Heydt's Hoofdpunten der Engelsche buitenlandsche politiek: Formeele drijfjacht Een Broek van Heydt bevalt altijd! IEDB23233H SADM PROGRAMMA DONDER'D'A"G 2 TUKT 1938 le: Overeenstemming met Duitschland. 2e: Wapenstilstand in Spanje. VAN zeer bevoegde zijde ver neemt United Press, dat het streven der Britsche diplo matie van op het oogenblik voornamelijk bestaat uit een poging om tot een algeheele overeenstemming met Duitschland te geraken en ander zijds om nieuwe pogingen in het werk te stellen teneinde in Spanje een wa penstilstand te bewerkstelligen. In verband hiermede is de Britsche Regeering dan ook besloten om de po gingen voort te zetten ten einde vreedzaam tusschenbeiden te komen .in de Duitsch-Tsjechische wrijvingen. Mocht dit met succes worden be kroond, dan oordeelt de Britsche re geering het oogenblik aangebroken om direct met Duitschland te onderhan delen voornamelijk omtrent een lucht- pact, omtrent algemeene bewapenings beperkingen, mogelij kei-wij ze ook over het koloniale vraagstuk en verder over andere belangrijke politieke vraagstukken. De Britsche zegsman van United Press gaf toe. dat de atmosfeer in de laatste maanden niet geschikt was voor dergelijke besprekingen. Duitschland is door de gebeurtenissen in Cen traal Europa dermate in beslag genomen, dat het zeker niet geneigd zou zijn daaraan nog andere problemen toe te voegen. Woensdag avond echter deden pertinente geruchten de ronde, dat gezaghebbende kringen vaststel den, dat Groot-Brittannië het verlangen koestert om met de Duitsche regeerine vriend schappelijk te onderhandelen teneinde een algemeene kalmeering te bewerkstelligen. De non-interventie. Wat het werk van de non-interventiecom- missie betreft, dit kan de Britsche regeering niet bevredigen. De regeering immers is van plan nog verder te gaan dan de commissie, eventueel met behulp van Frankrijk; mis schien zelfs met medewerking van Italië, ten einde de beide Spaansche partijen te polsen en deze er toe te brengen aan de besprekingen deel te nemen, om zoodoende de vijandelijk heden in dat land te beëindigen. Daaraan werd nog toegevoegd, dat Groot Brittannië met an dere machten hierin zal samenwerken.. De Britsche regeering beschouwt de Spaansche kwestie als een struikelblok voor rust en vrede. Maar daartegenover staat, dat de Britsche regeering zich steeds meer bezorgd maakt over de aanvallen op Britsche schepen en dat zij dagelijks minder geneigd is om werkeloos toe te zien hoe Britsche schepen worden gebombardeerd en het leven van Brit sche onderdanen in gevaar wordt ge bracht. Aldus zal de gebruikelijke ka- binetszitting van Donderdag zich met de vraag bezig houden, welke actie in de toekomst gevoerd zal moeten worden om Franco te overtuigen, dat het de Engelsche regeering heilige ernst is wanneer zij tegen de nationa listische aanvallen op Britsche onder danen en eigenwdommen protesteert. Een conferentie der beide Spaansche partijen beoogd. JR) OK volgens de diplomatieke corres- pondenten van de Britsche ochtend bladen zou de Engelsche regeering de mogelijkheid onder oogen zien van tegen Campagne ,,ongewenschte Joden" te Weenen. Dagelijks kruisverhooren. Aantal Joden krijgt betrekkingen toegewezen. WEENEN, 1 Juni. De Nazi-cam pagne, die ten doel heeft om het voormalige Oostenrijk van „onge- wenschte elementen te zuiveren", is wederom, en ditmaal scherper dan ooit tevoren ingezet en richt zich voornamelijk tegen die Joden, die zich na den wereldoorlog in Oosten rijk hebben gevestigd. Van doorgaans betrouwbare bronnen werd ons verzekerd, dat dagelijks een twintigtal Joden aan een zeer scherp kruisverhoor wor den onderworpen. Zij moeten antwoord geven op vragen betreffende hun middelen van be staan gedurende de laatste 20 jaar en hoe zij onder de 15 jaar van het „Marxistisch- socialistisch bewind" te Weenen hun posities of rijksbetrekkingen en hun posities als art sen, advocaten enz. hebben verkregen en tenslotte hoe zij er in