Abessynische kwestie weer uitge steld door den Volkenbondsraad. Dickie en de Verbos-gen Schat instantane Amoy gedeeitelijkdoor de Japanners bezet. DARM) WOENSDAG 11 MET 1933 Negus persoonlijk naar Genève. United Press verneemt uit Genève: Het verzoek van den negus om de toe- sprekingen betreffende Ethiopië uit te stellen is door de geheime zitting van den Volkentoondsraad toegestaan teneinde den negus in staat te stel len Donderdag persoonlijk het woord te voeren. De zitting werd gisteravond om 7.45 opgeheven nadat voorzitter Munters medegedeeld had, dat de negus om uitstel had verzocht, daar hij Woensdag te Genève zou arrivee- ren. Niettegenstaande de Raad er in toestemde het verzoek van den negus gehoor te geven werd toesloten, dat deze zaak Donderdag ter tafel zal worden gebracht, ongeacht of de negus aanwezig is of niet. Sommige kringen zijn nog steeds de meening toegedaan, dat de negus onder pres sie niet zal verschijnen, hetgeen den Raad dan aanleiding zal geven om de „vertegenwoordigers van keizer Haile Selassie" te verzoeken bij te zitten, waarna Taezza waarschijnlijk het geval Ethiopië zal voorbrengen. Een der gedelegeerden zeide na af loop der zitting, dat Bonnet en Hali fax uitdrukking gaven aan hun on geduld over dit nieuwe uitstel. De zitting van Dinsdag". In de .zitting van gisteren is het eerst het woord gevoerd door Lord Halifax. Hij zeide o.a.: „Hoewel ik van de overeenkomst kan zeggen, dat zij slechts dé Britsch-Italiaan- sc'he zaken regelt, toen ik er toch van over tuigd, dat het eenvoudige feit, dat de weder zij dsche belangen dezer beide groote mogend heden op deze wijze met elkander verzoend zijn, veelbeteekenend is. Dit feit moet nood zakelijkerwijze een gunstigen terugslag heb ben op het algemeene gevoel van veiligheid, niet alleen in Europa, doch op de wereld. De overeenkomst kan worden beschouwd als een bijdrage tot den algemeeneü vrede. DeBritsche regeering twijfelt er niet aan, dat de verwezenlijking van dezen wensch het onthaal, dat de meeste landen, met name die in Europa aan de overeenkomst hebben bereid, heeft geïnspireerd. Wij, aldus Lord Halifax, hebben vooral het feit gewaardeerd, dat de Britsche regeering deze overeenkomst heeft ontvangen als een bijdrage tot den Europeeschen vrede en dat zij ook door de leden van den Balkanbond werd op prijs ge steld. De president der Vereenigde Staten heeft dienaangaande een verklaring afge legd tegenover de peers, welke door de Brit sche regeering bijzonder werd toegejuicht. De Britsche regeering heeft nauwe betrek kingen met verscheiden andere regeeringen in Europa en elders, met name met de Fran- sche regeering. Wij zijn niet van meening, dat deze betrek kingen op eenige wijze exclusief zouden zijn en terwijl wij de bestaande vriendschappen versterken, zoeken wij haar aantal en terrein steeds uit te breiden. De onlangs met Italië gesloten overeen komst beteekent een nieuwen stap in deze richting, evenals naar de verwezenlijking van de bedoelingen van het Volkenbondspact, d.w.z. de handhaving van den vrede in de verdeelde wereld. Om dezelfde reden volgt 'de Britsche re geering met belangstelling en goeden wil de door de Fransche regeering gemaakte vor deringen bij haar poging met Italië- een soortgelijke overeenkomst tot stand te bren gen". lord Halifax is van meening, dat de Britsch-Italiaansche overeenkomst, terwijl zij een bijdrage leverde tot den internatio nalen vrede de bedoelingen versterkte, welke de Volkenbond moet dienen, d.w.z. de verwe zenlijking van een waren vrede op de wereld en de verwezenlijking van dezen vrede door verzoening. Na Lord Halifax sprak Georges Bonnet, die verklaarde dat de Fransche regeering zich gelukkig prijst met de sluiting der Britsch- Italiaansche overeenkomst, waarvan zij „de waarde ten volle erkent. De Fransche regee ring heeft zelf onderhandelingen met Rome aangeknoopt. Indien