Het concours van de Beverwijksche Harmoniekapel. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK. Prachtig geslaagd muziekfeest. Mooi weer, groote belang stelling, goede prestaties. Een belangrijke factor, waarvan het welslagen van een muziekconcours af hankelijk is, wordt gevormd door de weersomstandigheden. De Beverwijk sche Harmoniekapel, die dit muziek festijn organiseerde bij gelegenheid van haar zilveren jubileum en het tot in de puntjes voorbereidde, kon over het weer op den eersten concoursdag tevreden zijn. Op het beschutte con coursterrein was het verblijf zeer pret tig in tegenstelling met den vorigen avond, toen het wel wat al te frisch was om in de open lucht een concert te beluisteren. Het openingsconcert. Woensdagavond gaf de Harmoniekapel on der leiding van den heer H. W. Hofmeester op het keurig ingerichte concoursterrein achter het Kennemer Theater het openingsconcert met medewerking van het Mannenkoor „Zang- lust". De belangstelling was helaas niet bijzonder groot te noemen, eenerzijds te wijten aan den zeer koelen avondwind, anderzijds vormde den vooravond van den Hemelvaartsdag waar schijnlijk voor velen een bezwaar om dit con cert bij te wonen. Van het eerecomité waren verscheidene le den met hun dames aanwezig. Daaronder wa ren ook burgemeester H. J. J. Scholtens, eere voorzitter van het comité en cnevr. A. A. van Hattum-Dekker, beschermvrouwe van de kapel. De voorzitter van het uitvoerend comité de heer Scheuer richtte een welkomstwoord tot de belangstellenden, waarin hij in de eerste plaats den burgemeester en de leden van het eerecomité betrok. Spr. herinnerde voorts aan de groote medewerking, die van vele zijden bij de voorbereiding van dit coucours mocht wor den ontvangen met name van de bescherm vrouwe, de directie van het Kennemer Thea ter en van het bestuur van de Beverwijksche Harddraverijvereeniging „Prins Bernhard". De voorzitter eindigde met den wensch, dat het concours in alle opzichten aan de verwachtin gen zou mogen beantwoorden. De burgemeester sprak hierna als voorzitter van het eerecomité een kort woord, waarin hij de beste wenschen voor het welslagen van het concours uitte en bood namens het comité een prachtig bloemstuk aan. De Harmoniekapel opende vervolgens het concert met den marsch „Feestjubel" van Blankenburg, gevolgd door een vlotte vertol king van Auber's ouverture „Le Domino noir". De heer Van Amersfoort bracht hierna op zeer muzikale en technisch goed verzorgde wijze de „Diamant-polka" voor piston ten gehoore. De solist, die een welverdiend succes oogstte, werd begeleid door de Harmoniekapel. In het programma volgde nu de Pastorale Suite van Ph. Vlessing, mooie muziek, vlot en met kennis van zaken geschreven. De kapel gaf er een muzikale, kleurrijke weergave van. Het Mannenkoor „Zanglust", dat dezen avond medewerking verleende, zong op voor treffelijke wijze de mooie compositie „Israël" van W. Hespe. De heer Van Dijk voerde zijn mannen met veel élan aan en, waar het koor goed gedis poneerd bleek te zijn, genoot „Israël" een fraaie, evenwichtige vertolking. Ook „Die Allmacht" van Schubert werd zeer fraai uitgevoerd. Onze plaatsgenoote mevr. Suyck—Schik zong hierin bijzonder mooi de uitvoerige sopraan-partij. Ook zij was dezen avond goed op dreef, het was een genoegen deze zuivere sopraanstem in Schuberts mooie muziek te beluisteren. Het applaus, dat in het bijzonder haar uitstekend werk gold, was wel verdiend. Mevr. v. d. Heyde—Dierx verzorgde op knappe wijze de piano-begeleiding. „Zanglust" wist ook in het tweede gedeelte van den avond dit hooge peil te