Overdracht van het Electriciteitsbedrijf aan het P. E. N. Een wonderkind. Raad Beverwijk. Met ingang van 1 Januari 1940. Op nader vast te stellen voorwaarden. Behandeling van het rioleeringsplan aangehouden. Maandagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemeester H. J. J- Scholtens. De raad was voltallig Na de vaststelling der notulen ging de raad onmiddellijk in besloten zitting, Tot ruim 10 uur bleef de raad in comité- generaal. Overdracht electriciteits bedrijf. Na heropening der openbare vergadering stelde de voorzitter onmiddellijk het concept besluit aan de orde om: met ingang van 1 Januari 1940 het Gemeentelijk Electriciteits bedrijf over te dragen aan de provincie Noord-Holland. Over het voorstel werden in het openbaar geen besprekingen meer gevoerd, Het voorstel werd met 9 tegen 8 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Vink (R.K.), Tervoort (R.K.), Passchier (A.R.), Visser (S.D.), Van Doorn (R.K.), Rollenberg (Com munist), Rijkens (Neutraal) en Schelvis (R.K.) Besloten werd: 1. Te aanvaarden de verlenging op den be- staanden voet van het tot 1 Januari 1939 loopende stroomleveringscontract met de provincie Noord-Holland voor de distributie van electrischen stroom in het gebied der voormalige gemeente Beverwijk. 2. Het Gemeentelijk electriciteitsbedrijf te Beverwijk per 1 Januari 1949 over te dragen aan de Provincie Noord-Holland, zulks op voorwaarden als de provincie en de gemeen te nader zullen overeenkomen, met dien ver stande echter, dat, mocht tusschen partijen omtrent die voorwaarden vóór 1 November 1938 geen overeenstemming zijn bereikt, de overdracht zal geschieden op den grondslag van de door den Minister van Waterstaat blijkens diens circulaire d.d. 16 Februari 1938 voorgestelde arbitrage. 3. Met de Provincie Noord-Holland over een te komen als volgt: A. de gemeente Beverwijk doet afstand van het door haar gepretendeerde recht van naasting der provinciale eigendommen ten behoeve van de electriciteitsvoorziening in het gebied der voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin en aanvaardt voorts het stand punt van het Provinciaal Electriciteitsbe drijf van Noord-Holland inzake de tusschen de gemeente en dit bedrijf gerezen geschil len met betrekking tot de levering van elec- trische energie aan de te Beverwijk gevestig de grootindustrie en de huur van de aldaar aanwezige transformatorhuisj es b. de Provincie keert aan de gemeente Be verwijk boven de vergoedingen die deze ge meente van de Provincie zal verkrijgen, na dat met de Provincie overeenstemming zal zijn bereikt omtrent de voorwaarden van overneming van het gemeentelijk electrici teitsbedrijf of, bij gebreke van overeenstem ming dienaangaande op 1 November 1938, boven de vergoedingen, welke de gemeente te dezer zake zullen worden toegekend inge volge de door den minister van Waterstaat voorgestelde arbitrale uitspraak, uit een be drag van f 60.000 op voorwaarde: 1. dat de betaling van dit bedrag zal ge schieden voor 1 Januari 1941; 2. dat, ingeval tusschen partijen voor 1 November 1938 geen overeenstemming om trent de voorwaarden van overneming van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf zal zijn bereikt, de in den brief van den minister van Waterstaat bedoelde commissie van arbiters bij de berekening van het bedrag der aan de gemeente Beverwijk uit te keeren afloopende jaarlijksche bijdrage genoemd bedrag van f 60.000 geheel buiten beschouwing laat; 3. dat de termijn, gedurende welken de sub. 2 bedoelde afloopende