HET NIEUWE AVONDBLAD Een Rembrandt gestolen VELSEN 23e JAARGANG No. 149 WOENSDAC 27 APRIL 1938 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 12V2 ets., per maand 52Va cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 et. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag' en Aanbod 1-3 regels 25 ct,, elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, beide leden duim 1100.—. één lid duim .150.—, alle leden wijsvinger .160.—, één of twee leden wijsvinger .1 25.—, alle leden anderen vinger 15.—één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk .130.—. enkelbreuk .115.—, polsbreuk 115.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van 2000.—indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN 1,Inmidcn kreeg een stadhuis. En liefst nog' wel een zilveren. Voorzitter van Leusen neemt het kleinood in ontvangst. V. S. V. trok met de Paaschdagen naar de hoofdstad van het Gooi, waar 't Gooi een voetbaltournooi had uitgeschreven. De deel nemende clubs waren V, S. V., Eindhoven, Wa peningen en 't Gooi. Van dér Lugt speelde in den eersten wed strijd (tegen Wageningen) niet mee, maar desondanks behaalden onze plaatsgenooten de ©verwinning. Op den tweeden Paaschdag won V. S. V,, ditmaal met van der Lugt van 't- Gooi en daarmede kwamen onze plaatsgenoo ten in het bezit van den fraaien wisselprijs, het zilveren stadhuis een natuurlijk ver kleinde nabootsing van Dudok's fraaie schepping. Gisteren hebben twee bestuursleden van 't Gooi Jiet zilveren stadhuis van Hilversum naar IJmuiden overgebracht. Voorloopig naai de woning van den voorzitter dr. A. J. van Leusen, die het met den .secretaris den heer J. Scheeres in ontvangst nam, welke plechtig heid wij op de gevoelige plaat vastlegden. Het is een kostbaar stuk, dat ge durende een jaar de prijzenkast van V. S. V. zal sieren of bij een der be stuursleden thuis in den salon te pronk zal staan. Het is in 1064 werk uren vervaardigd door den Hilversum- s'chen zilversmid Staflen, die een waar meesterstuk van zilversmeedkunst vervaardigde. Het prachtige bouwwerk is,in alle details gereproduceerd; met zijn blinkende schoonheid van strak ke lijnen is het zilveren stadhuis wel een begeerlijke prijs en ongetwijfeld zal V. S. V. het volgende jaar met Pa- schen haar best doen om het opnieuw te winnen. Men zal het spoedig kunnen bewonderen in een sportwinkel in de Kalverstraat. liet verbeteren van de woningen in de De Ruijterslraat. Kosten ruim 6090 gld. hooger dan oorspronkelijk geraamd. In Juli 1936 verzocht het bestuur der Wo- ningbouwvereeniging „Velsen" B. en W. de noodige medewerking te verleenen om een blok van 49 woningen aan de De Ruijterstraat en de Van Speijkstraat te IJmuiden te ver beteren en in zoodanigen staat te brengen, dat weer normale verhuur mogelijk wordt. Naar aanleiding' daarvan wendde het college zich tot den Minister van Sociale Zaken en ver zocht een voorschot uit 's Rijles kas voor de verbetering dier woningen beschikbaar te stellen. B, en W. hebben sindsdien van den Minister van Binnenlandsche Zaken onder wien se dertdien de afdeeling Volkshuisvesting ressor teert de toezegging ontvangen, dat voor het beoogde doel opeen Rijksvoorschot van f 14000 kan worden gerekend.. Xntusschen is gebleken, dat. als gevolg van de stijging der materiaal- prijzen en een voortdurende verslechtering van den toestand der woningen, het bedrag van f 14000 niet toereikend is. De kosten der ver betermg worden thans geraamd op f 20.69E Een ten Departemente gehouden bespreking- wettigt het vertrouwen, dat de Minister tegen laatstgenoemd bedrag geen bezwaar zal heb ben. B, en W. stellen daarom voor, hen te mach tigen aan de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Financiën te verzoeken, aan deze gemeente een voorschot ad f 20.698, of zooveel meer of minder als noodig zal blijken te zijn, uit 's Rijks kas te verleenen voor de verbetering van bovenaangeduid