handhaven. Het koor zong met veel voordracht „Ons Hol- landsch" van B. Zweers, gevolgd door het be kende Soldatenkoor uit Gounod's Opera „Faust'-'. Ook in dit toonwerk was de piano-begelei ding in de bekwame handen van mevr. v. d. HeydenDierx. Het geheel viel zeer te loven en kon veel bevrediging schenken. De Beverwijksche Harmoniekapel gaf hier na een hoogstaande vertolking van de moei lijke ouverture „Ruy Bias" van Mendelssohn en besloot- het programma met een wals van Waldteufel en een marsch. Uit muzikaal oogpunt was deze concert avond als een veelbelovende inzet voor het concours te beschouwen. Officeele opening. Even veelbelovend ten aanzien van het weer was de morgen van den Hemelvaartsdag. Het was al een heele geruststelling, dat de zon zoo vroegtijdig acte de presence gaf. In den loop van den voormiddag kwamen de deelnemende corpsen met hun grooten aan hang met treinen en autobussen opdagen. Sommige gezelschappen hadden een groote reis moeten maken. We denken b.v. aan de vereenigingen van het eiland Goeree-Over- flakkee en uit Slikkerveer. Deze aankomst bracht heel wat drukte te weeg. Te half twaalf vereenigden de directeuren en de voorzitters van de deelnemende vereeni gingen zich hi de nieuwe zaal van het Ken nemer Theater, waar de officieele openinL van het concours zou geschieden. Ook hierbij waren o.m. de burgemeester in gezelschap van zijn echtgenoote en de beschermvrouwe, mevr. A. A. van HattumDekker, tegenwoordig. De heer Scheuer verwelkomde als voorzitter van het uitvoerend comité alle medewerken den, in het bijzonder ook de juryleden en rele veerde nogmaals de groote medewerking. Burgemeester H. J. J. Scholtens begroette hierna de deelnemende corpsen en hun tal rijken aanhang. In de oude krijgsgeschiedenis, aldus de burgemeester, noemde men dezen aanhang „de tros". Deze tros was menigmaal een hinderpaal voor de gevechtswaarde van de troep, maar hier is dat juist andersom. In dit geval toch worden de „strijdenden" dooi de aanwezigheid van de tros geïnspireerd tot grootere prestaties. Spr. wenschte den deel nemers veel succes en hoopte, dat zij van Kennemerland een goeden indruk zouden meenemen. De organisatie van het concours is in goede handen. De Beverwij kers zijn hun kapel zeer genegen en zij hebben dan ook gaarne hun medewerking verleend. De burgemeester achtte het voorts een voor recht het concours te mogen openen in tegen woordigheid van de beschermvrouwe, die, zoo eindigde spr., nog vele jaren de groote en krachtige steun van de vereeniging moge blij ven. (Langdurig applaus). Mevr. Van Hattum bracht haar goede wen schen in dichtvorm tot uiting, waarin zij het fiere vaandel van de Harmoniekapel ten voor beeld stelde aan degenen, die dezer dagen in vreedzamen strijd elkander zouden ont moeten. Naar aanleiding van deze woorden stelde de heer Ruygrok, lid van de jury een dronk in op den goeden afloop van het concours, dat, naar hij hoopte, een gulden bladzijde zou mo gen worden in de geschiedenis van de ver eeniging. De Marschwedstrijd. Na deze officieele plechtigheid vond in de Hendrik Burgerstraat, die zich voor dit doel uitstekend leende, de marschwedstrijd plaats. Dit blijkt voor een overgroot deel van het pu bliek toch nog altijd wel de grootste attractie van het concours te zijn. In dichte rijen had den de toeschouwers zich over de geheele lengte van de straat op de trottoirs geschaard. De politie zorgde voor een goede afzetting, maar zij had hiermede geen moeilijke taak, omdat het- publiek uit zichzelf daaraan reeds medewerkte. Een achttal corpsen namen aan den marsch wedstrijd deel. De