BEVERWIJK Van een uitvinder. Het Pinkslerprogramma van Luxor Theater. „Heidi" en „Borneo". Vanaf a.s. Vrijdag vertoont het Kennemer Theater als hoofdnummer „Heidi", met Shirley Temple en Jean Hersholt in de hoofd rollen. De titel van deze nieuwe Shirley Temple- film zal menigeen bekend voorkomen, ook al weet men wellicht niet onmiddellijk zich te herinneren, waar men hem eerder heeft ge hoord Toch doet het aan als een vertrouwde klank, iets als een jeugdherinnering en dat is het per saldo ook, het is de titel van een boek, dat eenige tientallen jaren geleden een enormen opgang heeft gemaakt, dat werd verslonden en dat in Nederland verscheen onder den volledigen titel van „De kleine Heidi thuis" door Johanna Spyri. De titel is wat verouderd, heden ten dage is men korter in zijn opschrift en daarom volstaat men thans, nu dat boek verfilmd is, met kortweg „Heidi". Maar het boek zelf is niet verouderd, het heeft zijn aantrekkings kracht weten te behouden en het boeit nog steeds zijn lezers en lezeressen. Thans is het verfilmd en is het nog wel noodig te verklaren, dat de titelrol vertolkt wordt door Shirley Temple? Alwie Johanna Spyri's boek gelezen heeft zal erkennen, dat Shirley hier een rol vindt, die opzettelijk voor haar geschreven had kunnen zijn. Niets is aardiger, dan een boek, dat men lange jaren geleden gelezen heeft, in een filmbeeld terug te zien. De herinnering wordt niet alleen opgefrischt, maar heel de stem ming van voorbije tijden met al het goede daarvan keert eensklaps terug. Het is, alsof men een reeds lang vergeten, maar toch ver- gete melodie hoort spelen, of een geur op stijgt, die men voor immer vervlogen waande. Er bestaat in ons een neiging om steeds weer nieuwe indrukken te willen ondergaan, staag weer andere emoties te ondervinden, een zekere vrees voor herhaling, een angst voor het oude, reeds, gekende. En in flagran- ten strijd daarmee is juist het dierbare van een jeugdherinnering, de charme van een op- nieuw beleven, de vreugde van zulk een her geboorte. Hier gaat het er slechts om, de aandacht te vestigen op de bekoring, die kan uitgaan van zulk een verfilmd boek, dat eensklaps daardoor op een breeder plan komt te staan en dat dan blijkt, nog zoo heel veel vrienden te hebben. Het andere hoofdnummer is het machtige filmwerk „Borneo". Dick Powell en Rosemary Lane in „Holly- wood Hotel". (Kennemer Theater, Beverwijk). VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING" Prijsnoteering van 1 Juni 1933, Spinazie afw. per kist 1218 Spinazie per kist 3062 Sla per 100 stuks 0.602.70 Postelein per kist 2835 Wortelen per bos 1015 Rabarber per bos 5—10 Raapstelen per bos 1.201.50 Radijs per bos 2—2V2 Peterselie per bos 22y2 Selderie per bos 2—3 Tomaten per kg. 16—24 Waschpeen per kg 1014 Peulen per kg. 40—54 Asperges le wit per bos 3035 Idem 2e wit per bos 1720 Idem le bl. per bos 2224 Bloemkool le per stuk 1422 Idem 2e per stuk 6—10 Aardbeien per doosje 18—22 (Victor Orvïlle, de uitvinder van het kruisivoordraadsel is in Ame rika gestorven.) Er is in ver Amerika een handig man gestorven, Zijn naam verneemt u zeer waarschijnlijk heden voor het eerst, Zijn vinding echter heeft in heel de wereld roem verworven, En 't denken van millioenen af en toe totaal beheerscht. Geen vinding heeft het brein van zooveel menschen laten werken, Als Orville's vinding van het kruiswoord raadsel heeft gedaan, Geen kon de kennis van de synoniemen zoo versterken, Geen kweekte zoo de kennis van de aard rijkskunde aan. Geen leerde de beteekenis van zooveel