BEVERWIJK Tolland. CASTRICUM HEEMSKERK DE STEMPELUREN VOOR DE WE11KLOOZEN Voor de week van 18 tot en met 23 April zijn de stempeluren voor de georganiseerde werkloozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond 10.45—11.15 en 33*.15 uur; Christelijke Besturenbond 10.15—10.30 en 2—2.15 uur: plaatselijk Arbeids Secretariaat 9.159.45 en 2.45—3 uur; R.K. Volksbond 9.45—10.15 en 3.15—3.30 u.; Wijk aan Zee: 10 uur—10.30 en 2—2.15 uur. DE OMVANG DER WERKLOOSHEID. Een daling ingetreden. Bij den gemeentelijken dienst der. werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den aan het einde dezer week in totaal 1019 werkzoekenden ingeschreven tegen 1079 aan het einde der vorige week. in Beverwijk waren daarvan 906 (vorige week 956) werkzoekenden in Beverwijk en 113 (vorige week 123) in Heemskerk woonachtig. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN. Voor spoedgevallen wordt op den Eersten Paasehdag de Zondagsdienst waargenomen door Dr. M. A. de Ruiter. Dr. Schuitstraat 44, telef. 3553; op den Tweeden Paasehdag door Dr. M. H. A. Melchior, Zeestraat 166, telef. 3340. De Zondags- en nachtdienst van de apothe ken wordt op den Eersten Paasehdag waarge nomen door de Apotheek Sepp, Zeestraat 27, tel. 3820; op den Tweeden Paasehdag en voorts de geheele week door de Duinwijk- apotheek, Populierenlaan 44, telef. 3388 en de Apotheek Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 134, telef. 3030. CHR. METAALBEWERKERSBOND. De plaatselijke afdeeling van den Christe- lijken Metaalbewerkersbond zal op Vrijdag 22 April een ledenvergadering in het Witte Kruis-gebouw houden. De heer A. A. de Roode houdt een lezing over het onderwerp: „De Luchtvaart". JAARVERGADERING WONINGBOUW- VEREENTGING „DE VOORZORG". Op Dinsdag 10 Mei zal de Woningbouwver- eeniging „De Voorzorg" haar jaarvergadering houden in de bovenzaal van het Nederlandsch Hervormd vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat. De agenda vermeldt o.m. bestuurs verkiezing en jaarverslagen van secretaris en penningmeester. DE JAARVERGADERING VAN HANDELS BELANGEN. De agenda voor de op Donderdag 21 April te houden jaarvergadering van de Kooplieden- Tereeniging „Handelsbelangen" vermeldt o.m. de jaarverslagen van secretaris en penning meester, een verslag van het gehouden bonds- congres, rede van den heer Reitsma, honds- secretaris, over het onderwerp: „Vestigings wet kleinbedrijf, bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren A. H. Maks Joh. Slotemaker en J. Blank (herkiesbaar). Tot slot volgt nog een verloting met een hee- Ten- of damesrijwiel en een weegschaal als hoofdprijzen. MARKTBERICHT BEVERWIJK. Vereenïgde Veilingen „Kennemer- Iand en Vrije Veiling". Prijsnoteering van 15 April 1938 Spinazie per last 1835. Sla (100 stuks) 2.6. Rabarber per bos Q—liy2. Raapstelen per bos 22J&-. Radijs per foos 3'/25. Peterselie per bos 12. Selderie per bos 1%2l/2. Prei per k.g. 3y2—5y2. Aardappelen per k.g. 3—3y2. Witlof per k.g. 4*/210. Asperges le wit per bos 40—52. Asperges 2e wit per bos 23—35. Knollen per stuk 2—3. Bloemkool le per stuk 13—17. Gele kool per stuk 23. Roode kool per stuk 35. Aardbeien per doosje 40. Aardbeien per stuk 2—5. tiEGER DES HEELS, Zeestraat 26. Vm. 10: Heiliging'sdienst. Nam. 3.30: Openlucht sa menkomst. Maandag vm. 10: Heiligings- dien; nam. 8: Verlossingssamenkomst. Don derdag 8 uur: Verlossingssaonenkomst. JAARVERGADERING