PRESTO Extra crediet voor B-steun en crediet voor feesten toegestaan. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Raad Veisen. Stormvogels" behoudt de polderkinderen. De weide bij Meervliet wordt gekocht en het politiebureau wordt gebouwd. Weinig waardeering voor het ontwerp. Op een on gewonen dag nl. op Don derdagavond heeft de gemeenteraad weer eens vergaderd. De laatste ver gadering werd gehouden op Dinsdag 15 Maart, dus 8 weken geleden. De raadsleden kunnen dus niet zeggen, dat B. en W. het hun lastig maken. Een "belangrijke agenda. De agenda bevat eenige belangrijke punten, als liet toestaan van credieten voor B-steun, voor feestelijkheden in verband met het 40- jarig regeeringsjubileum van Koningin Wil- helmina, voor den aankoop van grond te Vel- sen en voor den bouw van een politiebureau. Een verklaring van den heer Heeremans. De heer Heeremans (R.K.) legt voor dat de agenda in behandeling komt een ver klaring af in verband met zijn conflict met de C. H. Hij zegt, dat alles tusschen hen en de C. H. weer pais en vree is. Vierde suppletoire begrooting der gemeente. Vastgesteld wordt de bij de stukken ge- voegde vierde suppletoire begrooting der ge meente. Extra hulp aan werkloozen. B. en W. stellen den raad voor, een crediet toe te staan van f 4286 voor extra hulp aan werkloozen (kleeding, dekking en schoeisel). Aldus wordt besloten. Crediet voor feesten. B. en W. vragen een crediet van f 0.25 per leerling der openbare en bijzondere lagere en u.l.o.-scholen voor een kinderfeest en van ten hoogste 1 ct. per inwoner voor andere feesten. De heer War menh oven (C.H.) meent, dat er een schrille tegenstelling is. Het is een slag voor velen, die aan de feesten niet kun nen meedoen omdat zij de middelen niet be zitten. Voorts meent spreker, dat hier wel wat te diep in de beurs wordt gegrepen. De werkloozen zouden meer geneigd zijn feest te vieren, als er een extra gratificatie werd ver leend. Daarom zal spreker zijn stem niet aan het voorstel geven. De heer R o e 1 s e (S.D.A.P.) zegt, dat spre kers fractie voor het voorstel zal stemmen. Hij verlangt, dat het bedrag besteed wordt, ,waar het voor gevraagd wordt. De heer Mets (N.P.) zal voor het eerste gedeelte stemmen, echter niet voor het tweede en daarom verzoekt hij splitsing. Hij acht een bedrag van f 460 niet voldoende, om daarmee iets behoorlijks te kunnen doen. De Voorzitter geeft toe, dat het be drag heel gering is. B. en W. weten nog niet, op welke wijze het besteed zal worden. Spre ker wil het voorstel wel splitsen, maar hij hoopt, dat de raad bij deze belangrijke ge beurtenis het geld niet weigert. De heer Vermeulen (A.R.) hoopt, dat de heer Mets zijn voorstel terugneemt. Het toestaan van het crediet in zijn geheel is een gebaar en spreker zou er prijs op stellen, dat een dergelijk voorstel niet aan een stemming zou worden onderworpen. De heer Bosman (V.D.) meent, dat dit gebaar geen gebaar is. Hij vindt het een schriele behandeling en betreurt het, dat de regeering niet meer wil toestaan. Het is spre ker onmogelijk dit standpunt van de regee ring te steunen. Er wordt dan gestemd over al of niet ge splitste stemming. Dit wordt verworpen met 14 stemmen tegen. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen. Wijziging van de beheersverordemng voor gas en water. In verband met een opmerking van Gede puteerde Staten stellen B. en W. voor art. 27 van de beheersverordening voor gas en water als volgt te doen luiden: „Wanneer de door de waterleiding behaalde winst het betalen van de in het vorige artikel genoemde retri butie niet volledig toelaat, zal geen hoogere retributie verschuldigd zijn dan de behaalde winst." Het voorstel wordt goedgekeurd. Schoolgeld gemeentelijke handels avondschool. Vastgesteld wordt een verordening op de heffing en invordering van schoolgeld voor het onderwijs aan de gemeentelijke handels avondschool. Overeenkomst met de N. V. •„Stormvogels". Aan burgemeester en wethouders wordt machtiging verleend tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met de N.V. Autobus Exploitatie „Stormvogels" inzake het vervoer van schoolkinderen uit den polder. Er was een verzoek ingekomen van vasier om ook te mogen inschrijven. B. en W. achtten echter geen termen aanwe zig hierop in te gaan, omdat de met „Stoim- vogels" bestaande overeenkomst billijk is en de grootst mogelijke zekerheid geeft, dat geen stagnatie in het vervoer plaats heeft De heer Eikelenboom (A.R.) naa eenige bezwaren; vooral leek de prijs hem te hoog. In het vervolg hoopt hij, dat B. en W. een inschrijving zullen houden. Nu is het daarvoor wellicht te laat. In gelijken zin sprak de heer M e ij e r (R.K.) maar de heer A. ten B r o e k e C.H.) meende, dat de N.V. „Stormvogels" over voldoende materiaal en personeel beschikt, om een dienst te garandeeren. De Voorzitter wees er op, dat de N.V. „Stormvogels" de gemeente jaren lang naar Ibehooren heeft behandeld. Daarom achtte hij het niet gewenscht, te probeeren of men el ders goedkooper terecht kan. Na nog eenige discussie werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Huur-aangelegenlieden. Besloten wordt de woning Hadleystraat 51 te verhuren voor f 5 per week en den huurprijs van de woning De Ruij terstraat no. 120 te vei- Iagen van f 4.75 op f 4.50 per week. De Amsterdamsche weg en de Meervlietstraat. De raad gaat natuurlijk accoord met het voorstel, het binnen de gemeente rende gedeelte van den Rijksweg naar Amsterdam den naam te geven van Amsterdamscheweg De mededeeling van B. en W. inzake ver betering van de Meervlietstraat gaf den heer Bosman (V.D.) de vraag in den mond. of dit niet bij de „Mededeelingen" behoorde. Misschien wel, zeide voorzitter grif. De heer Luikman (S.D.A.P.) vroeg naar T. Le de bezwaren van onwillige eigenaren. Zijn er voor hen kosten aan verbonden? Neen, zei de heer Dunnebier, wethou der, maar de gemeente wil er ook geen geld voor betalen. De heele zaak wordt naar be- hooren in orde gemaakt. Aanvaarding van grond en erfpacht. B. en W. stellen voor van den Staat dei- Nederlanden in erfpacht te aanvaarden 126 M2. grond aan den Groote Hout- of Konings weg te Velsen voor den tijd van ongeveer 10 jaren tegen een jaarlijkschen canon van f 5. De heer Stark (S.DA..P.) brengt B. en W. hulde voor de wijze, waarop zij bezig zijn Vel sen Noord op te knappen. Het voorstel wordt aangenomen. Rioleering Kerkerinklaan. De raad gaat accoord met het voorstel van B. en W. inzake een adres, verband houdende met een rioleeringskwestie met een bewoner van de Kerkerinklaan. Verbetering van gemeentewoningen. B. en W. hadden van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken bericht