Ruwe en Roode Handen door koude, door schoonmaak of ander werk, VERWACHT WORDENDE SCHEPEN fcARBC. IJMUIDEN Concert Hoogoven Kunstkr Berthe Kalff als vioolsolisie. moet men vooral s avonds Inwrijven met Purol. dan zijn ze reeds den volgenden morgen weer gaaf en zacht. Purol in doozen van 30, 60 en 90 cent. Bij Apoth. en Drogisten. De "uitvoering, welke* de Hoogoven Kunst kring Zaterdagavond in de concertzaal Odeon gaf, was door de vaste kern van belangstel lenden bezocht. Nu het orkest onder leiding van Francois Eisen zich met zijn prestaties weer in opwaartsche richting beweegt, is het jammer, dat het serieuze werken der meeste leden niet beter beloond wordt. Voor zulk een avond behoorde de zaal tjokvol le zijn; de vele uitvoeringen in deze weken zullen echter zeker niet vreemd aan zijn. Het was een smaakvol samengesteld pro gramma, dat H. O. K. ons ditmaal weer aan bood: werken van de klassieke meesters Mo zart, Haydn en Tartini, voor de pauze, daar na de romantiker Gounod en de lichte muze vertegenwoordigd door Sam. Vlessing's ballet suite uit de operette Marion. De voorzitter van H.O. Staten, de heer Kalff. verwelkomde de muziekliefhebbers, w.o. zich ir. Ingen 1-Iousz en echtgenoote bevonden, waarna H. O. K. opende met de Idomeneus Ouverture van W. A. Mozart, die uitstekend werd ingezet; prachtig van klank was dat uni soni. De spanning, die de dirigent in deze com positie wist te léggen werd tot het einde toe vrijwel constant bewaard, in het bijzonder in de cresc. én forti. Een keurcorps violen heeft het ensemble, dat in deze zaal bijzonder goed klonk. Dat de heer Eisen zich geheel los van de partituur heeft gemaakt, laat niet na een gunstigen invloed op het orkest uit te oefenen. Bij het Andante uit Haydn's Symphonie met den paukenslag waren de p's en de g-tjes wel eens préeair van stemming. En er is iets waaraan vele violisten ernstig aan dacht moeten schenken en dat is het hoor baar aanraken der snaren in de rusten. Dat behoeft toch niet. Evenals in Idomeneus was het samenspel stevig; het hout was als van ouds weer uiste kend op dreef, in 't. bijzonder de fluit en de hobo. Het ensemble reageert uitmuntend op de suggestieve aanwijzingen van den dirigent, die in de vertolkingen gloed weet te leggen en rijke contrasten schept. De .introductie van de bekende Sibelius- Valse-triste was wat onzeker, maar dat was snel overwonnen, alleen werden de pauken wel zeer gemist; verdienstelijk die fluit en kla rinet. Gounod's Meditation (Avé Maria), vergde van de violen extra aandacht; die was er niet altijd getuige de ongelijke inzetten, wat door op den dirigent te letten voorkomen had kunnen worden. Wel werd er op gelijk strijken gelet; de pianiste was paraat in deze bewerking van een van Bach's praeludia. Er zat in de uitvoering een verdienstelijke stuwing evenals in het Adagio uit het Faust- ballet. Het werk van Sam Vlessïng, Suite de ballet Marion, was voor het orkest een dankbaar nummer, dat vele kwaliteiten had. Vlessing wist voor zijn menschen te schrijven; melo- |Amarante (Port.) x) diker als hij was, spreken zijn composities tot de massa. De meesterlijk georkesteerde jAtreus suite was een kolfje naar de hand van II.O.K. Alcinous (Eng. x) die op enkele zwakke plekken na (de Badina- Atlanta (Fin) ge en de inzet der Finale), de 