Aanrijding met ernstige gevolgen. LUIDSPREKERS Het elftal van de Openbare U. L. O.-school te Beverwijk, dat in de schoolvoctbal- wedstrijden het kampioenschap behaalde. De kampioensploeg met den leider van de wedstrijden, den heer H. J. Blaauw (vijfde van rechts). ARR. RECHTBANK. Autobestuurder reed met stadslicht; bakfiets had onvoldoende achterlicht Mogen bakfietsen ook niet op den rijweg? EEN donkere weg, een achterlicht van een bakfiets dat niet brandde en een auto met onvoldoende licht, ge be grijpt het al, daaruit ontstaat een aanrijding, die ditmaal ernstige gevolgen heeft gehad. Het was de avond van den negenden Oc tober van het vorig jaar dat een meisje uit Santpoort op een bakfiets op den Rijksweg- te Velsen reed om melk rond te brengen. Een vrachtauto bestuurd cïoor den 25-jarigen chauffeur uit IJmuiden naderde met een vaart van 40 K.M. en dank zij de bovenver melde omstandigheden had een botsing plaats waarbij het meisje zoo ernstig werd gewond dat zij ruim vijf maanden in het St. Anthonius Ziekenhuis te IJmuiden moest worden verpleegd. De chauffeur stond gistermiddag voor de Haarlemsche Rechtbank terecht wegens het veroorzaken Van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Een arts uit Velsen die het eerste voor het getuigenhekje verscheen deelde mede dat het slachtoffer zeer waarschijnlijk binnenkort geheel van de gevolgen van deze aanrijding- zal zijn hersteld. Het meisje verklaarde dat ze nu wel weer 'n beetje kon werken, de lichten op de bak fiets waren naar haar overtuiging wel in orde geweest. Een wandelaarster die het meisje had zien passeeren was echter een andere meening toegedaan. Zij had n.l. heelemaal geen achterlicht gezien en was juist verbaasd geweest dat iemand op dezen donkeren weg zonder achterlicht durfde te rijden. President tot verdachte: Waarom reed u eigenlijk met uw stadslampen aan? Verdachte: Ik reed eerst met groot licht daarna kwamen een paar tegenliggers en toen ben ik met gedempt licht gaan rijden. Daar ik echter bemerkte dat de tegenilggers ook hier nog hinder van hadden ben ik met stadslichten gaan rijden. De volgende getuige, een agent uit Velsen deelde mede dat het achterlampje van de bakfiets niet in orde was geweest. Een 15-jarige Haarlemmer die naast den chauffeur had gezeten had eveneens geen achterlicht gezien. Pres.: Heb je de bakfiets niet gezien? Getuige: Nee mijnheer, toen ik de.bakfiets zag was het al te laat! Deze getuige bevestigde voorts de verkla ring van den verdachte dat deze zijn auto, die na het ongeluk dwars over den weg stond, naar den kant had gereden. „De verlichting van de bakfiets was uitste kend in orde" zei een monteur uit Velsen, ik heb de fiets nog één dag voor het ongeluk heelemaal nagezien". Zelfs als men 5 of 6 K.M. rijdt is het roode achterlicht duidelijk zichtbaar, meende deze getuige. De deskundige, een kapitein van de motor brigade, verklaarde echter dat ditj wanneer twee lampen op één dynamo werken, niet juist is. Het is echter mogelijk dat het achter lampje in orde is geweest, na de botsing kon men dit niet meer met zekerheid vaststellen, daar het lampje erg beschadigd was. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 22 APRIL Gemeentelijke Concertzaal: Weldadigheids concert door „Joh. Steenman's Orkest", 8.15 u. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Honderd mannen en een meisje", voor de derde week geprolongeerd 2.30, 7 en 9.15 urn. Cinema Palace: „De danseres van San Diego", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De stervende zwaan". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Een stad op stelten", geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „In de schaduw der mis daad" en „De Regenmakers". Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve "s Maan dags. Toegang vrij. B e v e r w ij kVergadering van den ge meenteraad, 7.30 uur. ZATERDAG 23 APRIL La Gaité, Raaks: Nachtfeest van 8 tot 5 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 22 APRIL Luxor Theater, Breestraat: „De tijger van Eschnapoer" en „Het spoor der verschrikking" 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „May Time" en „Niemand kan er aan ontkomen", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Madame X" en „Duivelslading", 8 uur. ZATERDAG 23 APRIL Luxor Theater, Breestraat: „De tijger van Eschnapoer" en „Het spoor der verschrikking" 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „May Time" en „Niemand kan er aan ontkomen", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Madame X" en „Duivelslading", 8 uur. De verdediger mr. N, J. Polak uit Groningen merkte op dat de bakfiet sen niet op rijwielpaden maar eigen lijk ook niet op de wegen voor het snel verkeer mogen rijden. Officier van Justitie: Dan kunnen ze die dingen wel opdoeken, hoe moeten de men- schen anders aan hun melk komen? Verdediger: Het beste lijkt mij dat men dit per motorbakfiets doet. Een bakfiets is volgens de wet wel degelijk een fiets en deze weg- was voor fietsers verboden. De Officier vond dat er vele verzachtende omstandigheden aanwezig waren en eischte een geldboete van f 25 of 15 dagen. Mr. Polak noemde dit ongeluk, een ver keersongeval van de oude soort. Vroeger kwa men dergelijke aanrijdingen bij herhaling voor, thans gelukkig niet zooveel meer. Verdachte gaat,van deze aanrijding geheel vrij uit en hem treft geen schuld. Spreker vroeg daarom vrijspraak. Uitspraak 5 Mei. IJMUIDEN Vergadering Roode Kruis. De heeren W. van Haselen en W. A. Dolleman onderscheiden. Donderdagavond hield de af deeling IJmui- den-Velsen van' het Ned. Roode Kruis haar al- gemeene ledenvergadering. In zijn openings woord wees de voorzitter ae heer W. van Ha selen er op dat er reden is tot voldoening bij het terugzien op het. afgeloopen jaar. Het le dental bleef, als in geen vereeniging station- nair. Een campagne voor ledenwerving voor het Roode Kruis zou zeker op haar plaats zijn. Spreker bracht in herinnering de in ge bruikneming van het eigen tehuis, dat dooi de welwillende medewerking van burgemees ter en wethouders kon worden ingericht. Dit noemde spreker een niet te onderschatten ge beurtenis. De E.H.B.O. had ook dit jaar de volle belangstelling. Ter aanvulling van het normale verloop werd een cursus voor nieuwelingen gegeven, Dr. Blees werd bereid gevonden, dezen cursus te leiden; door het hoofdbestuur werd deze als tweede arts bij de transportcolonne aan gesteld. Daar het streven is, een grooter aan tal artsen voor het Roode Kruis-werk te winnen is de toetreding van dr. Blees een verheugend feit. Moge de activiteit ook in het komende jaar aanwezig zijn, opdat de af dee ling- haar plaats in de maatschappij en ook in de harten der bevolking bestendige. Daarna had de- uitreiking plaats van de Landsteiner