woningblok, en nadat genoemd voorschot aan de gemeente zal zijn verstrekt, dit te aanvaarden en een voorschot tot gelijk bedrag met vorengenoemd doel aan de Woningbouwvereenigmg' „Velsen" te verstrekken. Nederlandsche Vissehersbond. Er zal een prima Visscherijblad komen. De Nederlandsche Vissehersbond heeft in Boschlust te 's-Gravenhage zijn vierde jaar vergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer J. w. Stevenson uit Den Helder. Blijkens het jaarverslag omvat de bónd thans 5 gewesten en 17 af deelingen. De nood der kustvisschers vergde ook in 1937 velerlei arbeid van het hoofdbestuur. De bondsvoorzitter, die vervolgens een in leiding hield over den toestand van het kust- visschersbedrijf, gaf een overzicht van de si tuatie in de verschillende gewesten. In Zee land is deze nog allerdroevigst, waar de kustvisschers groote nadeelen ondervinden van de contingenteeringen. Daarbij komt nog dat de garnalenvisschers in Zeeland den export hebben moeten afstaan aan IJmuiden. Verder zijn er moeilijkheden te Stellendam en Den Helder ten aanzien van de garnalenvis- scherij. Het drogerij-garnalenbedrijf is winst gevend voor de ondernemers, doch voor de consumptie-garnalenvisschers funest, omdat de groote massa wordt weggevangen, voordat de garnalen voldoende zijn gegroeid. Spreker bepleitte verlaging van lasten voor de kleine trawlvisseherij bijv. door vrijstel lingen van omzetbelasting en vermindering van den olieprijs. Des distributie van vlsch laat nog zeer veel te wenschen over en -met name te Amsterdam geschiedt zij op erbarmelijke wijze. De visscherij op de Waddenzee gaat een kwijnend bestaan tegemoet. Te hopen is, dat de betrokkenen spoedig weten, waar zij aan toe zijn uit hoofde van regeeringsmaatregelen. Ten slotte drong spr. aan op de instelling van een beroepsinstantie voor visschers die zich door de visscherij-centrale gedupeerd achten. Bij de hierop ter vergadering gevolgde dis cussie gaf de heer Leenhardt uit Breskens in overweging om ter bevordering van den afzet, welke door exportvermindering aanmerkelijk is verkleind, meer propaganda voor de bin nenlandsche garnaleneonsumptie te maken en desnoods groote partijen beschikbaar te stellen voor werkloozen. Van andere zijden-werd geklaagd, dat de Nederlandsche kustvisschers gebonden zijn aan de minimum-maaswijdte van 7 centi meter, terwijl de buitenlandsche visschers, die in hetzelfde kustgebied werken, daaraan niet zijn onderworpen. Een ander bezwaar is, dat de garnalenvisschers in hun netten be halve garnalen ook kleine zeevisch vangen, terwijl de trawlvisschers die missen. De heer De Boer deelde mede, dat het ge meentebestuur van Den Helder de oprichting- van garnalendrogerijen niet in de hand zal werken, wetend, dat de consumptie-garnalen- vangst daardoor zou worden geschaad. Mr. Kiewiet de Jonge, voorzitter van de visscherij-centrale, merkte op, dat de klach ten over de moeilijkheden waarin het vis scherijbedrijf verkeert, helaas herhaalde ma len worden vernomen. Spreker kan in zijn kwaliteit niet meer doen dan te fungeeren als contact' tusschen regeering en visscherijbedrijf. De belangstel ling van de regeering voor de kleine vissche rij is volledig, wanneer men deze vergelijkt met de groote visscherij. Het is daarom te meer bedroevend, dat niettemin de bedrijfs- uitkomsten voor de kleine visschers zoo onbe vredigend zijn. Sprekers vaste overtuiging is, dat een zoo sterk mogelijk vereenigingsleven een van de voornaamste factoren is om het bedrijf nieuw leven in te blazen. In tegengestelde belangen moeten de visschers elkander zoo goed moge lijk trachten te verstaan. Het begrip „Neder landsche Visscherij" dient zoo sterk -mogelijk naar buiten bekend te worden. Het moet evenwel worden bezien in verband met an dere bedrijfstakken, zooals landbouw en in dustrie. In eerste instantie moet de op-voe ding zich in organisatorisch verband vol trekken. De Nederlandsche