HET NIEUWE AVONDBLAD Een Gevallen Muur. Ambassadrice. 23e JAARCANC No. 168 DONDERDAG 19 MEI 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week 12V2 ets., per maand 52V« cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. - Levenslange ongeschiktheid 2000.—overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, beide leden duim r 100.— eên lid duim ƒ50—, alle leden wijsvinger ƒ60 f* of leden wijsvinger 25.-, alle leden anderen vinger ƒ15.-, éen of twee leden anderen vinger ƒ5.-, arm- of beenbreuk ƒ30.-, enkelbreuk ƒ15.-, polsbreuk f 15.-. Opvarenden vanvisschers-, /4fl0.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Er is een muur in Rotterdam gevallen, zoo maar midden op den dag. Hij heeft een lieel groepje menschen gedood, menschen van ver schillenden leeftijd die daar toevallig voorbij kwamen en elkaar heelemaal niet kenden, behalve e.en moeder en haar kind. Nu blijkt dat het de schuld van de gemeente Rotterdam is. Die muur is indertijd, bij de verbreeding van de Valkensteeg, blijven staan omdat men „het verleenen van uitpad aan de eigenaren van de aangrenzende perceelen wil de kunnen beheerschen". Dit is een beetje raar Nederlandsch, maar u begrijpt het wel. We krijgen allemaal voldoende officiëele stukken thuis om meestal te kunnen raden wat er in staat. In dit geval wilde het ge meentebestuur van Rotterdam er wat voor de gemeente aan verdienen als iemand een uit gang uit zijn huis in de Valkensteeg wou maken. Maar.de muur die de gemeente handhaafde was te groot om op den duur vrij te kunnen staan. Dat geeft zij nu toe. Het is betreurens waard, zegt zij en schildert dan in haar stroe ve overheidstaal, hoe die muur bepleisterd werd en hoe men dacht dat-ie verankerd was aan den muur ernaast en dus steeds meer ver trouwen in hem kreeg. Terwijl het verkeer van de twintigste eeuw langs hem voortdreun- de in immer heviger intensiteit, tweeëntwin tig jaren lang In 1936 kwam er een laatste kans. Een ijverige politie-agent zag een „insnijding" boven aan den muur en rapporteerde die aan de bouwpolitie. De bouwpolitie stelde een on derzoek in maar zag geen gevaar in het geval. Haar trof evenwel het feit, dat de muur res sorteerde onder de onderhoudsafdeeling van den Technischen Dienst. Zij deelde dit mede aan den Technischen Dienst, maar die mede- deeling is zoekgeraakt. Dit verklaart dat sindsdien de muur niet werd gecontroleerd. Men was hem vergeten. Ambtelijk bestond hij niet meer. Tot hij omviel, en zeven menschen doodde. B. en W. van Rotterdam deelen nu aan den gemeenteraad mede dat huns inziens het -leed dat door het ongeluk is veroorzaakt, van de zijde der gemeente zooveel mogelijk zal moeten worden verzacht. Zij achten zich ook ge drongen, door de noodlottige gebeurtenis ge waarschuwd, een onderzoek te doen instellen naar alle daarvoor in aanmerking komende bouwwerken. Dit zijn ruiterlijke erkenningen en die kan men waardeeren. Iedereen maakt fouten en dus maakt de gemeente Rotterdam ze via haar beambten, ambtenaren en bewindslieden ook. Weinig dingen zijn trouwens kinderachtiger dan uit een dom prestige-idée een gemaakte fout te gaan verdoezelen. B. en W. van Rot terdam hebben die bekrompenheid vermeden. Hun besluit tot het instellen van een alge meen onderzoek „naar alle daarvoor in aan merking komende bouwwerken" geeft evenwel meer te denken. Blijkbaar is het Rotterdam- sche