medailles aan de heeren P. J. Wilms Floet, J. G. Veenhuizen en Joh. Noort- man. Ook de heer J. van Kempen had zich reeds voor den tweeden keer beschikbaar ge steld als donor voor de bloedtransfusie. Met een hartelijk woord werden de medailles door den voorzitter uitgereikt. Vervolgen werden de notulen van de vorige jaarvergadering voorgelezen en goedgekeurd, waarop door den secretaris den heer L. Dijk- sen het jaarverslag werd uitgebracht. Hierop komen wij nog terug. Vervolgens lag de heer Dijksen het ver slag van de medische commissie van den bloedtransfusiedienst voor. Hieruit blijkt dat in het afgeloopen jaar vier bloedtransfusies plaats vonden. Op 31 Decémber beschikte de dienst over 47 do nors. Sins de oprichting van den dienst werden in totaal 33 bloedtransfusies verricht. Bij monde van den heer Kist de Ruyter werd verslag uitgebracht van de kascommis- sie 1937 en werd de penningmeester gedé- chargeerd onder dankzegging voor het goede beheer. Als leden voor het nazien der boeken over 1938 werden aangewezen mevrouw Stunt en de heeren B. de Korte en Kwak. De verkie zing van afgevaardigden voor de algemeene vergadering werd als gewoonlijk aan het be stuur overgelaten. 0 De begrooting 1938 sluit op f 365 en werd bereids door het hoofdbestuur goedgekeurd. Vervolgens had bestuursverkiezing plaats wegens periodiek aftreden van notaris W. A. Dolleman. Met algemeene stemmen werd de heer Dolleman herkozen, die de benoeming aanvaardde. Hierna nam de heer Dolleman het woord. Deze memoreerde dat na een groot aantal jaren van inzinking. Dr. van Haselen opge staan was om de afdeeling weer naar boven te brengen. Hiérin heeft hij succes gehad. De afdeeling bloeit weer, dank zij de activiteit van den voorzitter. Het hoofdbestuur is hier ook dankbaar voor en heeft aan dr. v. Haselen de medaille van 10-jarigen trouwen dienst toegekend. Hierbij spelde notaris Dolleman de medaille op de borst, daarbij de hoop uit sprekend dat ar. van Haselen nog lang in gezondheid moge dragen. Een langdurig en luid applaus vertolkte de gevoelens dei- vergadering. In zijn antwoord zeide Dr. van Haselen zeer gevoelig te zijn voor dit applaus en voor de buitengewone woorden van den vice- voorzitter. Sinds 1925 is hij zeer geïnteres seerd voor het Roode Kruis. Het Roode Kruis is waard gediend te worden. Het kon stree- lend zijn, dat openlijke waardeei-ing wordt uitgesproken, maar' deze waardeering geldt tevens voor de andere leden van het bestuur i en spreker hoopt dat de onderscheiding zal uitstralen op de overige leden. Spr. deelde ten slotte onder applaus mede, dat het hoofd bestuur de medaille ook aan 'den heer Dolle man heeft toegekend. Tot lid van het bestuur werd tenslotte nog gekozen jhr. II. Boreel te Santpoort. Onder dankzegging voor de opkomst werd de verga dering daarna door den voorzitter gesloten. PERSONALIA Mejuffrouw J. E. van Dijk, kweekelinge met akte aan de Openb. Lag. School F te Sant poort komt als no. één voor op de voordracht voor onderwijzeres aan de Centr. Openb. La gere School te Castricum. GESLAAGD. Te Amsterdam slaagde voor het examen ste nografie, afgenomen door de Federatie voor Stenografie „Groote", mej.. G. de Groot, al hier VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn vertrokken: Eveline IJm. 115. Voorwaarts IJm. 83, Clazina Luther IJm. 59, Rotterdam IJm, 112, Ewald IJm. 48, Willy Sch. 