Rome bereidde Hitier een grootsche ontvangst. Di Dickie en de Verborgen Schat Butler's heengaan als directeur van het Internationale Arbeidsbureau. WOENSDAG '4 MEI 1938 Führer door Mussolini en den Koning aan het station verwelkomd. Stoet van 15 met paarden bespannen koetsen trok door de versierde en verlichte stad. Het D.N.B. meldt uit Rome 3 Mei: Reeds een uur voor de aankomst van Hitler was de eerewacht, bestaande uit een bataljon grenadiers, in de hal van het Ostiastation aangetreden. Tegenover dit bataljon stond het zwarte front der lijfstandaarden. Te 20 uur verscheen de Duce in de uni form van eerekorporaal der fascisti sche militie. In gezelschap van Ciano schreed hij langs het front onder de tonen van de „Giovinezza", Führer en Duce. In de ontvangstzaal waren de leden der Duitsche ambassade en de diplomatieke ver tegenwoordigers van Hongarije, Joego-Slavië, het rechtsche Spanje en Mandsjoekwo aan wezig. Daarna volgden de leden der regeering, vertegenwoordigers van den fascistischen raad, van de partij en hooge officieren. Te 20.20 verscheen de koning, gekleed ln de uniform van eersten maarschalk van het keizerrijk. Onder het spelen van den koningsmarsch schreed hij langs de eerewacht. Te 20.30 begaf hij zich met Mussolini en Ciano naar het perron. Om half negen arriveerde de trein met den Führer, die als eerste uitstap te. Hitier droeg het insigne van eere korporaal en de eeredolk der militie. Hij werd door den Koning in het Duitsch begroet. Daarna verwelkomden hem de Duce en graaf Ciano. Tocht naar het Quirinaal. Na het verlaten van het rijk versierde sta tion, waarvoor zich een enthousiaste men- schenmenigte had verzameld, inspecteerde de Führer met den Koning en den Duce de op het. stationsplein opgestelde eerecompagnieën. In een stoet van vijftien met paarden bespan nen wagens werd daarop naar het Quirinaal gereden, waar Hitier zijn intrek zou nemen. De Führer en de Koning hadden plaats genomen in de door zes paarden getrokken historische staatskoets. Aan beide zijden van den acht kilometer langen feestelijk geïllumineerden intochtsweg naar Rome stonden de formaties van de fascistische partij en de militie opge steld. waarachter zich een groote menschen- menigte verdrong, die den Duitschen gast luide toejuichte. Voor de oude stadsmuur werd de Führer welkom geheeten door den gouverneur van Rome. prins Colonna, met den vice-gouver- neur en twaalf leden van den Romeinschen gemeenteraad alsmede 22 stadsdienaren, allen in historische kleederdracht. Op de Via dei Triomfi werd de stoet opge wacht door hooge officieren van alle wapens, hooge staatsambtenaren, de diplomaten en de door Mussolini uitgenoodigde eeregasten, die plaats genomen hadden op de aan weerszijden opgerichte tribunes en zich bij de aankomst van Hitier en den Koning van hun zetels ver hieven. Via d.e Piazza Venezia, waar Mussolini zetelt, trok de stoet daarop naar het Quirinaal. Onder de tonen van het Duitsche volkslied, gevolgd door het Italiaansche volkslied, leidde de koning zijn gast het paleis binnen, waarvan de vertrekken van den tot de kroonprinselijke woning behoorenden vleugel voor den Duit schen gast zijn ingericht. Te 21.30 uur verschenen de Koning en Hit- Ier op het balkon van het Quirinaal, onder groote ovaties van het publiek. De toejuichin gen duurden minutenlang. Duce en Führer spreken Zaterdag Hitler en Mussolini zullen Zaterdag tijdens een feestmaal in het Palazzo Venezia het woord voeren. Hun redevoeringen zullen door den omroep verspreid worden. Het „programma Stefani meldt, dat de Duce den Führer vandaag in het Quirinaal zal bezoeken, waar na beiden, vergezeld van de1 Duitsche en Italiaansche ministers een bezoek zullen brengen aan de graven van het Italiaansche koningshuis, van den onbekenden soldaat en van de gesneuvelden van de fascistische par tij. in den middag zal Hitler Mussolini in het Palazzo Venezia bezoeken, waarna bei den een militaire demonstratie van de „ba- lilla" zullen bijwonen. In den avond zal een galadiner in het Quirinaal worden aangebo den. In