„iré-kurk Volkenbondsdag -18 Mei -Vrouwen vredesgang Ernstige getuigenis van vredeswil. Wed. Oosten Zoon Kunst in Haarlem en daarbuiten. Lesvliegtuig in Waddenzee gestort. TV OENSDAG 11 MEI 193S 1 EEN stralende lentemorgen. In den klei nen stadstuin de eerste vogelgeluiden in den vroegen ochtend, vol uitbun dige voorjaarsvreugde. Bloeiende pru nus, rose tegen strakblauwen hemel, een seringenboom van de buren, die als een enorm bruidsbouquet over de schutting hangt Door de straat davert een vroege forensen tram en mijn buurvrouw van den overkant hangt beddegoed over de varanda. Een morgen zooals alle morgens, en toch. 18 Mei. Volkenbondsdag. Vrouwen Vredes gang, die dit jaar haar eerste lustrum viert. Duizenden vrouwen, die dikwijls met de groot ste moeite uit alle deelen van het land naar Den Haag stroomen, om daar in een tijd, waarin men tientallen malen het woord „defensie" hoort en leest tegen éénmaal „vrede", in allen eenvoud te getuigen van op rechten. diepen vredeswil, slechts geleid door een innerlijken verantwoordelijkheidsdrang om veilig te stellen allen, die hen lief zijn. ouders, vrienden, man en kinderen.... Er is over dezen Vrouwen Vredesgang, voor al in den eersten tijd geschreven en gesproken als van een „Vrouwenparade" en een .Vrou wenzegetocht". Zij. die zich deze jaarlijksche getuigenis echter als zoodanig voorstelden, (met schitterende muziekfanfares, een zee van vlaggen, jubelende geestdrift en andere, uit propaganda-oogpunt zoo pakkende aan trekkelijkheden i zijn bedrogen uitgekomen. De Vrouwen Vredesgang is een ernstige be lijdenis in het geloof aan den Vrede en een betere wereldordening. Vrouwen trekken voorbij Duizenden, tienduizenden, ieder jaar meer. Rustig, in het besef te voldoen aan een groot- schen plicht en dankbaar in het gevoel deze te mogen volbrengen, gaan zij daar in rijen van Brand in Slaalsbossclien te Groesbeek. Kwaadwilligheid niet uitgesloten geacht. Dinsdagmiddag om twee uur is brand ont staan in de staatsbosschen te Groesbeek. Het vuur werd aangewakkerd door den krachtigen noordoosten wind en breidde zich in weinig tijd over enkele hectaren uit. In de nabijheid van den brand waren ar beiders in een werkverschaffing aan het werk. Zij spoedden zich naar het terrein van den brand om in samenwerking met de politie het vuur te stuiten. Tweehonderd personen namen aan het blusschingswerk deel. Omstreeks tien hectaren nog vrij jong den- nebosch en lorkenhout werden door het vuur verteerd. De oorzaak van den brand is nog onbekend. Kwaadwilligheid wordt niet geheel uitgeslo ten geacht. Doodelijke aanrijding op Rijks straatweg te Limnien. Op den rijksstraatweg bij Limmen is Dins dagavond om ze.ven, uur de 70rj.ai:.ige .gepen- sionneerde agent van politie T, Vos uit HeiloÖ, die per fiets den weg wilde oversteken, door een auto, bestuurd door den heef D. de Boer uit Alkmaar aangereden en op slag gedood. De man had niet op het verkeer van dezen voorrangsweg gelet. Two-seater omgeslagen. Eén der inzittenden gedood. TOELOENG AGOENG 10 Mei (Aneta). Een two-seater met zes inzittenden, bestuurd door den landbouwconsulent ir. H. Th. Hirseh, is in Kediri, nabij de dessa Bandoen- gan bij Doerenan, omgeslagen. De wagen keerde terug van baai Poppoh. De bestuur der, ir. Hirseh^ werd licht gewond; van de mede-inzittenden werd dr. ir. A. P. C. Bijhou wer op slag gedood. De dames Bijhouwer en Van der Leeuw werden licht gewond en de adj. landbouw-consulent Soejono uit Toe- loeng Agoeng liep een hersenschudding op. Mevrouw Hirseh bleef ongedeerd. Het ongeluk is te wijten aan het springen van een band, waardoor de auto, welke een groote snelheid had, omsloeg. Nader wordt nog vernomen dat de heeren Bijhouwer en Hisch gronden bezichtigden in de buurt van