Vat groeit er? BEVERWIJK Kennemer-Theater Het is mogelijk dat er in dezen tijd veel goeds in de wereld aan liet groeien is. In het verborgene bedoel ik en wil daarmee niet eens ironisch zijn. Die mooie vriendschapsverdragen: Londen- Rome, Parijs-Rome, straks misschien Praag- Rome-Warschau, als Praag erg slim is, vor men de zichtbare groei en worden met twijfel beschouwd. Men kent dit soort vanouds. Het Is wel ouderwetsch, maar niet duurzaam. En er wordt zooveel prestige aan opgeofferd Gelukkig is ook prestige zeer ouderwetsch. Natuurlijk zijn die verdragen lapwerk, maar intusschen hebben zij in enkele weken tijds de ergste spanningen en gevaren weten weg te nemen. En als men nu vraagt „waarom?" gaat de herinnering toch wel vanzelf terug naar vorige jaren, waarin Volkenbonds-be- middeling of arbitrage of zelfs een plebisciet de spanningen en gevaren wegnam. Er zijn er, sinds 1918, al tientallen weggenomen. Ja pan's expansie-politiek heeft men niet weer- Itaan het schijnt overigens twijfelachtig hoe lang die nog duren zal Italië's aanval op Abessinië heeft men niet verhoed en de Oorlog Bolivia-Paraguay, zich voortslepend naar een triest einde, was een uitputtings voorbeeld dat de Spanjaarden in hun burger oorlog gingen nastreven. Maar hoe erg dat alles tezamen ook was en deels nog is verreweg de meeste conflicten werden voor komen en de Groote Oorlog Zelf werd tot dusver verhoed! Dat is erg belangrijk, omdat hij toch al 200 vaak voor de deur scheen te staan. De liefhebberij in hetvoorspellen van zijn aan vangsdatum is erg gezakt, omdat zoovelen er al een mal figuur mee hebben geslagen. Er loopen nu, geloof ik, alleen nog wat tips op het jaar 1940. Maar laat dat u niet veront rusten. Er zijn er al zooveel geweest en soms waren ze afkomstig van olie-, automobiel-, kranten- of kauwgom-koningen. Maar dan kwamen ze evenmin uit. Werkelijk zijn er sinds 1918 al minstens twaalf Wereldoorlogen vermeden. Dat is een mooie prestatie. Zij moge niet kunnen gelden lis bewijs van toenemend „humanisme", schrikt u niet, dat beteekent alleen maar menschelijkheidmaar zij toont zeker aan dat de Machtigen niet erg geneigd zijn, elkaar te lijf te gaan. Ze taxeeren elkaar kennelijk als vrijwel even sterk. En wat van meer betee^ kenis Is: zij vertrouwen dat luchtwapen niet. Wat moet er van hun mooie hoofdsteden te rechtkomen? Ergens op den achtergrond zwoegt die nijvere bij, de wapenfabrikant, en heeft maar veel liever dat ze bewapenen dan dat z< heusch gaan vechten. Ook hem ligt het vlieg tuig zeer slecht. Als het zoo blijft doorgaan moet daar op den duur iets goeds en blijvends uit groeien. Want zelfs deze wereld van ons schijnt niet dwaas genoeg om in het eindelooze te blijven bewapenen en tegelijkertijd den oorlog te vermijden. De onzinnigheid van dit proces begint meer en meer in de gaten te loopen. Ik heb maar steeds hoop dat Europa op een goeden dag merken zal, dat het zich zit uit te putten in werkloosheid en onderlingen na-ijver ten genoege en ten voordeele vanAzië en Amerika. Het is natuurlijk droevig dat men de ve lerlei rechtsregels, door Genève ontworpen, voorloopig terzijde heeft gelegd en Genève, als steen-des-aanstoots voor dictators, bui ten alle besprekingen laat. Maar als die tactiek tengevolge heeft dat men langs een anderen weg wel tot onder linge toenadering en dus op den duur ook tot rechtsregels kan komen, dan lijkt er alles voor te zeggen. „Vermijd