5-deelen vaar- jAltona (Du.) dig uitvoerde; ze hadden wat meer relief kun nen hebben. De orkestleden deden er goed werk; de donkere helft van het ensemble gaf er coloriet aan. Soliste was Berthe Kalff met Tartini's viool concert in d-klein, dat H.O.K. begeleidde, 4 Door de laatste was daar op gestudeerd, dit viel reeds onmiddellijk te bespeuren, al wil dat niet zeggen, dat het geheel vlekkeloos I clytoneus. (Eng.) x) was, maar voor een dilettanten corps stond (Cordillera (Du.) x) het óp hoog" peil. De heer Eisen hield ver dienstelijk de begeleiding als achtergrond, hetgeen bij vele orkesten wel eens anders is. Het Presto in het bijzonder was qua en- semblespel prima. De violiste droeg Tartini met temperament voor, en toonde van het ware formaat te zijn. Onverdeeld genoten hebben we van haar oo spel, dat in alle opzichten cachet had; welk IEu7-yfochus (Eng.) x) een gezonde muzikaliteit sprak uit haar I Eemland (Ned.) bezielende voordracht. Essen (Du.) Er waren voor haar fraaie bloemen. Emilie Maersk (Deen) Het was een in muzikaal opzicht zeer ge- Euterpe (Ned.) lukkig geslaagde avond; naar wij hopen geeft I H.O.K. er in het volgende seizoen meerdere "J1'tslnre tEng.) x) van. Wellicht mogen wij de soliste dan Fedenko Glavie (J.S.) eens hooren. W. DOOK VRIENDSCHAP SAAMGEBRACHT. De St. Nicolaas Vereeniging „Door Vried- schap Saamgebracht" heeft gisteravond in Het Wapen van Velsen een uitvoering gegeven. Met dezen avond heeft „Door Vriendschap Saam- gebracht" een goed succes weten te boeken. Niet alleen wat het bezoek betreft, maar vooral met het uitgebreide program. De avond werd gevuld door den humorist Jack Funny met medewerking van de radio-zangeres Dora Schrama en den illusionist John Vogel. Direct na het openingswoord van den voorzitter kwam Jack Funny naar voren, die als confe rencier spoedig contact met het publiek wist te krijgen. Door zijn rake zetten en geestige gezegden wist hij de lachspieren, op schier onbedaar lijke wijze, in beweging te brengen. Wekte John Vogel in zijn magische experimenten aller bewondering en was hij als kaartenwon- der inderdaad een „wonder", niet minder succes had ook Dora Schrama met het zin gen van radio-schlagers en haar optreden met Jack Funny. Het was een mooie succes volle avond. Het bestuur van „Door Vriend schap Saamgebracht" heeft met het engagee- ren van dit drietal een goede keuze gedaan. Tijdens de pauze werd een verloting ge houden terwijl de avond besloten werd door een bal onder leiding van Jack Funny. EEN NIEUWE PRIJSVRAAG. Onder den naam „Neerland's nieuwste ideaal" is aan het einde der vorige week een nieuwe prijsvraag verschenen, waarin naast het berekenen van een getal het ontwerpen van een slagzin gevraagd wordt. Voor de meest geslaagde slagzinnen zijn 100 prijzen uitgeloofd waaronder radiotoestellen, rijwie len, stofzuigers, schemerlampen, vulpenhou ders enz. Het hoofdkantoor is gevestigd Duinvliet- sfcraat 50. De diretcie berust bij den heer E. Rus Jr. CASTRICUM DE ONTHULLING VAN HET BEATRIX KLOKMONUMENT. Naar wij vernemen zal op Zaterdag 30 April, ter gelegenheid van den verjaardag- van H.K.H. Prinses Juliana, het Beatrix klok- monument op den v. d. Meijleweg plechtig onthuld worden. Plet oud-raadslid, de heer Aukes. zal de onthullingsplechtigheid ver richten. De heer