61. WEER NAAR ZEE. De Knikker IJm. 4, die eenigen tijd voor survey was opgelegd, gaat morgen weer naar zee. MARKTBERICHT. Scheveningen 22 April 1938. (Yersche visch). Tarbot 70100 ct. per K.G. Griet 5580 ct, per K.G. Tong 110—150 ct. per K.G. Middel schol f 13f 20 per 40 K.G. Kleinschol f 4.60f 13.80 per 40 K.G. Schar f 4.80—f 5 per 40 K.G. Bot f 8—f 10 per 40 K.G. Schelvisch f 9f 10 per 40 K.G. Wijting f 3.80—f 4 per 40 K.G. Kabeljauw 100250 ct. per stuk. Gui f 6 per 40 K.G. Poon f 3—f 3.10 per 40 K.G. MARKTBERICHT. (Versche visch). IJmuiden, 22 April 1938. Tarbot 84—64 ct. per K.G. Tong 130—98 ct. per K.G. Kleinschol f 21—f 7.50 per 50 K.G. Bot f 9.50 per 50 K.G. Schar f 5 50f 3.20 per 50 K.G. Wijting f 4.50—f 2.60 per 50 K.G. BESOMMINGEN. Loggers: O 1 1' 230: KW 34 f 240. OPENING GEBOUW ZIEKENFONDS IJMUIDEN. De opening van het nieuwe gebouw van de Maatschappij Ziekenfonds „IJmuiden" zal plaats vinden a.s.' Zaterdagmiddag in de Gereformeerde kerk aan den Velserduinweg. De opening zal geschieden door burge meester Kwint. PECH EN TOCH GEBOFT. De Deensche kotter E 329 kwam hier bin nen wegens motorpecli. Daar het Deensche contingent Voor de-maanden Maart en April reeds lang uitgeput is. zou de kotter zijn vangst, bestaande uit 40 kisten visch feite lijk niet mogen verkoopen, en zou de visch dus waardeloos zijn. Daar de visscherij-cen trale is echter toegestaan, de visch alsnog te verkoopen op voorschot van het contingent voor Mei en Juni. Dit was een meevallertje van f 700. OPBRENGST EM3IABLOEMCOLLECTE. De gisteren in onze gemeente gehouden Emmabloem-collecte heeft opgebracht f 494 tegen f 596 verleden jaar. De verloting, tijdens de uitvoering P.A.L. V.U. jl, Dinsdagavond in Thalia ten bate van de Vereeniging tot bestrijding der tubercu lose gehouden, bracht f 32.74 op. Het bestuur verzoekt ons een woord van dank óver te brengen aan hen die de ver- eeniigngen bij deze collecten hebben be dacht. De Bilt voorspelt: BEVERWIJK VELSEN UITSLAG ETALAGEWEDSTRIJD WINKELIERSVEREEN. „WIJKEROOG". De etalagewedstrijd, welke de Winkeliers- Vereeniging „Wiikeroog" voor hare leden ge durende de Paaschweek had uitgeschreven, mag in vele opzichten als goed geslaagd wor den beschouwd. Te betreuren blijft het altijd dat er heden ten. dage nog winkeliers zijn die meenen dat een bijzonder goed verzorgde eta lage voor hen een overbodige luxe is, terwijl juist het tegenovergestelde het geval is. Ge lukkig hadden vele winkeliers blijk gegeven er van doordrongen te zijn, dat vakkundig en smaakvol etaleeren voor hen een bestaans- kwestie is. De heeren N. S. Bus, P. Keerse- maker en G, de Jager allen leden der Win keliers en Handelsvereen. „Groot-IJmuiden", waren bereid gevonden als jury op te treden en deze heeren hebben zich voorbeeldig van hun taak gekweten door de etalage's Dinsdag 12 April 1.1. 's middags en 's avonds te beoor deelen. De heer W. J. Brandjes, slagerij Wij kerstraatweg, behaalde het hoogste aantal punten n.l. 85 's middags en 27 's avonds, to taal 112. De heer Jac. Groot, Bloemenmagazijn Floresco II verwierf 's middags 83 en 's avonds 24 punten totaal 107, de heer Th. Bruijnzeels, modehuis legde beslag op de derde plaats met 103 punten totaal, waarvan 's middags 76 en 's avonds 27. Geheel los van de uitspraak deh jury was ook voor het publiek de gelegenheid openge steld hun oordeel over de etalages uit te