HET BEZOEK VAN HITLER 1 Het Nichtje van buiten De hevige explosie op de staatsmijn Maurits te Lutterade, welke speciaal aan de electrische centrale groote schade toe bracht, veroorzaakte een ernstige stagnatie, daar de mijnwerkers van de dagploeg Dinsdag niet konden afdalen De grandiose ontvangst van Adolf Hitler en Mussolini te Florence. De beide staatslieden nemen, staande in de auto, de toejuichingen der menigte in ontvangst Een race met zonderlinge hindernissen tijdens de repetitie te Colchester voor het Engelsche militaire feest in Olympia Hall te Londen De bouw van het Amstelstation bij de Berlagebrug te Amster dam brengt belangrijke veranderingen en voor het verkeer ook verbeteringen met zich mee Wat er van het mailschip „Lafayette" is overgebleven na den brand te Le Havre. Het zeekasteel is in een ruïne veranderd De gouverneur-generaal van Ned. Indië in gezelschap van zijn echtgenoote per extra nachttrein op weg naar Malang ter presideering van de eerste regenten conferentie H. K. H. Prinses Juliana verlaat het hoofdgebouw van het Roode Kruis aan de Prinsessegracht te Den Haag, waar Zij Dinsdag een aantal onderscheidingen uitreikte De generale repetitie voor de massale zanghulde bij gelegenheid van den doop van Prinses Beatrix te Den Haag FEUILLETON LADY TROUBRIDGE. 18) Doch Marcus hield vol. Hij vertelde Linet. dat de Dilly Daily ae fatsoenlijkste nacht club was, die zij zich maar kon bedenken en dat al „de rozenknopjes" daar een bezoek brachten. Maar eerst toen hij niet een leugentje ver klaarde. dat Tanis en Eldred Byrne ook zou den komen, begon Linet er iets voor te voe len. „Je moet haar vragen, of zij werkelijk ko men'", verklaarde zij beslist. Toen zij een uur later buiten op het trottoir tonden en op een taxi wachtten, verviel haar weer een zekere gewetenswroeging. „Weet je zeker, dat Tanis en Eldred ons zullen volgen?" vroeg zij ongerust. „Want ik weet zeker, dat tante Beatrice het niet goed zal vinden dat ik daar alleen met jou heen ga" Er lag een zekere ergernis hl den blik waar mee hij haar aankeek, toen hij met eenige stemverheffing antwoordde; „Stel je toch niet zoo kinderachtig aan. Je bent bij mij volkomen veilig en Tanis komt natuurlijk ook. Dat heeft zij me daarnet zelf gezegd." Hij stapte in de taxi en riep het adres van de Dilly Daily naar den chauffeur en zag niet, dat een lange man op het trottoir een sigaret stond te rooken en hem scherp op nam om daarna een snellen blik te werpen op het meisje dat naast hem in den wagen zat. Een oogenblik was het, alsof Torquil Ro want de auto wilde tegenhouden, toen haalde hij zijn schouders op en liep met gefronst voorhoofd het huis weer binnen. Het is mogelijk, dat Marcus Standish de Dilly Daily werkelijk wel geschikt achtte voor een jong meisje, dat voor het eerst in de groote stad verkeerde, doch Linet gevoelde er zich in het geheel niet thuis. Zij danste met Marcus op een onmogelijk klein dansvloertje, dat overvol was en be trapte er zich op. dat zij de warmte en het lawaai in deze gelegenheid haatte. De zol der was zoo laag, dat deze bijna hun hoof den raakte en er was voor de kellners nauwe lijks ruimte om zich te bewegen. Bleeke vrouwen met vuurroode lippen dans ten met onverschillige jongemannen op de krijschende muziek van een negerband en iedereen lachte en praatte te luid en dronk te veel. Met bleek dat Marcus een llesch whisky besteld had en toen Linet weigerde te drin ken, noemde hij haar een stijf buitenkind. ..Maar ik houdt niet van sterken drank, Marcus. Kan ik geen limonade krijgen?" Er was iets in haar stem, dat hem weer ver teederde. „AU right, baby", stemde hij toe. „Je kunt krijgen wat je hebben wilt", voegde hij er aan toe en schonk zich zelf te veel whisky in. Weer dansten zij samen en luisterden naar een lied over de katoenvelden, dat gezongen werd door een halfbloed meisje. Linet's oogen begonnen pijn te doen van den rook en zij had hoofdpijn van de schetterende muziek van de band, zoodat zij voorstelde naar huis te gaan, daar Tanis en Eldred niet schenen te komen. Doch hiervan wilde Marcus niets hooren. „Zij hebben jou nog niet eens je limonade gebracht", zei hij en keek boos om naar een kellner. „Ik zal. verduiveld, eens gaan kijken, waarom zij dat niet brengen". Hij zag er naar uit alsof hij graag ruzie zou maken met dien kellner. Hij schudde Li net's arm ruw van zich af, negeerde haar smeekende: „Oh. laai me hier alsjeblieft niet alleen zitten, Marcus", stak de zaal door en weldra had zij hem geheel uit het oog ver loren. Linet hield haar oogen strak op haar tafel tje gericht en verkeerde in doodelijke onge rustheid. Aan het af eitje naast haar zat een stel Amerikanen, die kennelijk te veel ge dronken hadden. Zij had gemerkt, dat een van hen haar al een heelen tijd had zitten fixeeren. Toen zij het een oogenblik waagde om op te zien zag zij tot haar grooten schrik, dat- hij was opgestaan en regelrecht op haar tafeltje toekwam. „Zoo alleen, kindje?" 