Het Provinciaal wegenplan. Gevatte koude - Griep - Rheumatische pijnen - Spit - Hoofd- en Kiespijn VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Vaststelling van het tertiair plan. VELSEN Vereenigiiig voor Veilig Verkeer. Reeds vele deelnemers aan den optocht. Naar wij vernemen, zal Vrijdag 13 Mei het Comité van voorbereiding der verkeersdagen van de V.V.V.V. een bespreking houden met het comité voor de organisatie der Verkeers dagen in Hotel Kennemerhof. Dit comité is samengesteld uit de heeren K. Rutten, J. P. Weijburg. H. IJ. Visser, S. Boerema, F. Wil- deboer, Chr. W. Suwerink en II. Medik. Het ligt in de bedoeling in deze bespreking alle inlichtingen te geven en alle hulp te ver strekken, die mocht worden gevraagd en om aan de plannen voor de tijdens, de Verkeers dagen te organiseeren optocht vasten vorm te geven Voor deelneming aan den optocht werd reeds toezegging ontvangen van de directie van het Hoogovenbedrijf, de directie van de Papierfabriek Van Gelder Zonen, de autoga rage Jak, Santpoort, de autogarage C. Zwier Jr.. Kennemerplein. Radio Kooi, IJmuiden IJ.V.V. Stormvogels, Gemeentelijke Vis- scherij school. Nijverheidsschool, Turnver- eeniging IJmuiden, E.H.B.O., IJmuiden, IJmuider Reddingsbrigade en Velser Zwem- vereeniging. Deze en nog vele anderen zijn uitgenoodigd, de besprekingen op 13 Mei bij te wonen. ZILVEREN JUBILEUM J. P. GROOT Het heeft den heer J. P. Groot bij zijn zil veren dienstjubileum bij de Nederlandsche Spoorwegen niet aan belangstelling ontbroken. Reeds aan den vooravond van den feestdag ontving hij vele bloemstukken van oud-colle ga's, vrienden en familie. In den loop van den dag werd de jubilaris gehuldigd door het bestuur der vakafdeeling der organisatie Sint Rafaël en den geestelijk adviseur, mede namens het hoofdbestuur van den bond. De jubilaris werd daarna toegespro ken door den heer C. Hamers, waarbij het ca deau der af deeling werd aangeboden. Namens de directie der Nederlandsche Spoorwegen werd de jubilaris gecomplimen teerd door den heer C. v. d. Voet, opzichter van Weg en Werken. De heer v. d. Voet over handigde den jubilaris de gebruikelijke enve loppe met inhoud en een oorkonde. Voorts ontving de jubilaris vele gelukwen- schen van vele collega's zoodat het een onver getelijke dag voor den heer Groot en zijn gezin is geworden. BRIGADIER PALSTRA OVERLEDEN. Op 69-jarigen leeftijd is in huize „Marana- tha" bij Velsen overleden een der eerste of ficieren van het Leger des Heils hier te lan de, brigadier Frank Palstra. Hij was een Fries van geboorte. In Huil leerde hij het Leger des Heils kennen en werd in Engeland offi cier. In 1887 werd hij naar Holland overge plaatst. De overledene bekleedde tal van belang rijke functies in het Leger des Heils hier te lande, o.a. die van divisie-officier, secretaris van het reelasseeringswerk, enz. Als candida- ten-secretaris aan het hoofdkwartier besloot hij zijn loopbaan. DE WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen in deze gemeente bedroeg: op 7 Mei '38. en op 8 Mei '37 Mijnhardtjes (dit zijn hartvormige cachets, gevuld met de allerbeste medicijnen) helpen altijd vlug en goed. Koker 50 ct. Proefdoos 10 ct. Bij Apothekers en Drogisten. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Ph. Kotte te Haar lem. onder de firma Machinefabriek „IJmui den" om vergunning tot het oprichten van een machineherstelplaats, waarin diverse toe stellen en werktuigen, w.o. 7 electromotoren, t.w. 1 van 10; 1 van 5: 3 van 3; 1 van 2Vz en 1 van P.K., in het perceel, kadastraal be kend gemeente Velsen, af deeling IJmuiden, sectie L. no. 1041, plaatselijk bekend Logger- straat no. 2 te IJmuiden. Op Maandag den 23sten Mei 1938. des voormiddags te elf uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lich ten. Zoowel de verzoeker als zij die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen voor het bovenvermelde tijdstip op de secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Van reederij veranderd. Het in Rotterdam thuisbehoorend stoom schip Poeldiep is aan een andere reederij al daar verkocht en herdoopt in Noordplein. SANTPOORT NOGMAALS ,,'T WESPENNEST". ,,'t Wespennest" van Henk Bakker werd in .De Weyman" op 2den Paaschdag met zoo veel succes opgevoerd, dat het bestuur van „Jan van Dommelen" besloten heeft er he denavond nogmaals mee voor het voetlicht te komen. DE HAGELINGERWEG. Tot groot gerief o.a. van hen, die vroeger a.h.w. „voor de deur" konden instappen en nu dagelijks gedurende 4 maanden reeds een flinke wandeling moesten maken om van den langs den Hagelingerweg rijdenden autobus dienst gebruik te kunnen maken, is deze weg gisteren weer voor het verkeer opengesteld. JEUGDHUIS VAN DE NED. IIERV. GEMEENTE. Zooals wij reeds mededeelden, wordt Don derdagmiddag half 3 de bazar in en ten bate van het Jeugdhuis der Ned. Herv. Gemeente te Santpoort geopend door burgemeester Kwint. Het gebouw wordt nog niet officieel in gebruik genomen; dit zal eerst later ge schieden. Na door den hoofdingang te zijn binnen getreden komt men eerst in het voorportaal en vervolgens door glazen deuren in de vesti bule. waarin direct links een deur is naai de consistoriekamer en de kerk. Een breede bank tegen de trap en de lam- brizeering rondom maken al direct een fraaien indruk. Uit de vestibule geven twee groote deuren toegang tot de vereenigingszaal,die ruimte biedt voor ongeveer 300 personen. Aan de eene zijde van de filmcabine zijn de toilet ten, aan de andere zijde de keuken. Onder de filmcabine is een ruime kelder en daar achter is de kelder voor de centrale verwarming. Aan de andere zijde van de zaal is een po dium, dat twee meter breed is. Het spreek gestoelte op dit podium staat met de film cabine door een zoemer en een telefoon In verbinding. De achterwand is bedekt door een gordijn, waar achter een filmdoek. Op dit podium komt een opklapbaar tooneel met twee kleedkamers. In de zaal, die een eiken lambrizeering heeft, is alles in lichte kleuren gehouden. Zware gordijnen maken het mogelijk, ook op den dag de zaal volkomen duister te maken. Zes groote lampen uit het plafond, zes op de pilaren en nog twee achter in de zaal. zor gen voor de noodige verlichting. Ook boven komt men eerst in een hall. dan in de jeugdzaak Een groote. uit fraaie