BEVERWIJK Weer Bollenfijd. CASTRICUM Het concours van de Harmonie' kapel. Concert op liet feestterrein. Woensdagavond wordt op het concours terrein achter het Kennemer Theater aan d Zeestraat een concert gegeven, ter gelegen heid van het door de Beverwijksche Harmo niekapel georganiseerde concours aangeboden door de Muziekvereeniging „Crescendo" uit Haarlem, dirigent de heer H. W. Hofmeester. Het programma, dat den muziekliefhebbers veel te genieten zal geven, is als volgt samen gesteld: 1. Mandora, marsch Ort. Hume 2. Oberto, ouverture, Verdi 3. Die beide kleine Finken Kling (Polka voor 2 picolo's uit te voeren door de heeren De Nijs en De Graaf). 4. Das erste Herzklopfen Eilenberg 5. La Grande Duchesse de Gerolstein, fantasie Offenbach 6. Die beide Blinden, ouverture Méhul 7. Louise de Montfort Kroepsch (Polka voor solo-clarinet. uit te voe ren door den heer J. Zedel). 8. Schmeichel Katzchen Eilenberg 9. Espana, wals, Waldteufel LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: M. J. M. Sonneville, z. ber., van Haarlem, Havenstraat 13. J. Kaaij-k, dienstbode, van Velsen, Dr. Schuitstraat 12. G. C. Henne-man, z. ber., van Heemskerk, Lijsterbeslaan 44. A. M. Arendse, dienstbode, van Delft, Baan- straat 61. S. Kooiman, chauffeur, van Haarlem, Wij kermeerweg 61. C. Zaadnoordijk, z. ber., van Haarlem, Creutzberglaan 35. H. v. d. Moolen, chauffeur-monteur, van Haarlem, Wijkenneerweg 61. G. Schelvis en gezin, metselaar, van Velsen, Munnikenweg 94. M. Sinnige huishoudster, van Haarlem, Heemkerkerweg P. S. Weltevreden, zanclvormer, v. Haar lem, Alkm. weg 258. Ch. Vreedenburg, geleidster, v. Amsterdam, Relweg, Wijk aan Zee, Joodsche Kolonie huis. J. J. Slinger, dienstbode, van Amsterdam. Hoflanderweg 24. S. Dijkstra, z. ber., naar Hcemskerck, Gr. Houtweg 112. A. Majoor, z. ber., van Castricum, Park laan 5 inw. J. Scheerman, z. ber., van Heemskerk, Peperstraat 36. G. de Graaf, dienstbode, van Amsterdam, Acacialaan 51. J. C. Duin, dienstbode, van Alkmaar, Jan Alstweg 10. C. Komen en gezin, rangeerder, v. Wormer veer, Striok van Linschotenstraat 8. J. P. de Greeuw en gezin, koopman, van Hoorn, Alkm. weg 283, H. F. Depeweg, winkelbediende, van Bussum, Zeestraat 14. W. v. d. Hare, z. ber., v. Kampen, Lijster beslaan 58. M. van Acker, machinebankwerker, van Vel sen, Strick van Linschotenstraat 4. J. B. Bakker, z. ber., van Haarlem, Kool- straat 17. D. Blok, metaalbewerker, v. Velsen, Creutz berglaan 37. S. H. Zuidervaart, z. ber., van Velsen, Creutz berglaan 37. Vertrokken W. E. Bosman, religieuse, naar Maastricht, Calvariënberg. H. H. v. d. Vlugt, religieuse, naar Den Haag, Scheveningen, .Maris Stella". F. J. M. Nieuwenhuijsen, religieuse, naar Groesbeek, „Dekkerswald". M. J. Rikels, religieuse, n. Sneek, Antonius Ziekenhuis, Stationsweg 3. M. Fh. Paulussen, liefdezuster, n. Hilver sum, Boschdrift, „Carolus Tehuis". J. F. M. Wolking, liefdezuster, naar Den Haag, Prinsengracht 36. D. v. d. Meulen, religieuse, naar Maastricht, „Onder de Boogen". W. U. van Voorthuijsen, z. ber., naar Zuid- horn, Frieschestraatweg 364. U. M. van Overmeeren, z. ber., n. Nieuwer- Amstel, Noord-dammerweg 20. J. Rood, koopman, n. Grootebroek, St. Jo- sephstraat. A. M. Tempelman, z. ber., naar Haarlem, Junoplantsoen 