HET NIEUWE AVONDBLAD Tachtig stands op de A.H.T. Overpeinzing. 23e JAARGANG NO. 148 DINSDAG 26 APRIL 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week 12'h ets., per maand 52l/« cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis Ongevallenverzekermg voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid /200Q.—overlijden ƒ400.—, verlies van hand. voet of oog ƒ200.—, beide leden duim f 100— één lid duim ƒ50—, alle 1 één of twee leden wijsvinger ƒ25.—alle leden anderen vinger 15.—, één of twee leden anderen vinger f5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.—. enkelbreuk 15.—polsbreuk f15.—Opvarenden van visschers-. ƒ490.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.—. indien hétzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden leden wijsvinger 60.—, marinevaartuigen enz. IJMUIDEN Burgemeester Kwint zal haar openen. Er wordt deze week begonnen met de voor bereidende werkzaamheden voor de Algemee- ne Handelstentoonstelling (A. H. T.), die van 10 tot en met 15 Mei door de Hanze in het •patronaatsgebouw aan den Zeeweg wordt ge organiseerd. De tentoonstelling belooft een belangrijke gebeurtenis te zullen worden, niet alleen voor den middenstand maar ook voor de burgerij. Want niet alleen zullen de stands een tach tigtal veel interessants te zien geven, ook de vele attracties, waarover wij binnenkort iets meer zullen melden, zullen de bezoekers ongetwijfeld in dichte drommen trekken. Het geheele gebouw n.l. de groote zaal, de voorzaal en het tooneel, zal door de tentoon stelling in beslag worden genomen. Er komt een fraaie theetent, die sprookjesachtig ver licht zal worden. Het is dan ook vooral aan de verlichting, waaraan veel zorg zal worden besteed. Be nor male capaciteit der verlichting van het Pa tronaatsgebouw ten bedrage van 5000 kaars wordt meer dan verdubbeld. Aan den ingang komt een mooie reclame-verlichting. Het gemeentelijk gasbedrijf demonstreert met een grooten gasoven waarop de bakkerij De Tijdgeest het broodbakkersbedrijf zal uit oefenen. Het is vrijwel zeker, dat er ook een diamantslijperij in bedrijf te zien zal zijn. De inrichting van het gebouw geschiedt door arbeiders, woonachtig in de gemeente Vels'en. Dat ook het gemeentebestuur vol belangstelling is mag blijken uit het feit, dat de tentoonstelling door bur gemeester Kwint geopend zal worden. GEEN 1 MEIFEEST DER COMMUNISTEN. Naar wij vernemen, zal de afdeeling IJmui den der C. P. N. dit jaar het 1 Meifeest niet afzonderlijk vieren, doch deelnemen aan het door den Plaatselijken Raad van S. D. A. P. en moderne vakbeweging op 'het terrein ach ter den Velserduinweg georganiseerde feest. Nationale Reclasseeringsdag. Zooals wij reeds eerder in ons blad hebben vermeld, hebben de samenwerkende reclas- seeringsinstellingen van alle richtingen het voornemen, ook dit jaar weder een natio- nalen reclasseeringsdag te houden, en wel op Zaterdag 7 Mei a.s. Teneinde het doel van dezen dag en het nut van reclasseering in het algemeen in zoo groot mogelijken kring bekendheid te geven, hebben personen van verschillende richtingen zich bereid verklaard over dit on derwerp een radio-spreekbeurt te vervullen. Wij wekken onze lezers op om naar deze ongetwijfeld leerzame spreekbeurten te luiste ren, welke zullen worden gehouden: V.A.R.A, Zaterdag 30 April van 2.01—2.20 uur. Spreker: Koos Vorrink. K.R.O. Zondag 1 Mei van 9.309.45 uur. Spreker: Pater Henri de Greve. N.C.R.V. Maandag 2 Mei van 7.30—7.45 uur. Spreker Zijne Excellentie H. van Boeijen. Mi nister van Binneniandsche Zaken. A.V.R.O. Dinsdag 3 Mei van 7.458 uur. Spreker' Mr. Goseling, Minister van Justitie. V.PR.O. Vrijdag 6 Mei van 8.30—9 uur. Spreker: Dr. w. Banning. CANDIDAAT VOOR IIET IERSCHE PRESI