vreemde woorden, In zulk een variatie en op zulk een groote schaal, En geen schiep geestesarbeid, die de menschen zoo bekoorde, Dit laatste feit alleen al stempelt haar als geniaal. De rage trok de wereld door tot in de verste hoeken, En vond onthaal bij eiken leeftijd en bij eiken stand, Was oorzaak van 't verschijnen van veel nieuwe woordenboeken En vond den weg naar ieder tijdschrift en naar elke krant. Die Victor was een, winnaar inderdaad, mag men verklaren, Hoezeer u pas zijn naam verneemt, nu hij gestorven is, Hij zag zijn geesteskind aanbeden door een reeks van jaren En het fortuin, dat het hem bracht is, zegt men, ook niet mis. Nu Victor Orviïle voor den dood het moede hoofd moest buigen, Steek ik toch gaarne even over hem de loftrompet, En op zijn grafsteen zou men van hem wel mogen getuigen: Geen mensch heeft zooveel anderen voor raadselen gezet. P. GASUS. Het jaarverslag van het Roode Kruis. Aan het jaarverslag van de plaatselijke af deeling van het Nederlandsc'he Roode Kruis ontleenen wij het volgende: Het aantal leden van de afdeeling was op 31 December 1.1. 81, dat van het ziekenhuis- verplegingsfonds 1062. De jaarlijksche collec te, gehouden op 28 Augustus 1937 bracht net to 154.19 op. Het aantal verpleegdagen in het Roode Kruis Ziekenhuis was 1367 minder dan in 1936. Toch was het aantal verpleegdagen in 1937, totaal 12296, nog 425 hooger dan het gemid delde van de 10 jaar, dat het ziekenhuis in exploitatie is. Het resultaat van de exploitatie was niet ongunstig te noemen. Gepaste zuinigheid werd bij de exploitatie zooveel mogelijk be tracht en zal ook voor de toekomst gebiedende noodzakelijkheid blijven. Ofschoon wegens de verhoogde prijzen van velerlei benoodigdheden een verhooging van de verpleeggelden gewettigd zou zijn, heeft het bestuur gemeend daartoe niet te moeten overgaan. Het resultaat van het Rusthuis was ongun stiger dan in 1936, zoodat op de exploitatie een nadeelig saldo ontstond. De verpleegprijzen in het Rusthuis zijn zeer billijk gesteld, zoodat daarvan een betere be zetting mocht worden verwacht. Omtrent de transportcolonne vermeldt het jaarverslag, dat twee ploegcommandanten en zeven helpers van de colonne deelnamen aan het eerefront en de hulpverleening ter ge legenheid van het huwelijk van H.K.H. Prin ses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard op 7 Januari 1937 te Den Haag. De transportco lonne was 31 December 1937 samengesteld uit 1 artsleider, 3 ploegcommandanten, 18 gediplomeerde helpers, 13 gediplomeerde helpsters, 9 leerling-helpers en 26 leerling- helpsters. Den artsleider, den heer Jac. v. d. Ree werd op zijn verzoek wegens vertrek eervol ontslag verleend. Hem wordt in het verslag een woord van dank gebracht voor zijn belangloozen ar beid voor de transportcolonne. Als zijn op volger werd met ingang van 10 Mei 1937 be noemd tot artsleider de heer M. A. de Ruiter, arts alhier. De ontvangsten van de afdeeling waren 305.35, de uitgaven 286.75, saldo 18.60. De rekening van het ziekenhuis sloot in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van 58225.12. Van het Rustoord waren de ontvangsten 2688.27, de uitgaven 4257.29, tekort 1569. DE RIJKSPOSTSPAARBANK IN MEI Aan het postkantoor Beverwijk en het daar onder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Mei ingelegd f 81.675.63, terugbe taald f 62.285.16. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 20605. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST". In de afgeloopen week werden bij de winke lierscombinatie „Plan West" in totaal 63 vol geplakte zegelboekjes ingeleverd. De datum voor de extra-premie was 27 Mei. Hiervoor kwamen in aanmerking: Adrichem, Noorder - wijkweg 113; Noorderman Alkmaarscheweg 116; v. d. Hooft, Oosterstreng 70, Heemskerk; F. Bart, Arendsweg 75; Samshuizen, Ooster wijkstraat 37; A. Born, Simon Rumping- straat 10. Concert op liet concours-terrein. Voor een wel zeer gering aantal toehoorders heeft de Muziekvereeniging „Crescendo" uit Haarlem Woensdagavond op het concours terrein achter het Kennemer Theater een concert gegeven. Het ongunstige weer zal voor een groot deel wel de schuldige zijn van de minder groote belangstelling. Zelfs het eerecomité schitterde door afwezigheid, met uitzondering dan van mevr. A. van Hattum en den heer en mevr. Moens, die alle feestelijk heden tijdens de' concoursdagen van begin tot einde trouw bijwoonden. „Crescendo" bracht onder leiding van den heer H. W. Hofmeester een afwisselend en populair programma ten gehoore, dat ge opend werd met den Mandora-marsch. van Hunne, gevolgd door de Oberto-ouverture van Verdi. Veel succes oogstten de heeren De Nijs en De Graaf met de door hun gespeelde polka voor twee piccolo's „Die beide kleine Finken" van Kling. Met de fantasie „La grande Duchesse de Gerolstein" van Offenbach werd het eerste deel van het programma besloten. De pauze brak juist tijdig genoeg aan om het weinige publiek gelegenheid te geven een goed heenkomen te zoeken voor een piasbui. Na de pauze was „Crescendo" beter op dreef. De klank was mooier en ook het sa menspel vlotte beter. „Die beide Blinden" van Mehul genoot een lofwaardige vertolking. De solo-clarinettist, de heer J. Zedel, liet zich vervolgens met begeleiding van het orkest hooren in de polka „Louise de Montfort" van Kroepsch. De solist had voor zijn prestatie een ver diend applaus in ontvangst te nemen. Na een genre-stukje van Eilenberg „Schmeichel Katzchen", volgde nog de be kende Espana-wals van Waldteufel. De voorzitter van het uitvoerend comité, de heer Scheuer, sprak hierna een woord van dank tot „Crescendo" voor de aanbieding van dit concert. Tot slot speelde de kapel den pittigen marsch „A l'atttaque" van Blankenburg. Zaterdag a.s. zal de Harmoniekapel „De Eendracht" uit Velsen, onder leiding van den heer Gerard H. Boedijn een concert ge ven op het feestterrein. FEESTAVOND VOOR DE OUD-LEERLINGEN VAN DE CHR. SCHOOL. Woensdagavond werd in het Nederlandsch Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Popu lierenlaan een feestavond gehouden voor de oud-leerlingen van de Christelijke school te Wijk aan Duin, ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan van deze school. Na gemeenschap- pelijken zang ging de heer Foeken, hulppredi ker van de Ned. Herv. gemeente te Wijk aan Zee voor in gebed, Hierna zong de bekende zangeres mej. van Rijn uit Arnhem, aan de oiano begeleid door mej. B. Swalve, het „Onze Vader". Vervolgens sprak de heer Foeken. Schoolwerk en opvoeding, aldus de heer Foe ken, is een werk van zien en verstaan. Opvoe den is een moeilijke taak. Hiervoor moeten de opvoeders, ouders zoowel als onderwijzers, liefde, een helder inzicht en een scherp oor deel hebben. Er is één bede in ons hart, aldus spr„ dat God dit den opvoeders van onze kin deren wil schenken, zoodat de school in Wijk aan Duin nog vele jaren tot Zijn eer mag bloeien. Vervolgens zong mej. van Rijn „Abendrot" en „Fischerweize" van Schubert, waarmede zij een hartelijk applaus oogstte. Vervolgens gaf een orkest onder leiding van de heer Arnse eenige nummers ten beste. Na