ontvangen, dat zij rekenen konden op een Rijksvoorschot van f 14.000 voor het verbeteren van de gemeente woningen in de De Ruijterstraat en de Van Speijkstraat. Maar sindsdien is alles weer veel duurder geworden; de kosten worden thans geraamd op f 20.698. B. en W. stellen thans voor, de regeering een voorschot ter hoogte van genoemd bedrag te verzoeken. De heer Van He ijst (N.P.) hoopt, dat het werk openbaar wordt aanbesteed, waarop wet houder Dunnebier antwoordt, dat hij meent, dat dit de bedoeling is. Op een vraag van den heer Homburg (A.R.) of er kans bestaat, dat de woningen verhuurd kunnen worden, antwoordt wethou der Visser dat hij daaromtrent geen zeker heid heeft. Hij is er wel zeker van, dat ze. zooals ze thans zijn, niet verhuurd kunnen worden. Het voorstel wordt goedgekeurd. Aankoop van grond. B. en W. stellen voor, voor f 14.000 van W. baron van Tuyll van Serooskerken c.s. aan te koopen het 2.4.10 H.A. groote weiland aan den Driehuizerkerkweg nabij de Meervlietstraat, Aldus wordt besloten. Bouw van een hoofdbureau van politie. B. en W. vragen een crediet van f 146.000 voor den bouw van een hoofdbureau van po litie aan het Tiberiusplein. Het voortsel ging er niet zonder slag of stoot door. De heer Roelse, sprekende namens de fractie der S. D. A. P. herinnert er aan, dat hij bij het toestaan van het crediet voor het plan heeft verklaard, dat zijn fractie op het standpunt stond dat er een nieuw politie bureau moest komen. Op dit standpunt staat sprekers fractie nog. Voor het behoorlijk functionneeren van den dienst is een betere huishouding noodig. Hij had gehoopt, dat op eenigerlei wijze Rijkssteun zou worden ver leend, via het Werkfonds. In de financieele commissie is er op gewezen, dat de wijze van dekking niet is aangegeven. De wethouder heeft toen geantwoord, dat hiervoor zal wor den geleend. Hij meent, dat de wind in den Haag uit een anderen hoek gaat waaien en dat de gemeente de kans op een bijdrage had moeten aangrijpen. De heer T o n i n o (R.K.) bespreekt de architectuur van het gebouw. Hij mist in het ontwerp alle schoonheid. Het had erger ge kund, maar er zit ook niets moois aan en we zitten nu honderd jaar met dit gebouw. Was er geen weg om te komen tot een behoorlijk politiebureau? De heer Homburg (A.R.) zegt, dat toen de commissie de teekening te zien kreeg, men algemeen van meening was, dat het wel erg strak is gehouden. Ook had men bezwaar te gen een ingang, met het oog op brandgevaar. Later vernam hij, dat er ook achter nog een ingang komt. Ook de heer Homburg brengt den financieelen kant van het voorstel ter sprake. Was "er geen mogelijkheid via het Werkfonds steun te krijgen? vraagt ook de heer Homburg. Hoe staat het college tegenover? De zaak mag echter niet op de lange baan worden geschoven, maar hij ge looft niet, dat dit noodig is. Het Werkfonds dringt aan op objecten, die spoedig ter hand genomen kunnen worden. De heer v. d. Veer (S.D.A.P.) wil om mis verstand ten aanzien van zijn fractie te voor komen er op wijzen dat een minderheid in deze fractie meent, dat dit werk op de vrije markt moet worden uitgevoerd. Overigens be staat er in de fractie geen enkel verschil van meening. In iedere richting moet het uitvoe ren van openbare werken worden bevorderd om de werkloosheid te verminderen. Het ge voel stelt spreker aan den