den Grooten Oorlog" is het voornaamste parool van dezen tijd. Wordt het steeds duidelijker dat allen in Europa hem vermijden willen, dan is de toe nadering zeker. En of die dan het étiket Ge nève of een andere label krijgtdoet dat er zooveel toe? Ik kan het niet inzien. Als men 1 er op den duur maar komt. Als er maar groei blijft. R. P. Hel överziehï van tie groeulen- markt. GROOT AANBOD VAN SPINAZIE. Niettegenstaande de weersgesteldheid ge durende de afgeloopen week allerminst aan de lente deed denken en de koude nachten den groei van de vollegrondsproducten belem merden werd de aanvoer van het hoofdpro duct, n.l. spinazie, nog steeds grooter. Het verloop van den handel liet echter voor deze groentesoort op de meeste dagen nog al te wenschen over. zoodat de besommingen in verhouding tot de groote kwantums, die wer den aangeboden, geen groote bedragen op leverden. In het laatst der vorige week. nog wel voor de feestdagen, onderging de prijs, die aanvankelijk nog eenigszins behoorlijk was, een sterke inzinking, die tenslotte zoover ging, dat groote partijen aan geen bod kwamen en doordraaiden. Doordat in het begin dezer week door de fabrieken flinke partijen werden afgenomen kon het aangebodene plaatsing vinden. De prijzen zijn echter in doorsnee niet hoog. Naar kwaliteit staan de noteeringen van 1435 ct. per kist. De hooge prijzen zijn echter uitzonderingen. Rabarber bleef bij vlot ten handel dezelfde prijzen handhaven. De noteeringen wisselden naar soort van 58 ct. per bos. Sla, waarvan het aanbod deze week al weer heel wat ruimer was, kon voor goede kwaliteit redelijke prijzen maken. De partijen van dit product verschillen echter nog al, wat in de prijzen tot uiting komt. Naar kwaliteit werd van 25 gulden per 100 krop betaald. Witlof, waarvan de prijzen den laatsten tijd bespottelijk laag waren, kreeg deze week plot seling meer belangstelling waardoor de prij zen zich weer konden herstellen. De noteerin- gen, die vorige week van 46 ct. per K.G. gangbaar waren, bewogen zich vanaf Vrijdag- in gunstiger richting en stonden deze week weer naar kwaliteit van 613 ct. per K.G. Radijs maakte geregeld prijzen van 34V2 ct. en Raapstelen die thans ook ruimer worden aangeboden werden afgenomen naar kwaliteit van iy22j/2 ct. per bos. Het aanbod van bloemkool bleef nog tot kleine kwantums be perkt. Het verschil in kwaliteit is nog groot, zoodat prijzen vanaf 617 ct. per stuk voor kwamen. Hetzelfde geldt ook voor enkele bos jes asperges, die als voorloopers van het sei zoen werden aangeboden. Hiervoor werd naar kwaliteit van 2050 ct. per bos besteed. Prei was in de afgeloopen week meer gezocht en maakte daarom weer een prijsverbetering. Naar soort werd dit product verhandeld van 46y2 ct. per bos. Knollen komen weinig meer voor en wat nog werd aangeboden ging voor 13 ct. per stuk van de hand. Andere soorten soepgroenten' zijn weinig in trek en brengen het niet hooger dan 1—2 ct. per bos. In den aardappelenhandel valt den laatsten tijd weer eenige opleving te bespeuren, waar door afname en prijs gunstiger werden. De noteeringen, die zeer lang op laag peil ston den. zijn thans weer gestegen tot 4—4y2 ct. per K.G. In de fruitafdeeling kwamen nog en kele partijtjes appelen voor van de soorten Bellefleur en Goudreinetten, die naar soort werden verhandeld van 16—26 ct. per K.G. Het aanbod van aardbeien bepaalde zich nog tot een beperkt aantal doosjes en schoteltjes va rieer end in prijs van 20—35 ct. per doosje. Vele Haarlemsche bruggen zijn met een kerncollectie bloemen getooid. Hel nieuwe programma van Kennemer Tliealer. 