van THIJS, REDDER IN DEN NOOD! Ontneming van autonomie aan de Oekraïne Moskou komt op voor de Tsjecho-Slowaaksche republiek De journalist moet politiek „veilig" zijn Hoofdpijn Kiespijn Gevatte koude s.s. „Parklaan" in Barcelona door bom getroffen. WOENSDAG 8 JUNI 1938 Massa-verbanningen om „eenheid" te bereiken IN Moskou heerschte in de laatste weken groote opwinding. De Sovjetpers* welke zich sinds langen tijd bijna in het geheel niet met het buitenland bemoeide, publi ceerde lange artikelen over de bedreigde positie van Tsjecho-Slowakije. Rijen men- schen, opgeschrikt uit hun politieke apathie, stonden voor- de dagbladgebouwen. De oplage van de couranten steeg „De fascistische bandieten moeten nu ein delijk maar eens op de vingers getikt wor den!" Ziehier de leuze welke in Moskou op geld deed. Toen de groote manoeuvrés, welke eind Mei in de omgeving van Moskou zouden plaats vinden, plotseling niet doorgingen en de te Moskou verzamelde troepen naar Oekraïne gedirigeerd werden was iedereen ten zeerste verbaasd. De voorzitter van den Raad van Volkscommissarissen. Molotof, had urenlange conferenties met den Tsjecho-Slo- waakschen gezant te Moskou. Hij zou door dezen de regeering te Praag zelfs aangeraden hebben energiek tegen de Sudeten-Duitschers op te treden. De Russische president, Kali nin, zond Benesj, president van de Tsjecho- Slowaaksche republiek, op diens 54sten ver jaardag het volgende telegram: „Ik wensch u succes bij uw zegen aanbrengenden arbeid, welke er op gericht is den internationalen vrede en de onafhankelijkheid van uw land te bewaren, waarbij ik de hoop uitspreek, dat het ons vriendschappelijk gezinde Tsjecho- Slowaaksche volk moge groeien en bloeien!" Stellig mag men dit verjaardagstelegram als een politieke demonstratie opvatten, want Kalinin heeft Benesj nog nimmer een offi cieel telegram gezonden. Eenige dagen geleden publiceerde het offi cieuze te Moskou verschijnende dagblad „Prawda" een sterk de aandacht trekkend ar tikel. „Tsjecho-Slowakije", aldus werd daarin geschreven, „is noch Oostenrijk, noch het Rijnland, waar Hitier, dank zij Frankrijk's passieve houding, gemakkelijk lauweren kon plukken. De Tsjechen zullen tot den laatsten druppel bloed hun onafhankelijkheid verde digen. Tsjecho-Slowakije is zoo sterk als een volk van 15 millioen menschen maar zijn kan. Het beschikt over een uitstekend, tech nisch goed toegerust leger. In geval van oorlog zullen lVa millioen Sokols en l 1/4 mil lioen mannen, die in andere sportvereenigin- ge georganiseerd zijn, het leger versterken...." Deze belangstelling in Moskou voor de be dreigde positie van Tsjecho-Slowakije zou sympathie wekken, indien de Russische re geering niet tegelijkertijd de autonome re publiek Oekraïne bedreigde. Onwillekeurig denk ik aan de Hottentotten, die er de navol gende opvatting over recht op nahouden: „Als een ander m ij n vrouw schaakt is dat een halsmisdaad: schaak ik echter een ander mans vrouw, dan is dat m ij n recht en moet die ander zich daarin schikken." Toe gepast op de huidige, Russische politiek zou deze moraal luiden: „Als Hitier de zelfstan digheid van Tsjecho-Slowakije vernietigt, is dat een misdaad, welke met alle ten dienste staande middelen voorkomen moet worden. Als echter Moskou de autonome republiek Oekraïne vernietigd behoeft niemand zich daarover op te winden". DE inleiding van het optreden tegen Oekraïne was de bomaanslag in Rotter dam op Ruben Konovalec. Toen de Oekraïn- sche vrijheidsheld Petljoera in 1926 in Parijs vermoord was. werd Konovalec, die als offi cier in het Oostenrijksche leger den wereld oorlog had medegemaakt, leider van de Oekraïnsche vrijheidsbeweging. Reeds in 1934 pleegden twee G.P.Oe.