MB61U MIEUWI LEERUNGEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN IJMUIDEN Leerlingenavond W. v. Tilburg. Pianisten-in spé musiceeren. Een goed bezette .Wapen van Velsen"-zaal volg"de de prestaties der leerlingen van den lieer Widen1 van Tilburg, welke leeraar een piano- -avond ggf, teneinde daarmede de re sultaten van zijn lesmethode door ongeveer een dertigtal leerlingen te laten demon- De leeraar heette de genoodigden welkom waarna Rina. Rie, Gerri en Jan No.y het programma openden. De zusjes hebben zich kranig van haar opdracht gekweten; vooral «je speelde goed haar Wiegenliedje; Jan liet de Galop geloppeeren, dat het een lust wa-jjuib Groenendijk en Cor van Duiven voorde deden r-esp. met een Menuet en een Galop goed hun best. Burgmüller's bekende Ave Maria werd door Martha de Jong keurig voorgedragen; ook het vierhandige werkje wist "zij tezamen met haar broer Egbert, verdienstelijk uit te voeren. jopie Eerland, Coba en Ina de Vries gaven hun nummers vlot weer; ook rhytmisch was het in orde. Zoo was het ooik met Cor en Tom Visser 't geval. In plaats van zangspelletjes werden er ditmaal door de meisjes alleraardigst een naar kleuterliedjes gezongen met pianobe geleiding van de vaardige Mies van Wees. De 6-handige Pas redouble ging niet goed In de maat; dat kan nog beter, maar dat kunnen de jongedames ook wel, want van haar (Nelly en Rie van Boekhoven en Jelly van Tilburg) hoorden we een drietal vaardig voorgedragen solo-nummers. Aan het einde van z'n Ziegen-Post geko men kreeg Joop de Vries moeite met het passagewerk; daarvóór ging het hem ge makkelijk af. Tinus Gorter speelde verdienstelijk, zij het met veel bravoure het bekende Fleurs d' Oranges. Ter afwisseling zong mej. D. Schram een viertal gemakkelijk aansprekende liedjes, Heideröslein, Vogelnestje, Wildzang en Wie geliedje van Richard Hol. Een extra aanteekening mogen de Ecos- saises van Beethoven krijgen, door mej. Rie Jurriaans vertolkt. Ook Rie Fiege kweet zich op loffelijke wijze van haar taak, even- als'Annie Drenth. Rie van Wees was wat minder gelukkig; dat, had verzorgder gekund, zij kan het trouwens -beter. Behoudens een kleine inzinking in het middengedeelte van Mozart's Tur-ksche Marsch, toonde Mies van Wees zich een vaar dig pianiste evenals de dames Rie Jurriaans en mevi'. van Boekhoven met een 4-handige Mozart-Sonate, die uiterst correct verklankt werd. Will Winke.l gaf een interessante vertol king van den Galop Brillante, streng rhyth- misch; Jan Bergsma zei het met Chopin, wiens Wals met meer voordracht gespeeld had kunnen worden. Diabelli's Sonatine ge noot van hen beiden een rappe vierhandige vertolking, Annie Gjaltema gaf een tweetal vioolsoli ten beste; zij en de begeleidende pianiste Afra Groot, kweten zich weloverwogen van haar dankbare taak. De laatste ontpopte zich als een knappe pianiste, die met parelende techniek, stevige rhythmiek en overwoigen voordracht de groote Fantaisie Brilliante Les Rameaux uitvoerde. Zij had bij het publiek een dankbaar succes. Als blijk van hun erkentelijkheid boden de leerlingen hun leeraar den heer Willem van Tilburg, in de pauze fraaie bloemen aan, benevens enkele cadeaux; de avond had een aangenaam vlot verloop en heeft getoond, welk resultaat ijverige studie o,nder bevoeg de leiding kan geven. VERGADERING OXFORD-GROEP. Gisteravond heeft de tweede openbare bij eenkomst van de Oxford-groep plaats