den nacht zal de Führer naar Napels vertrekken, waar hij in den ochtend van 5 Mei zal aankomen. Aan het station zal hij hier ontvangen worden door den koning en keizer, den kroonprins en de Italiaansche ministers. Het gezelschap zal zich vervol gens aan boord van den kruiser „Cavour" begeven om de vlootparade bij te wonen. In den avond zal Hitier een galavoorstelling in het theater San Carlo bijwonen en in den nacht zal hij naar Rome terugkeeren. Op 6 Mei zal in den ochtend een groote mili taire parade worden gehouden. In den mid dag zal Hitier de Romeinsche tentoonstelling bezoeken, terwijl 's avonds volksdansen en een caroussel van bereden carabinieri zullen worden uitgevoerd. 7 Mei zal de Führer manoeuvres van de Italiaansche luchtmacht bijwonen en in den middag zal hij, vergezeld van Mussolini een aantal Musea bezoeken. Het programma voor 8 Mei voorziet in een bezoek aan monumenten uit de oudheid en in den avond zullen avanguardisten en leerlingen van de fascistische academie gymnastiekuit- voeringen geven op het Forum Mussolini. 9 Mei zal de Führer een bezoek brengen aan Florence, dat besloten zal worden met een galavoorstelling in het stedelijk theater, waarna Hitler in den nacht van 9 op 10 Mei naar Duitschland zal terugkeeren. Amerika. De immigratie van Oostenrijkers. De immigratiequota voor Duitschland en Oostenrijk zijn door een besluit van den pre sident samengevoegd en wel voor beide samen 27.735. Vroeger was het aantal voor Duitschland 29957, voor Oostenrijk 1413. Men verwacht, dat hierdoor vele Oostenrijksche vluchtelingen in de gelegenheid komen te immigreeren, daar de Duitsche immigratie het laatste jaar zeer ge ring was. (United Press). Rusland Geestelijken „ontmaskerd". Het blad Smena bevat nieuwe mededeeiln- gen omtrent maatregelen tegen geestelijken en bisschoppen der orthodoxe kerk. Volgens het blad zijn in -den laatsten tijd „ontmas kerd" de metropolieten Wedenski en Gerony, de bisschoppen Toeberosof, Bojarski en Plot- nikof en een groot aantal priesters. Zij wor den er van beschuldigd een contrarevolutio naire organisatie te hebben geschapen. Het wordt hun als een delict aangerekend, dat zij getracht hebben de laatste theologische aca- demieën in de Sovjet-Unie te handhaven, godsdienstige kindervereenigingen te organi- seeren enz. Ook Belof afgezet? Tass meldt in een bericht over een militaire parade te Minsk op 1 Mei, dat deze parade gehouden werd voor Kowalef, opperbevelheb ber van het Wit Russiche militaire district. Daardoor wordt, aldus het D. N. B. bevestigd, dat Belof, die tot dusverre opperbevelhebber was, is afgezet. Nog het vorige jaar was Belof in den hoogsten raad der Sovjet-Unie ge kozen. katholieke blok te verdedigen en het voorstel tot herstel van de crisisbelastmg niet aan te nemen, wanneer geen garanties worden gege ven inzake het intrekken van de overige be lastingvoorstellen. De financieele commissie van de Kamer heeft het voorstel van de regeering inzake douane en accijnzen besproken. Duitschland. Von Fritselt keert niet terug in het leger. In tegenstelling met de algemeene ver wachting, dat voor generaal Von Fritsch spoe dig eerherstel, tengevolge van de uitspraak van den eereraad, zou volgen, verneemt Uni ted Press thans, dat men er stellig van over tuigd is, dat zijn afscheid definitief is. Zoo juist is Von Fritsch n.l. naar Egypte vertrok ken. Noch de verwachting, dat hij het eere commando over een regiment zou krijgen, noch ook die, dat hij adviseur van den gene- ralen staf zou worden, is vervuld. Ook heeft hij, in tegenstelling met de ver wachting, de feestelijkheden op den 1 Meidag niet in de omgeving van den Führer bijge woond. DE ENGELSCHE RIJKSTENTOONSTELLING GEOPEND. GLASGOW. 