HET NIEUWE AVONDBLAD 23e JAARGANG No. 157 VRIJDAG 6 MEI 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week \2lh ets., per maand 52Va cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kantoor Kerinemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratisi Ongevallenverzekeringvoor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000— overlijden s 400—, verlies van hand, voet ol oog ƒ200—, beide leden duim flOO—één lid duim ƒ50—, alle leden wijsvinger ƒ60—, f fflo bi? verdrSmSdoÓ dniV i vm=cr cen twee lede,n„„a"deren vin6'er 5—, arm- of beenbreuk 30—, enkelbreuk 15—, polsbreuk 15— Opvarenden van vlsschers-, marinevaartuigen enz. {r— r—JsLiTav- door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog aizonüeihjke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Christ. Muziekvereeniging „Wilhelmina". Een goedgeslaagde propaganda-avond. In het R.K. Verenigingsgebouw Mahustraat heeft gisteravond een goed geslaagde propa- ganda-avond van de Chr. Muziekvereeniging „Wilhelmina" plaats gehad. Voor dezen avond was veel belangstelling. Het gebouw was ge heel bezet, toen de voorzitter, de heer Kr. Brouwer, den avond opende. Het eerste gedeelte van den avond kan ge noemd worden," de muzikale helft, terwijl het tweede gedeelte meer aan vrolijkheid was ge wijd door de opvoering van een blijspel. Na de opening werd eerst een koraal ten gehoore gebracht gevolgd door Hommage a L'Union van L. Marchand, Le Roi s'amuse, van L. De- libes en Les deux Pigeons van André Messages. Al de uitgevoerde nummers werden met groote aandacht gevolgd. Na de pauze, waarin een verloting werd ge houden werd opgevoerd een blijspel in drie bedrijven getiteld: Polly Perkins. Met dit blij spel wisten de spelers veel bijval te oogsten. Het was voor dezen avond ook een goed ge kozen stuk. Het speelt in Engeland. De jonge v/eduwe Calthorpe, mej. M. de Krijger, heeft op haar reis naar Amerika kennis gemaakt met een schatrijken Canadees Winkley ge naamd. Zij wil, als jonge weduwe met zoo'n ouden man geen huwelijk aangaan. Toen de oude Canadees gestorven was stond, in zijn testament dat zijn geheele nalatenschap, drie en een half millioen, zou worden uitbetaald aan zijn neef Fergus Wimbush, (de heer Mole naar), indien deze zou trouwen met de we duwe, die hij dan de helft der erfenis moest uitkeeren. Mevrouw Calthorpe die dit ver neemt doet zich, als Fergus Wimbush op be zoek komt om kennis te maken, als dienstbode Polly Perkins voor. Twee zusters van de ver momde Polly, waarvan een kennis heeft aan haar neef Robert Gelmou, zijn met hun allen bezig om de zaak tot stand te brengen, van wege „de mappen". Het gevolg is dat hieruit allerlei vermakelijke verwikkelingen ontstaan waardoor het publiek geregeld zit te schudden van het lachen. Het stuk werd vlot gespeeld en het daverend applaus was wel verdiend. Thalia verloonl: „Gebrandmerkt" Een beschouwing over deze film: De film behandelt, het geval van een arts, dien men van een moord op een patiënte be schuldigt. Ongetwijfeld is dit gegeven reeds meer tot een film verwerkt, maar wij kun nen zonder overdrijving zeggen, dat het in „Gebrandmerkt" op bijzonder fijngevoelige en suggestieve wijze gebeurd is. En weer wordt deze film, zooals de hiervoor behandelde, voor een groot deel gedragen door subliem spel. In dit geval van Warren William, die de rol van dr. Philip Wendel Jones speelt, en van den. grijzen Lewis Stone, in wiens handen de rol van advocaat Abiboth is. Wendel Jones is de man, die door de pu blieke opinie langzaam-aan onmogelijk ge maakt wordt. Hij wordt van moord beschul digd; bewijzen ontbreken en hij moet worden vrijgesproken. Maar evenzeer ontbreken hèm de bewijzen om de jury (en daarmee de groote „anen") te overtuigen, dat hij