steenen gemetselde schouw, met verlaagd plafond en rondom breede banken geeft aan het geheel een gezellige sfeer. Naast de schouw is aan weerszijden een glas-in-lood raam, aan de eene zijde een jon geling voorstellend, die over rotsige paden gaat met een brandenden fakkel in de hand het licht tegemoet, aan de andere zijde een meisje, dat behoedzaam een kelk draagt met het embleem van de V.C.J.B. Bouwvakarbeiders Metaalbewerkers Houtbewerkers Landarbeiders Havenarbeiders Visschers Kantoorbedienden Losse arbeiders Overige beroepen 247 198 27 47 90 331 29 698 327 219 24 34 99 346 46 625 287 Mannen boven de 18 jaar 1956 Mannen onder de 18 jaar 59 Vrouwen boven de 18 jaar 14 Vrouwen onder de 18 jaar 4 10 16 Totaal werkloosheid 2033 2101 Het aantal werkloozen was dus 68 minder dan verleden jaar. Sedert de vorige week steeg het met 14. ij TIJDELIJKE SLUITING VAN WEG. WEG. Burgemeester en Wethouders van Velsen breigén ter openbare kennis, dat de Meer- vlietstraat te Velsen, van de Hoofdbuurt straat tot den Driehuizerkerkweg, van Woensdag 11 Mei af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. Een goede maatregel die zijn doel mist. Onwillige trottoïrbezitters in de Meervlietstraat. Eenigen tijd geleden nam het gemeentebe stuur van Velsen, op verzoek van de bewoners van de Meervlietstraat het besluit, die straat, en vooral wat betreft de trottoirs, die vrijwel onbegaanbaar waren, op te knappen. Om hier toe te kunnen overgaan, moest van gemeente wege met de eigenaars in overleg worden ge treden, omdat de trottoirs voor de huizen het eigendom der betreffende huiseigenaars zijn. Het gemeentebestuur verzocht aan deze huis eigenaars, dien grond aan de gemeente te wil len afstaan, opdaj^er dan een goed trottoir zou worden gelegd, hetgeen het aanzien der straat niet onbelangrijk zou verhoogen. Men dacht algemeen dat hier niemand van de huiseige naars tegen zou kunnen zijn. in de eerste plaats omdat het eigendomsrecht over dat stukje straat absoluut geen voordeelen opbrengt (men kan zelfs de voetgangers niet verbieden dat zij van deze straat gebruik maken) en in de tweede plaats, omdat het algemeen belang er ten zeerste mee zou zijn gediend. Maar wie zoo dacht, heeft het mis. Tot ver wondering van velen, bleken er eenige huis eigenaars te zijn, die niet bereid waren de enkele vierkante meters voor hun perceel, theoretisch hun eigendom, voor het goede doel af te staan. Hierdoor is het gemeentebe stuur niet in staat, gevolg te geven aan zijn voornemen, het geheele trottoir in de Meer vlietstraat te betegelen. En daarom ziet men het ook op een bepaald punt eindigen in een versleten, hobbelig, klinkerpad. Een der eige naars, die tot de welwillenden behoort en die met de andere weiwillenden natuurlijk be treurt, dat de zaak zoo geloopen is, stelde ons de vraag, of het gemeentebestuur geen maat regelen kan treffen om de onwillige dorpelin gen te sommeeren hun in staat van verval ver- keerende trottoirs in een behoorlijken toestand te brengen. Hiermede zouden, zoo meende dez Meervlietstrater, de gedupeerde welwillenden en de bezoekers van Velserbeek ten zeerste gebaat zijn. Naar