-agenten een aanslag op hem. Ditmaal was het de G.P.Oe.-agent Waloeek, die Konovalec inplaats van een pakje banknoten een helsche machine over handigde. Onmiddellijk na deze „heldendaad" vluchtte Waloeek naar Rusland Deze aanslag is slechts een voorspel ge weest van de doorvoering van een politiek van onderdrukking in Oekraïne, welke in de navolgende 6 punten van Stalin is vastgelegd. 1. Algeheele afschaffing van de Oekraïn sche autonomie en het land brengen onder het onmiddellijk bevel van de centrale regee ring te Moskou. 2. Vernietiging van de Oekraïnsche volks eenheid door massale verbanningen, terwijl in de plaats van de uitgewezen Oekraïners Burj aten, Mongolen en andere Siberische volksstammen zich in Oekraïne moeten ves tigen. 3. Consequente Russificeering der scholen, dagbladen en schouwburgen. 4. Voor alle belangrijke posten Russen aan stellen. 5. Economische afhankelijkheid van Rus land. 6. Het doen verdwijnen van alle oude bolsje- wiki, die met de autonomie sympathiseerden of de tot stand koming er van gesteund heb ben. Deze aanval op de autonomie van Oekraïne •is.een gevaarlijke onderneming, welke Stalin duur te staan kan komen. De Oekraïnsche Bondsrepubliek omvatte volgens de volkstel ling van 1926 (latere cijfers bezit ik niet) 31 millioen inwoners, waarvan 80 pCt. Oekraïners en 9 pCt. Russen. Bovendien be vonden zich ook nog in andere gebieden van Rusland Oekraïners, bijvoorbeeld in den Krim (11 pCt.>, in Kasakstan in West-Siberië (13 pCt.) en in de republiek der Wolga-Duit- schers (12 pCt.). Daarnaast wonen er in Polen 6.5 millioen, in Roemenië één miliioen en in Tsjecho-Slowakije 600.000 Oekraïners. In In Europa mag men het aantal op rond 40.000.000 se itten. Daarbij komen nog de Oekraïners, aie in Canada en de Vereenigde Staten wonen en die samen toch ook gauw één millioen man sterk zijn. Dit millioenenvolk dat op een hooge cul- tuurtrap staat dank zij de zes universiteiten in Keiw, Kharkov, Odessa, Dnipo-Petrovsk ('t vroegere Jeketerinoslav), Stalino (stroom gebied van de Don) en Kamenez-Podolsk. Vele Oekraïners studeeren ook in het buiten land, bijvoorbeeld aan de universiteiten te Lemberg, Krakau, Warschau, Posen en Praag. Vooial Lemberg is een citadel van de Oekraïn sche cultuur in het buitenland. De Oekraï ners zijn zelf terecht trotsch op de Academie voor Wetenschappen te Kiew, welke in 1918 is gesticht en welke een eerbiedwaardige reeks onderzoekingsinstituten en laboratoria telt. Een volk van 40 millioen met zulke talrijke cultureele instellingen, een volk met een in derdaad rijke volkspoëzie, dat een dichter als Teras Tsjevtsjenko tot haar zonen mag rekenen, een volk met een roemrijk verleden, dat door den historicus Hroetsjevsky in een boek van 10 deelen is beschreven, zulk een volk zwicht niet voor een politiek van geweid, zelfs niet wanneer deze politiek met een wreedheid, Stalin waardig, doorgevoerd zou worden. Eeuwen lang hebben de Oekraïners stand ge houden tegen het Keizerrijk Rusland. Het zal Stalin evenmin gelukken het bestaan van dit volk in gevaar brengen. Het zal hem wel gelukken de kloof tusschen de bondsrepu blieken nog verder te verwijden en haat en vijandschap te zaaien waar begrijpen meer op zijn plaats zou zijn. Het kraakt overal in Rusland en heusch niet alleen in de Oekraïne. Op 18 Mei j.l. werden te Tiflis 37 mannen terechtgesteld omdat zij een samenzwering, welke'de bevrijding van Georgië ten doel had, op touw gezet hadden. Zoo rommelt het langs alle grenzen van Rusland. En dan te bedenken dat het land van Stalin ook nog in Midden- Europa en in het Verre Oosten voor de op lossing van problemen staat, waarvan