de pauze, waar in thee geserveerd werd bracht mej. van Rijn „O, jubel van mijn hart" van Cor Kuiler en „Slape doe" van Van Tagel ten gehoore. Hierna vond de huldiging van het schoolbe stuur eii van het oud-schoolhoofd den heer Wassenaar plaats. Met een toepasselijk woord bood de heer A. Priester namens de oud-leer lingen het bestuur een vestibule-bank en den heer Wassenaar een horloge aan. De heer Foeken vertoonde een serie licht beelden betreffende de school in de 25 jaren, dat zij bestaat. Vervolgens zong mej. van Rijn nog „Ons Lied" van Van Tetterode. Na het zin gen van Gez. 180:1 sloot de heer Foeken met gebed den avond. De overdracht van lief Electriciteitsbedrijf. Uitzonderlijke positie van clc gemeente Leni Marenbach speelt de vrouwelijke hoofd rol in „De Model-echtgenoot". (W. B.-Theater, Beverwijk.) Het standpunt van de minderheid. Aangaande de door den Raad der gemeen te Dinsdagavond genomen beslissingen ten aanzien van de overdracht van het electri citeitsbedrijf vernemen wij van officieele zijde het volgende: Zooals bekend is, hebben Ged. Staten be sloten met ingang van l" Januari 1939, den datum, waarop het loopende ocntract expi reert, de stroomlevering engros aan deze ge meente te beëindigen en de levering aan huis in de geheele gemeente Beverwijk door het P.E.N. te doen geschieden. Inmiddels ontving het gemeentebestuur evenals de besturen van andere distribuee- rende gemeenten in deze provincie onder dagteekening van 18 Februari jl. de mededee- ling van den Minister van Waterstaat, waar bij mede namens den Minister van Binnen- landsche Zaken werd te kennen gegeven, dat de Regeering besloten heeft te bevorderen, dat rechtstreeksche stroomlevering door het provinciaal bedrijf spoedig wordt ingevoerd voor die gedeelten van het vasteland van Noord-Holland, waar die levering tot nog toe door het gemeentelijk distributiebedrijf ge schiedde, dat den stroom van het provinciale bedrijf betrekt. De te volgen gedragslijn. De genoemde ministers stellen daarbij de volgende gedragslijn voor: De provincie verbindt zich de electriciteits- werken met toebehooren welke aan de dis tributie dienstbaar zijn, van de gemeente over te nemen en de gemeente verbindt zich die werken c.a aan de provincie over te dra gen tegen voorwaarden zooals die bij arbi trage zullen worden vastgesteld. Bij arbitrage zal mede een voor partijen bindende uit spraak zijn te geven ten aanzien van de be dragen. die de provincie, in verband met de saldo's, die het distributiebedrijf in de laat ste jaren voor de gemeente heeft opgeleverd, gedurende een aantal jaren boven de som men die voor evenbedoelde werken zullen moeten worden betaald, aan de gemeenten zal hebben uit te keeren, daarbij voorgesteld, dat die uitkeeringen afloopend zullen zijn. De arbitrage-commissie zal bestaan uit drie leden, waarvan één lid aan te wijzen door de provincie, één lid door de gemeenten, en het derde lid in gemeenschappelijk overleg tus- schen provincie en gemeenten of bij gebreke van overeenstemming tusschen partijen door de Regeering Het gemeentebestuur werd uitgenoodigd deze aangelegenheid aan het oordeel van den Raad te onderwerpen en het daarheen te leiden, dat deze zich daaromtrent vóór 1 Juni 1938 zou uitspreken. Deze termijn moet aldus worden verstaan, dat mochten de ge meenten van meening zijn, dat het stand punt van de Regeering geen basis kan vor men voor onderhandelingen, op latere be middeling van de Regeering niet gerekend zal mogen worden. Uitzonderlijke positie. Ten aanzien van deze