zelfvertrouwen ten aanzien van de vei ligheid van gebouwen deerlijk geschokt. Men vertrouwt zijn eigen diensten niet voldoende om aan te nemen dat de muur in de Valken steeg, die niet onder toezicht stond, een uit zondering was. Dit klinkt niet zoo best en ik kan mij voor stellen dat straks de Rotterdamsche gemeen teraad inzage van het rapport over het alge- meene onderzoek zal vragen. Want als er ver scheidene losse muren mochten staan te tril len tot het moderne verkeer hen vellen zal, als er wellicht eenige gebouwen de instorting nabij zijndan wordt de Rotterdamsche zaak veel ernstiger. Als er veel briefjes van de bouwpolitie aan den technischen dienst zouden zoekgeraakt zijn zou dit geen men- schelijk aanvaardbaar blundert je meer zijn, rnaar een janboel. En dan zouden er menschen ontslagen moeten worden. Ik hoop dus maar dat het met dat onder zoek zal meevallen en dat B. en W. rich vat te somber over hun eigen diensten uiten. In- tusschen zullen wellicht meer stadsbesturen zich genoopt voelen, hun losse oude muren en gebouwen eens zoo maar onder de roos te laten nakijken. Men kan het nooit weten. R. P. IJMUIDEN EEN VLUGGE REIS. De Maria van Hattem Um. 1 kwam na een reis van slechts 7 dagen met 1000 manden visoh aan de markt. Er werden trouwens ten gevolge van het mooie weer en de groote vangsten meer korte reizen gemaakt. De makreel was zeer goedkoop en zoodoende besomde de Maria van Hattem slechts f 1550, Jubileum D. Visser. Een druk bezochte receptie. Gisteravond heeft in de turnzaal van de Marnixschool ter gelegenheid van het 25- jarig jubileum van het hoofd der school, den heer D. Visser, een druk bezochte receptie plaats gehad. De turnzaal was in een oud- Hollandsch vertrek herschapen. Van de ge legenheid om den heer Visser te feliciteeren en hun naam in het felicitatie-album te schrijven maakten velen gebruik. Hieronder bevonden zich o.a. Ds. R. J. v. d. Meulen te Zaandam. Ds. S. E. Wesbonk en Ds. Swiep, benevens personeel der Insinger-. Groen van Prinsterer- en P. Vermeulenschool. Van den burgemeester was een waardeerend schrijven gekomen waarin deze verder mede deelde, persoonlijk verhinderd te zijn, even eens van den inspecteur van het Lager On derwijs den heer Chr. Dun te Alkmaar, die voor ambtsbezigheid in Middelburg was. Van verschillende Corporaties, waaraan de jubi laris verbonden is, waren fraaie bloemstukken binnengekomen evenzoo fraaie cadeaux w.o. een rijwiel, schilderij, kapstok, enz. van vrien den en familieleden. Door de leerlingen der school werd een fraai theeservies aangeboden, door het schoolbestuur een Perzisch tafel kleed met een groot bloemstuk. Het school- personeel schonk twee waardevolle boekwer ken. Al deze felicitaties en geschenken getuig den van de waardeering en de sympathie, die de jubilaris in breeden kring geniet. Het keurig verzorgde felicitatie-album, dat ter teekening was neergelegd, is vervaardigd door den heer M. Koning, onderwijzer aan de Marnixschool. Het is vervat in een donker rooden linnen band. Op de eerste bladzij is in kleuren ge- teekend het wapen van Marnix van St.-Alde- gonde, naar wien de school genoemd is. Dit fraai uitgevoerde album is op zichzelf een waardevol cadeau maar tevens een herinne ring aan dezen mooien dag. DE SCHOTSCHE VISSCHERSVLOOT. De Schotsche visschervloot bestond in 1937 uit 1941 zeilschepen. 