spreken, waarvoor een drietal prijzen door de Winkeliers-Vereen. Wijkeroog beschikbaar was gesteld bestaande uit bedragen van f 15, f 10 en f5 aan waardebonnen. De prijs van f 15 werd toegekend aan mej. J. Grüter, Pels straat 31. die van f 10 aan den heer J. L. Harsveld, Walravenstraat 35 terwijl die van f 5 ten deel viel aan mevr. R. Wormsbecker— Duin, Corverslaan 87. Bij deze publieksbeoor- deeling verwierf de heer Jac. Groot voor de mooiste etalage de meeste stemmen, daarop volgde de heer W. J. Brandjes terwijl de hee ren Th. Bruynseels een S. Luttik een gelijk aantal stemmenbehaalden. MISHANDELING De politie heeft gisteren een inwoner van Beverwijk gearresteerd wegens mishandeling- van een vrouw, wonende in IJmuiden-Oost. VERGADERING VAN DE AGUARIUM- VEREENIGING. Gisteravond heeft de Aquarium- en Ter- rariumvereeniging- ..Kennemerland" in Hotel Ter Burg een ledenvergadering gehouden, waarin de heer De Graaff, secretaris van de afdeeling Haarlem, een causerie met licht beelden heeft gehouden over het onderwerp „Sloot en Plas". In het bijzonder heeft spr. het leven behandeld van de pikzwarte en de geelgerande watertorren. Zeer intressant wa ren de mededeelingen. welke hij deed over de gewoonten van de geelgerande tor, die een roofkever is. De lezing werd verduide lijkt met een serie fraaie lantaarnplaatjes. Tot slot werden nog lichtbeelden vertoond over het leven in den vijver. De heer Ver meulen sloot met een woord van dank aan den spreker de vergadering. VOLIèREH OUDERS - VEREE1GING. In een gisteravond gehouden ledenverga dering van de Vereeniging van Volièrehou ders ..Vogelsanck" heeft de heer Michielsen uit Haarlem een lezing gehouden over den teelt van wilde zangvogels, waarin hij in het bijzonder het leven van de putters en de kneuen -behandelde. Ook gaf hij een uiteen zetting over het broeder en het nestmate riaal van verschillende vogels. BEGIN VAN BRAND. Door het vlam vatten van een verwar mingstoestel onder een aquarium ontstond gisteren in den vooravond een begin van brand in het perceel Assumburgstraat 20. Het vuur werd door omwonenden ontdekt. Zij kwamen juist op tijd om uitbreiding van het brandje te voorkomen. Bij afwezigheid van de bewoners zagen de buren zich genood zaakt, de ruiten aan de voorzijde in te slaan,, waardoor zij er in slaagden, het brandende verwarmingstoestel naar buiten te brengen en de brandende gordijnen af te rukken. Dank zij dit krachtdadig ingrijpen was de hulp van de brandweer niet noodzakelijk. De visschen in het aquarium hadden de hoo- ge temperatuur niet kunnen weerstaan en vonden alle den dood. de besprekingen voort te zetten. Flohr heeft aan Aljechin medegedeeld, dat de noodige fi nanciën reeds ter beschikking zijn. De condi ties voor een match AljechinFlohr zijn van Aljechin's zijde dezelfde, als die. welke voor den kamp tegen Euwe golden. Inmiddels heeft Aljechin de uitnoodiging om naar Praag te komen, aangenomen. GEEN MATCH EUWE—CAPABLANCA Nu er geen ontmoeting tusschen Al jechin en Capablanca om den titel tot stand is gekomen, is automatisch de match tusschen Euwe en den Cubaan, welke met Kerstmis van dit jaar in ons land geprojecteerd was, van de baan. Toen een redacteur van het A. N. P. Dr. Euwe van bovengenoemde feiten in kennis stelde, was hij ten zeerste verrast, dat de match tusschen Aljechin en Capablanca niet doorgaat. Aljechin", zei dr. Euwe, „was