zon blikkerde op al het koper en nikkel en verhoogde niet weinig den feestelijken aanblik van de deelnemende corpsen. Een groote attractie voor het publiek vorm den de keurige uniformen van vereenigingen als „Albert Heyn", de Hilversumsche Post e.a. Deze corpsen leverden met hun fraaie vaan dels, hun talrijke tamboers en niet te ver geten hun martiale tamboers-maitre een im- posanten aanblik op. Het voorbijtrekken der corpsen werd met groote belangstelling gevolgd en uit menige opmerking viel af te leiden, dat het publiek met den feestelijken strijd geheel meeleefde. Binnen een half uur was de marschwedstrijd ten einde en begaven velen zich reeds naar het concoursterrein voor het bijwonen van den concert wedstrijd. Midd agwedstrijd. Met de vierde afdeeling Harmonie werd ten overstaan van een flinke groep belangstel lenden begonnen. De jury werd gevormd door* de heeren H. W. Hofmeester (Haarlem), A11- dré J. de Maaré (Rotterdam) en Leo Ruijg- rok (den Haag) onder voorzitterschap van den laatste. B. M. O. L. uit 's Graveland onder Karse- meijer speelt zeer verdienstelijk voor zulk een lage afdeeling; er is op beide nummers in het bijzonder op het vrije nummer merkbaar hard gestudeerd; bezetting is nog erg ma gertjes, o.a. slechts 3 klarinetten. Scène uit de film „De Helleveeg". (W. B. Theater, Beverwijk.) In de tweede afd. Fanfare hooren we Kunst genot uit Haarlem, dir. H. Schulpzand, welk corps met een minder juist stemmen te kam pen heeft; ook is het verpl. nr. niet van slor digheden vrij. Arion uit Wijk aan Zee is blijkbaar niet opgekomen. De kleurig uitgedoschte kapel van Albert Heijn uit Zaandam onder P. A. van Mever komt uit in de tweede afdeeling Harmonie met Popy's Fête Provencale en maakt er een goeden indruk mede; juist van stemming, bestudeerd van klank en daarbij muzikaal van opvatting. Uit Hilversum is present Crescendo onder E. Mooy om te kampen in de eerste afdeeling Fanfare. Het verplichte nummer, ouverture Laetare, van den modernen Belgischen com ponist Marcel Poot, wordt verdienstelijk ge opend; er zitten behoorlijke blazers, die den directeur in het - aansluitende allegro echter leelijk in den steek laten, wanneer het op ge lijk blazen aankomt. Het voor deze afdeeling opgelegde werk is knap lastig en kan het corps technisch niet aan. Het vrije Maritana is wel wat beter, maar kan ons toch niet enthousiast stemmen. Vooruit uit Oude Tonge is hun concurrent. Dir. van Balen weet zijn mannetjes be schaafd te laten blazen, zoodat de klank be ter is dan van zijn mededinger; van het ver plichte werk, dat qua melodieusheid en tech niek geenszins „denderend" genoemd kan worden, brengt Vooruit evenmin veel terecht. Het vrije nummer klink heel wat beter. Uitmuntendheid Fanfare. In deze afdeeling kampen twee Haarlem- sche vereenigingen, Arti et Religioni onder F. A. Dekker en de Politie Muziekvereni ging onder B. D. Peters. Het opgelegde werk is de ouverture van Meh'ul: Die beiden Blinden. Arti geeft er een behoorlijke uitvoering van; klank en voordracht zijn in orde, terwijl het ook technisch voldoet. Jammer van die leemte der saxen. Het samenspel is stevig; dit treft nog sterker in de met entrain inge zette Grande Marche Heroïque no. 3, rhyt- misch verzorgd. Het marcato-solo-slot deed ietwat kortademig aan van de bassen. Over het geheel wel een gelukkige beurt. De politiemannen blazen het opgelegde nummer beschaafd; stemming van de so praan-sax kan idealer zijn; technisch wor den er loffelijke dingen gedaan. Ouverture Firenza kan ons echter meer voldoen; het hooge kooper is goed gedisciplineerd en pro duceert