gehad In de Bethlehemkerk. Het kerkgebouw was geheel bezet. De ver gadering werd geopend door den heer J. de Bordes, die vertelde, dat hij zes jaar geleden in aarpra'king was gekomen met de Oxford- groep in Genève, waar hij aan het secreta riaat van den Volkenbond was verbonden. Deze noemde de vier maatstaven der Ox ford-groep: absolute eerlijkheid, reinheid, onzelfzuchtigheid en liefde. Vervolgens wer den door verschillende personen getuigenissen gegeven uit hun persoonlijk leven, waarbij steeds naar voren gebracht werd het plan tot verbetering' der samenleving. De onderwer pen der getuigenissen liepen over huisgezin, kerk en bedrijfsleven. Tusschen de getuige nissen door werden telkens door den heel de Bordes, eenige toelichtingen gegeven. Ned. Vereeniging van Huis vrouwen. De afdeeling Velsen der Ned. Vereeniging van huisvrouwen hield in het gebouw der Vrijzinnig Hervormden Donderdagmiddag een ledenvergadering, die goed bezocht ge noemd mocht worden. Het was de vervolg- vei'gadering op die van enkele maanden ge leden waarin enkele bestuursleden aftraden en niet onmiddellijk herkozen konden wor den, omdat het reglement dit niet toeliet. Er was inmiddels goedkeuring van het hoofd bestuur binnengekomen aangaande de regle mentswijziging, op de vorige ledenvergade ring tot stand gekomen, zoodat de bijeen komst een normaal verloop kon hebben. Mevr. A. GroosmullerVoet opende als presidente der afdeeling den middag en gaf net woord aan de secretaresse, mevr. C."~E. Bussemaker—Bus, die de notulen e.d. las. De vier door het bestuur gestelde candi- aaten werden allen met bijna algemeene stemmen gekozen. Het zijn de dames mevr. E. BussemakerBus, mevr. W. G. Hof stede—Staal, mevr. M. C. E. MoojenBeek man en mevr. G. H. FranckKann. Mevr. Groosmuller heette de dames in den kring van het bestuur hartelijk welkom en nam tevens deze gelegenheid te baat mevr. van LeusenBinnerts, die zich niet herkies baar stelde, dank te brengen voor hetgeen zij in het belang van de a'fdeeling heeft ge daan. Maar ook de ijverige secretaresse, die de afdeeling in mevr. Bussemaker gevonden heeft, wilde de spr. in haar dankwoorden betrekken evenals mevr. Hofstede, die zich immer zoo beijvert voor h£t verzorgen der uitstapjes en der luiermandjes voor philan- trophische doeleinden. Ook tot de beide an dere gekozenen werden door de presidente woorden van erkentelijkheid voor haar arbeid gesproken. Na de rondvraag, die geen belangrijke pun ten naar voren bracht en de sluiting van het officieele gedeelte, bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen, teneinde van de nieuwste demonstratie op het gebied van moderne huidverzorging en gezichtmassage, uitgaande NEUTRALE SCHOOLVEREENIGING - KANAALSTRAAT 238 a Opleidingsschool voor Midctelbaar Onderwijs in zes jaar. Kleine klassen; Fransch en handenarbeid; Moderne on derwijsmethode. Openbare les (toegankelijk voor belang stellenden) 16 Mei a.s. van 910 uur. Prospectus en aan melding bij het Hoofd der School: C. KEIZER, Juliana- kade 50, telef. 