iu't fleet De strijd tegen de Schotten. V R IJ D A G 20 MEI 1938 s Engeland bewijst zijn superioriteitEen sterk Schotsch team tegen Nederland; Dawson, Brown, Walker en O'Donnell de sterren Zal de Nederlandsche voorhoede eendrachtig ten aanval trekken? Bewegelijkheid en open-spelEen voorspelling is moeilijk Het resultaat van de match Duitschland Engeland laat geen twijfel bestaan aan gaande de superioriteit van het Britsche voebal; de Engelschen konden het in de tweede helft zelfs vrij kalmpjes aandoen, waarvan zij dan ook, met het oog op de warmte en het harde terrein, een gepast ge bruik maakten. Het meerendeel der toeschou wers was blijkbaar gekomen om een Duit- sche overwinning te zien, want zelfs door de radio was er een opvallend verschil waar te nemen tusschen de stilte bij het scoren der eerste vijf Engelsche doelpunten en de drie Duitsche. Slechts het door Goulden van 30 Meter afstand ingeschoten zesde goaltje bracht de handen van het publiek op elkaar en ontlokte toejuichingen. Speciaal de En gelsche voorhoede en de linkshall Welsh hebben zeer goed gespeeld. Ondanks het feit, dat hij reeds voor de na tionale ploeg was uitgekomen, speelde Broo me daags daarna met Aston Villa tegen het sterkste team van voormalig Oostenrijk. Ook de club uit Birmingham bleef zoowaar in de meerderheid na een zeer hoogstaande partij, die echter weinig indruk op de toeschouwers maakte en waarbij de scheidsrechterlijke be slissingen de volle, zij het ietwat hinderlijke belangstelling opwekten. Van de Villa is het een keurige prestatie op een vacantie-tour van ex-Oostenrijk te winnen. Thans vraagt de wedstrijd Nederland- Schotland onze aandacht. Op 4 Juni 1929 had de eerste ontmoeting, eveneens te Amster dam plaats en de Schotten behaalden toen een vrij gemakkelijke 2—0 zege, die grooter zou zijn geweest, als Van der Meulen het Ne derlandsche doel niet zoo uitstekend had ver dedigd. Zelfs wist hij in eerste instantie een strafschop te stopen, die echter bij de twee de poging werd benut. Ditmaal komt Schotland met een sterk team, wellicht niet zoo sterk als dat, waar mede Engeland te Wembley met 01 werd overwonnen, doch kundig genoeg om Holland voor het grootste gedeelte van den speeltijd in de verdediging te houden. In plaats van Cummings (Middlesborough) verdedigt Dawson (Glasgow Rangers), die door vele deskundigen als de beste keeper van geheel Groot-Brittannië wordt be schouwd, het doel. Van de beide backs kwam Anderson (Hearts) tegen Engeland uit. doch de plaatsvervanger van Beattie (Preston), de jeugdige Carabine (Third Lanard) bezit ook reeds internationale routine. Ook in de mid denlinie zijn de beide Preston-spelers nood gedwongen door Home-Scots (spelers, die in de Schotsche League uitkomen) vervangen, een meevaller voor de Nederlandsche voor hoede, want als Smith en Shankly van de partij zouden zijn, zag het er voor onzen aanval donker uit. Genoemd tweetal toch beheerschte op Wembley de situatie volko men en ook in de Cup-final muntten zij bij zonder uit. Thans krijgt aanvoerder Brown (Rangers) als partners McKillop en Dykes, waarvan speciaal laatstgenoemde in de competitie en inter-League matches dit jaar op den voor grond is getreden. Brown is een technisch welhaast volmaakte speler, doch zijn snel heid is niet groot en hij wordt, evenals Van Heel, een dagje ouder. In de voorhoede is