Vissehersbond be tuigt in zijn leiding van een groote eerlijk heid, welke in het bijzonder zijn voorzitter in het bloed zit, op die wijze voortgaande moet de bond uiteindelijk succes hebben. Spreker deelde mede, dat in een nabije toekomst de oprichting van een prima Neder- landsch Visscherijblad is te verwachten. Dit onderwerp zal in verschillende bonden con creet aan de orde komen. Het is inderdaad zeër jammer, dat het visscherijbedrijf in Nederland dit tot nu toe heeft moeten missen, terwijl men in het buitenland dergelijke or ganen wel bezit. Een bedrijf, dat zoo sterk in de historie wortelt als de Nederlandsche visscherij, gaat, zoo eindigde spreker, nimmer verloren (ap plaus). Tenslotte werden nog enkele huishoudelijke aangelegenheden afgedaan. R.K. BOUWVAKARBEIDERSBOND „ST. JOSEPH". De afdeeling IJmuiden van bovengenoem den bond hield Maandag een vergadering in het Patronaatsgebouw. De opkomst was maar matig. Onder de vele ingekomen stukken, meest propaganda materiaal, was ook een schrijven van den Volksbond afd. Velsen voor het a.s. feest van den arbeid. Hiervoor werden 'de leden door den voorzitter en de Geestelijk Adviseur opgewekt. Voor den te houden bonds raad in Juli a.s. werd door de afdeeling IJmuiden een voorstel ingediend tot wijzi ging van artikel 29 van het werkloozen- reglement. in dier voege dat leden, die na uit getrokken te zijn en in de werkverschaffing minstens 72 dagen gewerkt hebben, weer recht hebben op uitkeering uit de werkloo Izenkas van den bond. Als candidaat voor de vacature in het Bondsbestuur werd voorgesteld de heer J. Geelen, terwijl de aftredende leden opnieuw candidaat werden gesteld. De rondvraag leverde niets bijzonders op zoodat de voorzitter te ongeveer 9 uur de vergadering sloot. HARDDRAVERIJVEREENIGING IJMUIDEN De heer Stevens bedankt als voorzitter. Gisteravond heeft in de Griffioen een ver gadering plaats gehad van de Harddraverij- vereeniging IJmuiden. De vergadering werd geopend door den heer Stevens, die in zijn openingswoord zijn teleurstelling uitsprak over de geringe opkomst. De heer Stevens ves tigde de aandacht op het feit dat zelfs be stuursleden, op twee na door afwezigheid schitteren. Dit geeft weer een kijk op de moei lijkheden inzake het vereemgin-gslevenDe toestand der vereeniging is goed en zij kan op 8 September een goede draverij houden in dien men dit maar wil. Hierna werden de no tulen vastgesteld. Hierop volgden de mededeelingen van den voorzitter over de te houden draverij op 8 September. Het bestuur is er niet in geslaagd toestemming voor een driedaagsche vermake lijkheid ter stijving van de kas te verkrijgen. De burgemeester verwees hierbij naar de win keliers, die zoo hij dacht er belang bij hadden, de vereeniging te steunen. Vervolgens besprak de heer Stevens de conferentie, die hierover met de winkeliers is gehouden. De heer Ste vens was vervolgens nog eens bij den burge meester geweest voor een vergunning voor een Lunapark. Ook dit is afgewezen. Er moet, zeide de heer Stevens, geld zijn wil men iets kun nen doen. Hij protesteerde tegen een bepaal de groep die er op uit is, de vereeniging in den grond te boren. Dank zij de medewerking van Beverwijk kan toch de draverij op 8 Septem ber doorgaan. Beverwijk wil voor de geheele draverij garant zijn. Spreker bracht een woord van hulde aan de Beverwijkers, die ook vorige jaren moreelen steun verleenden en zich nu zelfs financieel er voor willen interesseeren De draverij kan dus doorgaan. Het is dus slechts een kwestie van aanpakken. Vervolgens sprak de heer Stevens over de moeilijkheden, die zich op vereenigingsgebied voordoen maar deze zijn, dank zij den steun van Beverwijk, overwonnen. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat hij, wegens drukke bezigheden, voor zijn funetie als bestuurslid moet bedanken. De weinige leden ter vergadering aanwezig, trachtten den voorzitter te bewegen van zijn besluit terug te komen .Hij verklaarde dit onmo gelijk te kunnen doen. Hij verlaat 't bestuur met de zekerheid dat toch 8 September een draverij kan worden gehouden. Waar geen vol doende leden aanwezig waren om tot het kie zen van een voorzitter over te gaan. werd be sloten, een vervolgvergadering uit te schrijven waarin men dan een voorzitter kan kiezen. Na gehouden rondvraag werd de vergadering ge sloten. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: D. Schellevis—v. d. Does, z.. Hei- destraat 19a, IJmuiden; C. v. Kootenv. d. Boogaard, z., Lagersstraat 48 .IJmuiden; G. RosierMeijns, d., Kalverstraat 118, IJmui den; J. W. KrukBakker, z„ Groeneweg 23. IJmuiden; M. M. J. van der Waartvan Zaa ien, z., Tollenslaan 5, Velsen; T. Duindam Kuipers, d., Gladiolenstraat 3, Santpoort; M. Mantje—Korf, z., de Ruijterstraat 126, IJmui den; C. C. M. OlivierMors, d., Tusschen- beeksweg 67, IJmuiden; A. Óttovan Os, z.. Ahornstraat 12, IJmuiden; T. LuitHulskem- per, z„ Tuindersstraat 119, IJmuiden. Overleden: W. G. Hartog, 52 j„ echtgenoot van A. Gladpootjes, Bloemendaalschestraat- weg 102, Santpoort; P. v. d. Klooster, 84 j., we duwnaar van A. de Jongh. Ruysdaelstraat 23, IJmuiden; A. Ketting, 44 j., echtgen. van K. Cramer. Eikenstraat 33, IJmuiden; J. Webbe 63 j., echtgen. van G. Brandjes, Beverwijk; Th. M. Coomans, 3 m„ d. v. S. J. Coomans. P. C. Hooftlaan 27, Velsen. Tooneelvereeiiisiiie Vari ,,'n Wespennest" van Henk Bakker. De tooneelvereeniging Varia heeft Dinsdag avond voor een goed bezette Thaliazaal haar speelseizoen 1937'38 afgesloten met de op voering van het blijspel ,,'n Wespennest" van Henk Bakker en J. W. van der Heiden. Het werk, dat in October j.l. het licht zag. is door Varia's donateurs, getuige den bijval en de lachsalvo's gunstig ontvangen; het is een vroolïjk spel van vacantiegeneugten en... derzelfs narigheden en al is het in z'n aardig opgezette intrige weliswaar een niemandal- letje, het succes is ongetwijfeld verzekerd als men er de juiste types voor heeft en het door dezen gespeeld wordt. Want als met even- zoovele luchtige, zomersche 'blijspelen is dat gene wat men er van weet te maken 90 pet. van het slagen van de uitvoering. Nu, daar heeft de werkende kring van Varia het niet aan laten ontbreken. Kostelijk was de familie Koeman, aardappelhandel in de Jordaan, getypeerd en haar entree als pen siongasten in het Veluwsche landhuis „Het Zwaluwennest" beloofde onmiddellijk een vroolijken avond. Pa (A. H. Holtslag) en Ma Koeman (mevr N. Neve) en hun overjarige dochter Petro- nella (mej. St. Peek) mogen met den heer L. W. Boeree als de gehuwde „vrijgezel" het leeuwenaandeel van het slagen van dezen slotavond voor hun rekening nemen, zonder daarbij de andere speelsters en spelers te kort te willen doen. Klaar en duidelijk slaagde de heer Boeree er in in 't le bedrijf de intrige tezamen met mevr. Boeree als het gas (vrouw tje op te bouwen. Zij vormden een frisch, zomersch paartje wien de vertolking van deze rol gemakkelijk afging. Hoe uitstekend was de heer Boeree in dat onderhoud met Petronella in 2, daar toonde de geroutineerde acteur eens recht hoe komisch hij ook met zijn mi miek werken kan. Zijn geheele creatie be hield echter de noodzakelijke distinctie. De heer Roza als Dritter im Bunde gaf vlot tegenspel te zien en toonde zich de combina tie NijhofVerduin ten volle waardig. Mej. Feddema als Trude kreeg in een groo- tere rol dan gewoonlijk gelegenheid te toonen, dat er onder de jongere krachten van Varia eveneens betrouwbare spelers schuilen: ze gaf aan de figuur van de schrijfster een char mante uitbeelding. De familie Koeman was de lachschlager van het Wespennest; het hoofd der familie vulde als van ouds door zijn optreden het tooneel, en had met het geharrewar met z'n gade de lachers op zijn hand. Mevr. Neve was een kostelijke vrouwe Koeman vol natuurlijk en gemakkelijk spel, die door tal van rake en scherpe