4958 BEVERWIJK (Adv. Ingez. Med.) van een Haagsch instituut, kennis te ne men. De tentoonstelling in lederbewerking, die Dinsdag 10 Mei a.s. in Kennemerhof ge houden zou worden, ise uitgesteld tot Sep tember a.s. Aanvoer papierhout. Met het Zweedsche s.s. „Norita" werd gis teren een lading papierhout aangevoerd uit Danzig voor de papierfabrieken te Velsen. VELSEN Exploitatie van gronden te Driehuis. Toepassing der nieuwe Bouwregeling. Door J. P. Nijssen te Santpoort is medewer king verzocht voor het in exploitatie bren gen van hun toebehoörende gronden, lig gende ten Westen van den Hagelingerweg te Driehuis. Tegen inwilliging van dit verzoek bestaat bij B. en w. geen bezwaar, waarom zij den raad voorstellen, de gevraagde medewerking' onder bepaalde voorwaarden te verleenen, zulks overeenkomstig de Bouwexploitatie- regelen en de Bouwregelen A, B en c en o.a. onder de volgende bepalingen: Krachtens de bovengenoemde regelen zal: a. vergunninghouder aan de gemeente heb ben te betalen een bedrag in eens van f 2406.80. zijnde zijn aandeel in de kosten voor de werken voor algemeenen stadsaanleg zonder eenige verrekening; b. vergunninghouder aan de gemeente heb ben te betalen een bedrag in eens van f 10.056 zijnde zijn aandeel in de kosten voor het bouwrijp maken der betreffende wijk, waar toe het door hem in exploitatie te brengen terrein behoort. Dit is zonder eenige verre kening, indien door de zorg der gemeente de, voor de hierbedoelde exploitatie, noodige rio- leerings- en bestra tingswerken, c.a. tot stand worden gebracht, hetzij z.g. in eigen beheer of na aanbesteding. Indien de vergunninghouder er de voor keur aan geeft de hier bedoelde werken zelf, of in aanbesteding te doen uitvoeren, volgens de nader te noemen algemeene- en bijzon dere voorwaarden, zoo zal op nader te be palen tijdstip van het gestorte bedrag, groot f 10.056 een bedrag van f 5935, verminderd met de onder 14 der bijzondere voorwaarden genoemde bedragen, aan den vergunning houder worden gerestitueerd, wanneer aan de bepalingen in artikel 12 der algemeene voorwaarden geheel is voldaan. Dit terug te betalen bedrag wordt tevens beschouwd als de waarborgsom, bedoeld in voornoemd arti kel 12; c. de gemeente zal aan den vergunninghou der hebben te betalen een bedrag in eens van f 1760 f 290, is f 1470, zijnde de verreke ning als bedoeld in de artikelen 7, 9, 10 en 11 der Bouwexploitatieregelen, eveneens wan neer geheel aan de bepalingen in artikel 12 der algemeene voorwaarden is voldaan. De onder 1, 2 en 3 berekende bedragen, be rekend volgens de teekeningen, zullen nim mer aanleiding tot verrekening kunnen ge ven, indien mocht blijken, dat eenig verschil bestaat tusschen de teekeningen en de op het werk te meten afmetingen. SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Alcinous (Eng. x) Batavia 15 Mei 4 Mei van Gibraltar. Atlanta (Fin) Necochea 8 Mei 4 Mei te Rotterdam Altona (Du.) Ned. Indië 30 Mei 2 Mei van Colombo. Alkmaar (Ned.) x) Chili 26 April van Callao. Amstelkerk (Ned.) W. Afrika 3 Mei van Takoradi. Ajax (Ned.) Danzig 10 Mei vertrekt 7 Mei. Achilles (Ned.) Midd. Zee 20 Mei 2 Mei van Napels. Ariadne (Ned.) Pireaus 3 Mei van Algiers. Barneveld (Ned.) x) Chili (via L'pool) 4 Mei van Land's End. Breda (Ned.) x) Chili 30 April van Arica. Bintang (Ned.) x) Batavia 22 Mei 3 Mei te Odessa. British Progress (Br.) Abadan 11 Mei 4 Mei van Gibraltar. Boskoop (Ned.) Chili 3 Mei van Talcahuano. Buccinum (Noor) x) Texas City 7 Mei 4 Mei van Land's End. Bennekom (Ned.) x) Hamburg in lading. Clytoneus (Eng.) x) Batavia 19 Mei 20 April van Belawan. Coulbeg (Br.) x) Rangoon 19 Mei 21 April van Colombo. Bassein 18 Mei 30 April van Port Said. Gracefield (Br.) Rangoon 18 Mei 23 April van Colombo. Cottica (Ned.) West Indië