niet schuldig is. En dan blijkt, hoe wankel de positie van een dokter is en hoe weinig er voor noodig is, hem deze te ontnemen. Dan blijkt, dat zijn patiënten vergeten, hoe kundig en nobel deze man is dat zij, méér dan op zijn chirurgi sche talenten, hun vertrouwen gebaseerd heb ben op het vooze begrip, dat „reputatie" heet. En als die reiputatie een slag wordt toege bracht doordat de medicus in ee/n rechtszaak betrokken wordt, sluiten de patiënten hun deuren. In het patiëntenboek van dr. Jones komen steeds meer doorhalingen. De uit spraak van de jury kan niet verhinderen, dat er een net van verzinsels om den arts geweven wordt. Dr. Philip Wendel Jones moet gaan, wil hij niet van honger omkomen. Het is de uitbeelding van deze figuur, die de film groot maakt en Warren William tot een groot acteur stempelt. De uitbeelding van dezen verongelijkten arts is een wonderlijk- zuivere. Hier is geen haatdragend mensoh, hier is geen man, die met bitterheid en cy nisme in het hart wegtrekt; neen, bij dezen Wendel Jones wil het er niet in, dat de men- DE FüHItER IN ITALIë. Mussolini heeft Hitler Woensdagmiddag een bezoek gebracht op het Quirinaal, waar de Duitsche Rijkskanselier zijn intrek heeft genomen. sehen hem willen verguizen. Hij, die steeds voor de menschen geleefd en gewerkt heeft, die slechts met anderen en niet met zichzelf rekening heeft gehouden, kan niet gelooven, dat hij met één slag als dokter onmogelijk gemaakt wordt. Als hij na zijn ontslag uit zijn ziekenhuis, bij een volgende sollicitatie wordt afgewezen, gaat hij de trap af, langs de wachtende patiënten. Hij strijkt de kinderen over het haar, heeft een vriendelijk woord voor allen en merkt nauwelijks, dat achter hem de hoofden bij elkaar gestoken worden en dat men fluistert over den dokter, wiens naam op de voorpagina's der kranten ge noemd werd.-.-.-... - - In den regenachtlgen avond trekt Wendel Jones weg naar eën klein dorp. En daar ontmoet hij den man, die hem vertrouwt en wiens blik ruimer is dan die van de massa. Advocaat Abbott is in het dorpje Orchard Fork gaan wonen om er zijn laatste levens jaren door te brengen. De oude advocaat lijdt aan een ongeneeslijke ziekte en met -de rustige gelatenheid van den man, -die weet, dat zijn leven welbesteed is geweest, heeft Abbott besloten, dat zijn levensavond voor hemzèlf zal zijn. Een avond bij zijn open haard, met zijn boeken, zijn sigaren en zijn whiskey. In het stille dorp komen Abbott en Jones met elkaar in contact. Bij den advocaat vindt Jones een gezellige kamer, warmte en licht in den dokter vindt Abbott '11 man, met wien hij praten kan. Dan begint de arts een practijk in het dorp en binnen korten tijd. is „Dok" de man, die alles weet en alles heelt tot gebroken hon- denpooten toeen Maar Wendel Jones ervaart, dat de wraak van den verbitterden echtgenoot van zijn overleden patiënte hem zelfs in Ochard Fork achterhaalt. Het „nieuws" van 's dokters slechte reputatie lekt uit en dan openbaart zich weer de oude waarheid, dat de psycholo gie van de massa iets anders is dan de som der „psychologieën" der enkelingen. Een enkele uitzondering daargelaten vereeren de dorpelingen Dr. Jones, allen hebben iets aan hem te danken: de genezing van een hard nekkige kwaal, liet behoud van hun leven of wellicht de kwijtschelding van een schuld. Niemand der enkelingen zou dr. Jones een haar krenken maar nu het woord „moor denaar" gefluisterd wordt, nu een enkele belhamel de wraakgevoelens oproept en aan wakkert nu loopen allen mee. Zooals laf aards en vredelievend en door een bezeten menigte den oorlog in worden getrokken. Het zijn beklemmende tooneelen, als de redelooze menigte met brandende fakkels op trekt naar het huis van den dokter en hem gebonden meevoert naar de