Duinker, voorzitter van de Oranje vereeniging, zal in zijn openingswoord een kort resumé geven van de totstandko ming van het Beatrixklokmonument. Behalve Burgemeester en Wethouders de gemeenteraadsleden, zijn verschillende officieele personen uitgenoodigd, o.a. de di recteur-geneesheer van het Provinciaal Zie kenhuis Duin en Bosch, Dr. Teenstra. de voorzitters van den B.B.B. en van de V.V.V. Castricum-Vooruit e.d. Na de onthullingsplechtigheid, waaraan het fanfarecorps D.I.U. en de kinderen van de hoogste klassen der scholen hun medewer king verleenen, zal de voorzitter van de Oranje-Vereeniging, het klokmonument over dragen aan het gemeentebestuur en bestaat er gelegenheid het woord te voeren. Daarna wordt een gezellig samenzijn gehouden ir het café Borst. Op het Beatrix-klokmonument, een ont werp van den heer C. de Groot Jr., waarvoor alle materialen gratis werden verstrekt, wordt een electrisch verlichte klok geplaatst. Deze klok moest, met het oog op de zeedam- pen van een speciale ontmanteling voorzien worden, waarvoor de heer P. v. Duijn een systeem heeft geconstrueerd, waardoor de zeedamp geen invloed kan uitoefenen op het uurwerk. Het P.E.N. verleende haar mede werking door gratis een electriciteitsmeter te plaatsen, die de heer J. C. de Graaf koste loos aanlegde. De heer J. v. d. Torren Jr. nam het ontwerp en den aanleg van het plant soen voor zijn rekening. De Oranjevereeniging mag zich verheugen in de medewerking van de bevolking en het bijzonder van den middenstand waar door Castricum. behalve haar Julianabank. nu ook een fraai Beatrixklokmonument zal bezitten. C. S, V. behaalde het kampioen schap. C. S. V.—O. F. C. (1—0) In den tweeden beslissingswedstrijd om het kampioenschap van de eerste klasse van den N.H.V.B. is C.S.V. er in geslaagd een 1—0 overwinning te behalen. Onze plaatsgenooten vertoonden een veel beter veldspel, maar vooral de voorhoedespelers hadden zooveel- ontzag voor het zwaar op-den-man-spelen van de O.F.C.-ers, dat zij zich geen tijd gun den bij het schieten behoorlijk te richten. Plet aantal keeren, dat de lichtere C.S.V.-spelers onnoodig „gevloerd" werden, was legio. Scheidsrechter v. d. Heuvel trad hiertegen SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Bennekom (Ned.) x) Barneveld (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) x) Breda (Ned.) x) Bintang (Ned.) x) British Progress (Br.) Boskoop (Ned.) x) Crijnssen (Ned.) Coulbeg (Br.) x) Choucer (Br.) I Gracefiekl (Br.) Cottica (Ned.) Defender (Br.) Enggano (Ned.) x) Ganymedes (Ned.) Glen finlas (Br.) FEEST VAN DEN ARBEID. Tegen Zondag 1 Mei wordt door de afd. Velsen van den R.K. Volksbond het „Feest van den Arbeid" georganiseerd. In de Paters kerk wordt een plechtig Lof gecelebreerd, onder welke plechtigheid het gereedschap, dat de arbeider dagelijks gebruikt, zal worden gezegend. Na dit Lof wordt in de Patronaatszaal een propaganda-feestavond gehouden, waarop Pater Serverus O.M. Cap. het woord zal voe ren en door leden van de Kruisvaart en de St. Jozefsgezellen een tweetal tooneelstukken zal worden, opgevoerd. NAAR HET WERKKAMP. Door de Commissie voor Jeugdwerkloozen- zorg in de gemeente Velsen worden R.K. werkloozen van 1724 jaar in de gelegenheid gesteld 8 weken in het werkkamp „Vrede- steyn" te Egmond te gaan werken. Hercules (Ned.) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Helder (Ned.) Irene (Ned.) Iris (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) x) Juno (Ned.) Jaarstroom (Ned.) Laurent Meeus (Belg) Merope (Ned.) M.v.St. Aldegonde Ned.); Melampus (Ned.) x) Maaskerk (Ned.) Buenos Aires (via Antw.) Hongkong Batavia Necochca Ned. Indie Chili Chili Zuid Afrika Chili Batavia Abadan Chili Batavia West Indië (v. IJm.) West Indië Rangoon Bassein Rangoon West Indië Rangoon Batavia Batavia Z. Amerika Ned. Indië Digby (v. Velsen) Bordeaux AGENDA TE HAARLEM He den: MAANDAG 25 APRIL |Nereus (Ned.) Odysseus (Ned.) Oberon (Ned.) Orpheus (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Phoenicia (Du. Poelau Tello (Ned.) x* Pluto (Ned.) Patricia (Du.) Phrygia (Du.) Polyphemus (Ned.) x) Perseus (Ned.) Gemeentelijk Concertgebouw; „De ooievaar I Reggestroom (Ned.) geeft een rondje", door' het Amsterdamsch Ruth (Noor) Tooneelgezelschap, 8.15 uur. |Randfontein (Ned.) x) Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Honderd mannen en een meisje", voor de derde week geprolongeerd 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De danseres van San Diego", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De stervende zwaan". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Een stad op stelten", geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.1.5 uur. Spaarne Theater: „In de schaduw der mis daad" en „De Regenmakers". Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Springfontein (Ned.) Singkep (Ned.) Stella (Ned.) Stentor (Br.) Salland (Ned.) x) I Szent Gellert (Hong.) Istolzenfels (Du.) x) I Triton (Ned.) Takoradian (Eng.) Titus (Ned.) Tordene (Br.) 1 Teseo (Ital.) Triton (Ned.) Trajanus (Ned.) Uckermark (Du.) DINSDAG 26 APRIL Vulcanus (Ned.) Gemeentelijk Concertgebouw: „De ooievaar Vesta (Ned.) geeft een rondje", door het Amsterdamsch Tooneelgezelschap. 8.15 uur. Whtesde? (Br Gebouw „Odéon". Jansstraat 50: 31ste leer-1 (NecU 30 lingen-,Uitvoering Haarlem's Muziek-Instituut. Zaanland (Ned.) x) Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen fs middags en des avonds. Zuiderkerk (Ned.) Zijpenberg (Ned.) Japan La Plata Midd. Zee Japan Zwarte Zee Ned. Indië Zuid Afrika Hamburg Hamburg Kopenhagen Batavia Bourgas Hamburg Houston West-Indië. Batavia Hamburg Hamburg Gothenburg Oporto Midd. Zee Danzig Batavia Pto Barrios Batavia Stettin West Indië West Indië Ned. Indië Stettin West Afrika Texas-City Z. Afrika Zuid Afrika Batavia Alexandria Liverpool Zuid-Amerika Philippeville (v. IJm.) Bremen Alexandrlë W. Afrika Midd. Zee Rangoon Bona (v, Um.) Hamburg' Midd. Zee Ned, Indië Midd Zee Midd. Zee Rangoon Hamburg Buenos Aires 29 April Japan Santa Fé (via Antw.) 11 Mei 30 April 28 April 15 Mei 3 Mei 28 Mei 22 Mei 19 Mei 30 April 26 April 19 Mei 18 Mei 18 Mei 4 Mei 16 Mei 16 Mei 8 Mei 14 Mei 25 April 3 Mei 11 Mei 3 Mei 26 April 23 Mei 28 April 1 Mei 27 April 2-0 Mei 31 April. 17 Mei 12 Mei 26 April 5 Mei 25 April 26 April 13 Mei 24 Mei 25 Mei 3 Mei 3 Mei 6 Mei 26 April 27 Mei 27 April 27 April 9 Mei 29 April 24 April 1 Mei 7 Mei 27 April 2 Mei 25 April 1 Mei 19 April van Madeira. 21 April van Marseille. 12 April van Padang. 15 April van Pernambuco. 19 April van Soerabaya. 21 April van de Azoren. 18 April van Cristobal. - 19 April van Dakar. 