Correcte Pasvorm VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Opnieuw devaluatie van den franc. Koning Leopold peetvader van Prinses Beatrix. IJMUIDEN Een 40-jarige jubilaris aan de Papierfabriek. De heer F. de Vos gehuldigd. De moeilijkheden in de haring- visscherij. Naar aanleiding van de moeilijkheden die [zijn ontstaan in de haringvisscherij. waarbij J de visschers en reeders van Scheveningen, [Katwijk en Vlaardingen zijn betrokken, heeft J de rijksbemiddelaar, prof. dr. A. C. Josephus JJitta. den reeders verzocht het monsteren ge [durende een week op te schorten, en onder- Onder groote belangstelling is gisteravond iU"?Soe?enkT??rJe?n de beer F dc- Vos. baas in de afdeeling Mecha- y h !f nische Werkplaats, gehuldigd ter gelegenheiddepartemente van Sociale Zaken te houden, van zijn 40-jarig dienstjubileum bij de N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken der Fa. Van Gelder j BEVERWIJK Des morgens werden de jubilaris en zijn echtgenoote ontvangen op het directiekan toor, waar de heer Joan H. A. Kruimel, in bij- i i zijn van de heeren J. Smit en Ir. Staring, pro- J UpriClltlIlg CI1 instaildllOlKllllg van curatiehouders, den jubilaris in waardeerende woorden toesprak, daarbij namens de directie een haard, alsmede de gebruikelijke enve loppe aanbiedend. Na het einde van den werktijd vond de hul diging van den jubilaris plaats in het schaft lokaal, waar buiten de naaste familie een groote schare belangstellenden waren. Allereerst voerde het woord de heer K. Stam- mis, die als oudste van de ondergeschikten on der veel waardeering voor den jubilaris namens het personeel en chefs der M. W. e.a. een keu rig dressoir, een rooktafel en bloemen, aan bood. De heer Ir. W. A. Staring, chef der M. W., zeide namens de leidende personen in deze af deeling, de kwaliteiten als baas van den heer De Vos zeer te kunnen apprecieeren, vooral een R.-K. Daghuishouriscliool. In aansluiting op het elders in ons blad ver melde schrijven van B. en W. aan den raad inzake de oprichting van een R.K. daghuis houdschool laten we hier het slot van het praeadvies van B. en W. volgen. B. cn W. adviseeren gunsti; Ook B. en W. zijn deze overtuiging toege daan en meenen, dat, gezien de samenstelling der bevolking van onze gemeente en van de gemeenten in haar naaste omgeving, naast de bestaande openbare huishoud- en industrie school, de stichting van een soortgelijke school op R.K. grondslag de gelegenheid tot het ontvangen van huishoudonderwijs overeen- waar de jubilaris ïfiet den tijd meeging, een J komstig de behoefte zou verruimen. goede „feeling" had voor organisatie en een goed organisatorisch talent bezat. Spr. wenschte den jubilaris toe, dat hij nog lang in het bedrijf mocht blijven en nog veel met hem mocht samenwerken Ir. J. M. de Muinck Keizer, sprekende na mens de afdeeling cellulosefabrieken, waar de Jubilaris een groot deel van het technisch werk leidt, zeide, dat de heer De Vos een man was met goed humeur en een weloverwogen, ge zond oordeel, waarvan altijd een goede prettige samenwerking de resultaten waren. Ook de heer De Muinck Keizer zag met groote voldoening op de prestaties van den'jubilaris. Spr. bood den lieer De Vos bij zijn verworven rooktafel een prachtige tabakspijp en een hoe veelheid geurige tabak aan. Voor deze