BEVERWIJKSCHE BESTUURDERSBOND. In de jaarvergadering van den Beverwijfc- schen Bestuurdersbond heeft de secretaris, de heer L. E. Schelvis, die na negen jaar voor zijn functie bedankte, voor de laatste maal het jaarverslag uitgebracht. Daaruit bleek, dat het aantal leden tot 581 was gestegen. Het financieel overzicht van den penningmeester sloot met een batig saldo van f 34.35. In de plaats van den heer L. E. Schelvis werd de heer A. Wernke tot secretaris ge kozen. De heeren B. C. Meijer en F. v. d. Penne werden benoemd als afgevaardigden naar het op 8. 9 en 10 Mei te Amsterdam te houden congres. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitr.) 15 v. Dar es Salaam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk, 15 v. Rott. n. Antwerpen, KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Mars, 15 v. Rott, n. Gibraltar. Hebe, 15 v. Rott. n. Tanger. Costa Rica, 15 v. Arnst. n. W. Indië. Achilles, 14 v. Rott. te Lissabon. Alkmaar, Amst. n. Chili 14 v. Curacao. Ariadne, 14 v. Malta n. Piraeus. Barneveld, 13 van Chimbote n. La Libertad. Fauna, 14 v. Danzig n. Amst. Ganymedes, 15 v. Thessalonika te Nea Playa Hercules, 14 v. Piraeus n. Amst. Irene, 15 v. Puerto Plata te Havre. Juno, 14 v. Piraeus n. Thessalonika. Oberon, 14 v. Haidar Pascha n, Yerakini. Odysseus, 14 v. Bilbao n. Oporto. Orion, Zighi n. Amst.. p. 14 Gibraltar. Perseus, 15 v. Palermo te Amst. Pluto, Amst. n. Kopenhagen p. 15 Holtenau. frajanus, 14 y. Oran te Genua. (Be Minister van Waterstaat heeft op de vraag van een Kamerlid geantivoord, dat thans in Neder land nog 85 tollen bestaan.) U weet het zeker ook nog wel, Al is 't alweer een tijd geleden, Hoe velen, meer of minder fel, Een aanval op ons tolland deden. De strijd is daarna weer geluwd, De wapens werden opgeborgen. De tolboom werd op zij geduwd, Door andere en grooter zorgen. Sindsdien zijn er wat weggegaan, Echt gaandeweg en met veel dralen. Maar die tot heden nog bestaan, Zijn vijfentachtig in getale. Dat bleek nu, toen .een Kamerlid Aan den Minister eens ging vragen, Hoe 't met de tollen staat en zit, Na al dien tijd in onze dagen. Beteekent dit, dat binnenkort De strijdbijl weer wordt opgenomen En dan opnieuw geslepen wordt Voor 't rooien van de bromtolboomen? Ik weet het niet, maar ik weet wel. Dat men nu toch met korte metten, 't Verouderd speldepriktol spel, Eens radicaal op zij te zetten. 'k Heb voor de tolboomen een plan, Dat ze van hinder maakt tot zegen, Men make er spoorboomen van Voor onbewaakte overwegen. Wanneer daar dan van tijd tot tijd De spoortolboomen even dalen, Wil zeker elk die argloos rijdt, Graag voor zijn redding tol betalen. P. GASUS. De Breestraat maakte toilet. De politie verzoekt ons het volgende onder de aandacht van het publiek te brengen: Jeugdige werkloozen zijn ijverig in de weer geweest om de gazons een ander aanzien te geven. Alles ziet er thans keurig uit en van gemeentewege zal men er goed de hand aan houden. Laat nu een ieder er toe medewerken, dat het uiterlijk van onze hoofdstraat er aan trekkelijk uit blijft zien. Dus; niet loopen over de gazons en er geen papier of afval in werpen. De politie heeft opdracht niet meer te waar schuwen, doch overtreders te bekeuren. Zij hoopt echter, er geen te zullen ontmoeten. Voorts geen honden uitlaten in de gazons. De grasperken en plantsoenen worden in de hoede van het publiek aanbevolen! In de tweede