een fraaien klank. De voordracht is muzikaal en het geheel maakt een verzorg den indruk. Het zangrijke middenthema wordt uitstekend voorgedragen en hun op treden krijgt een welverdiend applaus. Van de instrumenten mag de leelijk-klinkende triangel wel eens vernieuwd worden. Eere-afdeeling fanfare. H. V. G. O. uit Heerhugowaard, dir, P. A. van Mever heeft als verplicht werk Sam Vlessings' dramatische ouverture Oreste, dat altijd een dankbaar nummer voor de vereeni gingen blijft. Onderling kan de stemming beter zijn; de dirigent geeft er een muzikale voordracht van. Het vrije „Tarras Bouba" van Alexandre Georges is uitstekend van klank en veel be ter qua stemming. Apollo uit Nieuwe Tonge is met Oreste dik wijls mis qua rhytmische figuren (in het Adagio en Allegro)accenten in C worden verkeerd gelegd, in A worden kruis en her- stellingsteeken meerdere malen verwisseld; voordracht is veelal zonder fut. Dir. Ph. Jordaans leidt de Slikkerveersche Harmonie in deze afdeeling en doet dit met begrip voor dynamische schakeering, die te recht Oreste moeten vergezellen bij een uit voering. Het wordt doorzichtig gehouden en is verdienstelijk van klank. De veeleischende Grieg-suite Sigurd Jorsal- far is het vrije nummer; de deelen C en D van de Prélude zijn niet vrij van rhytmische ongelijkheden. In het Intermezzo schuilen nog vele ongerechtgheden, door ongelijk bla zen. Niette min een behoorlijke prestatie van dit vrij lastige werk, dat zich voor fanfare niet erg gelukkig leent. Eere-afdeeling Harmonie. Van het verplichte nummer „Les deux Fian- cées" van Parès geeft dir. J. Hagen met Eensgezindheid uit Zunderdorp een verzorg de uitvoering met gekleurde nuanceeringen; het samenspel is betrouwbaar; er kan meer voordracht in de zangrijke thema's schuilen. Technisch is het op het gehoor wel in or en behoudens enkele mistastingen wordt er verdienstelijk gemusiceerd. De Strauss-ouverture Die Fledermaus gaat in een voorzichtig tempo, waarbij de dirigent de wals te strak en geenszins Wienerisch laat uitvoeren. Scène uit dc film „Sterker dan de Wet". (Kennemer Theater, Beverwijk). Superieure afdeeling Harmonie. In deze afdeeling is von Weber's Preciosa- ouverture voorgeschreven. Princes Juliana uit Huizen onder Joh. Karsemeijr slaat er een uitstekend figuur mee; welk een mooie klari netten en hobo telt dit corps onder zijn le den; fraai van klank is deze zoo volledig be zette kapel. Het ballet-Giaconda wordt effectvol ge speeld met goede decresc. en cresc. „Die Stun- den der Nacht" klinkt zeer fraai en in de pp. zelfs teer. Heel muzikaal en een zeer geluk kig optreden. Excelsior uit Amsterdam onder J. W. v. d. Laan vertolkt Preciosa eveneens op een wijze het praedicaat superieur waardig en o.i. beter van opvatting dan haar mededing ster; er zit eveneens voortreffelijk materiaal. Het zware vrije werk, de Berlioz-ouverture Les francsjuges, met zijn rijke dynamiek en klankrijke schakeeringen was met recht: lest best. In de solopassages was het hout een enkele maal niet rein van stemming, maar met voorbijgaan van dit, muntten de execu tanten uit -door degelijk samenspel, verzorg de fraseering, opvatting en voordracht. Uitslag van den concertwedstrijd. B. M. O. L., 's Graveland le prijs met 336 punten; Kunstgenot, Haarlem 3e prijs met 285 put.; Albert Heijn, Zaandam le prijs met 414 pnt. en lof der jury; Crescendo, Hilversum 3e prijs met 287 pnt.; Vooruit, Oude Tonge 2e prijs met 299 pnt.; Arti et Religioni, Haar lem le prijs met 393 pnt.; Politiecorps, Haar lem le prijs met 382 pnt.; H. U. G. O., Heer- hugowaard le prijs met 406 pnt.; Apollo, Nieuwe Tonge 2e prijs met 301 pnt.