HISTORIE HERLEEFT. Het Nichtje van buiten Te Belgrado is een internationale luchtvaart tentoonstelling geopend, waaraan 146 fabrieken uit 10 landen deelnemen. De autoriteiten tijdens den rondgang op de expositie Het prachtige, boschrijke landgoed „Amstelrust" te Amsterdam zal inge richt worden tot wandeloord met thee tuin, zwemgelegenheid en openlucht theater en waarschijnlijk met de Pinkster dagen voor het publiek worden open gesteld Het huwelijk van Prinses Eugénie van Griekenland met Prins De verbreeding van het Rokin tusschen Munt en Spui te Een paukenpaar'd, het geschenk der Leidsche burgerij aan t 6e regiment veldartillerie; Dominique Radziwill te Parijs. Het bruidspaar na de huwelijks- Amsterdam nadert haar voltooiing. De drie tramsporen zijn js Dinsdag officieel overgedragen, waarna een marsch door de stad werd aemaakt voltrekking gereed 3 Osusky, de Tsjechische gezant te Parijs had onmiddellijk na zijn terugkeer uit Praag in de Fransche hoofdstad een onderhoud met Bonnet. Osusky op het Quai d'Orsay In een historisch vehikel langs statige heeren huizen. Cees Laseur en Ank v. d. Moer tijdens de opnamen te Amsterdam voor de nationale film „40 jaren* De minister van Waterstaat, mr, dr. ir. J. A. M. van Buuren, bracht Dinsdag een bezoek aan Monnikendam. De minister tijdens een onderhoud op een werven FEUILLETON door LADY TROUBRIDGE. 35) „Van Nick?" Linet was zoo onder den in druk dat hij plotseling in Carrie's flat was, dat zijn woorden ternauwernood tot haar doordrongen. „Ja,. Hij vertelde me, dat u hier was. Hij wil u direct spreken". „Nu? Met een?" Torquil knikte. „Dr. Letzbourg is vandaag uit Weenen ge komen en het onderzoek zal mogenochtend om negen uur plaats hebben", deelde hij Li- net mede. „Maar Nick heeft zich zoo opge wonden dat hij niet kan slapen en hij hoopt, dat hij als u komt om wat met hem te pra ten. want kalmer zal worden. Een wonderlijke eigenwijs is het", zei hij met een veront schuldigenden glimlach. „Maar hij moet op het oogenblik wat ontzien worden. Wilt u ko men, Miss Seton?" Linet begreep het nu. Zij was blij en trotsch dat Nick haar op dat oogenblik van spanning', noodig had en door hem, kon zij Torquil een dienst bewijzen. „Ik zal even mijn hoed halen, Lord Ro- want", zei zij. „Ik kom zoo". Bovengekomen vond zij het een oogenblik vervelend dat zij niet iets beters aan had voor dit onverwachte bezoek aan Rowant H A^haar avondjaponnen waren ingepakt en zii droeg een eenvoudig blauw linnen rokje en een dun wit jumpertje met korte mouwtjes die haar armen bijna tot aan de schoudeis ongedekt lieten. Toen schaamde zij zich over die gedachte iets anders aan te willen hebben. Zij trok haastig een linnen jasje aan en zette een wit ten hoed op. Wat kwam het er op aan, wat zij aan had? Zij ging daar toch alleen maar naar toe om Nick te helpen. Nergens anders om. „Ik zal het ditmaal niet onplezierig voor je maken en je op een scène tracteeren", be loofde Nick, die op zijn rug in de kussens lag in een groote kamer, boven in het huis. „Ik kan alleen maar niet slapen van avond en ik dacht, dat als jij een beetje bij me wou ko men zitten en me een en ander vertelde, het me misschien kalmeeren zou. Maar ik had nooit gedacht dat je echt zou komen", eindig de hij terwijl hij zijn blikken niet van haar afwendde en een geruststelling trachtte te lezen in die lieve, blauwe oogen. Er bestond een hechte band tusschen Linet en den jongeren broer van Torquil Rowant, en omdat hij haar zoo heel graag mocht lij den. had zij een zekere macht over hem. „Natuurlijk ben ik gekomen en ik ga voor eerst niet weer weg. Laten we de bovenlich ten uitdraaien, Nick dan ga ik in deze makke lijken stoel zitten en dan kan ik je allerlei vertellen en je wat opkikkeren Nick knikte. „Doe het licht alsjeblieft uit, Tor". Linet keefc naar de slanke, bruine hand, die het licht uitdraaide. Toen kwam Torquil Ro want op het bed toe en boog zich over zijn broer heen. „Ik geef je een half uur", zei hij met dien teederen klank in zijn stem, dien hij speciaal voor Nick bewaarde. „En dan kom ik Miss Seton weghalen". „Waarom noem je haar toch Miss Seton?" vroeg Nick met een grijns. „Zij is heelemaal niet zoo'n stijf meisje. Zij is alleen maar Linet". „Mooi. Ik zal er aan denken". Maar Torquil verliet het vertrek zonder acht te slaan op het kleine figuurtje, dat in den grooten stoel bij het bed zat. „Zijn houding was nog precies dezelfde", overpeinsde Linet treurig. Hij zou wel nooit anders zijn. Hij. was haar komen halen om zijn broer een ple zier te doen en om dat er niemand anders was om haar te halen. Toen dwong zij zich om alleen aan Nick te denken en aan het vreeselijke dat hem den volgenden dag te wachten stond. Op een of andere wijze moest zij dezen opgewonden jongen trachten te kalmeeren. Voorzichtig nam zij zijn hand in de hare