gezegden menigmaal den toehoorders een gullen lach wist te ontlokken. De verdere bestanddeelen der familie wa ren de dochters Petronella en Ali (mej. M. de Waal) en zoon Flip (Harm Schoone), mej. Peek, die de keeren, dat zij een opvallende rol te vertolken krijgt, dit altijd op een zeer ge lukkige wijze doet had als de trouwlustige dochter een buitengewoon succes; haar bij zondere manier van zeggen en trouwens haar geheele wijze van spel bezorgden haar enkele open doekjes, die ten volle verdiend waren. Het wicht Ali en zoon Flip pasten in het ka der en toonden zich waardige vertegenwoor digers van Varia. Het dienstmeisje Doortje, tuinman Bart en veldwachter Kaan (resp. vertolkt d-oor mej. J, van Ossenbruggen, D. J. Bals en L. de Waal) completeerden de rolverdeelmg van dit zoo aardig bezette stuk en droegen het hunne tot het succes bij. De regie verried in tal van fijne spelmo menten, dat de leiding achter de schermen berustte bij den heer Jan van Dommelen, die Varia reeds vier verzorgde voorstellingen liet geven; gezien het drukke speelseizoen, dat de vereeniging achter den rug heeft, verliep de uitvoering in een vlot tempo. Een woord van lof kome toe aan den deco rateur, de firma Beijne, voor het smaakvolle intérieurtj'e en kapper Lijdesdorff voor de fraaie koppen, die hij de Varianen gegeven heeft. Varia's voorzitter, de heer K. Faber, sprak in zijn openingswoord de hoop uit, dat de groei van het getal donateurs der vereeniging ook in het volgende jaar zich zou mogen voortzetten. Wij sluiten ons hierbij gaarne aan. I11 het afgeloopen seizoen, dat een jubi leumjaar voor de vereeniging' was, heeft Varia met „De Vrouw in het Spei", „De Jantjes" en ,,'n Wespennest" bewezen, dat zij haar kunstlievende leden kunst en ontspan ning in velerlei „Varia"-tie weet te brengen W. Heden wordt de eerste houtboot verwacht. Maar voorloopig nog geen werk voor seizoenarbeiders. In verband met ons bericht over den aan vang van het houtseizoen aan de papierfa briek deelt men ons mede, dat de eerste hout boot, het s.s. „Emilie Maersk" (Deensch) van Digby-N. Scotl. (Canada) met een lading as- penhout a.s. Woensdag wordt verwacht. Daar de haven van Leningrad nog niet ijs vrij was, sjjn met hetzelfde convooi uit deze haven vertrokken de Russische schepen wKui- bishev" en „Rosa Luxemburg", elk met een lading vurenhout, die aan het eind dezer week worden verwacht. Waar de meening zou kunnen post vatten, dat er met het begin van de lioutcampagne weer werk voor losse h arbeiders aan den winkel komt, kan worden gemeld, dat, waar door stil stand van 3 papiermachines m de oude fabriek (de papiermachine 3 is reeds gesloopt, P. M. 9 is verkocht aan een buitenlandsche fabriek, terwijl P. M. 5 voor een groote revisie onder handen is) vele arbeiders uit de pa pierfabricage ambulant zijn er voor de seizoenarbeiders weinig kans op werk bestaat, temeer daar in de ver schillende afdeelingen aan de fabrie ken nog ongeveer 180 losse arbeiders werkzaam zijn. Wanneer eventueel losse arbeiders zouden worden aangenomen zal dit voornamelijk al leen geschieden, indien met twee ploegen zal worden gelost, waarvan vooralsnog niets met zekerheid bekend is. „SASKIA VOOR DEN SPIEGEL", een beroemd werk van Rembrandt, behoort tot de schilder stukken, die uit het slot Cbilham in Canter bury ontvreemd werden. De waarde van het doek wordt op 50.000 p .st, geschat CONCERT MANNENKOOR „DE EENDRACHT' Het mannenkoor „De Eendracht", directeur de heer H. van Dijk. zal Zaterdagavond 30 April a.s. een concert geven in het gebouw Concordia van de Papierfabrieken. Medewerking verleent het Hawaiian- en Krontjongorkest O. K. K. onder leiding van George Blok benevens het mondorgel-ensem ble „The Mixing Five". „De Eendracht" zal ten gehoore brengen Olman's Ontwaakt, schoone zee, De Gypten en Israël van Willem Hespe, Andriessen's Nim mer Nacht, Goeden nacht, van Roeske en C. v. d. Linden's Er was