BEVERWIJK VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Nachtvorst. IJMUIDEN DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. Donderdag was het de laatste dag der gchoolwedstrijden. Op het V.S.V.-terrein speelden ULO 1 en Nijverheidsschool 2 om het kampioenschap van afdeeling C. Geruimen tijd hield de Nijverheidsschool stand; pas vijf minuten voor de rust noteer de middenvoor Van Dongen 10. Weldra scoorde de ULO-linksbinnen een tweede doel punt. Ook na de rust was de ULO het sterkst, doch ook nu verdedigde de tegenpartij kranig. Tenslotte bracht de aanvoerder van het ULO-team, die een penalty inschoot, zijn elftal in veilige haven (30). Tegelijkertijd speelden School P (Santpoort) en School H (IJmuiden-Oost) op het Storm vogels-terrein om het kampioenschap der verliezersronde van afdeeling E. Tweemaal nam School F de leiding, doch beide malen maakte School H gelijk, den laatsten keer vlak voor het einde. Bij het penalties nemen was School H het gelukkigst. Tenslotte werd de ontmoeting Christ. School (Velsen-N.)Insingerschool (IJmui- den) gespeeld. Onder de aanwezigen was ook burgemeester Kwint. Deze deed den aftrap. Na een spannenden strijd wonnen de Velse- naren met 1—0. Ongetwijfeld kwam hun de overwinning toe, daar ze in het veld sterker waren. Na het eindsignaal van scheidsrechter Menist stormden de aanwezige onderwijzers van de winnende school juichend op hun jon gens toe. Zoo behooren de schoolwedstrijden 1938 weer tot het verleden. Ze zijn uitstekend ge slaagd, dank zij in de eerste plaats de mede werking van het weer. En dan mogen zeker niet vergeten worden de besturen van Storm vogels en V.S.V., die, zoo noodig, zelfs de groote speelterreinen voor de jongens be schikbaar stelden. De uitslagen waren: AFDEELING C Finale ULO 1 (Um.)Nijverheidssch. 2 30 ULO 1 kampioen. AFDEELING E Finale Verliezersronde School F (Santp.)—School H 22 School H kampioen na het nemen van strafschoppen. Finale Winnaarsronde Insingerschool (IJm.)Ohr. School (Velsen-N.) 01 Chr. School kampioen. HALVE COMPETITIE afd. D Eindstand gesp.gew.gel.verl. p. v.-t. gem. ï.66 1.66 HB S 4 3 2 1 0 5 12—3 NIjverh.sch. 3 3 2 1 0 5 13—1 Creutzb.sch. 3 3 1 0 2 2 5—10 0.66 ULO 3 3 0 0 3 0 1—22 0.00 HBS 4 kampioen na het nemen van strafschoppen. DE V.S.V.-ER DE VRIES BREEKT EEN POLS. Naar gebleken is, heeft de V.S.V.-spil De Vries, die op Tweeden Paaschdag in den wed strijd tegen 't Gooi nogal ongelukkig terecht kwam, een pols gebroken. IJMUIDER JEUGDVEREENIGING „TRIANO" De IJmuider Jeugdvereeniging „Triano" be legt Zaterdagavond 23 April een non-stop ca baretavond in de Griffioen. Medewerking ver- leenen o.a. een accordeonduo en The Rina's Music Mixers". Ledenvergadering „Handels belangen". h De Vestigingswet in het Kleinbedrijf. De koopliedenvereeniging „Handelsbelan gen" heeft gisteravond in café Schoenmaker aan de Meerstraat haar jaarvergadering ge houden. De voorzitter, de heer C. Kuijs, sprak in zijn openingswoord zijn tevredenheid uit over de groote belangstelling en hoopte, dat deze belangstelling ook voor de volgende ver gaderingen zoo groot zou zijn. Na vaststelling der notulen bracht de secre taris, dé heer Joh. Slotemaker, het jaarver slag uit, waarin spr. het 10-jarig bestaan