onze meening is hieraan niet veel te doen. Hij doet verstandig, hierover eens met de autoriteiten te gaan praten. SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Altona (Du.) Ned. Indie 30 Mei 2 Mei van Colombo. Alkmaar (Ned.) x) Chili 5 Mei van Valparaiso. Amstelkerk (Ned.) W. Afrika 9 Mei van Dakar. Achilles (Ned.) Midd. Zee 14 Mei 8 Mei te Cadix. Ariadne (Ned.) Pireaus 12 Mei 7 Mei van Lissabon. Antiochia (Du.) West Indië 27 Mei 28 April van Guatamala. Barneveld (Ned.) x) Chili 9 Mei van Liverpool. Breda (Ned.) x) Chili 6 Mei van Chimbote. Bintang (Ned.) x) Batavia 22 Mei 8 Mel van Odessa. Boskoop (Ned.) Chili 6 Mei te Valparaiso. Bennekom (Ned.) x) Hamburg in lading. Clytoneus (Eng.) x) Batavia 19 Mei 5 Mei van Port'Said. Coulbeg (Br.) x) Rangoon 25 Mei 9 Mei van Pt. Said. Choucer (Br.) Bassein 16 Mei 30 April van Port Said. Gracefield (Br.) Rangoon 18 Mei 10 Mei van Port Said, Chr. Huygens (Ned.) x. Batavia 7 Juni 11 Mei vertrokken, CI. Macilwraith (Br.) Burma 1 Juni 5 Mei van Rangoon. Caribia (Du.) x) Pto Barrios 28 Mei 11 Mei van Colon. Rangoon 16 Mei 8 Mei van Gibraltar. West Indië 20 Mei 1 Mei van Pto Barrios. Deucalion (Ned.) Zwarte Zee 30 Mei 9 Mei van Constantza. Dorine (Fr.) Casablanca 12 Mei 4 Mei vertrokken. Enggano (Ned.) x) Batavia 16 Mei 5 Mei van Gibraltar. Eemland (Ned.) Z. Amerika 15 Mei 10 Mei van Las Palmas. Ned. Indië 9 Juni 7 Mei van Colombo. Eurymedon (Br.) x) Batavia 16 Juni 9 Mei te Singapore. Euterpe (Ned.) Bordeaux 17 Mei vertrekt 13 Mei. Flintshire (Eng.) x) Japan 12 Mei 11 Mei van Londen. Glenfinlas (Br.) x) Japan 7 Juni 8 Mei van Penang. Grootekerk (Ned.) x) Japan 6 Mei van Kobe. Gleniffer (Br.) x) Japan 5 Juli 6 Mei te Dairen. Hamm (Du.) Ned. Indië 23 Mei 5 Mei van Port Said. Heemskerk (Ned.) x) Zuid Afrika 5 Mei van Gibraltar. Heidelberg (Du.) x) Batavia 25 Juni 5 Mei van Macassar. Hedda (Zw.) Nordmaling 9 Mei 3 Mei vertrokken. Honestas (Ital.) Bizerta (n. IJm.) 6 Mei vertrokken. Kopenhagen 15 Mei vertrekt 12 Mei. Juno (Ned.) Bourgas 23 Mei 6 Mei te Catacola. Jagersfontein (Ned.) x) Zuid Afrika 9 Mei te Zanzibar. Leonian (Br.) West Afrika 3 Mei van Port Harcourt. Liberian (Br.) .West Afrika 5 Mei van Port Harcourt. Luigi Razza (Ital.) Bona (v. IJm.) 9 Mei vertrookken. Leunart (Zw.) Sundsvall heden 4 Mei vertrokken. M.vst.Aldegonde (N.)x) Batavia 17 Mei 10 Mei te Genua. Melampus (Ned.) x) Hamburg 12 Mei 11 Mei van Bremen. M. L. Goulandris (Gr.) La Plata 26 Mei 5 Mei van Pernambuco. Montferland (Ned.) x) Buenos Aires 10 Juni vertrekt 12 Mei. Mars (Ned.) Midd. Zee 10 Mei van Triëst. Nereus (Ned.) Stettin 17 Mei vertrekt 14 Mei. Orpheus (Ned.) Danzig 16 Mei vertrekt 13 Mei. Oise (Ned.) Gr. Yarmouth. 