deze onderhandelingen in de naaste toekomst tot een gunstig resul taat leiden, zal de zaak des vredes ten zeerste gediend zijn". Vervolgens voerden nog het woord 'Com- mende, de Roemeensche minister van buiteh- landsche zaken, die sprak namens den Bal kanbond, en de Kleine Entente, de Langen- hove (België), Komaraicki (Polen) en Litwi- nof, die allen verklaarden in de Britsch- Italiaansche overeenkomst een bijdrage te zien tot de consolidatie van den vrede. Komarnicki zag er een bewijs te meer in voor de doeltreffendheid der -methode van de tweezijdige overeenkomsten. Litwinof maakte Gladstone's dienstbode overleden. De vrouw met de „staatsgeheimen". LONDEN, 10 Mei. Op 88 jarigen leeftijd is overleden Clara Jackson, die eens de dienst bode is geweest van den beroemden staats man Gladstone. In haar testament heeft zij bepaald, dat alle papieren, die zij in haar woning heeft achtergelaten, ongelezen moeten worden verbrand, aangezien deze volgens haar zeggen staatsgeheimen behelzen. De laatste dertig jaar heeft de vrouw in de grootste afzondering geleefd, steeds was zij bevreesd, dat onbevoegden zich meester zouden maken van de „staatsgeheimen", wel ke, naar zij beweerde, Gladstone haar had toe vertrouwd. Zij zag in iederen vreemdeling, die haar huis naderde, een pol'itieken spion. Zij heeft eens beweerd, dat zij Engeland zou kunnen verpletteren door haar geheimen aan een buitenlandsche mogendheid te ver- koopen. De oude vrouw is om het leven gekomen tengevolge van een val van een trap. Zware brand in Litausche badplaats. Driehonderd huizen verwoest. KOVNO 10 Mei. In de badplaats Polan- gen heeft een hevige brand gewoed. 300 hui zen werden vernield waardoor 1500 personen dakloos werden. De materieele schade wordt °P 3 millioen lit geschat. De meeste hotels ztjn gespaard. (United Press). evenwel een voorbehoud ten aanzien van het belang der overeenkomst en sprak de hoop uit, dat de internationale betrekkingen er niet onder zullen lijden. Vervolgens was het woord aan den Chinee- schen gedelegeerde, Wellington Koo. Aangezien geen der leden het woord ver langde over het beroep, dat de Chineesche re geering bij monde van Wellington Koo, op den Volkenbond had gedaan, werd deze kwestie tot later aangehouden. Munters sloot ver volgens de bijeenkomst. België. Regeering stelt de vertrouwens kwestie. Bij het begin van de vergadering van de Kamer heeft de minister van financiën na mens de regeering een uiteenzetting gegeven. Het tekort bedraagt 1150 millioen franc. Reeds heeft de regeering om het evenwicht te herstellen de uitgaven besnoeid, doch som mige uitgaven kunnen niet verminderd wor den en anen.moet dus zijn toevlucht nemen tot belastingverhopging, welke zoowel moeten drukken op de rijken als op de arbeidersklasse. Twee ontwerpen, welke door de financieele commissie van de kamer zijn aangenomen, n.l. de crisisbelasting en het ontwerp inzake de douane en accijnzen moeten 762 millioen opbrengen en men moet dus nog 400 millioen vinden. De regeering heeft de genoemde 762 millioen aanvaard en heeft tevens aanvaard met de commissie samen te werken om de overige 400 millioen te vinden. Alle voorstellen zullen bestudeerd worden. Incident. Havas bericht, dat toen de minister van van financiën Soudan het spreekgestoelte besteeg, om zijn rede te houden van de pu blieke tribune pamfletten omlaag werden ge worpen. Deze pamfletten luidden als volgt: „Hulde aan de moedige oudstrijders. Heeren politici van alle partijen.... gaat weg en komt niet terug. Ontbinding, België voor de Belgen". Deze pamfletten waren afkomstig van een lid van den Bond der Oorlogskruisen In het verder verloop der Kamerbij eenkomst werd het woord gevoerd doorministerpresi dent Janson. Hij verzocht de Kamer de beide door de commissie van financiën aangenomen wetsontwerpen te behandelen en er haar stem oven uit te. brengen. Hij