'oegon hij. „Dat is werkelijk heel erg. Kom dans maar eens een beetje met mij. dan drinken we samen wat." „Neen, dank u" stamelde Linet. „Ik ken u niët en mijn vriend zal wel zoo terugkomen". „Neem mij dan maar. zoolang hij er nog niet is", zei de Amerikaan met dikke tong en hij legde zijn hand op haar arm. alsof hij haar overeind wilde trekken. Op dat moment verscheen Marcus weer, die onmiddellijk begreep, wat er gaande was en eenigszins heftig tussehenbeide kwam. „Laat die dame met rust", beval hij woe dend. „En als ik dat niet doe?" vroeg de vreem deling. Toen waren de poppen aan het dansen. Het zag er naar uit alsof deze twist in een wer kelijk gevecht zou eindigen en iedereen keek hun richting uit, terwijl het gezelschap van den Amerikaan hem te hulp kwam. Marcus die veel te opgewonden was, om er aan te denken dat hij Linet onder zijn hoede had, was spoedig het middelpunt van een groepje argumenteerende en schreeuwende mannen en de eigenaar van de club kwam met wilde gebaren aansnellen en dreigde met de politie. Linet stond in doodelijken angst een eindje van het groepje af en gevoelde een brandend verlangen in zich opkomen om weg ie ioopen Zij begreep nu, dat Marcus te veel gedron ken had en dat hij, hoe die twist ook mocht eindigen, niet in staat zou zijn haar behoor lijk thuis te brengen. Toen hoorde zij het geluid van brekend glaswerk en een vrouw gilde. Die gil gaf den doorslag. Zij greep haar lange, witte rok bijeen en schoot op de draaideur toe, duwde die verder en bevond zich een oogenblik later op straatwaar zij tegen een langen man aanbotste, die juist uit een taxi stapte voor de deur van de Dilly Daily. Een man, die haar bij den arm greep en stevig vasthield, waardoor hij haar voor val len behoedde. Een oogenblik later keek zij in het gelaat van Torquil Rowant, wiens hand nog steeds op haar arm lag. „O, neem me hier vandaan" smeekte zij. „Ze zijn binnen aan het vechten". En van het hoofd tot de voeten bevende barstte zij eensklaps in snikken uit. Lord Rowant hielp haar in een taxi en Li net deed al haar best zich te beheerschen en de tranen te bedwingen, die maar steeds langs haar wangen bleven stroomen. Eindelijk grabbelde zij in haar taschje. vischte een klein zakdoekje op, droogde haar tranen en wendde zich tot den man. die naast haar zat. „Het spijt me, dat ik u zoo maar aange klampt heb", zei zij met trillende stem, „en dat u zich zooveel moeite geeft om me thuis te brengen". „Trekt u zich daar maar niets van aan", viel hij haar in de rede, doch er was een klank in zijn stem, die haar trots verwondde. „Hoe kwam u er in vredesnaam toe, om naar die Dilly Daily te gaan? Marcus had u daar niet mee naar toe mogen nemen". En zijn stem zei haar haar al te duidelijk, dat zij een kleine dwaas geweest was. zoo niet erger, om zich zooiets onpleizierigs op haar hals te halen. „Het was niet de schuld van Marcus" zei Linet snel. „Hij ging even weg om limonade voor me te halen en toen hij weg was, kwam die vreeselijkt man van het andere tafeltje naar me toe en wou met me dansenen toen werd Marcus boos en kregen ze ruzie Het was wel erg dwaas van me om weg te loo- pen, is het niet?" eindigde zij. Zij stelde een zielige poging in het werk om haar waardigheid te bewaren en Marcus de hand boven het hoofd te houden, want zij ge voelde de onuitgesproken kritiek in het ge fronste voorhoofd van lord Rowant, terwijl hij naar haar zwakke verdediging luisterde. Als hij een ander soort man geweest was. had zij misschien wel bekend, hoe verschrikkelijk bang zij geweest was, toen zij gemerkt had, dat Marcus zichzelf niet meer meester was, doch tegenover dezen man verbood haar trots haar te bekennen, dat zij beter gedaan had naar den raad te luisteren, dien hij haar op het bal bij lady Keyne gegeven had. „Hst was niet de schuld van Marcus", her haalde zij, met een wanhopige poging om den man met die minachtend grijs-groene oogen te overtuigen. „Wiens schuld was het dan?" informeerde hij, toen de taxi langzaam langs de glim mende. verlaten straten gleed en langs de donkere plekken van Green Park. Toen lachte hij verbeten. „De mijne zeker, omdat ik u niet eerder ge volgd ben." „Bent u mij gevolgd?" Linet staarde hem verbaasd aan en trachtte deze nieuwe verkla ring te verwerken. „Maar waarom hebt u dat gedaan?" „Omdat", zei Torquil Rowant bruusk, „ik zag, dat Marcus te veel champagne gedron ken had en toen ik hem het adres van die nachtclub op hoorde geven, die een bijzonder slechten naam heeft, veronderstelde ik. dat u op de een of andere wijze wel eens assistentie noodig kon hebben, voor de avond voorbij (Wordt vervolgd,)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8