plaats make nu niemand meer verkeersfouten. In het bijzonder zij de aan dacht er op gevestigd, dat de Breestraat uit sluitend recht mag worden overgestoken. Streng verboden is bijvoorbeeld om, komende uit de Raadhuisstraat, schuin over te steken in de richting van de Zeestraat. De oversteek plaatsen liggen nu overal recht tegenover el kander en zijn duidelijk te zien. De verbete ringen zijn geschied in het belang van de vei ligheid en het gemak van het publiek. Ten derde bedenke men, dat het loopen op den middenweg en op de fietspaden, anders dan om recht over te steken, verboden is. Van politiezijde zullen overtreders niet meer ge waarschuwd worden. Een ieder kan geacht worden het te weten en iedereen, die nadenkt en zich rekenschap geeft van de oorzaken der verkeersongelukken, zal dit toejuichen. Behalve het uiterlijk aanzien van het straat beeld is ook een goede orde bij het verkeer van voertuigen, wielrijders en voetgangers van de grootste beteekenis voor de burgerij. LOOP DER BEVOLKING. Vertrokken: C. M. van der Geer, dienstbode, n, Haarlem, Jansstraat 41 inw. M. A. Hengst, dienstbode, naar Haarlem, Jansstraat 41 inw. A. J. C. Melchers, pastoor, naar Haarlem, Jansstraat 41. S. Ch. Staal, marechaussée, naar Amster dam., Watergraafsmeer, Jennerstraat, Mare- chausséekazerne. Ch. van Eerden en gezin, bakker, naar Hil versum, Gijsbr, van Amstelstraat 186. J. Jasperse, fabrieksarbeider, naar Velsen, Melklaan 25 inw. J. van den Bos en gezin, zonder ber., n. Velsen, Melklaan 25 inw. M. A. Weijers, religieuse, naar Maastricht, Zwingelput 4. R. van Eijken, monteur, naar Velsen, Rijks straatweg 228b. M. Groot, zonder beroep, naar Velsen, Rijks straatweg 228b. A. S. L. Stuijt, dienstbode, naar Heerhugo- waard, Middelweg 111. C. Th. Noordermeer en gezin, kastelein, n. Velsen, Wijkerstraatweg 216. I. Verhoeven, instrumentmaker, n Oegst- geest, Wyttenbachweg 47. J. Tissen en gezin, chauffeur, n. Heemskerk, M. van Heemskerckstraat 34. C. J. Maas en gezin, werktuigkundige, n. Velsen, Geelvinckstraat 36. G. C. Comis, z. beroep, naar Amsterdam. Soendastraat 24 inw. Ingekomen: J. Th. Bakker, stucadoor, van Heemskerk, Patersweg 56 inw. J. N. Smolenaars, colporteur, v. Heemkerk, Patersweg 56 inw. J. C. Versteeg, electro-techniker, v. Hengelo, Deken Waarestraat 32 inw. Th. J. Dijkman, dienstbode, van Heemskerk, Waterleidingweg 4 inw. A. P. Pekops de Haas, dienstbode, van Haar lem, Peperstraat 26 inw. J. H. Mohr, kolenhandelaar, van Amster dam, Havenstraat 34. M. van den Brink en gezin, bankwerker, van Amsterdam. Acacialaan 75. G. J. Steenmeijer en gezin, z. ber., van Amsterdam, Wijkermeerweg 62. A. Rezee. fabrieksarbeider, van Wormer, Meerstraat 11 inw. K. J. Bruin, kraamverzorgster, van Wor- merveer, Creutzberglaan 22 inw. E. Fleury, kinderjuffrouw, van 'sGraven- hage, Zeestraat 166 inw. A. J. Burger en gezin, caféhouder, van Velsen, Breestraat 111. G. m. Schaap, kantoorbediende, v. Velsen, Kagerweg 7 inw. HET CLUBBLAD VAN „BEVERWIJK." Het April-nummer van het clubblad van de voetbalvereenigmg „Beverwijk" ziet er. wat den inhoud betreft, weer goed verzorgd uit. Het nummer opent met een kernachtig artikel van den voorzitter, den heer Kossen over de training- en bevat voorts o.m. een waardee- rend stukje van den clubblad-redacteur van Q.S. C„ mededeelingen over den feest-avond en eenige ingezonden stukken. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: A. Th. de Ruiter en H. M. van den Bosch; J. J. Alles en G. M. van Wis- sing. Bevallen: E. CastricumLodewijks, z.; C. E. van ZutphenMeijer, z.; W. S. Doornbos van Sweden, z.; J. S. Hilbers—Geerling. d.; A. BerghuisHartog, d.; T. van Amersfoort Calf, d.; E. J. Slief—Hafkamp, z.: M. G. Vink— Piepers, d. Overleden: G. M. de Jong, 63 j., geh. met A. Zieltjes, Waterleidingweg 8; B. A. A. Maks, 1 j., van Hogendorpstraat; J. M. Bruins, 29 j., gehuwd met P. Schelvis, Heemskerker weg 86; Chr. F. W. Tinnemeier, 53 j., gehuwd met G. A. H. van Kreijl, C. Matersweg 71. De uitbreiding van onze gemeente. Weer een straat aangelegd. De firma Kortekaas en Turkstra, die ver leden jaar reeds 120 huizen heeft gebouwd, o.a. in de Geelvinckstraat en de Pernéstraat, heeft nu weer een rij huizen zoo goed als ge reed in de Jacob Catsstraat, dat is een straat, dié parallel loopt met de Geelvinckstraat. Ook hier weer dezelfde, moderne woningen, zelfs nog met meer aan de eischen des tijds vol doende gemakken, o.a, een artistieke plastiek bekleeding van gangen enz., warmwatervoor ziening door het geheele huis (douche, keu ken, waschtafel) door middel van automatisch werkende gasapparaten, aangebracht in over leg met het Gemeentelijk Gasbedrijf. Deze toestellen leveren op elk gewenscht tijdstip de noodige hoeveelheid versch, warm water en zijn bij de in deze gemeente geldende gas- prijzen zeer economisch. De firma Kortekaas en Turkstra, die gedurende ruim twee jaar gemiddeld 25 tot 40 Castricumsche arbeiders aan het werk heeft, ziet haar toekomstplan nen eenigszins in het gedrang komen, doordat eenerzijds de grondeigenaren kunstmatig hun grondprijzen verhoogen, en anderzijds, door dat de personeele belasting niet verlaagd is. Dergelijke ondernemende firma's dienen van alle kanten steun te hebben. Dit werk is in het belang van allen, die het goed met Castricum meenen. Doordat de arbeiders regelmatig aan het werk konden blijven, kreeg de middenstand, hoogeren omzet, de bioscoop had meer belangstelling, de dancings trekken meer publiek en de gemeente heeft inkomsten van de vermakelijkheidsbelasting. In moderne huizen, nemen in doorsnee ook beter gesitu eerden hun intrek en ook dat beteekent meer dere inkomsten in de gemeentekas. Castricum kan de grootste badplaats van Noord-Holland worden, mits enen het ver ouderde idee van: „het is altijd zoo geweest, en het moet maar zoo blijven" loslaat en firma's als deze medewerking verleent. De bevolking en de Raad dienen zich bij den veranderden toestand aan te passen en Castricum te zien als toekomstige badplaats. DISTRIBUTIE LEVENSMIDDELEN. Met ingang van heden zal worden aange vangen met de distributie van levensmiddelen over het 15e tijdvak. Onvermengde margarine en bak- en braadvet zullen verkrijgbaar zijn bij den heer Bank Beentjes, Oude Haarlem merweg te Castricum; Gehakt in blik bij Mej. de wed. Jenster, le Groenelaan te Bakkum. CABARET 'T PAASCHEI. Evenals het vorige jaar zal de Tooneelver- eeniging „Ons Vermaak" op den tweeden Paasehdag in de Rustende Jager weer een schitterend cabaret-programma voor het voet licht brengen onder den naam ,,'t Paaschei". Vorig jaar was dit cabaret een groot succes en ook nu heeft „Ons Vermaak" kosten noch moeiten gespaard om dezen avond tot een gebeurtenis te maken. Het gedeelte voor de pauze is gewijd aan de lente, terwijl voorts het programma volop afwisseling biedt van ernst en luim. De prachtige décors zullen een lust voor het oog zijn. Op Woensdag is de première van 't Paaschei 1938 met groot succes in de Prins Hendrik stichting te Egmond aan Zee gegeven. Om trent den inhoud mogen wij niets verklap pen, maar het is zeker, dat uit dit Paaschei weer tientallen verrassingen zullen komen. De toeloop zal dan ook ongetwijfeld groot worden. Het verdient althans aanbeveling tij dig voor plaatsbespreking zorg te dragen. C. S. V.