De regeering te Praag en de eischen van Henlein. THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS Protestant candidaa lersche Presidentschap V RIJ D A G 22 A P 1! L 1938 Sudeten-Duitschers zouden niet direct naar een Anschlussstreven. lijke procedure is geëindigd. De Britsche re geering is er van overtuigd, dat het optreden van Mexico in strijd is met de billijkheid en de regels van de normale internationale practijk. en zij hoopt, dat de Mexicaansche regeering een mogelijkheid zal vinden, haar houding te herzien. Frankrijk. Hun vele eischen zijn niettemin onvervulbaar. Onderhoud met minister Krofta. Sinds den „Anschluss" is Tsjecho-Slowakije een der meest besproken landen van Europa. Hoe zal de toekomst van deze jonge republiek zijn?EenBerlijn- sche medewerker, die op het oogenblik in Praag vertoeft, heeft over deze kwestie een be langwekkend onderhoud gehad met den minister van buiten- landsche zaken, dr. Kamil Krof ta. waarbij ook de houding der Sudeten-Duitschers ter sprake kwam. De tekst van dit interes sante interview wordt hierbij af gedrukt. Een Berüjnsche correspondent schrijft ons uit Praag: „In het groote Duitsche Rijk zou het Duitsche deel onzer bevolking on getwijfeld sterk aan beteekenis verlie zen. Wij gelooven trouwens dat de Su deten-Duitschers onder Henlein naar zulk een directe aansluiting niet stre ven. Zij willen slechts een belangrijk grootere rol in het politieke leven van hun eigen land spelen". Wij bevinden ons in het statige Czernin- Palais, dat evenals het paleis van staatspresi dent dr. Benesj ver buiten het oude centrum van Praag gelegen is en stellen vast, dat hier nog druk gebouwd wordt. Van kazerne tot ministerie. Zijn naam heeft het te danken aan het feit, dat het grondstuk, waarop wij ons bevin den, in 1686 door een graaf Czernin is ge kocht, maar met den bouw is men pas veel later begonnen en sedert de 18de eeuw bevindt het zich in handen van den staat. Reeds in het begin der 19de eeuw wist men er klaar blijkelijk geen raad mee, want jaren achter een werd het als kazerne in gebruik genomen en dat is tot 193(1 zoo gebleven. Sedert dien heeft men het beschikbaar gesteld en bewoon baar gemaakt als Ministerie van Buitenland- sche Zaken en beantwoordt het althans uiter lijk weer eenigszins meer aan zijn oorspron kelijk doel Per lift brengt men ons naar de tweede étage, waar minister Krofta x-esideert. De anti-chambre is een zaal met dikke tapijten, waardevolle gobelins en zware oude meubelen. Hier laten wij ons door den voorkomenden secretaris een en ander vertellen over den ..Werdegang" van Kamil Krofta. Tot een be paalde partij heeft hij eigenlijk nooit behoord en precies zooals de presidenten der Tsjecho- Slowaaksche Republiek, dr. Masaryk en dr. Benesj. maakte hij zijn carrière in de wereld der wetenschap. Reeds in 1912 benoemde men hem tot professor der Tsjechische geschiede nis aan de Universiteit Karei IV te Praag en pas acht jaar later begon zijn diplomatieke loopbaan. Dr. Krofta's carrière. Oostenrijk en Weenen kent hij uit persoon lijke exwaring, want hier fungeerde hij van 3922 tot 1925 als gezant, om daarna in dezelf de functie verplaatst te worden naar Bei-lijn, waar hij tot 1927 werkzaam was. Van dien tijd af zetelt hij in het ministerie van Buitenïand- sche Zaken te Pi-aag, eerst als plaatsver vangend minister en algemeen secretaris, se dert 1936 in zijn tegexxwoordige hooge functie als Minister van Buitenlandsche Zaken. Wij kennen Kamil Krofta niet slechts als een ge boren diplomaat, doch tevens als een auteur van beteekexiis. Pas koi-t geledexi verscheen van zijn hand een studie over de „Geschiede nis van Tsjecho-Slowakije", de historische „Werdegang" van het Boheemsche volk en land van het jaar 1000 af tot in onzen tijd: in verscheidene talen, naar wij meenexi ook in het