ereis. O. K. K. zal een tiental populaire werken uitvoeren, het. mondorgelensemble zal zijn capaciteiten in zes nummers demonstreer en, VERLOTING S. S. H. De door de gymnastiekvereniging S. S. H. gehouden verloting had het resultaat, dat de prijzen zijn gevallen achtereenvolgens le. 2e 3e. enz. op de volgende nummers: 4 204 184 56 379 405 412 355 64 28 320 256 469 206 200 369 83 286 18 22 en 366 DRIEHUIS ST. LODEVVIJKSCOHORT De Kruisvaarders en St. Jansknapen van het St. Lodewijkscohort voerden in het gym nastieklokaal der R.K. school een gevarieerd programma op, De St. Jansknapen openden met een spel vol griezel en zottigheid, n.l. „Het ontbijt van Koning Abéba", een aardig spelletje, dat vlot opgevoerd werd, dank zij mede de goede rol- kennis. Hierna volgde een oogstdans door de Kruis vaarders, In 11 tafereelen werd tenslotte opgevoerd het Heilige Offer in levende beelden. Achter eenvolgens aanschouwden we het offer van Abel, Noë, Melehisedech, Abraham, het offer in den Tempel, het Laatste Avondmaal, liet offer op Golgotha, Christus met de leerlingen van Emmaus, de mis in de Catacomben,, de plechtige Mis, de aanbidding van het Lam Gods en de H. Drieëenheid aanbeden door de Heiligen. Decors en costuums waren uitstekend ver zorgd en droegen veel bij tot het succes van den avond. Een overvolle zaal met belangstel lenden, waaronder o.a. Pastoor de Jong. eenige paters van het Missiehuis en Dr.- Kuyer zich bevonden, heeft genoten van het mooie werk van kapelaan Wuyster c.s. ORANJEVEREENIGING. Dinsdag a.s. houdt de Oranjevereeniging „Driehuis" haar jaarvergadering, Punt d'rie vermeldt de verkiezing' van bestuursleden we gens perodieke aftreding van de heeren Mook, Polderman, Dam en Van Karsbergen, die allen herkiesbaar zijn, en wegens bedanken van den heer Waagmeester. Dan komt nog een bestuursvoorstel aan de orde om de minimum-contributie te brengen van f 1 op f 1.50 per jaar, onder bepaling, dat het bestuur ontheffing van die bedrag kan verleenen in bijzondere gevallen. Het bestuur geeft bij dit punt de volgende toelichting: In de eerste jaren van het bestaan der vereeniging was het uitzondering, dat de leden het minimum bedrag der contributie betaalden. Langzamerhand is daarin verande ring gekomen cn thans wordt het een uitzon dering, dat er een hooger bedrag dan f 1 per jaar per gezin wordt gegeven. Wanneer men in aanmerking neemt, dat het aantal aange sloten gezinnen ongeveer 350 bedraagt, zal men het met ons eens zijn, dat het onmoge lijk is van de ongeveer f 400 ontvangen con trol butie behoorlijke feesten te organiseeren. Tot nog toe zijn wij er gekomen, dank zij de extra bijdragen. Wij wilden echter in de toe komst het vragen van extraaatjes achterwege laten en trachten met het beschikbare geld rond te komen. Daartoe is het echter noodig het minimum te verhoogen tot f 1.50 per gezin en per jaar. SANTPOORT HET 1 MEI-FEEST Zondag a.s. vieren de gezamenlijke arbei dersorganisaties van Santpoort en Bloemen- daal haar 1 Mei-feest, deels op het terrein „Terras", deels in de zaal van „De Weyman", In de morgenuren wordt na het openings woord door den voorzitter van het Mei-comité de traditioneele Meiboom geplant. Daarna vermeldt het programma o.m. samenzang, polonaise, gezamenlijke spelen voor oud «ui jong onder leiding van de vrouwenclub, snip- perjaeht. voor de kinderen en een tableau onder leiding van Mevr, HazelhorstTros, Medewer king verleent hierbij de zangvereèn?ging „Mor- genraad". Na koffiedrinken in „De Weyman". wordt hel; terrein om 2 uur heropend. Dan treedt de Sportbond op en zal Evert Vermeer van Am sterdam een rede uitspreken. Het avondprogramma wordt in „De Wey man" afgewerkt. De Meirede wordt uitgespro ken door Theo Thijssen. lid der Tweede Kamer. Verder, treden op de Zangvereenig'mg „Mor genrood" onder leiding van Meier Smeer en Nel Oosthout. met voordrachten.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1