109. M. J. G. Kaptein, z. ber., naar Heemskerk, Hoogdorperweg 7. H. Smaal, grenscommies, naar Venlo, Maal- resastraat 17. H. Glim en gezin, fabrieksarbeider, naar Velsen (IJm. Oost) Berkenstraat 30. G. Brederode, z. ber., n. Heemskerk, M. van Heemskerckstraat 66. F. Bruijn, amibt. Rijks opv. gesticht, naar Ede, Grootestraat 125. FILM VAN DE HARDDRAVERIJ. Het filmarchief van de Harddraverijvereeni- ging „Prins Bernhard" is weer verrijkt met een zeer gesdaagde smalfilm van de op 22 Mei op den Zandvoortschen boulevard gehouden harddraverij, waarvan de technische organi satie berustte bij de bestuursleden van on ze plaatselijke vereeniging. De film, die ook nu weer werd opgenomen door den heer Marx, geeft een prachtig beeld van de eerste Zandvoortsche course, die zoo als men in ons blad heeft kunnen lezen, een groot succes is De tweede bollentijd breekt aan, Het is de tijd der knappe bollen, Die nu voor een examen staan En hopen, er doorheen te rollen. Die bollen zijn ook goed gemest, Met heel een reeks van wetenschappen, Als er wat zon is, gaat het best. Dan zullen zij het 'm wel lappen. Daar wordt weer veel in huis gehokt, Juist nu het voorjaar werkt van buiten, Er wordt plichtmatig hard geblokt, Met steelsche blikken door de ruiten. Daab zweeft weer door de lentelucht, Uit monden van verschoppelingen, Zoo af en toe een diepe zucht, Naar buiten, waar de vogels zingen. En met zoo'n zucht een stille wensch, Naar vele examinatoren: Ach, toon u een milddadig mensch, Die onze bede wil verhooren. Ik wensch d' examinandi kracht En hoop, dat z' allen zullen slagen, Om, als de taak goed is volbracht, Té zwelgen in vacantiedagen. De tweede bollentijd breekt aan, Waarin de knappe bollen bloeien, Daaruit moet, als het goed wil gaan, De bloem van onze natie groeien. P. GASUS. Waterrijkdom van de duinen in de vorige eeuw. Verarming van cultuurgronden. Zooals wij reeds berichtten zijn in verband met den voorgestelden aankoop van hiet Heemskerkefduin door de provincie reques- ten gezonden aan ,den -minister en aan de Provinciale Staten, omdat gevreesd wordt, dat nieuwe boringen funeste gevolgen zullen hebben voor de duingronden in Kennemer- land. Blijkens de memorie van toelichting waren de duinen in de vorige eeuw zeer waterrijk en was het zelfs noodzakelijk de duingronden af te zanden teneinde een betere afwatering te verkrijgen. Interessant zijn de vergelijkin gen over de ontwikkeling van den water stand in bekende cultuurgebieden van de duinstreek. Wij laten hier eenige van deze vergelij kingen volgen. 1877. Uittreksel uit het schrijven aan Vrouw Deut-z van Assendelft Douarière van Mr. D. F. Gevers van Endegeest teOegstgeest door het Dag. Bestuur van den Castricum- merpolder. „Op 18 September des vorigen jaars is door ons polderbestuur aan Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie een afschrift gezonden aangaande de overlast van het water, dat in den Castricummerpolder afvloeit uit de duinen. Uit de kaart en nota van toelichting is het Ged. Staten gebleken, dat werkelijk tenge volge van de plaats gehad hebbende afzan- dingen der duinen en de daarmede in ver band staande werken de afvoer van het wa ter dier bedoelde duingronden aanmerkelijk bevorderd." 