dat 't op een of Andere slaapkamer verschrikkelijk tocht of dat een der huisgenooten zeer vatbaar is voor kouvatten. En in die gevallen is natuurlijk een icHe'rm voor het raam onmisbaar. Wist u w.el, dat u een aardig scherm goed koop en geheel naar uw smaak zelf kunt ma ken"? Onze teekening geeft er u twee naar keuze. We koopen de ramen in een warenhuis, hoog 1.50 M„ breed 70 cM. is de meest gangbare maat. En als u andere maten wenscht, kunt u t- geraamte bij een timmerman laten maken. De scharnieren, die pas aangebx-acht worden, schotel en garneeren met halve chocolade eitjes en gespoten rooin. Paaschtaartje. Benoodigdheden (voor een springvorm1 van 18 cM. middellijn), 3 groote eieren, 100 gr. 'fijne tarwebloem, 1 theelepel bakpoeder, 110 gram suiker, 1/8 theelepel zout, 1 lepel water, Voor de garneering: 150 gr. zoutlouze boter, 75 gr. poedersuiker, koffie-ëxtract, wat ge kleurde eitjes. Bereiding: De eierdooiers met de suiker 15 minuten kloppen. De helft van het stij'fgesla- gen eiwit en de bloem die met de bakpoeder gezeefd is, er door roeren, dan de rest van het eiwit zoo luchtig mogelijk er mee ver mengen. Het deeg overdoen in een beboter den springvorm en in een tamelijk warme oven in pl.m. Vz uur gaar en heel licht bruixi bakken. Uit den vorm nemen, af laten koelen en bespuiten met mokka, zoodat de taart er uit gaat zien als een nestje. De eitjes in het midden leggen. Voor de mokka de boter tot room roeren, de gezeefde poedersuiker er bijdoen en druppels gewijs het koffie-extract er bijdoen. Blanc manger. (6 personen). Benoodigdheden: 1 L. melk en room bijv. 6 dL. melk en dL. room, V2 stokje vanille, 150 gr. bitterkoekjes, 50 gr. suiker, 20 gr. gelatine (10 blaadjes). Bereiding: De melk met de vanille aaix de kook brengen en met de bitterkoekjes V2 uur laten trekken. De in koud water geweekte ge latine en de suiker in de melk oplossen, die dan niet meer aan de kook mag zijn. Alles zeven door een uitgespoeld lapje en laten bekoelen. Dan de room toevoegen en de massa koud laten worden. Als deze geleiachtig is, de voim vullen. De pudding keeren en met wat achtergehouden stijfgeklopte room garneeren. Vanillewafeltjes er bij geven. als 't geheele scherm klaar is, zijn eveneens voor weinig geld te koop. We maken het scherm in drie deelen en overtrekken dus de ramen een voor een met papier of doek. Als we papier kiezen, moet het sterk perkament zijn, wit of geel, dat we bij zaken in schilders- fournituren kunnen koopen. 't Is verkrijgbaar in vellen van 1 M. bij 1.50 M. We snijden het vel op maat (iets grooter dan het raam) doopen het vel in de badkuip of bevochtigen het flink met een spons. Daarna slaan we het even uit en bevestigen het nat met pu naises op de zijkanten van het raam. We laten wat ruimte tusschen de punaises, om ook het vel aan den achterkant te kunnen be vestigen. Als het driog is, zit het perkament zoo strak als een trommeltje! We kunnen na tuurlijk het scherm ook overtrekken met wit of gekleurd linnen of katoen. Op verschillende manieren kunnen we tenslotte een smaakvolle versiering aanbrengen. Links ziet u bijv. een scherm voor een kin derkamer, dat een sterrenhemel voorstelt. Het is overtrokken met donkerblauw katoen en versierd met zilveren sterren. Een handige moeder plakt er desgewenscht nog een paar maantjes en kleine sterretjes op. En het rechtsche scherm is van geel perka ment versierd met netwerkjes van donker bruine of zwarte wol. De versiering wordt- eerst heelemaal afgemaakt en dan met een enkel steekje van boven en opzij aan 't scherm bevestigd. _>p de bovenste rij van links naar rechts: Paaschtaartje, Mandje met gekleurde eieren erscholen eieren. Beneden van links naar rechts: Eieren van Blanc Manger. Vanille bavarois, gegarneerd met Paascheitjes en slagroom, Tulband. Deze schotels zijn opgemaakt in de Bus- sumsebe Huishoudschool. Verschenen is het eerste jaarboekje van de Nederlandsche Christ. Vereeniginrr van Pad vinders (secretariaat Wemerlaa:: 29, Hilver sum). Het is een handig zakboekje met een inleidend woord van ds. W. M. A. Kalkman, voorzitter van deze vereeniging. Het zal stel lig voor het noodige contact tusschen het be stuur en de leden zorgen; het zal dan ook wel 111 een behoefte blijken te voorzien. Het boekje bevat foto's en portretten en eenige lezenswaardige artikelen. Verder districtsin- deeling en mededeelingen van het algemeen secretariaat. Elke Christ, padvinder zal dit boekje in zijn bezit willen hebben. Bij de Uitgeversmaatschappij W. de Haan N.V. te Utrecht is verschenen de tweede druk van „Het Vreemde Woord", eën geïllustreerd Vreemde-woordenboek onder redactie van dr. C. D. J. Brandt en dr. M. H. de Haan. Het boekwerk van bijna 800 bladzijden is rijk ge ïllustreerd. Paasspel door W. Blomberg-Zeeman. Mevrouw W. Blomberg-Zeeman den jeugdi gen lezers en lezeressen van ons blad welbe- wend, schreef een Paasspel voor Zondags schoolkinderen dat door de N.V. Uitgevers Maatschappij „Edito" te Hillegom werd uit gegeven. Dit „Paasspel", dat mevrouw Blomberg-Zee man, die met haar „Kerst"- en „Kaarsjes-spel" reeds bewezen had den juisten kindertoon uitstekend te kunnen treffen, beantwoordt weer volkomen aan zijn doel. De prettige, eenvoudige stijl van mevrouw Blomberg- Zeeman leent zich uitstekend tot het schrij ven van dergelijke „kinderspelen". Het aantal kinderen dat aan het „Paasspel" deel kan nemen is onbepaald. Het spel bestaat uit drie niet te lange be drijven en zal ongetwijfeld zijn weg wel vin den. In de serie „Jeugdtooneelbibliotheek" van de fa. W. J. Thieme Cie. te Zutfen zijn twee werkjes verschenen; „Oudejaar" van J. Dirkx, De Tooverbeuk in het Koningsbosch" door M. J. A. Spil Van Dr. N. Smits is bij H. D. Tjeenk Willink Zonen alhier verschenen ..Storm over de Kerk". Wij ontvingen de Februari-afleverlng van het „Bulletin of the Colonial Institute of Amsterdam", het in het EngeLsch uitgegeven maandschrift van het Koloniaal Instituut te Amsterdam.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7