Tommy Walker de ster, meer dan dat, hij is een voetbalfenomeen, die niet onderdoet voor Alec James in zijn besten tijd. Zooals men weet, heeft Arsenal destijds zonder succes 10.000 pond sterling voor dezen speler geboden; er wordt zelfs beweerd van 12.000 pond. Walker is de „dribbelaar" bij uitnemendheid; hij maakt prachtige openin gen, waarvan de beide Anglo-Scots (uit de Engelsche League) Munro en Frank O'Don nell, beiden van Blackpool, ongetwijfeld pro fijt zullen trekken. Frank O'Donnell speelde tot den aanvang van 1938 voor Preston, met welke club hij in den Cup-final 1937 tegen Sunderland uit kwam. Hij scoorde toen voor de rust het eenige doelpunt, doch Sunderland won ten slotte met 3—1. Zijn transfer had tot gevolg- dat Blackpool, dat in ernstig degradatiege vaar verkeerde, plotseling op dreef kwam en de onderste plaatsen verliet om in het mid den van de ranglijst tee eindigen, O'Donnell is een der beste en stevigste middenvoor spelers uit het Britsche koninkrijk; hij is een geweldig doorzetter, dien men niet ge makkelijke tot staan brengt en bovendien is hij een goed spelverdeeler. De linksbinnen Black besteedt, evenals aanvoerder Brown, de meeste aandacht aan constructief werk en wat snelheid betreft zal de Schotsche lin kervleugel het hoofdzakelijk van Murphy, de snelle vleugelspeler van Glasgow Celtic moe ten hebben. Rechtsbuiten Munro is weliswaar niet zoo goed als zijn clubgenoot Finan, maar hij is dit seizoen, dank zij OT)onnell, meer malen op den voorgrond getreden. Zij. diefden wedstrijd HollandEngeland in 1935 hebben bijgewoond, zullen zich her inneren. hoe het Nederlandsch elftal zich van begin af aan in de verdediging liet dringen en de geheele match practisch met drie voor- waartsen speelde, die zoo goed als niets te doen kregen. Slechts eenmaal, vlak voor het einde, kwam een hooge pass over de backs bij Wels, die te kans op den, overigens on verdienden, gwjkmaker echter miste. Wil Holland tegen de in techniek zelfs dooi de Engelschen niet overtroffen Schotten eenig succes in den aanval boeken, dan zul len de kanthalfs en het blnnentrio van de voorhoede van meet af aan met breed spel openingen moeten maken en bovendien is tempo een allereerste vereischte, Het is dan te hopen, dat de vleugelspelers op dreef zijn en initiatief toonen; in dit opzicht zal vooral Wels wat actiever aan het spel dienen deel te nemen, dan destijds tegen Engeland. Wij hadden voor dezen wedstrijd liever een krachtiger speler, zooals Drager (D.W.S.) of Kammeijer (Haarlem) als rechtsbuiten opge steld gezien. Men heeft kunnen lezen, hoe de Engelsche voorwaartsen er te Berlijn in slaagden, door |oed overlegd positie-wisselen de Duitsche verdedigers van zich af te schudden en voor het vijandelijke doel verwarring te stichten, Als ook de Nederlandsche aanvallers zich voldoende bewegelijk toonen en niet steeds op hun plaats blijven wachten, tot de bal hun in gedekte positie wordt toegespeeld, zou er reeds veel gewonnen zijn en zouden de kan sen zeer zeker beter worden. Over het Schotsche spel heeft Jimmy Marshall, de oefenmeester van H.F.C., in „ons sportgesprek van de week" uitvoerig verteld. Het is wel zeer moeilijk, het resultaat van dezen wedstrijd te voorspellen. Al is onze doelverdediger Van Male in 't Nederlandsch elftal nog nooit aan den verliezenden kant geweest, zoo lijkt het toch te