DE DERBY TE EPSOM. Het Nichtje van buiten H. M. de Koningin bezocht Woe/isdag de jubileerende Marechaussée te Apeldoorn. Na Haar aankomst inspecteerde de vorstin de manschappen en woonde vervolgens de rijproeven en demonstraties bij Wlm. i Traditiegetrouw woonde de Engelsche Koninklijke Familie Woensdag de Derby te Epsom bij. Een kijkje in de Koninklijke loge De Zuid Afrikaansche oud-strijders, die een bezoek aan Engeland brengen, tijdens hun marsch door Londen bij het passeeren van de Big Ben De Kon. Marechaussée te Apeldoorn vierde Woensdag haar zilveren jubileum. Com mandant kapt. H. A. J. G. Kaasjager tijdens zijn rede bij de officieele herdenking van dit 25-jarig bestaan Douairière Gravin van Lynden van Sandenburg, geboren baronesse van Nagell van Ampsen, die wegens ge zondheidsredenen ontslag heeft ge vraagd als grootmeesteres van H. M. de Koningin Z. K. H. Prins Bernhard woonde te paard de officieele oprichting van het tweede eskadron pantserwagens te Amersfoort bij Prinses Eugenie van Griekenland en Prins Radziwill op de huwelijksreis even voor het vertrek van den boottrein uit Parijs naar de „lle de France" voor de reis naar Amerika De oefeningen der genietroepen uit Utrecht te Loenen werden Woensdag door Z. K. H. Prins Bernhard bijgewoond. - De Prins volgt de verrichtingen bij het slaan van een brug Een driewerf hoera voor H. M. de Koningin bij de oprichting van het tweede eskadron pantserwagens te Amersfoort FEUILLETON LADY TROUBRIDGE. 36) „U hebt nooit Iets begrepen van Marcus en mij", zei zij, terwijl zij het vermeed hem aan te zien. „Van het eerste oogenblik af heb ik Marcus graag mogen lijden. Ik ben bijna verliefd op hem geworden, maar toen ik merkte, hoe hij werkelijk was, heb ik nooit meer op die ma nier aan hem gedacht. Tante Beatrice was degene, die wilde, dat ik me met Marcus zou verloven. Zij werd boos op me, toen ik dat wei gerde. Zoo boos, dat ik ben weggeloopen. Maai Marcus had het probleem al opgelost, door zich met Luella te verloven en ik kan u niet zeggen, hoe opgelucht ik me gevoelde, toen ik dat hoorde". Toen Linet die kleine speech gehouden had, haalde zij diep adem, alsol haar een pak van het hart was gevallen. Het was niet zoo heel eenvoudig geweest precies de waar heid te vertellen, maar dat was nu gebeurd en hij kon haar nu niet langer beschouwen als een meisje dat in den steek was gelaten en dat dood ging van verdriet omdat de man met een ander trouwde. „Ben je dan nooit met Marcus Standish verloofd geweest, zooals zij me verteld heb ben?" Torqui] Rowant's stem klonk bruusk en scherp Zij "schudde het hoofd-. Zij kon nu mets meer zeggen. Er was iets in die stem, dat haar den adem benam. Was hij boos? „Waarom heb je me dat niet verteld, Li- net?" Nu klonk er geen boosheid meer in zijn stem. Die was heelemaal veranderd. „Ik het u vertellen?" Haar blauwe oogen ke ken hem verbijsterd aan. „Ik dacht niet, dat het u iets kon schelen". Toen voegde zij er eerlijkheidshalve aan toe: „Ik heb het een maal geprobeerd, toen we, na die benzinepech naar huis reden, maar toen kreeg ik geen ant woord van u en daarom kon ik niet verder gaan." „Ik heb je wel gehoord", zei hij zacht. „Maar ik dacht, dat het beter was geen ant woord te gevendat dat loyaler was tegen over hem. Wat ben ik een idioot geweest" voegde hij er voor zichzelf aan toe. Linet verstond die laatste woorden niet. Zij dacht er slechts aan. dat zij weg moest en zij trachtte haar stem zoo gewoon mogelijk te doen klinken. Zij stak hem haar hand toe en zei: „Ik moet nu weg Lord Rowant. Mijn moe der is uit het buitenland teruggekomen" voegde zij er aan toe, „en we gaan morgen naar huis terug, dus ik denk niet, dat we eikaar meer zullen zien". Ondanks al haai pogingen, trilde haar stem toch, doch Torquil liet haar hand niet los. Hij keek haar recht in de oogen en zei op vreemden toon: ,Je kunt niet weggaan. Nu nog niet". Linet stond daar en wachtte tot hij haar hand los zou laten. „Je hebt me een massa dingen verteld, die ik heel graag eerder had willen weten. Nu heb ik jou iets te vertellen Hij liet haar hand los en liep met onrustige schreden op den schoorsteen toe. Toen kwam hij weer terug. Zijn oogen stonden strak, toen hy zei: „Ik houd van je, Linet". En hij zei dat be daard, alsof die wonderlijke woorden in het minst geen verandering te weeg zouden bren gen bij het meisje, dat zoo