memoreerde. Voorts bleek uit het jaarverslag dat de toe stand in den handel nog steeds zeer slecht is. Uit het ondersteuningsfonds werd f 162,50 betaald. Het „pleintje" bleek nog steeds aan alle gestelde eischen te voldoen. Een verheu gend feit noemde de secretaris het dat de distributie van groenten aan werkloozen, in Beverwijk en Velsen bijna niets meer te be- teekenen heeft. Het ledental bedroeg 154, tegen 159 in het vorige jaar. Met een krachtige opwekking om zooveel mogelijk de organisatie te steunen be sloot de secretaris zijn uitvoerig jaarver slag, dat met een luid applaus werd beloond. Uit het verslag van den penningmeester, den heer A. H. Maks, bleek dat de ontvangsten hadden bedragen f 854.66 en de uitgaven f 1019,37, zoodat het nadeelig saldo f 164.71 bedroeg. Het bezit der vereeniging daalde tot. f 1412,35. Op voorstel van de kascommissïe, die de boeken en bescheiden in uitstekende orde had bevonden, werd de penningmeester ge- déchargeerd. Nadat de heer Joh. Slotemaker een uitvoe rig verlag had uitgebracht van het bonds- congres, dat in 's-Gravenhage is gehouden, heeft de heer T. Reitsma een rede gehou den over de Vestigingswet in het klein bedrijf. Reeds verscheidene malen is in ons land gesproken over deze wet. De overheid is tot de conclusie gekomen, aldus spr., dat er ten opzichte van de middenstandsgroepen ter bescherming een wet moest komen. De mi nister heeft op verzoek van de organisaties deze in het staatsblad opgenomen. De vrijheid van Neerland's volkskarakter blijft dus in ieder geval bewaard, want het is zelfs zoo. dat, als de groentenhandel met de vesti gingswet niets te maken wil hebben, niemand daar iets aan kan doen. Degene, die zou meenen dat met de invoe ring van deze wet de toestand in den groen tenhandel beter zou worden, zal ongetwij feld volgens spr. teleurgesteld worden. De economische omstandigheden zijn juist van groote waarde voor den handel en met de vestigingswet wordt deze slechte economi sche omstandigheid niet beter. Niettemin heeft het bondsbestuur besloten in samenwer king met andere organisaties de vestigings- eischen bij den minister aan te vragen. Het echter jammer, aldus spr., dat deze wet slechts voor 30 pet. van kracht is voor den groentenhandelaar, daar 70 pet. van den straat- en markthandel hier buiten staan. Negen landelijke commissies hebben echter den minister van advies gediend om ook bij deze 70 pet. het gewenschte effect te sortee- ren. Voor den straat- en markthandel zal er dus vermoedelijk ook een wet komen, waarin het behoefte-element in vastgelegd is. Komt deze regeling echter niet tot stand, dan behoeft de handel geen vestigings- eischen aan te vragen, want dan zouden deze van geenerlei waarde zijn. De heer Reitsma eindigde zijn betoog met er op te wijzen, dat organiseeren in dezen tijd een allereerste noodzakelijkheid is, daar de „eenling" moeilijk of heelemaal geen stand zal kunnen houden. De aftredende bestuursleden, de heeren A. H. Maks, Joh. Slotemaker en J. Blank wer den bij acclamatie herkozen. De voorzitter sloot hierna met een woord van dank voor de groote opkomst de verga dering. Een gratis verloting met eenige prachtige hoofdprijzen vormde een prettig besluit van deze jaarvergadering. FEESTAVOND „DIE WIJCKERS" Gisteravond heeft de Beverwijksche pad- vindersvereeniging „Die Wijekers" in het Luxor Theater een propaganda-avond gehou den, welke druk bezocht was. Hopman Vrendenberg betrok in zijn wel komstwoord speciaal burgemeester Scholtens, het afdeelingsbestuur, mr. A. Moens en de dis trictscommissarissen. Verder wenschte spr. den aanwezigen een prettigen avond toe. Deze wensch van den hopman is volkomen in ver vulling gegaan, want wat de padvinders dezen avond hebben gepresteerd is zeker in één woord af te noemen. Met groote ambitie en ijver hebben de jeugdige personen het pro gramma, dat „elek wat wils" bood, afgewerkt. De rimboe-dans van de welpen en de songs van enkele padvinders met eigen begeleiding het korte tooneelstukje, dat van groote pro pagandistische waarde was, vielen bij het auditorium zeer in den smaak. Dat ook de acrobatiek serieus beoefend wordt, bleek wel uit het laatste nummer voor de pauze. Er waren werkelijk eenige heel. goede en gedurf de oefeningen bij. Ook aan de costumeering was bij dit nummer groote zorg besteed. Na de pauze, waarin een verloting werd ge houden, die tevens oorzaak was, dat eenige nummers van het programma moesten ver vallen, zat de stemming er al weer heel gauw in. Met een liedje en een praatje was het con tact met de zaal spoedig weer terug. Met eenige verdienstelijke pianosoli van C. Arnse en een Indiaansche jachtdans oogstten de jeugdige acteurs veel succes. Een finale niet alle medewerkenden vormde het slot van dezen geslaagden propaganda- avond, die ongetwijfeld zijn vruchten wel zal afwerpen AANBESTEDING VOOR DE HAVEN- BESCHOEIÏNG. De inschrijvingen bij de door B. en W. ge houden aanbesteding voor het maken van 150 M. havenbeschoeiïng langs het vaarwater de Pijp waren als volgt; Fa. M. Cobelens en Zoon, Haarlem f 10.168: Haarlem's Grond- en Aannemersbedrijf f 10.146; D. G, de Jong en W. Borst. Bakkum f 9990; G. Bar leis, Haarlem f 9700; L. Scher mers, Nieuwendijk f 9660; A. Komen, Zaandam f 9580; J. P. Krim. Zaandam f 9500; W. Koe man, Zaandam f 9360; N.V. Zaanlandsehe Hei- onderm Koog aan de Zaan f 9250; A. Mooten, Moordrecht f 9000; A. Hamstra, De Rijp f 8975; P. Buys, Oudorp f 8920; A. Keyzer, Ridderkerk f 8900; J. P. v. d. Haak, Amsterdam f 8900; L. Timmer, Dordrecht f 8800; N.V. C. Kastelein en Zn. Dodrecht f 8540; J. Schipper, Leiden f 8500; Th. Zwets Bzn.. Hardinxveld f 8400; S. de Vries, Zaandam f 8300; G. Matzer. De Rijp f 8180; W. Aafjes en Co.. Assendelft f 8000; N.V Beton Maatsch. Leiden f 7985; J. Kalf, Beverwijk f 7865; P. Paarl Pzn., Sliedrecht f 7865; Fa. Lokhorst en Welagen, Beverwijk f 6989; R. Holman en Zn,. Alkmaar f 6925; C. Nelis, Beverwijk f 6600; Fa. Gebr. Schram, Beverwijk f 6587; Fa. M. Kleyn en Zn,, Assen delft f 6538; J. M. Tromp. Beverwijk f 6095. De gunning is aangehouden. CASTRICUM HEEMSKERK R.K. V.V. A.D.O. A.D.O.V.V.E. 2.30 uur. A.D.O. 2T.IJ.B.B. 3 12,30 uur. Degradatiewedstrijd U.I.V. a—A.D.O. a 2 uur. S.D.E. b—A.D.O. b 1 uur. „DE VRIENDENKRING". Op Zondag 1 Mei zal „De Vriendenkring" een tooneeluitvoering geven. Opgevoerd zal worden: „De gerechtigheid Gods" tooneelspel in drie bedrijven van P. Servatius. Het bestuur verzoekt ons mede te deelen dat personen beneden de 21 jaar geen toegang hebben. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. In de week van 24 April tot 1 Mei is de win kelier H. Bleeker aangewezen tot den verkoop van goedkoope onvermengde margarine, als mede bak- en braadvet. SCHIP Amarante (Port.) x) Atreus Alcïnous (Eng. x) Atlanta (Fin) Altona (Du.) Ajax (Ned.) Agamemnon (Ned.) Bennekom (Ned.) x) Barneveld (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) x) Breda (Ned.) x) Bintang (Ned.) x) British Progress (Br.) Boskoop (Ned.) x) Clytoneus (Eng.) x) Cordillera (Du.) x) Crijnssen (Ned.) Coulbeg (Br.) x) Choucer (Br.) Gracefield (Br.) Cottica (Ned.) Defender (Br.) Enggano (Ned.) x) Eurylochus (Eng.) x) Eemland (Ned.) Essen (Du.) Emilie Maersk (Deen) Flintshire (Eng.) x) Federiko Glavic (J.S.) Ganymedes (Ned.) Glenfinlas (Br.) Hanau (Du.) Hercules (Ned.) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Harpalycus (Br.) Ionia (Du.) Joh. de Witt (Ned.) x) Juno (Ned.) Laomedon (Eng.) x) Laurent Meeus (Belg) Menes (Du.) Maaskerk (Ned.) Merope (Ned.) M.v.St. Aldegonde Ned.): Nansenville (Néd.) x) Orion (Ned.) Odysseus (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Phoenicia (Du Poelau Tello (Ned.) x1 Peik (Noor) Pluto (Ned.) Patricia (Du.) Phrygia (Du.) Polyphemus (Ned.) x) Reggestroom (Ned.) Ruth (Noor) Randfontein (Ned.) x) Serooskerk (Ned.) x) Springfontein (Ned Singkep (Ned.) Stella (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) St. Philipsland (Ned.) Stentor (Br.) Salland (Ned.) x) Saturnus (Ned.) Triton (Ned.) Tabinta (Ned.) x) Takoradian (Eng.) Titus (Ned.) Tordene (Br.) Teseo (Ital.) Uckermark Du.) Vulcanus (Ned.) Vesta (Ned.) Venus (Ned.) Willesden <Br.) Waterland (Ned.) x) Zaamana iNed.) x) Zuiderkerk (Ned.) Zijpenberg (Ned.) VAN Buenos Aires (via Antw.) Hongkong Batavia Necochea Ned. Indië Danzig Hamburg Chili Chili Zuid Afrika Chili Batavia Abadan Chili Batavia West Indië (v. IJm.) West Indië Rangoon Bassein Rangoon West Indië Rangoon Batavia Batavia Z. Amerika Ned. Indië Digby (v. Velsen) Japan La Plata Midd. Zee Japan Ned. Indië Zwarte Zee Ned. Indië Zuid Afrika Rangoon W. Indië Batavia Bourgas Batavia Houston Ned Indië West Afrika (via R'darr West-Indie. Alexandrië Oporto Batavia Pto Barrios Batavia New Orleans (via R'dan Stettin West Indië West Indië Ned. Indië West Afrika Texas-City Beira Zuid Afrika Batavia Alexandrië Hamburg Stettin Liverpool Zuid-Amerika Hamburg Alexandrië Ned Indië W Afrika Midd Zee Rangoon Bona (v. IJm.) Ned Indië Midd Zee Midd Zee Hamburg Rangoon Hamburg Buenos Aires Japan Santa Fé (via Antw.) Verm, aankomst LAATSTE BERICHT 30 April 28 April 15 Mei 3 Mei 28 Mei 25 April 21 April 19 Mei 30 April 26 April 8 Mei 15 Mei 22 April 11 Mei 3 Mei 9 Mei 24 April 26 April 23 Mei 23 April 21 April 27 April 22 April 21 April 31 April. 23 April 24 April 5 Mei 25 April 23 April 26 April 13 Mei 24 Mei 25 Mei 3 Mei 30 Maart 24 April 23 April 27 Mei 21 April 25 April 39 April 3 Mei 29 April 24 April 25 4nril 4 Mei 24 April 25 Aori) 1 Mei 29 ApriJ 11 Me1 19 April van Madeira. 21 April van Marseille. 12 April van Padang. 15 April van Pernambuco. 19 April van Soerabaya. 22 April vertrokken. 20 April vertrokken. 8 April van Cristobal. 18 April van Cristobal. 