kant van de min derheid (den heer v. d. Kerkhoff), zijn ver stand echter aan den kant van den heer Roelse. Spreker is bevreesd, dat allerlei be langrijke zaken zullen worden verschoven tot St. Juttemis. Spreker kan zich de royaliteit van het college niet begrijpen. Hij wijst op het slachthuis en andere belangrijke dingen, als de bestrating. Daarvoor, is gezegd, is geen geld op de vrije markt te verkrijgen. Voorts brengt de heer v. d. Veer het rapport van het N. V. V. en het Plan van den Arbeid ter sprake. Spreker houdt een uitvoerige beschou wing over genoemd rapport. Hij dringt er bij B. en W. op aan zich tot het Werkfonds te wenden, voor het verkrijgen gvan de noodige credieten voor den bouw van een slachthuis en voor verbetering van de straten. In elk ge val kunnen B. en W. op den steun van spre kers fractie rekenen voor den bouw van het politiebureau. Mocht een uitvoering via het Werkfonds vertraging veroorzaken dan sprekers meening, dat daarop niet gewacht mag worden. Mr. v. d. Flier (S.D.A.P.) heeft zich over verwonderd, dat in de bladen foto's heb ben gestaan, vóórdat de raad er iets van wist, Er is in de bladen geschreven, dat het ge bouw een fraaie en monumentale afsluiting van het Tiberiusplein zou vormen, maar daar is spreker het niet mee eens. Hij becritiseert het plan en geeft als zijn meening te kennen, dat de ontworpen kelder voor de luchtbe scherming daar niet op zijn plaats is. De heer Bosman (V.D.) verzoekt ook B.en W., te probeeren, geld uit het Werkfonds te verkrijgen. Ook spreker is getroffen door de gemakkelijke wijze, waarop B. en W. over de dekking denken. Ook de heer Bosman vindt het gebouw niet mooi, maar hem werd gezegd „u is geen architect". Spreker vreest, dat men later zal zeggen „wat is dat een foeileelijk ding'. Hij meent, dat het bedrag niet te hoog is, maar hij heeft het minder juist gevonden, dat men den grond niet in rekening heeft gebracht. Is het stukje grond waarop het ge bouw komt te staan afgeboekt? De heer ten Broeke (C.H.) spreekt zijn blijdschap er over uit, dat er in onze gemeen te zulk een belangrijk werk wordt uitgevoerd. Hij is tegen het in den arm nemen van het Werkfonds en vraagt, of al bekend is of van het rijk'een bijdrage voor den gaskelder is verkregen. Over het plan sprekende, heeft de heer ten Broeke bezwaar tegen den doodloo penden weg achter het gebouw. Kan hiervoor geen andere oplossing gevonden worden? Met de opmerkingen van den heer Tonino is spreker het niet eens, het is sober en zake lijk, een architectuur die voor dit gebouw het beste past. De heer Geelen (R.K.) meent dat het werk op normale wijze uitgevoerd moet wor den en niet met behulp van het Werkfonds. De heer Van He ijst (N.P.) zal, zij het met een bezwaard hart, zijn stem aan het voorstel geven. Het plan vindt spreker sober, maar als er lichte steenen gebruikt worden, zal het gerust meevallen. De heer Maas (RK.) meent, dat het ob ject moet uitgevoerd worden tegen het volle loon. Over schoonheid valt niet te redetwis ten. Wij ouderen staan tegenover den nieu wen stijd als tegenover de jazzmuziek. De jongelui vinden dié mooi en wij ouderen, zet ten de radio af. Over -de architectuur wil hij dan ook niet spreken. De heer N ij s s e n, wethouder van Finan ciën merkt op, dat geen hulp van het Werk fonds is gevraagd, omdat dit ongewenscht