VERWACHT WORDENDE SCHEPEN PREDIKBEURTEN BEVERWIJK De omvang «Ier werkloosheid. Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den aan het einde dezer week in totaal 1000 werkzoekenden ingeschreven tegen 1004 in de vorige week. Van de ingeschrevenen waren er 891 (vorige week 892) in Beverwijk en 109 (vorige week 112) in Heemskerk woonachtig. VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. De Vereeniging van Jong Hervormden houdt een ledenvergadering in het Ned. ïïer- vonnd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat. De heer K. Zwitser zal een in leiding houden, terwijl het tweede gedeelte verzorgd zal worden door ds C. M. Krijger. ZOMERKAMPEN DER N.C.S.V. Het secretariaat van de Nederlandsche Christen-(Studentenvcreeniging verzoekt ons opneming van het volgende: Ook deze zomer organiseert de Nederland sche Christen-Studenten Vereeniging weer kampen voor jongens en meisjes van gym nasia, H.B.S. en lycea in eigen land en daar buiten. Wat de jongenskampen betreft, wordt zelfs een lustrum gevierd, aangezien het deze zomer veertig jaar geleden zal zijn dta in ons land door de N.C.S.V. het initiatief genomen werd om jeugdkampen te organiseeren, de al lereerste in heel Nederland. Dit feit zal wor den herdacht in een lustrumkamp van 13 Juli aan de Waschkolk te Nunspeet, waar velen, die in de loop dier veertig jaren in hun studententijd de leiding in de jongenskam pen hadden, elkaar na tallooze jaren hopen weer tp zien. De zomerkampen zullen in de maanden Juli en Augustus gehouden worden en zijn van zeer verschillend karakter. Zoo komen bij voorbeeld de Waschkolkkampen te Nunspeet, waar een speciale sportleider aanwezig is en waar sportvelden op het kampterrein zijn aangelegd, in het bijzonder voor intensieve beoefening van allerlei takken van sport in aanmerking. De zigeunerkampen daarentegen kennen een meer primitieve wijze van kampeeren, wat nog sterker tot uiting komt in de Woud- looperskampen. Dit weer In tegenstelling met de Mosterdveenkampen in Nunspeet, waar in houten barakken wondt gebivakkeerd. Kampen met zeer speciaal karakter zijn al lereerst de Waterkampen aan de Friesche meren. Overdag is men in de booten, en des nachts wordt geslapen op een boerderij of in een tjalk. Ook het Ruiterkamp op Schouwen heeft zijn eigen stijl. De jongens zorgen zelf voor de paarden, en er is ook nog ruimschoots ge legenheid voor zwemmen en andere sport. En als Dritte im Bunde is er een kamp in Nun speet, waar door de jongens onder deskun dige leiding zweefvliegtuigmodellen worden gebouwd. Wat de buitenlandsche kampen betreft, is er een meisjeskamp in de Ardennen, vinden wij fietsgroepen in Duitschland en wordt er in Zwitserland voor jongens een bergsport kamp gehouden. De kampleiding berust bij studenten pas-afgestudeerden. De kampen staan open voor alle leei'ingen van middelbare scholen. Het bureau Jeugdwerk der N.C.S.V. „Woud- schoten", Zeist, is graag bereid om over al haar kampen volledige inlichtingen te ver- schaffeVi. LOOP DER BEVOLKING. van Zaandam, Wijker- van Ingekomen: J. Jansonius, z. ber. meerweg 3. P. v. d. Kooij en gezin, fotograaf, Leeuwarden, v. Harencarspelstraat 6 W. A. M. de Vries, behanger, van Loenen, Koningstraat 148. J. G. van Slooten, exp. knecht, van Amster dam, Alkm. weg 105. J. M. Zonneveldt, tuinman, van VeLsen. Arendsweg 154 H. D. Snijder, z. .ber., van