19 April van Dakar. 19 April van Valparaiso. 12 April v. Sabang. 19 April van Aden. 18 April van Callao, 20 April van Belawan. 20 April van Barbados. 20 April van de Azoren. 15 April van Bassein. 15 April van Colombo. 15 April vertrokken. 20 April van Parimaribo. 13 April vertrokken. 13 April 10 April 17 April 16 April 17 April 15 April 1 April van Colombo, v. Colombo, te Santos, van Passalol. van Fayal. van Colombo, van Rosario. 17 April te Izmir. 19 April van Kobé. 11 April van Port Said. 20 April van Gibraltar. 15 April vah Padang. 20 April te Pt. Sudan. 16 April van Gibraltar. 15 April van Flores. 20 April van Genua, in lading. 21 April van Beachy Head. 16 April vertrokken. 15 April van Gibraltar. 21 April te Rotterdam, 11 April van Curacao. 20 April vertrokken. 21 April'van Oslo. 21 April te Pernis. 20 April vertrokken. 22 April van Pt. Said. 12 April van Pt. of Spain, in lading. 22 April van Rotterdam, vertrekt 23 April. 21 April van Cartagena, vertr. 23 v. Pto Barrios, vertr. 23 April v. Batavia. 15 April op de Ivoorkust. 16 April vertrokken, vertrekt 23 April. 21 April te Antwerpen. 19 April van Gibraltar, in lading. 20 April van Tripoli vertrekt 23 April. 19 April vertrokken, in lading. vertr. 28 April van B. Aires. 20 April vertrokken. 19 April van Algiers. 17 April van Gibraltar. 13 April van Lagos. 20 April van Bari. 13 April van Pt. Said. 18 April van Gibraltar. 19 April van Port Said. 20 April van Cadia. 20 April te Oram vertrekt 23 April. 19 April van Gibraltar, vertrekt 30 April. 13 ApnJ van Bahia. 20 April te Manilla. 17 April van Fdo Noronha DE LEVERANCIERS VAN HET KAMPEER TERREIN. Voor de leveranties aan het kamp in de ko mende zomermaanden zijn door de provincie de volgende vergunningen verleend: Slagerij: S, Lakeman; kruidenier: F. Twisk; melk en melkproducten: J. Schats; brood enz.: H. Hemmer; groenten: N. Scheerman; drogis terij: F. Peys; petroleum: R. Stet: bibliotheek en boeken: Luc. Schmidt. Weldra zal de voltooide kampstraat de na dering van het kampeerseizoen aankondigen. WIJK AAN ZEE EEN GEVAARLIJKE IIOEK. De verbouwing van het perceel op den hoek van den Duinweg en de Verlengde Voor straat heeft een situatie doen ontstaan, die in het komende drukke seizoen niet zonder ge vaar is. Het uitzicht is er namelijk niet beter op geworden. Fietsers, die uit den Duinweg komen zullen vooral voorzichtig moeten zijn. Voor automobilisten zal het gewenscht' zijn, dat zij door een bord op dit punt attent wor den gemaakt. BROCHE GEVONDEN. Aan het politiebureau worden inlichtingen verstrekt omtrent een gevonden gouden dames-broche. SANTPOORT RUPSEN. Dezer dagen zagen wij bij een plaatsgenoot een kruisbessen-struik, die nu reeds „be woond" was door honderden rupsen. Zou dit op een goed rupsen jaar wijzen? DE BAZAR VOOR 'T JEUGDHUIS. Bedriegen de voorteekenen niet, dan be looft de bazar, die op 12, 13 en, 14 Mei in en ten bate van het Jeugdhuis der Ned. Herv. Gemeente zal worden gehouden, een bijzon dere attractie voor onze plaats te worden. Naast een aantal stands, waar men een keur van artikelen, waaronder zeer fraaie kunstvoorwerpen kan koopen, zal een groot aantal der nieuwste attracties aanwezig zijn. waarbij men niet alleen zijn behendigheid kan