Het Nichtje van buiten Een schip op een schip. Aan boord van de „Mapia" der Stoomvaart Mij. „Nederland" werd Maandag een olietankboot van 37 meter lengte, bestemd voor Genua, geheschen. Het gevaarte in de takels De heer B. J. van Trotsen- burg, voorzitter van den Kon. Ned. Schaakbond, is overleden Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan der luchtverbinding met Praag, werd de bemanning van het Maandag op Waalhaven aankomende Tsjechische vliegtuig feestelijk begroet en werden den gezagvoerder bloemen aange boden Het nieuwe marktterrein aan de Herman Costerstraat te Den Haag is Maandag officieel in gebruik genomen Op Buitenveldert is Maandag met militaire eer het stoffelijk overschot ter aarde besteld van officier vlieger W. Dusseldorp, die Donderdag bij het vliegongeluk te Eelde om het leven kwam De groote lichtkroon in den Stads schouwburg te Amsterdam is in ver band met de restauratiewerkzaamheden neergelaten en wordt thans grondig schoongemaakt en van nieuwe lampen voorzien De president-oprichter van de „Club Artistique et Sportif de la Publicité" te Parijs, de heer P. G. Bastide, die Woensdag a.s. voor de „Club van Veertig" een lezing zal houden over „geschiedenis, ontwikkeling en organisatie van het Fransche publiciteitswézen" arriveerde Maandagavond te Den Haag, waar hij door het bestuur van genoemde club werd verwelkomd. Derde van links de heer Bastide Het bezoek van Mussolini aan Genua. De Duce na zijn groote rede FEUILLETON door *.\DY TROUBRIDGE. 23) Dergelijke opmerkingen werden alom ge hoord en Pamela Omerod stond met haar jongen echtgenoot aan haar zijde de ge- lukwenschen in ontvangst te nemen, kuste de een en schudde den ander de hand, tegen een achtergrond van witte lelies. Pamela had een kleur van opgewondenheid toen zij Linet de hand schudde en haar harte lijk bedankte, dat zij zoo bereidwillig was ge weest dc plaats van het zieke bruidsmeisje in te nemen. „Jullie zagen er allemaal eenig uit", zei zij, „en ik geloof heusch, dat blauw iedereen even goed kleurde". In het vertrek, waar de cadeaux waren uit gestald, liep Linet regelrecht in de armen van Marcus. Zijn donkere oogen begonnen te schitteren, toen hij haar ontdekte en zonder een enkel woord over hun laatste samenzijn, begon hij haar complimentjes te maken <"ver haar uiterlijk. „Mag ik een roos voor mijn knoopsgat?" vroeg hij en tikte even tegen de geurige bou quet, die zij in haar armen droeg. „Natuurlijk". Doch Linet maakte geen aan stalten een der rozen voor hem te breken en ontweek zijn blik. „Nog boos op me lieveling?" vroeg hij zacht. De anderen praatten te luid om dat te kunnen hooren. „Noem me geen lieveling. Marcus". Linet verbaasde zich over de scherpte van haar eisen toon en over het verontwaardiging dat hij dat geliefkoosde woord zoo, zonder meer, gebruikte. „Het heeft geen zin om boos op me te zijn. Linet", zei Marcus onverstoorbaar en liet zijn hand onder haar elleboog glijden om haar door de menigte heen te voeren naar de plek, waar de juweelen lagen uitgestald, die door een detective bewaakt werden. „Je zult eindelijk toch weer goed op me moeten wor den, waarom dan nu niet meteen maar?" „Ik ben niet boos op je, Marcus. Het is al leen Doch Linet vermeed het nog steeds hem aan te zien en trachtte zich los te maken van zijn hand, die op haar arm rustte. De zelfverzekerde houding van den jongen man onderging een kleine verandering. Hij keek haar een oogenblik weifelend aan en zei toen bijna smeekend: „Je keert je toch niet heelemaal van mij af, Linet, omdat ik in die Dilly Daily een beetje te veel gedronken heb? Je ziet er vandaag zoo schattig uit, dat ik me niet kan voor stellen dat je die ijzige houding tegenover je nederige dienaar zult blijven volhouden". „Ben jij ooit wel eens ernstig?" vroeg zij peinzend. „Ernstig?" zei hij nadenkend, terwijl zijn zwarte oogen zich vernauwden. „Ik begrijp je niet precies, Linet. Waar moet ik ernstig voor zijn?" „Als je dat zelf niet begrijpt heeft het geen zin er over te praten", zei Linet koel en staarde naar een beeldigen juweelen hanger, die tot de vele geschenken behoorde, die Pa- mala van haar vader gekregen had. „Dat is werkelijk een dot van een hanger", klonk de stem van Luella Clarke Davis, met een tikje Amerikaansch accent. „Hallo Marcus", vervolgde zij. „Voel je er iets voor. een van honger bezwijmende jonge came van wat voedsel te voorzien? Als dat het geval is. breng me dan maar naar het buffet" Een oogenblik aarzelde Marcus Standish terwijl zijn oogen van het eene meisje naar het andere gingen. Toen haalde hij zijn schouders op en zei: „Ga maar mee, Luella", en volgde het Ame- rikaansche meisje na een licht spottenden blik op Linet te hebben geworpen. Een blik, die scheen te verklaren, dat als zij zijn ge zelschap dan niet op prijs stelde, er toch altijd nog andere meisjes waren, die dat wel deden. Hoe vreemd ook, het vertrek van Marcus maakte niet den minsten indruk op Linet. Was zij niet vatbaar meer voor zijn charme? Als Marcus zooeven ook maar geprobeerd had zich te verontschuldigen, dan had zij hem