DENTSCHAP. Op 31 Mei worden in de repu bliek Eire (Ierland) de verkiezingen voor het presidentschap gehouden. De beide groote Politieke partijen, die van De Valera en Cos- grave, hebben den 78-jarigen dichter en histo ricus prof. Douglas Hyde, candidaat gesteld. Prof, Hyde, die Protestant is, heeft de candida- tüur aanvaard. Het Nederlandsche Roode Kruis. Iets uit het jaarverslag van den secretaris. Aan het jaarverslag van den secretaris van de afd. IJmuidenVelsen van het Nederl. Roode Kruis ontleenen wij het volgende: Het ledental bedroeg in 1937 174 leden tegen 175 in het daaraan voorgaande jaar. Tot ons genoegen hebben wij kunnen constate eren, dat de teruggang van het ledental, hetwelk de laatste jaren onrustbarend was, blijkbaar tot staan is gekomen en wij hopen, bhans door den krachtigen steun van de leden, vooral van die der transportcolonne en helpsters, spoedig te zien dat het ledental weer wordt opgevoerd tot het peil van 1931 toen het 250 bedroeg. Door het hoofdbestuur werd reeds de aan dacht gevestigd op het geringe ledental dat het land bezit, vergeleken met dat van andere landen. Hierbij blijkt dat Nederland met slechts 19000 leden het minst van alle landen is, terwijl België niet minder dan 100.000 leden en Zweden 125.000 leden telt. Temeer is het van belang dat het ledental wordt verhoogd in onze afdeeling, aangezien groote uitgaven voor kleeding voor de leden der transportcolonne, aanschaffing van ver bandmateriaal, etc,, een niet onbeduidende bres in de kas heeft geslagen en aanvulling der kasmiddelen een eerste vereischte is. Wel wordt getracht hieraan tegemoet te komen door het houden van een verloting, zulks tot dekking der kosten voornamelijk voor de aanschaffing van uniformkleeding der dames-helpsters, die er thans allen keurig uitzien. Dank zij de intense medewerking van alle leden is genoemde verloting zeer goed In verband met de drukke zakelijke bezig heden van den heer Dijkeen werd de func tie van secretaris-penningmeester die tot dus ver in één hand was, gescheiden. De heer Hellemons nam het penningmeesterschap op zich. Overigens kwam in het bestuur geen verandering voor, en het is mij aangenaam te vermelden, dat in het bestuur de grootst mogelijke en prettige samenwerking is. Verschillende bestuursvergaderingen wer den gehouden ter bespreking van belangrijke onderwerpen,-- >- Het bezoek aan de cursussen was wederom bevredigend. Een grooten steun mocht de af deeling ontvangen door de medewerking van dr. Blees, die bereid gevonden werd de lei ding op zich te nemen van den cursus der adspirant-helpers en helpsters, waardoor de arts-leider dr. Van Haselen zich thans geheel kan wijden aan de leden der transportcolonne. Dank zij deze niet genoeg te waardeeren hulp kon aan de leden der transportcolonne door dr. Blees een cursus worden gegeven voor den gasbeschermingsdienst, welke cursus met groote belangstelling werd gevolgd. Voor den nieuwen cursus in E.H.B.O. gaven zich op 17 adspiraa.it-helpers en 12 leerling-helpsters. De transportcolonne bestaat thans uit 43 leden en 17 adspirant-helpers, terwijl de af deeling helpsters uit 11 helpsters en 12 leer ling-helpsters bestaat. Afgevoerd werden wegens gebrek aan belangstelling of wegens verhuizing naar elders 5 helpers en helpsters. Evenals zulks vorige jaren het geval was, heeft de transport-colonne haar zeer ge waardeerde diensten bewezen, daar waar zulks werd verlangd. Hulp werd o.a. verleend bij de harddraverij te IJmuiden-Oost, bij den tocht van de Ouden van Dagen naar Bergen op 1 Juli, bij verschillende voetbalwedstrijden', bij de serie-wedstrijden tijdens de Pinkster dagen op het sportterrein van de Korfbalclub Watervliet. Ook buiten de plaats heeft de Transportcolonne