toonen, doch ook neg in 't bezit van fraaie prijzen kan komen. LEZING OVER SPIRITISME Hedenavond houdt kapelaan Van Rek voor den plaatselijken kring van den R.K. Volks bond een lezing over spiritisme in „De Vier sprong". DRIEHUIS IIET ST. LODEWIJKS-COHORT. Zondag a.s. wordt door de leden van het St. Lodewijks^cohort in het gymnastieklokaal der R.K. School een uitvoering gegeven. Op gevoerd worden „Het ontbijt van Koning Abéba". een spel vol griezel en zottigheid, „Het Duivelsbruggetje" en „Het H. Offer in levende beelden", een spel vol mystiek en werkelijk heid, begeleid door orgel, piano en viool. x) Schepen van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton, Jubileum van den heer A. J, Loerakker, HAARLEM Woensdag. De heer A. J. Loerakker lid dei- Tweede Kamer en oud-lid van den Haarlemschen Gemeenteraad, viert heden zijn 25-jarig jubileum als hoofd bestuurder van den R.K Landarbei- dersbond „St, Deus Dedit". Des morgens is in de St. Liduinakerk te Haarlem-Noord een H. Mis met Te Deum ge celebreerd door prof. A. Cleophas uit War mond. geestelijk adviseur van den Landarbei dersbond. Prof. Cleophas werd geassisteerd door twee zoons van den jubilaris die kapelaan te Am sterdam en pater te Baarloo zijn. De huldigingsvergadering vind des middag: plaats in gebouw St. Bavo. Op de huldigingsvergadering voerde aller eerst het woord de tweede voorzitter van Sint Deus Dedit, de heer B. N. Loerakker, Spreker heette den jubilaris, die nu 25 jaar onafgebroken gewerkt heeft aan de materieele en zedelijke verheffing der landarbeiders en bovendien zulk een belangrijke plaats heeft ingenomen in de R.K. arbeidersbeweging van harte welkom. De dankbaarheid voor al het geen gij hebt gedaan is algemeen en de waar deering eveneens. Spreker ging hierna in het kort den arbeid na dien de heer Loerakker in de 25 jaar voor de R.K. arbeiders in het alge meen en voor St. Deus Dedit in het bijzonder heeft gedaan. Het bestuur van onzen bond heeft gemeend u een bescheiden, doch blij vende gedachtenis aan te moeten bieden. Spreker bood hierna namens het bestuur een fraai radiotoestel aan en aan mevrouw Loerak ker een mand bloemen. De heer Loerakker deelde verder nog mede dat 2000 nieuwe leden tot St. Deus Dedit wa ren toegetreden. Dit was het cadeau dat de afdeelingen den jubileerenden voorzitter aanboden. Het woord werd verder nog gevoerd door den bisschop van Haarlem mgr. J. P. Huybers, die mededeelde, dat de heer Loerakker door den Paus was benoemd tot ridder in de Orde van Sint Sylvester. Voorts sprak nog de heer A. C. de Bruyn, voorzitter van het R.K. Werkliedenverbond, die den jubilaris eveneens gelukwenschte. Namens het personeel van den bond voer de de heer Verbeek het woord die den jubi laris een fraaie zitbank en mevrouw Loerak- ken bloemen aanbood. De volgende spreker was de voorzitter van het Alg. A.-K. Werkliedenverbond en lid dei- Eerste Kamer, de heer A. C. de Bruyn, Ongeveer 25 jaar heb ik het genoegen had persoonlijk met u te mogen samenwer ken, aldus spreker, en het is dus van nabij dat ik weet wat gij voor de arbeidersbewe ging hebt gedaan. Gij zijt een volwaardig bestuurder van den vakbond geweest en hebt altijd het kerkelijk gezag gevolgd. Ondanks uw maatschappelijke positie, zoo ging spr. verder, zijt ge steeds een eenvoudig man gebleven en dat is uw grootste roem en een van uw grootste verdiensten. Mr. J. van Haastert sprekende namens den R.