-; Harmo nie, Slikkerveer le prijs met 369 pnt.; Eensge zindheid, Zunderdorp le prijs met 351 pnt.; Prinses Juliana, Huizen le prijs met 420 pnt. met bijzonderen lof van de jury; Excelsior, Amsterdam le prijs met 420 pnt. met bijzon deren lof van de jury. De minima waren resp. 252 punten voor een derden, 294 punten voor een tweeden en 336 punten voor een eersten prijs; het maximum dat behaald kon worden was 420 punten. Uitslag van den marschwedstrijd. Bij den uitslag van den marschwedstrijd liet de jury mededeelen, dat zij over het marschen bijzonder voldaan was. B. M. O. L., 's Graveland le prijs met 104 punten; Kunstgenot, Haarlem le prijs met 92 pnt.; Albert Heijn, Zaandam le prijs met 111 pnt.; Crescendo, Hilversum le prijs met 105 pnt.; Arti et Religioni, Haarlem le prijs met 98 pnt.; Harmonie, Slikkerveer le prijs met 113 pnt.; Eensgezindheid, Zunderdorp le prijs met 116 pnt.; Excelsior, Amsterdam le prijs met 114 pnt De AVONDCONCERTEN. Eerewedstrijd. Na ruim een uurtje gepauzeerd te hebben' wordt te negen uur een aanvang gemaakt met den e ere wedstrijd, waar zeven eerste prijs winnaars in mededingen. „Slikkerveer" is het eerst aan 't bod met een deel uit de Suite Romantique van Popy, dat précair inzet, maar snel herstelt. Er blijven echter onzuiverheden; ook qua keuze maakt het nummer geen sterken indruk. „Arti et Religioni" speelt een deel van het Coppélia-ballet van Delibes; de attaque i$ niet overweldigend; de mazurka stijfjes zon der spirit; door het hooge koper wordt nog wel eens een slippertje gemaakt. Het politiecorps had eenige deelen uit de Saltimbanques-fantaisie van Ganne te ver tolken en doet dit vlot, maar met voorbij, marcheeren van riten, en fermati; er wordt vlot gelezen, maar geen voordracht. „H. U. G. O." voert eveneens enkele deelen van Popy's Romantische Suite uit, met char me in tempo en gelukkig van stemming en expressie; vlot solo-werk. „Eensgezindheid" geeft Allier's ouverture Lugdunum vrij beheerscht en weloverwogen voorgedragen weer, al zijn er nog zwakke plekken in aan te wijzen, vermoeid klinkt het af en toe. Van „Prinses Juliana" hooren we de Czar das uit „De Geest der Wojwoden" van Gross- mann, muzikaal van opvatting en voortreffe lijk van techniek. De dirigent houdt het fijn- tjes-doorzichtig; meesleepend zijn de cres- cendi; prachtig klinken zoowel de hooge als lage registers. Ons compliment. Typisch, dat er zoo „gebeten, kort" gespeeld wordt. „Excelsior", die ons 's middags zoo geheel heeft met haar voortreffelijk musiceeren, gaf zich 's avonds eveneens geheel in de Kauka- sische Schetsen van Ljadow, moeilijk van voordracht en van samenspel. Het corps dat aller aandacht heeft, musi ceert voortreffelijk. Uitslag eerewedstrijd. Arti et Religioni 126 pnt.; Politiecorps 105 pnt.; H. U. G. O. 168 pnt.; Slikkerveer 126 pnt.; Eensgezindheid 126 pnt.; Prinses Ju liana 210 pnt.; Excelsior 189 pnt. B. M. O. L. en Albert Heijn namen niet aan den eere-wedstrijd deel. Over het geheel genomen is er dezen dag knap gemusiceerd en zijn de eerste prijzen zeker niet weggegeven in de hoogere afdee- lingen. Voor den tweeden Pinksterdag, wan neer nog enkele mededingers in de eere af- deelingen te verwachten zijn en in het ge heel nog 12 corpsen moeten uitkomen voor spellen we eveneens een interessanten wed strijd, die zeker de concoursliefhebbers wel tot zich trekken zal. Ook dezen dag en vooral 's avonds was de belangstelling groot. W. HERVORMDE VROUWENKRANS. De Hervormde Vrouwen krans zal op 22 Juni haar jaarlijksch uitstapje houden. Dit maal gaat de reis naar Driebergen en Zeist, waar een bezoek aan de Gero-fabrieken ge bracht zal worden. HET PROGRAMMA VAN DE RADIO CENTRALE. Donderdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen of ander Duitsch sta tion. Lijn IV: 8.00 Brussel, 8.20 Diversen, 9.35 Droitwich of Londen. Lijn V: 8.00 Luxemburg, 11.20 Brussel. 