de draagwijdte nauwelijks te omschrijven valt. Duitschlaud en de Oostenrijksche financiëele verplichtingen. Fransch-Duitsche conferentie begint morgen. PARIJS, 8 Juni. De kwestie van de Oostenrijksche schulden zal, evenals dat het geval is bij de Duitsch-EngeLsche besprekin gen te Berlijn, een voornaam agandapunt zijn bij de conferentie tusschen Duitschland en Frankrijk, die op 9 Juni in Parijs begint. Deze conferentie heeft plaats op het uit drukkelijk verlangen van de zijde van Duitsch land, zoo hoort men hier. Eenige weken ge leden heeft Berlijn Parijs doen weten, dat de vraagstukken, die door den Anschluss ont staan zijn, het wenschelijk maken, dat de be palingen van het handelsverdrag van 10 Juli 1937 nader beschouwd en eventueel hemen worden. Daarnaast moeten, naar men ons van be trouwbare zijde meedeelde, nog twee andere punten op de agenda komen: de veranderin gen in het geldverkeer met het vroegere Oos tenrijk en de uitbreiding van de in het ver drag van Juli 1937 gemaakte afspraken tot het geheele Duitsche Rijk. Onder de bezitters van Oostenrijksche leeningen is thans reeds een zekere bezorgd heid bemerken. In de eerste plaats, omdat men zich nog zeer wel herinnert, welke houding het Derde Rijk heeft aangenomen in verband met de Dawes- en Youngleening. Voorloopig stellen Fransche financieele krin gen voorop, dat Duitschland juridisch ver plicht is de Oostenrijksche schulden over te nemen. Er gaan in Parijs geruchten, dat Duitschland tegenover Italië in dien zin reeds concessies gedaan heeft. (United Press). (Nadruk verboden). PROF. KARL TIANDER. Vijftigduizend dollar voor onder zoek in de ontvoeringszaak gevraagd. Nasporingen naar het losgeld. President Roosevelt heeft, naar Reuter uit Washington meldt, het congres verzocht, een crediet van 50.000 dollar goed te keuren voor de opsporing der ontvoerders van het knaapje „Skeegie" Cash. Het geld zal gebruikt worden ter bestrijding dei- kosten van de twintig g-men, die op zoek zijn naar de bankbiljetten van het losgeld van 10.000 dollar, die dooi den vader uit een rijdende auto zijn geworpen. Franco's troepen op 25 K.M. van Castellon. Regeeringstroepen moeten stellingen aan den weg Teruel—Sagunto prijsgeven. In het laatste legerbericht van het hoofd kwartier van generaal Franco wordt medege deeld, dat het offensief aan het front van Teruel wordt voortgezet. Aan het front van Castellon rukten de rechtschen eveens ver der naar het Zuiden op. De rivier Rio Rambla Mouleon werd gepasseerd en verscheidene dorpen werden veroverd, o.a. Nogueluella. Lorna del Esperar, Mariaz de Put de la Riva, Chodos en Benafigos. Aan het front van Madrid werden de aan vallen van den vijand in den sector van Ar- zobispo afgeslagen, evenals aan het front van Estramadura. Havas meldt, dat de rechtsche troepen zich gisteren tegen het einde van den middag op 18 K.M. ten Zuiden van Albocacer en op 25 K.M. van Castellon bevonden. Op den rech tervleugel van het front boden de regeerings troepen vel krachtiger tegenstand, doch zij moesten belangrijke stellingen langs den weg van Teruel naar Sagunto prijsgeven. Bij het vallen van den nacht duurden de operaties aan het geheele front voort. Het legerbericht der regeering te Bareclona deelt mede, dat aan het Levantefront twee aanvallen in het gebied van Moa de Rubielos met kracht werden afgeslagen. Aan het cen trale front werden aanvallen op de stellingen der regeeringstroepen te Lazaras en La Gua dalajara eveneens verijdeld. Anti-Peruaansche stemming in Ecuador wint veld. Bevolking zamelt geld in voor eventueelen oorlog. QUITO, 7 Juni. De oorlogsstemming grijpt snel om zich heen. De inwoners van zeventien provincies