huldebetuigingen, die telkens met een warm applaus werden beloond, bracht de jubilaris dank voor de fraaie geschenken en voor het gesprokene, vertrouwende, dat het hem gegeven mocht zijn nog lange jaren te mogen werken tot groei en bloei van de fa briek. PRINS ZAL DEZE WEEK HET ZIEKENHüfS VERLATEN. Naar we vernemen, zal de Stormvogel Prins, wien in de ontmoeting Blauw WitStorm vogels een ongeval overkwam, het Burgerzie kenhuis te Amsterdam, waar hij dan 2 we ken verpleegd zal zijn. waarschijnlijk aan het einde dezer week verlaten. BIJEENKOMST OXFORD GROEP De Oxfordgroep hield gisteravond een bij- I eenkomst in Thalia, die zoo druk bezocht was, J Aipirmns (Fno- x) dat men de beschikking noodig had over de j Atlanta (Fin) Eerst nu de openbare school een goede huisvesting heeft verkregen, zal zij zich ten volle kunnen ontwikkelen. Er behoeft geen vrees te bestaan, dat zij noemenswaardig nadeel zal ondervinden van een zuster-in- richting op anderen grondslag, daar in den loop der jaren slechts een zeer gering aantal R.K. leerlingen van het gemeentelijk onder wijs heeft gebruik gemaakt. De totstandko ming eener bijzondere school, zou naar de meening van B. en W. slechts dit gelukkige gevolg hebben, dat voor een zeer aanzienlijk deel der bevolking van Beverwijk en nabu rige gemeenten de gelegenheid zou ontstaan tot het genieten van huishoudonderwijs over eenkomstig haar wenschen. Het spreekt vanzeif. dat de tegenwoordige huisvesting der gemeentelijke huishoud- en industrieschool niet zoodanige capaciteit heeft, dat zij in staat zou zijn om, gesteld dat deze bijzondere wenschen niet bestonden, alle leerlingen uit deze kringen mede op te ne men. In dit verband zij nog opgemerkt, dat alsdan de reeds bestaande R.K. avondhuis houdschool zou worden gecombineerd met de te stichten onderwijs inrichting. Deze avond school werd op 1 September 1937 ondanks haar zeer gebrekkige huisvesting bezocht De prijs van ons modern maatwerk is LAAG De waarde die het ver tegenwoordigt is HOOG Joh. Meijer alléén Kennemerlaan 36 TELEFOON 4455 IJMUIDEN KLEERMAKERIJ EN HEERENMODES (Adv. Ingez. Med.) door 66 leerlingen, waarvan er 48 uit onze ge meente afkomstig waren. Van de inspectrice van het Nijverheidsonderwijs hebben B. en W. vernomen dat in het bijzonder het lokaal, dat voor kooklessen e.a. dienen moet, zoo onvoldoende is. dat bestendiging daarvan kwalijk kan worden gedoogd. Tenslotte wordt nog opgemerkt dat door de in de komende jaren in deze omgeving te ver wachten sterke uitbreiding der bevolking het aantal dergenen, welke zich voor het ontvan gen van huishoudonderwijs zullen aanmel den evenredig zal toenemen. Hierbij moet ook niet uit het oog worden verloren, dat zoodanige school de aantrekke lijkheid onzer gemeente als centrum van Mid- den-Kennemerlahd en niet minder als woon- gemeente zeer zal ten goede komen. Zal onze ;emeente zich als zoodanig kunnen handha ven, dan moet zij zorgen, in allerlei behoeften der bewoners van omliggende gemeenten, in het bijzonder wat het onderwijs betreft, te kunnen voorzien. En aangezien een R.K. Huishoudschool in verren omtrek niet be staat, en voorts gebleken is, dat de bestaande openbare school blijkens ervaring in het al gemeen niet door R. K. leerlingen wordt be zocht hoezeer dit ook door een der leden van