1.20 Luxemburg, 4.15 Brussel, 10.20 Stuttgart. RAADSBESLUIT GOEDGEKEURD. Gedeputeerde Staten hebben het besluit van B. en W. tot overneming van strooken grond aan de Zeestraat voor wegverbetering goedgekeurd. POSTDUIVENVEREENIGING „DE REIS DUIF". De postduivenvereniging „De Reisduif" heeft Zondag deelgenomen aan een wed vlucht van uit Quievrain met 279 duiven, waarvan de snelste 821 meter per minuut vloog De uitslag is als volgt: P. Dekker 1 41 42, H. H. Hoefakker 2 8 14, H. D. Claus 3 5 32 37, J. Luntz 4 13 26, P. Outenaar 6 19, A. Weeda, 7 44, J. Kramers 9, G. van der Winden 10, M. van 't Hof 11 12 16 22 24 25, A. Kat 15 46 48, P. Luit 17 20, W. Zoutman 18, P. van der Hout 21, D. Philippi 23 34 50, J. Exalto 27, J. Dingerdis 28, P. van Dessel 29 30, P. van Hoolwerf 30, J. de Vries 31, A. Assema 35, J. Schipper 36, 39. W. van Roon 38, A. de Prijker 40, C. van der Wal 43 47, M. Koorn 45, P. Lotteman 49. HET PROGRAMMA VAN DE RADIO - CENTRALE. Zaterdag: Lijn 1: 8.00 Hilversum I. Lijn 2: 8.00 Hilversum n. Lijn 3: 8.00 Keulen of ander Duitsch sta tion. Lijn 4: 8.00 Brussel, 8.20 Diversen. 9.35 Droitwich of Londen. Lijn V: 8.00 Luxemburg, 11.20 Brussel, 1.20 Luxemburg, 4.15 Brussel, 7.20 Parijs Radio. CASTRICUM DRUKTE IN DE BADPLAATS. De Hemelvaartsdag heeft een begin van de seizoendrukte gebracht. Reeds vroeg in den morgen kwamen van Amsterdam en de Zaan streek de dagjesmenschen opzetten. Zij be gaven zich direct naar het strand, de duinen en de bosschen. De winkels, die in het seizoen des Zondags open mogen zijn profiteerden al in niet onbelangrijke mate van deze eerste seizoendrukte. In het kamp hebben reeds velen hun tij delijk bivak opgeslagen. Ook daar begint het seizoen zich aan te kondigen. De treinen brachten vrij veel reizigers aan, die den vrijen dag besteedden met het zoe ken naar een geschikt pension of een ge meubileerde woning voor den komenden bad tijd. Naar wij vernemen zijn reeds vele verhu ringen tot stand gekomen, zoodat het nieuwe seizoen zich voor Castricum en Bakkum gun stig laat aanzien. AANGEKOMEN. 24 Mei: Holland sl.bt. Terschelling Polyphemus m.s. Batavia Henca m.s. King's Lynn 25 Mei: Tilda s.s. Les Falaises Unkas hi-s. Hamburg Ransdorp m.s. Londen Akershus s.s. Delfzijl Norden m.s. Port Arthur Coulbeg s.s. Rangoon Buizerd m.s. Klaipeda Grietje m.s. Hernösand Venezuela s.s. West Indië Hontestroom s.s. Londen Hydra m.s. Londen Mi tra s.s. Havre Mei: Themis s.s. Bremen Prés. Franequi m.s. Constantzg, Juno s.s. Zwarte Zee Thriantha m.s. Danzig Holland sl.bt. terug uit zee Schokland s.s. Newcastle Boschfontein m.s. Hamburg VERTROKKEN. V Mei: Anton H. s.s. Methil Elisabeth s.s. Blyt-h llandria s.s. Rotterdam Vliestroom s.s. Leith Megara m.s. Curacao IJstroom m.s. Huil Merel s.s. Londen 25 Mei: Kelbergen s.s. Zuid Afrika Holland sl.bt. Terschelling Sturdee Rose s.s. Antwerpen Lennart s.s. Brake Britanica s.s. Londen Hamm s.s. Hamburg Britannic s.s. Dunston Wallonis s.s. Bremen Bin tang m.