geslaagd zijn practisch het monopolie in zekere phasen van het eco nomisch leven en den staat in handen te krij gen; hun posities in leenbanken, op de mark ten enz. Ook moeten zij verklaren hoe zij de inkomstenbelasting hebben ontdoken, hoe transacties in verschillende deviezen gedaan werden en tenslotte hun activiteit in het Vaderlandsche Front onder Dollfuss en Schuschnigg. Deze arrestatie-rage heeft blijkbaar een, stadium bereikt, waarin het kruisverhoor- apparaat der politie een zeker aantal „ge vallen" per week of juistel gezegd, per dag af handelt en wanneer de eene groep op vrijen voeten is gesteld, óf wordt vastgehouden teneinde voor de rechtbank te verschijnen, óf naar een concentratiekamp wordt gezonden, óf gewaarschuwd wordt, dat zij hun emi gratieplannen moeten bespoedigen, worden weer andere groepen gearresteerd. Gelijktijdig echter tot groote verbazing van vele waarnemers krijgt een aantal van „gewenschte" Joden een betrekking als ingenieur, geneesheer en dergelijke in het niet-Oostenrijksche deel van Duitschland. Blijkbaar zijn de Nazis van plan alle mid delen te baat te nemen om de meest onge- wenschte oden in de naaste toekomst tot emigreeren te dwingen. (United Press). (Nadruk verboden). een politieke inmenging in Spanje met het doel een wapenstilstand tot stand te brengen en de Spaansche regeering met de nationa listen aan de conferentietafel bij elkander te brengen. De correspondenten verklaren, dat een der gelijke actie zou kunnen volgen op de ten uitvoerlegging der Britsche voorstellen in zake de terugtrekking van buitenlandsche vrijwilligers. Uiteengezet wordt, dat het Spaansche con flict, dat, naar men eenige maanden geleden geloofde, niet lang meer zou kunnen duren, nog steeds een algemeene Europeesche paci ficatie in den weg staat en de afsluiting der Engelsch-Italiaansche overeenkomst ver traagt. Voorts wordt verondersteld, dat de regee ring voornemens is directe Engelsch-Duit- sche besprekingen te heropenen voor een algemeene regeling, doch een oplossing van het Tsjecho Slowaaksche probleem zal daar toe de essentieele voorwaarde zijn. Aanslagen op de Palestijnscne olieleiding. Duizenden tonnen olie verloren gegaan. De correspondent van de Daily Telegraph and Morning Post te Jeruzalem 'bericht aan zijn blad, dat de Arabische terroristen in Palestina zich thans vooral bezig houden met het vernielen van de petroleum-pijpleiding, waarmede de ruwe olie uit Irak, dwars dooi de Syrische woestijn naar de havens aan de kust wordt vervoerd over een afstand van duizend kilometer. Per uur wordt 900 ton olie door de buizen geperst en aangezien het eeni- gen tijd duurt eer bemerkt wordt aan de pompstations, dat de leiding defect is, gaan dikwijls duizenden tonnen olie verloren, vooral wanneer de ontsnappende olie in brand wordt gestoken. De terriristen hebben een eenvoudige manier gevonden om de ontsnappende olie aan te steken. Gewoon met een lucifer is dit niet mogelijk, aangezien de ruwe petroleum niet gemakkelijk vlam vat. Eerst maakten zij gebruik van kleine kacheltjes, die zoo geplaatst worden, dat de uit de pijp spuitende olie in vlam moest ko men, doch dit werd te duur, aangezien de kachels, welke ongeveer acht shilling per stuk kostten, verloren gingen. Thans doen zij het anders. Zij leggen op de pijp een hoop asch met parafine en steken deze massa in brand met behulp van enkele vodden. Ver volgens lossen zij van een afstand van onge veer tien meter enkele schoten op de bran dende massa, waardoor de pijp wordt door boord. De bandieten snellen dan weg om niet getroffen te worden door de zwarte olie. Op eenigen afstand verbranden zij dan hun mantel en hoofddoek om de politiehonden op een dwaalspoor te brengen en worden weer vreedzame dorpsbewoners. Bescherming door vliegtuigen. Havas verneemt uit Londen, dat vier twee- motorige De Havilland-toestellen zijn ver trokken naar Irak ter bewaking van de pijp leiding tusschen Karkoek en Tripoli