-NIEUWS. Het programma voor Zondag luidt: Bergen 2C. S. V. 2, 10 uur. C. S. V. 1Schoorl 1, 2 uur. Het eerste speelt tegen Schoorl om het gouden kruis. Schoorl is een niet te onderschatten tegen stander, die „hard" spel speelt. C. S. V. zal dezen wedstrijd als een goede training kun nen beschouwen voor de beslissende ontmoe ting tegen O.F.C. om het kampioenschap. In de uitspraak van de protestcommissie, be staande uit de heeren W. Katoen, W. W. Baas en J. W. Thijssen zagen wij onze meening be vestigd, dat de scheidsrechter in den wed strijd Zaandijk 2C.S.V. de spelregels foutief had toegepast. De protestcommissie overwoog in haar -uitspraak, dat de scheidsrechter af floot toen een hoekschop was genomen en de bal dus in spel was.' Hij liet het spel hervatten met het opnieuw nemen van den hoekschop, waaruit toen gescoord werd. Dit was onjuist, de scheidsrechter had het spel moeten hervatten met een hoogtebal ter plaatste waar de bal zich bevond, toen het spel werd gestaakt. Op grond van deze overwegingen werd het protest aan C. S. V. toegewezen. VEILING „ONS BELANG". Witlof lë soort per k.g. 34y2. Witlof 2e soort per k.g. 2—2M>. Spinazie per kist 2535. DE CENTRALE VEREENIGINGSRAAD. De winkelweek, georganiseerd door den Centralen Vereenigingsraad voor den Mid denstand, belooft een groot succes te worden. 95 deelnemers hebben zich reeds aangemeld. Niet-leden van de beide middenstandsorgani saties kunnen zich tegen betaling van f 2,50 thans nog doen inschrijven voor Castri cum bij de heeren Dijkman. Turkstra en v. d. Berg en voor Bakkum bij de heeren S. Stuifbergen en S. Lakeman. De winkelweek zal op Zaterdag 14 Mei des namiddags te 2 uur officieel worden geopend. Op 9 Mei zal nog een gecombineerde vergadering worden ge houden, die toegankelijk is voor de deelne mers. In deze bijeenkomst zal het bestuur alle gewenschte inlichtingen verstrekken, te vens worden de deelnemerskaarten en de let- 'terformulieren uitgereikt, COLLECTE RECLASSEERING. Men schrijft ons: Op Zaterdag, 7 Mei a.s. zal wederom overal in den Lande, dus ook in onze gemeente een collecte worden gehouden voor de reclassee- ring, waarvan de opbrengst ten goede komt aan alle gezindten. Het is niet de bedoeling van dit bericht te wijzen op het vele goede, dat door middel van reclasseering is en nog tot stand zal worden gebracht en minder nog om te wijzen op den financieelen nood. welke bij de onderscheiden reclasseeringshistituten ongetwijfeld heerscht. Hierover zal men in de komende dagen nog voldoende kunnen hooren en lezen. Maar wèl is het de bedoeling om langs dezen weg dege nen te kunnen oproepen, die voor dit doel zouden willen collecteeren. Ongetwijfeld zul len er in deze gemeente tal van dames en heeren woonachtig zijn, die zich voor dit doel den geheelen of een gedeelte van den dag be schikbaar zullen willen stellen. Het euvel alleen is, dat wij hen niet kennen en derhalve niet de