1938. Deze, als de zanderij bekende vruchtbare tuingrond, gedeeltelijk behooren- de aan de provincie, doch grootendeels aan een 16-tal kleinere eigenaren, is de laatste 10 jaar geregeld afgezand vanwege de droogte en wordt met water gevoed door draineeren en oppompen met electrische kracht wegens watergebrek, dat te groot risico mee zou brengen. 1881. Heemskerk. In het jaar 1881 ver schijnt in druk een verordening van de ge meente Heemskerk, waarin de gemeenteraad onder burgemeester Zaalberg strenge bepa lingen vaststelt omtrent het onderhoud van met name genoemde beken teneinde het duinwater geregeld te kunnen afvoeren. 1935. Van vele beken is weinig meer overge bleven. Door de geweldige regenval in de laat ste drie maanden van dit jaar begint er weer leven in de beken en beekjes te komen. 1936. De Provinciale Waterstaat maakt bij zijn waterpassen en onderzoek naar de ge volgen van de waterarmoede van voorgaande jaren een natte periode mee en ziet het wa ter weer stroomen. 1937. Meerdere kleine tuinders-eigena ren in Heemskerk aan Duin gaan hun tuinen afzanden, omdat zij uit ervaring weten, dat als in het voorjaar de gewassen mooi staan, toch bij het vorderen van het seizoen de oogst mislukt. Hun tuinen zijn jaren terug zeer duur gekocht, als zijnde de beste van Heemskerk, doch de laatste tien jaren heb ben zij geen aardbeien meer kunnen telen vanwege de droogte. Deze tuinen werden vroeger rijkelijk gevoed door het afzakkende duinwater. Het duinterrein van Baron van Tuyl van Serooskerken. Deze duingronden bevatten vroeger vele cultuurgronden, waarop bloembollen, aard appelen en groenten werden geteeld. Voor dertig jaar terug was er een rijke planten groei, wild- en vogelstand. Vele gronden zijn sedert dien braak komen te liggen, de schoonen duintoppen werden kale zandver stuivingen. Wel staan er nog mooie dennen- bosschen, die het voorrecht hebben het lang te kunnen uithouden evenals op sommige plaatsen de eik. De balsempopel ziet ook nog groen, doch alles er om heen is dor. In de jaren van den sluisbouw te IJmuiden werd jaarlijks 2 millioen kuh. meter water uit de sluisput geloosd in het Russisch vlak nabij het pompstation in de gemeente Heemskerk, In punt van de duinen van Baron van Tuyl, werd een motor geplaatst om het overtollige drangwater te verwijderen. Na 1930 kwam weer een droogte-periode met alle daaraan verbonden misère. De herken zijn voor het grootste gedeelte gesneuveld. Wat de gevolgen r zullen zijn, wanneer de boringen In het Geversduin op volie capaciteit werken, zal de tijd leeren. De gronden van de Kaag zijn door de uit droging tot ondergang gedoemd. Het grond water is er meters diep. Vele stukken zijn verlaten Tusschenwijk, 25 jaren geleden huurden de Gebr. Doc tor van Jhr. Boreel van Jïogelanden het weiland, genaamd „Tusschenwijk". Iedereen ried het af, want het land stond des winters altijd onder water. Met behulp van een ge maal werd het land echter droog gehouden. Alles ging naar wensch totdat de Water leiding meer begon te trekken, de sluizen werden gebouwd en ds Hoogovens begonnen te werken. Jaar op jaar werden de verliezen groot er, omdat er geen oogsten meer waren. De bollen gingen er even groot in, als ze er uit kwamen. Protesten hielpen niet en ten slotte was de firma genoodzaakt haar bollen- bedrijf te liquideeren. Alles verdroogde