het college wordt betreurd, zijn B. en W. van oordeel, dat het op den weg onzer gemeente ligt, haar medewerking om tot oprichting van zoodanige school te komen, te verleenen. B. en W. stellen den Raad derhalve voor: noo dig te verklaren de oprichting en instandhou ding van een huishoud- en industrieschool met daaraan verbonden avondhuishoudschool voor meisjes, uitgaande van het R.K. Kerkbe stuur van de H. Agatha te Beverwijk. ZWEMMEN. WEDSTRIJDEN ZWEMCLUB HAARLEM. Op Woensdagavond 18 Mei worden door de Zwemclub Haarlem in Stoop's Bad onderlinge zwemwedstrijden georganiseerd. SCHIP beide zalen. Altona (Du.) De leiding berustte bij Ir. Blankenberg. Vele Alkmaar (Ned j der aanwezigen getuigden op de bij de Ox- j Amstelkerk (Ned.) fordgroep gebruikelijke wijze van hun kennis- jAiax (Ned.) making met God en vertelden, meestal in -- eenvoudige bewoordingen, welk een groote verandering deze kenmerken in hun denken en hun leven teweeg had gebracht. j Achilles (Ned.) Ariadne (Ned.) Crediet voor extra hulp aan werkloozen. I Voor B-steun 5.70 per wei'klooze. De minister van Sociale Zaken heeft burgemeester en wethouders bericht, dat ook in 1938 extra hulp aan werkloozen kan wor den verstrekt in den vorm van kleeding, dek- [Cottica (Ned.) Barneveld (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) x) Breda (Ned.) x) Bintang (Ned.) x) British Progress (Br.) Boskoop (Ned.) x) Buccinum (Noor) x) Douro (Ned.) VAN Venn, aankomst LAATSTE BERICHT Clytoneus (Eng.) x) Coulbeg (Br.) x) Choucer (Br.) Gracefield (Br.) king en schoeisel. Over het kalenderjaar 1938 mag per ge meente ten hoogste worden besteed een be drag. gelijk aan het gemiddelde aantal werk loozen over de eerste tien maanden van 1937, dat als werkzoekende bij de Arbeids beurs was ingeschreven, vermenigvuldigd met f 5.70. Het gemiddelde aantal werkloozen, bere- kend overeenkomstig het vorenstaande, be- Euryfochus (Eng.) x) draagt 2143. Van het bedrag van f 5.70 per Eemland (Ned.) werklooze komt f 2 ten laste van de gemeen- Essen (Du.) te en f 3.70 voor rekening van het rijk. Eurymedon B. en W. stellen in verband hiermede den raad voor. een crediet toe te staan van 2143 x f 2 f 4286. Colombia (Ned.) Chr. Huygens (Ned.) x' Cl. Macilwraith (Br.) Cordillera (Du.) x) Crijnssen (Ned.) Caribia (Du.) x) Defender (Br.) Enggano (Ned.) x). Flintshire (Eng.) x) Federiko Glavic (J.S.) ROTTERDAMSCHE HAVENKRONIEK. [Ganymedes (Ned.) Glenfinlas (Br.) j Grootekerk (Ned.) Ons werd toegezonden de Rotterdamsche Havenkroniek, Tijdschrift gewijd aan de be-jHamm (Du.) langen van de haven van Rotterdam, uitge- i Heemskerk (Ned.) x) geven door Nijgh en van Ditmar, Rotterdam, [Heidelberg (Du.) met medewerking van het gemeentebestuur j ,Ned van Rotterdam, de Stichting „Havenbelan- jagersfontein (Ned.) x) gen' en het Rotterdamsche Bedrijfsleven. Ook dit tweede nummer van de kroniek is J Laurent Meeus (Belg) uitstekend verzorgd. Tal van fraaie foto's ge- j Leonian (Br.) ven een duidelijk beeld van het machtige I Rotterdamsche wereldbedrijf met zijn vele kranen en grijpers, die Rotterdam tot een Melampus (Nea.) xj der snelste, misschien wel de snelste haven I SSr van de wereld hebben gemaakt. Het is de lM- L' G^'andris (Gr.) snelheid van de haven, waarop in dit nummer in het bijzonder de nadruk wordt