bijdrage zal wor den betaald, zal aanvangen op 1 Januari 1941 4. B. en W. op te dragen het noodige te verrichten tot uitvoering van dit raadsbe sluit: De behandeling van het voorstel tot uitbreiding cn verbetering der rioleering en den bouw van een zui veringsinstallatie voor rioolwater werd tot de volgende vergadering uitgesteld. Naar aanleiding van het in de raadsver gadering van 31 Januari jl. aangehouden adres van H. Beenders inzake toeslag op zijn pensioen deelden B. en W. mede, dat zij, na gehouden overleg met de commissie van bij stand in het beheer der financiën, de verla ging van den toeslag, aanvankelijk bepaald op f 190.15 hebben teruggebracht tot f 90.15. Voor 1938 is dus de toeslag gesteld op f 300. In verband hiermede stelden B. en W. voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Visser was het met de ziens wijze van het college niét eens. Deze man mocht volgens spr. niet het slachtoffer wor den van het betrekken van gas van Hoog ovens. Hij noemde het voorts ongepermit teerd, dat B. en W. een onderzoek naar het gezinsinkomen van adressant instelden. Spr. stelde voor den toeslag op f 390.15 te hand haven. De voorzitter herinnerde er aan dat de raad de afdoening van deze zaak aan B. en W. in overleg met de commissie voor de Financiën heeft overgelaten. Het is dus niet mogelijk een voorstel te doen. De heer S t e y n was het evenmin eens met de voorgestelde verlaging. De heer R ij k e n s zei, dat de commissie voor de Financiën tenslotte tot dit voorstel gekomen is, om den betrokkene voor nog verdere verlagingen, eventueel van hooger- hand geëischt, te vrijwaren. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men, Een adres van den Ned. Chr. Bond van Personeel in Publieken Dienst inzake toeslag op het pensioen van een gewezen werkman, werd voor kennisgeving aangenomen. Rondvraag". Bij de rondvraag informeerde de heer Rij kens of de gemeente plannen had iets te doen aan de herdenking van het regeermgs- jubileum van de Koningin. De voorzitter deelde mede, dat het college contact heeft met vereenigingen die feestelijkheden zullen organiseeren. Omtrent de viering door de schoolkinderen zal het college zich nog beraden. De heer Rollenberg vroeg naar maat regelen inzake de woonwagens, die uit het kamp waren verwijderd. De voorzitter antwoordde dat dit een maatregel van orde was. Spr. gaf den heer Rollenberg in overweging daaromtrent schriftelijk inlichtingen in te winnen. Nadat de heer Passchier de aandacht had gevestigd op gevaar opleverende riool- putten in den Heemskerkerweg sloot de voor zitter de vergadering. VEILING „ONS BELANG". Sla per 100 krop 11.80. Rabarber per bos 7—9 ct. Bloemkool I per stuk 1218 ct. Bloemkool II per stuk 810 ct. Aardbeien per doosje 2022 ct. Noteering van Beverwijk 30 Mei 1938. Spinazie per kist f 0,12f 0,70 Postelein per kist f 0,35f 0,45 Andijvie per kist f 1 Radijs per 100 bos f 2,50f 3,50 Wortelen per bos f 0,13f 0,16 Komkommers per 100 f6f9 Asperges wit f 0,35f 0,40 Asperges blauw f 0,25f 0,30 Asperges dun f 0,10f0,15 Aardappelen, klei, p. K.G. f 0,06f 0,09 Peulen per K.G. f 0,64 Bloemkool per 100 f 8f 24 Uien per K.G. f 0,15 Sla per krop f 0,01f 0,04 Rabarber per 100 bos f 9f 12 Pieterselie per kist f 0,12 Selderie per bos f 0,03f0,03V2 Appelen per K.G. f 0,28f 0,36 Aardbeien per doosje f 0,18f 0,26 KINDERVOORSTELLING IN LUXOR. Woensdagmiddag wordt in een speciale kinder- en familievoorstelling .in het Luxor Theater vertoond Shirley Temple's nieuwste film „Heidi". UITSTAPJE CHRISTELIJKE MEISJES- VEREENIGING. De Christelijke Meisjesvereeniging „Ora et La'bora" maakt op 23 Juni, onder leiding van mevr. VrendenbergMaters, haar jaarlijksch uitstapje. De reis gaat ditmaal naar Montferland. POLO IN „ADRIOHEM". Hedenavond te 8 uur wordt in het zwem bad „Adrichem" den polowedstrijd K. Z. 1— V. Z. V. 3 gespeeld. Het tweede team van de K. Z. gaat naar Hillegom voor het spelen van een wedstrijd tegen H. Z. V. NED. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN Voor de plaatselijke afdeeling van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen heeft mevr. Marguerite Couperus Maandagmiddag in de nieuwe zaal van het Kennemer Theater volks liederen en balladen uit verscheidene landen voorgedragen. De vermaarde kunstenaresse oogstte ook nu weer met haar voortreffelijk voorgedra gen liederen groot succes. Oude Bretonsche en Normandische liede ren, Britsche-, Duitsche-, oude Fransche- en hedendaagsche liederen werden door mevr. Couperus gezongen in de fraaie costumes van de landen. Het was alles prachtig van voordracht en ook innig muzikaal. Mej. Corry Koppen zorgde aan den vleugel voor een passende omlijsting van de „schil- dertijtjes", die mevr. Couperus door haar suggestieve kunst den toeschouwers voor oogen wist te tooveren.. In de -verkleed-pauzes speelde de pianiste cenige soli. Het was een genotvolle middag, die door de presidente van de afdeeling, mevr. A. Moens—v. d. Veen, met een woord van dank aan de kunstenares en haar begeleidster werd gesloten. 'doch de verdediging van het districfe-ëlftaï houdt stand. Ondanks dat het tweede elftal van Vitesse Tijwei doorloopend in de meerderheid was kon zij dit niet in doelpunten uitdrukken. De Rest, van E. S. V. won met 10. Wat de belangstelling betreft kan deze mis sie-sportdag zeker wel geslaagd heeten. CODREANU VOOR ZIJN RECHTERS. Tegen den leider van de ontbonden Roemcensche „IJzeren Garde", Codreanu, is een proces gevoerd, waarbij hij tot 10 jaar dwangarbeid werd veroordeeld. Codreanu tijdens zijn verdedigingsrede. (Vit Avierika loordt bericht, dat daar een baby van S maanden is, die al kan fluiten.) Een nieuwe roem voor 't Yankee ras, Waarvoor ik mijn respect moet uiten, Acht maanden oud is baby pas En nu kan 't lieve kind al fluiten. Het spitst zijn mondje tot een tuit, Het haalt diep adem in zijn longen, Tuurt naar de zoldering en fluit, Wat zegt u van zoo'n knappen jongen. Eerst heeft zijn moeder het gehoord, Die gaf er hoog van op aan vader. Zoo plantte zich het nieuwtje voort En kwam de wereldfaam gauw nader. Nauw spitste baby weer zijn mond. Of 't kwam een journalist ter oore, Toen vloog het nieuws de wereld rond, Dat een nieuw wonder was geboren. Misschien betrof het maar één noot, Over dat punt staat niets te lezen, Dat doet er ook niet toe, het floot, En dat moet ons voldoende wezen. De vraag is nuwie doet het na, De zuigelingenfluit victorie Begon in 't groot Amerika, Welk land betwist het deze glorie? 'k Bedoel, waar is de zuigeling. Van op z'n hoogst een maand of zeven, Die, ook al is het maar gering, Amerika een les kan geven? Het lijkt een onbelangrijk punt, Maar toch moet u het niet negeeren, 't Is prettig als je fluiten kunt En nooit te vroeg om het te.leeren. Want babies biedt het aardsch bestaan, Naast andren vorm om zich te uiten. Nog duizenderlei wenschen aan. Waarnaar ze straks wel moeten fluiten. P. GASUS. EXCURSIE VAN DE VOLIèREVEREENIGING. De secretaris van de Volièrevereeniging „Vogelsanck" schrijft ons- Zondag 29 Mei, hield de Volièrevereeniging „Vogelsanck", alhier, een excursie naar de bosschen van Roos-wijk. Des morgens om 6 uur ging men van het voormalig Raadhuis van Wijk aan Duin, langs den Koningsweg naar Rooswijk. De regen die eerste beloofde weg te blijven kwam al vrij spoedig, maar was toch niet in staat de stemming te beder ven. Veel hebben we dien morgen van de natuur, die nu wel op zijn mooist is, gezien. Hoeveel soorten vogels er in de bosschen leven, daar van hebben de meeste menschen geen idee. Als men erop uit gaat en de oogen den kost geeft is er geweldig veel te zien. Zwarte lijsters, grauwe lijsters, roodborstjes, ver schillende meezensoorten, spechten, Vlaam- sche gaaien, boomkruipers, boomklevers, zwaluwen, houtduiven, sijsjes, winterkonink jes en vooral niet te vergeten de nachtegaal met zijn schitterenden zang, die zij lang hebben beluisterd en waarvan wij niet ge noeg konden krijgen als. vogelliefhebbers. En als men dan ziet met welke zorg de nesten worden gebouwd en de eieren jongen verzorgd en op welke onmogelijke plaatsen zich soms nesten bevinden, dan kan men niet anders dan groote bewondering, hebben voor Moeder natuur. Als men ziet hoe een koolmees zijn nestje maakt en ver zorgd in een ijzeren paal, van het weiland hek en ziet hoe trouw dat diertje op het nest zit, dan moet het koudste hart wel ontroeren. Op een dergelijke tocht blijkt echter ook helaas de vernielzucht en hardvochtigheid der jeugd. Hoeveel nesten die pas gemaakt waren of pas van eieren en jongen waren voorzien, werden niet baldadig en ruw ver nield? Dit aantal is werkelijk ontstellend groot. Een veroep op de ouders en vooral de jeugdopvoeders, zou werkelijk heel noodig' zijn. Leert ze liefde voor de natuur te heb ben, inplaats van te vernielen. Dit kan niet genoeg worden gevraagd! Daarom is het doel der Volièrevereeniging zoo mooi, n.l. het aanwkeeken van liefde voor de natuur. Wie zou er meer van vogels houden, dan zij die ze eiken dag gade slaan? Vogelliefhebbers sluit u bij ons aan. De aanrijding te Aalsmeer. Aangereden motorrijder overleden. De motorrijder J. de R. uit Beverwijk, die Zaterdag te Aalsmeer op de kruising van de Dorpstraat en -den provincialen weg Haarlem Utrecht, tegen een uit Eindhoven afkomsti ge auto is gebotst en met een zware hersen schudding naar het Diaconessenhuis te Haarlem werd vervoerd, is daar gisternacht overleden. PAARDENSPORT De uitslag van de gisteren te Opmeer gehou den harddraverij op de korte baan was: 1 Zoo Doorlooper, 2. Xuthus. 3. Zonnestraal. 4. Fanfare. HET PROGRAMMA VAN DE RADIO CENTRALE Woensdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen of ailder Duitsch sta tion. Lijn IV: 8.00 Brussel: 8.20 Diversen; 9.35 Droitwich of Londen. Lijn V: 8.00 Luxemburg; 11.20 Brussel; 1.20 Luxemburg; 4.15 Brussel; 7.20 Stuttgart. 4.15 Brussel; 7.20 Stuttgart, VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteering van 30 Mei 1938. Spinazie afw. per kist 1218 Spinazie per kist 2868 Postelein 3042 Sla-per 100 stuks 0.603.20 Wortelen per bos 12lTVfe Rabarber per bos 510 Raapstelen per bos 1.201.60 Radijs per bos l/o2.80 Peterselie per bos 12 Selderie 12. Tomaten per kg. 15—29 Aardappelen per kg. 57y2 Peulen per kg. 56—58 Asperges le wit per bos 2836 Idem 2e wit per bos 1216 Idem le bl. per bos 18—23 Komkommers per stuk 4'/2—5y2 Bloemkool le per stuk 1421 Idem 2e per stuk 69 Aardbeien per doosje .18-^25. R.K. FABRIEKSARBEIDERSBOND. Maandagavond hield de fabrieksarbeiders- bond „St. Willibrordus" een ledenvergadering in het K.S.A.