2445 motorschepen 459 stoomdrifters, .26 stoombeugers en 346 stoomtrawlers, of totaal 5217 schepen met een waarde van. 2776062 tegen 5512 schepen met een waarde van 2959696 in 1936. Bovendien vischten 228 Engelsche haring drifters tijdens de zomer-haringvisscherij in Schotsche wateren. Het aantal Schotsche visschers bedroeg 19364 tegen 21480 in 1936. Met inbegrip van de arbeiders aan wal waren in totaal 54327 personen in het Schotsche vis- scherijbedrijf werkzaam tegen 58506 in 1936. De hoeveelheid door Britsche schepen in Schotland aangevoerde visch bedroeg 4701657 cwts ter waarde van 3422178, benevens een hoeveelheid schelpvisschen ter waarde van 92923. I11 1936 was de aanvoer 5064782 cwts. ter waarde van 3788007 en 89923 aan schelpvisschen. Verder werd aangevoerd door buitenlandsche schepen, meest Duitsche en IJslandsche trawlers en Zweedsche snurre- vaad kotters 152136 cwts. ter waarde van 113907 tegen 143654 cwts. en 111509 in 1936. De totale aanvoer bedroeg dus 4853793 cwts. ter waarde van 3628837 tegen 5208436 cwts. en 3989446 in 1936, waarvan haring 2140093 cwts. ter waarde van 962318 en 2700346 cwts. ter waarde van 1193361 resp. in 1937 en 1936. CONCERT „EUPHONIE". Het symphonie-orkest „Euphonie", direc teur Marinus Adam geeft a.s. Zaterdag avond een concert in het Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg met medewerking van mevr. J. J. Raedt (zang). Het programma bevat voor het orkest wer ken van Mozart, Jos. Haydn, Verdi, Brahms en Bizet; voorts zal een zestal liederen voor zang met orkestbegeleiding worden uitge voerd. WEER NAAR ZEE. De Utrecht IJm. 73, die eenigen tijd op gelegd is geweest is heden weer naar zee ver trokken. HET VRAAGSTUK DER VISCHKISTEN IN ENGELAND. In de Engelsche visscherij-vakbladen wordt den laatsten tijd weer druk geschreven en ge correspondeerd over het vraagstuk der visch- kisten, een belangrijk verpakkingsmiddel voor visch. Belangrijk, maar ook duur. In een „poster", uitgegeven op de te Man chester gehouden beurs voor groot- en klein handel wordt een beroep gedaan op de han delaars, om alle leege kisten direct terug te zenden. In deze „poster" worden de jaarlijk- sche kosten voor vischkisten in de grootste visschershavens Hull, Grimsby, Aberdeen, Fleetwood en Milford Haven geschat op één millioen pond sterling. Wanneer de leege kisten systematisch terug gezonden zouden worden, zou dit een bespa ring be teekenen van 20 pet. Een deel van deze besparing zou ten goede komen aan den klant, het overige deel aan den handel, meende de directeur van de Vischhandel- vereeniging te Fleetwood Een vischkooper te Billingsgate gaf tegen over een verslaggever van The Fishing News als zijn meening te kennen, dat het met het oog op de hygiëne een schande was, dat men emballage van visch meer dan eenmaal ge bruikt. Mien doet dit niet bij de haring en behoort het ook niet bij de andere visch- ïoorten te doen. De Deensche visch, aldus dez, vakman, ziet er in de schoone, nieuwe kisten altijd beter uit dan de Engelsche, die dikwijls in vuile, vieze kisten aan de markt komt. Wil men vischkisten meer dan éénmaal gebrui ken, dan dienen ze goed gereinigd te zijn. (In de Vereenig de Staten wordt overwogen een vrouwelijk am bassadeur te benoemen, hetgeen voor de eerste maal ter wereld zou zijn, ofschoon er wel vrouwe lijke gezanten zijn geweest.) Een vrouwelijk ambassadeur, Dat is nog nimmer