vroeg tevens de instelling van een commissie bestaande uit parlementsleden behoorende tot de meerder heid, gekozen op. grond van hun financieele en economische bekwaamheid. Deze commissie zou dan de door'de regeering ingediende wets ontwerpen moeten toestudeeren en de begroo ting in evenwicht brengen. De ministerpresident deelde nog mede, dat hij een commissie van ambtenaren zal be noemen, welke belast zal zijn met 't zoeken naar bezuinigingen, die nog tot stand gebracht kunnen worden. Hij besloot met de kwestie van vertrouwen te stellen.; De houding der fracties. Na de vergadering van de Kamer zijn. de meerderheidsfracties bijeengekomen. De liberale fractie heeft haar vertrouwen in de regeering uitgesproken. Zij heeft even wel nog niet liaar standpunt bepaald ten aan zien van de kwestie der onmiddellijke stem ming over de twee door de financieele com missie aanvaarde wetsontwerpen en de vor ming eener parlementaire commissie. Morgen zal zij opnieuw vergaderen. De socialistische fractie bleek in principe bereid, de regeering haar vertrouwen te ge ven, op voorwaarde echter, dat de andere meerderheidsfracties het eens worden. In de bijeenkomst van de rechtsche frac ties van kamer en senaat verklaarden de meeste sprekers zich bereid, voor de beide wetsontwerpen (crisisbelasting en douane rechten en accijnzen) te stemmen, doch wat de door de regeering voorgestelde commissie be treft trad een krachtig verzet aan den dag. Nadere inlichtingen zullen worden gevraagd voor wat de samenstelling dezer commissie betreft. Frankrijk. Minister Bonnet polst Polen over T sjecho-Slowakije. PARIJS, 10 Mei, Thans wordt bekend, dat minister Bonnet gedu rende het weekend een bespreking gehad heeft met den Poolschen ge zant, waarop deze laatste onverwijld naar Polen vertrokken is. De bespre king tusschen den Franschen staats man en gezant Lukasiewicz blijkt de Quai d'Orsay heeft dit thans te genover United Press erkend tot onderwerp gehad te hebben de vraag, welke de definitieve houding van Po len tot Tsjecho-Slowakije zijn zal. Frankrijk heeft thans door Lukasiewicz de vraag over laten brengen, of Polen bereid is zijn -dubbelzinnige houding op te geven. On middellijk na'dit onderhoud is de gezant ver trokken' om met Beck over deze aangelegen heid te spreken en een definitief antwoord te rug te brengen. Officieel is over deze zaak de groot ste geheimhouding betracht, doch men meent te weten, dat achter deze openlijke vraag van Frankrijk de bedekte bedreiging school, dat Frank rijk het Fransch-Poolsche bondge nootschap van wederzij dschen bij stand op zal zeggen, wanneer het niet overtuigd wordt van de waarde van dit bondgenootschap, tengevolge waar van eens de herboren Poolsche. repu bliek Fransche militaire hulp kreeg, welke de „roode" Russische legers tegen hield op hun marsch naar War schau. (United Press). Joodsche scholieren moeten afgezonderd worden. De -burgemeester van Weenen, Neutoacher, heeft, naar het D.N.B. meldt, verordend, dat de Joodsche leerlingen van de lagere en mid delbare scholen moeten worden afgezonderd van de „Arische" scholieren en moeten wor den ondergebracht In eigen scholen. Tegen pijnen Als je wakker wordt! en je voelt je loom en je hebt hoofdpijn, dan helpt Instantine. Dus onthoudt stilt en voorkomt pijnen Doosjes a 12 tabletten 70 ct., zakjes a 2 tabletten 15 ct. (Adv. Tngez. Med.) Nachtelijke beschieting door Japansche oorlogsschepen. Tegenoffensief der Chineezen HONGKONG 10 Mei. Sterke Ja pansche afdeelingen hebben het eiland Amoy gedeeltelijk bezet. Ten gevolge van het beschieten door oor logsschepen en het bombardeereh uit de lucht zijn er in de haven groote branden uitgebroken. Begunstigd door de duisternis hebben de Japanners, naar wordt beweerd, met 12 oorlogs schepen het eiland aangevallen. Schepen voeren tot dicht voor de ha ven en openden daarna het vuur op de Chineesche