op een stuk land, dat sinds menschenheugenis in den winter - verdronk. Het vruchtbare „Tusschenwijk" van weleer is totaal waar deloos. De firma ontving geen cent vergoe ding, noch van de provincie, noch van de andere staats- of semie-staatsbedrijven. Het totale verlies als gevolg van de droogte werd becijferd op bijna f 16.000, UITSLAGEN POSTDUIVENWEDVLUCHTEN. De postduiven vereeniging „De Reisduif" heeft deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Pont St. Maxense, over een afstand van 381 K.M. In coiicours waren 231 duiven, waarvan de snelste 1434 meter per minuut vloog. De uitslag luidt als volgt: A. Kat 1 5 6 28 35; D. Philippi 2 20; J. Exalto 3 43; J. Schipper 4 30 32; A. Weeda 7 8 9 17 24 34 37; J. Hoefakker 10 42;J. Kleijn 11 23 P. van der Hout 12 21; P. Outenaar 13; J. Luntz 14, P. Dekker 15; M. van 't Hof 16 36 44; G. van der Winden 18 46; H. D. Claus 19 22 25; D. van der Bend 26; P. Lotterman 27 ;J. Din- gerdis 29; M. Koorn 31 40; P. van Hoolwerf 33; W. van Roon 38 P. Luit 39; J. Kramers 41; W. Zoutman 45. De postduivenvereeniging „De Stormvogel" nam eveneens aan deze wedvlucht deel met 163 duiven. De snelste vlucht bedroeg 1422 meter per minuut. De uitslag is: C. Kochx 1 3 17; C. Dekker 2 6; T. Loogen 4 8 10 14 16 19 26; Ph. Braun 5 25; W. Smit 7 9 '12; L. Kneppers 11; J. Timmer 13 20 21 22 23; A. Koster 15 28 ;N. de Wildt 18 24 29; Ph. Joosten 27; L. de Vries 30, LESLOKALEN VOOR DE LUCHTBESCHERMING. Zoolang aan de lokaliteiten, waarin vroe ger de gemeentelijke Huishoud- en Industrie school in de Raadhuisstraat gevestigd was geen andere bestemming is gegeven, zullen daarin de .lessen worden gegeven van de cursussen voor het personeel van den Lucht beschermingsdienst. Gisteravond zijn de eerste lessen gegeven aan de leden van de transportcolonne van het Roode Kruis. JAARVERGADERING VAN HET BURGER ZIEKENFONDS. Het Algemeen Burger Ziekenfonds heeft in Hotel „Ter Burg" de jaarlijksche algemeene ergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer Ph. M. Pattes. Na opening en vaststelling van de notulen bracht de secretaris, de heer A. Mak, het jaarverslag uit, dat een duidelijk overzicht gaf van de omvangrijke werkzaamheden van het fonds in het afgeloopen jaar. Hierna werden het jaarverslag van den jenningmeester, den heer R. J. Vos, de ba- "a.ns en verlies- en winstrekening behandeld. Over dit verslag werden belangrijke bespre kingen gevoerd, waarbij het bestuur voor stelde de premie met 20 pet. te verhoogen teneinde het fonds een grootere stabiliteit te geven. Dit voorstel verwierf de instemming dei- vergadering en werd dan ook met algemeene stemmen aangenomen. De verhooging van de premie zal op 1 Juni ingaan. De voorzitter stelde vervolgens aan de orde het verslag van den Raad van Toezicht, waarin werd voorgesteld het bestuur déchar ge te verleenen. De heer H. J. de Groot, voorzitter van den Raad van Toezicht, gaf een toelichting van het rapport, waarbij hij in het bijzonder den grooten arbeid van den penningmeester in het licht stelde. Het bestuur werd hierna met algemeene stemmen décharge verleend. De voorzitter richtte woorden van dank tot de bestuursleden en andere functionarissen voor de in het afgeloopen vereenigingsjaar verrichte werkzaamheden. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werd de heer R. J. Vos, die aan de beurt van aftreden was, bij accla matie herkozen. In de plaats van mevr. C. TeerVan Leeu wen, die niet voor een herbenoeming in aan merking wenschte te komen, werd met alge meene stemmen gekozen mevr. J. Deinum— Kooman. De heer H. J. de Groot werd met algemeene stemmen als lid van den Raad van Toezicht herkozen. De feestweek in Augustus. Zooals wij reeds berichtten zullen van 2025 Augustus alhier feestelijkheden worden ge houden ter herdenking van het regeerings- jubileum van H. M. de Koningin. In onderlinge samenwerking en in overleg met den burgemeester zullen de Harddrave. rijvereenigïng .prins Bernhard", de Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer en de Ver eeniging „Koninginnedag" een feestprogram ma samenstellen. Bijzonderheden daaromtrent zijn nog niet bekend, met uitzondering dan van de jaar lijksche harddraverij op 25 Augustus, die dit maal een bijzonder karakter zal dragen en waarvoor Z.K.H. Prins Bernhard zooals ge meld een zeer fraaie medaille beschikbaar stelde. Het bestuur van de V.V.V. heeft nog geen beslissing ten aanzien van den te verzorgen feestdag genomen. Een commissie, waar in zitting kregen de heeren F. Pleeging, F. A, Teunissen en A v. d. Wel kreeg tot taak de mogelijkheid van het organiseeren van een bloemencorso onder het oog te zien. Deze voorbereidende werkzaamheden zijn thans zoover gevorderd, dat het rapport dezer com missie weldra in de vergadering van het Al gemeen Bestuur zal worden behandeld. HET PROGRAMMA VAN DE RADIO CENTRALE. Donderdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum H. Lijn III: 8.00 Keulen of ander Duitsch tion. Lijn IV: 8.00 Brussel; 8.20 Diversen; Droitwich of Londen. Lijn V: 8.00 Luxemburg; 11.20 Brussel; 1.20 Luxemburg; 4.15 Brussel. 10.20 Stuttgart. sta- 9.35 PRIJSUITREIKING VAN DE WINKELWEEK. Gisteravond zijn in Café Beentjes de prij zen uitgereikt aan de winnaars van de veer- tiendaagsche winkelweek, die door de beide middenstandsorganisaties is georganiseerd. Een groot aantal belangstellenden woonde de trekking bij. De voorzitter van den Centralen Raad, de heer Turkstra, bracht dank aan het publiek, dat in de laatste weken zooveel mogelijk in eigen plaats had gekocht, wat blijkt uit het feit, dat er niet minder dan 18000 invulfor muiieren waren ingezonden. Voorts releveer de hij, dat door de deelnemende winkeliers ruim f 350 aan prijzen beschikbaar was ge steld. Hierna vondt de trekking plaats. De hoofd prijs, die f 23 bedroeg, kwam in het bezit van den heer A. de Zwart. D.e beide middenstandsorganisaties kunnen met groote voldoening op de 14-daagsche winkelweek terugzien. VOETBAL. HET INDISCHE ELFTAL AAN DEN SCHOTERWEG. Wint oefenpartij tegen Haarlem met 5—2. Dinsdagavond was het Nederlandsch-In- disch elftal, dat aan de wereldkampioenschap pen zal deelnemen, op het terrein aan den Schoterweg, om een oefenpartij tegen Haar lem te spelen. Op verzoek van de leiders der Indische gasten was geen ruchtbaarheid aan dezen wedstrijd gegeven, zoodat er geen pu bliek aanwezig was. Het werd een zeer geanimeerd partijtje tegen een Haarlem-ploeg, waarin veel inval lers speelden. O.a. waren Van Gooi, Smit en De Winter niet van de partij. Omdat de In diërs nog