zich van haar taak ge kweten toen de afdeeling werd \itgenoodigd hulp te verleenen op 7 Januari gedurende de huwelijkspleiijatigheid van H.K.H. Prinses Juliana. Hiervoor togen 2 ploegen met den Commandant Dr. Van Haselen naar D'en Haag, terwijl bovendien twee manschappen werden aangewezen deel te nemen aan het gevormde eerefront. Het was voor allen een onvergetelijken dag. Een speciaal dankschrijven is van het hoofdbestuur binnengekomen met bijzondere waardeering voor de wijze, waarop de afdee ling, ter versterking van de Haagsche colonne hulp en medewerking heeft verleend. Gedurende het afgeloopen jaar werd op de diverse hulpposten, bij den Post stranddienst en door de diverse transportcolonneleden en helpsters bij talrijke ongevallen hulp verleend, door allen tezamen niet minder dan 675 keer. De strandpost staat bovenaan met 150 onge vallen, de post Ijsfabriek met 140. Daarna volgt de post vischhal met 131, de post Bak ker met 55, post De Leeuw met 55 en de post Zeemansrust met 40 gevallen. Een zeer belangrijke episode in de geschie denis onze afdeeling is ongetwijfeld het ver krijgen van een eigen tehuis, dank zij de medewerking van Burgemeester en Wethou ders onzer gemeente, die eenige lokalen in de voormalige school voor het Roode Kruis gra tis in bruikleen afstonden. Op Woensdag 10 November werd het gebouw op feestelijke wijze in gebruik genomen. Met groote deernis namen wij kennis van het overlijden van jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, die steeds zooveel sympathie voor het Roode Kruis voelde, en in het bijzon der voor onze afdeeling. Hij toch was het die ons zoo vele jaren in de gelegenheid heeft ge steld oefeningen te houden in het duinterrem van het Heerenduin. Hij zal bij onze afdeeling steeds in dankbare herinnering blijven. JAARVERGADERING O.K. KIESVEREENIGING. In het Oud-Kath. Vereenigingsgebouw zal a.s. Vrijdagavond 29 April, de jaarvergade ring worden gehouden van de Oud-Katho lieke Kiesvereeniging. De heer A J. van Kleef zal spreken over het onderwerp: ..Liberalisme. Socialisme en Politiek Katholicisme". Deze jaarvergadering staat vrij open voor alle. Oud-Katholieken. Een bezoek aan de Prins Hendrik- Stichting. De stichtingsdag van Rome wordt in Italië als „feest van den arbeid" gevierd. Dit jaar gaf Mussolini te Rome hel sein tot den aanleg van een nieuwen straatwegde Via Imperiale. Bij vliegtuigbouwers op bezoek. Gisteravond zijn wij op bezoek geweest bij de Velser Jeugd Luchtvaartclub. Deze club, aangesloten bij de Centrale Jeugdcommissie van de Kon. Ned. Vereen, voor Luchtvaart, houdt zich hoofdzakelijk bezig met het bou wen van miniatuur-zweefvliegtuigen. Hierin hebben, onder leiding van den heer H. H. Belgraver, sommige leerlingen aardige vor deringen gemaakt. Hiervan getuigden de verschillende modellen en onderdeelen die ons getoond werden. Gisteravond was het voor de leden der club een bijzondere avond. De heer Lutti-k uit Vel- sen-Noord gaf een filmvertoomng over de vliegsport. Zeer interessante opnemingen wer den vertoond van het zweefvliegen. Duidelijk werden door middel van het film beeld, de verschillende factoren getoond, waarmee een zweefvlieger rekening heeft te houden. Heel aardige opnemingen van de leden der jeugdclub, die met hun kleine zweeftoestel len een wedstrijd hielden in Wijk a. Duin, werden eveneens op doek gebracht. De kleu renfilm, genomen uit een vliegtuig, van de bloembollenvelden, de sluizen en de omgeving van IJmuiden wekte aller bewondering. Het was inderdaad een zeer mooie film. Verder werd het programma aangevuld met eenige komische films, zoodat het te recht een bijzonder mooie avond voor de Jeugd Luchtvaartclub was. waaraan de jon gens ongetwijfeld met veel genoegen