voorgekomen, Door mannen wordt te kust en keur, Die functie dolgraag aangenomen. Daardoor kreeg nooit een vrouw een kans, Zoo'n hooge post eens te bezetten, Amerika breekt blijkbaar thans Met deze ongeschreven wetten. Men kan er stellig wel op aan, Dat zij, strict letterlijk bekeken, Een gunstiger figuur zal slaan, Bij dat van mannen vergeleken. En iets, niet letterlijk bezien, Beschouwt de mensch, dat spreekt, figuurlijk, Figuurlijk is ze ook mitsdien Den man de baas, dat is natuurlijk. Het ambt ambassadeur vergt veel Talenten in de kunst van 't praten, Men kan dat, over het geheel, Gerust aan vrouwen overlaten. En wat men verder van haar verg', Op 't punt van slimheid bij het spreken, Een vrouw is duizend mannen t' erg, Dat is door eeuwen heen gebleken. Het is een intressant geval. Ambassadeur als ambt voor vrouwen, Vraagt u mij of het slagen zal? Ik durf niet anders dan 't vertrouwen. P. GASUS. Damkampioenschap van Noord- Holland. SpanjaardDultel remise. Dinsdagavond werd in Hotel Kennemerhof te IJmuiden de eerste partij gespeeld van het tournooi om het kampioenschap van Noord- Holland. Daar de voorwedstrijden te Haar lem nog niet geëindigd zijn, zal eerst de vol gende week een volledige ronde worden ge speeld, Het treffen was tussctten Spanjaard Be verwijk en Dukel. In een gelijk opgaanden strijd, waarin 'net Dukel in het vergevorder de middenspel eerst gelukte eenigszins voor deel te verkrijgen werd de partij remise. De jeugdige Bevërwijker start hiermee uitstekend en zal in dit belangrijke tournooi zeker nog een woordje meespreken. NEUTR. MIDDENSTANDS ZIEKENFONDS. Onder voorzitterschap van Ds. W. Milatz hield bovengenoemd ziekenfonds haar jaar vergadering in „Kennemerhof". Na een kort openingswoord bracht de se cretaris verslag uit van het gesprokene op de vorige jaarvergadering, welk verslag werd goedgekeurd. Uit het financieel verslag bleek, dat het aantal leden op 1 Januari 1938 799 bedroeg met een jaarpremie van f 13.484.02. Het scha- depercentage bedroeg over 1937 89.74 pet. Bij de bestuursverkiezing werden Ds. Mi latz (voorzitter), J. D. Heykoop en A. W. de Pagter herkozen. In plaats van den heer M. J. Grüfcer werd gekozen de heer Bakker. Tot leden van de kascommissie werden ge kozen de heeren Jantjes, Roza en Bremer kamp. Eenige discussie ontlokte het voorstel van het bestuur om de vergoeding voor vullingen van tanden en kiezen in verband met de minder gunstige financieele resultaten der laatste jaren te laten vervallen. Tenslotte werd het echter aangenomen, zoodat voortaan alleen het trekken van kie zen en tanden tot een maximum van 3 per verzekeringsjaar zal worden vergoed. DE INIE VERKOCHT. Naar wij vernemen is de stoomtrawler Inie die gedurende geruimen tijd de visscherij in de Iersche zee uitoefent, naar Dublin ver kocht. De trawler heeft den naam gekregen van Ireland Het conflict in het liaring- visscherijbedrijf. Chr. Bond adviseert voorwaarden te aanvaarden. I11 verband met het Dinsdagavond geno men besluit van de Nederlandschc Reeders- vereeniging voor het haringvisscherijbedrijf bestond er Woensdag te Scheveningen groote belangstelling voor de vraag, hoe de zeelieden op de nadere voorstellen van de reeders zou den reageeren. De stakers bleven echter in hun houding volharden en er werd dar: ook nog den ge- heelen dag op verschillende plaatsen eepost. Woensdagmiddag en