Trenggalek. Verbooging invoermoiiopolie- beffing op aardappelen gaat pas 11 Juni in. De minister van economische zaken heeft in de bijzondere omstandigheden, welke zich in de afgeloopen week ten aanzien van de aardappelvoorziening hebben voorgedaan, aan leiding gevonden om de verhooging van de monopolieheffing op den invoer van aardap pelen, van f 3 tot f 5 per 100 kg. welke op 1 Juni a.s. in werking zou treden, eerst te doen ingaan op 11 Juni a.s. PERSDIENST VAN HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS De heer Floris Cante, te Zandvoort, is voor- loopig voor den tijd van drie maanden, aan gesteld als hoofd van den persdienst van het Nederlandsche Roode Kruis. De heer Cante is ruim 20 jaar als journalist werkzaam en is meer dan 10 jaar correspon dent in Nederland van een groot Amerikaansch blad. De ontploffing op de Staatsmijn Maurits. Nachtploeg gisteravond weer aan het werk gegaan. Het onderzoek naar de oorzaak van de ont ploffing van de luchtleiding in de werkplaats van de staatsmijn „Maurits", welke aanleiding was van de gemelde groote ravage en stagnatie in het bedrüf, is nog in vollen gang Dinsdag middag kon men ons mededeelen, dat de nachtdienst weer aan het werk zou kunnen gaan. Er zijn thans nood verbindingen voor de ververschingsbuizen aangelegd, zoodat vol doende versche lucht in de mijn kan worden gebracht. vier en vormen de lange, lange stoet van on bekende Nederlandsche Vrouwen, temidden waarvan zich ook de deputaties der Buiten - landsche Vrouwenverenigingen bevinden uit Frankrijk, Zwitserland, Engeland, Vlaande ren Ik herinner mij levendig den tocht van ver leden jaar, Het vertrek van het station. Dwa lend tusschen de vele stadgenooten ontdekte ik toen overal bekende gezichten. De echtgenoote van een bekenden Haar- lemschen arts. Een kleine, donkere vrouw, chef op het laboratorium van een fabriek met wereldnaam. Een viertal meisjes in druk ge sprek, het voltallig damespersoneel van een advocatenkantoor. In den trein ontmoette ik toen nog een be kende. Het was de eigenaresse van een druk- beklante chocolateriezaak in de buurt van mijn woning. Ik wist. dat zij' met de zorg voor winkel en huishouding den heelen dag druk bezet was en ik begreep hoeveel moeite het haar gekost moest hebben zich vrij te maken om aan dezen tocht te kunnen deelnemen Zoo kwamen zij uit alle richtingen. Sappe- meer, Wissekerke, Venlo, Heer Hugowaard Zoo komen zij ook nü Vrouwen Vredesgang. Aan hen. die het groote nut en de dringende noodzakelijkheid hiervan nog niet hebben in gezien. zou ik het volgende willen adviseeren: Bekijkt U eens nauwkeurig de propaganda- piaat, die door het Centraal Comité wordt uit gegeven. Een slanke, jonge vrouw met haar baby in de armen. Boven haar hoofd dreigen dood en verderf der bombardementsvliegtuigen. Aan haar voeten de kruisen op de graven der mil- lioenen dooden uit vorige oorlogen. Om haar heen een eindelooze verlatenheidVoelt U de ontzettende angst, die spreekt uit deze stille, eenzame vrouwenfiguur? Herkent IJ haar niet? Zij is Uzèlf. Uw zuster, Uw dochterOns. Vrouwen, als draagsters van het Leven, is zoo'n geweldige verantwoordelijkheid op de schouders gelegd en het is zoo jammer, dat dit besef tot vele duizenden maar niet wil door dringen of, hetgeen ook zoo vaak het geval is. niet aanvaard wil worden! Het is wél gemakkelijk, om maar te zeggen: „Ik behoef mij nergens mee te bemoeien. Mijn man zorgt voor alles", of ,ik ga zóó op in mijn dagelijksche werk, dat ik voor dat „vredes- gedoe" geen tijd heb". Onderwijl gaat de monster-bewapeningsrace maar steeds voort, (wat U zoudt kunnen weten, indien U van de krant eens iets méér wilde lezen dan alleen de onderschriften der „plaat jes" en de familieberichten!) en worden van