optimistisch, om ditmaal op 'n gelijk spel te durven hopen. Waarschijnlijk zal de uitslag tusschen de grenzen van 0—2 en 1—4 liggen. SCHAKEN. PROMOTIE EN DEGRADATIE N. H. S. B. Woensdag speelde de S. C. „De Rochade" I te Zaandam promotie-wedstrijden voor de 2e klasse van den N. H. S. B. tegen Zaandam I. Hoewel de totaal uitslag nog niet bekend is, taat toch nu wel reeds vast de „De Rochade" dezen eersten wedstrijl wint. De returnwed strijd heeft plaats op Maandag 30 Mei te Haarlem. De gedetailleerde uitslag luidt: Zaandam I: De Rochade I: D. v. HoornH. Blokker 01 A. SlobL, Biesheuvel 10 H. C. SiebelingJ. Blokker afgebr. C. de GalanW. Mantel 10 W. SchoonhovenD. J. Essink 01 Th. J. PetietJ. E. Strengers 0—1 W. J. de JongD. Andrea VzVz S. BartelsS. J. Abspoel VzVz Jac. Starreveld Jr.P. H. Sprokkreeff afgebr. C. BroekJoh. v. Polen y2Vz Totaal 31/2—41/2 De afgebroken partijen staan beide voor „De Rochade". Op een -feest te Parijs heeft men nog eens laten uitkomendat de tandem ook 30 jaar geleden een periode van groote populariteit heeft gekend. Alleen waren de costuums toen anders. Links een tandempaar uit 1908, rechts uit 1938. VOETBAL. DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN IN FRANKRIJK. De Nederlandsche spelers aangewezen. De spelers uit Haarlem en IJmuiden, die voor de wereldkampioenschappen in Frankrijk werden uitverkoren. J. C. Smit (Haarlem). N. de Winter (Haarlem) N. J. Michel (V. S. V.). Naar wij vernemen zijn door den K.N.V.B. de namen van de volgende twee en twintig spelers, die in aanmerking komen voor de wedstrijden om het wereldkampioenschap in Frankrijk, aan 't organisatie-comité te Parijs opgegeven (alphabetische volgorde) W. G. Andriessen (Ajax), D. Been (Ajax), P. N. de Boer (K.F.C.), B. J. Caldenhove (D.W.S.)D. Drok (R.F.G.), J. L. de Harder (V.U.C.), G. H. van Heel (Feijenoord), F. Hogenbirk (Be Quick), A. van Male (Feiijen- oord), N. J. Michel (V. S. V.), K. Ooms (D.W.V.), B. J. Paauwe (Feijenoord), H. A. Pienter (Be Quick), P. Punt (D.F.'C.), R. Pij pers (Roermond), J. C. Smit (Haarlem), H. J. van Spaandonck (Neptunus), F. C. van der Veen (Heracles). L. R. J. Vente (Feijenoord), B. M. Weber (A.G.O.V.V.), F. Wels (Unitas), en A. N. de Winter (Haarlem). Volgens de reglementen van het tournooi om het wereldkampioenschap moet ieder land voor een bepaalden termijn twee en twintig spelers aan het organisatie-comité opgeven, waaruit voor alle wedstrijden een keuze zal moeten worden gedaan. Spelers, die niet van tevoren zijn opgegeven, mogen tijdens het tournooi niet deelnemen. Ook de K. N. V. B. heeft zich natuurlijk aan dezen termijn moeten houden. Deze twee en twintig spelers zijn gekozen uit de groote groep van hen, die de laatste weken regelmatig onder leiding van de technische commissie te Rotterdam en in Den Haag hebben geoefend. Omtrent de samenstelling van het elftal, dat tegen Tsjecho-Slowakije zal spelen, op 5 Juni a.s. te Havre, zal eerst later een beslissing vallen. Het ligt niet in de bedoeling dat deze twee en twintig spelers allen de reis naar Havre zullen medemaken. Mocht Nederland het tot een tweeden wedstrijd brengen, dan kan op nieuw een keuze uit bovengenoemde spelers worder gemaakt. NEDERLAND-SCHOTLAND. Zaterdag de groote dag. Zooals gewoonlijk waren Donderdagavond weer de spelers van het Nederlandsch elftal, die het morgen te Amsterdam tegen de sterke Schotten zullen moeten opnemen, weer op het V.U.C.