19 April van Valparaiso. 12 April v. Sabang. 19 April van Adem 18 April van Callao. 20 April van Belawan. 20 April van Barbados. 20 April van de Azoren. 21 April van Colombo. 15 April van Colombo. 15 April vertrokken. 20 April van Parlmaribo. 13 April vertrokken. 13 April van Colombo. 21 April van Pt. Sudan. 17 April te Santos. 20 April van Macassar. 17 April van Fayal. vertrekt 29 April. 15 April van Colombo. 21 April van Dakar. 17 April te Izmir. 19 April van Kobé. 20 April van Gibraltar. 21 April van Colombo. 20 April van Pt. Sudan, in lading. vertrekt 27 April, vertrekt 28 April. 22 April van Algiers. 22 April te Varna, in lading. 16 April vertrokken. 11 April van Curasao. 22 April van Singapore, vertrekt 7 Mei. in lading. vertrekt 28 April. 21 April van Vigo. 22 April van Patras, vertrekt 29 April. 22 April van Pt. Said. 12 April van Pt. of Spain, in lading. 23 April vertrokken. 25 April van Pto Cabello. 23 April van Pto Barrios. 23 April van Batavia, vertrekt 30 April. 18 April van Sanssandra. 16 April vertrokken. 23 April van Beira. 19 April van Gibraltar, in lading. 20 April van Tripoli 23 April vertrokken, vertr. 28 April van B. Aires. 18 April te Napels, vertrekt 26 April. pass. 21 April Gibraltar. 14 April van Accra. 22 April van Catania. 13 April van Pt. Said. 18 April van Gibraltar, vertrekt 30 April. 23 April te Triëst. 19 April van Port Said. 22 April van Lissabon. 22 April van Gibraltar. 19 April van Gibraltar, vertrekt 30 April. 13 April van Bahia. 20 April te Manilla. 17 April van Fdo Noronha. niet voldoende op en daardoor gingen veel scoringskansen verloren. Onmiddellijk na den aftrap zat C.S.V. er ge ducht op, zoodat binnen vijf minuten twee hoekschoppen het doel van O.F.C. in gevaar brachten. Steeds zwermen de C.S.V.-ers voor het doel van de Oostzaners, maar door ont zag voor de lichaamskracht van hun tegen standers vliegen de schoten naast of over. Met de weinige tegenaanvallen van O.F.C. heeft de verdediging van de Castricummers geen moeite. Als de rust ingaat is de stand nog steeds 00. Ook in de tweede helft bleef C.S.V. domi- neeren. Als De Beurs naar Kossen plaatst, geeft deze ineens door naar Boot, die langs de lijn snelt en juist op tijd een fraaie voorzet afgeeft. Van Straaten scoort daaruit en dit doelpunt stimuleert het C.S.V.-elftal tot nog beter spel Van de talrijke voorzetten wordt helaas geen gebruik gemaakt. In de laatste periode van den strijd kwam O.F.C. nog geducht opzetten, maar keeper Schenk liet zich niet vermur wen en hield de moeilijkste schoten uit zijn doel. Toen de scheidsrechter het einde aankon digde werden elf vermoeide, maar gelukkige C.S.V.-ers op de schouders van hun supporters naar het kleedlokaal gedragen. 's Avonds werd in de Rustende Jager een daverend kampioenschapsfeesl gehouden, Daarbij werden vele waardeerende woorden gesproken. Een prettige verrassing was wel, dat Dr. P. A. M. Teenstra zich bereid ver klaarde het eere-voorzitterschap van C. S. V, te aanvaarden. BEVERWIJK TURNWEDSTRIJDEN VAN DEN N.A.S.B Plaatselijke groep kampioen. Zondag zijn te Alkmaar turnwedstrijden ge houden voor district 9 van den Nederland- schen Arbeiders Sportbond. De uitslagen waren: le graad mannen: 1. Haarlem 98 punten, 2. Alkmaar 94.75 pnt; 3. Schagen 91.25 pnt.; 4, Wormerveer 