versterkingen. Daarna werd een sterke afdeeling mariniers aan land gezet terwijl 18 vliegtuigen meer dan 200 bommen lieten vallen. De bevolking van de havenstad werd door paniek bevan gen en vluchtte naar het land. Volgens de laatste berichten zou het- corps Japansche mariniers op heftigen tegenstand van Chi neesche verdedigers stuiten, die door eeri te genoffensief de Japanners weer van het eiland trachten te verdringen. De Engelsche kruiser „Diana" is naar Koelangsoe vertrok ken om alle Engelschen aan boord te ne men, die het eiland wenschen te verlaten. Een communiqué van de Japansche marine deelt mede, dat de Japanners het oostelijk deel van Amoy hebben bezet en dat de ge vechten nog voortduren. Er wordt aan toege voegd, dat de Japansche soldaten geen mili taire actie in de buitenlandse,he wijken voe ren zoolang de Chineezen geen gebruik ma ken van eigendommen en woningen van bui tenlanders. De Japansche vliegtuigen bom bardeerden de universiteit omdat de Chinee zen zich daar hebben versterkt. Nog wordt aan het communiqué toegevoegd dat Amoy gebruikt werd als een doorgangsstation voor aanvoer van munitie naar China. Uit Hongkong wordt gemeld: Met zekerheid staat nu vast, dat er geen dooden of gewon den onder de buitenlanders die op Amoy wonen, te betreuren zijn. Het aantal Chinee zen dat bij de beschieting en het luchtbom bardement werd gedood en of gewond is zeer gering. Er wonen 250 buitenlanders op dat eiland. (United Press) Hernieuwde actie der vliegers. AMOY, 11' Mei (Reuter-A.N.P.)Vandaag bij het aanbreken van den dag kwamen weer direct de vliegtuigen, in actie. Zij kruisten boven de stad en het eiland. De nacht heeft een betrekkelijk rustig verloop gehad. Te land wordt hevig gevochten. Amoy toekomstige Japansche basis? HONGKONG, 11 Mei (D.N.B.-A.N.P.). De verbinding tusschen Hongkong en het eiland Amoy, waar gisteren sterke afdeelingen Ja pansche marinesoldaten aan land zijn gegaan, nadat de stad en het eiland te voren door vliegtuigen waren gebombardeerd en door scheepsbatterijen beschoten, is thans geheel onderbroken. Volgens de schaars binnenkomende berich ten schijnt het doel der in bezitneming van het eiland Amoy door de Japanners te zijn er een nieuwe basis te scheppen voor de lan dingstroepen, die -noodig zijn voor het eerlang te ontketenen groote offensief in Zuid China. Te Hongkong maakt men zich bezorgd over de groote Europeesche nederzetting op het eiland Koelagsoe, dat in de directe nabijheid van Amoy is gelegen. Men verwacht te Hong kong, dat de Britsche oorlogsschepen bevel zullen krijgen naar het eiland Koelagsoe uit te varen om er de buitenlanders te be schermen. Britsche en Amevikaansche oorlogsschepen onderweg. HONGKONG, 11 Mei (Reuter-A.N.P.) De Amerikaansche kanonneerboot Asheville heeft zich te Atoióy bij den Britschen torpedojager gevoegd. De Amerikaansche kruiser Manble- head, die van Manilla op weg was naar Hong kong heeft eveneens bevel gekregen, zich naar Amoy te begeven. De Japansche autoriteiten hebben tot de te Amoy verblijvende buitenlanders de waar schuwing gericht, dat anti-Japansche daden ernstig zullen worden bestraft. Doodencijfer te Duckmanton tot 79 gestegen. Gewonden door rookvergiftiging en brandwonden aangetast. De ramp in Duckmanton in Derbyshire (Engeland) heeft aan merkelijk meer slachtoffers ge- cischt dan aanvankelijk werd ge meld. Volgens de laatste officieelc medc- dceling zijn 79 mcnschcn om het leven gekomen. Vijf slachtoffers lig gen nog in de schacht. Verscheidene anderen, die in een ziekenhuis opgenomen zijn, lijden aan rookvergiftiging of zijn met brandwonden overdekt. Een der reddingsmanschappen, die het eerst in de mijn, welke ongeveer 800 M. diep is. afdaalden, verklaarde later: „1-Iet was. ons bijna te zwaar, maar als dronken mannen wankelden wij verder, struikelend over de lijken, op handen en yoeten kropen wij