werd geacht. Spreker is er niet bang voor, dat het geld niet geleend zal kunnen worden. Dat komt wel in orde. De voorzitter beantwoordt daarop de sprekers. Het doet hem genoegen te mogen constateeren. dat over de urgentie de grootst mogelijke eenstemmigheid heerscht. Spreker is erkentelijk voor de medewerking. Ook van de regeering. Financiering door het Werk fonds acht spreker onjuist, want er is geen sprake van een vervroegde uitvoering, een voorwaarde van het Werkfonds. De heer Maas heeft de zaak juist gesteld. We krijgen de medewerking van de regeering voor de finan ciering. Uitvoering door het Werkfonds is de eerste jaren niet voordeeliger. Gedurende den tijd dat de gemeente in een bijzondere bud ge taire positie verkeert, betaalt het rijk rente en aflossing. Hiermede meent spreker, de be zwaren van verschillende sprekers te hebben weggenomen. Ook spreker heeft de vraag gesteld, of het gebouw mooi is, maar moet een politiebureau mooi zijn? Eisch nummer één is een gebouw dat practisch ingericht is. Of het een fraaie en monumentale afsluiting van het Tiberius plein wordt, wil spreker afwachten. Men moet ook niet vergeten, dat wanneer men naar een hoogere architectuur grijpt, dit ook kosten met zich meebrengt. Het-terrein is afgeschre ven toen de heer Bosman wethouder was. Maar het heeft toch waarde?, interrum peert de heer Bosman. Ja, maar geen boekwaarde, antwoordt de voorzitter, die verder verschillende op merkingen beantwoordt. De „generale staf" van de luchtbescherming komt in het nieuwe I politiebureau en hiervoor is in de eerste plaats de kelder. In verband hiermede zegt spreker nog, dat het rapport van den luchtbescher mingsdienst gereed gekomen is. De heer Dunnelbier wethouder zegt nog dat B. en W. nog met het Werkfonds onder handelen over een rioleeringswerk van twee ton. Wat de architectuur betreft, zegt de heer Dunnebier, dat het hoofd van den Rijks gebouwendienst heeft opgemerkt, dat als het gebouw er moet komen, het zoo moet komen als h$t ontworpen is. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Nog eens 'de vergoeding voor „Volksonderwijs". Dr. Mr. A. v. d. Flier e.a. hadden voorge- I steld, alsnog aan „Volksonderwijs" f 225.63 te vergoeden voor extra kosten van verwar- I ming van de school in IJmuiden-Oost. Hierop handhaven B. en W. hun afwijzend advies. Mr. v. d. Flier (S.D.A.P.) bestrijdt het afwijzende advies. Spreker begrijpt er niets van dat bijna f 1000 is betaald voor reparatie van de stoomverwarming, terwijl B. en W. wisten dat gasverwarming veel goedkooper is. Hij dringt er op aan „Volksonderwijs" de ge vraagde vergoeding te geven, te meer omdat de kosten steeds grooter, de inkomsten steeds kleiner worden. De heer Vermeulen (AR.) meent, dat het gewenscht is, dat „Volksonderwijs" de gevraagde vergoeding krijgt, omdat zij goed werk doet en wellicht in de toekomst, als de tijden eens veranderen het werk zal kun nen voortzetten. Ook vreest spreker, dat wanneer „Volksonderwijs" de school niet had geëxploiteerd, we denzelfden toestand hadden gekregen als in de omgeving. Spreker ver zoekt B. en W. aanhouding van het advies I en de zaak nog eens te onderzoeken. Zie een weg te vinden om te probeeren de menschen te helpen. Zij hebben recht op onze medewerking, aldus de heer van H e ij s t (N.P.) De voorzitter licht het advies van