een zwaar programma voor den boeg hadden, werd er bijzonder rustig ge speeld. De Indische jongens wonnen met 52. De doelpunten voor Haarlem werden gescoord door Effern en Kammeijer. de buurt van den Kruisberg, het middel- de hangen „aï het fonds ten ir tion Ho rininnn Tron Wnrnn trnv» Tni:! Tot leden van de Commissie van Arbitrage werden herbenoemd de heeren G. van Eek, Romeyn en.J. J. Romunde. Na de gebruikelijke rondvraag, waarbij de gestelde vragen naar genoegen werden be antwoord, dankte de voorzitter de vergade ring voor de genomen besluiten, waarmede zeerste ge diend waren. De groei van het fonds, aldus de voorzitter, moet kracht vinden in de sta biliteit. Het geeft het bestuur vertrouwen in deze vergadering te mogen ervaren, dat ook de leden daarvan doordrongen zijn. De vergadering werd hierna gesloten. CRICKET IN ENGELAND. EDRICH SCOORT ZIJN 1000 RUNS IN MEI. Dinsdag, de derde dag van den wedstrijd MiddlesexAustralië, is al evenmin vrij van regen gebleven. De vraag was of Middlesex (49—4) het totaal der Aussies (132) het laagste sinds 1930 tegen een Engelsche county door de Australiërs gemaakt, zou passeeren. Human en Compton vervolgden hun innings op Mc. Cormick en O'Reilly. De stand voor het 5de wicket leverde 57 runs op. Human 42 sloeg O'Reilly voor 6 het veld uit, waarna de Australiër zijn palen velde. Robins (43) gaf levendig cricket te zien; hij viel het boelen aan en wederom ging op O'Reilly de bal tweemaal royaal het veld uit. Compton, door Walker achter het wicket gemist, speelde een perfecte innings (65); hij werd als laatste man door Mc. Cormick gebowld. Het totaal bedroeg 188. Mc. Cormick 658, O'Reilly 4—56. De Australiërs verloren in de eerste over Badcock voor 0 (bowled Nevell), op 52 Fing- leton (32) door een schitterende éénhandsche vang van Edrieh in de slips. Op 114—2 sloot Bradman, zelf met 30 not out blijvend de innings, teneinde Earich nog een kans te geven, zijn 1000 runs in Mei vol te maken. De jonge Engelsche batsman slaagde daarin onder enorm gejuich van de toeschouwen door-20 runs uit 21—0 te maken. De match eindigde in een draw. Zes county-matches vonden geen doorgang* alleen Surrey krijgt 4 punten voor de leiding op de 1ste innings tegen Worcester Somerset 271 en 657 won van Northants 166 en 165, Cambridge 169 en 79.1 tegen de Army 387—8] Daar zes wedstrijden als niet gespeeld wor den beschouwd, blijft de stand op de rang lijst, met Lancashire aan het hoofd, onge wijzigd. Haarlem 2 T. C. H. 2 Beverwijk Joy Swift Enkhuizen Game and Set Groen Wit 2 LAWNTENNIS. Ranglijstjes. TWEEDE KLASSE A-N.W. gesp. pnt. part. 26-14 27-21 24-16 11-37 41-7 19-12 15-33 13-27 De 4 kampioenen van de tweede A-N.W. spelen met de 4 kampioenen van de tweede klasse A-Z.W. om twee plaatsen in de overgangsklasse. TWEEDE KLASSE B-N.W. T. C. G. 5 9 328 Animo 5 5 18—22 Advendo 5 3 15—25 Heemstede 5 3 15—25 D. D. V. 5 4 8 25-7 Prinses Beatrix 5 5 17-23 T. C. G. 2 5 4 19—21 Alkmaar/Heiloo 4 1 11-21 Score 5 8 2614 Rood Zwart 5 6 20—20 T. C. G. 3 5 5 19—21 Be Quick 5 1 15-25 Kat 2 5 8 29—11 Westrust 5 7 21—19 Animo 5 3 17—23 Festina 3 5 2 13—27 De acht kampioenen van de tweede klasse B-N.W. en de vier kampioenen van de tweede klasse B-Z.W. spelen om 6 plaatsen in de tweede klasse A. DERDE KLASSE