Litteraire Kant teekeningen. FALCON Joh. de Waard's Marie Schmitz. Een mensch vindt het geluk. Amsterdam We reldbibliotheek. Rina van der Pot. de hoofdfiguur van dezen zeer goeden roman, .vindt het gelukmis schien, maar in ieder geval wel laatop haar sterfbed. Zij heeft, haar leven door, nu en dan gemeend het geluk in 't verschiet te zien, het grijpbaar voor zich te hebben en dan, na zoo'n angstig-heerlijke emotie, was het weer misstond er iets in den weg tusschen haar en het grijpbaar gedachte. Het grootste leed was dan, dat haar intelli gentie haar deed begrijpen dat zij in zich zelve dat obstakel omdroeg en haar natuur lijk verweer werd dan een nesterigheid, toen zij nog kind, een grofheid toen zij nog jonge vrouw geworden was. Een moeilijk kind was zij geweest, een sa- menbindsel van teleurstelling en wroeging zou een groot deel van haar groote-menschen leven zijn. Een doorloopend onbevredigend verlangen, telkens gemaskeerd achter helder intellect, dat zijn uitlaat vond in bitterheid, lelfspot en onbewuste harteloosheid. Een merkwaardige vrouw deze Rientje, die door het bijzondere verteltalent van Marie Schmitz wel heel klaar, met alle facetten van haar samengesteld karakter, ons voor oogen wordt gezet. Vanwaar die zoo moeilijk te ordenen eigen schappen bij dit kind, zoo geheel verschillend van de broers en zusters? Ze heeft van haar vader het intellect en de egocentrische eigen gereidheid, die beide bij haar tot uitwassen van jaloerschheid en overprikkeldheid voeren, terwijl ze hij den vader tot een normale, eenigszins met zichzelf ingenomen levenshou ding beperkt blijven. Rien heeft niets bemin nelijks en is ook niet uiterlijk knap, en ze on dergaat den weerslag' daarvan met te meer pijn naarmate ze zich er minder op heeft voorbereid, zoodat de eerste decepties voor haar de ergste zijn. Toch blijven die verbeten teleurstellingen in haar leven een verontschuldiging voor haar soms bittere gedachten. Er zit waarheid in de wreede karakteristiek, die Eva Rhoda na den dood van haar man van Rien geeft: „Jij, jij weet niet wat vriendschap is, jij hebt niets te geven, jij kunt alleen maar nemen". En hoezeer verantwoord in Eva's omstandighe den dit harde oordeel ook schijnt, het bevat toch slechts een halve waarheid. Want Rien heeft wel iets te geven, ze kan zich hechten en daarnaar snakken, doch er blijft iets in haar, waardoor iedere toeneiging zonder vrucht blijft en verwaait. „Ik heb mijn lot vervuld" zal zij terecht na jaren op haar sterf bed zeggen; haar leven werd gericht door een fataliteit waartegen niet op te tornen viel. Zoo misschien met deze paar aanduidingen de quintessens van dit boek gegeven is, dan #erd toch nog slechts gedeeltelijk aan de goede hoedanigheden er van recht gedaan. Want ook de schildering van leven en lot van Rien's familie, van haar ontmoetingen in het leven, thuis en door de wereld zwervend, zijn zeer goed geslaagd. De lezer blijft zich voor haar voortdurend interesseeren, nu eens me delijdend, dan weer afwerend, doch onafge broken met belangstelling in haar reacties. Het is de verdienste van de schrijfster dat de draad gelijkmatig gespannen blijft tot den einde, en dat men, al lezende, voortdurend achter dit menschenleven het fatum voelt waardoor het geleid wordt. En opmerkelijk alweer bij deze Hollandsche auteur dat de kinder- en schooljaren van Rien met het in nigst mee-beleven geschilderd schijnen. Meer op zich zelf staande karakteriseringen van sommige bijfiguren zijn echter evenzeer ten volle doordacht, en begrepen, zoodat men van „Een mensch vindt het geluk" de herinnering aan een goed boek achter houdt. Johan Teunisz. Johan de Witt. Den Haag, Leopolds U. M. In de reeks vaderlandscbe biographieën van groote mannen is dit het vierde deeltje, Die van Oldenbarneveldt, Coen en De Ruyter konden wij hier reeds vroeger bespreken. Door dit boekje over De Witt wordt de serie met een zeer geslaagd werk verrijkt. Het leven van hem, die onder de eerste Europeesche staats lieden van zijn tijd gerekend wordt en in Ne derland ook later niet in breede beteekenis is overtroffen, kan men zegt de schrijver niet beter beschouwen dan met de geschie denis van ons vaderland als achtergrond. Zoo wordt ons een interessante politieke historie des lands voorgelegd, loopend van 1650 tot 1672 met De Witt als spil waarom al les draait. Voor zoover wij, die geen historici van beroep zijn, dat beoordeelen mogen, wordt die geschiedenis volkomen objectief, zonder vooringenomenheid of tegenzin ge schreven. Bij alle waardeering voor De Witt's groot heid wordt ruimte gelaten voor eenige be denking, wanneer enkele daden van dezen bij zonderen man meer onze bewondering voor zijn doorzicht, dan onze genegenheid voor zijn karakter oproepen. De Witt's gescharrel met de Acte van Seclu- sie wordt voor ons eer een behendig diplo matiek manoeuvreeren dan iets waarvoor we een hartelijke genegenheid zouden kunnen koesteren. En zoo is er nog wel zoo nu en dan iets, waardoor De Witt ons als een modern verpolitiekt advocaat verschijnt, al moet men toegeven dat zijn positie dat nu eenmaal meebracht en dat hij in ieder geval voor zijn partij en zijn lastgevers een bewonderens waardig pleitbezorger geweest is. Om den mensch De Witt intiemer te leeren kennen bood hij zelf weinig gelegenheid. Een voorzichtige geslotenheid spreekt uit de meeste brieven die in dit boek gerepro duceerd staan, al zijn sommige wel zeer in teressant om een kijkje te krijgen in het familieleven van de eerste burgers onzer ze vèntiende eeuw. Toch laat hij zich vogral in zijn jeugd nog wel eens gaan en zegt dan dingen die niet al te idealistisch klinken doch niettemin nooit veronachtzaamd mo gen worden. Hij is 27 jaar oud, als hij inziet „dat egoïsme 's menschen eenig zelfbehoud is: dat sluit gevoel van eigenwaarde in" en het getuigt misschien van grondige men- schenkennis, doch het is niet vroolijk, als hij neerschrijft: „dat geene saecke de menschen meerder opweckt tot lieffde ende goede genegentheyt als het gevoelen in de beursse". Maar met dat al heeft Nederland hem veel te danken. Hij was met zijn kalmen kop en veelomvattend verstand in den waren zin een bestuurder, van een soort waarvoor men in de overige wereld respect had en toonde. Niet voor niet sprak men bij onze Engelsche buren over hem als „King John". Hier te lande had hij zijns gelijke zeker niet in doorzicht doorzettingsvermogen. Dat hij zich ook wel eens vergist heeft bewijst slechts zijn men- schelijkheid. En dat hij voor zijn eigen zaken een even goed beheerder was als voor die van den lande was in zijn tijd geen uitzondering en komt in den onzen zelfs nog wel eens hier en daar voor. Daarom zou het Haagsche grauw hem en zijn broeder nooit zoo beest achtig mishandeld en vermoord hebben. Maar de wind was gekeerd en de tegenslagen werden, als gewoonlijk, aan de menschen ge weten wier genie een vroegeren voorspoed had bewerkster"3'd. De hem "nsz heeft van dit veelbewo gen tijd r -■ treffend beeld gegeven, zon der retouches of flatteering'. w J.H* OEBOJ.S. IJMU1DEN Het conflict in de haringvisschcrij. Katwijksche