11 Mei 10 Mei vertrokken. Orion (Ned.) Midd. Zee 6 Mei van Nemours. Poelau Tello (Ned.) x' Batavia 9 Mei van Sabang. Patricia (Du.) West Indië 15 Mei 1 Mei van Port of Spain. Phrygia (Du.) West Indië 24 Mei 9 Mei van Trinidad. Polyphemus (Ned.) x) Ned. Indië 25 Mei 26 April van Padang. Pericles (Ned.) Hamburg 12 Mei 11 Mei vertrokken. Perseus (Ned.) Aarhuus 16 Mei vertrekt 13 Mei. Palatia (Du.) West Indië 10 Juni 9 Mei van Mexico. Phrontis (Ned.) x) Batavia 18 Juni vertrekt 14 Mei. Pan Gothia (Zw.) x) Aruba 15 Mei 26 April vertrokken. Poelau Bras (Ned.) x) Hamburg in lading. Reggestroom (Ned.) West Afrika tor*, i 7 Mei te Rotterdam. Randfontein (Ned.) x) Z. Afrika 7 Mei van Kaapstad. Singkep (Ned.) Batavia in lading. Stella (Ned.) Alexandrië (via R'dam 17 Mei 7 Mei van Gibraltar. Salland (Ned.) x) Zuid-Amerika 27 Mei 8 Mei van Santos. Szent Gellert (Hong.) Philippeville (v. IJm.) 14 Mei 8 Mei van'Gibraltar. Soemba (Ned.) x) Batavia 14 Juni 1 Mei van Padang. Stad Zaandam (Ned.) Les Falaises (v. IJm.) 13 Mei 7 Mei van Gibraltar. Schokland (Ned.) Newcastle 12 Mei 11 Mei vertrokken. Trajanus (Ned.) Midd. Zee 18 Mei 7 Mei van Palermo. Tiberius (Ned.) Alexandrië 22 Mei 7 Mei van Izmir. Theseus (Eng.) x) Batavia 3 Juni 3 Mei van Padang. Theseus (Ned.) Stettin 10 Mei 7 Mei vertrokken. Tabian (Ned.) x) Batavia 2 Juni 9 Mei van Colombo. Tomislav (J. Slav.) Buenos Aires 10 Juni vertrekt 12 Mei. Virgilia (Br.) Port Arthur 16 Mei 27 April vertrokken. Van Rensselaer (Ned.) West Indië 18 Mei 2 Mei van Paramaribo. Varand Houston 20 Mei 2 Mei vertrokken. Zuiderkerk (Ned.) x) Japan 5 Mei van Colombo. Zijpenberg (Ned.) Santa Fé 12 Mei 5 Mei te Antwerpen Zaanland (Ned J x) Hamburg 15 Mei vertrekt 14 Mei Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Bij de wet van 27 December 1937 is wijzi ging gebracht in de Motorrijtuigenbelasting- wet en in de wet tot instelling van een Ver- keersfonds. Laatstgenoemde wetswijziging be oogt uit het Verkeersfonds jaarlijks een zeker bedrag aan de Provincies uit te keeren, ter verdeeling onder de beheerders van wegen, die niet op het bestaande Provinciaal Wegenplan overeenkomstig de Motorrijtuigenbelastingwet voorkomen, maar niettemin van belang zijn als verbinding voor doorgaand verkeer met motorrijtuigen. Bij eerstbedoelde wijziging wordt aan de Staten der Provincies de plicht opgelegd een plan vast te stellen van wegen die voor die uitkeering in aanmerking komen, het z.g. Tertiair Wegenplan. Volgens artikel 34bis der wet moeten door de Prov. Staten bij verordening regelen wor den gesteld, waaraan een weg moet voldoen om op het Tertiair Wegenplan te mogen wor den geplaatst. Voorts moet een Wegenplan worden opgemaakt. Volgens artikel 38bis der wet wordt het aan de Provincie toegewezen aandeel verdeeld ten behoeve van de op het Tertiair Wegenplan voorkomende wegen. In deze provincie is reeds lang een wegen plan. Aanvullend Wegenplan geheeten. welks strekking ongeveer overeenkomt met het thans door de wet gevorderde Tertiair Wegen- plan. Zou dus oogenschijnlijk kunnen worden Door zes schuifdeurtjes kan men in een an dere lokaliteit komen, die voor allerlei doel einden gebruikt zal worden. Met dit Jeugdhuis is de Ned. Herv. Ge meente een gebouw rijk geworden, waarop zij terecht trotsch kan zijn. SPORTCAUSERIE. Dinsdagavond hield de heer G. J. Bremer kamp op verzoek van dee R.C. „Brederode" in „De Viersprong" zijn vervolgcauserie over „Wat een voetballer van zijn sport behoort te weten". Hij wees o.a. op de wijziging der voetbaltactiek, vergeleken bij vroeger, die op voering van