wege de defensie de belastingen verhoogd 18 Mei. Een morgen als andere morgens. In de straat de bekende ochtendgeluiden van iederen dag. Het geronk van een vliegtuig, hoog boven de stad Mevrouw-van-hiernaast snijdt zorgvuldig haar seringentakken af en versiert .haar huis vandaag met witte bloemen en mijn over buurvrouw maakt gehaast haar bedden op. Straks loopt zij, temidden der anderen, mee in den langen stoet, getuigend van den'on- verzettelijken vredeswil der Nederlandsche Vrouw. Zij gaat. Ik ga. Wij gaan allemaal 18 Mei. Volkenbondsdag! Vrouwenvredesgang! U gaat toch óók?! MONA BOS. In elk interieur past dit nieuwe linoleum. Neemt U het ook; het is een lust voor 't oog. En dan de voordeelen, die 't geeft. Wij zullen 't U gaarne aanbe velen 't zijn immers 2 nieuwe producten van LINOLEUM KROMMENIE wordt nooit glad warm aan de voeten geen wasbehandeling BARTELJORISSTRAAT13-17 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Aantal tewerkgestelcleii van 50.000 op 75.000. Ter illustratie van het bericht over de uitbreiding der productieve werk verschaffing diene, dat het totale aantal in de werkverschaffing tewerk gestelden voor het geheele land in het jongste verleden om de 50.000 ge schommeld heeft. Het laatst bekende totaalcijfer is dat van Februari 1938, dat 53.367 beloopt. De bedoeling der ministerieele cir culaire is blijkbaar dat het totaalcijfer op ongeveer 75.000 wordt gebracht. HET VLIEGVELD MEDAN WEER OPGE NOMEN IN DE K. L. M.-ROUTE. Met ingang van 21 Mei zal het vliegveld Me- dan weer in de K. L. M. route worden opgeno men. Op dien dag zullen er zoowel het toestel uit Amsterdam als'dat uit Bataéid laóden. Op allerlei wijze tracht men het Waarborg-Werk na te maken. Dat bewijst toch wel iets, niet waar! Neem 'n Echt Waarborg-Cosiuum U ziet direct het verschil. ALLEEN BJ KREYMBORG Rijksbeuiiddelaar geeft zijn pogingen nog niet op. In de Maandag en Dinsdag gehouden ver gaderingen van den Centralen Bond van Transportarbeiders en den R.-K. Transport- arbeidersbond „St. Bonifacius" met hun le den uit het haringvisscherijbedrijf te S'cheve- ningen, Katwijk, en Vlaardingen, is eenparig besloten tot handhaving van het reeds eer der door de drie samenwerkende organisaties genomen besluit, niet te monsteren zoolang geen overeenstemming met de reeders over de loonen is bereikt. De derde organisatie, de Christelijke Trans portarbeidersbond, heeft in strijd met het voornemen niet met zijn leden vergaderd. Aangezien echter ook de leden van dezen bond niet aanmonsteren, zal de haringvloot niet kunnen uitvaren. In verband hiermede heeft de rijksbemid delaar prof. mr. A. C. Josephus Jitta, beide partijèh' hedèn- ïiögmaals" bij êëhgëi'Öëpèh b'nr te trachten alsnog tot een oplossing te ko- meja', (Adv. Ingez Med.) JAVA CHINA JAPAN LIJN. KEERT 6 pCt. UIT. In de algemeene vergadering van aandeel houders der Java-China-Japan Lijn te Am sterdam, te houden op 13 Juni a.s. zal worden voorgesteld het dividend over het boekjaar 1937 vast te stellen op 6 pCt. (v. j. nihil). Cor Visser van Spaarndam. Een paar weken geleden namen de.Hol- landsche bladen een berichtje uit Londêh öp, over een tentoonstelling van dézen zooveel- sten Visser in den vijver der Hollandsche kunst, die zich ter onderscheiding van de anderen het gemakkelijkst door de toevoe ging van zijn geboortedorp laat aanduiden. Cor visser hield een tentoonstelling in Bond- street, nog altijd het centrum der kunsthan dels- en expositiezalen en oogstte in de En- gelsche bladen veel lof en vriendelijke woor den. Dat een nog jong artist uit Groot-Haarlem het zoover stuurt, dat zijn werk zelfs buiten de landsgrenzen waardeering vindt, kan ver klaard worden door de rustige energie en de eenvoudige artistieke eerlijkheid