zullen terugdenken. Alvorens de filmvertooning plaats vond richtte de voorzitter der club, de heer A. W. Fournier, zich namens de club tot den lei der, den heer Belgraver. Hij herinnerde er aan dat deze Woensdag jarig is, en omdat de club voor dien tijd niet meer bijeen komt. maakte hij van de gelegenheid gebruik om namens alien den leider te feliciteeren waar bij hij hem een fraai gekleurde ets over handigde. PETER PECHAVOND IN THALIA. De gisteravond door de afdeeling van de Vara in Thalia gehouden Peter Pechavond trok, zooals wel te verwachten was. een, over- groote belangstelling. Er was geen plaats on bezet. De avond werd met een kort woord door den voorzitter der Vara geopend en toen kwam spoedig het groote oogenblik, dat Peter Pech I zich met zijn gevolg aan de in spanning wach tende menigte kwam vertoonen. Natuurlijk werden de bekende liedjes uit volle borst meegezongen en de vele kwinksla gen van dezen „droog-komiek met z'n stalen gezicht", dien men zoo dikwijls beluisterd maar nog nooit gezien had, deden de aanwezigen schudden van het lachen. De avond had geheel het karakter van een non-stop-revue, want behalve de conferencier Peter Pech traden op een danspaar, een har monica -virtuooos, een tapdancer. een soort muzikale clown, een pianist, eenHet leek een heel gezelschap, maar er waren eenige doublures bij, wat deels wel, en deels niet te zien was. Maar alle medewerkende artisten bleken krachten van den eersten rang te zijn. Vooral het danspaar, dat begon met een wals en ein digde met een schitterend uitgevoerden exoti- schen dans, waarin gratie, rhythme, lenigheid en acrobatiek afwisselend de bewondering der aanwezigen opwekte. De harmonica-virtuoos bleek een meester op zijn instrument. Vooral zijn opera-fantasie was mooi. Voor de pauze sprak de heer Hof van Hilver sum een propagandistisch woord. Hij besprak eerst in het kort den internationalen politie- ken toestand en de tegenstelling fascisme en democratie en memoreerde vervolgens den ge zonden toestand waarin de Vara zich bevindt, die mede dank zij de offervaardigheid harer leden weer haar studio in Hilversum kan uit breiden. Met den groei van het ledental gaat hét naar wensch. Sedert verleden jaar Sep tember steeg dit met 20.000. De programma's van de Vara zijn uitstekend verzorgd en spre ker zeide er van overtuigd te zijn. dat ze door tienduizenden andersdenkenden beluisterd worden. Ook na de pauze werd een vlot programma afgewerkt. Peter Pech had veel succes toen hij op bezoek was bij een vriend die een auto- onceluk had <vehad toen hii leerde antn-riiden Op dit oud en koud planeetje, Dat de Aarde wordt genaamd, En waarvoor men soms een beetje Zich in nuchter denken schaamt..,. Op dit zonderling planeetje Wordt wel heel veel uitgespookt, Menschelijke dingen, weet je, Even vreemd als onbekookt. Kijk naar Noorden en naar Zuiden, Oost of West, 't is altijd prijs. Steeds moet de verzuchting luiden: Wanneer wordt de mensch ooit wijs. Ieder koestert de illusie Van een partje aardsch geluk, Steevast maken nijd en ruzie Alle kans daarop weer stuk. Als de eene mensch den ander Maar in broederschap verdroeg, Kwam het prachtig voor elkander, Want voor allen is genoeg. Met wat geven en wat nemen En een onderling verstaan, Was het gauw met de problemen Van ons tranendal gedaan. Onverpoosd zijn allen echter Slechts op eigen voordeel uit, Dat maakt het voor allen slechter In 't verdeelen van de buit. Noode moet men dat aanvaarden, Met de schrale troost gepaaid, Dat de oude koude Aarde, Toch nog onverdroten draait. P. GASUS. De opbrengst der Duitsche versche zeevisch in 1937. Trawlvisscherij op de Noordzee leverde slechts 10 van den totalen aanvoer op. De Deutsche Fischerei Rundschau bevat thans