plaat-s, waar men hem lynchen wil. Maar het komt niet zoover. Advocaat Abbott verschijnt. Advocaat Ab bott houdt zijn laatste pleidooi. Hij spreekt de ma^sa toe. Rustig en zeker. „Hangen jullie Dok op", zegt hij. „Ga gerust je gang als hij schuldig is. Als hij een moordenaar is, zal ik jullie helpen den strop om zijn hals te doen. Maar kunnen jullie het tegenover God verantwoorden, als je hem doodt? Wéten jullie zéker, dat jullie de menschheid bevrijdt van een moordenaar? Jij daar, ouwe Harry, wat heeft Dok voor je gedaan? Hij heeft je rekening verscheurd, is het niet? En jij, John, zoo jij nog leven, als Dok er niet geweest was? Vragen jullie je geweten en je verstand en als je Dok schuldig oordeelt— wel, knoop hem op!" De mannen staan met gebogen hoofd en zwijgen. Door den donkeren nacht loopen Wendel Jones en Abbott naar huis. NOG UIT DE OUDE DOOS. Bij raadsbesluiten van 24 September 1913, 3 October 1922 en 1 December 1925 werden, in verband met hun toenmalig wethouder schap, benoemd tot onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand de heeren J. P. Handgraaf, W. Landeweert en K. H. Tuse- nius. Daar de reden, welke tot deze benoe mingen heeft geleid, reeds lang vervallen is, is hun in overweging gegeven, uit hun func tie ontslag' te vragen, waarmee zij hebben ingestemd. In verband daarmede stellen B. en W. voor, aan genoemde personen eervol ontslag te verleenen onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. STICHTING „JONG GELUK". Nieuwe kinderen kunnen zich opgeven! In onze groepen figuurzagen kunnen nog enkele flinke jongens meedoen die al goed kunnen zagen, dus geen beginnelingen. Aan meldingen a.s. Vrijdagavond om 7 uur aan het clubhuis bij de Ahornstraat. In de groep tuinieren, plant- en dierkunde 'kunnen nog enkele meisjes en jongens ge plaatst worden die graag een tuintje willen hebben.' Voor de goede orde' maken wij er nog even op attent dat kinderen die al in een andere groep zijn of waarvan de vader werlk heeft, niet mee kunnen doen. Aanmeldingen a.s. Zaterdagmiddag van 36 uur aan het clubhuis. Wij hebben vooral met de laatste uitbrei dingen voor enkele groepen nog nieuwe lei ders en leidsters noodig. Wie van de lezers van dit blad kan één of meer uren per week afstaan om onze jeugd van de straat te hou den en ze iets moois en goeds te leeren? Wij kunnen nog zeer veel menschen gebruiken voor groeps- en administratief werk. Aanmeldingen hiervoor bij de voorzitster mej. G. de Vries, Velserduinweg 151, I-Jmui- den-Oost. j; VELSEN JAARAVOND HOOGOVENSTATEN. Woensdagavond werd in de groote zaal der Pont-bioscoop de tweede Jaaravond van Hoogovenstaten gehouden. Te ruim acht uur sprak de voorzitter de heer A. Demmers het openingswoord en riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe daarbij zijn voldoening over de bevredigende opkomst uitsprekend. Toch vond spr. het jammer dat nog zoovele leden van Hoogovenstaten niet waren opge komen. De heer Demmers sprak zijn leedwe zen uit dat door sommige Katholieke leden critiek op het vorige week gespeelde nastukje „De twee blinden en de ezel" (een middel- eeuwsche klucht) was uitgeoefend. Als zou den daarin voor hen kwetsende passages voorkomen. Dit werd door den heer Demmers ten stelligste ontkend daar hoofdbestuur en Hoogovenstaten niets konden vinden wat daarop wees en ten allen tijde met ieders gevoelen rekeninig werd gehouden. Daarna hield Dr. van Leusen een inleiding' over het leekenspel „De roep van het Groot bedrijf". Deze inleiding is geen overbodige weelde, daar dit leekenspel geen bepaalde ge schiedenis weergeeft en de draad welke de aandacht gespannen houdt ontbreekt. Dit neemt niet weg dat het spel vlot van stapel liep en de costumeering zich uitstekend bij den inhoud van