VERBANDSTOFFEN VOOR CHINA. Het Nichtje van buiten FEUILLETON door LADY TROUBRIDGE. 8) „Vooruit, kind," zei zij opgewekt.'" „Ik ga mijn heel en morgen aan jou wijden. Wij moeten zien, dat wij iets beters voor je krij gen om in uit te gaan, dan dat". En haar blik gaf duidelijk te .kennen, dat zij het costuumpje rijp vond voor de kist, waar zij haar afgedragen kleeren in placht, te bergen. Linet keek zwijgend naar buiten, toen zij naast Mrs. Winsley in den wagen gezeten naar de kleine modezaak reed in Wigmore Street, die gedreven werd door een vriendin van de Winsley's een dame uit de eerste krin gen. Zij hoopte van harte, dat de scherpe oogen van de oudere vrouw niet zouden ont dekken hoe moeilijk het haar dien morgen viel vroolijk en gezellig te zijn, zooals zij dat den dag te voren als vanzelfsprekend geweest was. Zij had zich daar geen zorgen, over be hoeven te maken. Mrs.. Winsley merkte nooit iets op in andere mensehen; behalve in Tanis en van haar dochter ontging haar dan ook geen enkele stemming. Zij had Linets's bleekheid wel gezien, doch deze eenvoudig toegeschreven aan het feit, dat het meisje niet gewend was, zoo laat naar bed te gaan. En terwijl de auto zich een weg baande door het drukke verkeer, sprak zij over Tanis. Over het succes, dat Tanis be haald had „Ze had gisteravond nog wel tweemaal zoo veel kunnen dansen". En toen bracht zij het gesprek op het suc ces van Tanis bij een specialen man. „Torquil Rowant is de meest gezochte par tij in geheel Londen", merkte zij rustig op, terwijl zij een zijdelingschen biik op het meisje wierp. „En charmant ook, vind je niet?" Zonder evenwel een antwoord af te wachten ging zij verder: „Onder ons gezegd, geloof ik, dat hij sterk onder haar bekoring gekomen is en dat wij, voor het seizoen voorbij is, nog wel eens heel trotsch op onze Tanis kunnen zijn". Linet had bijna kunnen glimlachen over de kinderlijke wijze, waarop haar tante haar trachtte te imponeeren.. Maar dezen morgen glimlachte zij heelemaal niet. „Dat zou heel prettig zijn, tante Beatrice" zei zij, met gefingeerde belangstelling, „want dat zou u beiden heel gelukkig maken". Mrs. Winsley keek het meisje scherp aan, maar werd blijkbaar geheel gerustgesteld, toen zij die oprechte blauwe oogen zag. „Ik wist wel, dat jij het ook leuk zou vin den", zei zij beminnelijk. „Maar op het oogenblik is dat natuurlijk alles nog geheim", eindigde zij schalks, „dat zijn zulke dingen altijd in het begin", en toen stopte de auto voor een elegante, kleine zaak, waar het hout werk om de vensters een. helderblauwe kleur had. Op het eerste gezicht vond Linet Carrie Carstairs, de eigenaresse van de zaak, sym pathiek. Het was een donkere, levendige, jonge vrouw, die haar in het kleine vertrek welkom heette, waar beeldige modellen achter groote kastdeuren verscholen waren. Onmiddellijk begon zij zich op zakelijke en tegelijkertijd vriendschappelijke wijze in Linet's uitzet te verdiepen. De geheele manier van doen deed Linet prettig aan. „Ik zie precies was zij noodig heeft" deel de zij Mrs. Winsley mede, toen deze dame haar had uitgelegd, wat er zooal noodig zou zijn. Toen wendde zij zich tot Linet en zei: „Ik hoop dat u van blauw houdt. Miss Seton, want dat is natuurlijk uw kleur". In een oogenblik had zij Linet uit haar daagsche jurkje geholpen en haar een beel dig blauw japonnetje van licht ruischende tafzij aangetrokken, dat een patroon had met kleine lichtblauwe bloempjes. „Vindt u zichzelf niet beeldig daarin?" riep zij uit. ,.U ziet er net', uit als een schattig schilderijtje van Greuze, dat ik een dezer da gen in een landhuis heb zien hangen". Zij wendde het hoofd om een riep: „Breng dat blauwe shantung japonnetje even, Mariëtte en ook dat met die witte cein tuur en dat mousseline kraagje; en die witte organdie met die blauwe strikNogal meer blauw.alles om uw oogen", legde zij uit. „Daar moet ik in de eerste plaats reke ning mee houden". Al deze modellen waren beeldig en mooier dan eenige jurk, die Linet ooit bezeten had. Doch het bleek, dat ze geen van allen duur waren. Bij elk nieuw japonnetje knikte tante Bea trice even en ging zelfs zoo ver, dat zij twee japonnetjes kocht voor de Ascot-races. Een rose, met veel strikjes en kant en de ander de kleur van een theeroos met een donker bruine ceintuur, die er een onverwachte die pere kleur aan verleende. „En hoeden?" stelde Mrs. Carstairs voor. „Ik heb enkele hoeden boven, zooals u weet, maar misschien gaat u liever naar Tanis' mo diste". „Neen", zei Mrs. Winsley, een geeuw onder drukkend. „Ik weet zeker dat wij bij u wel zul len slagen". De waarheid was, dat het inkoopen doen met iemand anders dan Tanis, haar heel snel verveelde. Het kind moest er behoorlijk