en Haifa. De toestellen zijn bijzonder sterk gebouwd. Zij zullen het oude materiaal vervangen, dat buiten het gebruik is gesteld door den slech- teh toestand van het landingsterrein en door de klimaatsomstandigheden. Reliqui van den Heiligen Stefanus vervoerd. Rechterhand van den heilige van Boedapest naar Estergom overgebracht. BOEDAPEST, 1 Juni. Voor het eerst sedert 900 jaar is heden de kostbare reliqui van Hongarije, de rechterhand van den hei ligen Stefanus, overgebracht van Boedapest naar Estergom, waar de heilige koning van Hongarije in 977 werd geboren. De reliqui is geplaatst in een kristallen schrijn, welke op een rood fluweel in een speciaal, rijk versierd rijtuig van de spoor wegen wordt vervoerd. Gedurende de reis werd de reliqui bewaakt door zestien „wakers van de Hongaarsche kroon" in hun roode uniformen met witte mantels. Toen de trein het Westerstation uitstoomde werden alle kerkklokken van Boedapest en Estergom geluid. Te Estergom, de residentie van kardinaal Seredi, den primaat van Hongarije, zullen verscheidene plechtigheden plaats vinden, welke zullen worden bijgewoond door acht kardinalen, die na het Eucharistisch congres daar verzameld zijn (A.N.P.) Een dronk op den keizer van Abessynië. Aan een feestmaal te Londen. Voor de eerste maal is aan een feestmaaltijd te Londen het glas geheven op de gezondheid van den koning van Italië, keizer van Abes synië. Het maal aldus meldt Havas werd gehouden ter gelegenheid van de viering der eerste regelmatige luchtvel-binding tus schen Enigeland en Italië.. De minister van luchtvaart was vertegenwoordigd door den onderdirecteur voor de burgerluchtvaart. Men had het Foreign Office geraadpleegd over de vraag, of een regeeringsvertegenwoordiger kon aanzitten aan een maaltijd, waarop waarschijnlijk gedronken zou worden op den „keizer van Abessynië". Het ministerie had geantwoord, dat daartegen geen bezwaar be stond, daar de maaltijd door Italianen was georganiseerd. Schatten te Parijs ontdekt. Groote bedragen aan goud komen uit dc Rue Mouffetard te voorschijn. De commissaris van politie van de afdeeling Jardin des Plantes te Parijs heeft medege' deeld, dat in het gebouw in de Rue Mouf fetard, waar eenige dagen geleden het testa ment van den stalmeester van Lodewijk XV werd gevonden met een aantal goud stukken ter waarde van ongeveer 2V2 millioen, thans een tweede testament met nog een aanzienlijker bedrag aan goud is gevonden. Soldaten mogen Hitier niet fotografeeren. Tsjechische lezing van liet jongste incident te Eger. Misplaatst en on-militair, vindt Goering. Naar Havas uit Berlijn verneemt heeft Goering den militairen in uniform verboden Hitier bij inspecties en parades te fotogra feeren. Goering noemt een dergelijk optreden mis plaatst en on-militair. Nieuwe secretaris van liet Britsche kabinet. Bridges opvolger van Sir Maurice Hankey. Bridges, een zoon van wijlen den Poet Laureate, is benoemd tot opvolger van Sir Maurice Hankey als secretaris van het Brit sche kabinet. Gedurende vier jaar is Bridges belast geweest met de afdeeling defensie van het ministerie van financiën en onlangs werd hij benoemd tot vertegenwoordiger van het ministerie van financiën in de commissie voor materiaal van het ministerie van luchtvaart. Ook in andere commissies heeft hij zitting ge had. op de ontvoerders Jimmy Cash. van Politiet boerent visschers en arbeiders nemen er aan deel. Moerassen en bosschen worden afgezocht. FRINOETON, 1 Juni. De hoop, dat de kleine Jimmy Cash levend bij zijn ouders zal terugkeeren, wordt steeds geringer want van het kind heeft nen nog geen spoor kun nen ontdekken. De opwinding onder de be volking heeft thans haar hoogtepunt be reikt. De vrijwillige expeditie, bestaande uit boeren, heeft den kidnappers een ultimatum gesteld het kind hedenmiddag (plaatselijke tijd) ongedeerd terug te geven. Ingeval hier aan niet wordt voldaan zullen honderden boeren, visschers, arbeiders tezamen met een