Assendelft, Arends weg 154 H. H. Bos, onderwijzer, van Alkmaar. Beeck- sanghlaan 70. M. Vellema, z. ber., van Leeuwarden, Rel- weg 57. H. Numan en gezin, metselaar, van Velsen, Noorderwijkweg 73. A. W. Kok en gezin, opperman, van Amster dam, Populierenlaan 51a. S. v. d. Kolk, stoker, van Velsen, Zee straat 56a. Ch. J. van Schagen, geb. Rijker en gezin, z. b., van Velsen, Dr. Schuitstraat 45. K. Kiefman, religieuse, van Texel, Kees Delfsweg 3. J. H. H. Janssen, afd. chef V. en D., van Haarlem, Breestraat 89. A. J. Fr. Schreeuwe, geleidster, van Renkum, Relweg 59. Cath. Schoutsen, dienstbode, van Haarlem, Hoflanderweg 83. Wed. E. JustmanPreisier en gezin, z.b., van Amsterdam, Beecksanghlaan 80. H. J. Boufrer, b. be., van Haorlem, Baan- straat 72a. Ch. Bode, instrumentmaker P.T.T., van Amsterdam, Baanstraat 78. L. Werkhoven, arts, van Rotterdam, Sana torium „Heliomare". A. G. Krijger, apotheker, van Zaandam, Breestraat 61. H. G. van Aalderen, geleidster, van Rheden, Emma Kinderhuis. A. M. Peperkoorn, z. ber., van Heemstede, Alkm. weg 287. L. J. Aardenburg, z. ber., van Amersfoort, Koolstraat 2. J. Groot en gezin, stueadoor, van Uitgeest, Gr. Houtweg 233. N. Appel, boerenknecht, van Beemster, Kloosterstraat 31. A. G. A. Duijvelshoff geb. Slaman, z. ber., van Den Helder, Narcissenweg 51. H. J. van Straten, los arbeider, van Velsen, Arendsweg 88. C. G. Robregt, winkeljuffrouw, van Velsen, Kerkstraat 80. Ch. M. van Veen, z. ber., van Velsen, Zee straat 49. J. Hoogland en gezin, landarbeider, van Haarl.meer, v. Harencarspelstraat 8. M. Th. Klusman, l.l.verpleegster, v. Amster dam, Vondellaan 13. B. L. de Smet en gezin, landarbeider, van Hulst Kanaalweg 87. Vertrokken- M. Lubbers, dienstbode, naar Velsen-Sant- poort, Hoofstraat 178. C. Peeters, dienstbode, naar Castricum, Bakkum, 2e Groenelaan I R. Harms en gezin, scharenslijper, naar Vel sen, Stationsweg 184. H. M. Verhoeven, liefdezuster, n. Eindhoven, St. Theresia Gesticht. J. C. Spanjaard en gezin, fabrieksarbeider, naar Velsen, Schulpweg 50 F. A. KI. Woltjer, geleidster, naar Rheden, De Steeg ,,'t Rivierhuis". A. Mulder, onderwijzeres, naar Velsen, Duin- vlietstraat 83. Wed. M. C. QuartelRoeper, z. ber., naar HaarLmeer, IJweg 414. M. Muller, religieuse, naar Duitschland, Mark Ober Pfalz. A. Haak, z. ber., naar Baan, Nachtegaal laan 10. R. de Wit, groenthandelaar, naar Midwoud, Dorpstraat 141. Wed. H. L. M. Kelderten Bosch, z. ber., n. Baarn, Nieuw Baarnstraat 2. H. Holtslag, sergeant 20e Reg. Inf., naar Harderwijk, Kaz. a. d. Nassaulaan. A. P. Hoogland, dienstbode, naar Haarlem, Kempstraat 15. H. J. Velthorst, z. ber., n, Roosteren, Pas 124 a. S. F. Bohlken, scheikundig ingenieur, n Velsen, Wijkerstraatweg 114. L. Groeneveld en gezin, schilder, naar Vel sen, Plantiusstraat 38. Wed. G. Gerritsen-van der Sluis, z. ber., n. Leiden, Kooipark 13. J. Ladru, metaalbewerker, naar Velsen, Ladderbeekstraat 60. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 14 MEI Luxor Theater, Breestraat: „Tarzan's Wraak" en „Amor in negligé", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Kom je ook hij de brandweer" en „Meisjes in het wit" 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Misdadigers der lucht" en „The Music goes round", 8 uur. ZONDAG 15 MEI Luxor Theater, Breestraat: „Tarzan's wraak" en „Amor in negligé", 2.30—7 uur en 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Kom je ook bij de brandweer" en „Meisjes in het wit", 2.307 uur en 8 uur. -W. B. Theater, Peperstraat: „Misdadigers der lucht" en „The music goes round", 2.30— 7 uur en 8 uur. MAANDAG 16 MEI Luxor Theater, Breestraat: „Tarzan's Wraak" en „Amor in negligé", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Kom je ook bij de brandweer" en „Meisjes in het wit", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Misdadigers der lucht" en „The Music goes round". 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN ÏJMUIDEN ZATERDAG 14 MEI Thalia Theater: „Liefdesparade", 8 uur. Theater de Pont: „Blanke Vrouwen" en „Zes uur verlof", 8 uur. ZONDAG 15 MEI Thalia Theater: „Liefdesparade", 8 uur. Van 37 uur doorl. matinée. Theater de Pont: „Blanke Vrouwen" en „Zes uur verlof", 8 uur. Matinée 3.15 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 14 MEI Gem. Concertgebouw: Leerlingenavond Adèle Drees. 8 uur. La Gaité. Nachtfeest 83 uur, Luxor Sound Theater: „Een mensch stierf onschuldig". 7 en 9.15 uur. 2—5: Doopplech tigheid Prinses Beatrix. 50 minuten voorstel lingen. Frans Hals Theater: „Kareltje op Dwaalwe gen". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Madame Bovary" en uDe strijd om het record", 2 en .8.15 uur. Rembrandt Theater: „Meisjes achter tra lies". 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De geheimen van Wu" en „Zijn laatste commando". Frans Hals MuseumTentoonstelling „Kunst zij ons Doel". 104 uur. Palestina Diorama's Schotersingel 117a Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 15 MEI Frans Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel" 10—4 uur. Laatste dag. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 16 MEI Luxor Sound Theater des middags 25 uur: 50 minuten voorstelling repoi*tage van de Doopplechtigheid van Prinses Beatrix e.a. ac- j tueel nieuws. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. SCHIP Altona (Du.) Alkmaar (Ned.) x) Amstelkerk (Ned.) Achilles (Ned.) Antiochia (Du.) Breda (Ned.) x) Bintang (Ned.) x) Boskoop (Ned.) Bennekom (Ned.) x) Baarn (Ned.) Clytoneus (Eng.) x) Coulbeg (Br.) x) Choucer (Br.) Gracefield (Br.) Chr. Huygens (Ned.) 3 Cl. Macilwraith (Br.) Caribia (Du.) x) Cassel (Du.) Colombia (Ned.) x) Defender (Br.) Douro (Ned.) - Deucalion (Ned.) Enggano (Ned.) x) Eemland (Ned.) Essen (Du.) Eurymedon (Br.) x) Euterpe (Ned.) Elisabeth (Deen) VAN Fauna (Ned.) Glenfinlas (Br.) x) Grootekerk (Ned.) x) Gleniffer (Br.) x) Ganymedes (Ned.) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Heidelberg (Du.) x) Honestas (Ital.) Irene (Ned.) Juno (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) Leonian (Br.) Liberian (Br.) Luigi Razza (Ital.) Lennart (Zw.) Lord Cochrane (Br.) M.v.st.Aldegonde (N.)x) M. L. Goulandris (Gr.) Montferland (Ned.) x) Mars (Ned.) Maeoma (Ned.) Megara (Ned.) Nereus (Ned.) Orpheus (Ned.) Orion (Ned.) Ocana (Ned.) Poelau Tello (Ned.) x* Patricia (Du.) Phrygia (Du.) Polyphemus (Ned.) x) Perseus (Ned.) Palatia (Du.) Phrontis (Ned.) x) Pan Gothia (Zw.) x) Poelau Bras (Ned.) x) Reggestroom <Ned.) Randfontein (Ned.) x) Singkep (Ned.) Stella (Ned.) Salland (Ned.) x) Szent Gellert (Hong.) Soemba (Ned.) x) Stad Zaandam (Ned.) Saleier (Ned.) Saga (Zw.) Trajanus (Ned.) Theseus (Eng.) x) Tabian (Ned.) x) Tomislav (J. Slav.) Tiberius (Ned.) Titus (Ned.) Virgilia (Br.) Van Rensselaer (Ned.) Venezuela (Ned.) Vendöme (Fr.) Zuiderkerk (Ned.) x) Zaanland (Ned.) x) Ned. Indie Chili W. Afrika Midd. Zee West Indië Chili Batavia Chili Hamburg (via Antw.) Chili Batavia Rangoon Basse In Rangoon Batavia Burma Pto Barrios Ned. Indië Hamburg- Rangoon West Indië Zwarte Zee Batavia Z. Amerika Ned. Indië Batavia Bordeaux Abö Midd. Zee Japan Japan Japan Hamburg Ned. Indië Zuid Afrika Batavia Bizerta (n. IJm.) Kopenhagen Bourgas Zuid Afrika West Afrika West Afrika Bona (v. IJm.) Sundsvall Pasajes Batavia La Plata Buenos Aires Midd. Zee Panillac (via Rouaan) Rotterdam Stettin Danzig Midd. Zee Curacao Batavia West Indië West Indië Ned. Indië Aarhuus West Indië Batavia Aruba Hamburg West Afrika Z. Afrika Batavia Alexandrië (via R'dam Zuid-Amerika Philippeville (v. IJm.) Batavia Les Falaises (v. IJm.) Ned. Indië Hernösand Midd. Zee Batavia Batavia Buenos Aires Alexandrië Hamburg Port Arthur West Indië West Indië West Afrika Japan Hamburg Verra. aankomst LAATSTE BERICHT 14 Mei 27 Mei 19 Mei 25 Mei 16 Mei 18 Mei 7 Juni 1 Juni 28 Mei 22 Mei 16 Mei 20 Mei 30 Mei 16 Mei 15 Mei 9 Juni 16 Juni 17 Mei 16 Mei 5 Juli 15 Mei 15 Mei 23 Mei heden heden 17 Mei 26 Mei 10 Juni 20 Mei 17 Mei 16 Mei 15 Mei 24 Mei 25 Mei 16 Mei 10 Juni 18 Juni 15 Mei 17 Mei 27 Mei 16 Mei 14 Juni 14 Mei 15 Mei 18 Mei 3 Juni 2 Juni 10 Juni 15 Mei 16 Mei 18 Mei 12 Mei van Port Soedan, 11 Mei van Corral. 9 Mei van Dakar. 10 Mei van Cadix. 7 Mei van Punta Arenas. 10 Mei van Cristobal, pass. 11 Mei Stamboul. 11 Mei van Arica. 14 Mei vertrokken. 9 Mei van Callao. pass. 11 Mei Gibraltar. 9 Mei van Pt. Said. 30 April van Port Said. 10 Mei van Port Said. 11 Mei vertrokken. 5 Mei van Rangoon. 11 Mei van Colon. 9 Mei van Bintang. vertrekt 21 Mei. 11 Mei van Land's End. 1 Mei van Pto Barrios. 11 Mei'te Jerakini. 12 Mei van Liverpool. 10 Mei van Las Palmas. 7 Mei van Colombo. 12 Mei van Singapore. 13 Mei vertrokken. 10 Mei vertrokken, 12 Mei van Napels. 8 Mei van Penang. 11 Mei van Yokohama. 6 Mei te Dairen. 14 Mei vertrokken. 11 Mei van Marseille. 14 Mei te Hamburg. 8 Mei van Soerabaja. 6 Mei vertrokken. 12 Mei vertrokken. 11 Mei van Luxuri. 12 Mei te Kilindini. 3 Mei van Port Harcourt. 8 Mei van Accra. 9 Mei vertrookken. 4 Mei vertrokken. 11 Mei van Land's End. 12 Mei van Algiers. 5 Mei van Pernambuco. 12 Mei vertrokken. 12 Mei te Fiume. in ladinig. vertrekt 19 Mei. 14 Mei vertrokken. 13 Mei vertrokken. 11 Mei van Cagliari in ladinig. 9 Mei van Sabang. 13 Mei van Land's End. 11 Mei van Port of Spain. 12 Mei van Port Said. 13 Mei vertrokken. 9 Mei van Mexico. 14 Mei vertrokken. 13 Mei van Land's End. in lading. 14 Mei van Hamburg. 7 Mei van Kaapstad. in lading, pass. 13 Mei Lydd. 9 Mei van Rio de Janeiro. 8 Mei van Gibraltar. 1 Mei van Padang. 12 Mei van Nitone 11 Mei van Batavia. 9 Mei vertrokken. 12 Mei van Gibraltar. 9 Mei van Colombo. 9 Mei van Colombo. 2 Mei te Necochea. 11 Mei van Malta. 14 Mei vertrokken. 27 April vertrokken. 11 Mei van Madeira. 11 Mei van Barbados. 11 Mei te Havre. 12 Mei van Aden. 14 Mei vertrokken. Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. A. M. A. C. Robertus-Wagemaker, z. ber., n. Batavia, N.O.I. J. H. Numan en gezin, fabrieksarbeider, n. Velsen, Rooswijkerlaan. C. J. Visser-Schoorl, z. ber., naar Velsen, W. Beukelszstraat 20. D. P. Kools, huishoudster, n. Wormerveer, Hennepad. 