9.25 pnt. le graad vrouwen: 1. IJmuiden 89.75 pnt., 2. Alkmaar 86 pnt. 3. Haarlem 81 pnt. 4. Schagen 77.75 pnt. 2e graad mannen: 1. Beverwijk 95.50 pnt. 2. IJmuiden 88.25 pnt. 3. Den Helder 86.25 pnt. 4. Oude Sluis 83.75 pnt. 2e graad vrouwen: 1. Anna Paulowna 91.25, 2. IJmuiden 89.50 pnt. 3. Beverwijk 87.50 pnt. 4. Den Helder 84 pnt. 3e graad mannen: 1. Anna Paulowna 91.25 pnt. 2. Alkmaar 83.75 pnt. 3. Beverwijk 81.50 pnt. 4. Santpoort 75.50 pnt. 3e graad vrouwen: 1. Beverwijk 89.50 pnt. 2. Haarlem 87.50 pnt. 3. Schagen n 85.25 pnt. 4. Schagen I 83J/2 pnt. Deze uitslag heeft twee van de Beverwijk- sche groepen het kampioenschap gebracht van het district uit een totaal aantal van 60 groepen met ongeveer 300 deelnemers. Dit is niet alleen een prachtig resultaat voor de jonge afdeeling", maar ook een mooie be looning voor het werk van den leeraar, den heer W. Onstenk. BRAND IN EEN WORSTSTOOKERIJ. In den nacht van Zaterdag op Zondag ont dekte een nachtwaker van den nachtveiii_ heidsdienst een begin van brand in de roo- kerij achter den slagerswinkel van den heer N. van Leeuwen in de Breestraat alhier. De bewaker waarschuwde de bewoners en ver volgens de politie, die op haar beurt de brand weer alarmeerde. Deze arriveerde juist op tijd en kon met twee stralen op de motorspuit uitbreiding van het vuur voorkomen. De vlammen hadden zich reeds een uitweg ge baand door het dak, waarin een groot gat was gebrand. Na een half uur had de brandweer het brandje gebluscht. Het gebouwtje bekwam vrij veel waterschade. Het perceel was verzekerd. Het ontstaan moet worden toegeschreven aan een defect in de oliestookinrichting. LOOPT NIET IN DE GAZONS! De politie treedt thans streng op tegen de genen die door de gazons in de Breestraat loopen. Ook Zaterdagavond werd tegen een tiental personen proceis-verbaal opgemaakt, wegens het loopen door het gras. Ook maakte de politie proces-verbaal op tegen een zeven tal jongelieden, die zonder noodzaak op de parallelwegen van de Breestraat stonden, hetgeen sedert korten tijd bij politieverorde ning verboden is. x) Schepen van een x) zijn grooter dan 6G0C bruto register ton. VELSEN CONCERT R.K. HARMONIE „ST. CAECILIA" Het tweede, tevens laatste winterconcert van de R.K. Harmonie „St. Caecilia", onder leiding van haar dirigent den heer P. N. Joo- sen, Zondagavond in het R.K. Vereenigings- gebouw gegeven, mocht zich in een druk be zoek verheugen. Daar de jeugd hierin evenwel een groot kwantum had geleverd, was het nu en daan wel wat druk en levendig. Dit was jammer, daar er voor deze gelegenheid, een met zorg samengesteld programma was uitge kozen. Na de openingsmarsch Tringonk van Roussau. naam de voorzitter de heer L. Hars- veld het woord om allen welkom te heetten. Dezen avond herdacht de Dames-Tooneelaf- deelmg „Opwaarts" haar 10-jarig bestaan en in Augustus a.s. hoopt St. Saecilia haar vierde lustrum te vieren. Spreker wekte de aanwezi gen op, beide vereenigingen zoowel moreel als financieel te blijven steunen, al zijn de tijden voor velen zwaar. Dit kan dezen avond al ge beuren door de verloting flink te gedenken. Als gevolg van de reorganisatie die St. Caecilia heeft doorgemaakt prijkten er niet veel nieuwe nummers op het programma, doch de goede bekenden als de Suite Oriëntale van Bichnesse en de