het tempo, de taak der buiten spelers enz., om tenslotte enkele der voor naamste spelregels te behandelen natuur lijk viel hieronder de buitenspelregel. Na afloop werden nog enkele vragen ge steld, waarna de heer Van Vliet, de voorzitter van R.C.B. den heer Bremerkamp dankte voor zijn causerie. CASTRICUM VEILING „ONS BELANG". Spinazie per kist 1650 ct. Sla per stuk V/25 ct. Rabarber per bos 6—8 ct. Aardbeien per doosje 30—36 ct. BEVERWIJK Papierfabriek VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Russisch s.s. Postychev Leningrad hout NED. CHRISTEN VROUWENBOND. Dinsdagavond hield de Nederlandsche Christen Vrouwen Bond, afdeeling Beverwijk een ledenvergadering in de bovenzaal van het Nederlandsch Hervormd Verenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Na het zingen van 1463 door 'de aanwezigen ging de presi dente mevr. Van Katwijk—Ravenstein voor in gebed, waarna zij een gedeelte uit Jesaja 40 voorlas. Vervolgens heette de presidente allen hartelijk welkom op deze laatste leden vergadering in dit seizoen en gaf haar vol doening te kennen over de goede opkomst. Na de behandeling van de ingekomen stukken las de secretaresse mevr. Frölich de notulen voor, die onveranderd werden goedgekeurd. Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering die op Dinsdag 31 Mei in Den Haag- zal worden gehouden werd mevr. Lijesen Breukelaar benoemd en als plaatsvervangend afgevaardigde mevr. Van Katwijk—Raven- stein. iHerna volgde de toestuursverkiezing. Gekozen werd mevr. Van Dijk. Na de pauze, waarin thee werd geserveerd, werd het ont werp van de statuten en reglement bespro ken, dit behouden eenige redactioneele wijzi gingen werd goedgekeurd. Nadat de aan- wezigenhet bondslied gezongen hadden sloot mevr. Frölich den avond op de gebruikelijke wijze. GEMEENTELIJKE HUISHOUD- EN INDUSTIESCHOOL.. B. en W. hebben besloten om naast de be staande dag- en avondcursussen van de Ge meentelijke Huishoud en Industrieschool nog een drietal cursussen te organiseeren, name lijk een tweejarigen middagcursus voor meis jes, die thuis zijn, een avondcursus voor dienstboden en tenslotte een cursus van 11 uurlessen voor meisjes, die een U.L.O.-diplo- ma bezitten en die zich in de huishoudelijke bezigheden willen bekwamen. HET RIOLEERINGSPLAN IN DEN RAAD. Na afloop van de openbare raadsvergade ring is in besloten zitting het rioleeringsplan besproken. De raadsleden beschikten daar voor over uitvoerige gegeven, die als vertrou- lijke mededeelingen waren toegezonden ter oriënteering in het vraagstuk. Wij kunnen uit den aard der zaak daarover geen mede deelingen doen. Aleen vernamen wij. dat het groote rioleeringsplan met de daarmede ver bandhoudende financiëele voorstellen zeer binnenkort door den gemeenteraad in het openbaar zullen worden behandeld. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 10 Mei. Ondertrouwd 10 Mei: F. Bismeijer en M. E. de Haan; M. H. A. Gouwenberg en H. Stol- mann. Bevallen 7 Mei: M. W. Vinkv. Muijen, z.; A. M. Westendorp—Hollander, d.; 8 Mei: A. H. Roos—Leuvenberg, d.; 9 Mei: E. J. C. Rohling—Burgerman, z.; H. v. d. Hoek— Houtveen. d.: G. B. Oude Aarninkhof—Mol- link. d.; 10 Mei: E. Winnubst-v. d. Bosch, d.; J. L. Moonen—Roekens. z.; P. Wegman—Mo lenkamp, d. Overleden 8 Mei-: W. Hogenboom. 