Nederlandsch zullen van dit bijzondere werk vex-talingen verschijnen. Met interesse laat minister Krofta zich door ons vertellen,- dat het Pro- paganda-Ministerie te Bex-lijn niet be reid was, ons een introductie bij Kon- rad Henlein te verstrekken of een pex-soonlijke ontmoeting met den lei der der Sudeten-Duitschex-s te bemid- delen. Konrad Henlein is Tsjecho-Slo- waaksch staatsburger en als hij te Berlijn vertoeft, dan pleegt hij over leg met dr. Mastny, den Tsjechischen gezant aldaar, over de intex-ne aan gelegenheden van zijn land. Het feit, dat Henlein de laatste weken al verder en verder gaat met- het stellen van eischen, schijnt in regeerixxgskringen eexi niet al te goeden indruk gemaakt te hebben, want men verzekert oixs, dat de belangen van den staat onder alle omstandigheden voor gaan bij die van een zij het ook zeer belang rijk onderdeel der bevolking. De beteekenis van den „Anschluss". De aaneensluiting van Oostenrijk en Duitschland is voor Tsjecho-Slowakije een historische wending van enorme beteekenis. niet slechts politiek, maar minstens evenzeer economisch. Weliswaar had men met deze mogelijkheid reeds lang van tevoren rekening gehouden, „maar de snelheid, waax-mede zij tot stand kwam, was toch ook voor ons nog een verx-assing", verklaart Dr. Krofta ons. Met geen staat van Europa stond men te Praag in zoo nauwe relatie op economisch en commex*cieel' gebied als met het voormalige Oostenrijk. „Weenen was vroeger ook onze KONRAD HENLEIN. leider der Sudeten- Duitschers. hoofdstad en Duitschland bleef tot kort ge leden voor oxis een stuk buitenland! Nu is alles „Groot-Duitschland" ge worden en wij zullen ons aan deze nieuwe indeeling moeten aanpassen. Met voldoening hebben wij vastge steld, dat men te Berlijn niet al te doortastend wenscht op te tredexi. Voorbereidende besprekingen over de meest dringexide kwesties zullerx waai-schijnlijk 7 of 9 Mei te Berlijn plaats vinden". Op onze vx-aag, wat de Sudeten-Duitschers nu eigenlijk precies willen, krijgen wij ten axxtwoord, dat de overgroote meerderheid geen scheiding van het eigen land nastreeft. Hoogstens de jeugd, die zich geïmponeerd voelt door de nieuwe leuze: „Eén rijk,, één volk, één Führer" denkt wellicht anders. Ter illustratie laten wij oxis vertellen, dat pas kort geleden in het betrekkelijk kleine stukje Sile- zisch gebied, dat tot Tsjecho-Slowakije be hoort, door de gx-ootindustrie in het geheim een plebisciet is georganiseerd, waarbij bleek, dat 85 pCt. geen aansluiting bij Duitsch land wenscht. Henlein's vele eischen. Tenslotte stellen wij vast. dat de eischen van Henleixi in regeerixxgskringen als oxiver- vuibaar worden beschouwd. Aan autoxiomie onder- leiding van een eigexi „Führer" wordt in het door en door democratische land niet gedacht. Van een staat in den staat wenscht mexx hoegenaaxnd xxiets te weten. Het Joodsche deel der bevolkixxg is niet gering en de rol, welke het vooral op commercieel gebied heeft gespeeld, was van ingx-ijpend belang voor den staat. Voor anti-sexxiitisme voelt nxeix dan ook bitter weinig en president Benesj beschikt over middelen genoeg om de zelfstandigheid en onafhankelijkheid van land en volk te haxxdhaven. (Nadruk verbodexi) Amerika, Het „Vliegende Fort" voor Engeland beschikbaar. Naar uit New Yox*k vernomen wordt zullen dex-tig verschillende types; vliegtuigen, waar onder de bommenwerper bekend als het „Vlie gende fort", als beschikbaar voor export aan de Britsche Luchtvaartmissie wox-dexx aange bodexx. In alle gevallen beschikken, naar de meenixig der Vereenigde Staten, leger exx vloot over machines, die -xxog beter dan deze types zijn, zoodat deze voor uitvoer beschikbaar kumiexi wordexx gesteld. Behalve het „Vliegende Fort" kan Engelaxid eenpersoons gevechtsvliegtuigen xxxet een snel heid vaxi 480 K.M. per uur koopen; nieuwere