-terrein in Den Haag aanwezig, om voor de laatste maal onder leiding van Bob Glen- denning te oefenen en te luisteren naar de als steeds aanmoedigende woorden van den heer Herberts, voorzitter van de Keuze-commissie. Ook dr. Verrijp uit Oegstgeest, die de knie van Smit verzorgt, was er en hij was zeer op timistisch gestemd. Positief iets zeggen of Smit zou kunnen spelen, kon de dokter na tuurlijk niet, maar hij had alle hoop. Smit zelf trainde dapper mee gisteravond, maar hield halverwege op om zijn knie niet te veel te forceeren. De heer Herberts sprak in zijn speechje zijn voldoening er over uit, dat de spelers in zoo grooten getale waren opgekomen. Daaruit blijkt een onverflauwde belangstelling voor de wedstrijden van het Nederlandsche elftal. Spr. bracht vervolgens dank aan dr. Verrijp voor de buitengewone wijze, waarop hij de behan deling van Smit opvatte. „Het is a.s. Zaterdag'" zei de heer Herberts, „weer een bijzondere wedstrijd, want er worden twee jubilea ge vierd. Anderiessen speelt zijn 40sten, Weber zijn 25sten interland-wedstrijd. We hebben een traditie hoog te houden. Een jubileum-wedstrijd hebben wij tot dusverre nooit verloren en het zou mij zeer aangenaam zijn, dat zulks ook ditmaal het geval zal zijn. Gaat dus niet met het idee het veld in: verliezen toch van de Schotten", maar vecht voor de overwinning en bedenkt dat een wed strijd nooit verloren is, voordat het eindsignaal heeft geklonken." Tot zoover de heer Herberts. We herinneren er aan, dat de wedstrijd Zaterdagmiddag eerst te zes uur begint. De Engelsche scheidsrechter Argent is met de leiding belast. Zooals gewoonlijk zullen we weer onmiddel lijk na afloop den uitslag aan de bekende adressen publiceeren. De opstelling der elftallen is als volgt: Nederland Van Male (Feijenoord) Weber, Caldenhove (A.G.O.V.V.) (D.W.S.) Paauwe. Anderiesen Van Heel, (Feijenoord) (Ajax) (Feijenoord) Wels, Van der Veen, Vente, Smit, (Unitas) (Heracles) (Feijenoord) (Haarlem) De Harder, (V.U.C.) Schotland Murphy, Black, O'Donnell, Walker, Munro. Brown, Dykes, Mc Killop, Caribine, Anderson, Dawson. F. C. van tier Veen (Heracles). SCHOTLAND is het vaderland van het beste voetbal. Het waren eigenlijk de Schotten, die in de eerste jaren van het beroepsvoetbal in Engeland, door hun mee spelen in de groote clubs, de fijnere punten in het spel aanbrachten. Schotten hadden reeds toen een overwegenden invloed op het Engel sche spel en ze hebben dat weten te behouden. Er is op het oogenblik geen club van beteeke- nis in Engeland, of er zitten Schotsche voet ballers in. Voetballers zijn jarenlang het beste .export-artikel" van Schotland naar Engeland geweest; ze zijn dat nog. Eiken Zaterdag trekken vertegenwoordigers van Engelsche clubs naar het Noorden om rond te speuren of er ook een kracht van beteekenis gevonden kon worden om een zwakke plek in de ploeg aan te vullen. Duizenden ponden worden jaarlijks door Engelsche clubs aan Schotland voor overdracht van voetballers betaald en het groote wonder is, dat telkens maar weer opnieuw jonge Schotsche krachten gevonden worden, om daardoor opengekomen plaatsen met succes te bezetten. Voetbal zit blijkbaar den Schotten in het bloed. Het is daar dan ook de groote volks sport. De Schotsche jongen groeit met den voetbal op. In geen enkele