't Was in de Mei. Het Kennemer-Theater vertoont van heden af als hoofdnummer de bekende Metro Gold- wyn Mayer Productie ,,'t Was in de Mei" met Jeanette MacDonald en Nelson Eddy in de hoofdrollen. Aan den inhoud hebben wij het volgende ontleend: Marcia Mornay (Jeanette MacDonald), een jonge en schoone prima donna, ver schijnt met haar leeraar en manager, Nicolai Nazaroff (John Barrymore) aan het Hof van Napoleon den Derden, waarvoor zij een uit- noodiging heeft gekregen om te zingen. Zij zingt schitterend, tot groote verrukking van haar gehoor, waaronder zich ook Trentini bevindt, de belangrijkste componist van dien tijd. Trentini is zoo ingenomen met Marcia's prachtige stem, dat het Nazaroff weinig- moeite kost hem over te halen, een opera voor haar te schrijven. Na afloop van het concert besluit zij een korte rijtoer te gaan maken en valt in het rijtuig in slaap. Als ze wakker wordt, be vindt ze zich in de studenten-wijk van Pa rijs. Het paard van het rijtuig slaat op hol en terwijl de koetsier het tracht op te van gen, gaat Marcia een café binnen, waar z< 'n troep vroolijke studenten heeft hooren zingen. In dit café vermaakt Paul Allison, een jonge knappe Amerikaan, zijn vrienden met een komisch lied. Hij ontmoet Marcia wordt onmiddellijk op haar verliefd. Met veel moeite dwingt hij haar de belofte af, den volgenden dag bij haar te komen lunchen. Hij weigert haar te verlaten voor ze hem beloofd heeft den volgenden dag met hem het feest van den eersten Mei te vieren Op den eersten Mei ontmoeten Paul en Marcia elkaar op een kermisterrein in de omgeving van Parijs. Aan het eind van een gelukkigen dag verklaart Paul aan Marcia zijn liefde. Zij bekent, dat ze hem oo:k lief heeft, doch vertelt hem, dat ze Nazaroff zal huwen uit plichtsbesef. Paul en Marcia men bedroefd afscheid van elkaar. Paul keert naar Amerika terug en Marcia trouwt met Nazaroff. Zij bouwt haar carrière met steeds stijgend succes op, maar hoewel zij een toegewijde en trouwe echtgenoote voor Nazaroff is, heeft ze hem niet werkelijk lief. Aan den anderen kant gaat hij steeds meer van haar houden, naarmate de jaren voor to ij gaan. Zeven jaar later voert Nazaroff Marcia naar Amerika', waar ze zal zingen in de Me tropolitan Opera in New-York. Hij staat er op, dat ze haar debuut maakt in „Czaritza" de opera, welke Trentini voor haar geschre ven heeft. Zonder dat Marcia dit weet Paul, die veelbelovende bariton is geworden, geëngageerd om de voornaamste mannelijke rol te zingen. In de laatste liefdesscène blijkt, dat Paul en Marcia elkaar nog steeds lief hebben. Marcia bekent haar man, dat zij niet zonder Paul kan leven en smeekt hem, haar vrij te laten. Hij stemt er verbitterd in toe, haar de vrijheid te geven, welke zij wenscht. Marcia hoort hem weggaan en wordt plot seling bevreesd. Zij volgt hem naar Paul's huis. Een schot weerklinkt; Marcia is in middels gearriveerd en Paul sterft in haar armen. Het andere hoofdnummer is „Niemand kan er ontkomen". Een sterke politiefilm, waarin o.a. de gevangenneming van de be ruchte gangsters Joe Dillinger en Al Capone verwerkt is. BRIDGECLUB „SANS ATOUT" De uitslagen van de onderlinge wedstrij den, die in het wijkgebouw aan de Baanstraat zijn gespeeld, luiden als volgt: Noord-Zuid lijn: 1. R. Hoen—C. Geldermans 93 m. p. 2. K. KramerK. Kee 97y2 m. p. 3. J. Pauw—L. Mouton, 99y2 m. p. 4. Brandenburg— T. Romijn 102y2 m. p. 5. J. Numan— J. N. van Leeuwen 106 m, p. 6. Me vrouw Kok—C. Nijman 118V2 m. p. 7. De heer en mevrouw Van Amstel 120y2 m.p. 8. Mevr. Steenbergen—Jb. Broekhuizen 123 m. p. Oost-Westlijn. 