-gebouw onder voorzitterschap van den heer H. Bleeker. Bij de opening heette de voorzitter allen wel kom, en sprak zijn teleurstelling uit over de geringe opkomst. Hierna werd het overleden lid P. Nijman in gebed herdacht. De voorzitter deelde mede dat de heer S. P. Kossen binnenkort 12y2 jaar penningmeester van de afdeeling is, dit feit zal op Zondag 14 Augustus feestelijk worden gevierd. Een feest comité is er reeds. Een schrijven is ingekomen van het hoofd bestuur om een propaganda-club op te richten. Op voorstel van den heer Van Veen werd be sloten om dit voorloopig nog maar achterwege te laten. De voorzitter feliciteerde nog het lid G. Half met het behalen van zijn diploma van den drie-jarigen cursus gehouden door het R.K. W.V. Bij de rondvraag werden nog eenige zaken besproken omtrent de steunregeling. SECRETARIS VAN DE V.V.V. GAAT HEEN. De heer J. Tromp secretaris van de V.V.V. heeft bedankt als secretaris. Voor de V.V.V. is het bedanken van dezen actieven secretaris een groot verlies. CASTRICUM TENNIS: BEVERWIJK IVr—BAKKUM I 0—8. Mej. Doorn verliest van mej. De Jong 7—9 2—6. Mevr. Redeker verliest van mevr. Martens 1—6 4—6. Dingier verliest van Horjus 3—6 6—8. Stouten,beek verliest van Res 16 1—6. Mej. Doorn en Stoutenbeek verliezen van mej. De Jong en Uhl 68, 46. Mej. Schipper en Atoma verliezen van mevr Martens en Horjus 26, 26. Mevr. Redeker en mej. Schipper verliezen van mevr. Martens en mej. De Jong 0—6, 2—6. Dingier en Abrna verliezen van Uhl en Hor jus 2—6, 3—6. R.K. VOETBALVEREENIGING „VITESSE". De uitslagen van den Missiesportdag zijn Vitesse 1Districtselftal 1—2 Vitesse 2Rest E S. V. 01 Onder groote belangstelling vond de ont moeting van Vitesse tegen het Districtselftal plaats. Na den aftrap ontwikkelt zich een ge- lijkopgaanden wedstrijd. Na 13 minuten nam het Districtselftal echter met een fraai doel punt van Koopmans de leiding. Tot aan de rust blijven de beide verdedigingen ondanks de vele aanvallen meester van het terrein (0—1) Na de rust is Vitese direct in den aanval, maar de bezoekers weten door Groot den voor sprong tot 02 te vergrooten. Tegen het einde scoort Kabel uit een goede pass van Zeeman (12). Wel stelt Vitesse alles in het werk om de partijen weer op gelijken voet te brengen. HEEMSKERK SANTPOORT CHR. KLEUTERONDERWIJS. Nadat een voorloopig comité de voorberei dende werkzaamheden had verricht, is men gekomen tot de definitieve oprichting van een „Vereeniging tot oprichting en in standhou ding van Christelijke kleuterscholen te Santpoort". Het bestuur is als volgt samengesteld: K. v. d. Berg, voorzitter; J. A, Winter, secretaris; Mevr. Winters-van Vliet, penningm., J. A. Ver- kruyssen, Mevr. De RidderKuypers, Mevr. Vorstelman—Grapendaal en J. Tönig. WIELRIJDEN. VAN DER VIJVER EN OOMS KLOITEN LOATT1. Zondag werd in het sportpark te Ginneken een omnium verreden tusschen de Nederlan ders Van der Vijver. Ooms en Peperkamp en tusschen den Duitschen kampioen Schorn, den Belgischen kampioen Hendrickx en den Italiaanschen kampioen Loatti. Van der Vijver wist door alle sprints te winnen, beslag te leggen op de eerste plaats. De Haarlemmer Ooms wist zoowel Loatti als Schorn te kloppen, maar werd door Hen drickx verrast. De Brabander Peperkamp klop te in de sprint alle drie de buitenlanders. I11 een match a six werd Van der Vijver eerste, gevolgd door Ooms. De tijdraee over 500 M. was eveneens voor Van der Vijver. De uitslagen zijn als volgt: Sprint voor amateurs: le serie 1. Hendrickx tijd laatste 200 M. 13 3/5 sec.; 2. Ooms; 2e serie 1. Peperkamp 