Werkloosheidsinterpellatie voortgezet. Instantine Dertig menschen door brand dakloos. „Hannah waarschijnlijk getorpedeerd. Kunst in Haarlem en daarbuiten. WOENSDAG T JUNI 1938 TWEEDE KAMER. Nog meer credieten voor werkverruiming gevraagd. ijWSflS •Om radeloos van te worden! Inslaniine a 2 tabletten Instantine brengen Binnen luttele minuten al ver lichting. Onthoudt daarom stilt en voorkomt pijnen! Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1888. 1 Juni De Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij maakt bekend, dat ge durende den zomerdienst eenige locale treinen tusschen Haarlem en Velsen ook aan de Kleverlaan, den Kruidbergerweg en te Driehuizen zullen stilhouden. Signalement van Walnch verspreid. De Rotterdamsche politie is er in geslaagd, uitvoeriger gegevens omtrent den dader van den bomaanslag te Rotterdam te verzamelen. Onder meer heeft men een foto, welke echter van twee tot drie jaar geleden dateert. Het nadere signalement luidt: Leeftijd ongeveer 32 jaar, lengte 1.76 tot 1.78 meter, gladgeschoren gelaat, donkerbruin, achterover gekamd haar, donkerbruine pogen, gave tanden, zeer zelfbewust maar elegant op treden, wenkbrauwen, welke naar den neus doorgroeien, spreekt, Russisch, Oekrainsch, een weinig Duitsch en vermoedelijk ook wat Fransch. Bij Konovalek en diens vrienden stond hij bekend als Waluch. Hij is echter ook bekend onder de namen Dissinov en Petrobitch'. In werkelijkheid zal hij wel geheel anders heeten. De Rotterdamsche politie heeft zich thans tot den heer Broekhof, commissaris van de centrale tot opsporing van internationale mis dadigers te Amsterdam, gewend, met het ver zoek, medewerking te verleenen aan de op sporing van den zoogenaamden Waluch. Aan gezien men langen tijd geheel in het duister heeft getast omtrent de identiteit van den dader, had voordien inschakeling van deze centrale nog geen zin. N.V. KON. NEDERLANDSCHE ZOUT- INDUSTRIE TE BOEKELOO In de te Rotterdam gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Koninklijke Nederlandsche Zoutindustrie te Boekeloo werden de winst- en verliesrekening, alsmede de balans goedgekeurd. Het dividend werd bepaald op 12 pet. NEDERLANDSCH-INDISCHE HANDELSBANK KEERT VIJF PROCENT UIT Wij vernemen, dat aan de jaarlijksche al gemeene vergadering van aandeelhouders der Nederlandsch Indische Handelsbank N.V. zal worden voorgesteld over het boekjaar 1937 een dividend uit te keeren ad 3 pet., evenals het vorige jaar. MEUBELWERKPLAATS TE UTRECHT UITGEBRAND. Dinsdagmiddag omstreeks half een is brand ontstaan in de werkplaats van de woning inrichting en fabriek voor stoffeering en meubelen van den heer J. Wijzenbeek in de Mariastraat te Utrecht. Het vuur, dat gretig voedsel vond in de opgeslagen brandbare voorraden, breidde zich snel uit en verwoest te de geheele werkplaats en de daarachter gelegen fabriek. Na een uur van ingespannen arbeid waarbij de brandweer een groote hoe veelheid water over het' pand uitstortte, werd het vuur bedwongen. Rotlerdamsche Kanier van Koop handel adresseert. Bezwaren tegen een centraal vliegveld. In de hedenmiddag gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam is met algemeene stemmen besloten een adres te richten tot den voor zitter van den ministerraad. Daarin wordt gezegd dat de Kamer en met haar het geheele Rotterdamsche bedrijfsle ven met ernstige bezorgdheid heeft kennis genomen van het plan der regeering om te geraken tot de inrichting van een centraal vliegveld onder Leiderdorp. Het besluit is voor de Rotterdamsche samenleving een vol komen verrassing geweest. Naar de vaste overtuiging der Kamer behoort het denk beeld van een centraal vliegveld onder Lei derdorp als schadelijk voor de economische belangen van Rotterdam en Amsterdam beide te worden los gelaten, inplaats daar van bevordere het rijk wat Rotterdam be treft, den aanleg van het vliegveld in den polder Zestienhoven. INSPECTIE DIRECTE BELASTINGEN Bij beschikking van den minister van Fi nanciën is de inspecteur der directe belastin' gen, enz. H. Schuurman, hoofd van de in spectie der directe belastingen te Zierikzee, verplaatst naar Haarlem en toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der directe belas tingen aldaar. 