38 j„ Ksmoerstraat; 9 Mei: P. Beugeling, 65 j., A L. Dy erinckstraat.; C. v. d. '.kker—Jacobusse 65 j„ Potgieterstraat; G. W. Thierij—Nelissen. 71 j., Jansweg; W. Roet, 59 j„ A. L. Dyserinck- straat; J. A. Ludwig—Bouwens, 73 j., Cru- quiusstraat; 10 Mei: P. R. M. Ruurda, 11 j.. Zwaardstraat; A. W. Neuvegliese. 25 j., Gijs- brecht van Aemstelstraat; 9 Mei; J. v. Citters, 91 j., Klaverstraat. volstaan met het Aanvullend Wegenplan als Tertiair Wegenplan zonder meer over te ne men, het college van Ged. Staten heeft ge meend deze gelegenheid te moeten aangrijpen om in dat plan enkele wijzigingen voor te stel len, zulks mede in verband met eenige in het Secundair Wegenplan aan te brengen veran deringen. Voor het jaar 1939 en volgende zouden Ged. Staten dan een nieuw plan willen zien vastge steld, waarin de'bovengenoemde wijzigingen zijn aangebracht. Wat het Tertiair Wegenplan 1939 betreft wordt over de wegen in deze omgeving gezegd: Castricum-Bakkum. Voor dezen weg bestaat voldoende aanleiding hem op het wegenplan te zetten. Rijksweg Haarlem/Alkmaar—Heemskerk- provinciale weg Beverwijk/Uitgeest. Idem. Provinciale weg Beverwijk/Uitgeest—Assen delft—provinciale weg Haarlem/Purmerend Idem. Beverwijk—Buitenhuizen—Zaandam. Idem. Rijksweg Haarlem/Alkmaar bij Santpoort— Spaarndam: Hoewel verschillende wegen Haarlem verbinden met Spaarndam, komt de ze weg het meest in aanmerking voor plaat sing op het Tertiair Wegenplan. Bloemendaal (Kleverlaan)—Aerdenhont— Vogelenzang. Deze weg komt voor op het Pro- vineiaal Wegenplan. Het is gewenscht een nieuwen, beteren verkeersweg, ongeveer even wijdig aan dezen weg, op het Provinciaal We genplan te plaatsen en in afwachting van de totstandkoming daarvan den onder werpelij- ken weg van dit plan af te voeren en op het Tertiair Wegenplan te plaatsen. Heemstede (Wipperplein)—Bennebroek—Vo gelenzang met zijtak naar den Rijksweg Haar lem/Leiden (Kennemerbeekweg)Er is vol doende reden dezen weg op het Wegenplan te zetten. Van Halfweg langs zijkanaal F tot den Rijksweg Amsterdam/Velsen. Idem. Halfweg—provinciale grens bij Lisse met zijtak naar den Rijksweg Amsterdam/Sassen- heim (Lisserweg). Het gedeelte ten noordoos ten van den Spaarnwouderweg komt voor op het Aanvullend Wegenplan, evenals het ge deelte van den Lisserweg ten westen van de Hoofdvaart. Het is gewenscht ook het overige gedeelte van den IJweg en van den Lisserweg op het Tertiair Wegenplan te plaatsen ter ver vanging van den op het Aanvullend Wegen plan voorkomenden weg langs de Hoofdva art. Halfweg—Sloten tot den Rijksweg Amster- dam/Sassenheim met zijtak van Sloten naar den provincialen weg Haarlem/Schiphol/Die- men. Het verdient aanbeveling dezen weg op het Tertiair Wegenplan te plaatsen. Aalsmeer (Oosteinde) -provinciale weg Haar- lem/Schiphol/Diemen. Bij de uitvoering van het Boschplan Amsterdam zal de kleine Noorddijk, welke weg voorkomt op het Aan vullend Wegenplan, als verkeersweg verdwij nen. Het is gewenscht hiervoor een weg in de