Woensdagavond zou den de hoofdbesturen der drie vakorganisa ties een beslissing nemen over de vraag, welk standpunt zij ten aanzien van de reeders voorstellen zullen innemen. Het hoofdbestuur van den Christelijken Bond heeft Woensdagavond nog aan zijn le den met den meesten aandrang geadviseerd om te gaan monsteren, omdat zooals het bestuur bekend maakt wij geen enkele •era r>tv/oordeliikb eid voor eer evéhtuéel moger aanvae'rien". Het aantal visschers, dat bij dezen Bond is aangesloten, bedraagt ongeveer 700. Van IJmuiden zij ninmiddels 1 Katwijk- sche stoomlogger en 9 Katwijksche motor- loggers ter haringvisscherij uifc gevaren. Kampioenschap van Grool-Velsen Dukel kampioen hoofdklasse. Tegen aller verwachting in wist Laros zijn laatste partij .tegen H. Buis niet te winnen, ja zelfs verloor Laros op een normale en re gelmatige wijze. Door dezen uitslag wist Dukel het kam pioenschap van de hoofdklasse te winnen met 14 pnt.: 9 gesp. 5 gew. 4 rem. Thans volgt- nog een dubbele competitie tusschen de kampioen le, 2e en 3e klas. Voor de hoofdklasse dus Dukel, voor de eerste klas A. Post of Buyck, voor de tweede klas C. Broek, Klaasen of Hoek en voor de derde klas vrij zeker P. Kok, daar deze reeds van Beets won en zijn laatste partij maar remise heeft te spelen. Deze competitie der kampioenen zal spoe dig aanvangen. GESLAAGD. Mejuffrouw R. de Jong, werkzaam aan de Insinger Bewaarschool slaagde voor het in Leiden gehouden examen voor de liulpakte bij het Christelijk bewaarschoolonderwijs. CONCERT „KUNST NA ARBEID". De harmonievereeniging „Kunst na Ar beid". directeur M. Kleij geeft a.s. Zondag avond een concert in „Het Wapen van Velsen" Op het programma staan o.a. werken van Boceherini, Popy (Suite de Ballet) en Strauss (Künstlerleben). Voorts zal de heer P. v. d. Linden op ver zoek op Es-tuba „Der alte Brummbar" van Fucik ten gehoore brengen. LEKKE KETEL. De Petten IJm. 49 moest korten tijd, nadat zij naar zee was vertrokken, wegens lekkage van den ketel terugkeeren. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Door de leden der transportcolonne zal op Donderdag 19 Mei een practische oefening- worden gehouden. Samenkomst bij het ma gazijn Middenhavenstraat, des avonds 8 uur SOIRcE T. V. IJ. Evenals vorige jaren wordt ook dit jaar een soirée georganiseerd voor leden en ge- noodigden en wel op Zaterdag 21 Mei in ge bouw Cycloop. Daar de T.V.IJ. soirées zich steeds in een zeer groote belangstelling mo gen verheugen is een verdere aanbeveling vrijwel overbodig. doen, omdat ondanks het drukke bezoek toch nog tal van artikelen aanwezig waren Maan dag echter was het bezoek weer zoo groot, de afname van goederen, loten enz. zoo groot, dat de commissie moest besluiten van het haar verleende recht, om ook Dinsdag nog den bazar geopend te houden, geen gebruik te maken. De bruto-opbrengst bedroeg f 2100 WANDELSPORT. WANDELTOCHTEN „VIRIBUS UNITIS". De Algemeene Sport- en Ontspanningsver- eeniging „Viribus Unitis" te Santpoort organi seert 30 en 40 K.M. Voorzomerwandeltochten op Maandag 6 Juni 1938, (2e Pinksterdag). Het parcours gaat zooveel mogelijk door Bloemendaals schoone omgeving. Van de Di rectie van het Prov. Ziekenhuis is de toestem ming verkregen om den tocht gedeeltelijk door het park dezer inrichting te laten loopen. De afstanden moeten resp. in 6V2 en 8V2 uur worden afgelegd. De start van beide