'n Chic model, prettige pasvorm en mooie stot. Dat vindt U allemaal en in groote keuze bij 'n Waarborg-Costuum van Kreymborg. En nog 'n keurige bediening bovendien! öUéènbïj KREYMBORG (Adv. Ingez. Med.) Drie boerderijen door het vuur verwoest. Tijdens een korten, doch feilen brand zijn Dinsdagavond omstreeks half zeven in de buurtschap de Mor tel onder Gemert (N.B.) drie boerde rijen in de aseh gelegd. Het vuur ontstond in een schuur achter de boerderij van den landbouwer M. van Din- ther, aan den Gemertseheweg. De vlammen grepen naar alle kanten om zich heen en tastten de boerderij aan, welke weldra in lichterlaaie stond. Vervolgens sloeg het vuur over naar de twee aaneengebouwde boerde rijen van de landbouwers J. Jonkers en A. Scheepers. De brandweer van Gemert ver scheen spoedig ter plaatse, doch kon weinig tegen het hoog oplaaiende vuur uitrichten. De drie boerderijen brandden evenals de schuur tot den grond toe af. De inboedels gin gen in vlammen op. Het vee kon men tijdis in veiligheid brengen. Naar schatting bedraagt de totale schade f 20.000. Zij wordt door verzekering gedekt. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Dertig menschen zijn dakloos geworden. Uitspraak van den raad voor de scheepvaart. De Raad *>r de Scheepvaart heeft uit spraak ged'aen inzake het tengevolge van een ontploffing verloren gaan van het stoomschip „Hannah" onder de Middellandsche Zeekust van Spanje, ter hoogte van kaap San Anto nio, op li Januari 1938. De Raad is van oordeel, dat de „Hannah" is verloren gegaan doordat het schip in de Mid dellandsche Zee ter hoogte van de Spaansche kust door een torpedo of door een mijn is ge troffen. het is niet wel doenlijk, en voor den Raad ook niet van overwegend belang, met zekerheid op grond der objectieve gegevens, uit te maken, welke van beide oorzaken hier in aanmerking komt. Alvorens daarop nader in te gaan, wil de Raad echter eerst de algemeene navigatie van den kapitein onderzoeken en dan valt het al dadelijk op, dat de kapitein is afgeweken van de in de berichten aan zeevarenden aanbe volen veilige routes. Het is den Raad niet duidelijk geworden, waarom de kapitein zich aan die voorschriften niet heeft gehouden. Wat nu de vraag torpedo of mijn betreft, indien de waarnemirgen van kapitein en uitkijk juist zijn, kan niet van iets anders dan van een torpedo sprake zijn. Vooreerst wijst een diepte ter plaatse van 60 vadem niet op veran kerde mijnen, terwijl een drijvende mijn niet is gezien. De uitkijk, die niet door den Raad is gehoord spreekt in zijn verklaring, in het voorloopig onderzoek afgelegd, van een bellen- baan. Een nadere verklaring van het verschijnsel, zooals de kapitein deze ter zitting van den Raad heeft gegeven, is in de mededeelingen van den uitkijk niet te vinden. Een tegen spraak in de beide verklaringen acht de .raad niet aanwezig, nu de kapitein in het voorloo pig onderzoek evenzeer van een bellenbaan sprak. Trouwens, bij een mijnontploffing wordt voor de ontploffing zelve geen ver schijnsel van iets, dat op het schip afkomt, waargenomen. De kapitein verklaarde, dat hij slechts een oogenblik het genoemde verschijnsel en wel op een afstand, welke hij op 300 meter schat, heeft waargenomen en dat hij toen dadelijk de noodige maatregelen heeft getroffen en o.a. de telegraaf op „stand bij" heeft gezet en eerst bij de ont ploffing op „stop" Dit wijst wel zeer sterk op een torpedo en deze handelwijze zou met een ontploffing door een mijn in het geheel niet zijn overeen te brengen. De Raad komt tot de conclusie, dat naar alle waarschijnlijkheid de „Hannah" is getorpedeerd. Op de na de ontploffing door den kapitein getroffen maatregelen heeft de raad geen aanmerkingen. „Exporfeeren of emigreeren". DEN HAAG Dinsdag. De interpellant, Prof. v. Gelderen, was door de antwoorden van den minister-presi dent geenszins voldaan. Deze had z.i. in me nig opzicht langs hem heen gesproken en o.m. een onjuiste berekening gemaakt van de kosten, welke verbonden zouden zijn aan de uitvoering van een openbare werken-politiek als de S.D.A.P. voorstaat. De som, aan der gelijke werken te besteden, zou geleidelijk aan, elk jaar, sterk kunnen dalen. Ook zou er dan heel wat minder weg gaan aan werk- loosheidsuitkeeringen en armenzorg, thans respectievelijk 142 en 110 millioen jaarlijks. Prof. v. Gelderen noemde een veel reeëler •gevaar voor de democratie dan uitgeputte financiën, de gestadige demoralisatie welke van jarenlange werkloosheid uitgaat. En hij vreesde, dat het kabinet in dit opzicht niet de juiste mentaliteit bezat. De eerste debater, die na den interpellant aan bod kwam, onthaalde zijn gehoor op een in menig opzicht goede maidenspeech. Pater Beaufort (R.K.) bleek nl. een woordvoer der te zijn, die zoowel aan den vorm als aan den inhoud van hetgeen hij te zeggen heeft, de noodige moeite besteedt. Zijn voordracht was goed, o.m. ook dank zij een duidelijk en aangenaam stemgeluid. Spr. noemde de werk loosheid een volksramp, een beangstigend probleem tevens, aangezien menigeen zij 't ten onrechte de stelling verkondigt, dat deze ramp wel onder ons democratische stel sel, echter niet onder een ander systeem zou voorkomen. Voor dit gevaar moest men niet blind zijn. Overigens achtte hij het plicht van een po sitief-christelijk bewind het noodige te doen ten einde elk mensch zooveel mogelijk in staat te stellen zijn natuurlijke roeping, ver richting van arbeid, te vervullen. Pater Beau fort schetste vervolgens het vele, dat de Re geering reeds op het gebied van de werk verschaffing gedaan heeft en stelde voorts in het licht, hoe zij ook duidelijk blijk geeft in de toekomst geenszins stil te willen zitten. Het beangstigende probleem noemde hij echter, hoe in de 10 jaar, die met de verdere industrialisatie gemoeid zullen gaan, den werkloosheidsdraak inmiddels terug te drin gen. Daarvoor zal krachtige activiteit naar alle richtingen onmisbaar zijn. Niets mag men a priori afwijzen behalve dan wat mo reel ontoelaatbaar of wat onmogelijk zou wezen. Een der middelen ter bestrijding van het kwaad is natuurlijk gelegen in het doen uitvoeren van openbare werken. In dat op zicht kreeg het Kabinet een zachte wenk niet te angstvallig te zijn, wat betreft' het nog in den loop van dit jaar hiertoe aanvragen van eventueel nieuwe credieten. Juist was het den eiscb te stellen, clat de werken econo misch verantwoord dienen te wezen, mits men dit begrip niet te eng neme. Ruimere be voegdheden voor de Regeering en inperking van het aantal instanties, dat bij-werkver schaffing enz. te pas komt, stond mede op Sprekers verlanglijstje. Hij eindigde met een variant op wat zijn voorganger als Kamerlid priester, wijlen Mgr. Nolens, in diens maiden speech in 1897 had gezegd, toen Nolens de hoop had uitgesproken die ook in verwe zenlijking ging dat het pas opgetreden Kabinet (Pierson-Goeman Borgesius) in de geschiedenis als het Kabinet van sociale rechtvaardigheid te boek zou komen te staan Zoo nu wenschte pater Beaufort aan Dr. Colijn «n zijn collega's toe dat dit bewind eenmaal den eerenaam zou dragen van het Kabinet van arbeid voor ons volk. Twee van de afgevaardigden, die heden verder het woord voerden, te weten de com munist de Visser en de nat.-socialist Woudenberg stonden zeer kritisch te genover wat het Kabinet tot dusverre gedaan heeft en verder beoogt te doen. Volgens den heer de Visser zal heel het werkloosheids probleem pas volkomen verdwijnen onder een ander het communistische productie stelsel, gelijk in de oogen van den heer Woudenberg alle heil alleen van Ir. Mussert en van het nat.