plaats te stellen op het Tertiair Wegenplan. Het noordelijk gedeelte van den weg is als nieuw aan te leggen gedacht. Verbindingsweg Santpoort—IJmuiden. Voor dezen weg is reden om hem op het Wegenplan te plaatsen. Velserpont-spoorwegonderdoorgang in de spoorlijn Haarlem/Velsen/IJmuiden. Idem. De weg Haarlem-Bloemendaal-Overveen- Aerdenhout-Vogelenzang, welk tracé over de geheele lengte bestaande wegen volgt, wordt vervangen door een nieuw te projecteeren weg tusschen de Zuid-Hollandsche grens bij Vogelenzang en den ten westen van de be bouwde kom van Haarlem ontworpen ringweg om Haarlem, benevens dezen ringweg tot aan de Kleverlaan. Voorgesteld wordt de bestaan de wegen op het Tertiair Wegenplan te plaat sen, met de bedoeling deze daarvan te schrap pen, wanneer de nieuwe weg gereed zal zijn. Ingevoegd wordt oen nieuw tracé, dat een verbinding zal vormen van den genoemden weg ten westen van Haarlem met den Rijks weg Haarlem—Leiden. Dit wegvak vormt een schakel in den westelijken ringweg om Haar lem. Het tracé Bloemendaal—Zandvoort—Aer- denhout—Haarlem wordt verlengd met een gedeelte van de Julianalaan in Overveen, ter lengte van 500 m. 0171 dit tracé in verbinding te brengen met den in het vorige tracé opge nomen weg. iJMUIDEN Om liet Damkampioenschap van Velsen. Dinsdagavond is in Hotel Kennemerhof de wedstrijd om het kampioenschap van Velsen voort gezet. Door deze resultaten zijn in de verschillende afdeelingen de bovenste plaat sen thans bekend. In de hoofdklasse wist Laros van T. Postma te winnen en Dukel van J. Kramer. Dukel is uitgespeeld met 14 pnt. Laros moet nog zijn laatste partij tegen H. Buis spelen. Weet Laros ook deze partij te winnen, waar door hij zes overwinningen achtereen be haalt, dan moet Laros met Dukel spelen wie kampioen van de hoofdklasse wordt. Buis heeft echter ook belang bij deze partij daar een eventueele nederlaag hem ernstig in de gradatie-gevaar brengt. De uitslag. Voor deeerste klasse A wist A. Post zijn laatste partij te winnen van Janssen en is in de A groep nummer een. In de B-groep is het Buyck die een fraaie prestatie leverde om no. één te eindigen. Post en Buyck moeten thans een match spelen wie kampioen van de eerste klas wordt. In de tweede klas is het C. Broek, die in zijn afdeeling het kampioenschap wist te be halen. I11 groep B van de tweede klasse is het nog niet bekend wie er nummer één worden zal. Klaasen en Hoek hebben de beste kansen. Ook is hier weer een match noodig tusschen C. Broek en Klaasen of Hoek voor het kam pioenschap van de tweede klasse. In de derde klasse is het Waal die op fraaie wijze de eerste plaats bezet zonder zelfs een enkel verliespunt. In groep B moeten Kok en Beets hei-kampen om de eerste plaats in deze afdeeling. De winnaar komt tegen Waal uit voor het derde klasse kampioenschap. De uit slagen luiden: J. Kramer—B. Dukel 0—2 K. LarosT. Postma 2—0 H. de BoerH. Buis 1—1 ,7. Kramer—G. Postma 1—1 Eerste klasse Buyck- Oudendijk 1—1 Pos tJ anssen 2—0 Tweede klasse C. BroekBal 1—1 BoonHoek 1—1 Derde klasse. BeetsTervoort 2—0 Schenk—v. d. Akker 2—fl

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6