1. J. BosW. de Boer 98y2 m. p. 2. P. van GroningenN. N. 101 y2 m. p. 3. Mevr. Tabak— Mevr. Braam 102 m.p. 4. G. C. TabakW. G. Kleine 102 m. p. 5, J. van der BergG. Zoon tjes 102 m. p. 6. H. SchefferJ. B'arnhorn 107y2 m. p. 7. J. de VriesG. Steenbergen 121 y2 m.p. 8. P. Amse—A. Tabak 129y2 m. p. Madame X. in liet W. B.-Tliealev. Onder dezen wereldberoemden titel brengt Metro Goldwyn Mayer een grandioze, nieuwe verfilming van een melo-drama, dat een his- torischen achtergrond in het leven der „crimes passionels" heeft en bekend staat als „De Tragedie van Madame X, de onbekende Vrouw"; het leven van een hooggeplaatste vrouw, die om één misstap, de wreede wereld van Noord- en Zuid-Amerika werd ingedreven en tenslotte, beschuldigd van een moord, die zij volvoerde om diegenen, die haar verstieten, van den ondergang te redden, voor het gerecht verdedigd werd door een jongen advocaat, van wien zij wist, dat het haar zoon was, maar hij niet dat hij zijn moeder verdedigde. Nog voor de beslissing van de jury viel, stierf Madame X. De titel „Madame X" is zoo bekend ge bleven als de simpele tragedi evan ,,L' In- connue de la Seine", de tragedie viel vrijwel in dezelfde jaren. Zij werd in 1910 gedrama tiseerd, zij vond haar hoogtepunt in twee groote films van vijftien jaar geleden, toen de Madame X, een der meest emotioneele rollen die ooit voor een volksactrice geschreven zijn. successievelijk werd gespeeld door Pauline ■Frederick en Ruth Chatterton. Wie zou thans in een moderne geluids- visie en de zooveel meer geraffineerde psycho logie van de moderne film „Madame X" kun nen spelen? Op dat oogenbllk herinnerde M. G. M. zich een tooneelvorostellïng in een provincieplaats in Colorado: een jonge, blonde vrouw met een eenvoudig gezicht, waarop niettemin alle hevige ontroeringen en ont goochelingen onmiddellijk af te lezen waren, Gladys George was haar naam en als tooneel- actrice was zij in Amerika geenszins onbe kend. VANAF VRIJDAG TOT DINSDAG A SCHAKEN. Dinsdag a.s, speelt de schaakclub „Sant poort" in „De "Viersprong" een clubwedstrijd tegen haar zustervereeniging „Ons Genoegen" uit Spaamdam. OPDRACHT. De N.V. van Leer's Vereenigde Fabrieken hebben aan den heer F. S. Ockers, aannemer alhier den bouw van een meethuis en de af rastering van het fabrieksterrein opgedragen. De eerste zitting van het nieuwe Egyptische parlement werd door Koning Farouk geopend. Rechts op de foto ziet men den minister-president Mahmoud, die zijn rede houdt. Gladys George als „Madame X". (W. B. Theater, Beverwijk). Zij was immers de in Amerika geboren dochter van Sir Arthur Evans Clare, den Shakespeare acteur, die door Koning Edward VII in den adelstand werd verheven. Als kind van acht jaar was zij beroemd -in een kinder- pantomine en reisde zij de Vereenigde Staten af als „Little Gladys George and Company. Eerst betrekkelijk onlangs verscheen de naam van Gladys George weer op de neon- gevels van Broadway. „Personal Appearance" heette het stuk, waarin zij naam maakte. „Madame X." had zij in jaren niet gespeeld, maar toch bleek Gladys George de eenige te zijn, die „Madame