toch ten heeft plaats te 10 uur v.m. Een peloton zal te 9.45 uur vertrekken en mag tot nadere ken nisgeving niet worden gepasseerd. Het Startbureau is te Bloemendaal. Hotel „Vreeburg", Kerkplein. De inschrijving sluit op 28 Mei. De herinnering zal bestaan uit een speciaal vervaardigde medaille. Groepsprijzen zijn er voor corpsen of vereenigingen. die met min stens 12 deelnemers en een leider (ster) aan deze tochten deelnemen en deze gezamenlijk volbrengen. Het secretariaat is gevestigd bij H. Niesten Jr., Sehr. v. d. Kolkweg 16, Sant- poort-St. Uitbreiding clubhuis en terrein. A.s. Zaterdag zal bovengenoemde stichting een aanvang maken met de uitbreiding van het clubgebouw en het terrein aangezien tot dusver voor de verschillende groepen de ruimte te klein was. Deen vaders van de kin deren die mee willen helpen om een en ander zoo spoedig mogelijk in orde te maken wordt vriendelijk verzocht a.s. Zaterdagmiddag om 3 uur op het clubterrein aanwezig te zijn. Nieuwe kinderen kunnen zich alleen op geven voor de groep „Knutselen" daar de an dere groepen reeds te vol zijn om nog nieu we deelnemertjes aan te nemen. Deze nieuwe kinderen kunnen zich dus alleen opgeven voor de knutselgroep a.s. Maandagavond om zes uur aan het clubhuis. Ze zullen dan be ginnen met een compleet huis te maken met verwarming, electra, waterleiding enz. Aan de biblibliotheek kunnen alleen kin deren van „Jong Geluk" boeken bekomen. Ruilen iederen Woensdagavond om zes uur. Wij maken tevens van deze gelegenheid ge bruik den lezers van dit blad te vragen of zij soms oude boeken over hebben. Wij hebben cr in onze bibliotheek nog heel veel aan en er zijn altijd wel huisgezinnen, waar veel boeken niet meer aangezien worden en nut teloos ergens op zolder of in een kast liggen. De groep voor de moeders, die tot dusver ste'eds bij een van de moeders thuis was gaat binnenkort in het clubhuis weer verder. Moe ders die zin hebben om een gezellig avondje bij elkaar te komen handwerken en naaien voor het a.s. Sint Nicolaasfeest wordt ver zocht daarvoor op te geven bij mej. G. de Vries, Velserduinweg 151 IJmuiden-Oost. Voor onze groep houtsnijden zoeken wij nog een tweeden leider. Wij zouden het zeer op prijs stellen als wij hiervoor een tweeden leider konden krijgen. Wie voelt er voor om één uurtje in de week bij deze groep te ko men helpen? Ook onze operettegroep heeft iemand noodig om piano te spelen. Het is over het algemeen heel eenvoudige muziek en wij zouden het dus erg prettig vinden als ook hiervoor zich deze week nog iemand kwam opgeven. Ook voor alle mogelijk andere werkzaamheden zijn menschen noodig. Wij kunnen nog heel veel menschen gebruiken en verwachten graag zoo spoedig mogelijk enkele opgaven hiervoor bij mej. G. de Vries. SANTPOORT DE JEUGDHUIS-BAZAR jazar Len bate van het Jeugdb Ier Ned. Herv. Gemeente is een groot succes ge worden. We deelden Maandag jl. mede, dat de commissie besloten had, gezien den groo- ten toeloop, den bazar met 2 dagen te ver lengen. Dit meende zij gevoeglijk te kunnen EXAMENS. Bevorderd aan de Gem. universiteit tc Amsterdam tot doctor in de wis- en natuur kunde op proefschrift getiteld: „Electrolyse met stroomende vloeistof", de heer G. Hallie, geb. te Zaandam en tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld: „Het economisch onderwijs maatschappelijk be schouwd", de heer W. Sleumer