types zal het niet kunnen verkrijgen. Drie types vliegbooten voor kustbombardementen zullen eveneens beschikbaar zijix. Het Ameri- kaaxxsche leger bezit thans een vergroot type van het „Vliegende Fort" en bouwt substra- tosfeer-bomxnexxwex-pers, die zonder tusschen- landing heexx en terug xxaar Eux-opa kunnexx vliegexx. Deze wordexi voortbewogen door zes motorexi en door middel van een katapult- ixxstallatie in de lucht geschoten. Volgens het Wallstx-eet Journal zou de Arne- rikaansche vliegtuigindustx-ie voor een waarde van 75 millioexx dollar aan Britsche bestellin gen kunnen accepteerexi voor levering binnen oxxgeveer een jaar. Mexico. Britsche regeering preciseert haar grieven tegen liet onteigenings- besluit. In de tweede nota. die de Britsche gezaxxt gisteren heeft overhandigd, handhaaft de Bx-itsche regeerixig volkomen het staxxdpunt. dat zij reeds eerder ten aanzien van de ont eigening der olivelden heeft uiteen gezet. Tex-zijnertijd zal de Mexicaaxische regeering eexx meer gedetailleerd antwoord worden gezonden, doch intusschexx wordt er naar aanleiding van de bewering', dat de Mexicaxi Eagle Company eexx Mexicaansche xxxaat- schappij is, op gewezen, dat de Bx*itsche re- geex-ixxg niet wil ontkexxnen, dat de xxxaat- schappij vaxx Mexicaansche xxationaliteit is, in zooverre, dat zij onder de Mexicaansche wet is ixxgeschrevèn. doch dat de xxxeerder- heid der aandeelen in Britsche handen is en dat de onderneming derhalve in wezexx eexx Britsch belang vertegenwoordigt. Om deze redexx alleen lxeeft de Britsche regee.ring het recht, dat door xxiets in de Mexicaansche grondwet kan wordexx aangetast, te protes- teeren tegen een actie, die als ongerecht vaardigd wordt beschouwd exx teruggave te eischen, als eenig middel om ernstige bexxa- deelïiig van omvangrijke Britsche belaixgexx te voox-komen. In de xxota worde voorts o.a. gezegd, dat de groote schade, die reeds aan de Britsche aaxxdeelhouders berokkexxd is, onherstelbaar zou kunnen worden, voordat de gerechte- V oorbereiding der F ranselt- Italiaansche besprekingen. Na het oxxderhoud, dat de Fransche Zaak gelastigde Bloxxdel Dixxsdag j.l. heeft gehad met Ciano, die hexxx mededeelde, dat de Ita liaansche regeerlxxg bereid is, onder handelin- geix xxxet het Fransche kabinet te opexxexx, zijn gisteren aan dexx Fraxxschexx zaakgelastigde te Rome instx-ucties gezoxxdexx. Deze ixxstruc- ties omvatten het programma, dat aan de Ita liaansche regeering zal wordexx voorgesteld, en de kwesties, die volgens de Fraxxsclxe re- geerixxg bij deze besprekixxgeix oxxder de oogen diexxen te worden geziexx. Frankrijk wil eexx accoord met Italië sluiten evexxwijdig met dat hetwelk 16 April met Exxgeland is tot stand gekoixxen. Evenwel zul len de vraagstukkexx, die ixx het bijzonder voor de beide laxxdexx geldexx exx die nog eenige moei lijkheden opleveren, slechts ixx algemecne trekkexx behandeld worden, aaxxgezien de grondige en technische bestudeering ervaxx wordt uitgesteld tot het oogenblik, waai-op de Fransche ambassadeur te Rome geaccrediteerd zal zijn. d.w.z. in Mei a.s. Fransche aanspraak op Zuidpool gebied. Het Adelaïdeland, waar in 1840 de Fransche vlag geheschen werd. Deix 6eix April heeft het Fransche Staats blad eexx decreet gepubliceerd, krachtens het welk de grenzen van het Fraxxsclxe gebied in de Zuidpool, het z.g. Adelaïdeland, worden vastgesteld. Bepaald wordt, dat de eilanden, gelegen ten zuiden van 60 gr. Zuiderbreedte en tusschen 130 en 142 gr. Oosterlengte, Franscli gebied zijn. De Manchester Guardian, die het Fraxxsche decreet bespreekt schrijft o.a., dat de Fraixsche eisch volkomen redelijk is. Want bij het ont dekken van het Adelaïdelaixd in Januari 1840 werd de Fransche vlag hier geheschen. Lan gen tijd eveixwel zal xxoodig zijix oxxx de mine- ralen van het land te