-socialisme te verwachten valt. Intusschen meende de communistische afgevaardigde (en hier deed zich een typi sche tegenstelling met zijn nat.-soc. collega voor) dat ook binnen het kader van het hui dige stelsel nog wel het een en ander op het gebied der werkloosheidsbestrijding bereik baar is. Maardan moet er heel wat meer gebeuren dan de minister-president met diens medewerkers goed en juist acht. De in- Roofoverval op weduwe gepleegd. Met hamer op het hoofd geslagen. Gisternacht is te Stepelo, gemeente Haaks bergen, een overval met roof gepleegd op de aldaar met haar dochter en een knechtje wo nende 55-jarige weduwe G. J. te Vaarwerk. De onverlaten drongen de boerderij binnen, over vielen de weduwe en hebben haar met een hamer op het hoofd geslagen en ernstige ver wondingen toegebracht, waarna men de be woners over elkaar in het bed gooide, terwijl één van de daders hen onder bedreiging van een revolver in bedwang hield. De daders zijn daarop per rijwiel verdwenen naar een in de nabijheid staande auto en zijn weggereden. Onmiddellijk is aangifte bij de politie ge daan, die een uitgebreid onderzoek heeft in gesteld. Naderhand zijn de rijwielen terug gevonden. Van de daders ontbreekt elk spoor. De toestand van het slachtoffer is rede lijk wel. UIT DE STAATSCOURANT. BURGEMEESTERS. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Juni 1938 benoemd tot burgemeester der gemeen te Nieuw-Beijerland: S. Hammer, burge meester der gemeenten Goudswaard en Piershil. ZWAAN OPGEVANGEN. Dinsdag is door de politie aan het Bloemen- daalsche strand een makke zwaan opgevan gen en tijdelijk in de politiepost aldaar in bewaring gesteld. Per telefoon werd de ken nel „Haarlem" hiermede in kennis gesteld, die de zwaan heeft afgehaald en in de ken nel aan de Amsterdamsche Vaart in bewa ring heeft genomen waar de vogel door den eigenaar terug is te bekomen. terpellant zoo betoogde de nat.-soc. spreker, had heelemaal niet begrepen, wat in het gansche geval eigenlijk het kernvraagstuk was. Doch dat verwonderde den heer Wou denberg niet, aangezien immers de interpel lant een professor en bovendien Marxist was, maar wel verbaasde 't hem, dat de premier, die blijkbaar zijn boerenafkomst had verge ten, het evenmin zag. Heel het werkloos heidsvraagstuk hangt z.i. nl. ten nauwste samen met de aan tasting van de koopkracht van den boerenstand. Spr. gaf te ver staan, dat de de mocratie niet bij machte is in dezen iets te bereiken^ dat het huidige be-.' wind aan geldweg- smijterij doet, re den waarom de nat.-soc. fractie tegen het crediet voor de werkverrui j. weitkamp ming zal stemmen, q en dat alleen Mus sert ons uit den chaos zal kunnen helppn. In één ojzicht kreeg hij eenigen steun van den heer Weitkamp fc.h.)die nl. ook een agrarischen klaagzang aanhief, het Kabinet bezwoer zich niet verder van den landbouw te vervreemden en die voorts uiteenzette, dat en waarom we terug moeten naar de voor- oorlogsche prijzen voor landbouwproducten. De democratie moet vooral steunen op den kleinen boerenstand. Wij moeten exportee ren of emigreeren, luidde zijn parool. Vóór hem had o.m. nog de soc.-democraat v. L i e n d e r het woord gevoerd om ver hooging van de werkverschaffingsloonen aan te bevelen, en verder Dr. Vos (lib.) Deze bleek in het algemeen met de voor nemens der Regeering accoord te kunnen gaan. Wat het gevoerde financieele beleid betreft, zong de heer Weitkamp, wiens voor dracht helaas verre van vlekkeloos is, den lof van het huidige Kabinet en van zijn voor gangers doch ook hij klaagde over een te veel aan instanties en toonde aan evenals pater Beaufort dit reeds ten deele had ge daan, dat de statistiek der werkloosheid niet juist is en dat men de getallen bepaald kan en moet verminderen. Verlaging van de las ten. die op het bedrijfsleven