visschers verwerpen de voorstellen. In Katwijk aan Zee heeft de afdeeling van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders een druk bezochte vergadering gehouden in verband met het conflict in het haringvisscherijbedrijf. Het lid van het hoofd bestuur de heer J. van der Steen, verdedigde de bemiddelingsvoorstellen van het Hoofd bestuur inzake den tijd, dat de schepen tus schen 2 reizen moeten binnenliggen, het werkgeld tijdens de Kanaalvisscherij en het aantal leden, waaruit de bemanning moet be staan. De vergadering was af en toe zeer rumoe rig en het bleek wel, dat de aanwezige vis schers het met de houding van het bestuur lang niet eens waren. Met groote meerderheid werden de be middelingsvoorstellen tegen het advies van het hoofdbestuur verworpen. DIEFSTAL VAN STEENEN. Dinsdagavond te ongeveer 6 uur zag een surveilleerend agent van politie een inwoner dezer gemeente aan de zuidzijde der vis- sc.hershaven een handkar met steenen vervoe ren. Dit kwam den agent eenigszins verdacht voor. Hij hield den man aan en daarbij bleek dat deze de steenen ontvreemd had ten na- .e van het Staatsvisschershavenbedrijf. Hij werd naar het hoofdbureau van Politie overgebracht. GEMEENTEMIDDAG. Op Zondag 22 Mei a.s. wordt in de Doops gezinde kerk te IJmuiden Helmstraat 11 door de Noord-Hollandsche Vereenigirig voor Ge- meentedagen een Zondagnamiddagbijeenkomst georganiseerd met het volgende programma: Van 3 uur af ontvangst der deelnemers(sters). Half vier opening door ds F. F. Milatz. Daarna lezing over den.Duitschen kerkstrijd door ds. Yntema. Vijf uur wandeling naar de slui zen. Ongeveer zes uur gemeenschappelijke maaltijd in de kerk. Zeven uur boekbespre king door Da. A. Leistra. Sluiting. MARKTBERICHT. (Versche visch). IJmuiden 18 Mei 1938 (A.N.P.) Tarbot 7456 ct. per kilo. Tong 6648 ct. per kilo. Heilbot 9272 ct. per kilo. Griet f 30—f 18 per 50 kilo. Groote schol f 38f 30 idem. Middel schol f 30f 22 idem. Zetschol f 37—f 28 idem. Kleine schol f 27—f 4.50 idem. Bot f 10.50—f 10 idem. Schar f 3.20f 1.35 idem. Tongschar f 24.50f 12 idem. Poontjes f 4.50—f 2.30 idem. Groote schelvisch f 18 idem. Middel schelvisch f 15—f 10 idem. Kleinmiddel f 15f 8 idem. Kleine schelvisch f 8.50—f „3.80 idem. Groote gul f 10.50—f 7 idem. Kleine gul f 13—f 3.70 idem. Wijting f 3.90f 2 idem. Makreel f 3.10f 1 idem. Versche haring f 3.90 idem. Kleinmiddel heek f 7.50 idem. Kleine heek f 8 idem. Kabeljauw f 38f 17.50 per 125 kilo. Vleet f 3f 1 per stuk. Leng f 1.50—f 0.70 per stuk. Köolviseh f 0.60—f 0.15 per stuk. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Zwarte Zee IJM. 94. Vangst: 30 m. platvisch, 20 m. groote schelvisch, 75 m. braadschelvisch, 35 m. kabeljauw, 40 m. makreel, 30 m. varia. 30 m. wolf en poon. Totaal 260 m., benevens 440 st. stijve kabeljauw én 20 lengen. Carolina IJM. 26. Vangst: 800 m. diversen, benevens 430 st. ijskabeljauw en 300 st. stijve kabeljauw. Gloria, IJM. 38. Vangst: 25 m. schelvisch, 120 m. braadschelvisch, 125 m. gul, kabeljauw en koolvisch, 40 m. platvisch, 500 m. makreel, 55 m. wolf en poon. Totaal 865 m. benevens 265 st. stijve kabeljauw. BESOMMINGEN. Trawlers Manden 1570 Haarlem IJm. 9 f 3340. 575 Ewald IJm. 48 f 2720. 270 Poolzee IJm. 77 f 2190. 140 Voorwaarts IJm. 83 f 1770. 750 Christine IJm. 2 f 2640. 550 En Avant IJm. 8 f 2200. 620 Bloemen Jaal IJm. 71 f 1930. 1000 Cornells IJm. 15 f 1700. 345 De Hoop IJm. 46 f 2040. 