waarmee deze frissche knaap zijn leven en zijn arbeid heeft ingericht. Als verslaggever hebben wij het werk kunnen volgen, over zijn leven zou den we vandaag het een en ander willen ver tellen. Of het zijn eerste tentoonstelling was, weet ik niet, maar ik herinner me van jaren jeleden een invitatie om teekeningen en houtsneden (Spaarndamsche sujetten) te ko men bekijken in een leegstaand huis op de Gedempte Oude Gracht. Dan. een paar jaar geleden, zijn echte tentoonstelling in het Waaggebouw, die een succes voor hem werd. en waar, als ik mij niet bedrieg, ook die mooie teekeningen uit Brugge te zien waren, die zoo geheel buiten het lichtelijk afgezaagde dier tot in den treure afgebeelde bouwsels bleven en een sterken eigen kant hadden. Dan, verleden jaar zomer bracht het toeval ons met den schilder en zijn vrouw samen aan den disch bij Zandvoortsche kunst vrienden. Na den' maaltijd hebben wij van de loggia van het hooge huis uit over het strand naar de zee zitten kijken, die dien avond prachtig was van wemelende kleurig heid. waarin iets later de zon op sprookjes achtige wijze zou verdwijnen. Een pracht, die 'ebanaliseerd is door een teveel aan plaatjes en ansichtkaarten en desondanks telkens weer boeit als ge er zwijgend tegenover zit. Een zwijgen dat hier afgewisseld werd. door mijn vragen naar het werk en het leven van den schilder. Een vastleggen van gegevens voor de histoire contemporaine der Holland sche kunst is nu eenmaal tot een soort sport bij mij uitgegroeid, een sport trouwens, waar ik zelf ql heel wat nut en nlezier van beleefd ^eb. Cor Visser is in 1903 in Spaarndam gebo ren en dus nu 35 jaar. Een open en weinig gecompliceerd karakter scheen hij mij. met 'et? leuk? in zijn verhaal, een helderen kop en dat rustige wet en-wat-je-wil. dat zonder praatjes zijn gang gaat. Hij moet zoo'n echte Holland?che iongen geweest zijn die veel op het water zat. Innemend is de manier waar op hij bijvoorbeeld over zijn vader praat voor; wiens goede vakmanschap hij was tim merman en maakte sluisdeuren enz. voor Rijnland en zeer uitgebreide zelfverwor- ven kennis der kunsthistorie, hij nog steeds groote bewondering heeft. Cor, de vierde van negen kinderen,.teekende.al, heel jong nog, de schuttingen en deuren van Spaarndam vol en men kan zich, zoo uit de verte, wel ongeveer voorstellen hoé in dit paradijs der gerookte palingen deze jonge Visser als een toekomstige Rembrandt verwend werd. Maar ook begreep men dat niet alles vanzelf komt en zoó zien we den nauwelijks der tien jarigen jongen iederen dag. van Spaarndam naar Haarlem wandelen, waai' hij op de kunstnij verheidsschool op den Dreef is toegelaten.' Hij werkt daar tot zijn zeventien jaar, eerst onder leiding van Kerkhoff en Verkruysen. Iets latèr bij Jessurun de Mesquita en had er, onder anderen, den knappen houtsnijder m' C. Ëscher tot medelfeerling. Dan verlaat' hij de school en riskeert den tocht door het leven zonder geleide. Vijf jaren werkt hij zelfstandig op een atelier dat hij in Spaarn dam had ingericht en dan gaat hij varen. ,.Ik kocht vertelt hij zelf een oude red dingboot in Amsterdam, maakte er zelf een zeilboot van, trouwde en voer over naar En geland om de musea in Londen te gaan zien, waar mijn vader me zooveel van verteld, had". Later werd die oude reddingboot verruild voor een grooter schip, een boeier en hij is0 blijven varen. Langs de Hollandsche Belgi sche en Fransche kustsn over de Zeeuwsche stroomen en wijlen de Zuiderzee. Schepen en schuiten en waar die maar aan riviermon ding of in havens te vinden waren, hadden zijn liefste aandacht. Evenals Whistier, Haden en zoovele anderen bewondert hij de Theems, zooals die vlak bij Londen zich ver toont, vol pittoresk antieks tusschen bedrij vigheid van