Tzn., geb. te Amsterdam. Geslaagd voor het doet. ex. in de biologie de beer P. J. van Velsen en voor het cand. ex. in de wis- en natuurkunde mej. M. G. Balk en de heeren Ch. Levert Jr. en J. H. J. Sellmeyer. Bevorderd tot arts de heer G. H. Schouten (Amsterdam); geslaagd voor het artsexamen le gedeelte de dames C. M. Wibaut (Amster dam), S. M. van Dijk (Amsterdam), M. R. H. Stoppelman (Amsterdam) en de heeren W. P. J. Bomgaars (Amsterdam), A. Th. M. Splinter (Amsterdam) en H. F. G. M. Wein berg (Arnhem), geslaagd voor het doctoraal examen in de geneeskunde de heeren J. Th. Cremers, D. H. de Wilde en R. F. C. Vene kamp. EXAMENS VERPLEGING VAN ZENUW- EN GEESTESZIEKEN. Deze examens zijn voortgezet met de can- didaten uit het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort.. De uitslag is als volgt: Eerste examen, 44 candidaten, afgewezen 5, geslaagd: A. van Alc\,ere, F. M. Beukkers. N. Blom, L. C. van Bodegraven, G. J. de Buur, G. C. Carton, J. E. Denekamp, G. Eilander, B. C. Fiege, C. A. Fischer. M. Gravestein. E. J. Groenendal, L. van der Haagen, E. M. A. de Haan, J. L. Haanen, H. J. M. G. van Haa- ren, J. C. J. M. van Haaren, S. L. van Hane- gem, A. Haverkamp, J. Heesmeyer, Th. C. Hemmers, A. Hillenius, B. M. Jolman, P. M. Krijgsman, D. v. d, Linden, H. W. Mast, A M. v. d. Meer, F. I. L. Meidow, L. Minderhout, F. van Mourik, G. W. van Oostveen, T. P. van der Poel, A. E. J. M. de Reuver, E. van Riel, W. A. Roos, E. P. Roukens, W. F. van Buler, E. Smeding, J. N. Visser. Tweede examen 26 candidaten, afgewezen 2, geslaagd: J. Bronkhorst, H. J. M. Erfte- meyer, H. S. Fikkers, S. H. G. Fikkers, H. Fla- meling, A. Hessels, P. Hoescum, J. Hoogeveen, G. Ipema, M. E. Kees, M. I-I. Kist de Ruyter, J. Koeyers, J. A. Koeyers, H. Lubbe, G. v. d. Mark, C. d' Oliveyra, E. M. J. van Overbeek, P. M. Riedé, C. Schouten, G. Stam, M. Visser, C. M. v. Well, G. Wieringa, A. Wijngaard. De examens worden voortgezet. HET INDISCHE VOETBALTEAM AAN GEKOMEN. 's-GRAVENHAGE, 18 Mei. De Neder landsch-Indische voetbalploeg, welke Neder- landsch-Indië in de wedstrijden om het we reldkampioenschap-voetbal zal vertegenwoor digen is hedenochtend te 10.13 uur te 's-Gra- venhage aangekomen. Toen de trein binnenstoomde ging er een krachtig en spontaan „hoerah" op, dat de jongelui, die zich voor de portierramen ver drongen als een hartelijk „Welkom in Hol land" in de ooren zal hebben geklonken. Vervolgens ging het naar hotel „Duinoord'.' waar de voetballers door de zorgen van den K.N.V.B. zijn ondergebracht. Nadat men zich hier eenigszins had ge ïnstalleerd, nam voor de verzamelde' voetbal lers en de aanwezigen de heer Van Prooye. voorzitter van den K.N.V.B. het woord. De heer Van Prooye heette in de eerste plaats allen hartelijk welkom in Nederland en ver zekerde dat de K.N.V.B. alles zou doen en ge heel ter beschikking stond om het verblijf in Nederland voor de vertegenwoordigers van het Indische voetbal zoo aangenaam moge lijk te doen zijn. Met de beste wenschen voor succes en voor een aangenaam verblijf eindiede hij zijn toespraak. De heer Van Bommri dankte hierop voor de vriendelijke ontvangst die ten zeerste op prijs wordt gesteld. Hij zeide overtuigd te zijn, dat iedereen er van doordrongen was. dat de K.N.V.B. alles zal doen wat deze voor de voet ballers zal kunnen doen.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1