ontginnen. Ook blijkt meer eix xxxeer het belang van het gebied voor de haxxdelsluchtvaart. aangezieix het ligt op den kortsten weg tusschexx twee rijke wereld- deelen. De Afteixpostexx publiceert eeix interview met dexx Noorselxeix ïxxiixister vaxx buitexxlaxxdsche zakexx Koht teix aanzien vaix dit decreet. De minister lxeeft hierin gezegd, dat de Fraxxsclxe aanspraken de Noorsehe belangen xxiet aan- tasteix. Kapitein Riser Larsen, de bekexxde onderzoe- ker, die ook deel heeft uitgeixxaakt vaxx eeix expeditie van Amuxxdseix, heeft gezegd, dat het door Frankrijk opgeëëisclxte gebied reeds door Australië is geaixxxexeerd. Hij heeft voorgesteld een internationale coixfereixtie te beleggen. voor het De 78-jarige senator Hyde Candidaat van de partijen van De Valera enCosgrave. De vartijen van De Valera en Cos- grave zijn voor het eerst sedert 1922 in een informeele conferentie bijeen gekomen en hebben met algemeene stemmen besloten, den 78-jarigen se nator dr. Hyde uit te noodigen, het nieuwe iiresidentschay van Eire (Ier land) te aanvaarden. Dit besluit vormt een volkomexx verrassing, aldus meldt Reuter uit Dublixx. Hyde, die pro testant is, was vroeger voorzitter van dexx Keltisclxeix boixd. Sedert twiixtig jaar leefde hij teruggetrokkexx, doch kortgeleden had De Valera .hexxx oixverwacht tot senator be noemd. Iixdieix hij de benoenxing aanvaardt, zal hij bij de op 4 Mei te houden verkiezingexx waarschijnlijk zoixder oppositie voor- eexx ambtsperiode van zeveix jaar gekomen wordexx. Vergunning voor Joodsch film instituut in Duitschland. Ook Fingeland lijdt onder de droogte. Schade aaxx land- en tuinbouw. Het A.N.P. meldt uit Londen, 21 April: De langdurige droogte berokkent den boeren en tuinders overal in Engeland groote schade. De weei-berichteix doexx vooralsixog ïxiet het einde verwachteix van de droogteperiode, die üx Zuid-Engeland tlxans reeds sedert 25 Maart- duurt Vervaardigt films, die de emigratie naar Palestiixa bevorderen. Het Duitsche ministerie van propaganda lxeeft toegestemd iix het oprichteix vaix een Joodsch filixxiixstituut, belast ïxxet het xxxakexx: verkoopen exx vertooneix vaix Joodsche films in Duitschland. Joodsche films, welke betrekking hebben op Palestina, zullen dienen 0111 de emigratie naar dat land te bevoi-deren. Ver der zullen ontspanningsfilnxs worden ver vaardigd, waaraan alleen Joodsche kunste naars zullen medewerken. De „Stürmer" heeft de eigenaars van de bioscopen aangespoord geen Joden meer in hun theaters toe te laten. Goering eisclit de tuinhekken op Tekort aan ijzer voor de wapenindustrie. In een circulaii-e van het Duitsche ministe rie van binnenlandsclie zaken wordt o.a. ge zegd, dat „de bouw van nieuwe fabrieken, die vooral noodig is geworden binnen het kader van het vierjarenplan, en de bewapening van het rijk groote hoeveelheden ijzer noodig' ma ken. Door den deviezentoestand echter en de schaarschte op de wereldmarkt zijn de im porten van ijzer en schroot beperkt. Teneinde tijdig alle economische en politieke taken ten uitvoer te kunnen leggen, zal men alle moge lijkheden tot herwiixixing vaix ijzerafval ge heel moeten uitbuiten". Bijgevolg' heeft maarschalk Goering' alle gemeenten uitgenoodigd op zijn laatst 1 Augustus alle ijzeren hekken, welker behoud niet onontbeerlijk ge acht zal zijn, af te breken. Voor tui nen bij huizen wordt aanbevolen de hekken te vervangen door lg,ge stee- nen muurtjes. De afgebroken hekken zullen aan ijzerkooplieden verkocht worden, die zich schriftelijk moeten verbinden het ijzer onmiddellijk te le- vei-en aan voor de bewapening wer kende fabrieken. 