dit leekenspel aansloot welke inhoud reeds in het verslag van de eerste op voering in dit blad werd verteld. Een harte lijk applaus viel de opvoerenden aan het eind ten deel. Na de pauze werd door Hoogoven- statenkoor een Bewegingskoor uitgevoerd on der leiding van Els Keezer. Op waarlijk voor treffelijke wijze werd een drietal nummers ten beste gegeven n.l. a. Oefenstof, b. Vlagge lied, c. Etude, muziek Schumann. Daarna door Haarlemsch Koor a. De Strijders, (mu ziek Wolfgang Wijdeveld, b. Divertimenten, muziek Heinz Tobi in 3 deelen. Dit optreden was een afwisseling' welke door de aanwezi gen ten zeerste op prijs werd gesteld, wat door het hartelijke applaus na de nummers overtuigend bleek. Met een middeleeuwsche klucht „De twee blinden en de ezel" werd deze in alle opzichten goedgeslaagde uit voering besloten. Een gezellig bal hield nog velen geruimen tijd bijeen. DE GEMEENTE ALS HUISBAZIN. B. en W. stellen den raad voor hen mach tiging te verleenen om de woning Hadley- straat no. 51 te IJmuiden, aangekocht bij raadsbesluit van 25 Januari 1938 te verhuren voor f 5 per week onder nader door hen te stellen voorwaarden. Voorts stellen B. en w., teneinde tot ver huring van de woning de Ruijterstraat no. 120 te IJmuiden te geraken, welke woning reeds geruimen tijd ledig staat, den huur prijs te verlagen en te brengen van f 4.75 op f 4.50 per week. Theater De Pont. Paul Muni in „Ik ben een vluchteling", James'Allen wil in een constructiebedrijf zijn brood verdienen en hij verlaat zijn be trekking, waarin hij zich niet thuis gevoelt. Doch de gelegenheden zijn schaarsch, hij is meestal zonder werk en geld. Honger en el lende breken, zijn weerstand en in dien toe stand is hij gemakkelijk door een zwerver Pete genaamd, over te halen om van een spijswagen wat eetwaren weg te nemen. Doch Pete trekt een revolver, waarmee hij den eigenaar in bedwang- houdt, terwijl hij Allen beveelt', het geld uit het kasregister te nemen. Allen gaat daartoe slechts over als hij, be dreigd met Pete's revolver geen anderen uit weg ziet. Juist op dat oogenblik verschijnt de politie. Pete wordt neergeschoten en Allen vlucht. Hij wordt echter gevangen en veroor deeld tot tien jaar dwangarbeid als ketting ganger. Dan volgt een ontzettende tijd van een onafgebroken reeks verschrikkingen. Bij de minste aanleiding wordt hij met de zweep af geranseld en meedoogenloos tot werken aan gedreven tot aan de grens van uitputting. Zijn voedsel bestaat uit walgelijke oesters. Niet in staat dat leven langer te verduren vlucht hij uit deze hel. Na ongehoorde en ontelbare ontberingen slaagt hij er in, over de grens van den staat te komen. Onder een nieuwen naam lukt het hem tenslotte als werkman geplaatst te wor den en zich door noesten arbeid een belang rijke positie te veroveren. Marie, zijn pensionhoudster komt door een brief op de hoogte van zijn verleden en de ont vluchting uit het bagno. Zij maakt misbruik van zijn maatschappelijken vooruitgang en dreigt hen; en dwingt hem haar te trouwen, Eenigen tijd daarna ontmoet hij Helen, een mooi -meisje dat hij lief krijgt. Hij biedt Marie alles wat hij bezit, om zijn vrijheid terug te krijgen. Zij weigert echter, twist ontstaat en Allen wordt gearresteerd. Doch zijn zaken vrienden stellen alles in 't werk om hem van de terugzending naar het kettinggangers- kamp te redden. Als eenige ambtenaren van den staat waar hij ontvlucht was, hem kwijtschelding be loven, indien hij negentig dagen in een ad ministratieve functie wil werken, stemt hij toe aldus hopende het verleden uit te wis- schen en Helen te kunnen trouwen. De autoriteiten zijn echter op hem ge brand, omdat hij de ellende der kettinggan- gers aan het daglicht heeft gebracht, en men voert hem naar een nog