1000 Maria van Hattum IJm. 1 f 1550. Kotters: E. 45 f 460. Loggers met versche visch: KW. 41 f 710, KW. 91 f 490. KW. 108 f 440, KW. 112 f 470. KW. 60 f 470. VERKEERSONGELUK OP DEN WIJKER- STRAATWEG. Dinsdagavond omstreeks half 8 had op den Wijkerstraatweg een verkeersongeluk plaats, dat betrekkelijk goed afliep, aangezien persoonlijke ongelukken voorkwamen. Uit de richting Velsen kwam een luxe auto, die onverwacht stopte. Een daarachter rijden de vrachtauto, beladen met ledige kisten, kwam bij de poging, een aanrijding te voor komen, in botsing met een uit de richting- Beverwijk komende autobus der N.V. Storm vogels, waarin verscheiden passagiers waren gezeten. Hoewel door de botsing beide wagens be schadigd. werden, kwamen de inzittenden met den schrik vrij. Gedurende eenigen tijd werd het verkeer uit de richting Beverwek omgelegd over Melklaan en Koningsweg. De politie was spoedig aan wezig om het verkeer te regelen. De vrachtauto werd met behulp van een kraanwagen naar Beverwijk vervoerd. Het bestuur had voorgesteld de vereeniging aan te sluiten bij het fonds voor ziekenhuis- verpleging „Kennemerland". Reeds in de vorige vergadering is deze aangelegenheid aan de orde geweest; van de zijde der genees- heeren was toen bezwaar gemaakt tegen deze aansluiting omdat zij van oordeel waren dat daardoor het honorarium ongunstig werd be ïnvloed. In een vergadering van 27 dezer zullen de besprekingen worden voortgezet. Tevens zal in deze bijeenkomst een nieuwe voorzitter worden gekozen omdat de heer J. Groeneveld intusschen voor zijn functie heeft bedankt. SCHAAKCLUB WEENINK. De uitslagen van de door de onderlinge competitie gespeelde wedstrijden waren: Groep 1: W. Visser—F. Pfaltzgraff 01, V. Ph. v. d. Kolk—J. Zoontjes 0—1. .Groep 2: J. MuyenA. v. d. Kraan 0-1, J. MuyenG. Dils 10. Groep 3F. C, HendriksS. D. Hoogvorst 0—1. Algemeene competitie: H. MooyM. van Eek 01; A. MooyD. Kikke 10; A. van der KraanP. Hart 01; J. LosA. Slings 01G. WijsmanA. Pekel 10, F. Hendriks J. Mooy afgebr.. Achtkamp: Ph. BakkerV. Ph. v. d. Kolk 0—1; K. SlingsJ. Zoontjes afgebr. Meest matigen Zuidwestelijken tot Noordwestelijken of Noordelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, later wel licht opklarend, nog regenachtig, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND i Hoogste 768.6 m.M. te Jan Mayen. Laagste 751.8 m.M. te Helder. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur Neiging: Achteruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENITUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN Donderdag v.m. 5.57 uur; n.m. 6.20 uur. Vrijdag v.m. 6.35 uur; n.m. 6.59 uur. Zaterdag v.m. 7.18 uur; n.m. 7.48 uur. CASTRICUM ALG. BOND VAN FORENSEN. Vrijdagavond houdt de plaatselijke afdee ling van den Algemeenen Bond van Forensen een openbare vergadering. Spreker is mr, S. C. H. Nederburg uit Amsterdam over het on derwerp: „De dreigende wederinvoering van de forensenbelasting". De bijeenkomst wordt gehouden in „De rustende jager" en is vrij toegankelijk voor alle belangstellenden. BEVERWIJK Onrust in Mexico duurt voort. WINKELIERSCOMBINATIE PLAN-WEST. Bij de winkelierscombinatie Plan-West zijn in de afgeloopen week in totaal 72 volgeplakte zegelboekjes ingekomen. De datum waarop de extra-premie gold was 11 Mei. De gelukkigen waren ditmaal: mevr. Bosman, Populieren laan 17Th. Knaap, Maarten van Heemskerk straat 52; J. Donselaar, Arendsweg 84; W. Konijn, Wolff en Dekenstraat 17; mej. Schel vis, Romerkerfcweg 95; J. van der Winden, Ha venstraat 33; mej. Numan, Alkmaarschewe-g 277; mej. H. Boom, Creutzberglaan; H. Dek ker, Baanstraat 5; mej.. Tabak, Romerkerk weg 89. J. van Vuuren, Populierenlaan 