't Is niet alléén om de prachtige Waarborg-Kleeding, dat er zooveel duizenden klanten steeds weer naar Kreymborg gaan, maar ook om de lreurige bediening. öHeen bij KREYMBORG Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING De matrozen vaix de Zeehavik durfden niets meer te doen uit angst, dat oom Mopperniet of Thijs weer zouden beginnen te schieten. Ze begrepen, dat als ze kalm bleven, zij de meeste kans hadden er heel huids af te komen. Intusschen was de Blauwe Arend naderbij ge komen en la$' nu langszij. En geen twee minuten later zagen de op varenden van de Zeehavik eenige mannen op de boot komen. Ik geloof, dat U Zwartriem bent, meneer? vroeg oom beleefd aan een grooten man, die een vreemd soort hoed op zijn hoofd had. De man knikte. Ja, ik ben de kapitein van de Blauwe Arend, Zwartriem. Het spijt me, dat ik heden niet het teeken van mijn waar digheid dragen kan, omdat die in den strijd is gebleven. Nu moet ik dezen bancl 0111 mijn lijf dragen. Ik ben U en die andere twee heeren erg dankbaar voor wat ze voor me gedaan hebben. We hadden leelijk verloren, als U niet tussclxenbeiden gekomen waart! Maar om de waarheid te zeggen, begrijp ik er niet veel van! Neusopïus legde echter het heele geval in een paar woorden uit en Zwai-triém begon te lachen. Maar natuurlijk, wxl ik jullie naar de kust toe brengen! Maar dan wil ik jullie eerst mijn dankbaarheid betoonen! Wachten jullie maar, dan zullen jullie het wel ziexx! Duitsche generaals zouden in Noord-Spauje de leiding hebben. Spaansche berichten door officiëele Duitsche kringen als „volslagen oxxzin" gekenmerkt. Ixx eexx meaedeeling vaxx de Spaansche am bassade te Londen wordt gezegd, dat de Spaansche regeering uit hoogst betrouwbare bron kennis gekregen heeft, van een besluit van den Duitschen generalen staf. voigens hetwelk Duitschland toezicht zal uitoefexxen op alle operaties aan de Pyrexxeeëxxgrexxs. In vei'band liierniede zijn vijf hooge ambtena ren per vliegtuig van Berlijn naar Burgos verti'Okkexx en het oppex^bevel aaxx het noor delijk front iix Spanje is thans ixx handen van twee Duitsche generaals. Verder wordt beweerd, dat 63 officieren per vliegtuig uit München zijn vertrokken, waarvan er 52 naar Sevilla zijn gegaan, om een onmiddellijk offensief tegen Almeria, vaix Malaga uit, voor te bereiden. Officieele kringen te Berlijn noemen deze mededeeling „volslagen onzin". WEENSCH ADVOCAAT ONTVLUCHT UIT CONCENTRATIEKAMP. Te Warschau is dr. Joseph Streser, de 011- dervooi'zitter van den Raad van Advocaten te Weenen, aangekomen, die verklaarde, dat hij door de nationaal-socialisten bij hun aan komst te Weenen was gearresteerd en xxaar een concentratiekamp overgebracht, waar hij slecht behandeld werd. Toen hij moest helpen bij ai'braakwerkzaamheden aan het gebouw van de rechtbank, in welk gebouw hij door en door thuis was. slaagde hij er in te ontsnappen en de Poolsche grens te be reiken. „Terug naar liet land'' adviseert Ford. Automagnaat binnenkort bij Roosevelt op bezoek. Binnenkort zal Henry Ford een bezoek aan Roosevelt brengen, teneinde op diens ver zoek den toestand van het Amerikaansche zakenleven te bespreken. Ford heeft, spre kende over dit bezoek, verklaard: „ik wil den president de kans geven, eens iemand te zien, die niets komt vragen". Hij zeide voorts dat de uitbreiding van de „Terug naar de farm" beweging het land zal redden. Indien het volk niet zijn eigen voedsel voortbrengt, zal het een dictator moeten heb ben, die het dwingt, zulks te doen. Het boe- renbedi'ijf moet voor de industrie producee- ren en het eenige middel tegen alle kwaleix is: werk. PRCORAMMA ZATERDAG 23 April 1938. HILVERSUM I, 1857 en 415,5 M. KRO-Uitzending'. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonxxxuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichtexx. 12.15 De KRO-Melodisten en solist. 1.00 Gramofoon- mxiziek. 1.20 Vervolg concert. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Graxxxofoonixxuziek. 3.00 Kinderuur. 4.00 Graxxxofooixxxxuziek. 4.15 KRO- Kaxxxerorkest. 