rusten, ja, een premie voor het in dienst nemen van Neder landsche werkkrachten, bleek'dezen afge vaardigde aan te staan. Hij somde een reeks van geschikte gelegenheden tot werkverrui ming op, voerde een pleidooi voor de jeugd, die meer perspectief moest krijgen, wilde met name de jeugd meer aan het werk gezet zien, zij het voorloopig in vrijwillig verband, en roerde o.a. ook nog even de vraag aan, of er niet wat zat in emigratie naar Nederland- over-zee. Tot zoover over wat er heden zoo al ter sprake kwam. v. R. Sir Franfk Sliort. Een gezicht op het Spaarne en iets over Engelsche etsers. Twee weken geleden reproduceerden wij een etsje van Ostade. Het is interessant naast dat prentje nu eens een blad van een nog levend Engelsch kunstenaar te leggen, en te zien of we in die beide verwantschap en verschil kunnen aantoonen. Want door goede kunst loopt een roode draad die de eeuwen aan elkaar bindt en al zijn daar wel eens knoopen en lussen in, die draad te ont dekken en te volgen verhoogt het genot van het kijken. Vergeleken bij het Ostade-etsje is deze moderne ai'tist veel geraffineerder, puntiger en speelscher; Ostade blijft daar gemoedelijk en rustig naast, en als we op de beide pren ten op de boompartijen letten dan voelen w« duidelijk het verschil en zien tevens dat Short tot die Engelsche etsers behoort die meer naar het werk van Rembrandt dan naar dat van Ostade gekeken hebben. Rem brandt's invloed op de moderne etskunst en zeker op die der Engelsche landschap-etsers is aanzienlijk en het is geen mal chauvinisme, als wij de roode draad voor dezen kunsttak bij hem en bij dien anderen Hollander, Reinier Zeeman waarover later kunnen opvatten. Doch laten wij eerst iets over ons prentje en den maker er van vertellen. Short is omstreeks 1860 geboren en behoort dus in de prentkunst tot de generatie die na Whistier en Seymour Haden kwam, dus tot de tijdge- nooten van Muirhead Bone, Mac Bey Pennell, •Cameron, enz. gerekend wordt. Reeds vóór zijn dertigste jaar had hij een grooten naam als etser, in het begin der negentiger jaren werd hij gekozen tot lid der Royal Academy en op de wereldtentoonstelling van Parijs in 1900 waar ook onze Hollandsche etsers zooveel eer behaalden ging hij met den Grand Prix in de Engelsche af deeling strij ken. In 1892 bezocht hij Nederland en bracht van die trip enkele etsen mee, waaronder de hier afgebeelde. Voor zoover ik weet. is dit het eenige wat hij in Haarlem maakte het zijn er in het geheel trouwens maar enkele en hij bewees zijn zelfstandigheid door nu eens niet naar Marken en Volen- dam te gaan. maar in Haarlem bijvoorbeeld een karakteristiek stadsbeeld te ontdekken dat door de romantici der vorige eeuw was over het hoofd gezien. Het is die typische huizenreeks aan den overkant van het Sparne, waar thans de groentenmarkt is. bouwsels uit het laatste -der 18e en het begin der 19e eeuw, en als geheel zoo kenmerkend voor een stille Hollandsche stad van drie kwart-eeuw geleden. Er is nu al weer het een en ander van verdwenen en de bierbrouwerij die Short er nog gezien heeft bestaat niet meer. In zijn koperen plaat grifte de etser, meer phometisch dan jiust: „Het Brou- wery Haarlem 1892". Bezien wij het blad eenvoudig technisch als ets dan blijkt het een echt Engelsch, charmant product: zwierig en klaar elegant en toch zakelijk en in hoofdzaak: precies wat een ets zijn moet: een handschrift, een verhalende brief, geen plaatje of schilderij- nabootsing. En de afdruk de Engelshcen zijn prachtige etsdrukkers is daarmede in overeenstemming: eerlijk gedrukt, zonder bijtoon of tint, moet alleen de lijnschrif- tuur het hem doen, als die schriftuur interes sant is en dat is ze hier. Men kan de moderne Engelsche prenten meestal dadelijk aan die hier genoemde eigenschappen herkennen, eigenschappen, die wanneer ze overdreven v/orden, ook wel tot een zekere koelheid kunnen voeren, waarvoor