gelegd. Aan- Oberon (Ned.) getoond wordt bijv. dat terwijl in 1930 de gemiddelde verblijftijd van een zeeschip in de haven van Rotterdam nog 5 dagen be- Poelau Bras (Ned.) x) Poelau Tello (Ned.) x' Patricia (Du.) droeg, deze in 1937 nog slechts 3 dagen was. Vnnr het. overladen van kolen heeft, men eens I .Vt Voor het overladen van kolen heeft men eens een snelheid van 1400 ton per uur gehaald! AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 5 MEI Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Palace Familie Cinema: „De Boekanier" „De groote Gambini" 2 en 8.15 uur. Polyphemus (Ned.) x) Reggestroom (Ned.) Ruth (Noor) Randfontein (Ned.) x) Rosafred (Zw.) [Springfontein (Ned.) Singkep (Ned.) en Stella (Ned.) |Salland (Ned.) x) Rembrandt Theater: „Een pracht exemplaar |szent Gellert (Hong.) van een man", 2.30, 7 en 9.15 uur. Soemba (Ned.) Frans Hals Theater: „Paarlen van de Kroon" 2.30, 7 en 9.15 uur. superga (Ital.) x) Luxor Sound Theater: „Het meisje in de taxi", 2.30, 7 en 9.15 uur. Titus (Ned.) Spaarne Theater: „Beschuldigd" en „Amor Triton (Ned.) in het warenhuis". [Trajanus (Ned.) Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. [Tiberius (Ned.) Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdagsl [Theseus (Eng.) x) van 3—5 en 7—9 uur. Theseus (Ned.) Frans Hals Museum: TentoonstellingTabian (Ned.) x) „Kunst zij ons Doel", 10—4 uur. [Takoradian (Br.) Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op 1] k k (Du. werkdagen van 11—3 uur behalve 's Maan- UCKermarB dags. Toegang vrii. Batavia Necochea (via R'dam), Ned. Indië Chili W. Afrika Danzig Midd. Zee Pireaus Chili (via 'L'poöl) Zuid Afrika Chili Batavia Abadan Chili Texas City West Indië Batavia Rangoon Bassein Rangoon West Indië West Indië Batavia Burma Hamburg Hamburg Pto Barrios Rangoon Batavia Batavia Z. Amerika Ned. Indië Batavia Japan La Plata Midd. Zea (via R'dam) VRIJDAG 6 MEI Fians Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel", 104 uur. Bioscopen, nieuw programma. Vulcanus (Ned.) Virgilla (Noor) Van Rensselaer (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) Zijpenberg (Ned.) Japan Ned. Indië Zuid Afrika Batavia Bourgas Zuid Afrika Houston West Afrika Batavia Hamburg W. Afrika (via R'dam) La Plata Midd. Zee Batavia Batavia West Indië West Indië Ned, Indië W. Afrika (via R'dam) Texas-City Z. Afrika Sundsvall Zuid Afrika Batavia Alexandrlë Zuid-Amerika Philippeville (v. IJm.) Batavia Pt. Arthur Midd. Zee Hamburg Midd. Zee Alexandrië Batavia Stettin Batavia West Afrika Ned indië Hamburg Port Arthur West Indië Japan Santa F« 15 Mei 28 April van Port Said. 8 Mei 3 Mei van Niton. 30 Mei 2 Mei van Colombo. 26 April van Callao. 3 Mei van Takoradi. 10 Mei vertrekt 7 Mei. 20 Mei 2 Mei van Napels. 3 Mei van, Algiers. 18 April van Cristobal. 4 Mei te Antwerpen. 30 April van Arica. 22 Mei 3 Mei te Odessa. 11 Mei 26 April van Port Said, 30 April te Corral. 7 Mei 4 Mei van Land's End. 1 Mei van Pto Barrios. 19 Mei 20 April van Belawan. 19 Mei 21 April van Colombo. 18 Mei 30 April van Port Said. 18 Mei 23 April van Colombo. 4 Mei 30 April van Madeira. 8 Mei pass. 2 Mei Azoren. 7 Juni vertrekt 11 Mei. 28 April te Rangoon. 8 Mei vertrekt 7 Mei. 8 Mei vertrekt 7 Mei. 28 Mei vertrekt 7 Mei. 16 Mei 1 Mei van Pt.- Said. 16 Mei 3 Mei van Algiers. 