afdeeling van de Nationale Garde een ge weldige klopjacht door de bosschen en moe rassen organiseeren. Ook oorlogsveteranen padvinders en nog veel meer andere personen zijn bereid om aan de actie deel te nemen, De sherif van Miami is met 12 gewapende politiebeambten hier aangekomen. Van uur tot uur groeit het aantal vrijwilligers en voortdurend worden er meetings gehouden om nog meer vrijwilligers aan te werven. Ondertusschen zijn reeds vrijwilligers van buiten de stad per auto gearriveerd om deel te nemen aan de klopjacht. Beambten van de federale crimineele politie van Washington, de zoogenaamde G-men, hebben een onderzoek ingesteld in de dorpen rondom Princeton. Men gaat hierbij zoo voorzichtig mogelijk te wek teneinde te voorkomen, dat het. kind mocht worden vermoord, indien zulks niet reeds het geval is. Om ontsnappen onmogelijk te maken'heeft men bij de uitgangen der kanalen motor booten gereed gelegd, opdat van daaruit spoedig manschappen naar een punt, waar de misdadigers zouden trachten te ontkomen, kunnen worden gebracht. Een nader telegram meldt Eindelijk heeft de vader van Jimmy in de drijfjacht toegestemd. Deze is kort na 12 uur begonnen. Inmiddels hehben G-men, een timmerman van middelbaren leeftijd, ver hoord, die mogelijkerwijze in verband zou kunnen staan met de kidnapping-. De jacht is haast een wedloopgeworden, daar men be vreesd is, dat het kind in de gevaarlijke moerassen verborgen zou zijn. De speurders hebben groote rubber baggerlaarzen aan getrokken. Er zijn 26 leiders gekozen, die ieder 1'5 man bij zich hebben. (United Press). Bataljonchef van den sergeant Toman overgeplaatst. De toesland in Antiocliië. Uit noodweer gehandeld? Te Praag wordt de volgende lezing gegeven over het jongste incident te Eger: In den nacht van Dinsdag op Woensdag was een groep van omstreeks 35 Duitschers bijeen in een café in de Kramlmgsbastei te Eger. In hetzelfde lokaal bevond zich een onder-officier, Toman, die in gezelschap was van het lid der sociaal-democratische partij, Adam Maier. De onder-officier verzocht de muziek een Tsjechisch volksliedje te willen spelen, het geen aanleiding gaf tot een woordenwisseling, welke overging in een kloppartij. Aangezien Toman zich bedreigd gevoelde schoot hij twee malen uit zijn revolver. De kogels troffen den arbeider Otto Baier uit Eger en den herbergier Joseph Kraus, die eveneens te Eger gedomicilieerd is. Baier werd licht aan het been gewond, ter wijl Kraus in de knie werd getroffen. De bei de gewonden werden naar een ziekenhuis overgebracht. Toman werd uitgeleverd aan de militaire autoriteiten en in arrest gesteld. Uit het onderzoek door de Tsjecho Slowaaksche militaire autoriteiten is gebleken, dat de sergeant Vaclai To man bekend was wegens zijn slecht gedrag. Onafhankelijk van de maat regelen, die tegen den sergeant ge nomen zullen worden, is zijn batal jonschef, die verantwoordelijk wordt geacht, overgeplaatst. Duitsch commentaar. Naar aanleiding van dit incident schrijft de Berliner Börsenzeitung o.a.: Gezien deze eindelooze reeks hoogst ernstige provoca ties schijnt het noodig te vragen, hoe lang men ons geduld nog wil misbruiken. Het Berliner Tageblatt schrijft: De leiders te Moskou geven instructies aan de Praagsche executieve. Het leidt geen twij fel dat de op den achtergrond blijvende lei ders der hetze niets onbeproefd zullen laten om voor hun duistere plannen toch wellicht nog daar een aanknoopingspunt te vinden, waar het recht van noodweer en bescherming der eer in tragisch conflict komen met de eischen der discipline. De Berliner Lokalanzeiger verklaart, dat de Tsjechische politici het spel, dat verdragen en gerechtigheid op de punt der bajonetten plaatst, willen voortzetten. Sudeten Duitschers wegens hoogverraad veroordeeld. Uit Praag 1 Juni. Het gerecht te Bmo heeft zeven Sudeten Duitschers wegens hoog verraad veroordeeld tot straffen tusschen vijf en twintig jaar gevangenisstraf en tot boeten