ten slotte verder, tot wij er in slaagden het uit einde van de schacht te bereiken. Hier zak ten we in elkaar. We werden naar het zieken huis gebracht". Gedurende eenigen tijd heeft men nog tele fonisch in verbinding gestaan met de ingeslo ten mijnwerkers. Later kwam er echter van hun kant geen antwoord meer. Tal van vliegongelukken in het buitenland. In Engeland acht dooden bij vier ongelukken. Fransche bommenwerper stort met vijf inzittenden omlaag. In Engeland hebben gisteren vier ongelukken met militaire vliegtuigen plaats gehad. In totaal zijn acht per sonen hierbij om het leven ge komen. Des middags is nabij Lincoln een militair vliegtuig verongelukt. De beidé inzittenden kwamen om het leven. Verder zijn van de luchtvaartschool te Wyron twee vliegtuigen verongelukt. Een les- vliegtuig stortte omlaag bij Hilton Hunts, waarbij twee officieren omkwamen en een bommenwerper verongelukte bij den start. Hierbij werden drie personen gedood. Tenslotte is nabij Kenly (Surrey) een mili tair vliegtuig neergestort, waarbij de eenige inzittende om het leven kwam. Ernstig vliegongeluk in Frankrijk. Uit LYON; Dinsdagmiddag is een zwaar bombardementsvliegtuig van de luchtbasis Bron gevallen tijdens een oefenvlucht op ongeveer een kilo meter afstand van de luchtbasis, binnen de gemeente Saint Priest (Isèrc). De vijf inzittenden waren op slag dood. Het bombardementsvliegtuig was een tweemotorig toestel van het 55e escadrille. Omtrent de oorzaken van het ongeluk staat nog niets vast. Italiaansch toestel neergestort. ROME, 10 Mei. Na te zijn gestart van het vliegveld Ciampino is een militair vliegtuis neergestort. De bestuurder vond daarbij den dood. Poolsche gravin in Duitschland veroordeeld. Levenslange gevangenisstraf wegens spïonnage. BERLIJN 10 Mei (Reuter/A. N. P.) Be vestigd wordt dat gravin Oktawia Wielopolska wegens spionnage tot levenslange gevange nisstraf is veroordeeld. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Toen ze zoo even stil stonden werd er plotseling een luik in den vloer geopend en Dickie en Flapoor zagen ineens een kabouter voor hun neus staan. Daar heb je Hemelmuts! gilde Flapoor, verstijfd van schrik. En nou toppen, als je leven je lief is! Nu is hard loopen voor een haas niet zoo erg lastig, maar Dickie was zoo geschrokken, toen hij Hemelmuts daar opeens zag staan, dat hij niet zoo erg gauw rechtsomkeert kon maken. Hij stond even met open mond naar den kabouter te kijken, terwijl Flapoor zoo hard hij kon wegrende. Maar even later begreep Dickie eindelijk, dat het ook voor hem beter was, als hij maakte, dat hij weg kwam en geen seconde later zette hij het öp een loopen, alsof er honderd Baardmannen achter hem aan zaten. Maar nu weten jullie wel, jongens en meisjes, dat kabouters altijd heel erg "hard kunnen loopen en daarom is het ook niet zoo moeilijk voor Hemelmuts Dickie in te halen. Maar Dickie is ook niet van gisteren en loopt wat hij loopen kan. Dickie loopt zelfs zoo hard, dat hij Flapoor, die toch al een heel eind weg is, bijna inhaalt. En als er nu niets gebeurt, dan hebben ze een mooie kans tot ontsnappen. Zou Dickie het kunnen wiiinau? Engelsch scliip met 38 opvarenden vermist. Bloedverwanten vragen om grootsclieepsche nasporingen. Het Engelsche stoomschip Anglo- Australïan,. dat te Londen thuishoort, is zes weken over tijd op zijn reis van Cardiff naar Vancouver. Men vreest dat het schip verloren is. De bloedverwanten van de 38 opvarenden geven evenwel de hoop niet op en zij hebben het lagerhuislid Chuter Ede, die South Shields vertegenwoordigt, verzocht er bij de autori teiten op aan te dringen door torpedojagers en vliegtuigen naar het verdwenen schip te. laten zoeken. Zij verwachten, dat de beman ning een toevlucht zal hebben gevonden op een van de onbewoonde Kaap Verdische eilanden. PBDERAMMA DONDERDAG 12 MEI. HILVERSUM 1, 1875 M. en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10,15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest. 12.45 Reportage van de doop van Prinses Beatrix. 