-K. Boeren- en Tuindérsbond wees nog eens op het belangrijke aandeel dat de heer Loerakker gehad heeft in den strijd om den werkgever en werknemer elkaar beter te doen begrijpen. Spr. bood eveneens bloemen aan. Pastoor Schalker van de parochie van H. Liduina te Haarlem-Noord zeide dat de heer Loerakker een parochiaa.il was waar velen een voorbeeld aan kunnen nemen. (Hier te lande en in den vreemde hebben nachtvorsten in de laatste dagen enorme schade aan geivas en vruchtboomen toegebracht) April! April doet wat hij wil. Naar ouden trant, met killen gril, Wij moeten 't weer ervaren; Zijn kille lusten viert hij bot Met sneeuw en hagel zelfs, en spot Met menschlijke bezwaren. Zijn Noordenwind blaast scherp en guur. De lentetooi in de natuur Is zelfs voor hem niet heilig; Wanneer de dagvorstin verdwijnt. De nachtvorst op zijn beurt verschijnt, Is er geen bloesem veilig. Men zette in zoo menig land In cleze eeuw een vorst aan kant. Vaak met zeer korte metten; De nachtvorst handhaaft zijn regiem. Brengt dood of schade in de kiem En is niet af te zetten. Wij lezen zulk een droef bericlit En zuchten met een lang gezicht, Wij nietig zwakke menschen, Die meenen. dat zij machtig zijn, Maar in die dingen, o zoo klein. Slechts 't beste kunnen wenschen. P. GASUS. Het woord werd voort nog gevoerd door den heer Ouwerkerk, namens den Ned. Christ. Landarbeidersbond, Pater Monet, voor aen Alg. R.-K. Landbouwbedrijfsraad en De ken Bosboom van Noordwijk als oud-geeste lijk adviseur van den bond. De jubilaris dankte met eenige welgekozen woorden waarin hij nogmaals de groote waarde van een sterke R,-K. Arbeidersbewe ging belichtte. De feestelijkheden werden des avonds be sloten met een opvoering van de bekende operette „In het witte paard" door de R.-K. tooneelvereeniging „Ludamus" in den Stads schouwburg. HAARLEM Donderdag. ARROND. RECHTBANK. Verduistering door ex-reiziger. Een 37-jarige inwoner van Heemskerk was eenigen tijd als reiziger in dienst geweest bij een sigarenfabrikant te Assendelft. Nadat hij ontslagen was geweest had de reiziger nog kwitanties mogen innen, maar de gelden niet altijd afgedragen.De zaak werd nogal ingewik keld toen de vroegere patroon van verdachte als getuige optrad en op een vraag van den verdediger hoe nu eigenlijk het dienstverband in elkaar zat, moest bekennen dat hij nooit zegeltjes voor zijn werknemer had geplakt. Het voornemen had namelijk bestaan om den reiziger als medewerker in de zaak op te nemen. Het eerste feit dat verd. was ten laste ge legd betrof het innen van een bedrag van f 18.70 die hij niet had afgedragen. Verder had een tante aan den sigarenfabrikant f80. geleend, deze. had eerst 40 gulden terugbetaald en later nog eens eenzelfde bedrag aan den reiziger gegeven om de geheele schuld te vereffenen. Deze had echter niets aan tante afgedragen en op een vraag van de vrouw van den siga renfabrikant gezegd dat tante „de groeten" liet overbrengen. Verdachte ontkende hardnekkig dit geld te hebben ontvangen ofschoon de echtgenoote van den fabrikant zeide bij deze