8 Mei 2 Mei van Gibraltar. 15 Mei 29 April van Bahia. 9 Juni 1 Mei van Padang. 16 Juni vertrekt 7 Mei. 15 Mei l Mei van Gibraltar. 4 Mei 21 April van Dakar. 8 Mei 3 Mei van Gibraltar. 7 Juni 3 Mei van Singapore. 2 Mei van Dalny. 23 Mei 1 Mei van Port Sudan. 2 Mei van Marseille. 25 Juni in lading. 18 Mei 2 Mei van Stamboul. 4 Mei van Beira. 4 Mei 16 April vertrokken. 28 April van Burutu. 17 Mei 27 April van Colombo. 12 Mei vertrekt 7 Mei. 30 April van Las Palmas. 26 Mei 23 April van Buenos Aires. 6 Mei 3 Mei van "Quessant. 5 Mei 4 Mei van Londen. 4 Mei vertrokken. 13 Mei 1 Mei van Port of Spain. 24 Mei 5 Mei van Curasao. 25 Mei 26 April van Padang. 8 Mei 27 April van Dakar, 4 Mei 16 April vertrokken. 2 Mei van Port Natal, heden 26 April vertrokken. 8 Mei vertrekt 7 Mei van Hamburg, in lading. 6 Mei 3 Mei van Malta. 27 Mei 2 Mei van' Santos, in lading. 1 Mei van Padang. 9 April van Beaumont. 6 Mei 4 Mei van Ouessant. 6 Mei 5 Mei vertrokken. 23 Mei 3 Mei te Catania. 2 Mei te Izmir. 3 Juni 3 Mei van Padang. 10 Mei vertrekt 7 Mei. 2 Juni 2 Mei van Singapore. pass. 2 Mei Finisterre 3 Mei van Marseille. 6 Mei 5 Mei vertrokken. 16 Mei 27 April vertrokken. 2 Mei van Paramaribo. 1 Mei van Penang. 5 Mei te Antwerpen. Besluit werd genomen in overeenstemming met de Britsche en Amerikaansche regeeringen. GISTERAVOND heeft de Fransche minister-president Daladier voor de radio een toespraak gehouden, waarin hij o.a. mede deelde, dat de regeering besloten heeft den Franc te stabili- seeren op een basis, die de regeering in staat zal stellen hem doel treffend te verdedigen. Dit besluit, aldus Daladier, is genomen in volledige overeenstemming met de Engelsche en Amerikaansche regeeringen, wien spreker dank zegde voor hun medewerking Daladier deelde niet mede op welken koers de franc gestabiliseerd zal worden. Hij stelde zich er mede tevreden aan te duiden, dat men den koers, dien hij voor heden heeft vastgesteld, niet zal te boven gaan. Naar te Parijs verluidt zou de devaluatie van den franc acht tot negen procent bedragen. Een officieele beslissing zal echter eerst over enkele dagen worden genomen. Aan de rede van Daladier is het volgende ontleend: De regeering, die ik sedert drie weken leid, heeft van haar vorming af voor twee groote moeilijkheden gestaan, die een onmiddellijke oplossing eischten. Daladier. Allereerst moest de sociale vrede, de vrede tusschen de Franschen hersteld worden. Wij hebben dus de sociale conflicten geregeld. De groote stakingen zijn geëindigd, dank zij den goeden wil van werkgevers en werknemers. Het werk is hervat. De tweede moeilijkheid f van buitenlandsche aard. Zij stond in verband met de verdeeldheid in een Europa, dat niet ophield zich te bewapenen terwijl het zich aaneen moest sluiten. Op de conferentie te Londen heb ik de oprechte en loyale overeen stemming" tusschen Frankrijk en Groot Brit- tannië, die de waarborg vormt van de vrij heid en den vrede, kunnen versterken. Nauwelijks teruggekeerd uit Londen moest ik de economische en financieele moeilijkhe den onder oogen zien. Ik wil vandaag, even als altijd, het land de geheele waarheid zeg gen. Deze waarheid is als volgt. „Bloedarme huishouding", Onze huishouding is diep getroffen. De wet tige winst heeft de neiging te verdwijnen, de gedeeltelijke werkloosheid in