aangelegenheid ver- kpert onze gemeente in een uitzonderlijke positie, aangezien zij ten deele reeds recht streeks door het provinciaal bedrijf, ten deele nog door het gemeentelijk distributiebedrijf van stroom wordt voorzien, terwijl de kwestie nog meer gecompliceerd wordt door een drie tal bestaande geschilpunten. Tusschen het provinciaal electriciteitsbe drijf en de gemeente bestonden namelijk.se dert vele jaren een tweetal geschilpunten, welke betrekking hadden op het beschikbaar stellen door het P.E.N. van electrische ener gie aan de groot-industrie en op de huur van transformatorhuisjes in de oude gemeente Beverwijk. Daarnevens was een geschil ont staan over de bevoegdheid der gemeente tot haasting der eigendommen van het P.E.N. in de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin. Ter beslechting van deze geschilpunten had het provinciaal bestuur aangeboden een verlenging van het stroomleveringscon- tract met één jaar, namelijk tot 1 Januari 1940, alsmede over 1940 een extra-vergoeding van f 60.000, terwijl tevens werd toegezegd, dat, zooveel als met inachtneming van de technische en economische belangen van het provinciaal bedrijf mogelijk' zou zijn, de ver- kabeling van het bovengrondsch electrisch net op het gebied van Wijk aan Zee en Duin zou worden bevorderd. Met name zou, be houdens onvoorziene omstandigheden, nog in den loop van dit jaar de vervanging van het bovengrondsche net langs den Alkmaarschen weg, door ondergrondsche kabelverbindingen worden ter hand genomen. Van de zijde der gemeente zou dan afstand moeten worden gedaan van het door haar ge pretendeerde recht van naasting der provin ciale eigendommen ten behoeve der electri- citeitsvoorziening onder het voormalige Wijk aan Zee en Duin en voorts het standpunt van het P.E.N. moeten worden aanvaard ten aan zien der twee andere geschilpunten. Boven dien werd de voorwaarde gesteld, dat de ge meente behoudens rechtstreeksche overeen stemming tusschen haar en de provincie vóór 1 November 1938, het eerder genoemde arbi trage-voorstel van de Regeering zou aan vaarden. Behandeling kon niet openbaar zijn. Na rijp beraad hebben Burgemeester en Wethouders aan den Raad geadviseerd op deze voorstellen van Ged. Staten in te gaan. Uit den aard der zaak leende de beraadsla ging daaromtrent zich. met het oog op de belangen der gemeente, in dit stadium niet voor openbare behandeling. De meerderheid van den Raad heeft zich. zooals bekend is, met dit advies vereenigd. In de gegeven si tuatie, welke voor de gemeente Beverwijk een bijzondere is,.werd deze weg de meest zekere geacht om tot redelijke overdrachts- voorwaarden te geraken en tevens eenige andere belangen veilig te stellen. Zoowel van de zijde der provincie als van den kant der gemeente zal alsnog door rechtstreeksche on derhandeling op vrije basis worden getracht een regeling voor de overdracht van het be drijf te treffen welke beide partijen kan be vredigen. Mochten partijen daarin onver hoopt niet slagen, dan zal de door de Minis ters voorgestelde arbitrale instantie uitspraak doen. Een betere financieele regeling voor de gemeenten als tot dusverre practisch kan worden bedongen, is daarbij gewaarborgd. Het standpunt der minderheid. De minderheid van den Raad kon evenwel dit inzicht niet deelen Zij achtte de voor waarde, dat men zich, zoo in der. minne geen overeenstemming mogelijk zou blijken te zijn, uiteindelijk bindend zou onderwerpen aan de door de Ministers voorgestelde arbi trage, onaanvaardbaar, ook al neemt men aan, dat van Regeeringszijde