vreeselijker kamp terug, waar de kwellingen nog erger zijn. Na verloop van eenigen tijd krijgt hij te hooren dat als hij zich een vol jaar voorbeeldig ge draagt hij zijn vrijheid terugkrijgt. Steeds hopende op volle kwijtschulding, werkt hij dat jaar uit. Opnieuw een uitvlucht om hem vast te houden, vertwijfeld en beseffende dat ■men hem nimmer zal loslaten, smeedt hij met -een anderen gevangene een plan, waar door het beiden op een gegeven moment ge lukt, de waakzaamheid van de wacht te ver schalken en te vluchten. Doch hij is gebrand merkt door de bekendheid van zijn verleden. VOOR EEN PLANTSOENTJE LANGS DEN GROOTE HOUT OF KONINGSWEG. De Inspecteur der Domeinen te Haarlem heeft zich, als vertegenwoordiger van den Staat der Nederlanden, bereid verklaard, ten behoeve van den aanleg van een plantsoen tje langs den Groote Hout- of Koningsweg- te Velsen, ten westen van de spoorweghalte Velsen-Hoogovens, aan de gemeente in erf pacht uit te geven een gedeelte, ter grootte van ongeveer 126 M2., van het perceel, ka dastraal bekend gemeente Velsen, sectie B. no. 2183, zulks voor den tijd van ongeveer 10 jaren, tegen een jaarlijkschen canon van f 5 vrij geld, met het recht om door den Staat steeds opgezegd te kunnen worden en verder onder de gebruikelijke voorwaarden. B. en W. kunnen zich hiermede vereenigen en stellen den raad daarom voor, de ver- eischte machtiging te verleenen tot het aan gaan der overeenkomst, wel'ke bij de stukken is gevoegd. WEG NAAR AMSTERDAM WORDT AMSTERPAMSCHEWEG. De nieuwe rijksweg' van Velsen naar Am sterdam had nog steeds geen of-fieieelen naam. In de wandeling' sprak men veelal over den betonweg. B. en W. stellen den raad thans voor dezen weg voor zoover binnen deze gemeente gele gen, den naam te geven van Amsterdam- scheweg. Daar zal wel niemand op tegen zijn. De naam is zeer practisch want de weg loopt naar Amsterdam. Als men nu maar niet denkt, dat de Wijk aan Zeeërweg naar Wijk aan Zee loopt, want dan is men mis. De Meervlietstraat krijgt een goede beurt. In de raadsvergadering van 19 October jl. werd in handen van B. en W. om advies ge steld een schrijven van eenige Meervlietstra- ters te Velsen, inzake verbetering der bestra ting van de Meervlietstraat aldaar, meer in 't bijzonder van de daarlangs gelegen voet paden. Verbetering van deze voetpaden moet in derdaad zeer gewenscht worden geacht, aldus schrijven B. en W. thans aan den gemeente raad. Deze zou kunnen worden verkregen door het aanbrengen van een verhoogd te geltrottoir. De bedoelde voetpaden behooren echter bijna geheel aan de eigenaren van de daarachter gelegen perceelen. Met deze eige naren zijn daarom onderhandelingen ge voerd over afstand van de voetpaden aan de gemeente, met het gevolg, dat het meeren- deel zich daartoe bereid heeft verklaard. Door B. en w. is daarom besloten, tot ver betering der voetpaden over te gaan. RACKET RECLAME-WEEK! Tot 20 Mei TIEN PROCENT KORTING op ALLE Rackets, bij inlevering dezer annonce. ALLE SPORTARTIKELEN DE SPORTHOEK Wijkerst!.weg 29 b.d. Pont Tel. 3019 (Adv, Ingez. Med.) Beheer „Gas en Waler". Wijziging van de verordening gewijzigd. Den 26en November 1937 besloot de raad, in gaande 1 Januari 1938 art. 27 der verordening op het beheer van het gemeentelijk gasbedrijf en de gemeentelijke waterleiding te lezen als volgt: „De door de waterleiding verschuldigde re tributie zal, voor zoover de winst zulks niet toelaat, door en ten laste van het gasbedrijf worden betaald." Gedeputeerde Staten berichten B. en W., dat het h.i. voor het verkrijgen van een juist inzicht in de uitkomsten van de exploitatie dei- bedrijven noodzakelijk is, dat ten laste van elk bedrijf wordt gebracht de door dat bedrijf verschuldigde retributie. Naar de meening van