3 Mei. Om half elf vanoch tend reden de koning en de koningin het sta dion binnen voor de officieele opening van de groote rijkstentoonstelling in Bellahouston Park. Naar schatting bevonden zich 100.000 per sonen in het stadion, toen de hooge gasten aankwamen. In de toespraak, waarmede de koning de tentoonstelling voor geopend verklaarde, wenschte hij allen, die bij deze groote onder neming van het rijk betrokken zijn, geluk. Hij sprak de hoop uit, dat de tentoonstel ling de plaats van ontmoeting zal zijn voor mannen en vrouwen van vele nationaliteiten, waar zij denkbeelden en opvattingen kunnen uitwisselen. Op deze wijze kan ieder de mee ning en de problemen van anderen leeren waardeeren en door dat te doen, bijdragen tot een beter wederzijdsch begrip der volken op de wereld. Toen de koning zijn toespraak geëindigd had weerklonken fanfares. Een batterij gaf 21 saluutschoten. De tentoonstelling was daarmede geopend. Onaangename verrassing voor den Raad van Beheer. Geruchten over de oorzaken van zijn aftreden. Londen niet verontrust door het bezoek van Hitier aan Rome. JBelgië. De fracties beraadslagen over het belastingontwerp. De liberale leden van de financieele com missie van de Kamer en de katholiek Philip- part hebben bij de Kamer liet voorstel inge diend de oude crisis-belasting weer in te stellen. Vandaag zal besloten worden, of dit voorstel in overweging zal worden genomen. De fracties van de traditioneele rechterzijde van Kamer en Senaat hebben gistermiddag den politieken toestand besproken. Zij hebben besloten de besluiten van het congres van het Men verwacht een matigenden invloed van Mussolini op de Duitsche politiek. Te Londen aldus meldt Havas gaat de geheele aandacht der politieke kringen en dei- openbare meening uit naar het bezoek van Hitier aan Rome. Men neemt over het alge meen te Londen aan, dat het vergeefs is een aanzienlijk losser worden der banden tusschen Berlijn en Rome te verwachten. Daarentegen is het geoorloofd van den kant van Italië te re kenen op een onafhankelijker politiek. Zelfs wanneer deze politiek zou zijn ingegeven, ge lijk men natuurlijk acht, door overwegingen van nationaal belang of door den wensch een evenwichtspolitïek te voeren, is men van mee ning, dat dit op zijn minst tengevolge zal hebben Duitschland voorzichtiger te maken in zijn Europeesche actie. Niemand twijfelt er aan of het verblijf van Hitier zal eindigen met bevestigingen van solidariteit, doch daarin ligt voor de Engelsche openbare meening niets ver ontrustends. De vraag is of deze bevestigingen overeen komen met de nieuwe werkelijkheid. Zoo had het gerucht de ronde gedaan, dat militaire ac- coorden onder oogen werden gezien bij wijze van antwoord op de Fransch-Britsche aceoor den. Deze geruchten houdt men voor weinig geloofwaardig in Britsche diplomatieke krin gen en in Duitsche en Italiaansche kringen beschouwt men ze trouwens als ongegrond. Men hoopt veeleer, dat om redenen van onaf hankelijkheidsoverwegingen, die thans de Italiaansche politiek schijnen te inspireeren, Mussolini op de Duitsche politiek slechts een matigenden invloeed zal kunnen uitoefenen, die van groot belang zou kunnen zijn op het oogenblik, nu het probleem der Duitsche min derheden in Tsjeeho Slowakije de Britsche meening in de hoogste mate bezig houdt. United Press meldt nog, dat het pauselijk or gaan Osservatore Romano geen woord over het bezoek van Adolf Hitler aan Rome schrijft. ONZE DACELIJKSCHE K1NDERVERTELLINC Toen Flapoor Dickie gewenkt had, stond Dickie langzaam op en volgde de haas. Voor een avontuurtje was hij altijd te vinden, niet waar? Kom mee, fluisterde de haas, dan gaan we naar de onderaard- sche kelders van de Baardmannen. Van de wat? vroeg Dickie verbaasd. Van de Baardmannen, dat zijn kabouters! lachte Flapoor. Die hebben daar allerlei schatten verborgen en wie weet, is er niet iets voor ons bij. Ze waren bij de kelders aangekomen en slopen nu de donkere trappen af. Het was erg donker en Dickie voelde zich niets op zijn gemak. Wie weet, wat die Baardmannen voor kerels waren; hij voelde er niets voor een partijtje te gaan vechten. Ik vind het hier niets leuk! fluisterde Dickie, een beetje be nauwd. Maar Flapoor lachte. Wacht maar, aanstonds zal je wel wat anders zeggen! Zoo liepen ze snel voort door de donkere gangen Genève, 30 April 1938 (Van onzen correspondent) E voorjaarszitting