4.45 Granxofooxxmuziek. 5.00 Vervolg concert. 5.30 Gramofooixmuziek. 5.45 De KRO-Nachtegaaltj es. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Graxxxofooixnxuziek. 7.00 Be richten. 7.15 Causerie „De Mairia-Vereeixi- gixxg". 7.35 Actueele aetherfitsen. 8.00 Berich ten A. N. P., Mededeelingen. 8.15 Overpein zing met xxxuzikale omlijsting. 8.35 KRO-orkest exx solisteix. 10.30 Berichteix A. N. P. 10.40 Film- praatje. 10.55—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301,5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonxxxuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.20 Voor Arbeiders in de Contiixube- drijven. 12.00 Orgelspel. 12.30—1.45 Gramo fooixmuziek. 2.00 Filmpraatje. 2.15 Solisten concert. 2.45 Fantasia. 3.15 Schaakles. 3.30 Re sidentie-orkest. 4.30 Economische lezing. 4.50 Vervolg concert. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.40 Literaire causerie. 6.05 Oi-gelspel. 6.30 Gro- ningsche uitzending. 7.00 Filmland. 7.30 Cau serie „Houtrust, 25 September". 8.00 Herha ling SOS-Berichten. 8.03 Berichten A. N. P„ VARA-Varia. 8.15 SylviaAmusementsorkest en solist. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.00 Toe spraak 9.15 „En nu.... Oké. 10.30 Berichten A. N. P., Mededeelingen. 10.35 Community- Singing (gr.opn.). 11.00 Solistenconcert. 11.30 —12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.50 Orgelspel'. 11.20 Pianovoordracht. 11.50 Granxofooxxmu ziek. 12.20 R. Kixxg's orkest. 1.05 Orgelspel. 1.35 Shakespeare-herdenking. 2.20 Eugene Pini's Tango-orkest eix soliste. 3.05 Sportreportage. 4.05 Gramofoonixxuziek. 4.20 Billy Cotton en zijn Band. 5.20 Berichten. 5.50 Sportpraatje. 6.05 BBC-Zaxxgers en -Orkest m.ixx.v. solisten. 6.50 Radiojournaal. 7.20 Music-Hall program ma. 8.20 Berichten. 8.40 Amerikaansch nieuws. 8.55 Reportage. 9.05 St. George's Dag programma. 10.10 Declamatie. 10.20 Jack Har- ris en zijn Baixd. 10.50 Orgelspel m.m.v. solis- texx. 11.1012.20 Berichtexx. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 7.55—8.30, 9.05 en 10.20 Gramofoonmu- ziek. Ï1.35 Giardino-orkest. (Om 12.50 Zang). 1.20, 2.20 exx 3.05 Zang. 6.20 Pianovoordracht. 6.35 en 7.35 Zang. 7.50 Radiotooxxeel. 8.30 Va riété-programma. 9.25 Symphonieconcert, nx. m. v. soliste. 10.2012.20 Jo Bouillon's dans- orkest-. KEULEN, 456 M. 5.30 Gramofoonixxuziek. 6.30 Onxroepsextet eix -schrammelensemble. 11.20 Weensch Ka merorkest.' 1.30 Gramofooixmuziek. 3.20 Om roeporkest exx solisten. 6.00 Zaxxg exx piaixo. 6.30 Orkest van deix Rijksarbeidsdienst. 7.20 Om roeporkest en solisten. 9.35 Gramofooxxnxuziek. 9.5012.20 Adalbert Lutter en Arthur Rink met hun orkesten. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonixxuziek. 11.50 Oixxroep- salonorkest. 12.30 Oixxroepdansorkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.35 Het Buysse-Rolin- kwartet. 2.20 Omi'oeporkest. 3.05 Gramofoon muziek. 3.20 Omroeporkest. 5.05 Omroepsalon- orkest. 6.50 „Die Walkiu-e", opera. Na afloop tot 11.20 gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gramofooxxmuziek. 11.50 en 12.30 Ludo Langlois' orkest. 12.05—1.20 en 2.20 Gramo foonmuziek. 3.20 Jazz-pianoduetten. 3.35 Gra mofooxxmuziek. 3.50 Viool exx piaixo. 4.35 en 5.00 Gramofoonmuziek. 5.35 en 6.50 Kamer muziek. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 „O Yes Kitty", operette. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.20 11.20 Fud Candrix' orkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 Eugen Jahn's orkest, soliste en piano duo Jerochnik. 7.20 Erhard Bauschke's dans- orkest, Omroep-amusementsorkest, pianoduo Hans Bund en solisten igr.opn.). 9.20 Berich ten. 9.50 Viool en piano. 10.05 Berichtexx. 10.20 Omroepkleinorkest en solisten. 11.20—12.15 Omroepdansorkest en solisten.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6