heden. En.zoo is hij'er toe geko men met zijn gansche- picturale bagage en zijn vrouw als eenig passagier, op de eigen schuit naar Ipswich over te steken en op deze vlotte maar ongewone manier zijn ex positie naar Londen te brengen. Wel kan hij in Bondstreet niet met zijn schuit voor de deur gaan liggen, zooals dat in Haarlem mogelijk was, toen hij zijn woon- en werk plaats voor 't Waaggebouw in het Spaarne meerde ,maar de overtocht op zich zelf ver goedt daartegenover weer veel en de Engel- schen mogen zoo iets wel, Zoodat het mij niets verwonderen zou zoo Visser's onderne mingslust beloond werd, ook met een mate rieel succesje, wat in dezen tijd tot de cu riosa is gaan behooren. En wanneer dat on verhoopt niet het geval mocht zijn wel, dan heeft hij bij zijn vele avonturen er weer eentje meer om van te vertellen en heeft hij al vast weer eens poolshoogte kunnen nemen van een arbeidsveld dat hem aantrekt; de Theems met zijn werven en oude barken zul len hem nog wel eens voor langeren tijd ge vangen houden, dat lijkt mij buiten twijfel. De detailstudie, waarmee hij op onze foto bezig is. de achtersteven van zoo'n schuit die hij in haar geheel portretteerde, geeft maar gedeeltelijk den indruk weer, die de com plete teekenmg maakt Deze schijnbaar zoo nuchtere schilder wordt een volbloed roman ticus wanneer hij neb cor zulk fantastiek en elegant gevaarte zit en al die touwen en zeilen en haken en oogen worden hem een gedicht als de schoonste Mercedes-wagen hem nooit zal kunnen inspireeren. Hij is dan in de verte verwant aan artisten als Isabey en Hervier. uit het midden der vorige eeuw, die in de kleine havens van Normandië hun prachtigste gegevens verzamelden .Wij hopen over Cor Visser nog wel eens iets te berichten te hebben. J. H. DE BOIS. 11 Mei 1938. Toestel in vrille geraakt. Inzittenden gewond, Dinsdagmiddag' om half drie is een lesvliegtuig', een Koolhoven F.K. over- gangs-lestoestel dat boven de Wadden zee cirkelde, op omstreeks vierhon derd meter hoogte, in de nabijheid van Breezand, in een vrille geraakt en met een gebroken propeller in zee gestort, waarbij de twee inzittenden werden gewond. Het ongeluk werd opgemerkt door een aan tal arbeiders uit Breezand, die zich met een roeibootje naar het wrak spoedden, dat on geveer vier kilometer uit de kust lag. We gens de ondiepte van de Waddenzee ter plaase. kon de boot niet varen, waarop de mannen, wadende door het water, het vaar tuig met zich mededroegen. Van het vlieg kamp de Mok, waar men het ongeluk even eens had waargenomen, zijn dadelijk twee watervliegtuigen met brancards aan boord, opgestegen. Na eenige mintuen reeds streken de vliegtuigen bij het wrak neer. De beide inzittenden van het lesvliegtuig. de officier vlieger tweede klasse A. Prins en de korpo raal-vliegtuigmaker De Hair, werden uit hun benarde positie bevrijd en op de brancards gelegd. De Hair verklaarde, dat hij Prins met het hoofd boven water heeft moeten houden, om hem zoodoende voor den verdrinkings dood te behoeden. Prins had een vleeschwonde aan het hoofd en klaagde evenals zijn metgezel, over pijn. in den rug. De brancards werden per roeiboot naar den wal gebracht, waar een ziekenauto gereed stond om de beide slacthoffers naar het ma rine-hospitaal te Den Helder over te bren gen. Daar bleek, dat de officier Prins een breuk in den wervelkolom had. Zijn toe stand was Dinsdagavond naar omstandighe den bevredigend. De verwondingen van kor poraal de Hair lieten zich zeer onschuldig aanzien. Hij heeft hoofdzakelijk ontvellin gen opgeloopen. Van het vliegtuig, dat voor een groot ge deelte boven het water uitstak, waren de beide onderste vleugels geheel vprnield. De staart was gebroken en de linkerboven- vleugel afgeknapt. De motor was diep in den modder gedrongen. Overal dreven de wrak stukken rond. Het vliegtuig zou waarschijnlijk eerst he den geborgen ikunnen worden. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat het ongeluk te wijten is aan een mechanische fout. Men zal trachten deze, na de demon tage, op te sporen. De K. R. O.-Stuclio's geopend. Nadat gistermorgen de nieuwe K.R.O.-stu- dio's te Hilversum waren ingewijd, zijn zij gistermiddag officieel geopend. Om drie uur betraden >de gasten de groote concertzaal, waar Marinus van 't Woud met zijn K.R.O.-orkest het Wilhelmus inzette, dat spontaan door de aanwezigen werd meege zongen. D ah klonk d'e jüibelouverture van C. M. von Weber en vervolgens kwam pastoor Perquinh de voorzitter van den K.R.Ó., voor wien het vandaag zoo'n grootsche dag was, voor de microfoon, met applaus begroet. Na een woord van welkom sprak hij zijn groote voldoening uit over de gelukkige tot standkoming van het groote werk. IMet war me erkentelijkheid herinnerde hij aan de wijze, waarop de katholieke luisteraars bij droegen om de zakelijke uitvoering van het gebouw, dat moest voldoen aan de aller nieuwste eischen van de radiotechniek, uit voering te doen geven. Die hulp en steun kwamen voor het grootste deel van hen, die het dikwijls het minst konden missen. Wat aan sierkunst in dit gebouw tot stand kwam, waren afzonderlijke geschenken van bijzondere weldoeners. Den architect, den heer Willem Maas uit Utrecht, huldigde pastoor Perquin door vast te stellen, dat „voor dezen architeect op- bouwkundig gebied en ook op velerlei gebied geen problemen bestaan, die hij niet goed weet op te lossen, en steeds deed hij zich kennen als een man van goeden smaak en grooten kunstzin". Aannemer en uitvoerder betrok spr. in zijn woord van waardeering. Vervolgens liet spr. de radiotechnisehe voorzieningen de revue passeeren, waarvoor de Nederlandsche Seintoestellenfabriek en Numans laboratorium hun beste krachten gaven. Allen, die hun arbeid leverden voor de inrichting en outillage van de nieuwe studio's noemde pastoor Perquin met name, hen dank zeggend voor hetgeen zij schon ken. Eindigend sprak de voorzitter van den K.R.O. woorden van waardeering voor de aanwezigheid van de hooge autoriteiten, die hij elk afzonderlijk begroette. Na deze openingsrede liet het K.R.O.-or kest den huldigingsmarsch van Edw. Grieg hooren. Hierna is nog het woord gevoerd door den aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. J. de Jong, den minister van Binnenlandsche Za ken. Z-Exc. H. van Boeyen, prof, dr. P. S. Gerbrandy, mr. dr. T. J. Verhuur, burge meester Lambooy, mr. A. van der Deure en de heer G. de Clercq. Bedrijf van de Anif wordt voort gezel. De directeur van de N.V. Nederlandsche Telegraaf Maatschappij, de heer Th. p. van den Bergh, die van een ruim tweemaandsch verblijf in Ned.-Indië in ons land is terugge keerd, heeft aan een verslaggever meege deeld, dat het bedrijf van de Anif zal wor den voortgezet. Een nieuwe maatschappij is in oprichting, welke zich vooral zal toeleg gen op de vervaardiging van documentaire films over Ned.-Indië. Of ook journaalfilms zullen worden vervaardigd, is nog niet met zekerheid te zeggen. Ernstige vechtpartij in cafc. Man door messteken gewond. Dinsdagmiddag om vijf uur heeft de 44- jarige B. A. bij een vechtpartij in een café in de Gelkingestraat te Groningen den 25- iarigen J. K., eenige messteken toegebracht. K. werd aan den hals en de wang gewond. De aanleiding tot de handtastelijkheden moet worden gezocht in een kleine woordenwisse ling. Beide mannen verkeerden onder invloed van sterken drank. De getroffene is naar het academisch zie kenhuis te Groningen vervoerd. De dader is m arrest gesteld.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2