eenige nadere bijzonderheden over de opbrengst der Duitsche zeevisscherij en wel aangaande de hoeveelheden, die in de ver schillende visschershavens op de markt ver kocht zijn. De totale hoeveelheid, op deze wijze verhandeld bedroeg 480.235.504 K.G. ter waarde van 64.237.504 R.M., tegen 412.154.023 K.G. ter waarde van 65.942.810 R.M. in 1936. Aangevoerd werd: van de Noordzee 201.313.404 K.G. ter waarde van 25.970.155 R.M., waarvan 169.861.286 K.G. -trawlharing ter waarde van 21.696.167 R.M. en 31.452.118 K.G. zeevisch ter waarde van 4.273.988 R.M. Van het Kattegat: 448.643 K.G. ter waarde van 118.863 R.M.. van IJsland: 101.081.344 K.G. ter waarde van 15.623.209 R.M.. van Groenland 53.826 K.G. ter waarde van 5547 R.^L, van Spitsbergen: 787.683 K.G. ter waar de van 147155 R.M.. van het Bereneiland, de Noordwestkust van Noorwegen en de Ba- rentszee 153.473.666 K.G. ter waarde van 19.576.425 R.M. Uit deze cijfers blijikt. dat de gewone vis- scherij op de Noordzee voor de Duitsche vischvoorziening nog slechts van weinig be- teekenis is. Van de 310 millioen K.G. versche zeevisch (zonder haring) die in 1937 op de Duitsche markten werd aangevoerd kwam slechts 31 millioen K.G. of 10 pet. van de oordzee, de opbrengst was resp. 42y2 mil lioen en 4 1/4- millioen R.M. Opvallend is, dat de opbrengst per K.G. van de visch van Spitsbergen veel hooger was dan die van de Noordzee nl. resp. 18.7 Pf. en 13.6 Pf. Zelfs de visch van de Barentszee bracht nog meer op (16.5 Pf. per K.G.) Uit Nederland werd ingevoerd 541000 K.G. (v. j. 349300 K.G.) versche zeevisch, 10.326.800 K.-G, (v. j. 6.130.900 K.G.) pekelharing, 1047300 K.G. (v. j. 1042000) anjovis en 2779Ó0 K.G. (v. j. 220600 K.G.) gerookte en gedroog de visch. NAGEKOMEN BESOMMINGEN. Loggers met versche visch. IJM 204 f310; KW 175 f 320; KW 162 f340; KW 89 f 290; KW 38 f380; KW 166 f 270; KW 169 f300; KW 46 f310; KW 95 f290' KW 19 f380' KW 173 f340: KW 158 f410' KW 130 f 380: KW 62 p300' KW 35 moet rijn f 470; KW 155 f410: KW 24 f510: KW 69 f400: KW 177 f300: KW 27 f270: KW 112 f350: KW 154 f370; KW 108 f330; KW 59 f400; KW 51 f500; KW 52 f340; SCH 225 f 1520. Prachtig tehuis voor oucle zeelieden. In de Prins Hendrik Stichting te Egmond aan Zee woont een oude kameraad, met wien we jaren lang hebben gedobberd op de baren. Kom je me eens opzoeken? was zijn laat ste woord bij ons afscheid. Reken maar hoor. We komen vast eens bij je op visite. Maar het valt niet mee, zoo'n belofte te houden. In Egmond kom je nu eenmaal niet zoo gemakkelijk. We moesten op de fiets en dus was mooi weer de eerste vereischte. Maar toen dezer dagen de boomen bij ons in de straat niet al te veel heen en weer bewogen, ondanks dat ze al bezig waren hun lentepakje aan te trekken, trokken we, om het zoo maar eens te zeggen, de stoute schoenen aan. De fiets werd van stal gehaald en moedig aan vaardden we onzen tocht naar het Noorden Plet viel niet mee. Er stond een stijve bries van het Noorden en bij Castricum moesten we nog tegen een beste sneeuwbui optornen. Veel toeren maakten we niet en onze vaart was dan ook niet veel meer dan een mijl of vijf. Maar eindelijk kwamen wij dan toch in ,het Dêrp" aan. We kwamen te vroeg voor het be,zoek en daarom reden wij nog even naar de Werf om te zien of er nog trawlers voorbij kwamen. Maar slechts een ruwe leege zee was te zien, waarom wij zoo gauw mogelijk de Stichting opzochten. Na een oprit van een honderd meter waren wij bij het gebouw, waar wij door den portier ontvangen en terecht gebracht werden. Spoedig zaten wij dan ook uit te rusten op de kamer van onzen vriend. Een net gemeubileerd hokje, van 3 x 3 M. Een tafel. 