zamelen geld in om vlieg tuigen te koopen en de rijke burgers ibieden hun bezittingen, ja zelfs hun juweelen aan voor het geval er oorlog met Peru komt. Hoe hevig de anti-Peruaansche stemming is bleek wel bij de straat-demonstraties. Groote drommen opgewonden burgers marcheerden door de straten en riepen: „Weg met Peru. Lang leve Ecuador en Columbia". Deze vriend schappelijke uitingen aan het adres van Co lumbia hebben betrekking op het conflict tusschen dit land en Peru in 1934.. De minister van buitenlandsche zaken heeft een bespreking gehad met den Peruaanschen gezant, die nogmaals de hoop uitsprak, dat een vriendschappelijke regeling mogelijk zou zijn. Het ministerie van buitenlandsche zaken heeft aangekondigd, dat in de provincie Orien te ministens drie Peruaansche divisies zijn geconcentreerd „als eventueele basis voor een aanval op de kolonie van Ecuador, Mata- palo". (United Press). Duitsch geestelijke zou door Tsjechen mishandeld zijn. Door Tsjechische soldaten van zijn motorfiets geworpen. Het A. N. P. verneemt uit Passau: De Duit sche geestelijke Pius Fischer, die zich Dins dagochtend vroeg van Ober-Moldau in ambtsgewaad naar Eleonorenhain begaf om een stervende de heilige sacramenten toe te dienen, is volgens een bericht van het Duit sche Nieuwsbureau even voor laatstgenoemd plaatsje door Tsjechische soldaten aange roepen en, voor hij zijn motorfiets tot stil stand kon brengen, ter aarde geworpen, waarbij hij verscheidene verwondingen op liep. In dezen toestand werd hij naar de gen darmerie gesleept. Pas daar werd hem toege staan, den stervende op te zoeken. Een arts. dien de geestelijke opzocht, was door de Tsjechische gendarmerie verboden den gees telijke een verklaring over zijn verwondingen te geven. Giftmeiigster voor het gerecht. Geruchtmakend proces te Luik begonnen. Het gerecht te Luik heeft Dinsdag een be gin gemaakt met het proces tegen de weduwe Becker, die terecht staat beschuldigd van •vergiftigingen, pogingen tot vergiftiging, valschheid in geschrifte en diefstal. Aangezien alle beschikbare plaatsen inge nomen waren door de leden van de jury, tal rijke advocaten en een leger van journalisten, was geen ruimte meer over voor het publiek, dat in groote getale opgekomen was om het proces bij te wonen en dat door de gendarme rie op de binnenplaats en in de gangen van het gerechtsgebouw werd tegengehouden. De eerste dag van het proces werd geheel in beslag genomen door de noodige formali teiten. Nadat de president, Fettweis, den ge zworenen de gebruikelijke raadgevingen had verstrekt, begon de griffier de voorlezing van de acte van beschuldiging, die is opgesteld door de advocaat-generaal Delwaide. De verdachte, Marie Alexandrine Petitjean, weduwe van Charles Becker, geboren te War mont op 14 Juli 1879, woonachtig te Luik, wordt er van beschuldigd elf personen te heb ben vergiftigd, vier malen gepoogd te hebben iemand te vergiftigen, valschheid in geschrifte te hebben gepleegd en vier diefstallen te hebben begaan. Verdachte ontkent alle schuld. Verdachte hield tijdens haar verhoor vol, dat alle tegen 'haar ingebrachte beschuldigin gen lasterpraat en leugens zijn. Zij verdedigde zich met buitengewone beheersching en zeker heid. Toen de president de kwestie van den aankoop en het gebruik van de digitaline ter sprake bracht, gaf de beklaagde een breed voerige uiteenzetting, waarin zij trachtte den aankoop van het vergif te rechtvaardigen met een hartkwaal. Dr. Coebbels decreteert: Dr. Goebbels. In het vervolg moet iedere redacteur in Duitschland, voordat hij definitief op de lijst van den vakbond der Duitsche pers kan wor den ingeschreven, de bewijzen overleggen, dat hij „politiek-veilig" is. Het politiek dossier van den candidaat zal worden bestudeerd door den leider van de nationaal-socialistische partij in zijn woonplaats. Bovendien moet hij een bewijs van goed gedrag en goede zeden van de politie overleggen. Dit besluit is genomen door dr. Goebbels. Totnutoe was het bewijs van goed gedrag vol doende. Mijnhardtjes (dit zijn hartvormige cachets) helpen snel en goed. Doos 50 ct. Proefdoos 10 ct. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE.KINDERVERTELLING Toen Thijs zoo hard geroepen had, was Inktvlerk ineens verdwenen en Thijs keek hem met toegeknepen oogen na. —Waarom die vent ineens zoo hard wegloopt? vroeg Thijs zich zelf af. Wat is dat, dat je daar gevonden hebt, ridder IJs? vroeg koning Zilverdraad verwonderd. Het is een stuk van een jas, zou ik zeggen, majesteit! antwoordde Thijs, terwijl hij een stuk zwarte stof omhoog stak. Ik denk, majesteit, dat het van de jas van een van de dieven is. Waarschijn lijk.... nee, wel nee .majesteit, weet U, wat het is? HET IS EEN MUTS!! Ik denk, wel, jonge, jonge, jonge. Nu staat mijn verstand toch stil! Ik zou zeggen, dat het de muts van den een of anderen kabouterssssstt, wat was dat? Thijs meende een verdacht geritsel gehoord te hebben bij het venster en nadat hij koning Zilverdraad verzocht had ,zich zoo veel mogelijk schuil te houden, kroop hij als een haas achter een groot gordijn, dat naast het raam hing. Wacht eens eventjes, daar hoorde hij het weer! Wie kon daar nu aan het venster zijn! Was het een vijand? Een vriend? Hij wist het niet. Afwachten, maarl Fransche rechter partijen eischen ambassadeurs te Rome en Burgos, Het „nationale front" bijeen. Het Fransche „nationale front" heeft gis. teravond onder voorzitterschap van den sena tor en oudminister Henry Lémery in het Palais des Sports te Parijs een groote bijeen komst gehouden, die door 25.000 personen werd bezocht. Alle partijen van het front wa ren vertegenwoordigd. Op de tribune zag men o.a. de leiders van de vroegere strijdhon den. De sprekers eischten, dat te Rome en Bur gos ambassadeurs benoemd zouden worden, Taitinger zeide o.a.: „Wanneer wij benoeming dezer ambassadeurs verlangen, is dit niet ora Franco of Mussolini een genoegen te doen. Wel om de belangen van Frankrijk te dienen. Een politiek van afwezigheid is de slechtste politiek". Verder is o.a. gesproken door Doriot, den leider van de Fransche Volkspartij en de af gevaardigde Vallat. Zij wezen op de noodzake lijkheid „met Franco en Mussolini te praten". Doriot zeide o.a.: „Een ambassadeur te Bur gos en te Rome beteekent vrede in de Mid- dellandsche Zee en een Frankrijk dat weder sterk is en geen enkelen vijand vreest". Voorts spraken nog Maurras, de directeur van de Action Francaise en Daudet, welke laatste eveneens onmiddellijke hervatting der diplo matieke betrekkingen met Rome verlangde. Eerste machinist gewond. BARCELONA, 7 Juni (ANP) Bij het luchtbombardement dat vliegtuigen van de luchtmacht van Franco gis teravond wederom boven Barcelona hebben uitgevoerd, is het Nederland- sche stoomschip „Parklaan" uit Rot terdam, dat in de haven van Barce lona ligt, door een bom getroffen. De eerste machinist werd zoodanig- gewond, dat hij naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. Het schip werd door de bom beschadigd De „Parklaan" is in 1931 gebouwd en heeft een inhoud van 3869 bruto reg. ton en een laadvermogen van 2481 netto reg. ton. Het be hoort aan het scheepvaartkundig bureau F. W. Uittenbogaart te Rotterdam, van welke reederij ook de eenigen tijd geleden in de Spaansche wateren door een onbekende duik boot getorpedeerde „Hannah" hoorde. In November van het vorige