gelegenheid hebben om ons met hen in verbinding te stellen. Wèl zullen uitnoodigingen worden gezonden aan degenen, die zich voorgaande jaren ook reeds ten behoeve van deze collecte verdienstelijk maakten, doch wellicht zullen enkelen hun ner verhinderd zijn thans hun medewerking te verleenen en is alsdan het aantal collectantes en collectanten ongetwijfeld te gering. Het is daarom, dat wij langs dezen weg aan de bedoelde Dames en Heeren het beleefde verzoek richten even hun adres op te willen geven aan de afd. Sociale Zaken der Gemeen- te-Secretai'ie. Hoe eerder men dit doet, des te spoediger zal met de voorbereiding van deze collecte kunnen worden aangevangen, waarmede de zaak op zich zelf ongetwijfeld reeds gediend is. EEN DUBBEL JUBILEUM. De bekende brood- en banketbakkerij, van den heer J. F. Smit aan de Deutzstraat, be staat Zondag 40 jaar. Toen de heer Smit 40 jaar geleden in Heemskerk kwam, vestigde hij zich in de oude zaak van den heer H. J. Lammers en hiermede was de eerste banketbakkerij in Heemskerk een feit. Na 6 jaren liet de heer Smit de oude zaak afbreken en bouwde een geheel nieuw naar de eischen des tijds ingericht winkelhuis, wat nog heden een flinken indruk maakt. Gelijk met dit jubileum viert de heer Smit zijn 40-jarig huwelijksfeest zoodat dit een dubbele feestviering wordt. NAAR DEN LANDDAG. De afdeeling Heemskerk van de Chr. Jon gemannen Vereeniging „Excelsior" zal met een 20-tal leden deelnemen aan den landdag te Hoorn georganiseerd door de Ned. J. V. afdeeling N.-Holland. DAMMEN. Door de damclub D.C.H. werden Vrijdag avond onderlinge competitie-wedstrijden ge speeld. De uitslag was als volgt: Groep I: Jc. KoperO. Bleij endaal 0—2 P. BleiiendaalJ. Peekei 2-0 Groep II: C. MeijerTh. Mulder 2—0 Joop Tuin—Th. Beentjes 2-0 A. v. RoonW. Meijer 2-0 B. KloesJn. Koper 0—2 Jc. KloesJc. Zonneveld 0—2 R.-K. DAMCLUB D.C.H. De leider van de R.K. Damclub D.C.H. de heer G. Zonneveld, heeft met door hem gecompo neerde problemen deelgenomen aan den in ternationalen problemisten-wedstrijd, uitge schreven door den R.-K. Haarlemschen Dambond. Het is hem mogen gelukken, beslag te leg gen op den eersten prijs met 185 punten. De prijs bestond uit een fraaien zilveren beker. Dit eervol resultaat is te meer opmerke lijk, als men weet dat niet minder dan 55 problemisten, zoowel uit Europa als Amerika, met een keur van problemen aan dezen wed strijd hebben deelgenomen. „A. D. O." Het programma voor Zondag luidt; E.S.V. 2A.D.O. 3 2 uur A.D.O. bD.E.M. b 1 uur Op Zondag 24 April speelt A.D.O. een vriendschappelijken wedstrijd tegen V.V.E. uit Wijk aan zee. PERSONALIA. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool te Voorhout slaagde voor het eindexamen af deeling bakken, de heer Joh. Minnebo. PASCHEN. Het eerstvolgend nummer van dit blad verschijnt, in verband met de Paaschdagen, Dinsdag a.s. DE GENTSCHE FLORALIEN. De president van de eere-jury van de Gent- sche Floralien, jhr. G. F. van Tets van Goi- schalksoord en mevrouw van Tets hebben gisteravond een diner gegeven in het Casino te Gent, aan welken maaltijd ongeveer zes tig personen deelnamen. Tot de gasten behoorden Graaf de Kerck- hove de Denterghem, president van de ten toonstelling en gravin de Kerckhove, de Ne- derlandsche gezant te Brussel, mr. B. Ph. van Harinxma thoe Slooten, en baronesse van Harinxma, Staatsraad Graaf M. Lippens, de Belgische ambassadeur