DE JEUGD VEROVERT ARTIS. SSIIfr Het Nichtje van buiten t. Bij de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden is een cokesoven-batterij in aanbouw. Een kijkje op het werk Op Hemelvaartsdag mag Artis te Amsterdam zich immer op een druk bezoek verheugen, waarbij speciaal de jeugd zich best weet te amuseeren De veterinaire afdeeling bij de lucht beschermingsorganisatie heeft Woens dag te Zunderdorp gedemonstreerd. .Anti-flamm" smoorde iederen brand in de kiem Een spannend moment voor het doel van Heracles tijdens de -big match" Heracles—Feyenoord, waarin de Rotterdammers door een 2—0 overwinning den nationalen titel veroverden Op enthousiaste wijze werden de spelers van Feyenoord na afloop van den be- slissenden wedstrijd tegen Heracles, waarin de Rotterdammers door een 2 0 overwinning den nationalen titel veroverden, gehuldigd nu H- iWf ÉïÉPE I»-l, De vereeniging -Liefdadigheid naar Vermogen" heeft in Am sterdam haar 50sten liefdadigheidsdag gehouden, waaraan een wedstrijd was verbonden Het zeebad te Scheveningen werd Woensdag geopend voor het publiek. De stormloop naar het zilte nat H. M. de Koningin sloeg Woensdag voor het paleis 't Loo het défilé gade van de derde compagnie motordienst, welke voor het nieuwe garnizoen te Apeldoorn gelegerd is FEUILLETON .LADY TROUBRIDGE. SI) Linet was bezig haar gedachten te verza melen. Zij kon toch onmogelijk haar familie afvallen, zelfs niet tegenover dezen aardigen jongen, en zij mocht hen toch niet berooven van de vriendschap van de Rowants door de zen te vertellen wat tante Beatrice allemaal gezegd had. Maar zij moest toch wel iets zeg gen. „Ik ben weggeloopen van Ladogan Terrace" zei zij eindelijk. „Ik heb verschikkelijke ruzie gehad met tante Beatrice en ik kan daar on mogelijk meer heen". „Nick keek verbijsterd. Maar hij stelde geen vragen naar de oorzaak van de ruzie. Hij keek haar slechts aan en zijn bruine oogen waren vriendelijk en 'begrijpend. Zijn eenige vraag was een uiterst practische. „Waar loop je naar toe. Linet?" „Dat weet ik niet, Nick", zei zij een beetje afwezig. „Ik heb er nog niet over nagedacht. Ik kwam hier om alles eens te overdenken en een plan te maken, maarmaar...." En weer barstte zij in snikken uit. Nick stak zijn bruine hand uit en greep de hare. „En je moeder? Is dat niet de eerste, die er voor in aanmerking komt?" Toen hij hoorde, dat haar moeder de eerste veertien dagen nog niet terug zou komen, beet hij zich op de lippen. Ondanks al zijn buien en oogenblikken van boosheid, had Nick Ro want een warm hart en een goed stel hersens als hij deze tenminste wenschte te gebruiken en als zijn gedachten niet door zelfbeklag in beslag genomen werden, kon hij practisch en hulpvaardig genoeg zijn. Zijn egoïsme was slechts een gevolg van de afgodische liefde die zijn moeder hem toedroeg. Nu vergat hij evenwel al het andere en dacht hij er alleen aan, hoe hij het meisje, dat hij zoo graag mocht lijden, en dat hij altijd zoo kalm en zonnig gekend had, uit haar moeilijkheden zou kunnen helpen. „Houd nu op met huilen", beval hij, alsof hij veel ouder was. „en laten we eens beden ken. of er iemand is, waar je heen kunt. Ik hoef je wel niet te zeggen, dat wij het heerlijk zouden vinden, als je op Rowant House kwam, maar moeder is in Schotland en Tor en ik zijn alleen thuis". „Oh neen". Linet schrok van dit voorstel. „Het is erg lief van je Nick. maar dat gaat onmogelijk". „Neen, dat zou niet gaan", gaf Nick toe, „en daarom moeten we iets anders verzinnen". Door zijn sympathie en medeleven begon Linet iets kalmer te worden en plotseling schoot haar iemand te binnen, die haar had aangeboden te helpen. „Ik weet, waar ik heen zou kunnen", deelde zij Nick plotseling mede. „Ik begrijp niet, waarom ik daar niet eerder aan gedacht heb. Waarschijnlijk was ik te ellendig om ook maar aan iets bepaalds te denken". „Wie is het?" vroeg Nick. die met gefronste wenkbrauwen over Linet's toestand zat na te denken en geen oplossing kon vinden. „Je zult mijn goedkeuring moeten hebben, weet je." Linet glimlachte bijna over zijn houding van „man van de wereld" en begon hem te vertellen, hoe Carrie haar een logeerkamertje had aangeboden in haar kleine flat, boven de zaak, ingeval zij ooit eens in de knel mocht °eraken" „Net wat je noodig hebt" verklaarde Nick Rowant. „Je gaat naar Carrie! Die kun je vertrouwen ook En ie kunt rnii ook ver trouwen. hoor, Linet. Het is wei een sterk staaltje, dat je heb. uitgehaald, maar ik neem aan dat je er gegronde redenen toe had anders zou je dat niet gedaan hebben. En nu zullen we je in 'n taxi zetten en je naar Car rie laten brengen, zoodat je haar nog treft voor zij begint haar japonnen en hoeden te verkoopen". Gebiedend wenkte hij zijn bediende en spoedig daarop liep Linet naast den rolstoel terug naar de Albert Gate, van waar zij ge komen was. „En hoe is het met jou, Nick?" vroeg