B. en W. toe. Spreker heeft indertijd gemeend dat met het aanbrengen van technische ver beteringen de zaak uit zou zijn. Wat het voor stel van aanhouding betreft, spreker wil de vereeniging niet blij maken met een^ doode musch. De heer Dunnebier wethouder van O. W. zegt dat els er in de school gasverwarming zou moeten worden aangebracht, daarmee eenige duizenden guldens gemoeid zouden zijn. De verwarming kost meer dan vier honderd gul den. maar" er worden negen lokalen ver warmd. Na een uitvoerige discussie wordt de zaak aangehouden. Exploitatie var gronden in Driehuis. B. en W. stellen voor, J. P. Nijssen te Sant- VOOR WAS EN VAAT SCHIP VAN Verm, aankomst LAATSTE BERICHT Altona (Du.) Ned. Indië i 30 Mei pass. 10 Mei Perim. Alkmaar (Ned.) x) Chili 7 Mei te Corral. Amstelkerk (Ned.) W. Afrika 9 Mei van Dakar. Midd. Zee 14 Mei 10 Mei van Cadix. Antiochia (Du.) West Indie 27 Mei 7 Mei van Punta Arenas. Chili 10 Mei van Cristobal. 3intang (Ned.) x) Batavia 22 Mei pass. 11 Mei Stamboul. Boskoop (Ned.) Chill 7 Mei van Valparaiso. Bennekom (Ned.) x) Hamburg (via Antw.) vertrekt 14 Mei, Baarn (Ned.) Chili 9 Mei van Callao. Clytoneus (Eng.) x) Batavia 19 Mei pass. 11 Mei Gibraltar. Coulbeg (Br.) x) Rangoon 25 Mei 9 Mei van Pt. Said. Choucer (Br.) Bassein 16 Mei 30 April van Port Said. Gracefield (Br.) Rangoon 18 Mei 10 Mei van Port Said. Chr. Huygens (Ned.) x; Batavia 7 Juni 11 Mei vertrokken. Cl. Macilwraith (Br.) Burma 1 Juni 5 Mei van Rangoon. Caribia (Du.) x) Pto Barrios 28 Mei 11 Mei van Colon. Cassel (Du.) Ned. Indie 9 Mei van Bintang. Colombia (Ned.) x) Hamburg 22 Mei vertrekt 21 Mei. Rangoon 16 Mei 11 Mei van Land's End. West Indie 20 Mei 1 Mei van Pto Barrios. Deucalion (Ned.) Zwarte Zee 30 Mei 11 Mei te Jerakini. Enggano (Ned.) x) Batavia 16 Mei 10 Mei te Liverpool. Z. Amerika 15 Mei 10 Mei van Las Palmas. Ned. Indië 9 Juni 7 Mei van Colombo. Eurymedon (Br.) x) Batavia 16 Juni 12 Mei van Singapore. Bordeaux 17 Mei 13 Mei vertrokken. Glenfinlas (Br.) x) Japan 7 Juni 8 Mei van Penang, Grootekerk (Ned.) x) Japan 11 Mei van Yokohama. Gleniffer (Br.) x) Japan 5 Juli 6 Mei te Dairen. Ganymedes (Ned.) Hamburg- 15 Mei vertrekt 14 Mei. Ned. Indië 23 Mei 5 Mei van Port Said. Heemskerk (Ned.) x) Zuid Afrika 25 Juni 10 Mei te Antwerpen. Heidelberg (Du.) x) Batavia 8 Mei van Soerabaja. Honestas (Ital.) Bizerta (n. IJm.) 6 Mei vertrokken. Kopenhagen 15 Mei 12 Mei vertrokken. Bourgas 23 Mei 6 Mei te Catacola. Jagersfontein (Ned.) x) Zuid Afrika 10 Mei van Zanzibar. Leonian (Br.) West Afrika 3 Mei van Port Harcourt. Liberian (Br.) West Afrika 8 Mei van Accra. Luigi Razza (Ital.) Bona (v. IJm.) 9 Mei vertrookken. Lennart (Zw.) Sundsvall heden 4 Mei vertrokken. M.v.st.Aldegonde (N.)x) Batavia 17 Mei 10 Mei van Genua. M. L. Goulandris (Gr.) La Plata 26 Mei 5 Mei van Pernambuco. Montferland (Ned.) x) Buenos Aires 10 Juni 12 Mei vertrokken. Mars (Ned.) Midd. Zee 10 Mei te Triëst. Nereus (Ned.) Stettin 17 Mei vertrekt 14 Mei. Orpheus (Ned.) Danzig 16 Mei 13 Mei vertrokken. Orion (Ned.) Midd. Zee 11 Mei van Cagliari Poelau Tello (Ned.) x-1 Batavia 9 Mei van Sabang. Patricia (Du.) West. Indië 15 Mei pass. 9 Mei Flores. Phrygia (Du.) West Indië 24 Mei 9 Mei van Trinidad. Polyphemus (Ned.) x) Ned. Indië 25 Mei 12 Mei van Port Said. Perseus (Ned.) Aarhuus 16 Mei 13 Mei vertrokken. Palatia (Du.) West Indië 10 Juni 9 Mei van Mexico. Phrontis (Ned.) x) Batavia 18 Juni vertrekt 14 Mei. Pan Gothia (Zw.) x) Aruba 15 Mei 26 April vertrokken. Poelau Bras. (Ned.) x) Hamburg in lading. Reggestroom (Ned.) West Afrika 15 Mei vertr. 