heden 5 Mei te Havre. Colombia (Ned.) x) West Indië 8 Mei pass. 2 Mei Azoren. Chr. Huygens (Ned.) x. Batavia 7 Juni vertrekt 11 Mei. CI. Macilwraith (Br.) Burma 28 April te Rangoon. Cordillera (Du.) x) - Hamburg 8 Mei vertrekt 7 Mei. Crijnssen (Ned.) Hamburg 8 Mei vertrekt 7 Mei. Caribia (Du.) x) Pt-o Barrios 28 Mei vertrekt 7 Mei. Karlshamn 9 Mei 3 Mei vertrokken. Defender (Br.) Rangoon 16 Mei 1 Mei van Pt. Said. West Indië 1 Mei van Pto Barrios. Enggano (Ned.) x) Batavia 16 Mei 3 Mei van Algiers. Eurylochus (Eng.) x) Batavia 8 Mei 2 Mei van Gibraltar. Eemland (Ned.) Z. Amerika 15 Mei 29 April van Bahia. Essen (Du.) Ned. Indië 9 Juni 1 Mei van Padang. Eurymedon (Br.) x) Batavia 16 Juni vertrekt 7 Mei. Flintshire (Eng.) x) Japan 12 Mei vertrekt 11 Mei van Londen. Ganymedes (Ned.) - Midd. Zea (via R'dam) 8 Mei 3 Mei van Gibraltar. Glenfinlas (Br.) x) Japan 7 Juni 3 Mei van Singapore. Grootekerk (Ned.) x) Japan 2 Mei van Dalny. Hamm (Du.) Ned. Indië 23 Mei 5 Mei van Port Said. Heemskerk (Ned.) x) Zuid Afrika 2 Mei van Marseille. Heidelberg (Du.) x) Batavia 25 Juni 3 Mei te Macassar. Hedda (Zw.) Nordmaling 9 Mei 3 Mei vertrokken. Juno (Ned.) Bourgas 18 Mei 4 Mei te Piraeus. Jagersfontein (Ned.) x) Zuid Afrika 4 Mei van Beira. Laurent Meeus (Belg)x Houston heden 4 Mei van Land's End. Leonian (Br.) West Afrika 28 April van Burutu. M.v.st.Aldegonde (N.)x) Batavia 17 Mei 27 April van Colombo. Melampus (Ned.) x) Hamburg 12 Mei vertrekt 7 Mei. Macgregor Laird (Eng. W. Afrika (via R'dam) 5 Mei van Land's End. M. L. Goulandris (Gr.) La Plata 26 Mei 23 April van Buenos Aires. Poelau Tello (Ned.) x' Batavia 4 Mei vertrokken. Patricia (Du.) West Indië 13 Mei 1 Mei van Port of Spain, Phrygia (Du.) West Indië 24 Mei 5 Mei van Curacao. Polyphemus (Ned.) x) Ned. Indië 25 Mei 26 April van Padang. Reggestroom (Ned.) W. Afrika (via R'dam) 8 Mei 27 April van Dakar. Ruth (Noor) Texas-City heden 16 April vertrokken. Randfontein (Ned.) x) Z. Afrika 2 Mei van Port Natal. Rosafred (Zw.) S-undsvall heden 26 April vertrokken. Springfontein (Ned.) x Zuid Afrika 8 Mei vertrekt 7 Mei van Hamburg. Singkep (Ned.) Batavia in lading. Stella (Ned.) Alexandrië (via R'dam 6 Mei 3 Mei van Malta. Salland (Ned.) x) Zuid-Amerika 27 Mei 2 Mei te Santos. Szent Gellert (Hong.) Philippeville (v. IJm.) in lading. Soemba (Ned.) x) Batavia 14 Juni 1 Mei van Padang. Stad Zaandam (Ned.) Les Falaises (v. IJm.) 3 Mei vertrokken. Saga (Zw.) Stockholm heden 28 April vertrokken. Superga (Ital.) x) Pt. Arthur heden 9 April van Beaumont. Titus (Ned.) Midd. Zee 6 Mei 4 Mei van Ouessant. Trajanus (Ned.) Midd. Zee 23 Mei 4 Mei van Catania. Tiberius (Ned.) Alexandrië 2 Mei te Izmir. Theseus (Eng.) x) Batavia 3 Juni 3 Mei van Padang. Theseus (Ned.) Stettin 10 Mei vertrekt 7 Mei. Tabian (Ned.) x) Batavia 2 Juni 4 Mei van Belawan. Takoradian (Br.) West Afrika 5 Mei van Niton. Uckermark (Du.) x) Ned Indië 8 Mei 3 Met van Marseille. Vulcanus (Ned.) Hamburg 6 Mei 5 Mei vertrokken. Virgilia (Br.) Port Arthur 16 Mei 27 April vertrokken. Van Rensselaer (Ned.) West Indië 2 Mei van Paramaribo. Varand Houston 20 Mei 2 Mei vertrokken. Zuiderkerk (Ned.) x) Japan 1 Mei van Penang. Zijpenberg (Ned.) Santa Fé 11 Mei 5 Mei te Antwerpen Zaanland (Ned.) x) Hamburg 15 Mei vertrekt 14 Mei. Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. VI5SCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Papierfabriek Hoogovens Zweedsch Fransch Norita Thésée Danzig Caen hout erts De reorganisatie in de Ned. Herv. Kerk. Inleidingen over de voorstellen. Gisteravond zijn in een bijeenkomst, waarin ds. J. van der Heide van Broek op Langendijk en ds. C. M. Krijger het woord gevoerd heb ben, de aanhangige reorganisatievoorstellen in de Hervormde Kerk in het Vereenigingsge- bouw aan de Oosterwijkstraat besproken. Na het zingen van psalm 89 vers 1 en het lezen van een gedeelte uit de Openbaring van Johannes sprak ds. C. M. Krijger een wel komstwoord. dat hij speciaal richtte tot ds. J. van der Heide. Voorts deelde spr. mede, dat het te behandelen onderwerp niet in één avond uiteengezet kan worden. Daarom werden in deze samenkomsten slechts de hoofdpunten behandeld. Ds. van der Heide hield een inleiding over Wat is de taak der kerk?" en „Verricht de Hervormde Kerk die wel?" Uitgaande van de Openbaring van Johan nes 3:10 vroeg spr. zich af of de voorgestelde reorganisatie wel noodig was. Volgens Ds. van der Heide was dit zelfs bitter noodig. Sinds 1816 wordt de kerk aristocratisch geregeerd, n.l. van bovenaf door de synode, waardoor er meer gelet werd op uitwendige vormen. Daar door bleef de kerk in gebreke. De Hervormde kerk is een belijdeniskerk, maar een belijde- niskerk. aldus spr., is nog geen belijdende kerk. Reeds meer dan 120 jaar heeft de kerk bekneld gezeten in het reglement van 1816. Reeds tal van pogingen zijn er gedaan om uit deze knel lingen vandaan te komen. Oplossingen werden gezocht in doleantie en afscheiding in 1834, wat groote verdeeldheid bracht. De oude moeder kerk bleef echter ziek en geamputeerd achter. Na hierop uitvoerig te zijn ingegaan werd deze inleiding met het zingen van Gezang 55 besloten. Vervolgens heeft Ds. C. M, Krijger het nieuwe reorganisatierapport besproken. Spr. wees erop, dat als God werkt, geen organisatie, hoe best en goed zij ook zou zijn, dit tegen kan hou den. Het voorbeeld hiervan ligt voor de hand. De organisatie is niet in orde in de Hervormde Kerk. Toch breekt er nieuw leven in de Her vormde Kerk door. Gelukkig is het, aldus spr., dat God niet machteloos gebonden is aan onze organisatie. God staat vrijmoedig tegen over al onze organisaties en, zoo vroeg spr. zullen wij nu naar onze slechte organisatie leven, opdat dan de genade van God grooter wordt? Organisatie is noodig, maar een or ganisatie, die ruimte overlaat aan God's geest. Vervolgens stond spr. uitvoerig stil bij de in richting der kerk. Een aantal gemeenten vormt een classis en verder is de kerk nog ingedeeld in provinciën met provinciale kerkbesturen, waar weer boven staat tie synode. In den loop der tijden zijn de kerkeraden nog het meest ongeschonden gebleven maar de organisaties boven den kerkeraad zijn geworden admini stratieve besturen. Het stemmen over een of ander voorstel, dat in de classicale vergade ringen behandeld is, heeft bijna geen waarde, omdat de synode zich hiervan niets heeft aan trekken. Bij de aanhangige reorganisatie-voorstellen verdwijnt het classicaal bestuur. Ook zullen er volgens het nieuwe ontwerp, indien het tenminste wordt aangenomen, vele andere commissies komen o.a, een commissie voor in wendige- en uitwendige zending. Ook de clas sicale vergadering, bestaande uit de vertegen woordigers van de gemeenten, zal meer dan éénmaal per jaar bijeenkomen. Na nog ver schillende veranderingen verklaard te