van den Raad van Beheer van het Internationale Ar beidsbureau begon, evenals de winter - zitting in het begin van Februari, met een Engelsche verrassing. Toen was het de Raadsvoorzitter Leggett. die als Engelsch re- geeringsgedelegeerde voor een aangename verrassing zorgde door de uitnoodiging der Engelsche regeering, de herfstzitting in Lon den te houden, een uitnoodiging, die wederom duidelijk den wil ook van de regeer ing-Cham- berlain de,ed uitkomen om ondanks het uit treden van Duitschland en van Italië aan de Geneefsche internationale instellingen vast te houden. Thans was het de Engelsche directeur van het Internationale Arbeidsbureau Harold Butler, die voor een minder aangename ver rassing zorgde, doordat hij terstond bij den aanvang dezer 83ste Raadszitting mededeelde, dat hij tegen het einde van het jaar 1938 zijn ambt als directeur wilde neerleggen. Butler's mededeelhig kwam geheel onver wachts en gaf ook daardoor natuurlijk aan leiding tot tal van geruchten over de ware oor zaak van zijn besluit zijn hooge en verant woordelijke betrekking neer te leggen. Butler zelf verzekert, dat men geen enkele verborgen oorzaak achter zijn besluit behoeft te zoeken. Hij bracht zoowel in den Raad van Beheer als in een ons, Volkenbondsjournalisten, toege staan onderhoud in herinnering, dat hij thans 19 jaren lang een uiterst vermoeiende taak heeft volbracht, eerst van 1920-1932 als onder directeur en daarna van 1932-1938 als direc teur van het Internationale Arbeidsbureau en dat hij reeds in 1932 terstond na zijn benoe ming tot directeur voor een periode van tien jaren heeft té kennen gegeven, dat hij niet van plan was deze tienjarige periode uit te dienen, doch na ongeveer 7 jaren zijn ambt zou neerleggen, om een meer rustigen werk kring te zoeken. Dit klinkt, eerlijk gezegd, al leszins aannemelijk. Er bestaat zeker geen re den zich erover te verwonderen, dat de thans 55-jarige Butler, die steeds meer een man van studie dan van politieke actie geweest is, meent zijn plicht tegenover Genève vervuld te hebben en heengaat, nu hem een nieuwe werkkring te Oxford is aangeboden, die een groote aantrekkingskracht voor hem moet hebben: de leiding van een nieuw „college" aan de universiteit van Oxford voor sociale studies. Een dergelijke verklaring van Butler's ont slagneming is echter menigeen veel te een voudig, om werkelijk waar te kunnen zijn! Menig collega moet absoluut voor iedere eenigszins belangrijke gebeurtenis een politiek motief hebben. Zoo zijn natuurlijk weder tal van berichten door de wereld gegaan, die But ler's heengaan aan heel andere oorzaken toe schrijven dan aan het natuurlijke verlangen van een man, die bij het klimmen der jaren een kalmeren werkkring zoekt dan de ruste- looze taak, waaraan hij bijna twintig jaren lang zijn beste krachten heeft gewijd. Tegen één der geruchten is Butler zelf on middellijk vol verontwaardiging opgekomen. De tegenstanders van Volkenbond en Inter nationale Arbeidsorganisatie hadden triom fantelijk gemeld, dat zijn vertrek uit Genève een teeken te meer was van den aanstaanden geheelen ondergang der Geneefsche interna tionale instellingen! Butler werd in de Duit sche en Italiaansche bladen voorgesteld als de man, die ijlings het zinkende schip verlaat, om een goed heenkomen elders te zoeken. Di recteur Butler heeft dit denkbeeld zoo ener giek mogelijk bestreden. Zijn heengaan heeft met de Volkenbondscrisis hoegenaamd niets te maken. En bovendien herinnerde Butler volkomen terecht eraan, hoe sterk ook na het uittreden van Duitschland en Italië de positie van het Internationale Arbeidsbureau nog is, aangezien ook drie groote niet-Volkenbonds- staten (Brazilië, Japan, de Vereenigde Staten van Amerika) deel van de Internationale Ar beidsorganisatie uitmaken. Een ander gerucht wil, dat Butler's aftreden een onderdeel vormt van een plan van Neville Chamberlain, om Italië (en later natuurlijk ook Duitschland) geleidelijk-aan weder naar Genève te doen terugkeeren. Volgens deze lezing zou Chamberlain ernaar streven, dat Genève onder