2 stoelen en een ledikant, alles nieuw, vormen het ameublement. Het kamer tje was voorzien van stroomend water, warm en koud, waaronder twee kastjes voor berging van schoensmeer enz., centrale verwarming en een kleerkast. Een flink raam zorgt over dag voor overvloedig licht, 's Avonds is er electrische verlichting. Naast het bed is een electrisch belletje voor het geval dat de ver pleegde ziek wordt. Het kamertje Is geschilderd in een heldere kleur, zoodat het geheel een gezellig interieur vormt. Toen we wat uitgerust waren maakten we een wandeling door het gebouw. Allereerst kwam de eetzaal aan de beurt. Een groote zaal, aan het einde voorzien van een podium, waardoor tegelijkertijd gelegen heid is voor tooneel- en filmvoorstellingen. Ook komt hier af en toe een zangclub of man dolinegezelschap de oudjes een welkome af wisseling bieden. Na de eetzaal werd de keuken bezichtigd. Gekookt wordt met stoom, gas en electriciteit. Ruimte is er in overvloed voor de vijf koks die hier in twee ploegen den geheelen dag werk zaam zijn. Ook de met drie biljarts uitgeruste biljartzaal en de leeszaal werd bezocht. Na tuurlijk was ook hier alles in orde. Toen stond een bezoek aan de gehuwdenafdeeling op het programma. Deze kamertjes zijn geheel gelijk aan de vrij gezellen woningen, maar ze zijn uiteraard grooter. Een afdeeling voor gebrekkigen werd niet bezocht, daar dit niet toegestaan was. Daarna werd het museum opgezocht waar allerlei mo dellen van oude zeilschepen in vitrines opge steld staan. O.a. is er ook zoo'n model aanwe zig door den chef-kok vervaardigd, van..., suiker. Oude zeekaarten, eenige honderden ja ren oud, en ouderwetsche meetinstrumenten zijn er ook tentoongesteld. Op verschillende plaatsen nooden heerlijke,zitjes in den vorm van balcons tot rusten uit. Het wandelpark is ongeveer een K.M. in omtrek. Hierin is ook een gedeelte woest ge laten, waar echter overal op de toppen dei- duinen banken geplaatst zijn. Met zeer veel oude bekenden, zoowel van trawler, sleepboot en groote vaart, hebben wij gesproken en overal is het steeds het volgende: Ik zag er wel tegenop hierheen te gaan want het is een groote stap. Je verliest niet graag je vrijheid. Maar nu ik hier eenmaal ben en ingeleefd ben, zou ik niet graag meer weg willen. Geen zorgen en geen financieele druk meer. Wat wil een oude kerel nog meer. Zoo kwam dan ook aan deze wandeling een eind. Het was intusschen theetijd geworden en voor de keuken stond reeds ieder met zijn kof- fiepotje. Dit koffiepotje wordt ingeleverd bij het thee halen. De theepot wordt weer teruggebracht als het koffiehalen is. Alles is van Duitsch zilver en afkomstig van de Kon. Holl. Lloyd. Ook het keukengerei en de tafellakens is daar van afkomstig. Na het theedrinken werd de terugreis, dit maal voor den wind, weer aanvaard. Voor een ieder is een bezoek aan de stichting aan te bevelen en ieder die daar geweest is en alles aanschouwd heeft gaat heen met de weten schap dat deze oude kerels tenminste niet met een draaiorgel behoeven te loopen, hetgeen voorheen het voorland van zoovele zathe den was. P. K. Bijlegger. Gistermorgen liep alhier wegens gebrek aan machineolie het Deensche motorschip „Sol- w-ay-Lass" binnen. Het schip, hetwelk op reis was van Port Madoc naar Kopenhagen, heeft, naar wij vernamen, met zeer slecht weer te kampen gehad. Het heeft in de binnenhaven vastgemaakt om olie in te nemen en zal zoo dra er gunstiger weerberichten binnenkomen, de onderbroken reis weer voortzetten. Om te dokken. Het Vrijdagavond van Port Arthur via Rot terdam alhier gepasseerde Noorsche tank motorschip ..Peik" heeft de restant lading- stookolie te Amsterdam gelost en vertrok Zondagmorgen wederom naar Rotterdam om aldaar de nóodige herstellingen te ondergaan.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1