jaar monsterde de bemanning van de „Parklaan" voor het laatst te Rotterdam. Sedertdien werd te Ant werpen opnieuw gemonsterd. De gezagvoerder van het schip heeft de reederij van het ge beurde in kennis gesteld. De gewonde machinist heet' volgens de Tel. A. Lammers, uit Hillegersberg. Nader vexmemen wij, dat bij het bombai'de- ment op de „Parklaan" een Britsche ambte naar van de niet-inmenging licht aan een oor gewond werd. PROGRAMMA DONDERDAG 9 JUNI. HILVERSUM 1, 1875 M. en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 Gi'am. muziek (Om 8.15 Berich ten) 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15. Gra mofoonmuziek. 12.30 KRO-orkest (1.001.10 en 1.301.40 Gramofoonmuziek). 2.00 Hand- werkuurtje. 3.00 Vioolvoordracht met piano begeleiding. In de pauze'sGramofoonmuziek.. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Cursus handenai-beid voor de jeugd. 5.30 Or gelspel. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.45 CNV- kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Voor post zegelverzamelaars. 7.458.00 Reportage. Even tueel gramofoonmuziek. 8.05 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.1'5 Arnhemsche Orkestvereeniging. 9.00 CauserieHet ver zekeringswezen uit een principieel en sociaal oogpunt beschouwd. 9.30 Vei-volg concert (10.00—10.05 Berichten ANP) 10.30 Gramfoon- muziek. 10.45 Gymnastiek les. 11.00 Gramo foonmuziek; ca. 11.5012.00 Schiiftlezing. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoon muziek. (Om 8.15 Be richten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra mofoonmuziek. 11.00 Kniples. 11.30 Zang en piano. (Om 12.15 Berichten). 12.30 Het Ko- vacs Lajos-oi'kest mmv. de „4 Meloros". 2.10 Declamatie. 2.30 Het omroeporkest en gram. muziek. 4.00 Voor de zieken. 4.30 Viool voor dracht. 4.50 Voor de kindei-en. 5.30 Gi*amo- foonmuziek. 4.45 De Twilight Serenaders. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Orgelconcert. 7.30 Engel- sche les. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Omroeporkest mmv. solisten. 9.30 Decla matie. 10.00 Orgelspel. 10.20 Gramofoonmu ziek (met inleiding) 11.00 Berichten ANP. Hierna schaaknieuws. 11.2012.00 Obei*- bayern-orkest. DROITW1CH, 1500 M. 11.25 Orgelvoordracht. 12.05 BBC-Northern- Ireland-orkest. 12.50 Radiotooneel. 1.20 Gra mofoonmuziek. 1..50 Pianovoordracht. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.40 Reportage. 3.10—3.30 Causerie: Off duty. 3.35 Stedelijk Orkest van Bournemouth mmv. solist. 5.05 Grafoonmu- ziek. 5..20 Piano-improvisaties. 5.40 Luigi Vo- selli's Hongaarsch orkest. 6.20 Berichten. 6.40 Causerie: In defence of the best-seller". 7.00 Orgelspel. 7.20 BBC-Northem-orkest. 8.00 Music-hall-programma. 9.00 Causerie: Trans port. 9.20 Berichten. 9.40 Uit Weenen: Max Schönherr's orkest en uit Londen: Peter Yorke en zijn orkest. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Het Reg. Paul-pianoakwartet. 11.35 12.20 Vincent Ladbrooke en zijn orkest en solist. RADIO PARIJS, 1648 M. 8.109.05 en 10.25 Gramofoonmuziek. 12.35 Bailly-oi'kest (Om 1.50 Zang). 3.05 Pianovoor dracht. 3.20 en 4.20 Zang. 5.20 Radiotooneel. 8.35 Zang. 8.50 Nationaal oi'kest en solist. 10.55 11.05 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 en 7.30 Gramofoonmuziek. 8.50 Erich Börschel's orkest. 10.20 Volksliederenconcert. 12.20 Omroeporkest. 2.30 Populair concert. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.20 Amusements sextet. 5.30 Agen's Madrigaalkoor. 6.40 Piano- vooi'dracht. 7.30 Omi-oeporkest. 9.20 Gramo foonmuziek. 10.35 Leo Eysoldt's dansorkest. 12.203.20 Danziger Landesorkest, mmv. so list.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6