31 inw. JUBILEUMGAVE VOOR HERWONNEN LEVENSKRACHT. De instelling Herwonnen Levenskracht her denkt 15 Juni 1938 haar 25-jarig bestaan. I>eze vereeniging heeft in die 25 jaren meer dan 6000 patiënten naar een sanatorium uitgezonden en aan verpleegkosten circa 2A millioen gulden uitgegeven. Zij bouwde bovendien 2 sanatoria, eerst het houten noodsanatorium te Apeldoorn, latei- het nieuwe blijvende sanatorium „Berg en Bosch" te Bilthoven, het grootste in Neder land, waar dagelijks 420 patiënten worden verpleegd. Herwonnen Levenskracht kan haar taak evenwel niet zoo vervullen, als noodza kelijk is, omdat elk jaar meer patiënten om sanatoriumverpleging aanvragen dan zij met de beschikbare middelen kan uitzenden. Het gevolg hiervan is, dat vele patiënten op de wachtlijst worden geplaatst en op hun beurt van uitzending moeten wachten. Van die wachtende patiënten stierven er in 12 jaar tijds 180 en moesten erf 686 als te ernstig ziek worden afgewezen. De laatste jaren staan er geregeld circa 150 patiënten op die wachtlijst. Er wordt echter hard ge werkt om hieraan een einde te maken. De gezamenlijke plaatselijke comités heb- ven zich voorgesteld voor dit doel een som geld bijeen te brengen en dit 'bij -de herden king van het 25-jarig bestaan als jubileum- gift aan te bieden. Het plaatselijke comité heeft zich thans met een-circulaire tot de ingezetenen gewend om bijdragen voor het jubileum-fonds. HET ZILVEREN JUBILEUM VAN DE CHRISTELIJKE SCHOOL. Op Woensdag 1 Juni wordt ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de Christelijke School aan den Noorderwijkweg een herden kingsavond gehouden voor oud-leerlingen. De commissie, die voor dezen herdenkingsavond is gevormd, stelt zich voor op bescheiden wijze den heer G. J Wassenaar, oud-hoofd onderwijzer te huldigen. De bijeenkomst wordt gehouden in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Po pulierenlaan boomstammen van populieren. Naar ons ver zekerd wordt is dit hout noodig voor het ma ken van de bekende Zweedsche lucifers. GESLAAGD. Voor het gehouden Gasfittersexamen, afge nomen te Utrecht en Den Haag slaagden er van de 7 candidaten uit deze omgeving 5 t.w. de heeren Ermshaus en P. Heiligers, beideii uit IJmuiden, Driessen en Romeyn uit Bever wijk en Sehuurmans uit Velsen-Noord. Van de 240 candidaten uit geheel Nederland voor dit examen slaagden er slechts 45, zoo dat dit een mooie prestatie voor deze omge ving is. ANSJOVIS BERICHT. Onveranderd. Vangst is nog van beteekenis. Sluiting der blokbaudbedrijven te Amsterdam een week uitgesteld. Men hoopt nog een oplossing te vinden. Wij vernemen, dat de Amsterdamsche Rij tuig Maatschappij en de Bond van werkgevers in het taxibedrijf te Amsterdam het tegen Zondag a.s. aangekondigde ontslag hunner chauffeurs een week hebben uitgesteld. Dit besluit is genomen ten einde het publiek op den dag van de universiteits-roeiwedstrijden niet te dupeeren. Van dit respijt hoopt men tevens gebruik te maken alsnog een bevredigende oplossing in het conflict te verkrijgen. WIJK AAN ZEE Verkeersregeling en winkel sluiting in liet seizoen. Van 15 Mei af tot 15 September zal <le zo- merverkeersregeling en de sluitingstijd voor winkels zooals deze voor het badseizoen zijn geregeld weer van kracht zijn. Het éénrichtingsverkeer zal voorgeschreven zijn voor de Voorstraat, de verlengde