en zei: „Ik ga morgen naar Thatched House terug. Zal ik je 'vertellen, wat voor cadeautjes ik voor iedereen heb meegenomen? Er zijn men- schen die nog nooit van hun leven in Londen geweest zijn, maar zij vinden natuurlijk al les wat hier gekocht is, honderdmaal mooier, dan wanneer het in een of anderen winkel in de provincie gekocht is." En Linet begon haar verhaal en bedacht intusschen hoe wonderlijk het was, dat deze rijke jongen zich zoo interesseerde voor de wereld die hij niet kende. Zij zag, hoe hij glimlachte, toen zij hem beschreef, hoe die oude brombeer van een Redway, alleen in het bosch woonde en altijd zoo onaangenaam was, dat zij er werkelijk tegenop zag hem den warmen sweater te geven, die zij voor hem gekocht had. „Hij zal wel zeggen: „dat is niets voor mij Miss Linny", en zij zag, hoe de oogleden van den jongen werden en dat hij slechts zoo nu en dan de oogen opende. „En dan zeg ik: „O toe,draagt u hem toch, Mr. Redway en als hij dan toevallig heel goed gehumeurd is, zegt hij misschien: „Daar heb ik niets op tegen". Eenige minuten later werd Nick bijna door den slaap overmand, doch hij zei: „Ga ver der". en Linet hield haar stem dus zoo wlak en eentonig mogelijk en ging gehoorzaam verder met haar verhaaltje, hoe de kleine Li net eens van haar gouvernante was weggeloo- pen in zich een heelen middag in het bosch had schuil gehouden. „Oude Redway heeft me toen gevonden", zei zij op het oogenblik dat Torquil de kamer binnenkwam en een snellen blik op het bed wierp. Nick's lange wimp,ers lagen als donke re waaiertje op zijn bleeke wangen. „En hij was eenvoudig woest. Hij zei: „jij hebt een pak ransel noodig, jongedame en ik denk, dat ma daar ook wel voor zal zorgen. Maar dat deed Mammie natuurlijk niet. Ze zei alleen maardatmoetje.... nooit weerdoenlievelingIk denk, dat hij nu slaapt", zei ze zacht tot de lange ge stalte die naast het bed stond en haar gade sloeg. „Goed", zei hij zacht en hij draaide het licht naas het bed uit. Samen verlieten zij het vertrek, terwijl Nick rustig verder sliep en het maanlicht zich als een zilveren deken over het voeteneind uitspreidde. Beneden in de groote bibliotheek, waar Tor quil haar heen leidde, was het licht ge dempt en op een tafeltje stond een groot blad met sandwiches. „Ik wil je bedanken, Linet", zei Torquil, terwijl hij haar naam slechts aarzelend over zijn lippen bracht, alsof hij zich herinnerde, dat Nick hem bevolen had, haar zoo te noe men en alvorens hij sandwiches voor haar ging halen en een glas limonade .inschonk. „Zou die dokter werkelijk iets voor hem kunnen doen?" vroeg Linet, die blij was, dal zij een neutraal onderwerp van gesprek had terwijl zij bovendien werkelijk bezorgd was over Nick. Torquil knikte. „Ik denk het wel. Ik heb mijn moeder niet vertelt, hoeveel we er ons eigenlijk van voorstellen, om haar een al te groote teleurstelling te besparen; maar ah Nick de behandeling kan verdragen, denk deze nieuwe dokter, dat hij binnen een jas weer gezond zal zijn. Dat zou geweldig ziji vind je niet?" „Reusachtig" zei Linet, die voelde ho- h- zijn verwachtingen gespannen waren. „Ik ben er verschrikkelijk blij om". Doch toen zij datgezegd had wist zij ook niets meer en Lord Rowant scheen ook niets meer te zeggen te hebben. Hij stond bij den schoorsteen en daarboven hing een portret van een vroegeren Lord Rowant in purperen mantel en met een prachtige pruik en met een schokje constateerde Linet dat de oogen de zelfde waren als van zijn nakomeling, en dat die strenge lijn om den mond ook het zelfde was. De pijnlijke stilte bleef en Linet draaide haar glas om en om en bedacht, dat zij zoo meteen weg zou moeten. Zij wilde niet weg, uit dit rustige vertrek, zij wilde geen af scheid nemen van den eigenaar daarvan, doch zij vreesde dat hij in deze stilte het bonzen van haar hart zou hooren, als zij nog een oogenblik langer bleef en dat hij zou merken, hoezeer haar hand trilde, toen zij hem het glas aanreikte om weg te zetten. Toen hij het glas op de tafel had gezet, zei Torquil langzaam: Torquil Rowant langzaam: „Ik was heel verbaasd toen ik vanmorgen in de krant zag, dat Marcus met Miss Clarke- Davies gaat trouwen. Mag ik je zeggen, dat het me heel erg spijt, als het je verdriet doet... en dat doet het natuurlijk heel erg. Misschien herinner je je, dat ik eens wist, dat het vrij zeker was, dat hij jou in den steek zou laten". Er klonk plotseling een zekere woede in zijn stem. Linet keek op. Nooit zou zij een betere kans hebben om de dingen uiteen te zetten. Waar schijnlijk zou zij hem nooit weer zien en nu kon zij Torquil Rowant vertellen, dat zij nooit an Marcus gehouden had. Niet dat het na- uurüjk eenig verschil zou maken, maar zij nd het een prettig denkbeeld, dat hij de arheid wist. (Slot volgt.)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10