mer. slechts de waardeering der kundigheid overhoudt. Maai bij de meesters der prentkunst is die vor- name ingetogenheid een charme te meer. Gaan wij nu nog even de roode draad zoeken die deze kunst met wat vooraf ging, verbindt. Zonderen wij een aantal van de jongst gekomenen onder de artisten even uit, dan berust de Engelsche grafiek in de voort zetting hoofdzakelijk op een tweetal groote a tabletten Ib ct. (Adv. Ingez, Med.) figuren, op den Franschman Charles Meryon en den Amerikaan Whistier. Meryon nu kan men als geestelijk nauw verwant aan onzen Reinier Nooms, bijgenaamd Zeeman, be schouwen; Whistier en vooral zijn zwager Seymour Haden, hebben veel van Rembrandt geleerd. Zeeman en Meryon, twee etsers die prin cipieel als graveurs denken; Rembrandt en Whistier, een ander duo dat etst, maar ge heel in den geest van den schilder blijft, uit die eigenaardige vermenging kan men de Engelsche grafiek van de laatste dertig jaar begrijpen. De Engelsche karaktertrek gaat misschien meer nog den graveurskant uit: in het vroege werk van Cameron, bij voorbeeld, is Meryon's invloed heel duidelijk Maar aan den anderen kant heeft de Franschman Alphonse Legros, die zich pro fessor in Londen liet maken, en in Engeland bleef, bij veel jonge artisten den zwier van het luchtig impressionisme, het flaneeren der etsnaald en de charme der raak-bena- derende aanduiding, geliefd gemaakt. Wanneer wij het geval zoo bekijken, staat een Frank Short dichter bij Rembrandt- Whistler dan bij ZeemanMeryon, maar hij blijft tenslotte een echt Engelsch artist, als prachtig type van den nuchteren enthousiast of enthousiasten nuchterling, al naar men 't nemen wil. Maar in ieder geval als artist van beteekenis. 1 Juni 1938. J. H. DE BOIS. Niet opgelet bij bet oversteken. Fietser doodelijk gewond. Dinsdagavond is op den rijksstraatweg LeidenUtrecht- onder de gemeente Zwam- merdam een ernstig verkeersongeval voor gekomen. De heer Kooij uit Alphen aan den Rijn, wilde, komende uit de richting Bode graven op het punt, waar het rijwielpad langs dezen weg begint, den weg oversteken, om over dit pad verder te fietsen. Hij zag daarbij een uit de richting Leiden komende auto, bestuurd door den heer M. uit Bode graven, niet en werd door de auto gegrepen en tegen den grond gesmakt. In hopeloozen toestand is het slachtoffer naar het acade- misch-z-iekenhuis te Leiden vervoerd. Den automobilist, die zeer matig reed, treft geen schuld. Jongen vóór vrachtauto gevallen. Op slag gedood. In de Zaagmolenstraat nabij de Benthui- .zerstraat te Rotterdam, is Dinsdagmiddag een ernstig ongeluk gebeurd, dat den 12- jarigen Th. J. Kersting uit de Wilgenstraat aldaar het leven heeft gekost. De jongen zat achter op de fiets bij een vriendje, den veer tien jarigen R. van der Nat, wonende in de Zaagmolenstraat, toen plotseling bij het voorbijrijden van een vrachtauto de fiets aan het slingeren raakte en vervolgens slipte. Beide jongens sloegen tegen de straat Kersting kwam zoo ongelukkig terecht, dat de zware vrachtauto, bestuurd door den 34- jarigen B. S. uit de Boezemstraat, met een dubbel achterwiel hem over het hoofd ging. De jongen was op slag dood. De 14-jarige Van der Nat had eenige schaafwonden opgeloopen en klaagde over inwendige pijnen. Electrische trein te Arnhem ontspoord. Geen persoonlijke ongelukken. Dinsdagmiddag is op het Arnhemsche spoor weg-emplacement een electrische trein, welke voor het vertrek naar Amsterdam zou worden voorgereden, op een zijspoor gederailleerd. Een gedeelte van het voorste treinstel liep uit de rails. Er bevonden zich geen passagiers in den trein. De ontsporing geschiedde bij een wissel naar een hoofdspoor, dat versperd werd. Hier door ondervonden de in de richting Utrecht vertrekkende electrische treinen vertraging. Er is terstond een begin gemaakt met het vrij maken van de liln.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5