80 en A. Schik, Vermeulenstraat, IJmuiden-Oost. VERGADERING VAN HET R.K. ZIEKENFONDS. Op Vrijdag 27 Mei zal in het gebouw van de K.S.A. een vervolgvergadering worden ge houden van het R.K, Ziekenfonds, ter ver dere bespreking van de ziekenhuisverpleging van de leden. Generaal Cedillo treedt uit het leger. Havas cneldt uit Mexico City 18 Mei: Op verzoek van generaal Saturnino Cedillo heeft president Cardenas besloten hem zijn defini tief ontslag uit het Mexicaansche leger te verleenen. Divisie-generaal Cedillo, oud-minister van landbouw, wordt beschouwd als de voornaam ste eventueele tegenstander van president Cardenas en de eenige die in staat is om een gewapenden opstand te verwekken, zoo ver volgt Havas. Cedillo rekent op een krachtlgen kern aan hangers in den staat San Luis Potosi en wel ingelichte kringen verzekeren, dat hij over vloedige voorraden wapenen en munitie bezit. Telkens wanneer de toestand van Mexico in het binnen- of buitenland ernstig wordt gaan de blikken naar de „Haciënda de Las Palo- mas", het gewone verblijf van den generaal nabij San Luis. Op het oogenblik zijn de beweegredenen voor de openbare ongerustheid de volgende: 1. De verborgen, maar werkelijk aanwezige economische crisis als gevolg van de onteige ning van de bezittingen der petroleummaat- schappijen. 2. De verbreking der diplomatieke betrek kingen met Groot-Brittannië en de actie der buitenlandsche agitators, zooals de Ameri- kaansche tijdschriften onthullen. 3. Het feit, dat generaal Cedillo, die reeds een maand geleden tot leider der militaire operaties in den staat Michacan benoemd is, weigert Las Palomas te verlaten en naar zijn nieuwen post te gaan, voorwendende, dat hij ernstig ziek is. 4. De onthulling van belangrijke bespre kingen, waarvan het onderwerp geheim blijft, tusschen president Cardenas en verscheidene oud-presidenten der republiek en den gouver neur van den staat Puebla, de broeder van den tegenwoordigen minister van defensie. 5. Het feit, dat opnieuw troepen naar San Luis gezonden worden. Het schijnt evenwel, dat gezien de door de regeering getroffen voorzorgsmaatregelen, generaal Cedillo het oogenblik voor het verwekken van een op stand slecht gekozen heeft, aangezien het ver rassende effect zou gemist worden. Wil Engeland tegemoetkomen aan de Duitsclie koloniale verlangens? LONDEN 18 Mei. Men hecht eenige betee kenis aan het feit, dat op het oogenblik, dat Malcolm Macdonald benoemd is. de conser vatieve bladen en met name Beaverbrook' Evening Standard een campagne beginnen voor de teruggave van de koloniën aan Duitschland. Bij de bespreking van de taak, die den nieuwen minister van koloniën wacht, merkt de Evening Standard op: „De minister ziet zich voor twee belangrijke problemen ge plaatst. Dit zijn Palestina en de kwestie dei- vroegere Duitsche koloniën, die ons als man daat gegeven zijn. Nimmer had ons land zich deze verantwoordelijkheden moeten laten op dringen en thans moet men zoo snel mogelijk een regeling treffen". Men ziet hierin een aanwijzing, dat Cham berlain bereid is Hitier „een plaats onder de Afrikaansche zon" te geven als hij bereid de kwesties binnen Europa te regelen, met in begrip van de Sudetenkwestie. (United Press) AANBESTEDINGEN. HAARLEM Woensdag. Namens het ministerie van defensie werd hedenmorgen te Haarlem aanbesteed: Het doen van voorzieningen aan militaire gebouwen en werken ten oosten van Haar lem en in den Haarlemmermeerpolder. Laagste inschrijver: J. Kalf te Beverwijk voor f 2380. Het doen van voorzieningen aan militaire gebouwen