tusschen 2000 en 5000 kronen, benevens tot verlies van uhun burgerrechten. Deze ver- oordeelmgen, die 20 Mei j.l. uitgesproken zijn, zijn eerst heden gepubliceerd. Geen Turksch ultimatum aan Frankrijk. In gezaghebbende kringen te Parijs ver klaart men, dat de stappen van den Turk- schen ambassadeur te Parijs betreffende het Sandjak Alexandrette geen enkel oogenblik het karakter hebben gedragen van een ul timatum, -dat hun verleend was door som mige berichten in de pers. De stappen hadden alleen ten doel de aan dacht van de Fransehe regeering te vestigen op de plaatselijke incidenten en op de opwin ding, die ontstaan is door de volkstelling. Gis termiddag nog had het bezoek van Suad Da- vaz ten doel den minister van Buitenlandsche Zaken op de hoogte te stellen van de laatste botsing, waarbij twee Turken den dood heb ben gevonden. Reeds zijn instructies ge zonden aan den Franschen hoogen Commissa ris ter vermijding van een herhaling van der gelijke feiten. De taak der autoriteiten die be last zijn met de handhaving van de orde, is delicaat in verband met de zwakke troepen macht, waarover zij beschikken en de op winding, die veroorzaakt wordt door de ver kiezing. Men kan er zoo zeggen deze krin gen overigens op rekenen, dat heel het stre ven van Bonnet uitgaat naar een bevredi gende en eervolle regeling voor alle betrokken partijen. Een vergelijking met Tsjecho Slowakije. Uit Parijs, 2 Juni. Naar aanleiding van het onderhoud van Bonnet, den Franschen minis ter van buitenlandsche zaken, met Suad Davaz den Turkschen ambassadeur, sc-hvijft Saint Brice in de „Journal": „Kemal Ataturk, heeft de Turksche nationalisten op dezelfde wijze in beweging gebracht als Hitier het germa nisme heeft doen herleven. Het. gebied, dat wij het Sandsjak Alexandrette noemen en de Turken Hatay is, zooals Tsjecho Slowakije, een gebied, waar niet alleen verschillende rassen tegenover elkander staan, maar waar ook te genstellingen bestaan tusschen de leden van hetzelfde ras. Zooals de Sudeten Duitschers strijden tegen de Duitsche democraten en so cialisten, zooals de Slowalcen verdeeld zijn in autonomistische en activistische groepen, zoo zijn in Alexandrette niet alleen de Aloeieten, die onlangs hebbengeweigerd sa men te gaan met de Turken, doch ook alle ge trouwe muzelmannen, die den Islam eerbiedi gen en geirriteerd worden door het anti-reli gieuze sectarisme van het nieuwe Turkije. Wij begrijpen de teleurstelling der leiders te Ankara", aldus Saint Brice, „maar wij kunnen niet toestaan, dat deze teleurstelling aan Frankrijk wordt verweten." Overwinnen of slerven. Japansche vliegers met liet harakirimes de lucht in. De Japansche woordvoerder der marine te Sjanghai heeft medegedeeld, dat alle Ja pansche vliegers voorzien zijn van speciale ponjaards voor het plegen van harakiri. Men rekent er op, dat wanneer zij levend neer vallen op vijandelijk gebied, zij harakiri zul len plegen. De Japansche krijgsman is van oordeel, dat krijgsgevangenen gemaakt te worden de grootste oneer is. VLIEGONGELUK IN TSJEOHO-SLOWAKIJE. Op het militaire vliegveld te Josefov in Tsjecho-Slowakije is gisteren een militair vliegtuig verongelukt, doordat de piloot te stijl wilde opstijgen. Het vliegtuig vloog in brand, de vlieger een onderofficier kwam om het leven. Prins Kantkraag wees Thijs den weg naar zijn vader, maar al spoe dig begreep Thijs, dat het heel wat moeite zou kosten, om bij den koning te komen. Maar dapper liep hij voort en hij grinnikte bij zich zelf, toen hij dacht aan Prins Kantkraag, die zoo graag met Yolanda wilde trouwen. Nou, maar ik zal die kroon wel vinden. Die Yolanda.tjonge, aardig meisje is dat. Wel, wat hebben we daar voor een gevaarlijken kerel staan? Goedendag, begon Thijs weer heel vriendelijk. Ik kom om koning Zilverdraad te spreken. Kunt U mij den weg soms ook wijzen? De groote man keek hem dreigend aan. —Soms kan ik dat wel, bulderde hij, maar wie ben jij en wat wil jij? Thijs