grif vergeven en dan zou het niet zoo moeilijk geweest zijn, iets van die oude charme terug te vinden. In plaats daarvan had hij haar alleen maar nietszeggende complimentjes ge maakt. Eenigszins afwezig staarde zij naar de prachtige juweelen, tot zij eensklaps tot de ontdekking kwam, dat de zaal bijna leeg was en zij veronderstelde, dat de gasten naar be neden gegaan waren, waar de bruidstaart aan gesneden werd en waar zij, als bruidsmeisje, aanwezig behoorde to zijn. In de overvolle eetzaal, waar een lang buf fet was opgesteld, zwaarbeladen met allerlei heerlijkheden, zooals cakes en sandwiches en groote schalen aardbeien met slagroom, was Pamela juist, bezig het hooge bouwwerk van suike en gebak met het zwaard van haar echtgenoot door te snijden. Linet bevond zich te midden van de menig te en werd opzij geduwd toen er eenige ruim te gemaakt moest worden voor een rolstoel En in dien stoel zat Nick Rowant. Zijn ernstig knap, jeugdig gezicht stond somber en bedroefd, ondanks de vroolijke bloem in zijn knoopsgat en de feestvierende menschen om hem heen Doch toen hij Linet in het oog kreeg glimlachte hij haar toe. „Ben jij daar! Net op tijd om me een glas champagne te brengen en een stuk van de bruidstaart Hei pjjt- me dat ik je met zulke karweitjes lastig moet vallen, maar ik weet, dat je hel prettig indr om iemand een beetje te verwennen." Toen zij een glas schuimende champagne en een stukje taart voor hem en zichzelf ge haald had, keek hij op en vroeg met een flauwen glimlach. „Waarom ben je me nooit op komen zoe ken? Ik heb Torquil meer dan eens gevraagd je mee te brengen, maar hij beweerde altijd, dat je daar wel geen zin in zoudt hebben. Ik snak er naar, wat meer over Lower Hartnell te hooren en om weer eens te lachen. Het is den laatsten tijd vrij beroerd geweest," ein digde hij bitter. „Een beetje lachen zou een welkome afleiding voor me zijn". „Natuurlijk kom ik", beloofde Linet spon taan en een gevoel van groot medelijden over viel haar voor dezen verwenden jongen, die hoezeer men hem ook mocht verwennen, toch nooit iets zou kunnen veranderen aan het feit, dat door dat vreeselijke ongeluk zijn leven verwoest was. „Alleenik kon toch bezwaarlijk bij je thuis komen, zonder een uitnoodiging van je moeder, wel?" eindigde zij, terwijl zij zijn leege glas aannam. „Die is gemakkelijk genoeg te krijgen". En Nick Rowant keerde zich om en wenkte gebiedend naar Lady Rowant, die zich aan het andere einde van de zaal bevond. Toen zij bij zijn stoel gekomen was, zei hij: „Moeder, dit is Miss Linet Mary Margaret Seton en zij beweert, dat zij niet op Rowant House komt, als zij geen uitnoodiging van jou heeft. Vraag haar nu meteen maar, dan kan ze met ons mee gaan theedrinken.als zij daar tenminste zin in heeft." Een oogenblik aarzelde Lady Rowant en zei toen glimlachend: „Kan ik u daartoe overhalen. Miss Seton? Het zou heel prettig zijn als u deed, wat Nick voorstelt en we u, als Pamela vertrok ken is, mee kunnen nemen". Linet keek eengszins schuchter naar de groote vrouw met het treurige, mooie gelaat en het grijze haar. dat even onder haai stroo hoed uitkwam. In haar ooren droeg zij groote paarlen en ook om haar hals iag een prachtig snoer. Nick's moeder zag er inderdaad wel heel voornaam uit en ondanks den vriende lijken, vluchtigen glimlach, waarmee zij haar uitnoodiging vergezeld deed gaan, was Linet een beetje bang voor haar. „Ik zou het heerlijk vinden. Lady Rowant. Maar ik moet het eerst aan mijn tante vra gen, ingeval zij mij noodig heeft". „Uw tante? Oh juist. U bedoelt Mrs, Wins- ley. Ja. vraagt u het haar maar. Ik geloof, dat zij juist hierheen komt". Dat was inderdaad het geval. Mrs. Winsley had het kleine groepje in het oog gekregen en stevende, daar nu, met haar beminnelijksten gezelschapsglimlach recht op af. Lady Rowant vroeg haar persoonlijk Miss Seton een uurtje te willen afstaan „om Nick gezelschap te houden". Vroeg het uiterst vriendelijk, doch op een toon die geen tegen spraak duldde. „Oh, natuurlijk, als u haar werkelijk noo dig hebt. Mijn Tanis heeft onlangs uw jong- sten zoon in Hurlingham ontmoet en koestert een groote sympathie voor hem. Zij kan bij zonder goed met invaliden omgaan". Nick Rowont hoorde deze laatste woorden en fronste dreigend zijn voorhoofd. „Ik ben geen invalide", zei hij ruw. „Ik kan alleen niet loopen, dat is alles". „Hush, jongen", kalmeerde Lady Rowant. ..Mrs Winsley begrijpt dat heel goed". Doch de toon. waarop zij nog even met Mrs. Winsley verder praatte, was iets meer gere serveerd. „Tactlooze vrouw", dacht zij. „Nu vervalt Nick waarschijnlijk weer in een van zijn buien". Teen zij een half uur later op den terug weg waren naar Rowant House, was het dui delijk, dat Nick inderdaad weer een van zijn buien had en ditmaal een heel erge. Hij zat in zijn stoel in den rood met goud versierden salon die op het park uitzag, staarde naar buiten en rageerde absoluut niet op de po gingen van Linet en van zijn moeder om hem in het gesprek te betrekken. (Wordt vervolgd.)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8