14 Mei van Hambur Randfontein (Ned.) x) Z. Afrika 7 Mei van Kaapstad. Batavia in lading. Stella (Ned.) Alexandrië (via R'dam 17 Mei pass. ld Mei Finisterre. Salland (Ned.) x) Zuid-Amerïka 27 Mei 9 Mei van Rio de Janeiro. Szent Gellert (Hong.) Philippeville (v. IJm.) 16 Mei 8 Mei van Gibraltar. Soemba (Ned.) x) Batavia 14 Juni 1 Mei van Padang. Stad Zaandam (Ned.) Les Falaises (v. IJm.) 13 Mei 7 Mei van Gibraltar. Schokland (Ned.) Newcastle 13 Mei 12 Mei vertrokken. Saleier (Ned.) Ned. Indië 11 Mei van Batavia, Saga (Zw.) Hernösand 15 Mei 9 Mei vertrokken. Trajanus (Ned.) Midd. Zee 18 Mei 10 Mei van Gibraltar. Theseus (Eng.) x) Batavia 3 Juni 9 Mei van Colombo. Tabian (Ned.) x) Batavia 2 Juni 9 Mei van Colombo. Tomislav (J. Slav.) Buenos Aires 10 Juni 12 Mei vertrokken. Tiberius (Ned.) Alexandrië 10 Mei te Malta. Titus (Ned.) Hamburg in lading. Port Arthur 16 Mei 27 April vertrokken. Van Rensselaer (Ned.) West Indië 18 Mei 2 Mei van Paramaribo. Venezuela (Ned.) West Indië 11 Mei van Barbados. Zulderkerk (Ned.) x) Japan 5 Mei van Colombo. Zijpenberg 'Ned.) Santa Fé 13 Mei 12 Mei van Antwerpen. Zaanland (Ned.) x) Hamburg 15 Mei vertrekt 14 Mei, S&c&s 5 cts/usA HET LAAGST IN .PRIJS ENj BOVENAAN IN KWALITEIT! (Adv. Ingez. Med.) I1 poort medewerking te verleenen voor het in exploitatie brengen van gronden, liggende ten W. van den Hagelingerweg. Den heer Vermeulen (A.R.) is de wijze van voorbereiding van deze zaak niet heele- maal bevallen. De zaak is onvoorbereid in de commissie van O. W. gekomen. Van een zaak waarover in de commissie gesproken is, vond spreker bij de stukken niets; van een zaak waarover niet gesproken is daarentegen wel. Over de kwestie der rooilijn staat niets, ter wijl een noodige transactie niet in de com missie ter sprake is gebracht. Spreker heeft nog andere bezwaren tegen de voorwaarden. De heer Dunnebier wethouder zegt, dat de heer Vermeulen de stukken thuis heeft ge had. Hij heeft gevraagd of, wanneer er be zwaren zijn de leden hem daarvan in kennis wilden brengen. Oit is niet geschied. De heer van He ijst (N.P.) zegt, dat in deze voorwaarden voor het eerst de vereffe ningsverordening in practijk is gebracht. Hij meent, dat het thans niet meer doende is, gronden te exploiteeren. De aap komt nu uit den mouw: er komt behalve een bedrag voor het terrein een bedTag voor algemeenen stadsaanleg op de kosten te drukken. Spreker meent, dat de exploitatie op een fiasco uit zal draaien. Het voorstel wordt aangehouden. Eervol ontslag aan ambtenaren van tien burgerlijken stand. B, en W. stellen voor, eervol ontslag te verleenen aan de heeren J. P. Handgraaf, W. Landeweert en K. H, Tusenius als onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand. Het eervolle ontslag wordt verleend. Ingekomen stukken. De heer Bosman (V.D.)bespreekt het ant woord van B. en W. op het verzoek van ,IJmu id en - Oe n tr u m" inzake het houden van een kermis. I-Iij meent, dat het niet de be doeling der vereeniging is, te komen tot we derinvoering van de kermis. Het verzoek houdt tevens, verband met het regeerings jubileum