1.30 Vervolg concert. 2.00 Handwerkuurtje. 3.00 Viool, piano en Gra mofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramo foonmuziek. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 De Eemlanders en Gramofoon muziek. 6.40 C.N.V.-kwartiertje7.00 Berichten. 7.15 Causerie: Zendingsmethoden op het ter rein de Salatiga-zending". 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.20 Het Paaschberg- koor en Gramofoonmuziek. 9.00 Causerie: Het nieuwe ontwerp tot reorganisatie van de Nederduitsch-Hervormde Kerk. 9.20 Vervolg Concert. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 NORV- orkest. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Vervolg concert. 11.30 Gramofoonmuziek. ca. 11.50 12.00 Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Kniples. 11.00 Reportage van de doop van Prinses Beatrix. I.00 Jonny Kroon's ensemble. 2.00 Voor de Vrouw. 2.30 Jonny Kroon's ensemble. 3.00 Kniples. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Pianovoor dracht. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Het Kovacs Lajos orkest en het duo „JA". 6.30 Sporteau- serieen. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO Dansorkest en soliste. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Repor tage van de doop van Prinses Beatrix (gr. opn.). 9.00 Gramofoonmuziek. 9.30 „Guldana", operette. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Be richten ANP. Hierna: het AVRO-dansorkest. II.40—12.00 Orgelspel. DROITWICB, 1500 M. 10.2510.45 Gramofoonmuziek. 11.05 BBC- Welsh orkest en soliste. 11.50 Radiotooneel. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.30 Sportreportage. 21.501.20 Pianovoordracht. 2.10—2.30 Cau serie: Off Duty. 2.35 Het Bath Pump Room- orkest. 3,35 Causerie: The Sensible Way with Cosmetics". 3.50 Gramofoonmuziek. 4.20 Ha rold Sandler's Weensch Octet, 5.00 Sportre portage. 5.20 Berichten. 5.40 Causerie „First Degree Murders". 6.00 Pianovoordracht. 6.20 Populair uitwisselingsconcert. 7.00 BBC-Va- riété-orkest en -mannenkoor mmv. solisten. 8.00 Causerie: Transport. 8.20 Berichten. 8.40 BBC-orkest. 9.20 Korte Kerkdienst. 9.40 Het Leslie Bridgewater-kwintet. 10.20 Bert Fir man en zijiï orkest. 10.5011.20 Dansmuziek (gr. pl.). RADIO PARIJS, 1648 M. 7.108.05 en 9.30 Gramofoonmuziek. 11.40 Cantrelle-orkest (Om 12.50 Zang). 2.05 Piano voordracht. 2.20 Zang. 3.20 Gramofoon. 7.35 Pianovoordracht. 7.5011.05 Operette-uit zending. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 en 7.50 I-I. Ha- gestedt's Amusementsorkest. 11.20 Omroep orkest. 1.30 Populair concert. 3.20 Omroep- Amusementsorkest. 11.20 Omroeporkest. 1.30 Populair concert. 3.20 Omroep-Amusements- orkest. 5.00 Pianovoordracht. 5.40 Schrammel- ensemfole. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.20 Om roeporkest en -koor, een HJ- en een BdM- ensemble. 9.35 Dansmuziek (gr. pl.). 10.20 Cabaretprogramma (gr. opn.) 11.202.20 Nachtconcert. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Omroepsalon- orkest. 12.30 Omroepdansorkest. 12.501.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Pro Arte-kwartet. 7.20 De Ramblers en solisten. 9.05 Gramofoon muziek. 9.30—10.20 Vervolg concert. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Omroepklein- orkest. 12.501.20 Gramofoonmuziek. 5.35 Vioolvoordracht. 5.55 Gramofoonmuziek. 7.20 Omroepkleinorkest en koor-. 8.35 Omroep- kleinorkest. 9.30 Piano en cello. 10.0010.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.20 Omroeporkest. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Berichten. 9.50 Karl Ristenpart's kamerorkest. 10.05 Berichten. 10.20 Omroepkleinorkesfc en innannej»kwart«ü. u.30—1.2Q NacMcongaifc.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3