de fabrieken neemt toe, onze handelsbalans verarmt, onze. productiestatistieken blijven een onderwerp van vernedering voor de Franschen vormen., De waarheid is, dat met deze bloedarme huis houding de staatsbegrooting onvermijdelijk een tekort oplevert, dat de behoeften van de schatkist de spaarders uitputten, het open baar crediet schaden, het particulier crediet droog leggen en het monetair crediet be dreigen. De voor het lot van het land verantwoorde lijke regeering kan niet dulden, dat een zoo ernstige toestand voortduurt. Er kan geen sprake zijn van leerstellingen of proefnemin gen. Orthodox of stoutmoedig, edelmoedig of wreed, iedere maatregel, die rechtstreeks moet medewerken tot het welzijn van het land, is een noodzaak. Iedere maatregel, die niet rechtstreeks van belang is voor het openbaar welzijn, is over bodig. Zoo is de geest, die de actie, welke wij hebben ondernomen, bezielt. Aan deze actie ligt ten grondslag een be roep op het vertrouwen des lands. Voor een politiek van duurzaam vertrouwen echter moet eerst een monetair peil worden vastgesteld, dat in overeenstemming is met onze lasten en dat niet telkens weer in twijfel wordt getrok ken, een peil, dat eindelijk den Franc beveiligt tegen de sinds jaren tegen hem ontketende aanvallen. Daarom heb ik, zonder mij te bekom meren om critiek, maar er van over tuigd, mijn plicht te doen jegens het land, besloten onze munt te stabili- seeren op grondslagen, waarop hij* doeltreffend zal worden verdedigd. De Fransche regeering heeft dus, in vol komen overeenstemming met de Amerikaansche en Engelsche regee ringen, wien ik dank zeg voor haar loyale en hartelijke medewerking, be sloten over te gaan tot een aanpassing van den franc aan een koers, die de gelegenheid zal bieden hem zegevie rend te verdedigen. Dit besluit is genomen binnen het kader van de driemogendheden-overeenkomst, waaraan de Fransche regeering krachtig ge hecht blijft. Men zal den koers, dien ik voor morgen heb vastgesteld, niet te boven gaan. De spaarders zullen dus in onze nationale munt kunnen beleggen zonder te vreezen voor een nieuwe vermindering en zelfs veeleer een vergroote waarde voor den franc kunnen ver wachten. Op deze wijze zullen wij kunnen voortgaan met het wederopbouwwerk, dat den Franschen een krachtsinspanning in vi-ijheid oplegt. De eerstvolgende defensieleening zal allen Franschen de gelegenheid geven in vol bewust zijn een volksstemming voor hun vaderlands liefde te houden. De overige wetsdecreten brengen niet al leen een verhooging der belastingen, maar vormen een geheel van maatregelen, die de ontwikkeling begunstigen van de productie, den wisselkoers, de geldcirculatie, de uitvoering van belangrijke werken en de opening van groote werkplaatsen, die van belang zijn voor het geheele nationale leven, aangezien zij niet alleen ontworpen zijn voor de groote steden maar ook voor het verder afgelegen land. Wij stellen u dit plan voor. dat verhinderen zal, dat de munt bloot staat aan onophoude lijke aanvadllen en dat in staat zal stellen de voor de landsverdediging noodige goudvoor raad te behouden. Wij hebben er de voorkeur aan gegeven een beroep te doen op den moed der Franschen in plaats van ons te laten mee voeren dóór den stroom naar de rotsen. Orde cn arbeid. Ons hoogste doel is den Franschen arbeid tot ontwikkeling te brengen de wet der democratie is de wet der krachtsinspanning. Geen nieuwe schom melingen van den munt, geen nieuwe uitgaven, geen nieuwe lasten, vrede in het binnenland als voorwaarde voor den vrede naar buiten, ziedaar wat wij willen. Veel woorden zijn niet noodig om de Franschen te doen be grijpen, dat het oogenblik is gekomen tot aaneensluiting in orde en arbeid. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Noordoostelijken tot Noordwestelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen in het Noorden, in het Zuiden waarschijnlijk droog weer. iets koeler overdag BAROMETERSTAND Hoogste 771.4 m.M. te Stornoway. Laagste 750.6 m.M. te Ingö. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 55 F. Laagste hedennacht 44 F. Hoogste heden 48 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 767 m.M, Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Vrijdag v.m. 7.31 uur; n.m. 8.10 uur. Zaterdag v.m. 8.43 uur; n.m. 9.25 uur. Zondag v.m. 10.01 uur; n.m. 10.43 uur. Naar het Belgische Telegraaf-Agentschap verneemt, heeft Koning Leopold de uit- noodiging van Prinses Juliana en Prins Bernhard, om peetvader te zijn van Prinses Beatrix, aanvaard. Koning Leopold zal de doopplechtigheid op 12 Mei in Den Haag bijwonen SANTPOORT SCHAKEN. De returnmatch door de schaakclub „Sant poort" op 3 Mei gespeeld te Spaarndam te gen de schaakclub „Ons Genoegen" aldaar, eindigde met een overtuigende overwinning van „Santpoort", nl. met 71/»ZVz. Aan de 11 borden werd als volgt gespeeld. „Santpoort„Ons Genoegen". F- AbspoelW. Kok 10 P. ScheepmakerA. v. Leeuwen 10 E. HomanA. Notenboom 01 Meindert de GrootW. in 't Veld 10 K. DoornbosC. v. Bodegom 1—0 H. de KleerCh. Warmerdam 10 J. v. Dijk—C. Stolk 1—0 P. VisserA. J. Beyersbergen 01 K. NederlofJ. Willemsche 1—0 Jac. de WaalJ. Plas 01 P. v. d. Horst—KI. Vreeken Vs—Vz V/z—V/2 PURMERENDER MARKTBERICHT. Purmerend, 3 Mei 1938. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 20 par tijen, wegende 62.000 K.G. Handel goed. Hoog ste prijs f 21.50. Kleine boerenkaas aanvoer 1196 kg. f 1.231.31 per kilo. Runderen totaal 475 stuks. Vette koeien 190, 6372 per kilo, matig. Gelde koeien 200, 150—240 per stuk, matig. Melkkoeien 50. 180300 per stuk, matig. Stieren 35, 5460 per kilo, matig. Paarden 16, 70195 per stuk, stug. Vette kalveren 26, 30 60 per kilo. matig. Nuchtere kalveren voor de slacht 949, 5—12 per stuk. matig. Nuchtere kalveren voor de fok 1118 per stuk, matig. Vette varkens voor de zouterij en voor de slacht 131 52—54 per kilo, matig. Magere var kens 54, 26—40 per stuk, stug.' Biggen 321, 1524 per stuk, stug. Schapen 607, 17—32 per stuk, matig. Bokken 114, 3—13 per stuk. matig. Lammeren 142, 812 per stuk. matig. Jonge Hanen 0.55—0.60. Eendeieren 2.70 per 100 st. Noord-Holl. Blauwen 7100. 0.85—0.86 per kilo (Uitzonderingsprijs 0.86). Konijnen 0.50—1.70 per stuk. Eenden 1200, 0.30—0.70 per stuk. Dui ven 0.40 per paar. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Aanvoer 125.000 Eendeieren, prijs f 2.90 a 1 3. 100.000 Kippeneieren 65-66 K.G. f 3.20 a f 3.25, 63-64 K.G. f 3.20 a f 3.25, 60-62 K.G- f 2.95 a f 3.10. 58-59 K.G. f 2.90 a f 3, 56-57 K.G. f 2.80 a f 2.90. 53-55 K.G. f 2.75 a f 2.35.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2