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Ajax s.s. Kopenhagen Trito s.s. Rotterdam Tiberius s.s. Hamburg Achilles s.s. Rotterdam Melissa m.s. Faumouth Letchworth s.s. Newcastle Union m.s. Wasa Arabistan s.s, Londen Unkas m.s. Hamburg 26 Mei: Luigi Razza s.s. Rotterdam Westland m.s. Hamburg Rijstaanvoer. Woensdagmiddag passeerde het Britsche s.s. „Coulbeg" met een volle lading rijst van Bassein naar Zaandam, waar inmiddels se dert kort verscheidene rijstbooten zijn gear riveerd. Dc lange reis aanvaard. De bij de firma Boele te Bolnes voor de Ned. Ind. Steenkolen Handel Mij. gebouwde motorsleepbooten Rolf en Gina. zijn naar haar nieuwe bestemming' in zee gegaan. Eerstgenoemde boot zal door de tweede wor den gesleept; men rekent ruim twee maan den over de reis te zullen doen. Om schoon te maken. De Nederlandse he zeesleepboot „Holland" van de firma Doeksén passeerde eergisteren van Terschelling naar Amsterdam om aldaar een schoonmaakbeurt, te ondergaan in één der droogdokken. Nadat het schip weer naar zee vertrokken was moest het kort daarna naar Amsterdam terugkeeren om de machines aan de machi nefabriek te laten hazien, daar deze niet vol doende functionneerden. Voor de le reis vertrokken. Het indertijd door de Kon. Holl. Lloyd te Amsterdam aangekochte motorschip „West- land" vertrok Donderdagmorgen van hier in ballast naar Hamburg, om aldaar bij te la den voor Zuid-Amerika. Dit is de le reis van het schip in diens; van de „Hollandsche Lloyd". Naar men weet heeft 't schip onge veer een jaar in time-charter gevaren van Oslo op Noord-Amerikaansche havens, zoo dat het schip eerst onlangs door de Lloyd te Oslo overgenomen kon worden. Groote diepgangen. Het Dinsdag j.l. van Batavia aangekomen Nederlandsche m.s. „Polyphemus" passeerde het Noordzeekanaal met een diepgang van 8.3 Meter, terwijl het voor de proeftocht naai de Noordzee vertrokken m.s. „Carelia" van dezelfde nationaliteit eveneens een diepgang van 8,3 Meter had. Aanvoer ijzererts. Het Finsche s.s. „Tilda" arriveerde Woens dagmorgen met een lading ijzererts van Les Falaises aan het hoogovenbedrijf. HAARLEM, 25 Mei. Ondertrouwd 25 Mei: C. Melkert en G. M. Fioole; J. N. P. v. Midden en A. E. M. A. Claeren; A. J. G. Meij en L. K. Speelman; C. W. Blankensteijn en F. de Vries; J. B. Visser en J. M. v. Attekum; P. Hulsebosch en H. P. M. Schackman; P. Verbeem en M. E. Spronk; J. P. de Jong en M. P. Vuijst; A. v. d. Pol en G. M. Dijkstra; F T. v Woensel en J. Stienstra A. v. Kilsdonk en H. E. de Jonge; P. H. Was- sink en G. M. Bonke; P. B. de Looze en E. Brasser; C. P. Venema en C. Schiffer; G. Klootwijk en T. Buijs; C. J. Stapper en C. v. d. Beek; J. D. F. Donders en J. M. C. Boutellier; G. Schuitemaker en J. Groot; A. Verhage en M. J. Blok; D. Bus en E. A. Westra; G. Vrie- ling en K. Böhner; Getrouwd 25 Mei: H. T. Ruijgvoorn en P. T. v. d. Meij; M. H. A. Gouwenberg en H. Stol- mann; C. Pointl en J. H. Marcus; L. Scheidier en H. J. Duits; H. J. de Jong en J. Meijer; J. F. de Vos en M. Smit; J. H. Scheffer en C. van Tongeren; A. H. Kelfkens en K. Kort; J. W. Dienske en H. C. M. v. Eek; J. M. Stevens en C. J. M. Schabbing; J. de Groot en A. M. Stam; J. A. A. Koekenbier en C. v. d. Kerkhof; H. H. Bentlage en A. M. G. C. van Buuren; J. Grobben en J. Hendriks. Bevallen 22 Mei: P. KleefmanSminia, z.; 23 Mei: K. M. BöhrnVreenegoor, z.; M. D. Zardus—Giacin, z.; 24 Mei: P. J. C. de Jong— Heidweiller, z.; W. J. RijbroekHoogeweg ,z.; J. E. VoogelReket, d.; 25 Mei: M. C. de Roij Verbeek, z.; R. Hopmande Jong, z.; J. C, Westerhoven—Schouten, d. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend GA* Afdeeling Eieren. 110.000 eendeieren f 2.90—. 100.000 kippen eieren 65-66 K.G. f 3.30—3.40; 63—64 K.G. f 3.20—3.25; 60-62 K.G. f 3.05—3.20; 58-59 K.G. f 3.05—3.15; 56—57 K.G. f 2.95—3.10, 53-5§ K.G.' f 2.85—3.0Q.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6