te Den Helder, laaagste inschrijver W. Veenstra, Den Helder voor f 14922. Het doen van voorzieningen aan militaire gebouwen en werken van Uitgeest tot Velsen en bij IJmuiden. Laagste inschrijfster fa. Gebr. Schram Beverwijk voor f 5740. WUIKT EIKICITEN Bij de ernstige treinbotsing nabij het Charing Cross-station te Londen werden enkele personen gedood en velen gewond. Spoedig was geneeskundige hulp en Eerste Hulp-materiaal ter plaatse om de slachtoffers te vervo«re« Rotterdam 17 Mei. 1938 Totaal aanvoer 3926. Paarden 213. Veulens 1. Magere runderen 858. Vette runderen Vette kalveren 97. Graskalveren 75. Nuchtere kalveren 1432, Schapen en lammeren 263, Varkens 4. Bokken en geiten 93. Prijzen per K.G. Vette koeien le kw. 75, 2e kw. 60, 3e kw. 5055. Vette ossen le kw. 69, 2e kw. 62, 3e kw. 52—55. Stieren le kw. 60, 2e kw. 57, 3e kw. 52. Vette kalveren le kw. kw. 80, 3e kw. 5060. Schapen le kw. 55, 2e kw. 50, 3e kw. 40. Nuchtere kalveren le kw. 42, 2e kw. 37, 3e kw. 32. Slachtpaarden le kw, 51, 2e kw. 44, 3e- kw. 38. Prijzen per stuk. Schapen le kw. 28, 2e kw. 23, 3e kw. 15. Zuiglammeren le kw. 14, 2e kw. 10, 3e kw. 6. Nuchtere slachtkalaveren le kw. 10, 2e kw. 7, 3e kw. 5. Nuchtere fokkalveren le kw. 20, 2e kw. 18, 3e kw. 16. Slachtpaarden le kw. 225, 2e kw. 180, 3e kw. 110. Werkpaar den le kw. 375, 2e kw. 325, 3e kw. 200. Hitten le kw. 245, 2e kw. 195, 3e kw. 100. Stieren le kw. 340, 2e kw. 260, 3e kw. 190. Kalfkoeien le kw. 320, 2e kw. 270, 3e kw. 190. Melkkoeien le kw. 310, 2e kw, 275, 3e kw. 193. Varekoeien le kw. 215, 2e kw. 175, 3e kw. 130. Vaarzen le kw. 230, 2e kw. 170, 3e kw. 120. Pinken le kw. 190, 2e kw. 150, 3e kw. 110. Graskalveren le kw. De Bilt voorspelt: 60 F. 54 F. 55 F. 755 m.M. 130, 2e kw. 90, 3e kw. 55. Bokken en geiten le kw. 10, 2e kw. 6, 3e kw. 4. Vette koeien en ossen aanvor iets ruimer, handel flauw, prijzen lager, pr. koeien tot 79 ct., pr. ossen tot 72 cent. Stieren aanvoer flink, handel slepend, prijzen lager. Vette ka re ren aanvoer ruimer, handel traag, prij zen terugloopend. Schapen en lammeren aan voer als vor. week, handel stroef, prijzen als Maandag. Zuiglammeren aanvoer kleiner, handel matig, prijzen onveranderd. Nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer korter, han del matig, prijzen iets minder. Paarden aan-' voer iets grooter, handel slecht, prijzen slachtpaarden mager, werkpaarden en hitten onveranderd. Kalf- en melkkoeien aanvoer korter, handel zeer kalm, prijzen iets minder. Varekoeien aanvoer iets korter, handel slee- pend, prijzen vrijwel onveranderd. Vaarzen en pinken aanvoer als vor. week, handel stil, prijzen stabiel. Graskalveren aanvoer iets cleiner, handel zeer stil, prijzen constant. Bokken en geiten aanvoer als vor. week, han del kalm, prijzen lager. JASSEN EN MANTELS 100 Pet. waterdicht fl9.75-f37.50 MODE-MAGAZIJNEN fJMUIDEN, KANAALSTRAAT 46-48, TELEF. 4054 (Adv. Ingez. Med.) 477e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5e klasse, 3c lyst Trekking van Woensdag 18 Mei 1938 Hoogc Prijzen 1000.- 2442 4168 10027 19348 400.— 11510 21048 21138 200.- 9394 17705 100.- 1878 10652 11065 11708 12919 13457 14690 16147 16641 19565 21153 Prüzen van 70. 1341 1507 1559 1636 1639 1660 1691 1716 1725 1976 2024 2127. 