13 1/5 sec.; 2. Loatti; 3e serie 1. Van der Vijver 12 3/5 sec.; 2. Schorn; 4e serie 1. Van der Vijver 13 sec; 2. Hen drickx; 5e serie 1. Peperkamp 13 sec.; 2. Schorn; 6e serie 1. Ooms 13 1/5 sec.; 2. Loatti; 7e serie 1. Ooms 13 4/5 sec.; 2. Schorn; 8e serie 1. Peperkamp 13 3/5 sec.; 2. Hendrickx; 9e serie 1. Van der Vijver 12 4/5 sec. 2. Loatti. Match a six: 1. Van der'Vijver 13 2/5 sec.; 2. Ooms; 3. Hendrickx; 4. Schorn; 5. Loatti; 6. Peperkamp. Tijdraee over 500 M. met vliegenden start: 1. Van der Vijver 33 4/5 sec.; 2. Loatti 34 1/5 sec.; 3. Ooms 34 3/5 sec.; 4, Schorn 34 4/5 sec.; 5. en 6. Peperkamp en Hendrickx 35 3/5 sec. Totaal uitslag omnium: 1. Van der Vijver 18 pnt.; 2. Ooms 14 pnt.; 3. Loatti 10 pnt.; 4. Hendrickx 9y2 pnt,; 5. Schorn 9 pnt.; 6. Pe perkamp 8y2 pnt. II. OOMS NAAR ENGELAND. Donderdag 9 Juni vertrekt de Haarlemmer H. Ooms naar Londen, waar hij Zaterdag 11 Juni tegen de sterkste Engelsche en andere buitenlaiiadsehe sprinters zal uitkomen. Begin Juli steekt hij wederom over om in Manchester den Vitonica-cup zoowel als den Murratti-beker, welke beide op zijn naam staan, te verdedigen. Den Vitonica-cup wist hij reeds tweemaal te winnen, zoodat deze, indien hij wederom wint, zijn eigendom wordt. OLYMPISCHE SPELEN. ADVIES VAN HET ZWITSERSCH OLYMPISCH COMITé. Uit Zurich: Het Zwitsersch Telegraaf- agentsehap verneemt, dat het Zwitsersch Olympisch Comité, getrouw aan zijn houding ten opzichte van de Olympische Spelen, be sloten heeft aan de nationale sportbonden aan te bevelen zich in 1940 te onthouden van deelneming aan de Olympische Spelen te To kio, indien Japan ten tijde van de opening der spelen nog in oorlog is met China. /CUEEP/ TJMNCENl HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk, 28 N.-Orleans 11. Rott. Drechtdijk (th.) 28 te Portland (Ore). Dinteldijk, 11. Vanc. 27 te Cristobal. Leerdam, Rott. 11. N.-Orleans 29 te Antw, L-clftdijk, 29 v. Vancouver te Rott. Beemsterdijk (th.) 29 285 mijl W. v. Scilly. Lochgoil, Vanc. n. Rott. 28 te Balboa. Lochmonar (th.) 27 te Los Angeles. HOLLAND—AFRIKA LIJN Randfontein (thuisr.) pass. 30 Ouessant. heemskerk, 30 v. Rott. n. Antwerpen. Jagersfontein (thuisr.) 29 v. Marseille. Nijkerk (thuisr.) 30 v. Port Natal. Boschfontein (uitr.) p. 29 Ouessant. Bloemfontein 30 v. Rott. te Beira. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Serooskerk, 29 v. Hamburg te Rott. Zuiderkerk (thuisreis) 30 te Antwerpen. Grootekerk (thuisr.) 29 v. Penang. Meerkerk (uitr.) 29 v. Singapore. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisr.) 28 v. Kribi. Amstelkerk 29 v. Hamburg te Amsterdam, geres .(thuisr.), 29 y. Dakar via Havre. HALCYON LIJN. Stad Zaandag (th.) 29 45 mijl ZW v. Niton. Stad Vlaardingen, 30 v. Wabana te Rott. Stad Zwolle, 29 v. Bilbao te Vlaardingen. Stad Amsterdam, 29 v. Lulea te Vlaard. Stad Dordrecht 30 v. Lulea te Vlaard. Stad Arnhem, 28 v. Pepel n. Rott./Vlaard. Flensburg, 30 v. Naowik te Vlaard. Rozenburg, 28 v. Vlaard. te Bilbao. Ameland, Rott. n. Pepel p. 29 Ouessant. Maasburg, 31 te Hoek van Holland verw. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Marken, 29 van Brisbane Enggano, 30 v. Hamburg te Rott. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisr.) 29 v. Madras. KON NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Pluto, 30 v. Amst. te Kopenhagen. Strabo, 25 v. Curacao 11. Maracaibo. Astrea, 25 v. Curasao 11. Maracaibo. Poseidon, 28 v. Curacao n. Maracaibo. Midas, 23 v. Curacao 11. Venezuela. Atlas, 26 v. Curacao 11. Venezuela. Boskoop (th.) 27 v. Curacao. Venus, 30 v. Izmir te Stamboul Rhea, 30 v. Kymassi te Piraeus. Hermes, Malta n. Rott. p. 30 Gibraltar. Stella, 30 v. Rott. te Tunis. Achilles, Root. n. Gibraltar p 29 B. Head. Ariadne, Rott. n. Tanger p. 29 Dungeness. Ajax, 30 van Kopenhagen te Stettin. Barneveld,, 30 v. Hamburg fee Antwerpen, Breda, Chili n. Amst. 30 te Antwerpen. Colombia, Amst. n. W'. Indië p. 29 Ouessant. Cottica, 29 v. Amst. te Paramaribo. Crijnssen, 28 v. Amst. te Barbados. Euterpe, Bordeaux n. Amst. 29 van Pallice. Hebe, 28 v. Rott. te Hamburg. Luna, Macoris n. Londen p. 30 Lydd. Mars, 29 v. Triest te Lissabon. Merope, Aarhuus n. Amst. p. 29 Brunsbuttel Nereus, 29 v. Bilbao te Santander. Odysseus, Amst. n. Stettin p. 29 Holtenau. Orpheus, 28 v. Danzig n. Amst. Perseus, Stettin n. Amst. p. 29 Brunsbuttel. Tiberius, 29 v. Hamburg n. Amst. Titus, Olhao n. Genua p. 29 Gibraltar. V. Rensselaer, n. W.-Indië p. 28 Ouessant. Venezuela, 29 v. Amst. te Hamburg. Vesta, 29 v. Beyrouth n. Izmir. Vulcanus, 28 v. Piraeus n. Thessaloniki. Alkmaar, 29 v. Corral te Callao. Bodegraven, Amst. n. Chili 26 v. Callao. Baarn, 28 v. Corral te Valparaiso. Telder, Amst. 11. Chili 28 te Cristobal. Simon Bolivar, 28 v. Barbados te Cristobal. KON HOLLANDSCHE LLOYD. •Vaterland (uitr.) 26 v. Santos. Talland, 29 v. Ayres te Amst. MEIJER EN CO.'S SCHEEPV. MIJ. ilenshiel, 29 v. Dairen te Rott, Patroclus, Japan n. Rott. 29 v. Kobe. Glaucus, Batavia n. Amst. 28 v. Singapore Memnon, Japan n. Rott. 27 fee Kobe. Eurybates, 28 van Liverpool n. Macassar. Sarpedon, Japan 11. Rott. 30 te Suez. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (uitr.) pass. 29 Dungeness. Alhena, 30 v. B.-Ayres te Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD Slamat (toeristenreis) p. 29 Gibraltar. Garoet (uitr.) 29 te Antwerpen. Kot-a Agoeng, 29 v. Batavia te Rott. Kota Nopan (thuisr.) 30 v. Sabang. Soekaboemi (thuisr.) p. 30 Kaap del Armi. STOOMBOOT MIJ. NEDERLAND. Tabinta, 27 v. Amst. te Batavia. Bintang, 30 v. Hamburg te Amst. Poelau Bras (uitr.) p. 29 Ouessant. Poeulau Tello (th.) 28 v. Genua. WIJK LIJN Randwijk, Rott. 11. Salta Caballo p. 29 B. Hd. Haulerwijk, Huelva n. Rott.. p. 29 Finist. Beverwijk, Morphoubaai n. Rott. p. 29 Coruna. Naaldwijk, Bilbao n. Rott. p. 30 Ouessant. Katwijk, 29 v. Rott. n, Bilbao. Herstellingen uitgevoerd. Het Noorsche stoomschip Trajan, dat in het begin dezer maand in ballast naar Amster dam passeerde om te dokken en te reparee- ren, is met deze werkzaamheden gereed ge komen en weer in ballast naar Brussel ver trokken om aldaar te laden. Lichtschip Haaks binnengehaald. Het lichtschip Haaks is voor ongeveer vier weken binnengehaald en tijdelijk vervangen door een lichtboei, gemerkt H. S. De beide waaktonnen zijn blijven liggen. Terug van sleepreis. De sleepboot Lauwerzee, welke eenig bag- germateriaal naar Kaapstad gebracht heeft, is Zaterdag van deze sleepreis in Maassluis teruggekeerd. Aanvoer houtstof. Maandagmorgen arriveerde het Estlandsche s.s. „Ubari" van Ornskoldsvik met een lading houtstof voor de papierfabriek te Velsen. IJzerverscheping. Ten einde een partij ijzer te laden kwam het Finsche s.s. „Suomen Neito" in ballast van Rouaan bij het Hoogovenbedrijf aan. AANGEKOMEN. 29 Mei: Merel s.s. Londen 30 Mei: Rhein s.s. Hamburg Ubari s.s. Ornskoldsvik Ladoga s.s. Liverpool Margrete s.s. Le Havre Suomen Neito s.s. Rouaan Vliestroom s.s. Leith Bintang m.s. Hamburg VERTROKKEN. 29 Mei: Trajan s.s. Brussel

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5