hebben wees spr. erop, dat de belijdenis niet iets god delijks. maar menschelijk is. Men houdt ech ter ook rekening met de mogelijkheid, dat de kerk weer tot belijden wordt geroepen. Daar om is er sprake van hervorming en handhaving der belijdenis. Tegenover dit artikel verzetten zich tegenstanders van links en rechts. De linkschen meenen, dat in de practijk alles uit loopt op handhaving van het bestaande en -dat er van hervorming niets terecht komt. De tegenstanders van rechts meenen juist, dat er van handhaving niets terecht komt. Ook de leertucht is in een kerk noodig, wan neer zij inderdaad kerk wil zijn. Het kan ech ter ook een noodzakelijk kwaad worden en daarom wordt met zekere voorzichtigheid te werk gegaan. Het gaat hier om het behoud. Thans doet de kerk tot dusver bijna niets aan de zending, want alles is aan het parti culiere initiatief .overgelaten. In het nieuwe ontwerp wordt hieraan groote aandacht ge schonken. Voorts deelde spr. nog mede, dat de synode de reorganisatievoorstellen voorloopig aange nomen heeft, wat in 122 jaar tijd nog niet is gebeurd. Nu bestaat weer de mogelijkheid, dat de kerk zich over sommige zaken kan uitspre ken. De kerk zoo eindigde Ds. Krijger. heeft de kansen, die God haar biedt, te gebruiken. Nadat nog vele vragen gesteld waren, die op uitvoerige wijze werden beantwoord, sloot ds. Van der Heide op de gebruikelijke wijze de bijeenkomst. BRIDGECLUB SANS ATOUT. De Beverwijksche Bridgeclub „Sans Atout: heeft in het wijkgebouw aan de Baanstraat een onderlinge drive gehouden. Voordat tot de wedstrijden werd overgegaan heeft de voorzitter de heer K. Kee, het kam- pioenspaar der vereeniging, de heeren Tabak en J. Dil, toegesproken en hen den kampioensbeker overhandigd. Hierna nam de onderlinge drive, waarvoor vele prijzen uitgeloofd waren, een aanvang. De uitslagen zijn. Groep A: Noord-Zuidlijn: 1. J. BoomC. Spruit 52'/* m.p. 2. J. BosW. de Boer 55'/s m.p. Oost-Westlijn. 1. J. Pauw, L. Mouton 50 m.p. 2. J. BerleeJ. Nijman 54 m.p. Groep B: Noord-Zuidlijn. 1. De heer en mevrouw Blokdijk 5172 m.p. 2. A. Roodzand—L. Kleyn 55V2 m.p. Oost-Westlij»: 1. Th. Braam—J. Kok 53 m.p. 2. De heer en mevr. Van Essen 58 m.p. Groep C. Noord-Zuidlijn. 1. Mevrouw SteenbergenJb. Broekhui zen 53 m.p. 2. Mevrouw Kokmevr. Braam 60 m.p. Oost-Westlijn: 1. M. Lindner—E. Gerritse 53V2 m.p. 2. De heer en mevrouw Van Amstel 55' m.p. WEDSTRIJD VAN AMATEURFOTOGRAFEN De uitslag van den door de Beverwijksche Amateurfotografenclub gehouden fotowed strijd luidt als volet: Klasse A.: Ie pr. foto „Huiswaarts" van G. Broertjes. 2e prijs: foto „Sporen in de sneeuw", van G. Broertjes. Eervolle vermeldingen: „l'Entree", van Broertjes: „In volle actie" en „Ons dagelijksch brood" van J. P. van Amstel. Klasse B: le prijs „Mist" van J. van Ven© tiën. die tevens naar klasse A overgaat; 2e prijs; „Uit school" van J. A. Pierik. Eervolle vermeldingen: „Laag water", van C van Straalen en ..Silco" van G. Verhagen. Jury was de N.V. ..Focus" te Bloemendaal. die in haar critiek mededeelde, dat alle inge zonden foto's op hoèg peil stonden. (Adv. Ingez. Med.) DE NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. In verband met de morgen. Zaterdag te houden collecte voor het nationale reclas- seeringswerk verzoekt het comité ons opne ming van het volgende: Sinds de regeering zich genoodzaakt zag het subsidie voor het reclasseeringswerk be