2221 2345 2562 2701 2916 2950 2959 3064 3083 3595 3634 3879 3887 3888 3958 4202 4366 4402 4568 5065 5093 5185 5385 5557 5654 5686 5726 5770 5861 5993 6037 6078 6266 6757 6862 7429 7645 7682 7696 7741 7836 7920 8089 8136 8226 8339 8473 8541 8689 8702 8760 8916 8926 9016 9199 9236 9329 9501 9532 9671 9732 9733 9755 9801 10053 10294 10297 10318 10600 11084 11174 11320 11426 11613 11753 11872 11879 12238 12300 12320 12381 12550 12597 12793 12910 12912 12944 12953 13057 13180 13484 13490 13564 13723 13895 13995 14298 14384 14526 14698 14753 14787 15129 15171 15214 15251 15579 15778 15811 15837 15910 16103 16160 16581 16747 16880 16976 17025 17087 17265 17303 17308 17440 17601 17632 17704 17942 18024 18058 18112 18427 18462 18602 18636 18784 18901 18931 19102 19256 19305 19374 19394 19621 19657 20002 20128 20223 20256 20287 20308 20330 20562 20591 20615 20622 20721 21145 21195 21431 21877 21911 Nieten 1038 1053 1081 1151 1203 1263 1296 1351 1361 1381 1427 1432 1435 1444 1456 1462 1493 1511 1552 1567 1608 1635 1642 1777 1814 1373 1889 1920 19Ö5 2009 2048 2059 2109 2119 2120 2134 2242 2269 2296 2332 2333 2352 2417 2460 2522 2528 2550 2554 2627 2694 2736 2739 2789 2858 2914 2918 2935 2964 3009 3010 3049 3172 3207 3362 3397 3415 3531 3587 3598 3636 3653 3772 3785 3834 3851 3881 3885 3918 3926 3965 3972 4007 4024 4041 4050 4081 4084 4104 4117 4146 4164 4169 4183 4239 4246 4260 4279 4284 4294 4304 4352 4358 4378 4478 4493 4523 4584 4603 4633 4638 4652 4689 4736 4756 4770 4833 4850 4881 4899 4947 4969 5063 5122 5130 5274 5297 5367 5431 5439 5445 5633 5768 5771 5776 5785 5899 5925 6021 6052 6056 6066 6098 6218 6246 6274 6345 6523 6620 6622 6640' 6648 6679 6761 6770 6781 6837 6911 6915 7021 7030 7033 7052 7147 7268 7270 7275 7296 7531 7564 7578 7604 7608 7624 7653 7664 7747 7819 7906 7935 7988 8069 8119 8170 8209 8320 8389 8394 8531 8663 8675 8676 8704 8706 8714 8746 8819 8845 8889 8911 8946 8991 9004 9061 9064 9103 9111 9257 9338 9355 9466 9520 9679 9713 9737 9770 9774 9793 9824 9871 9909 9930 9942 9956 10036 10043 10058 10074 10105 10134 10179 10256 10262 10305 10422 10482 10576 10631 10689 10691 10692 10796 10817 11006 11007 11064 11090 11111 11225 11259 11265 11406 11428 11506 11508 11515 11560 11571 11573 11615 11620 11694 11924 11938 12037 12063 12069 12104 12152 12187 12210 12232 12245 12294 12323 12343 12367 12465 12485 12508 12569 12575 12612 12674 12694 12804 12813 12835 12903 12955 12984 13116 13169 13191 13252 13294 13310 13313 13341 13343 13448 13504 13509 13549 13553 13575 13611 13616 13624 13733 13753 13760 13794 13883 13901 13942 13956 14035 14082 14086 14154 14160 14168 14252 14286 14294 14385 14425 14430 14469 14479 14489 14527 14579 14582 14594 14634 14680 14760 14861 14874 14889 14921 14931 15028 15044 15047 15152 15215 15234 15280 15344 15355 15377 15380 15474 15603 15680 15684 15706 15757 15764 15963 16024 16048 16068 16087 16101 16106 16121 16214 16239 16266 16315 16398 16437 16451 16473 16534 16542 16550 16634 16734 16746 16751 18851 16860 16933 16948 16951 17028 17124 17156 17187 17229 17240 17258 17360 17455 17475 17501 17522 17530 17557 17577 17581 17614 17712 17787 17823 17833 17857 17923 17994 18054 18117 18121 18172 18188 18191 18194 18212 18241 18247 18255 18312 18335 18346 18343 18479 18503 18560 18764 18765 18859 18888 18952 19152 19158 19187 19288 '9297 19346 19383 19393 19441 19544 19579 19640 19691 19722 19741 19752 19759 19788 19880 19896 19917 19992 20080 20107 20176 20178 20190 20213 20220 20229 20295 20325 20326 20343 20346 20416 10502 20516 20565 20644 20657 20713 20774 20839 10876 20934 21007 21057 21080 21097 21099 21100 11164 21247 21317 21382 21399 21407 21455 21486 21521 21671 21741 21778 21820 21845 21894 21919 ri939 21975 21991 Verbet. 5e klasse, 2e lijst: 9634 m, Z. 9634 f 70.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3