juist in haar hart afscheid van hem genomen had en bijna ra deloos was van ellende. „Houdenvan mij Linet was ver bijsterd door dit overgroote geluk. „Ik ben verschrikkelijk verliefd op je", ging diezelfden zachte, trillende stem verder, „het begon dien eersten middag dat ik je zag toen je mij zoo onhebbelijk vond.Maar ik weet heelemaal niet, hoe jij over mij denkt.... zou je ooit van mij kunnen houden? Ik ben bang voor je, Linet. Bang. voor datgene, wat je zult zeggen. Want als het „neen" is, dan zou ik het liefst naar het andere einde van de wereld gaan en de eerste jaren niet terug komen". Zonder zich te bedenken, riep Linet uit: „Oh neen, dat moet u niet doen". Een oogen blik keek hij haar met vlammende oogen aan. Toen sloot hij het meisje in zijn armen en drukte haar aan zijn hart, dat onstuimig klopte. „Heb je dan nu niet verschrikkelijk het iand aan me?" vroeg hij, haar haren kus send. „Wil je zoo gauw mogelijk met me trou wen, liefste?" „Ja, oh ja, als je me werkelijk wilt hebben... ik ben heel anders dan het meisje waar je eigenlijk mee trouwen moest, ik ben niet knap, ik ben niet rijk en heelemaal niet in telligent. Je moet iemand trouwen, die veel meer schittert dan ik". Linet gevoelde zich gelukkig, maar de scherpe woorden van tante Beatrice en het daarop volgende gesprek met mammy hadden haar zelfvertrouwen ondermijnd en nu pro beerde zij dezen aangebeden man bij te bren gen dat zij in het geheel niet bij hem paste. Doch Torquil drukte haar slechts dichter te gen zich aan en zei: „Ik trouw met een allerliefst meisje, het liefste meisje van de heele wereld. Je bent goed, je bent lief, je bent bekoorlijk. Wat kan een man meer van een vrouw verlangen?" „Maar wat zal je moeder zeggen, Torquil?" Hij kuste haar opnieuw, toen zij voor de eer ste maal aarzelend zijn naam uitsprak. „Mijn moeder houdt van je", zei hij op tee- aeren toon, „en Nick doet dat ook en ik aan bid je. Je hebt dus de geheele familie Rowant aan je voeten. Is je dat voldoende. Linet? Lieveling. „Het is veel te veel" zei Linet en haar oogen glansden als sterren bij dit groote geluk. Carrie Carstairs zat in haar kleinen salon en keek nu en dan naar de klok, terwijl zij zich afvroeg' waar Linet toch bleef. Zij vond het jammer, dat het meisje den volgenden dag weg ging en ze had zich voorgenomen haar zelf bij Mrs. Seton te brengen. Had zich ook voorgenomen haar geen oogenblik uit het oog te verliezen. „Ik hoop dat het Leven goed voor het kind zal zijn" peinsde zij met eenige bezorgdheid. Zij wist dat het leven, meestal niet al te vriendelijk is voor gevoelige jonge meisjes, die geen geld hebben. Toen hoorde zij, dat de sleutel in het sleutelgat gestoken werd en een oogenblik later keek zij in stomme verbazing naar Linet. Een stralende, geheel veranderde Linet haar hand in die van Torquil Rowant. Elke andere vrouw zou het meisje met vra gen overstelpt hebben, doch Carrie overzag de situatie onmiddellijk. „Oh wat is dat heerlijk" zei zij en kuste het meisje hartelijk, waarna zij haar hand naar Torqui] uitstak. Zij had niet het flauwste ver moeden hoe dat gebeurd was, doch zij zag, dat Linet Ingelukkig was en naar de uitdruk king van Lord Rowants gelaat te oordeelen, bevond hij het ook. „Oh, Carrie, lieverd! Ik ben het gelukkigste meisje op de heele wereld" deelde Linet haar in extase mede. Toen voegde zij er snel aan toe: „Ik moet meteen Mammy opbellen, als het niet te laat is". „Ik denk, dat Mrs. Seton er niets op tegen heeft, dat je haar voor een dergelijk nieuwtje uit haar slaap haalt", merkte Carrie practisch op. Zij glimlachte over de wijze, waarop Linet Torquil verzocht mee te gaan. „Alleen om Mammy je stem te laten hoo- ren". „Misschien zal zij heelemaal niet blij zijn" protesteerde hij met een teederen blik op Li net. Doch hij volgde haar de kamer uit en Carrie hoorde, hoe zij om beurten spraken. Plotseling schoot Carrie iets te binnen. Zij voegde zich bij het tweetal, dat juist klaar was en zei met een ondeugenden glimlach: „Nu wil ik even teïefoneeren. Ik ga tante Beatrice opbellen. Ik wil de eerste zijn, die het haar vertelt". „Oh Carrie.. Maar verder protesteerde Linet ook niet. Tante Beatrice kwam er nu heelemaal niet meer op aan! Er was voor het meisje slechts één ding, dat er op aan kwam en dat was de liefde van Torquil Rowant.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8