geheel vernieuwde leiding ge plaatst zou worden, om Italië den terugkeer te vergemakkelijken. Avenoï, de Fransche secre taris-generaal van den Volkenbond, zou af treden en door een meer realistisch gezinden Engelschman worden vervangen; omgekeerd zou de Engelschman Butler als directeur van het Internationale Arbeidsbureau heengaan om voor den Italiaanschen Senator de Miche- lis, oud-voorzitter der Internationale Arbeids- conferentie, plaats te maken. Het zou zeker niet geheel onmogelijk zijn, wanneer dit plan van Neville Chamberlain, dat door Lord Perth (vroeger als Sir Eric Drummond de eerste se cretaris-generaal van den Volkenbond) zou zijn uitgedacht, den wensch van Butler naar een rustiger werkkring nog zou hebben ver- steikt.^it p]an echter te verwezenlijken is? Het moet betwijfeld worden. Want hoezeer de Michelis persoonlijk ook bij tal van arbei der sgedelegeerden in aanzien staat om zijn niet te ontkennen groote verdiensten voor de internationale sociale wetgeving, het zal toch bijna onmogelijk zijn, dat de geheel uit sociaal-democraten bestaande arbeiders groep van den Raad van Beheer 'tot de be noeming van een Italiaanschen fascist als directeur van het Internationale Arbeidsbu reau zou willen medewerken. Waarschijnlijker is het dat een der tegen woordige onderdirecteuren van het Interna tionale Arbeidsbureau tot directeur zal wor den benoemd. De oudste van hen is de Ier Phelan; de beide anderen, de Amerikaan Winant en de Franschman Tixier, zijn pas enkele jaren hier in dienst. Butler schijnt aan den Amerikaan de voorkeur te geven; o.a. ook uit dezen grond, dat de belangstel ling voor de Internationale Arbeidsorganisa tie in Amerika zooveel grooter is geworden, terwijl deze juist in Europa door het uittre den van Duitschland en Italië is verzwakt. Butler acht daarom raadzaam, dat op den Franschman Albert Thomas en den En gelschman Harold Butler thans een niet- Europeaan, en dan waarschijnlijk een Ame rikaan, als leider van het Internationale Arbeidsbureau volgen zal. Het ontslag van Butler, die in de zes jaren gedurende welke hij de opvolger van Albert Thomas was er in geslaagd is het vertrouwen van alle drie groepen der Internationale Ar beidsorganisatie (regeeringen, (werkgevers, arbeiders) te behouden, heeft natuurlijk de belangstelling voor de eigenlijke punten dei- agenda wat afgeleid. "Verschillende nieuwe initiatieven werden echter wederom geno men. iZoo zal in het najaar een deskundigen commissie hier bijeen komen om een model reglement ter verhooging van de veiligheid der arbeiders in de steenkolenmijnen op te stellen. Verschillende andere besluiten be troffen de belangen van verschillende groe pen van niet-industrieele arbeiders: de land- bouwarbeiders, de intelleetueele arbeiders, het kantoor- en handelspersoneel. Het belangrijkste waren de besprekingen in den Raad van Beheer over de resultaten der in Maart hier gehouden Conferentie ter bevordering van de landverhuizing naar Zuid Amerika. De Raad vereenigde zich met alle voorstellen dezer conferentie, die ten doel hebben, dat goede voorbereiding van plan nen de emigratie van Europeesche landbouw- anbeiders voor kolonisatiedoeleinden naar Zuid-Amerika zal vergemakkelijken. Daar voor zal echter financieele medewerking uit kapitaalkrachtige landen noodzakelijk zijn. De Raad van Beheer gaf aan directeur Butler de opdracht 2ich met het Volkenbondssecre tariaat in verbinding te stellen over de vor ming eener permanente internationale emi gratie-commissie met ook financieele des kundigen in haar midden. Deze commissie zal, zooals de Poolsche regeeringsgedelegeer- de Komarnicki zeide, die voor zijn land veel nut van deze plannen verwacht, nu eens geen nieuwe studiecommissie moeten worden, doch concrete landverhuizingsplannen moeten helpen verwezenlijken! zooals men weet. was onze landgenoot ir. R. A. Verwey de voor zitter dezer landverhuizingsconferentie, die een zoo belangrijijke nieuwe arbeidstaak voor de Internationale Arbeidsorganisatie heeft geopend. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. MAATREGELEN TEGEN GEMENGDE HUWELIJKEN IN DE ..OSTMARK". WEENIEN, 3 Mei (Reuter). Teneindft te voorkomen dat Ariërs in het huwelijk tre den met Joden hebben de ambtenaren van den burgerlijken stand en de priesters op dracht in het vervolg de ondertrouw en het voltrekken van het huwelijk zelf tegen te houden, indien een van de partijen niet- Arisch is. Op het oogenblik is dit bij decreet geregeld, in afwachting van het in overeen stemming brengen van de Oostenrijksche huwelijkswetten met de Duitsche. HAAIC PROGRAMMA DONDERDAG 5 MEI HILVERSUM 1, 1875 M. en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 KRO-orkest en gra mofoonmuziek. 2.00 Handwerkles. 2.55 Gra mofoonmuziek. 3.00 Voor de Vrouw. 3.40 Gra mofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.4ó Gramo foonmuziek. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Rotterdamsch Pianokwartet en Gramo foonmuziek. 6.40 Causerie over Lichamelijke ontwikkeling. 7.00 Berichten. 7.15 Journalis tiek weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Be richten ANP. 8.15 Christ. Muziekgezelschap „De Bazuin" en Gramofoonplaten. 9.00 Medi sche causerie. 9.30 Vervolg concert en gramo foonplaten. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Orgel spel. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoon muziek. 11.15 Vervolg orgelspel. 11.40 Gramo foonmuziek. ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM H, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Gramofoonmuziek. T0.3Q Omroep orkest. 11.00 Kniples. 11.30 Omroeporkest en solisten. 12.30 Kovacs Lajos' orkest, duo „Ja" en Gramofoonplaten. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 De Twilight Serenaders en solisten. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gramo foonmuziek. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Aeo- lian-orkest. 6.30 Sportcauserieën. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Concertgebouw-orkest, het Ver sterkt Toonkunstkoor, Jongenskoor en solis ten. 9.50 Pianovoordracht. 10.15 Cabaretpro— gramma. 11.00 Berichten ANP. Hierna: het AVRO-Dansorkest. 11.40—12.00 Orgelspel. DROITWICH, 1500 M. Welsh orkest en soliste. 11,50 Radiotooneel. 12.20 Dansmuziek (gr. pl.) 12.501.20 Het John MacArthur kwintet. 2.102.30 Causerie: Off Duty. 2.35 Stedelijke orkest Bournemouth en solist. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.20 Reg. King's orkest. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Be richten. 5.40 Causerie; The Death of Napoleon. 6.00 BBC-Northem orkest en soliste. 6.50 Revue-programma. 7.50 Causerie: Transport. 8.20 Berichten. 8.40 Variété-programma. 9.20 Korte Kerkdienst. 9.40 BBC-Theater-orkest. 10.35 Oscar Rabin en zijn Band. 10.5011.20 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.558.05. 9.30 en 10.00 Gramofoonmuziek 11.40 Giardino-orkest (Om 12.50 zang). 3.20 Zang. 4.20 Radiotooneel. 7.35 Pianovoordracht. 7.50 Nationaal Orkest. 9.5510.05 Gramofoon muziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Omroep-Amu- sementsorkest. 9.20 Koorconcert. 11.20 Fa- brieks-orkest. 12.35 Kurhessisch Landesorkest Kassei. 1.30 Populair concert. 3.20 Omroep orkest. 6.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Omroep orkest, - koor en solisten. 9.35 Gramofoon muziek. 9.5011.20 Omroepkleinor'kest en so list. BRUSSEL, 322 M. 11.20 en 12.30—1.20 Vroolijk programma. 4.20 Omroepsalonorkest en gramofoonmuziek. 5.50 en 6.22 Gramofoonmuziek. 7.20 Radiotooneel. 8.20 Omroeporkest en Gramofoonmuziek. 9.30 10.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Omroepdansorkest. 11.50 Gramofoon- muziekmuziek. 12.30 Omroepdansorkest. 12.50 1.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Kouznetzoff- orkest. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.35 Vioolvoor dracht. 6.05 Zang. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.20 Zang met toelichting. 7.50 Omroeporkest, Kapel der Grenadiers en solisten. (8.358.50 Reportage) 10.00—10.20 Omroepdansorkest,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7