is gestreefd naar een redelijk compromis. Met name werd gesteld, dat de gemeente erkenning moest Scène uit de Shirley Tcmple-film „Heidi". (Luxor Theater, Beverwijk.) erlangen van haar recht om te blijven dis- tribueeren. Zij kon zich niet vereenigen met de door Regeering en door het provinciaal bestuur gehuldigde opvatting, dat onder „ge gadigde" in artikel 4 der concessievoorwaar den moest worden verstaan „gegadigde tot verbruik", zoodat een gemeente geen gega digde zou zijn, In afwachting van een rech terlijke uitspraak dienaangaande achtte zij het geraden het bemiddelingsvoorstel der Ministers te laten passeeren en mitsdien het aanbod van Gedeputeerde Staten van de hand te wijzen. Bij gunstigen uitleg van dit rechtsgeding, welke volgens zeer bevoegde adviseurs mocht worden verhoopt, zou de gemeente haar be drijf in oud-Beverwijk behouden of kunnen trachten dat tegen volledige schadeloosstel ling over te dragen. Bovendien zou alsdan, indien door naasting het provinciaal net al-, daar werd verkregen, ook voor Wijk aan Duin de stroomdistributie door de gemeente kunnen worden ter hand genomen. De aldus bestaande financieele vooruitzichten zijn veel gunstiger dan hetgeen langs den door Bur- meester en Wethouders aanbevolen weg kan worden bereikt. Vroolijkheid in het W. B.- Theater. In het programma voor de komende bios- coopweek vertoont het W.B.-Theater als hoofdnummer de daverende klucht „De model-echtgenoot" mét Heinz Rühmann in de hoofdrol. Voor de pauze draait de sensationeele film „In stormende galop". DE BLAUWE-WEEK-ACTIE. De Blauwe Week-Actie van de drankbestrij- dingsvereenigingen verloopt dit jaar zeer naar wensch. De verkoop van het bekende blauwe bloempje heeft een bedrag van f 102,92 opge leverd. Dit is zelfs f 25 meer dan vorig jaar. Voor de beoordeeling van den voor de jeugd georganiseerden kleurwedstrij-d zijn eenige deskundigen uitgenoodigd. De inlevering van de teekeningen moet voor of op 4 Juni ge schieden. De jeugd toont voor dezen wedstrijd groote belangstelling. De prijsuitreiking zal op Woensdagmiddag 8 Juni tijdens een kindervoorstelling in „Odeon" geschieden. De kinderen zullen worden bezig gehouden met de poppenkast, goochelen en andere attracties. Voor kinderen van 6 tot 10 jaar is de voorstelling van half twee tot half vier en voor die van 10 tot 14 jaar van 4 tot 6 uur. De toegangsprijs is voor alle kinderen 10 cents DS. C. M. KRIJGER NAAR IJSELMONDE BEROEPEN Ds, C. M, Krijger, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Beverwijk, heeft een beroep naar die gemente te IJselmonde ontvangen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nieuw Amsterdam, 2 (v.) v. Rott. n. N.-York Lochmonar, Vanc. n. Rott. 29 v. L. Angeles. Statendam, 31 v. Bermuda te N.-York. Leerdam, Rott. n. N.-Orleans p. 3<0 Lizard. Beemsterdijk, n. Rott. via Londen 31, 12 m. WZW van Niton. Burger dijk, N. Orl. n. Rott. 30 te Tampa. Bilderdijk, 29 v. Norfolk n. Rott. HALCYON LIJN Stad Maassluis, Narvik n. Rott. 30, 250 m. O.N.O. van Wiek. Stad Vlaardingen, 31 v. Rott. n. Wabana. Stad Haarlem, 1 v. Melilla te Vlaard. HOLLAND- - AFRIKA LIJN Randfontein thuisr. p. 1 Dim ge ness via Duinkerken. Springfontein (uitr.) 31 van Port Sudan. Heemskerk, vertr. 2 v. Antwerpen n. Hamb. Jagersfontein (fchuisr.) 1 te Lissabon. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Meliskerk (thuisr.) 31. 450 m. Z. v. Land's End. Almkerk (uitr.) 25 te Cochin. Enggano (uitr.) 1 te Antwerpen, KON HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (thuisr.) 