Schotsche stad zal het ge meentebestuur er aan denken een verordening te maken, waarbij het voorttrappen van een bal op straat wordt verboden. Alle groote Schotsche voetballers zijn begonnen als straatjongen met een gummi balletje! De Schot is spreekwoordelijk zuinig. Daarom legt hij er zich ook in voetbal op toe met zoo weinig mogelijk inspanning een zoo groot mo gelijk succes te behalen; hij laat daarom liever den bal 't werk doen, dan zichzelf in te spannen. En juist daardoor is de Schotsche speler een geboren voetbal-artist. Vroeger was het Schotsche voetbal een speciale stijl, die door Schotsche trainers ook op het vasteland o.a. in Denemarken en Oostenrijk, werd onderwezen. Maar geleidelijk heeft het Schotsche spel zich met het Engel sche vermengd, zoodat er thans niet zoo heel veel verschil tusschen beide meer is. Oostenrijk is eigenlijk het eenige land, dat den Schotschen stijl heeft gehandhaafd. Toen eenigen tijd geleden de Oostenrijkers tegen Engeland en Schotland speelden, verbaasden de Schotten zich er over, dat hun leerlingen eigenlijk beter het historische Schotsche voet bal, met veel kort samenspel, ten beste gaven, dan de Schotten zelf. Maar ook deze conti nentale vertegenwoordiger van den Schot schen stijl zal binnenkort wel geheel verdwij nen, daar het Weensche voetbal wel aan het Duitsche systeem zal worden aangepast, wat voor de voetbalsport te betreuren is. Krijgt men een elftal van Schotsche spelers te zien, dan zal het spel een tikje losser en een tikje vlotter zijn dan het Engelsche, doch ook zij spelen met een stopper-spil en als het noodig is, óók met zwervende binnenspelers en wat dies meer zij. Daar de beste Schotsche voetballers in En gelsche clubs gaan spelen, omdat er bij de zuinige Schotten met voetbal hoogstens een droge boterham te verdienen is en in Enge land de prof niet alleen een belegde boterham heeft, maar zelfs in z'n eigen auto kan rijden, is het te begrijpen, dat er steeds in Engeland spelende Schotten in Schotsche elftal worden opgenomen. Dat is ook het geval met den wedstrijd van a.s. Zaterdag. De Schotten hebben voor dien wedstrijd dan voortreffelijken middenvoor Frank O'Donnell van Blackpool op de mid denvoorplaats gezet en zijn clubgenoot Munro op den vleugel. Verder hebben Dawson, Brown, Walker en Anderson, die Zaterdag van de partij zullen zijn, meegespeeld in den wed strijd tegen Engeland, dien de Schotten met 10 wonnen. De 6 „Schotsche" Schotten, die dat vijftal tot een elftal completeeren, zijn echter allen spelers van klasse, zoodat men een sterke ploeg zal zien. De populairste speler van het gezelschap is de binnenspeler Walker de afgod van heel voettoallievend Edinburg. Engelsche managers met dikke chequeboeken hebben tot dusver vergeefs getracht hem voor een Engelsche club te winnen. Het elftal is niet zoo sterk als de ploeg, die Engeland heeft geslagen, maar het is toch voor onze begrip pen een zeer sterk team, waaraan ons elftal de handen vol zal hebben. Tegenover deze sterke Schotsche ploeg stellen wij een elftal, dat als een goede ver tegenwoordiging van het Nederlandsche voet bal beschouwd mag worden, een elftal, dat, speelt het voor wat het waard is, stellig in staat zal zijn een eervol resultaat te bereiken. Groote belangstelling zal er zijn voor het spel van de beide juniores Van der Veen en De Harder. Het is heel