vast besloten alle mogelijke moeite te doen om de match tot stand te laten komen. Hij hield alleen aan zijn voorwaarden vast, volkomen begrijpelijk overigens, al waren die hooger dan in zijn match tegen mij, waarin een bedrag van f 10.000 als eisch was gesteld. Ik was er van overtuigd, dat de tweekamp plaats zou heb ben. De moeilijkheden schijnen nu van den kant van Capablanca te zijn gekomen. Wat mijn match tegen Capablanca aangaat, ik wil toch wel spelen, mits er van te voren een re geling wordt getroffen, dat hoe ook de uit slag moge zijn, Capablanca er definitief van afziet om den wereldtitel tegen Aljechin te spelen. Mocht de wedstrijd tegen den Cubaan, die op het oogenbiik in New York vertoeft, evenwel geen doorgang vinden, dan zijn er nog altijd de plannen om een match tegen Keres te organiseeren", zoo eindigde dr. Euwe zijn mededeelingen. WIJK AAN ZEE SCHAAK- EN DAMCLUB „DENK EN ZET' Donderdagavond werd in hotel Sonnevanok een simultaan-seance gegeven voor de leden van de Schaak- en Damclub „Denk en Zet' door den heer J. Kramer, damleeraar te IJmuiden, De belangstelling was zeer groot het aantal deelnemers was twee-en-dertig. De slmultaanspeler won 19 partijen, ver loor er zes, aan de heeren: J. Zwart, J. van der Meij Jz.. F. van Son, W. van der Elzen, J. Dobber en J. v. d. Wel, en speelde 7 partijen remise tegen de heeren W. van Klaveren, R. Mahlberg, H. Witteveld, E, Reinhout, W. Duin. Th. Klein, en A. Schelvis Lz. GYMNASTIEK. Uitvoering van S.S. Hoogovens. De voorzitter van S. S. Hoogovens, de heer J. Vermeulen, moest in zijn openingswoord van de uitvoering, die de vereeniging Donder dagavond in „De Pont" te IJmuiden gaf, wel herinneren aan de stormen, die vorig jaar de Hoogoven-gymnastiekafdeeling geteisterd hebben. Er kwam daardoor een vernieuwing- in de vereeniging en bovendien was er reeds een andere leider benoemd, zoodat de tijd te kort was, om een uitvoering te geven zooals men. wel zou wensehen. Voor het bereiken van een voldoend peil uitte de heer Vermeulen zijn vertrouwen in den nieuwen directeur, den heer W. Kuchlein. De uitvoering als geheel heeft zonder twij fel bewezen, dat dit vertrouwen niet mis plaatst is. Rustig en met zelfvertrouwen heeft de heer Kuchlein zijn gymnasten aangevoerd en met doorgaans voorzichtige toepassing van de oefenstof bewees hij dat hij de vereeniging op hooger plan zal weten te brengen. In de vrije oefeningen was nu weinig variatie en het programma vermeldde twee maal 2 ge lijksoortige nummers, maar wanneer de ver eeniging den nieuwen leider aan zich weet te binden, zal het gehalte ongetwijfeld verbete ren en zal het openbare optreden daarmee in overeenstemming komen. Nu reeds waren er weinig nummers, die niet slaagden. De drang tot opvoering van de kwaliteit was geregeld merkbaar en ook bleek er vooral na de pauze voldoende variatie in het programma te zijn. Zooals de voorzitter nog mededeelde, is de blijvende aansluiting bij het K. N. G. V. een feit geworden, een omstandigheid, die hij be schouwde als een levensvoorwaarde voor de vereeniging in verband met het vele, dat de Kennemer Turnkring als onderdeel van het K. N. G. V. aan zijn leden biedt. Ten slotte deze opmerking: het bestuur dient onder de uitvoering het rooken niet toe te laten. Het beoefenen van sport in een at mosfeer. zooals die van Donderdag, is niet wenschelijk. De heer H. A. Osenclarp