Voor straat en de Zwaanstraat. Ongeveer 80 ver keersborden zullen de noodige aanwijzingen geven. Het parkeerverbod is bijkans voor alle stra ten van kracht, uitgezonderd den Julianaweg vanaf het postkantoor tot de Zeestraat, waar aan de linkerzijde van den weg mag worden ;eparkeerd. De winkels zullen op gewone werkdagen ge opend mogen zijn van 5 uur v.m. tot 10 uur n.m. Het is geoorloofd om op Zondag geopend te zijn van 9 uur v.m. tot 10 uur n.m. voor win kels, waar uitsluitend of in hoofdzaak ten verkoop worden aangeboden of in voorraad zijn: a. Kunstvoorwerpen, antiquiteiten, souvenirs. b. Foto-artikelen, prentbriefkaarten. c. Kleine consumptie-artikelen, zooals be legde broodjes, croquetten, slaatjes etc. d. Melk en andere alcoholvrije dranken. e. Badartikelen en speelgoed. f. Fruit. g. Een der volgende waren: brood, banket, suikerwerk, chocolade, al dan niet te zamen met consumptie-ijs. Voor slagerswinkels4 achtereenvolgende uren, gelegen tusschen 9 uur v.m. en 6 uur n.m. aan het woord. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. WEGGEBRUIKERS WEEST OP UW HOEDE! Nu de treinen sneller rijden, sneller weer dan 't vorig jaar nu dreigt op de overwegen meer dan ooit nog: Dóódsgevaar! Let dus allen op de Diesel en op d'electrischen trein, want ze zullen nu nóg eerder dan u op het kruispunt zijn. Gaat de risico niet wagen. Heusch, het wordt een doodenrit! Op onbewaakte overwegen delft u toch het onderspit. Weest dus liever maar voorzichtig, rijdt niet driest en blind'lings door, maar gebruikt vóór 't oversteken eerst eens goed uw oog en oor! VERBOND VAN VEREEN. VOOR VEILIG VERKEER. IJMUIDEN Hel museum van Bloei" .IJmuitlen's Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Pransch a.s. Médée Caen •rtï Kreeg een Oostersch oorlogsschip in bruikleen. Voor het museum mocht de vereeniging een circa 150 jaar geleden vervaardigd model van een Oostersch oorlogsschip ontvangen. Dit scheepsmodel is door den heer M. H. Blonker te Haarlem aan IJ. B. in bruikleen afgestaan. Het is een keurige aanwinst voor het museum. Naast de geregelde aanvragen voor pension kwamen in de afgeloopen maand wederom 2 aanvragen betr. inlichtingen voor permanen te vestiging binnen. De nieuwe Hotel- en Pensionlijst is ter perse. Het is een omvangrijk en aantrekkelijk boekje van 20 pag. druks geworden en zal op groote schaal worden verspreid. Moge het aan het gestelde doel, om veel vreemdelingen naar de ;emeente Velsen te trekken, beantwoorden. Visscherij in de Oeresund. Dezer dagen werd te Malmö (Zweden) een vergadering van visschers gehouden, waar klachten geuit werden over het visschen in de Oeresund door Duitsche sleepnetvisschers. Gevraagd werd de aandacht der autoriteiten op deze klacht te vestigen. De directeur der staatsvisscherij, die op de vergadering aan wezig was, deelde mede dat het voor de Deen- sche en Zweedsche visschers verboden is in dit internationaal vaarwater te visschen doch niet voor de Duitschers. Indertijd had men deze zaak tusschen de Scandinavische landen geregeld doch vergeten Duitschland bij de besprekingen uit te noodigen. Men wil die fout alsnog herstellen door ook dit land en tegelijkertijd ook Polen, dat steeds meer vaartuigen in bedrijf brengt, tot de overeen komst te doen toetreden. Nieuwe Duitsche stoomtrawler. Een door de Stülkenwerf te Hamburg voor de reederij Fock Pickenpack