overdracht tegenwoordig te zijn geweest. „Tante" die hierna voor het getuigenbankje kwam verklaarde nog eens de tweede f 40. niet te hebben ontvangen. De officier achtte het wettig en overtuigend bewijs geleverd en eischte 3 maanden ge vangenisstraf Mr. H. O. DriLsma, verdachte's raadsman, bestreed de juistheid van de dagvaarding op formeele gronden. Er was, aldus ging de ver dediger verder, geen dienstbetrekking. Ver dachte werkte met den sigarenfabrikant samen. De eerste post is dus niet te bewijzen. Ten aanzien van het tweede feit refereerde spreker zich aan het oordeel van de Recht bank. Mr. Drilsma concludeerde tenslotte tot voorwaardelijke veroordeeling en vroeg om een reclasseeringsrapport. Uitspraak 5 Mei. Hek onder stroom. Een eigenaardige kwestie werd hedenmor gen voor de Rechtbank behandeld. Een 28- jarige metselaar uit Beverwijk stond terecht omdat hij niet tijdig genoeg aangifte had ge daan dat bij het bouwen van een huis eind December in de Arendsstraat te Beverwijk, een electrische kabel was beschadigd. Een opperman had den metselaar gewaarschuwd dat hij bij het boren vonken had gezien. Deze had hier echter niet teveel aandacht aan ge schonken omdat deze vonken bij het boren wel meer voorkomen. Drie weken later hadden kinderen gecon stateerd dat het hek van het huis onder stroom stond. Gelukkig waren geen ernstige ongelukken voorgekomen maar de bewoners hadden eeni gen tijd „dof" licht gehad. Daarna was het gemeentelijk eleetriciteits- bedrijf gewaarschuwd, zooals de president op merkte, nadat het kalf bijna verdronken was. De metselaar voerde ter verdediging aan dat hij niet wist dat daar een kabel lag. De getuigen en ook de deskundige verklaar den dat bij tijdige waarschuwing de beschadi ging van den kabel niet zoo ernstig was ge worden. De officier van justitie zeide in zijn requisi toir dat het hier een geval betrof dat niet zoo dikwijls voorkomt. Het is lang niet ondenkbaar dat hier voor kinderen levensgevaar aanwezig was. Verdachte was de verantwoordelijke persoon en had maatregelen moeten nemen. Men moet met dergelijke zaken niet te non chalant zijn, met electriciteit kan men niet voorzichtig genoeg zijn. Spreker eischtte een geldboete van f 40.— of 20 dagen. Uitspraak over 14 dagen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 21 April 1937. Ondertrouwd: C. J. v. d. Hoeven en M. J. M. Klaver. G. L. Borgelt en M. L. E. M. Janssen. Getrouwd: W. A. J. v. Baardwijk en J. G. v. Doorn. D. Zwitser en J. W. Tupker. T. F. Voss en H. L. J. Glasenapp. J. J. Beekelaar en J. M. IJsendijk. J. H. Baaij en J. P. v. Huizen. L. J. de Vries en L. Hijman. P. J. Chabot en C. J. v. d. Beek. A. v. Leijenhorst en J. Parthesius. Bevallen: 17 April: W. J. H, SimonsWeijts, z. 19 April: M. TuijnMannaert, z. A. Mens Blanket, z. M. H. AppelmanKraakman, d. 20 April: W. S. BeudekerSluik, z. M. E. G. de GrootPlanken, d. M. A. v. d. PolSeerden, d. M. O. v. d. Schaar—v. Eskert, d. N. Teitsma Jongkees, z. 21' April: J. Wildeman—v. d. Wiel, z. M. J. MeijboomVerbist, z. Overleden: 19 April: H. M. RoskamKat, 78 j., Olivierstraat. 20 April: J. M. H. Boom- kens, 72 j., Pallasstraat. M. A. Bruggeman— Vasen, 73 j„ Palmstraat.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7