LUCHTVAART-OEFENINGEN Het Nichtje van buiten Op het vliegveld Eelde werd Dinsdag door ongeveer 50 militaire vliegtuigen een oefening gehouden als voorbereiding voor den grooten Luchtverdedigingsdag te Groningen op 11 Mei a,s. Een overzicht op het vliegterrein De voorronde om het wereldkampioenschap-voetbal. Het eerste doelpunt van Zwitserland in den wedstrijd Zwitserland Portugal te Milaan Jk ben reeds voorzien", zei de minister-president dr. H. Colijn tot de cöllectrice, die hem Dinsdag bij het verlaten van zijn departement opwachtte, om hem een bloempje der Emmabloem- collecte te verkoopen Met het s.s. „Djambi" zijn te Soerabaja de eerste twee van de vijf voor de luchtdiensten der K.N.I.L.M. bestemde „Lockheed Super Electra14" toestellen aangekomen. Het uitladen der machines Dr. Von Dircksen, de nieuwe Duitsche ambassadeur te Londen, bij aankomst aan de Duitsche ambassade in de Engelsche hoofdstad De nieuwe tunnel voor voetgangers en wielrijders onder het spoorwegemplacement te Bussum, welke officieel ge opend is De eindwedstrijden der dressuurproeven van Breda gehouden. - de Koninklijke Militaire Sportvereeniging zijn Dinsdag te Een der deelnemers in actie Een der fotografen, die te Doorn vertoeven in ver band met het huwelijksfeest maakt toilet aan den kant van den weg, daarbij geassisteerd door een hulpvaardig collega LADY TROUBRIDGE. 12) Het was duidelijk, dat zij zich niet langer tegen de aanwezigheid van het meisje in haar ouderlijk huis verzette en zij scheen er zelfs een genoegen in te scheppen met Linet ui't te gaan. Naast de eenvoudige Linet kwam Tanis nog brillanter uit. Het eenigen tegenzin herhaalde Linet on geveer het gesprek met Mrs. Winsley en Ta- nis lachte spottend. „Net iets voor haar", merkte zij op. „Maar stoor je daar niet aan hoor, tenzij je er na tuurlijk net zoo over denkt. Ik heb een nieuw tje voor haar, dat haar wel in een goed hu meur zal brengen." Zij zweeg een oogenblik en zei toen; „Torquil Rowant komt vanavond in onze loge. Hij heeft zoo juist opgebeld. En dat sluit in, dat hij met ons naar het bal van de St.- Keyne's gaat. Moeder zal dus wel gelukkig zijn." Linet keek haar verbaasd aan. Zij begreep .nooit waarom Tanis op dien toon over Lord Rowant sprak. Het was een minachtende, uiterst cynische toon, alsof het alleen maai de schuld van haar moeder was, dat hij zoo dikwijls werd uitgenoodigd. En toch was het Linet in het geheel niet ontgaan, dat als hij aanwezig was. Tanis alles in het werk stelde, om zijn aandacht te boeien en hem aan haar zijde te houden. „Geef je echt niet om Lord Rowant?" vroeg zij plotseling in een opwelling om dit raadsel op te lossen. Zij, Linet, mocht dien man nu eenmaal niet, maar zij kon zich heel goed FEUILLETON voorstellen, dat een ander meisje zich tot hem voelde aan aangetrokken. Het leek haar alleen niet heelemaal fair om achter zijn rug op zoo'n minachtenden toon over hem te spreken en in zijn gezicht zoo vriendelijk te zijn. Tanis ried haar gedachten. Zij nam haar sigaret uit haar mond en keek Linet strak aan. „Ik ben een echte dochter van mijn moe der", merkte zij cynisch op. „Waarmede ik bedoel, mijn landelijke onschuld, dat ik niet zoo onverstandig zal zijn den rijksten buit van het seizoen door mijn vingers te laten slippen, als ik de kans krijg." „Oh Tanis, dat meen je toch niet echt?" Linet's toon deed Tanis in lachen uitbar sten. „Natuurlijk meen ik dat", zei zij met na druk. „Ik veronderstel, dat het niet geheel en al tot je is doorgedrongen, dat moeder be zig is, zich door haar kapitaaltje heen te wer ken, om dat succes te verzekeren en dat wij leelijk aan den grond zullen zitten, als ik mijn kaarten verkeerd zou spelen. Dan zou ik ergens mannequin kunnen worden of een ellendig baantje als winkeljuffrouw moeten zoeken. En daar bedank ik voor. En dat heb ik Eldred ook gezegd", mompelde zij. „Watbegon Linet. Linet gevoelde, dat zij iets voorzichtig moest vragen, doch Tanis was in een roeke- looze bui en het kon haar niet schelen, wat zij zei. „Grootendeels bestaat het heele geval alleen maar in moeders verbeelding", gaf zij eenigszins aarzelend toe. „Maar hij schijnt me wel te bewonderen en liij komt hier vrij veel en dat zou hij niet doen. als hij er geen bedoeling mee had. Bovendien is er niemand anders. Dat weet ik absoluut zeker, hoewel alle meisjes jacht op hem maken". Linet glimlachte bij deze opmerking, hoe wel zij geschrokken was van de openhartige verklaring van haar nichtje.. „Daar is hij toch eigenlijk te goed voor", dacht zij onwillekeurig. Om getrouwd te wor den, alleen maar ter wille van zijn huizen, zijn jacht, zijn rijkdom en zijn titelal die dingen, die tante Beatrice en Tanis zoo aanlokten en oorzaak waren dat zij zooveel werk van hem maakten. Hij zag er echter niet naar uit, alsof hij in een dergelijke val zou kunnen loopen. Die resolute mond en die rustige, doordringende oogen wezen toch wel op een sterken wil en het leek haar niet