te Altona ge bouwde stoomtrawler, welke de vorige week van stapel liep, is ingeschreven onder den naam Hans Pickenpack. Hout naar Zweden. Het spreekwoord zegt, dat men geen kolen naar New Castle en geen hout naar Noorwe gen moet brengen, waarmede figuurlijk aan getoond wordt, dal men geen onnutte dingen moet doen. Doch gisteren zagen wij het bij zonder geva! dat een Nederlandsche motor boot werkelijk met een lading hout naar Zwe den vertrok, namelijk met een volle lading BURGERLIJKE STAND HAARLEM 13 Mei. Bevallen 10 Mei: W. J. Franse—v. Veenen- daal, z.; 11 Mei: E. C. Vallenduuk—Holzapfel, d.; 12 Mei: T. Dreijer—Baitermann, d.; G. G. Bottelier—Heeremans, z.; P. A. Janssen—v. d. Zwet, z.; R. LinthorstBesseling, d. Overleden 11 Mei: I. Verburg, 49 j., Vrouwe- hekstraat; J. Tekelenburg, 67 j., Leidsche- vaart; 12 Mei: P. J., 7 j., z. v. P. J. Brands, Kamperlaan; M. A. Kiers—Zuiderhoek, 72 j„ Oranjestraat; H. M. v. Raaphorst—Koppen, 42 j., Vosmaerstraat; G. v. Steen—Toepoel, 76 j., Jacobstraat; A. Hoogerwerf—Roest, 76 j., Westerhoütpark. SANTPOORT. NED. HERV. KERK. V.m. geen dienst. Nam. 7: Ds. R. H. Oldeman. NED. HERVORMDE KAPEL. V.m. 10: Ds A. D. Meeter, Amsterdam. GEREF KERK IN HERSTELD VERBAND, ge bouw Bethel. Wüstelaan. Santpoort. Vm, 10: K. v. d. Berg. IJMUIDEN. LEGER DES HEELS. V.m. 10: Heiligingsdienst. Nam. 8: Verlossingssamenkomst. o. 1. v. kap. Soeverein. HERV EVANG., Oranjestraat 8. Vm. 10 en nam. 5: Leesdienst. Donderdag nam. 8: Ds. Cuperus, Doornwijk. GEREF. KERK, Wühelminakade. Vm. 10: Ds. G. Brouwer, Minnertsga. Nam; 5: Ds. S. E. Wesbonk. HULPKERK. Marnixschool: Vm. 10: Ds. S E. Wesbonk. Nam. 5: Ds. G. Brouwer. CHR. GEREF. KERK Vm. 10: Ds. A. Zwiep; nam. 5: Dezelfde. DOOPSGEZ. en AFD. NED PROT BOND. Helmstraat 9. V.m. 10.30: Ds. Melchers, Heiloo. OUD-KATHOLIEKE KERK Vm. 10: H. Dienst. Nam. 7: Vespers IJMUIDEN-OOST. VER. VAN VRIJZ. HERV.. Vereenigingsgeb. Stationsweg, Velsen. V.m. 10.30: Mevr. Da. Moll v. Charante-v. Leeuwen Boomkamp, Haarlem GER. KERK, Velserduinweg. Vm. 10: Ds. v. Teylingen. Nam 5: Dezelfde. BAPTISTEN - GEMlokaal Willemsbeekweg 22 Vrijdag nam. 8: Ds. L. de Haan, pred. te Hrl. HERST. APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM. Willebrordstraat 10. V.m. 10.15: Godsdienst oefening. Nam. geen dienst. VERGADERING VAN GELOOVIGEN, Willems beekweg 22. V.m. 10: Broodbreken. Nam. 7.30 Samenkomst. ROZEKRUISERS GENOOTSCHAP, Stations weg 65. Velsen. V.m. 10.30: Tempeldienst. Dinsdag nam. 7 15: Genezingsdienst. VELSEN-NOORD. GER. KERK, Groote Hout- of Koningsweg. V.m. 10 en nam. 5: Dr. D. J. v. Katwijk. BEVERWIJK. VER VAN VRIJZ. HERVORMDEN, Parklaan Geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, Meerstraat. V.m. 10: Ds. J D. van Calcar. 12: Zondagsschool. EVANG LUTH GEMEENTE Koningstraat. V.m. 10.30. Ds. J. A. Haumersen, uit Kampen. GEREF. KERK, C. H. Moenspleïn. V.m 10 en nam. 5: Candidaat Schaafsma. EVANG „MARANATHA" Dr Schultstr 31. V.m. 10 en nam. 7: I. Kuiper, uit Bilthoven, in gebouw Odeon. Dinsdag nam 7.30- Naaikrmg oi.v mevr. H. Kok. Donderdag geen Bijbelonderzoek. CASTRICUM NED HERV KERK v.m 10: Ds. v. Poelgeest GEREF KERK. Beverwijkerstraatweg 32 Vm. 10 en nam. 5.30: Ds. J Krüger. WIJK AAN DUIN. JED HER' I A L- Hovy WIJK AAN ZEE. NED. HERV KERK. Vm. 10: M. Foeken', Hulp prediker

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10