zij en zij schaamde zich, dat ze dat niet eerder ge vraagd had. „Beter", zei hij, „maar er is een mogelijk heid, dat het nog beter gaat worden. Tor heeft- een beroèmd Weensch specialist ont dekt, die zich uitsluitend toelegt op zulke rug- gegraatszïekten als de mijne en als ik moed genoeg heb me onder behandeling te stellen, gelooft hij wel, dat hij mij het gebruik van mijn beenen terug kan geven." „Oh Nick wat zou dat heerlijk zijn". Linet legde haar hand op den rand van den rol stoel. „Wanneer komt hij?" „Volgende week en ik kan niet zeggen, dat ik er erg naar verlang. Dat eerste onderzoek zal wel vreeselijk zijn, denk ik". Daarna wilde hij er geen woord meer over zeggen. Hij vertelde, dat hij met Torquil naar het kasteel Rowant ging, zoodra hij den dok ter gesproken had en hij veronderstelde, dat daar wel net als altijd, een feest gegeven zou worden. „Maar je laat wat van jc hooren, hoor Li net" zei hij, toen ze een taxi hadden aange roepen en Linet het portier geopend had. „Ik beloof je, dat ik je bij Carrie vandaan zal schrijven of ik bel je op. Ik zal nooit ver geten, wat je vanmogen voor me gedaan hebt Nicken Nickje spreekt er met nie mand over, is het wel? „Met geen sterveling" beloofde hij ernstig. „Zelfs met Tor niet. hoewel ik hem bijna iltijd alles vertel" Linet gevoelde zich werkelijk eenigszins getroost door deze onverwachte ontmoeting met Nick en zij stapte in den wagen en gaf den chauffeur het adres op van Carrie Carstairs. Carrie ontving haar letterlijk met open ar men. Ze liet de japonnen, die zij over haar arm droeg, vallen en omhelsde Linet harte lijk. „Probeer me maar niet uit te leggen, waar om je gekomen bent", zei zij, en onderbrak daarmee een gestamelde poging van Linet om haar de situatie uit te leggen. „Heb je vanmorgen al ontbeten? Neen? Dan krijg je eerst wat te eten en daarna kun je me alles vertellen". Doch toen Carrie, later op den dag. einde lijk het geheele verslag te hooren kreeg en ook de oorzaak van de scène met tante Bea trice, keek zij heel bedenkelijk. „Wij moeten Mrs. Winsley direct laten we ten, waar je bent" verklaarde zij. „Denk er om, lieverd, dat je moeder je aan haar zor gen heeft toevertrouwd en als zij niet weet waar je bent, geeft dat misschien nog meer complicaties". Doch Linet kwam nooit te weten, wat Car rie tegen Mrs. Winsley gezegd had. Zij wist alleen, dat na een heerlijken, rus- tigen dag in bed, in het kleine logeerkamertje, haar- koffers daar bezorgd werden, vergezeld van een briefje met het puntige handschrift van tante Beatrice. Linet had nauwelijks den moed het briefje open te maken. „Je had niet op zoo'n vreemde manier weg moeten loopen", schreef Mrs. Winsley, „maar nu Carrie me vertelt, dat je overspannen bent, veronderstel ik, dat je een zenuwstoring ge had hebt. Ik vindt het daarom wel goed, dat je bij haar blijft, tot je moeder terugkomt. Zelf gaan we de volgende week naar Schotland bij de Rowants logeeren. Jij was ook uitgenoo- digd, maar onder de gegeven omstandigheden heb ik geweigerd en heb hun uitgelegd, dat je nog niet sterk genoeg was om mee te ko men." Er was nog een postcriptum aan toegevoegd. Marcus Standish heeft me verteld, toen ik hem opbelde, dat hij op het punt stond naar Amerika te vertrekken. Dat heb je me nooit verteld, dus die geschiedenis kan blijven rus ten tot hij terugkomt. Ik geef je den raad intusschen wat voorzichtiger te zijn, en als je beter bent, zoo weinig mogelijk uit te gaan, tot dat ellendige schandaal, dat je veroorzaakt hebt, in het vergeetboek geraakt is." Zwijgend overhandigde Linet Carrie het schrijven. „Ik vroeg me al af, waarom ik niets van Marcus hoorde", zei zij en er klonk verbazing zoowel als opluchting in haar stem. „Waarom denk jij, dat hij weggegaan is, Carrie?" „Gemakkelijkste oplossing" zei Carrie wijsgeerig. „Je trekt het je toch niet aan,; Linet?" Linet's blik was voldoende, zelfs voor zij antwoordde: „Ik ben er blij om Carrie, het komt me al leen zoo zonderling voor dit plotselinge ver trek naar Amerika". Toen stamelde zij, met een diepe blos: „Ik hoop niet, dat dat, wat tante Beatrice hem gezegd heeft, hem de vlucht heeft doen ne men. Dat zou ik afschuwelijk vinden." En zij verafschuwde inderdaad de gedachte dat Marcus gedwongen zou zijn Engeland te verlaten. 0111 te ontkomen aan haar zooge naamde rechten op hem. Dat was een van de manieren, waarop tante Beatrice haar ver nederd had en wat zij haar het slechts zou kunnen vergeven. „Dat kun je wel uit je hoofd zetten,, Linet", zei Carrie. „En nu geloof ik, dat het beter is, dat ik je een en ander meedeel. Ik heb dat niet eerder willen doen, omdat ik niet zeker was hoe jij dat op zou nemen. Ik heb van ochtend een radiogram van- Luella gehad. Zij is op dezelfde boot als Marcus en zoodra zij in New-York aan komen, trouwen zij." (Wordt vervolgd.)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10