uit zien, natuurlijk, maar de hoeden van Tanis waren altijd buitengewoon kostbaar en het had geen zin om het geld weg te smijten. De hoeden kwestie werd dus aan de uiterst capabele Mrs. Carstairs overgelaten. Mrs. Winxlgy kyJ-1,1 ri.ik.Tg ftjj Cur.nltnp Cars tail's want behalve het feit, dat het. een prettige zaak was, was zij buitengewoon populair en had eenvoudig overal vrieden-relaties vooral in die hoogere kringen, waar Beatrice Winsley nog niet geheel en al vasten voet ge kregen had. Carrie was bijvoorbeeld een graag geziene gast bij douairière Lady Rowant en bewoog zich heel gemakkelijk in die stijve atmosfeer. Mrs. Winsley beschouwde dit als een be langrijk'feit en dat was ook de reden waarom zij Linet daar dien morgen haar japonne tjes had laten koopen. „Geeft u zich niet de moeite die hooge trap op te loopen, Mrs. Winsley", zei Carrie. „Ik zal Miss Seton-wel even meenemen naar het atelier". „Ik vind alles wat u hebt helpen uitzoeken even schattig", zei Linet spontaan, toen zij Mrs. Carstairs de smalle trap opvolgde, naar het vertrekje, waar een heele collectie hóe den op standaardjes stond en opgestapeld op de tafeltjes. Linets bleeke wangen hadden weer een beetje kleur gekregen en de herinnering aan die akelige scène begon iets te verbleeken. „Uw tante vertelde, dat zij u vanmiddag meeneemt naar Hurlingham. Dan moet u dit nieuwe blauwe japonnetje aantrekken", zei Carrie, „en een bijpassend hoedje." Als bij intuïtie deed zij een greep in een stapel en haalde een speciaal hoedje te voor schijn.. „Ik. benijd u, dat u naar Hurlingham gaat", zei Mrs. Carstairs. „Ik zou ook dol graag eens weg willen om zoo'n polowedstrijd mee te maken, maar na den dood van mijn Tim moet ik mijn eigen broodje verdienen", voegde zij er openhartig aan toe, „en je moet in een zaak je oogen wijd openhouden, an ders komt- er niets van terecht". In een spontane opwelling zei Linet: „Wat zou ik graag uw assistente worden, als het seizoen voorbij is. Misschien konden wij Thatched House dan wel verhuren zoo heet ons huis, weet uen zou mijn moeder hier. ook kunnen komen".» Carrie lachte. „Wacht maar tot het seizoen voorbij is", zei zij veelbeteekenend en op vroolijken toon. Meisjes met oogen als de jouwe staan soms voor heerlijke verrassingen". Onder den rand van fijn-blauw stroo, ver sierd met een tuiltje gardenia's, zag Carrie, dat Linet's oogen ernstig stonden. „Oh neen", zei zij beslist „zooiets gebeurt met mij niet. Dat is voor een type als Tanis. Niet voor mij". Carrie Carstairs glimlachte ongeloovig. Zij werd heelemaal niet geïmponeerd door Ta nis Winsley. Zij doorzag Tanis cn beschouwde haar als een verwend, harteloos modern meisje. Zij was ook niet erg dol op Mrs. Winsley, maar was dankbaar, dat zij deze onder haar cliëntèle mocht rekenen. Maar met dit meisje, met die schattige blauwe, peinzende oogen, was het iets heel anders. „Dat moet je niet al te vast gelooven, kindje"zei zij. „Beloof me, dat je je uitzet bij mij zult koopen en ik ben er van overtuigd, dat ik die opdracht binnen het jaar krijg". „U bent wel heel vriendelijk, Mrs. Car stairs. Maar als ik ooit t.rouw veronderstel ik, dat het wel zal zijn met iemand, die geen geld genoeg heeft om hier te koopen". „En dan ben ik dwaas genoeg het voor niets te doen", zei Carrie Carstairs en dat meende zij. Hoewel Linet er zich in het geheel niet van bewust was, had zij zich dien morgen van een machtige vriendschap verzekerd al was Car rie Carstairs dan ook niet rijk. (Wordt vervolgd.). Een zonderlinge speling der natuur. Een aardappel, welke gelijkenis ver toont met een waschbeertje Het exterieur van de Groote Kerk te Den Haag, waar Prinses Beatrix ge doopt zal worden, wordt opgeknapt. Schilders bezig met het yeryen der hekken Waar het Engelsche koningspaar te Parijs zal wonen. - De laatste werkzaamheden aan de „Salon des Ambassadeurs" in het Quai d'Orsay Te Utrecht zijn Donderdag uitgebreide luchtbeschermingsoefeningen ge houden. Boven: de gasmaskers speelden weer een voorname rol. Onder: de overgroote belangstelling der jeugd moest eenigszins in toom worde» gehouden Het vorstelijk huwelijk te Tirana. Een foto tijdens de plechtige voltrekking van het huwelijk van Koning Zogu met gravin Geraldine Apponyi Koning George van Engeland ging deze week persoonlijk te Newmarket zijn paarden inspecteeren. De Koning op weg naar de stallen De De Loup" in vernield door de regeerings- soldaten Op het s.s. „Meerkerk' werd Donderdag te Rotterdam een zending van 36 kisten met verbandstoffen ingeladen voor China en aangeboden door het Comité voor hulpverleening aan de Chineesche burgerbevolking. E»« overzicht tijdens de overdracht

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9