X" in dezen tijd zou kun nen spelen, omdat deze film een serie emo ties in het leven van een tot deerne verwor dende vrouw weergeeft en waar andere films zich meestal concentreeren op een of twee gepassioneerde scènes hier van het allereerste begin af, het schot, dat haar min naar doodt, tot het bittere einde van haar sterven aan de voeten van haar zoon, één voortdurende hoogte van menschelijke aan doeningen is. die geen enkele andere actrice zelfs physiek had kunnen volhouden. Het ver filmen van dit werk heeft dan ook driemaal zoo lang geduurd als van een gewone speel film, omdat tusschen de repetities telkens ge rust moest worden en men slechts des mor- °ens opnam, omdat met name van de hoofd rolspeelster niet meer te vergen was. Gladys George heeft in „Madame X" een rol gespeeld waarin zij volledig de geheele scala der men schelijke ontroeringen heeft kunnen weer oeven. Zij werd in deze film ondersteund door fijne, geroutineerde acteurs, die hun beschei den rollen tegenover haar voortreffelijk heb ben begrepen. Het andere hoofdnummer „De Duivels- lading" In dit emotioneel filmwerk, dat den concurrentiestrijd tusschen twee expeditie ondernemingen in beeld brengt, vertolken Wallace Ford en Marian Marsh de hoofd rollen. KRACHTSPORTVEREENIG1NG D.O.K. Returnmatch tegen S.D.V. Zaterdag a.s. zal de returnmatch plaats vinden tusschen onze plaatselijke kracht- sportvereeniging D.O.K. en S.D.V. uit Culem- b°De wedstrijd, die te 8 uur aanvangt, wordt gehouden in de nieuwe zaal van het Kenne mer-Theater. Het programma opent met een wedstrijd in gewichtheffen tusschen C. Gaarthuis (D.O.K.) en J. Kossen (Hercules, IJmuiden)beiden midden-lichtgewicht, tweede afdeeling en C. G. Tabak (D.O.K.) en A. Wijker (Hercules, IJmuiden), eerste af deeling midden-zwaargewicht. Tabak, die zooals men weet, kampioen van Nederland is, -zal zijn tegenstander een voorgift van 15 K.G. verleenen. Vervolgens zullen de kampioenen C. J. Groeneveld, G. Soest, C. G. Tabak en A. van Wijngaarden worden gehuldigd. Voor deze plechtigheid zijn de besturen van alle Beverwijksche Sportvereenigingen uitgenoodigd. Hierna betreden de worstelaars het strijd perk. De partijen zijn: Th. Oom-J. Waarts; m DROOM VAN SCHOONHEID EEN STROOM VAN MUZIEK Vóórdepauze onthullen wij U hoe de Amerikaansche politie met de gangsters afrekent. NIEMAND KAN ER AAN ONTKOMEN. Een kijkje achter de soKermende arrestatie van JOE DILLINGER, bij zonderheden over BABY FACE NELSON, ALVIN KARPIS, AL CAPONE. Het oplossen der mis daden langs wetenschappelijken weg. Zondag doorloopende Matinee's, 2.30 tot 7 uur. (Toegang alle leeftijden.) (Adv. Ingez. Med.) C. v. Wijngaarden-J. Schelvis; A. v. Zuile- kom-H. Groeneveld; G. v. Wijngaarden-A. Minnebo; L. Calden-W. Brandjes; A. van Wijngaarden-H. Duin, J. Zuilekom-C. J. Groeneveld; c. v. Zuilekom-G. v. Soest. Na afloop van de wedstrijden wordt een gezellig samenzijn gehouden onder leiding van den heer Peelen. De leden van D.O.K. zijn enkele weken in Culemborg bijzonder gastvrij ontvangen, zoo dat van de Beverwij ksche liefhebbers van de krachtsport verwacht wordt, dat zij op hun beurt den Culemborgers een prettig onthaal zullen bereiden. tennis- Rackets, Shorts en Pantalons. Schoenen, ballen, hoezen, rackctlak, persen. Reparatie. Prijscourant op aanvraag. (Telef. 