Jr., de voorzitter der IJmuider Operette Vereenging, welke vereeni ging gisteravond de operette „Victoria en haar Huzaar" heeft opgevoerd. SCHAKEN. OM HET WERELDKAMPIOEN SCHAP. Naar wij vernemen zal de match tus schen Aljechin cn Capablanca, waar bij de titel van wereldkampioen de in zet zou zijn, geen doorgang vinden, omdat de Cubaan zulke hooge eischen stelde, dat de organisatoren in Uru guay van het plan hebben moeten afzien. Aljechin had naar men weet, voor deze match dezelfde voorwaarden gesteld als die welke in de eerste match tusschen beide mees ters hebben gegolden. De wereldkampioen vroeg n.l 10.000 gouddollars. Capablanca schijnt daarnevens een bedrag te hebben ge vraagd. waaraan de organisatoren in Uruguay niet hebben kunnen voldoen. Aljechin is thans, naar wij verder verne men, in contact getreden met Flohr; de kans is groot-, dat in 1939 een match om den titel tusschen den Tsjechischen grootmeester en Aljechin zal plaats hebben. Onderhandelin gen worden reeds gevoerd; Aljechin heeft een uitnoodigingontvangen, na. af loop van het tournooi te Margate naai- Praag te komen om In het westen zwakken tot matigen Noordwestelijken wind, gedeeltelijk be wolkt, weinig of geen' regen, mogelijk lichte nachtvorst, zachter overdag. In het oosten zwakken tot matigen zuid westelijken tot noordwestelijken wind. betrokken tot zwaar of half bewolkt, aanvankelijk eenige regen, zachter des nachts, overdag zelfde temperatuur. Hartelijkste groeten aan alle vrienden en bekenden te Wijk aan Zee. F. W. DE GRAAFF a./b. s.s. J. van Oldenbarnevelt 20 April 1938- AFWEZIG: met ingang van Zaterdag 23 April R. Rutten Practijk-waarneming door de andere geneesheeren te IJmui den iW.,). Gevraagd NET DIENSTMEISJE voor heele dagen. Niet boven 20 jaar. Adr. te vernemen bur. van dit blad. Nette juffr. R.K. gesch. 40 a 45 jr. zoekt KENNISMAKING met net persoon met vast werk. Liefst Velsen of omstr. Br. ond. no. B 1121 bur. v. d. bl. Voor jongen van 12 jaar wordt EEN PLEEGGEZIN gezocht buiten Haarlem. Ver goeding f 5.per week. Brieven onder no. 9049 bur. van dit bl. uit Kennemerland nl3 Regels 25 cent 1 Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) WATERD. KAMPEERTENTEN v. minder d. halve prijzen, iets smoezelig (demonstratie). Cou rante maten, volle garantie. „The Indiana Works" Tenten en Zeilfabriek v. Ned. Haarlem, Zijl weg 111, agentsch. Stillevend heer vr. tegen 1 Mei ZIT- en SLAAPKAMER m. voll. pension. Br. IJ 1876 bur. v.d. bl. HUISHOUDSTER gevr. intern, liefst boven 40 j. bij (Lib.) Isr. eenv. menschen, omtr. Santp. Br. IJ 1879 bur. v. d. bl. Wit emaille KOLENFORNUIS met pijp te koop. Kastanjestr. 44, IJm.-O. KAMER of KOSTHUIS gevr. Brieven m. prijsopg. IJ 1880 bur. v. d. blad. GRATIS PUIN WEG TE HA LEN. Te bevr. L. Visser, Hyacin tenstraat 1, Santpoort. Te koop prima onderhouden AUTO merk Citroën, kleur mooi donkerbruin. J. B. Seignette, Zeestraat 145, Beverwijk. TE KOOP z. g. a. n. Empo tan dem en bakkersfiets (3 wielen). Schulpweg 93, Velsen-N. Te k. VRACHTAUTO, merk Brockway 1931 in goeden staat. Narcissen weg 147, Beverwijk. PRIJSOPGAVE gevr. voor transport van eenige meubelen naar omg. Zutplien vóór 1 Mei a.s. Ladderbeekstr. 74, Velsen- Noord. TE HUUR GEVR. werkplaats met woonhuis. Br. met opg. van oppervl. en huurprijs ond. no. B 1120- bur. v. d. blad.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3