van I-I.M. de Koningin. Waarom het niet toegestaan? De heer Tonino R.K.) vindt een kermis een gezonde en onschuldige ontspanning. Voor de eenvoudigen van geest is de kermis een heilzame afwisseling in hun eentonig be staan. De heer Vermeulen (AR.)De kermis is afgeschaft en nu krijgen we steeds weer po gingen om haar weer in te voeren. Hij staat lijnrecht tegenover Mr. Tonino. Er zijn men sehen, die men heel veel genoegen kan doen, maar tot hun verderf en hij hoopt dat we niet teruggaan tot den tijd van veertig jaar ge leden. Voorts hoopt hij, dat wanneer straks feest gevierd zal worden, dat niet geschiedt onder de leiding van een kleine buurtvereeni- ging, maar in samenwerking door alle rich tingen der gemeente. De heer Heeremans (R.K.) is het met den heer Tonino eens. Hij wijst er op, dat al 180 jaar lang met de harddraverij te Santpoort een kermis wordt gehouden en het is nooit noodig geweest, de politie te ver sterken. De heer W a r m e n h o v e n (C.H.) verzoekt verschoond te blijven van optochten, die pro- voceerend zijn voor een groot deel der ge meente. De voorzitter beantwoordt de sprekers. Voor optochten als de heer Warmenhoven be doeld, behoeft deze niet bang te zijn. Ieder jaar komt men met een bijzondere reden voor het houden van een kermis. Spreker als hoofd van de politie wil niet medewerken, dat de kermis, die afgeschaft is, weer wordt inge voerd. Daarom heeft hij indertijd gesproken over het laten uitsterven van de kermis. Laat de raad zich maar weer uitspreken over het al of niet kermis. De heer Visser ziet de noodzaak daar van niet in. Na eenige discussie wordt het kermisvraag- stuk aangehouden. Spreker stelt voor de adressen van IJmuiden Centrum te doen af handelen zooals het college heeft voorge steld. Te half elf sluit de voorzitter de vergadering Het adres inzake de steunverleening door M. II. komt dus niet meer in behandeling. Bezoekers van de publieke tribune steken hun meening daarover niet onder stoelen of ban ken. BOKSEN. LEDEN VAN „DE RING" NAAR ASSENDELFT. Aan de openbare bokswedstrijden te Assen delft op a.s. Zaterdag 14 Mei zal door de vol gende leden van „De Ring" te Haarlem wor den deelgenomen, n.l. J. C Schell, de Ring Haarlem tegen De Groot, vereeniging Sars, Amsterdam. A. Hofman, de Ring, tegen J. Hickman, vereeniging Sars. Amsterdam. J. de Bie, de Ring, tegen P. Gerrits, vereeniging Sars Amsterdam. J. Vrenegoor, de Ring, tegen T. Korf, vereeniging Sars, Amsterdam. BURGERLIJKE STAND Schepen, voorzien van een x), zijn grooter dan 6000 ton. HAARLEM, 12 Mei. Ondertrouwd 12 Mei: C. J. van Eek en M. E. Peters; C. Pointl en J. H. Marcus; J. H. Schef- fer en C. van Tongeren. Getrouwd 12 Mei: G. L. Borgelt en M. L. E. M. Janssen; J. A. Ligthart on G. Slinger; G. T. Montauban en M. A. Scheffer; H. J. Fik- kert en F. H. v. Dijk; K. J. Cassee en P. G. Ro zijn; J. W. Donk en W. F. Zegers Veeckens; C. van Krimpen en G. M. Kruijver. Bevallen 9 Mei: E. A. van Trojen—Lacet, z.; 10 Mei: R. G. de Voogd—Rienks, d.; H. R. TimmermanElsnerus, d.; D. v. Ossenbrug genMol, d.; 11 Mei: C. M. van EisAnto- nisse, d.; 12 Mei: F. H. KensenMentjox, d.; Overleden 11 Mei: N. P. C. v. d. Aar, 62 j., Kastanjestraat; M. Oolders, 21 j., Ceram- straat; M. v. d. Wal—v. Herwaarden, 82 j., Westerhoutpark.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9