te Londen, Graaf Cartier de Marchienne, de gouverneur van Oost-Vlaanderen, de heer Fredericq, de bur gemeester van Gent, de heer Van der Ste gen, de Belgische gezant te 's-Gravenhage J. Baron Herry en de Nederlandsche consul te Gent, Baron van Wassenaer. Van Nederlandsche zijde namen voorts aan dezen maaltijd deel de heeren Jac. Smits, voorzitter en E. H. Krelage, oud-voor zitter van den Nederlandschen Tuinbouw- raad, J. C. M. Mensing, voorzitter en jhr. dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Neder landsche sectie en prof, dr. M. J. Sirks uit Groningen. De drukkerij van den heer Schmitz te Velsen-Noord werd geheel gemoderniseerd. Ook het front van de zaak onderging een groote verandering, waarvan de foto een indruk geeft. Triton, .14 v. Malta n. Algiers. Venus 14 van Venetië te Amsterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland, 15 v. B.-Ayres te Aanst MEIJER EN CO.'S SCHEEPVAART MIJ Atreus, Batavia n. Amst. 14 v. Port Said. Glenapp, Dairen n. Rott. 14 v. Londen. Glenaffaric, 15 v. Japan te Amst. City of Eastbourne, 15 v. Japan te Rott. Menestheus, Japan n. Rott. 15 te Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Inten, 15 v. Batavia te Rott. Kedoe (thuisr.) 14 te Marseille. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Johan de Witt (thuisr.) 15 v. Suez. Poelau Laut, 15 v. Amst. n. Batavia. WIJK LIJN Stolwijk, Newcastle n. Bayonne p. 14 Dover. Zonnewijk, Port Natal n. Herrenwijk 14 van Dakar Om te dokken. Het Grieksche tankstoomschip Nicoiaou Maria is in ballast van Duinkerken naar Am sterdam gepasseerd om in één der droogdok ken aldaar te worden opgenomen* IJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip Embla heeft, van Huil komend, bij de Hoogovens een partij ijzer ingenomen en ging daarna naar Amsterdam verder om stukgoederen bij te laden. Motoren hersteld. Na een verblijf van bijna vier maanden is het Noorsche motorschip Estrella, dat daar voor speciaal naar Amsterdam kwam. na de motor grondig te hebben laten nazien en waar noodig te repareeren, gisteren in ballast naar Huelva vertrokken. Reis voortgezet. De wegens storm uit zee teruggekeerde Ne derlandsche motorboot Spes Salutis is bij het opklaren van het weer opnieuw in zee gesto ken met bestemming naar Goole. Onze koopvaardijvloot. In de afgeloopen maand is onze Koopvaar dijvloot toegenomen met de motorschepen Argo uit Delfzijl; Havik, Sumatra en Passant uit Groningen; Frisia uit Rotterdam; Ocana en Onobo uit 's Gravenhage alsmede het stoomschip Nieuw Amsterdam uit Rotterdam. Van de vloot werden afgevoerd de motor schepen Alida uit Groningen (thans Passant geheeten) en Duivendrecht uit Rotterdam (naai' het buitenland verkoehfc). AANGEKOMEN. 14 April: Stuyvesant s.s. West Indië Nicoiaou Maria s.s. Duinkerken Embla s.s. Huil Enid Mary s.s. Goole Aurora s.s. Hamburg 15 April: Waterland s.s. Buenos Aires Perseus s.s. Midd. Zee Glenaffaric s.s. Japan Holland m.s. Londen Cabo m.s. Londen Venus s.s. Midd. Zee Inverlee m.s. Port Arthur Ask s.s. Gefle VERTROKKEN, Argus m.s. Londen Shuha s.s. Sunderland Helen us s.s. Liverpool Simon Bolivar s.s. Hamburg Rijnstroom m.s. Plymouth Ajax s.s. Danzig fars s.s. Midd. Zee rebe s.s. Midd Zee April: jlstrella m.s. Huelva )pes Salutis m.s. Goole .ëlebes m.s. Rotterdam Saudades s.s. Middlesbro Olga m.s. Londen Akershus s.s, Oslo

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9