langrijk te verminderen, is het meer dan ooit van belang, dat de Nationale Reclasseerings- dag een succes wordt. Daarom wordt een drin geed beroep gedaan op de ingezetenen om dit goede werk naar vermogen te steunen. Het plaatselijk comité zag daarom de schare collectanten en collectrices nog gaarne uitge breid. Men kan zich daarvoor nog Zaterdag gedurende den geheelen dag aan het ge bouw „Harmonie" in de Groenelaan van bus sen en speldjes voorzien. Beverwijk zal toch in geen geval bij de andere Noord-Holland- ■che gemeenten willen achterblijven. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 5 Mei. Ondertrouwd 5 Mei: J. C. Boeree en M. E. J. C. van Veggel; T. B. H. Veling en J. C. H. Jonker; J. J. v. d. Meer en J. Berkhout; J. H. de Vries en J. Callo; W. A. C. de Vries en P. C. G. Roosen; A. C. F. v. d. Berg en G. CorverH. J. Veenman en J. de Goederen; J. Meijer en IJ. de Jong'. Getrouwd: W. T. de Ruwe en M. W. E. Kruij- denberg. Bevallen 1 Mei: J. M. H. Stui—Kenselaar, d.; 2 Mei; J. C. v. d. Gevel—Muller, z.; 3 Mei: G. C. H. v. d. Steur—Oudshoorn, z.; 4 Mei: I. avn AltenBoer ma, z.; M. E. A. Vink© Czygan, d.- S. M. Mullens—Slieker, z. Overleden 3 Mei: I. Frank, 73 j„ Harmen- jansstraat; 4 Mei: L. M., 3 mnd., d. v. J. van beursen, Kamperlaan; C. W. de Blauw-v. d. Snel. 79 j., Mentawistraat; W. Donker—van Gelder, 72 j„ Jansstraat. modern en toch niet overdreven. een maatcostuum van beproefde degelijkheid. VRAAGT EENS STALEN!! U slaagt bij ons óók in een lage prijsklasse. één Kennemerlaan 36 IJMUIDEN HEERENMODES (Adv. IngezMed.) AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 6 MEI Thalia Theater: „Gouddorst" en „Gebrand merkt", 8 uur. Theater de Pont: „Ik ben een vluchteling' en „Om de heerschappij der zee", 8 uur. ZATERDAG 7 MEI Thalia Theater: „Gouddorst" en „Gebrand merkt", 8 uur. Theater de Pont: „Ik ben een vluchteling en „Om de heerschappij der zee", 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 6 MEI Luxor Theater, Br-eestraat: „Ali Baba komt naar Filmstad" en „Prairiegangsters", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Adieu Pa rijs" en „De zwarte Ruiter". 8 uur. W. B.-Theater, Peperstraat: „100 mannen en een meisje", 8 uur. ZATERDAG 7 MEI Luxor Theater, Br-eestraat: „Ali Baba komt naar Filmstad" en „Prairiegangsters", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Adieu Pa rijs" en „De zwarte Ruiter", 8 uur. W. B.-Theater, Peperstraat: „100 mannen en een meisje", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 6 MEI Luxor Sound Theater: „Het verliefde spook" 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Weensche amusements film „Artistenbloed", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De gevangene van Zenda" en „De man die twee maal leefde". 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Blauwbaard1's achtste vrouw", 2.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Het mysterie van de zwevende parel" en „Sweet Music". Frans Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel". 104 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 7 MEI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Volksvoor stelling van „De Tijd en de Familie Conway" door het Ver. Rotterd. Hofst. Tooneel, 8.15 u. La Gaité, Raaks: Nachtfeest van 8!3 uur. Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel", 104 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5