Gedeputeerde Staten diende, wanneer daar door bij de waterleiding een verlies zou ont staan, dit verlies ten laste van de reservereke ning te worden gebracht. B. en W. hebben hierop geantwoord, dat te gen een zoodanige wijziging bij hen bezwaar bestond, omdat de reserve daarvoor niet groot genoeg is. Zij verklaarden zich echter bereid, den raad voor te stellen art. 27 als volgt te doen luiden: „Wanneer de door de waterlei ding behaalde winst het betalen van de in het vorig artikel genoemde retributie niet volledig toelaat, zal geen hoogere retributie verschul digd zijn dan de behaalde winst." Gedeputeerde Staten hebben B. en W. be richt, zich hiermede te kunnen vereenigen. Dit college stelt thans voor, onder intrek king van bovengenoemd raadsbesluit van 26 November 1937, de verordening te wijzigen zooals hiervoren door ons is aangegeven. OVEREENKOMST MET N.V. „STORM VOGELS". B. en W. deelen den raad mede, dat de overeenkomst met de N.V. Autobus Exploi tatie „Stormvogels" betreffende het vervoer van schoolkinderen uit de polders is geëin digd 1 Mei 1938. B. en W. stellen in verband hiermede voor, hen te machtigen tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met dezelfde N.V. voor den tijd van één jaar voor den prijs van. f 2950, HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der gemeen te Velsen brengen ter openbare kennis, dat hun beslissing op het verzoek van J. Hei- kens te Bilhoven en C. Kolster te IJmuiden om vergunning tot het oprichten van een garnalen kokerij en -drogerij in het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, afdee- ling IJmuiden, sectie L no. 377, plaatselijk bekend Middenhavenstraat no. 54 te IJmui den, is verdaagd, op grond dat het technisch onderzoek nog niet is afgeloopen. JAARVERGADERING HOOGOVEN SCHAAKCLUB. De Hoogovensohaakclub hield in het Casino haar jaarvergadering. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter, de heer C. van Krimpen aan het succesvolle Nieuwjaars- tournooi, dat een bijzonder propagandistisch karakter droeg en aan het behalen van den kampioenstitel door het tweede tiental. De verslagen van den secretaris en den penningmeester, alsmede de begrooting voor 19381939 werden goedgekeurd. In de plaats van den heer C. van Krimpen werd de heer P. A. Veldheer als voorzitter ge kozen. De nieuwe voorzitter aanvaardde zijn be noeming en dankte den heer Van Krimpen voor zijn arbeid voor de schaakclub. In de vacature-Zoontjes werd voorzien dooi de verkiezing van den heer Schmitz. De plaats van den heer Veldheer zal door den heer C. van Krimpen worden ingenomen. Aansluitingen op het gemeente- riool. Daarvoor moeten de huiseigenaren zelf zorgen. Den l'5en Maart werd in handen van B. en W. om advies gesteld een schrijven van A. B. Kres te Santpoort betreffende de aanslui ting van het perceel Kerkerinklaan no. 44 al daar. B. en W. schrijven thans, dat de door adressant bedoelde aansluiting op de rïolee- ring eerst kort geleden mogelijk is geworden. De rioleering in de Kerkerinklaan, de J. T. Cremerlaan en andere aldaar liggende stra ten is nl. via den Kruidbergerweg aangeslo ten op de nieuw gelegde rioleering in den Hagelingerweg. De bedoelde wegen zijn ech ter, krachtens de door den raad verleende vergunning, aangelegd door J. L. Min en kun nen nog niet door de gemeente worden over genomen, omdat o.a. nog geheele herstrating moet plaats hebben. De huisaansluitingen op de rioleering zullen dus door de zorg van ge noemden vergunninghouder tot stand moe ten worden gebracht. Aan dezen is dan ook verzocht, ten spoedigste voor deze aanslui tingen zorg te dragen. B. en w. stellen voor, hen te machtigen adressant overeenkomstig het vorenstaande te berichten.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1