A-N.W. Twentsche Bank 5 9 29—11 Bonzo 6 6 25—23 Ready 6 5 19—19 Heemstede 2 5 2 15—25 Beverwijk 2 5 10 30—10 Schagen 4 4 14-18 Zaandam 5 3 18—22 Juliana 6 3 18—30 K. Zaandijk 5 10 30—10 Smash 5 7 23—17 Advendo 2 5 2 12—28 T. C. G. 4 5 1 15—25 Be Quick 2 6 10 31—17 Stadivo 2 6 9 ■31-17 Groen Wit 3 6 3 17—31 Beverwijk 3 6 2 17—31 De kampioenen promoveeren automatisch naar de tweede klasse B-N.W. DERDE KLASSE B-N.W. S. M. V. 6 12 37—11 Duinlust 5 6 20—20 Deuce 3 4 2 11—21 Heemstede 3 5 0 11—28 T. C. H. 3 6 12 42—6 Swift 2 5 6 25—15 Westrust 2 6 2 15—33 Nieuwe Meer 2 5 2 6—34 Westrust 3 5 9 33—7 Algemeene 2 6 8 28—20 Duinlust 2 5 4 14—26 Aemstelspelers 6 1 13—35 V. V. G. A. 2 6 12 44-4 T. C. H. 4 5 6 21—19 Heemstede 4 5 4 19—21 Aemstelspelers 2 6 0 441 Twentsche Bank 2 6 12 38—10 Algemeene 3 6 a 23—25 Bonzo 2 6 4 22—26 Game and Set 2 6 0 13—35 Ruine 6 12 44—4 V. V. G. A. 3 6 7 26—22 Wimbledon 6 4 18—30 Ready 2 6 1 8—40 Ruine 2 6 12 43—5 Westrust 4 5 5 16—24 Joy 3 6 3 16—32 Nieuwe Meer 3 5 2 13—27 Incasso Bank 5 3 27—13 Wimbledon 2 5 8 24—16 Ruine 3 5 4 22—18 Thomas 2 5 2 17—23 Haarlem 3 6 10 30—18 Bakkum 6 8 30—18 Animo 2 6 6 25—23 Beverwijk 4 6 0 11—37 De 20 kampioenen van dè derde klasse B- N.W. spelen tezamen om 8 plaatsen in de derde klasse A-N.W. Alle ondersten in alle klasse-afdeelingen de- gradeeren automatisch, behalve van de le klasse; deze spelen met de kampioenen van de overgangsklasse om 4 plaatsen in de eerste klasse. Bij een gelijk spel moet een beslissings wedstrijd worden gespeeld; eerst in deze tweede ontmoeting beslist het aantal sets, res pectievelijk games. Haarlemsche kampioenen; 2e klase A-N.W.: Haarlem 2. 2e klasse B-N.W.: T. C. G. 3e klasse B-N.W.: T. C. H. 3, Westrust 3, Ruine 1. Ruine 2 en Haarlem 3. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Vanc. n. Rott. 30 v. Cristobal. Rotterdam, 29 v. Rott. te N.-York. Bilderdijk, Rott. n. Vancouver 28 v. Cristob. Leerdam, Rott. n. N.-Orleans 30 (8.51 v.) 20 m. ZW v. Niton. HALCYON LIJN. Stad Haarlem, 1 te Vlaard, verw. Stad Zwolle, 31 v. Vlaard. n. Bilbao. Stad Maassluis, 2 (1 v.m. te Rott. verw. Maasburg, 31 v. Narvik te Vlaard. Stad Dordrecht, 31 v. Vlaard. n: Lulea. Stad Zaandam, 31 v. Rott. n. Bilboa. Flensburg, 31 v. Vlaard. n. Narvik. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Zuiderkerk (th.) 31 v. Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LLJN. Jaarstroom (t.) 28 v. Accra. Amstelkerk (uitr.) 31 v. Amst. Ceres (thuisr.) 30 v. Dakar. HOLLAND—AFRIKA LIJN Jagersfontein (thuisr.) p. 31 Gibraltar. Heemskerk (uitr.) 31 te Antwerpen. Randfontein (thuisr.) 31 te Southampton. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Enggano, 31 v. Rott. n. Sydney via Antw. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland (uitr.) 30 v. Bremen. Waterland (uitr.) 30 te Montevideo. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Achilles, n. Tanger 29 (7.30 n.) 30 m. ZW v. Niton. Barneveld, 31 v. Antwerpen te Amst. Costa Rica, Barbados n. Amst. p. 30 Azoren. Deucalion, Bourgas n. Amst. 30 v. Gibraltar. Fauna, 31 v. Rott. te Amst. Hercules, 30 v. Algiers n. Patras. Juno, Amst. n. Hamburg 31 v. IJmuiden. Luna, 30 v. Macoris te Londen. Merope, 31 v. Aarhuus te Amst. Mars, 30 v. Lissabon n. Amst. Nereus, 30 v. Santander n. Musel. Odysseus, 30 v. Amst te Gdynia. Orpheus, Danzig n. Amst. p. 30. Brunsbuttel. Perseus, 31 v. Stettin te Amsterdam. Tiberius, 31 v. Hamburg te Amst. Triton, 30 v. Amst. te Venetië. Venezuela, 30 v. Hamburg n. Amst. Venus, 31 v. Bourgas n. Varna. Stella, 31 v. Tunis n. Alxandrië. Triton, 30 v. Venetië naar Triëst. Orpheus, 31 v. Gdynia te Amst. MEIJER EN CO.'S SCHEEPV. MIJ. Glaucus, Batavia n. Amst. 30 te Penang. Polyphemes, Batavia n. Ldn. 31 v. Amst, Benvorlich, Japan n. Rott. 29 te Singapore. Benarty, Japan n. Rott. 27 v. Otaru. Benmohr, 23 v. Cebu n. Rott. City of Well., n. Rott 39 te Singapore. Gleniffer, Dairen n. Rott. 30 te Singapore. Peisander, 28 v. Batavia n. Amst. C. of Lyons, n. Rott. 29 te Chinwangtao. ROTTERDAM—ZUID-AMERrKA LLJN. Aludra (th.) 30 van Santos. Alwaki (uitr.) p. 30 Ouessant. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Siantar (uitr.) p. 30 Pt. de Galle. Sibajak (th.) p. 30 Guardafui 8 (8 v.m.) te Marseille verwacht. Garoet (uitr.) p. 31 Ouessant. Sitoebondo, 28 v. Batavia n. Rott. Slamat, 31 v. Funcihal te La Goulette. Blitar, 31 v. Hamburg n. Rott. Indrapoera (uitr.) 31 (1 n.) v. Port Said. STOOMBOOT MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (thuisr.) 31 te Genua. Tabinta (uitr.) 29 te Banjoewangi. Saleier (thuisr.) 31 v. Pt. Sudan. WIJK LIJN Katwijk, Rott. n. Bilbao 31 v. de Duim, Beverwijk, n. Rott. p. 31 Ouessant. Randwijk, Rott. n. Salta Caballo p. 31 Ouess. Haulerwijk, Huelva n. Rott. p. 31 Ouessant. AANGEKOMEN. 30 Mei: Ousel s.s, Liverpool 31 Mei: Tiberius s.s. Hamburg Merope s.s. Gothenburg Barneveld s.s. Hamburg Kim m.s. Leningrad Fauna s.s. Midd. Zee Vechtstroom s.s. Londen Perseus s.s. Stettin Ek s.s. Oslo VERTROKKEN. 31 Mei: Juno s.s. Hamburg Att S. m.s. Antwerpen Kouibishev s.s. Leningrad Ella Halm s.s. Rotterdam Scandia s.s. Kopenhagen Houthavens ijsvrij. De houthavens in de Oostzee zijn nu alle vrij van ijs, zoodat de afschepingen regelma tig kunnen plaats vinden. Ook naar Archan gel zijn al weer booten onderweg op het be richt, dat de scheepvaart daar ongehinderd kan worden uitgeoefend Nog steeds in de vaart. De vroegere IJmuider haringlogger Alma. welke in 1916 op de werf te Leiderdorp ge bouwd doch na den oorlog naar Duitschland verkocht werd, blijkt nog steeds in de vaart te zijn als vrachtschip. Het is thans, reeds in de tweede hand als zoodanig van reederij verwisseld. Verlaging van graanvrachten. De commissie voor het vaststellen der vrachten te Londen heeft de graanvrachten van La Plata naar Amsterdam met drie shil ling per ton verlaagd zoodat de reeders tot dezen ge wijzigden minimum-vrachtprijs mo gen afsluiten. Hout voor Velsen. Het niet minder dan 5100 bruto register ton metend Russisch motorschip Kim is gisteren van Leningrad aangekomen met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen. Opruiming van wrakken. Teneinde de kustvisschers te helpen, die door de wrakken langs de kust zeer veel hin der en schade aan de netten ondervinden, is door de Duitsche marine besloten de zee zoo veel mogelijk van deze ongemakken te be vrijden. Duikers gaan nu de geheele kust langs om de wrakken op te sporen en te laten springen, waarna de brokstukken worden weggehaald.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2