sloeg zich op zijn borst. Ik ben ridder IJs, en ik verzoek U, mij tot den koning toe te laten. Slapperdepoetskialemoetsie! Latzemesoeki! Wat zeg je daar precies? vroeg de groote man verbaasd over deze woordenvloed. Dat wil zeggen, laat me door EN GAUW! bulderde Thijs nu op zijn beurt. De man haastte zich Thijs doorgang te vevleenen, die, toen hij uit het gezicht van den reus vis, stond te stikken van het lachen. Ridder IJs, hahahaha, ridder IJs!!!!! Thijs gierde het uit!! UU ANEGANG HU DE SPECIAALZAAK IN BROEKEN (Adv. ïngez. Med.) VRIJDAG 3 JUNI HILVERSUM I, 1875 M. en 415,5 ML Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.— Schriftlezing en meditatie 8.15 Berich ten. Gramofoonimuziek. (Om 9.30 Gelukwen- schen). 10.30 Morgendienst 11.— Gramofoon muziek. 11.15 Zang met pianobegeleiding. In de pauzes: Gramofoonmuzïek. 12.Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Ensemble Van der Horst en Gramofoonimuziek. 2.— Gramo foonmuziek 2.35 Christ. Lectuur 3.— Zang en piano. 4.Gramofoonmuziek. 4.30 Orgelspel 5.30 Gramofoonmuziek 6.30 Causerie over ka merplanten 7.— Berichten 7.15 Declamatie en Gramofoonimuziek. 7.45 Reportage 8.05 Berich ten ANP. Herhaling SOS-Berichten. 8.15 NCRV orkest en solist. 9.— Causerie „Vlaanderen en de Vlaamsche kunst". 9.30 Carillonconcert 10.— Berichten ANP. 10.05 Vervolg orkestcon cert 10.45 Sportpraatje. 11.— Gramofoonmu ziek Ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM D, 301,5 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO. 9.00 VARA 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek (Om 8.16 Berichten) 10.Mórgenwij ding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Gramofoonmuziek 12.Gramofoonmu ziek. (Om 12.15 Berichten) 12.45 De Palladians I.45 Muzikale causerie (met gram.pl.) 2.30 Het Kovacs Lajos-orkest en solisten. 4.— Gramo foonmuziek 5.— Voor de kinderen. 5.30 Orgel spel. 6.— De Ramblers 6.30 Politiek radiojour naal. 6.50 Hammond-Orgelspel 7.Sport praatje 7.20 Berichten ANP. 7.30 Berichten 7.35 Lezen in den Bijbel. 8.— Viool en piano. 8.30 Causerie „Een nachtwandeling in de eerste week van Juni." 9.— Gramofoonmuziek 9.30 VARA-orkest. 10.— Fantasia en solist 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11— Gra mofoonmuziek 11.30 Jazz-muziek (gr.pl.) 11.55 12.Gramofoonmuziek. RADIO PARIJS, 1648 M. 8.10, 8.55—r9.05, 10.10, 11.20 en 12.35 Gramo foonmuziek. 1.50 Zang 2.05 Gramofoonmuziek 4.35 Zang. 5.20 Klarinetkwartet en zang 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel 10.50 Gramofoonmu ziek 11.2012.50 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek 7,30 Oii'kjestconceirt 12.20 Militair orkest 1.35 Concert 2.30 Vroolijk Concert. 4.20 Omroep-Amusementsorkest 7.30 Omroeporkest en solisten 9.20 Voor oud-strij ders 10.35 Gramofoonmuziek 11.20 Stedelijk Orkest vani Bonn, de Stedelijke Zangver- eeniging en solisten 12.203.20 Gevarieerd concert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Om- roepkleinorkest 1.502.20 en 5.20 Gramofoon muziek. 5.50 Het Gertler-kwartet. 6.35 Gra mofoonmuziek 7.20 Zang met toelichting 8.20 Omroepkleinorkest 9.05 Radiotooneel 9.40 Ver volg concert 10.4011,20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12,20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Om- ï'oepsalonorkest 2.052.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Het Harpkwartet Cornelis 6.00 en 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Pianovoordracht 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 en 9.35 Max Alexys' or kest en soliste. 10.30 Gramofoonmuziek 10.45 —11.20 Dansmuziek (gr.pl.) DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Gevarieerd concert. 8.20 Duitschland- echo. 8.35 Vliegeniersorkest 9.20 Radiotooneel 10.20 Berichten 10.50 Concert 11.05 Berichten II.20 Omroepkleinorkest en de drie Rulands (met pianobegeleiding) 12.20—2.20 Zie Keulen (1.151.26 Tijdsein).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7