3019). ALLE SPORTARTIKELEN. DE SPORTHOEK Wijkerstraatweg 29, bij de Pont. (Adv. Ingez. Med.) GEHEELONTHOUDERS TOONEELVEREENI- GING „NIEUW LEVEN". Ook voor de tweede opvoering van „De ebbenhouten Olifant" door de Geheelonthou ders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" was de belangstelling gisteravond weer zeer groot. Voor de vereeniging beteekent het geven van twee voorstellingen van hetzelfde -stuk voor haar kunstlievende leden een mijlpaal, die na eenige jaren van ernstigen arbeid kon worden bereikt. Men moet vele jaren in de historie van het Beverwijksche dilettantisme terug gaan om een dergelijk hoogtepunt te vinden. Dit is een zeer verheugend verschijnsel, want uit deze herleefde belangstelling blijkt, dat het publiek toch nog wel degelijk voor de too- neelspeelkunst voelt. „Nieuw Leven" besloot gisteravond een sei zoen, waarin zij een ongekend groot aantal keeren voor het voetlicht trad. „De ebben houten Olifant" deed het ook op den tweeden avond wel bij het publiek. De opvoering had ook nu weer een vlot ver loop. Na afloop heeft het publiek met een langdurig applaus de optredenden v-oor hun verdienstelijk werk beloond. In den loop van dit seizoen is „Nieuw Leven" veel lof toegezwaaid, maar een groot deel daarvan komt zeker toe aan den leider van de vereeniging, den heer G. Berghuis, die er door een serieuze opvatting van zijn taak in enkele jaren in slaagde, „Nieuw Leven" weer op een hooger plan te brengen. OPEKTA-FILMVOORSTELLING Donderdagavond is onder flinke belangstelling in het gebouw der Vereenigde Veiling een filmvoorstelling gegeven van de N.V. Neder- landsche Opekta Mij. De opekta-film, die voor een groot deel op de aardbeienvelden in onze omgeving is opge nomen, geeft de heele jambereiding met Opekta vanaf de aardbeienpluk, het veilen tot het sluiten van de potjes toe te zien. Ook de verwerking van vruchten, het winnen van vruchtensap, kortom het heele productie systeem werd op eenvoudige, doch duidelijke wijze geprojecteerd. De interessante en tevens leerzame film werd dan ook met onverdeelde aandacht gevolgd. Ter afwisseling werd nog een komisch filmpje, dat de lachspieren danig in beweging bracht, vertoond. Hedenavond wordt de voorstelling in het zelfde gebouw nog eens herhaald. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk, 21 v. Rott. n. New-Orleans. Lochmonar, Rott. n. Vancr. 20 van Balboa. Drechtdijk, Rott. n. Vancouver 19 v.Bermuda Dinteldijk Vanc. n. Rott. 20 v. Liverpool. Maasdam, 20 v. Rott. te Norfolk. Damsterdijk, Vanc. n. Rott. via Liverpool 19 100 m. Z.W. van Fastnet. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (uitr.) 21 v. Kaapstad. Randfontein 10 te Beira, 23 n. Rott. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisr.) 21 te Rotterdam. HALCYON LIJN. Zonnewijk Pth. Natal n. Herrenwijk 20 op 300 mijl W. v. Gibraltar. Haulerwijk, 20 v. Morphoubaai n. Rotterd. Randwijk 20 v. Bizerta n. Malaga. Stolwijk 20 v. Bayonne n. Tyne. Maasburg 20 v. Vlaardingen n. Narvik. Vredenburg 20 v. Narvik n. Rott. -Vlaard.i Rozenburg 23 v. Bilbao te Vlaard. verw. Stad Zwolle 21 v. Vlaardingen n. Corcubion. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitreis) 21 te Antwerpen. Marken (uitr.), 21 te Pore Bunder., HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitreis) 21 van Aden. Serooskerk (thuisr.) 21 te Antwerpen. Meerkerk, Antw. n. Hamburg p. 21 Vliss. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland 20 v. Amst. n. Hamburg. Amstelland 21 v. A'dam n. B.-Ayres. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Achilles. Lissabon n. Genua 20 v. Gibr. Breda Chili n. Amst. 19 v. Valparaiso. Agamemnon 20 van Hamburg n. Amst. Ariadne 20 v. Thessalonika n. Kymassi. Crijnssen, Barbados n. Amst, p. 20 Azoren. Helder 21 van Chili te .imsterdam. Orpheus 21 van Amsterdam naar Gdynia. Fauna 21 van Amsterdam naar Rotter dam. Saturnus 21 van Hamburg te Amsterdam Vesta 21 van Oran naar Malaga. Costa Rica, Amst. n. Barbados 20 v. Ma deira. Hebe 21 v. Tanger n. Malta. Triton Piraeus n. Amst. p. 21 Gibraltar. Hercules, Piraeus n. Amst, p. 20 Gibr. Juno 20 v. Stamboul n. Bourgas. Odysseus, 20 v. Oporto naar Vigo. Tit-us 20 v. Bari naar Catania. Vulcanus 20 v. Cadix n. Lissabon. MEYER EN CO:S SCHEEPVAART MIJ. Rhesus, Liverpool n. Java p. 19 Gibraltar. Menelaus, Japan n. Rott. 20 te Londen. Atreus, Batavia n. Amst. 20 v. Mars. Glenshill, Dairen n. Rott. 20 v. Singap. Sarpédon, Dairen n. Rott. 18 te Yokohama. Polydorus, Amst. n. Java 20 te Port Said. Perseus, Japan n. Rott. 21 te Penang. Benavon, Japan n. Rott. 21 te Kohsichang. Glenapp, Dairen n. Rotterdam, 21 v. Londen Menestheus, Japan n. Rott. 20 v. Marseille. Laomedon 21 v. Batavia te Amst. Melampus, Batavia n. Hamb. 21 v. Amst. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kedoe (thuisr.) pass. 21 Finisterre. Kota Nopan (uitreis) p. 20 Pt. de Galle. Kota Gede (uitr.) p. 21 Ouessant. Kota In ten 21 v. Rott. n. Hamburg. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisr.) 20 v. Victoria (Braz.) Alcyone 21 v. Rott. n. Hamburg. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras (thuisr.) 21 van Suez, Johan de Witt (thuisr.) 20 van Genua. Johan v. Old. (uitr.) 21 te Souhampton. Bezoek Hr. Ms. Java. De kruiser Java is Donderdagmorgen van Willemsoord naar Amsterdam gepasseerd om in één der dokken in de hoofdstad te worden opgenomen teneinde een schoonmaakbeurt van het onderschip te ondergaan. AANGEKOMEN. 20 April: Akeld s.s. New Castle Express m.s. Rotterdam Delphinus s.s. Skoghall Java kr, Willemsoord Hontestroom s.s. Londen Depa m.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil Borthwick s.s. Leith Helder s.s. Chili Menes s.s. Batavia VERTROKKEN. 20 April: IJstroom m.s. Leith Hendrik s.s. Fredrikshald Venus s.s. Hamburg Jargoon s.s. Glasgow Rhein s.s. Hamburg Perseus s.s. Kopenhagen •Java m.s. Rotterdam 21 April: Waterland s.s. Hamburg Inverlee m.s. Pt. Arthur G**ta ?>-& Eshjerg Groote diepgang. Het met stukgoederen en passagiers naar Batavia vertrokken motorschip Johan van Ol- debarnevelt passeerde het Noordzeekanaal met een diepgang van 8,3 Meter. Gemerkte walvisschen. Het Engelsche expeditieschip William Seo- resby is na een reis van zes maanden in Lon den teruggekeerd. Het schip heeft in de stre ken bij de Zuidpool acht honderd walvisschen gevangen en ze, nadat deze gemerkt waren, weer over boord gezet. Voor het vinden van deze visschen en het opgeven der bijzonderhe den nopens de vangplaatsen worden premies uitgeloofd. Op deze wijze wil men den trek der wal visschen trachten na te gaan. MIJNONGELUK IN ENGELAND EISCIIT VIER DOODEN. LONDEN, 2d April. In een mijn te Craig- bank (Zuid-West Schotland) is vanmiddag 't verbindingstouw van 6 transportwagentjes gebroken, waardoor deze in de diepte stort ten en een aantal mijnwerkers troffen. Vier hiervan waren op slag dood, terwijl twee-en- twintig gedeeltelijk zwaar gewond werden.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5