Eerste Suite Arlesienna van Bizet werden kranig vertolkt. Als de aange brachte wijzigingen eenigen tijd hebben door gewerkt, komt- er een betere gelegenheid voor aan en opmerkingen. Wel kunnen we vermel den, dat de stemming, die toch als een zeer belangrijk onderdeel mag worden beschouwd heel goed was. De wals Wiener Praterleben van Translateur die bij St. Caecilia voor de eerste maal werd uitgevoerd, deed het eveneens goed, hoewel wat meer „Schwing" 't geheel ten goede zou zijn gekomen. Waar bleven de castagnetten en de zang in het derde gedeelte? Met de po pulaire marschenpotpourri van Willem Ciere werd het muzikale gedeelte afgesloten. Dat hieraan het overgroote deel der aanwezigen medewerkte, laat zich dnken. De Damestooneelvereeniging „Opwaarts", regisseur de heer L. Harsveld voerde vervol gens op hel drama in 3 bedrijven ...Als het bloed spreekt", door Willy van den Berg. Of dit stuk. hoe goed ook vertolkt, aan de gestelde verwachtingen heeft beantwoord, is aan ge- De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Noorde lijke richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt, weinig" of geen regen, verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 772.0 m.M. te Valentia. Laagste 751.5 m.M. te Isafjord. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 765 m,M. Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Dinsdag v.m. 0.05 uur; n.m. 12.32 uur. Woensdag v.m. 0.57 uur; n.m. 1.19 uiu\ Donderdag v.m. 1.39 uur; n.m. 1.58 uur! weinig 54 F. 44 F. 46 F. rechten twijfel onderhevig, althans de ernst drong tot- het jongere deel van het publiek niet door. Aan het slot der voorstelling heeft de heer J. Harsveld de dames en den regis seur bedankt voor alles wat door hen in de afgeloopen periode voor St. Caecilia is gedaan en hun hiervoor een klein bewijs van erken telijkheid aangeboden. DE FEESTAVONDEN VAN DE HOOGOVÉN- STATEN. Op Woensdag 27 April en Woensdag 4 Mei zullen in Theater „De Pont" de jaarlijksche feestavonden van de Hoogovenstaten worden gehouden. Opgevoerd wordt een leekenspel, getiteld: „De roep van het Grootbedrijf", voor de vereeniging bewerkt door Abraham van der Vies, naar een bestaand spel van Hen- riëtte Roland Holst. Dr. A. van Leusen zal het spel inleiden. De gerie is in handen van den bewerker. Vervolgens treedt de afdeeling Bewegings koor op, onder leidingi van mej. Else Keezer, met medewerking van enkele leden van haar Haarlemsch koor. Tenslotte vermeldt het programma de opvoering van de Middeleeuw- sche klucht „De twee blyinden en de ezel". Een bal zal de avonden besluiten JUBILEUM AAN DE PAPIERFABRIEK. Op Zondag" 1 Mei zal het 35 jaar geleden zijn, dat de heer C. H. H. Koek in dienst trad bij de Kon. Papierfabrieken van de firma Van Gelder Zonen. Een groot aantal van zijn dienstjaren was de jubilaris werkzaam in de centrale en in de expeditie. Toen de firma in 1923 haar eerste vrachtauto aanschafte werd de heer Koek tevens de eerste chauffeur van de onderneming. Het jubileum zal a.s. Maan dag op de gebruikelijke wijze worden her dacht. BENOEMD TOT JURYLID. De heer C. J. Beekman Jr., chef-bakker van de Coöperatie De Eendracht te Velsen-Noord, is benoemd als jurylid bij de bakkers-vak- wedstrijden die op Dinsdag 26 April te Haar lem worden gehouden. PROGRAMMA DINSDAG 26 APRIL 1938. HILVERSUM I, 1875 M. en 415,5 M. KRO-uitzending". 