jammer, dat men dit tweetal van elkaar heeft gescheiden en ze niet, zooals in de beide wedstrijden van het jeugdelftal tegen de Belgen, naast elkaar heeft gezet. Ze zullen vrij zeker in de toe komst den linkervleugel van V.U.C. vormen en kunnen het reeds thans voortreffelijk met elkaar vinden. De taak van linksbuiten in onze nationale ploeg is niet gemakkelijk. Hij is wat al te veel op zichzelf aangewezen, daar Smit nog al eens „zwerft" en Van Heel bij het afgeven van den bal een preferentie voor het midden heeft, 'Dat wordt dus voor De Harder een moeilijk debuut. Van der Veen, die bij Hera cles linksbinnen speelt, zal zich ook eerst nog wat op zijn nieuwe plaats dienen in te spelen. Men ziet, dat men het dezen debutanten niet gemakkelijk heeft gemaakt. De rest van het elftal bestaat uit beproefde krachten. Van Male is In den laatsten tijd in bijzonder goeden vorm. Caldenhove is iets minder dan gewoonlijk, doch als het noodig is, zal hij ook z'n mannetje wel weer staan. Bas Paauwe is stellig de beste van het midden- trio, waarin men met belangstelling het spel van Van Heel en Anderiesen zal volgen. Een elftal dus, dat het vertrouwen wel waardig is en dat, verloopt alles normaal, voor een behoorlijk resultaat kan zorgen. Een nederlaag met een enkel doelpunt verschil, mag men tegen deze ploeg wel reeds als zoo danig beschouwen. C. J. GROOTHOFF. S. S. S. Het secretariaat der voetbalvereeniging S. S. S. (Sport Staalt Spieren) is gevestigd Ba kenessergracht 81a. De vereeniginig bestaat uit onderwijzers en oud-leerlingen der Christ. School en speelt alleen 's zomers in de avond uren. KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND. H.K.B. 12-tal—S.V. I. Hedenavond (Vrijdag) speelt een voorloopig HK.B.-twaalftal tegen S.V. 1 op het S.V.- terrein achter de Ruïne van Brederode. Er wordt te kwart over zeven begonnen. WEDSTRIJDEN VOOR ZATERDAGMIDDAG. Voor de nacompetitie zijn voor Zaterdag middag vastgesteld de navolgende wedstrij den: A: T.H.B.—Patrimonium; ingelascht werd Zwaluwen—Haarlem I. B: Watervliet 1—Meerlebosch. C: Aurora 2S.V. 2; ingelascht werd Haar lem 3—iKaarlem 2. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Bekerwedstrijden, Voor afdeeling A wordt gespeeld N. Flora 2Oosterkwartier 3. Lagere series. In afdeeling A zijn vastgesteld; EensgezindheidZwaluwen en Meerlebosch I.Oosthoek I; in B: S.V. 3Aurora 3 en Palvu 2Oosterkwartier 5; in C: O.K. 6— Animo en S.V. 4Oosthoek 2. Maandag wordt gespeeld voor de Beker series A: Always Ready 1Palvu I en Dins dag voor B Haarlem 2O.K. 4. CRICKET IN ENGELAND. BRADMAN SCOORT SLECHTS 2 RUNS. Te Northampton scoorden de Australiërs Donderdag tegen Northamptonshire 280 runs voor 4 wickets. Bradman sloot de innings op 4066. Brown bleek er eindelijk het oog in te hebben en scoorde een fraaie 194, zijn eerste century v. d. toer. Partridge veroverde de wickets van Badcock, Bradman en Mc. Cabe. Bradman deed 20 minuten over zijn 2 runs. Tims nam de overige 3 wickets van Chip- perfield, Waite en Brown, de beide laatste l.b.w. Walker scoorde 29. Northamptonshire begon met Greenwood en Nelson uitstekend door zonder wicketverlies de 100 op te bren gen. Greenwood ging voor een zeer goede 42 run out en de amateur Nelson bleef met 68 not out uit 1101. Gloucestershire 221 en 2089 wint met 169 runs van Kent 133 en 127 (Goddard 6—50, Sim field 457). Cambridge staat op 290—6 tegen Notts. Yorkshire 171 tegen Essex 131. Sussex 389 te gen Warnickshire 301 en 74—2. Middlesex 267 tegen Lancashire 280 en 165—4. Oxford 340 tegen Leicestershire 308—4 (C. S. Dempster 151", zijn derde century van het seizoen). Surrey 182 en 174 wint van Derbyshire 94 en 194. Hampshire 217 tegen Worcestershire 289 en 168—7. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE NOORDWIJK. Eliskases en Bogoljubow hebben de uit- noodiging om deel te nemen aan het interna tionaal tournooi, dat van 8—22 Juni te Noord- wijk zal worden gehouden, aangenomen. De volgende tien spelers zullen dus thans uit komen: dr. Euwe, Landau, Bogoljubow, Elis kases, Keres, Spielmann, dr. Tartakower, Schmidt, Sir George Thomas en dr. Bern stein. Onvoorzichtigheid bijna met den dood bekocht. Trailer door Dieseltrein gegrepen. Op den onbewaakten overweg, even voor het station te Lunteren, is Don derdagmiddag om vier uur een zware trailer die juist voor den diesel- trein AmersfoortArnhem wilde over steken, door den trein gegrepen. De bestuurder van de auto, de 30- jarige J. Nab uit Ederveen, werd uit zijn wagen geslingerd, doch kreeg slechts minder ernstige verwondin gen aan het hoofd. Hij is naar zijn wo ning vervoerd. De dieseltrein heelt zijn reis met eenige vertraging voortgezet. De vracht auto werd geheel vernield. KOLONIALE BANK KEERT 9 PCT. UIT. AMSTERDAM, 19 Mei, In de Donderdag gehouden commissarisvergadering der Kolo niale Bank is besloten om aan de binnenkort te houden algemeene vergadering van aandeel houders voor te stellen een dividend uit te keeren van 9 pet. CHRIST. KORFBALBOND. „ONDER ONS". Wedstrijdsecretaris: C, van Huis van Raep- horststraat 35, Overveen. Voor Zaterdag 21 Mei zijn vastgesteld in klasse 2 A: Onder Ons 1Pernix II, Leiden. In klasse 3 A: Pernix IIIOnder Ons II. Daar Pernix II kampioen is, zal het voor Onder Ons een stevige wedstrijd worden om puntenwinst te behalen. Commandant Bouwe Vlas weer terug te Amsterdam. De commandant van het Leger des Heils in Nederland, de heer Bouwe Vlas, is vanmiddag om half vijf met den Parijschen trein te Amsterdam teruggekeerd. Men zal zich her inneren, dat de heer Bouwe Vlas onlangs naar Nederlandsch Indië ging met de bedoeling een vijftal weken daar te blijven. Aangezien generaal Evangeline Booth den comman dant echter dringend over interne aangele genheden van het Leger des Heils wenschte te spreken, zag de heer Bouwe Vlas zich gedwon gen zijn reis door onzen Archipel ontijdig af te breken. Veertien dagen eerder dan het oor spronkelijk in de bedoeling lag, keerde de commandant naar Nederland terug. „Waalhaven'' gaat naar defensie over. Nieuw vliegveld in den polder „Zestien hoven". ROTTERDAM, 19 Mei. De Raad van Rotterdam heeft Donderdagmiddag met alge meene stemmen besloten medewerking te ver- leenen voor de stichting van een nieuw vlieg veld voor burgerluchtverkeer in den Polder Zestienhoven, waarvan de totale stichtings- kosten zijn begroot op f 4.950.000, met op een na algemeene stemmen werd besloten tot verkoop aan het Rijk, ten behoeve van het departement van Defensie van het vliegveld Waalhaven voor een bedrag van f 1.100.000 onder voorbehoud, dat instemming van het hooger bestuur wordt verkregen voor de stich ting van het vliegveld in den polder Zestien hoven.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7