waarschijnlijk, dat hij ooit iets tegen zijn zin zou doen. Maar Tanis was nu eenmaal een schoon heid en had haar zinnen er op gezet met hem te trouwen. Het was dus niet geheel en al uitgesloten, dat zij haar zin zou weten door te zetten. Hardop zei Linet: „Maar als die andere meisjes dan ook jacht op hem maken, wat dan?" En zij dacht aan de schattige tweelingen Baba en Fenella Blake, met wie zij laatst geluncht had. Een van haar had Linet toen in vertrouwen meegedeeld, dat zij dol was op Torquil Rowant en hem den knapsten man vond van heel Londen. Bij deze vraag trok Tanis de wenkbx-auwen op; een beweging, die haar sterk op haar moeder deed gelijken. „Dan zullen ze merken, dat ze rekening met mij moeten houden", antwoordde zij ernstig. „Er zijn genoeg manieren om een man van een meisje af te houden en die ken ik alle maal. En die zal ik gebruiken ook, als ik ooit mocht merken, dat- een ander me den loef tracht af te steken". Als Tanis zoo sprak, leek zij op een schoone Medusa en was de uitdrukking van haar knappe gezichtje onheilspellend en wreed. Ondanks zichzelfhuiverde Linet, want nu herinnerde zij zich weer de andere woorden, die Tanis eens gesproken had: „En wat als zij tracht Torquil" Rowant in haar netten te verstrikken? En toen was het over haar, Li net, als zij gesproken hadden: Zij keek haar nicht je. eens aan en bedacht, dat dat in ieder geval het laatste was wat zou kunnen gebeuren. Toch bleef een vaag ge voel van angst haar bij en dat werd zelfs niet weggenomen, toen Tanis, weer geheel de oude, haar verder meedeelde, wie er nog meer in de loge zouden zijn. „Voor jou is je vriendje Marcus er", plaagde zij. „Daar heb ik voor gezorgd, net zoo goed als ik er voor gezorgd heb dat Eldred Byrne vanavond niet zal komen. Dan hebben we Colonel Bratön voor moeder, en misschien komt Carrie Carstairs met een Ameri- kaansch meisje, dat op het oogenblik bij haar logeert. Ik had die twee niet willen vra gen, maar moeder stond er op; natuurlijk alleen omdat Carrie op zoo'n goeden voet staat met de St. Keyne's. Door haar bemid deling hebben we trouwens laatst ook die uitnoodiging voor het bal gekregen", eindigde zij openhartig. Dat was een goede eigenschap van Tanis. Zij was volkomen eerlijk en'stak ook de slech- ,te dingen niet onder stoelen of banken. Toen zij Linet dus een complimentje maak te, wist Linet. dat dat eerlijk gemeend was en deed het haar genoegen. „Toen je voor het eerst bij ons kwam, vond ik. dat je er absoluut hopeloos uitzag", merk te'zij nuchter op. „Maar in dat tafzijden jurk je met die bloemen zag je er uit om te ste len, Een echt rozenknopje. Dat zou ik van avond ook maar aantrekken, dan is Marcus' avond zeker goed". „Ik zal het doen, hoor" lachte Linet, „maar- ik heb toch liever niet, dat je denkt, dat Mar cus en ikik bedoel „■Je bloost werkelijk", spotte Tanis. „Ik weet heusch wel, wat ik er van denken moet. Je zit midden in een veelbelovende geschiedenis met een jongen man". Voor Linet kon antwoorden, was Tanis met nog een glimlach voor haar nichtje de kamer uit Linet zat met gespannen aandacht naar het tooneel van de Opera te kijken. Geen noot ontging haar van de prachtige stemmen en de muziek, die haar ademloos deed luisteren. Lohengrin in glanzende wapenrusting. Elsa, met lang, los haar, de vreemde, fantastische atmosfeer van Wagner's meesterwerk deden haar haar omgeving absoluut vergeten. Zij was zich vagelijk bewust, dat Marcus dicht bij haar zat en dat Lord Rowant, achter Tanis' stoel, met gevouwen armen stil zat te luis teren, terwijl zijn profiel zich zwakjes aftee- kende tegen het donkerrood van het gordijn der loge. Hij had zich bij aankomst bij hen gevoegd doch geen woord met Linet gewisseld en ook hij scheen geheel onder de bekoring van de muziek, afwezig en in beslag genomen door zijn eigen gedachten. Toen haar blik toevallig op dat trotsche mannenhoofd viel, schoot haar een vreem de gedachte door het hoofd. In 'n glanzende wapenrusting zou hij een veel romantism.cr figuur zijn, dan de beroemde tenor, die de rol van Lohengrin dien avond vervulde. Toen drong zij die gedachte bewust terug, want haar antipathie tegen dezen man belette haar hem in een dergelijk, schitterende rol te zien. Plotseling werd de deur van de loge be hoedzaam geopend en traden twee vrouwen binnen. Een van haar was Carrie Carstairs, die fluisterend groette en haar verontschul diging aanbood. De mannen stonden op en de plaatsen werden verwisseld. Zoo kwam het, dat de stoel van Marcus nog dichter bij Linet kwam te staan en toen van het tooneel het ontroerende liefdesduet klonk, stak hij in het donker voorzichtig zijn hand uit en greep de hare, die naast haar hing, met vasten, bezitnemenden greep en de be- toovering van het oogenblik werd door dit persoonlijke medeleven nog verhoogd. Toen het licht opging, liet Marcus voor zichtig haar slanke vingers los. (Wordt vervolgd.).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5