8.00-9.15 en 10.— Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Berichten. 12.15 KRO-orkest en Gramofoonmuziek. 2.Vrou wenuurtje. 3.— Modecursus. 4.KiRO-Kamer- orkest. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.De KRO- Melodisten en solist. 5.456.Felicitatiebe- zoek. 6.05 Vervolg concert. 6.40 Esperantocur- sus. 7.Berichten. 7.15 Causerie „De taak der sportbeweging". 7.35 Sporthalfuurtje. 8.— Be richten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Stedelijk orkest van Maastricht, de Maastrichtsche Ora- toriumvereenigïng en solisten (Van 9.009.15 Gramofoonmuziek.). 10.Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Causerie „De or ganisatie der R.K. gemeenteraadsleden in Ne derland". 10.50 Paul Godwin's orkest, 11.30— 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301,5 M. AVRO-uitzending 11.0011.30 v.m. en 6.30 —7.00 R.V.U. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.— Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Omroeporkest. 11.Paedagogische causerie. 11.30 Het Om roeporkest en solist. 12.30 Gramofoonmuziek. I.30 Avro-Dansorkest. 2.Avro-Strijkorkest. 2.45 Knipcursus. 3.45 Lyra-Trio. 4.30 Kinder- koorzang. 5.Voor de kinderen. 5.30 Het Aeolian-orkest en solist. 6,30 Causerie over Zuid-Afrika. 7.V001* de kinderen. 7.05 Zang en piano. 7.30 Engelsche les. 8.Berichten A. N. P. Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdag- avondtrein. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.Be richten A.N.P. Hierna tot 12.De Jumping DROITWICH, 1500 M. 10.25 Orgelspel. 11.05 Gramofoonmuziek. II.35 Reportage. 12.05 Frank Rea's orkest. 12.35 Gramofoonmuziek. 1.20 Het Aston Hippodro me orkest, 2.20 Het Carlton Hotel-orkest. 2.50 Het Sehwiller Strijksextet. 3.50 Gramofoon muziek. 4.20 Zang met gitaarbegeleiding. 4.50 Uit Praag: Het F.O.K.-orkest en het Tsjecho- Slowaawsche Koor. 5.20 Berichten. 5.45 De BBC-Zangers. 6.20 Populair solistenconcert. 7.Literaire causerie. 7.20 Herinneringen uit het jaar 1928. 8.20 Berichten. 8.35 Causerie „The Budget". 8.50 Uit. Amerika: Causerie „America speaks". 9.10 Pianovoordracht. 10.— Declamatie. 10.15 Het Grosvenor House dans- orkest. 10.5011.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.108.05 en 9.10 Gramofoonmuziek. 11.40 Cantrelle-orkest (Om 12.50 Zang). 2.05 Piano voordracht. 2.20 Zang 3.20 Ensemble voor Oude Muziek. 4.30 Locatelli-orkest. 7.35 Pro Arte- kwartet. 8.5010.50 Radiotooneel. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Amusements orkest 7.50 dito. 11.20 .Omroëpkleinorkest en Balalaika-kwintet. 1.30 Populair concert. 3.20 Omroeporkest. 4.20 Scholierenkoor. 4.50 Lite- rair-muzikaal programma. 6.35 Gramofoonmu ziek. 7.5011.20 Leo Eysoldts dansorkest en solisten. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Omroeporkest 12.501.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Pianovoor- draoht. 4.50 Gramfoonmuziek. 6.20—10.35 ..Siegfried", opera. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.Omroepsalon- orkest. 12.501.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Or gelconcert. 5.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Omrep sympbonieorkest en soliste. 9.30—10.20 Gramo foonmuziek.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2