29 te Santos. Westland, 1 v. Hamburg te Amst. KON NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Euterpe, Bordeaux n. Amst. 31 Lydd. Mars, Lissabon n. Amst. p. 1 Finisterre. Nereus, 31 v. Musel n. Oporto. Ober on, 31 v. Amst. te Curacao. Orion, 31 van Susak naar Dubrovnik. Helder, Amst. n. Chili 29 v. Cristobal. Triton, 31 v. Venetië te Triëst. Venezuela, 1 v. Hamburg te Hendrik-Ido- Ambacht. Deucalion, 1 v. Gibraltar te Setu'bal. Luna, 1 v. Londen n. Amst. Aurora, 1 v. Napels te Malaga. Vesta, 1 v. Beyrouth te Izmir. Euterpe, 1 v. Bordeaux te Amst. Juno, 1 v. Amst. te Hamburg. Rhea, 1 v. Piraeus te Candia. Theseus, 1 v. Amst. n. Stettin. Ariadne, Rott. n. Tanger p. 30 Ouessant. Baarn, Chili n. Amst. 28 van Valparaiso. Alkmaar, Chili n. Amst. 29 v. Callao. KONINKLIJKE SHELL Agatha, 29 v. Soesoe n. Singapore. MEIJER EN CO.'S SCHEEPV MIJ. Theseus, 1 v. Batavia te Amst. Glenogle, Dairen n. Rott. 30 v. Colombo. Memnon, Japan n. Rott. 29 te Yokohama. Glaucus, Batavia n. Amst. 31 te Belawan. Eurymedon,' Batavia n. Amst. 31 te Suez. Patroclus, Japan n. Rott. 1 te Shanghai. Melampus, Amst. n. Java 1 te Port Said. Deucalion, Japan n. Rott. 1 v. Colombo. ROTTERDAMSCHE LLOYD Soekaboemi (thuisr.) 1 te Marseille. Garoet (uitr.) p. 1 Finisterre. Blitar, 1 v. Hamburg te Rott. Indrapoera (uitr.) p. 1 Suez. STOOMBOOT MIJ. NEDERLAND. Poelau Tello (thuisr.) 31 te Belawan. Tabian (thuisr.) 1 te Londen. Christiaan Huygens (th.) 31 v. Genua. Soemba (thuisr.) 31 v. Oran. Johan van Old., 1 v. Batavia n. Amst. Tajandoen (uitr.) 1 te Belawan. Mapia (uitr.) 1 v. Port Said. Marnix. 1 v. Amst. n. Batavia. WIJK LIJN Beverwijk, v. Morphoubaai n. Rott. p. 1 Wight. Naaldwijk, 1 v. Bilbao te Rott. Haulerwijk, Huelva n. Rott. p. 1 Wight. Stolwijk, 1 v. Bilbao te Rott. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (th.) 31 te Colombo. HOLLAND—OOST-AZlë LIJN. Zuiderkerk, 1 v. Dairen te Rbtt. Gezonken vliegmachine gevonden. In de Oostzee is door duikers het wrak van een dubbeldek-vliegmachine gevonden, welke op die plaats ongeveer twee jaar geleden is neergestort. Eén der draagvlakken en een benzinetank, welke nog vier honderd Liter brandstof bevatte, is geborgen. Het einde aller dingen. Na zijn lading in Hamburg te hebben gelost is het stoomschip Venezuela naar Hendrik- Ido-Ambacht vertrokken en reeds daar aan gekomen om te worden gesloopt. Beorderd. Het is ballast van Great Yarmouth aange komen Nederiandsche motorschip Mame is hier beorderd naar Leiden en binnendoor derwaarts vertrokken. Hout voor Vclscn. Het Russisch motorschip Nicolai Ejov is hier van Leningrad aangekomen met een ia- ding hout voor de papierfabriek te Velsen. Om te dokken. Het Noorsche tankmotorschip Barbro is in ballast van Hamburg naar Amsterdam ge passeerd om aldaar te dokken en te repa- reeren. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. AANGEKOMEN. 31 Mei: Vechtstroom s.s. Londen Perseus s.s. Settin Ek s.s. Oslo Fredanja m.s. Boston Orpheus s.s. Danzig Barbro m.s. Hamburg 1 Juni: Nicolai Ejov m.s. Leningrad Marne m.s. Gr. Yarmouth Mary m.s. Hull Westland m.s. Hamburg Theseus s.s. Batavia St. Annaland s.s. Gdynia Euterpe s.s. Bordeaux VERTROKKEN. 31 Mei: Polyphemus m.s. Londen Hans Broge s.s. Pt. Talbot Suomen Ne ito s.s. Kopenhagen Jeadjoer m.s. Rotterdam Vliestroom s.s. Leith Amstelkerk s.s, West Afrika Merel s.s. Londen Margrete s.s. Kopenhagen Vechtstroom ss.. Huil l Juni: Ubari s.s. Rotterdam M. v. St. Aldegonde m.s. Batavia Olga m.s. Londen

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5