AARDTRILLINGEN IN NEDERLAND GEVOELD. BEVERWIJK HEEMSKERK Centrum in België gelegen. In Zeeuwsch Vlaanderen vond men de beving vrij ernstig. EENTECTONISCHE BEVING. Vrij veel aardschokken in ons land. Ook in onze; plaats trillingen waargenomen. De aardtrillingen als gevolg van de beving van den bodem in België zijn Zaterdagmiddag ook door enkele personen in onze gemeente waargenomen. De trillingen werden geconsta teerd door lichte bewegingen van losse voor worpen en door een flauwe trilling van den grond alsof een zwaar voertuig voorbijreed. Dit zullen dan wel de meest Noordelijke „waar nemingsposten" zijn van de onderaardsche ca tastrophe, welke zich buiten onze grenzen af speelde. JAARVERSLAG VAN DE KENNEMERS. In het jaarverslag van den secretaris van de voetbalvereeniging „De Kennemers", den heer H. M. Janssen is Vanzelfsprekend een groote plaats ingeruimd aan de verrichtingen van de elftallen in het juist geëindigde sei zoen. Over de verrichtingen van het- eerste en tweede elftal is de secretaris best te spreken., alsmede over die van de lagere elftallen met uitzondering dan van het derde en vierde, waarvan de verwachtingen hooger waren ge spannen. Het vijfde elftal sukkelde met on volledigheid in uitwedstrijden, waardoor de ploeg zich ternauwernood in afdeeling 2 D kon handhaven. Ook de bereikte resultaten van junioren en adspiranten waren zeer bemoedigend. Aan de leiders van deze afdeelingen, de hee- ren A. v. d. Plas, L. Pluym, A. Six. C. Stee man, P. Houtkooper, M. Metselaar, H. Valk en S. v. d. Wal wordt dank gebracht voor de vele aan de „hoop der toekomst" gewijde zorgen. Ook de elftalcommissie krijgt in het jaar verslag een woord van lof voor de wijze, waarop zij haar moeilijke taak heeft ver richt. De vereeniging telt thans 342' leden en ad- spirantleden. Ook in financieel opzicht stemde het afge- loopen vereenigingsjaar tot tevredenheid; er is een batig saldo, waarvoor de „big-match" van het seizoen tegen D.W.V. „de deur dicht deed". Zooals steeds was de verhouding tusschen de vereeniging en den K.N.V.B. en H.V.B. zeer goed. Vooral wordt waardeerend gewag ge maakt van de medewerking van den heer Kluit, secretaris van den H.V.B. Tenslotte wordt er in het verslag herinnerd aan de nadering van het 20-jarig bestaan der vereeniging. LIEFDEBOND VAN HET LEGER DES I1EILS. Hedenavond zal in het lokaal van het Leger des Heils voor de eerste maai een bijeenkomst van den zoogenaamden Liefdebond worden gehouden. De leden van dezen bond houden zich bezig met het vervaardigen van kleedingstukken., handwerken enz., bestemd voo£ de bekende Kerstuitdeelingen van het Leger des Heils. STREEKGIDS VERSCHENEN. De Federatie van V.V.V.'s in Noord-Holland, waarbij ook onze plaatselijke V.V.V. is aange sloten. heeft in samenwerking met A. J. Strengholt's Uitgevers Maatschappij een gids uitgegeven ten dienste van het toerisme in deze provincie boven het Noordzeekanaal. Het boekje, dat van de persen van de Roto gravure Maatschappij te Leiden komt, ziet er technisch zeer verzorgd uit. Het geeft veel foto's en dat is juist, waaraan de reizende menschheid in onzen tijd de voorkeur geeft boven lange beschrijvingen. Deze beschrijving kon moeilijk anders dan beknopt worden gehouden, omdat het groote aantal plaatsen, dat een „beurt" moest heb ben, hqt werkje voor den toerist anders onge nietbaar gemaakt zou hebben. Niettemin geeft de thans ■gevolgde" methode ■een" overzichtelijk beeld van de talïooze aantrekkelijkheden, die dit deel van de provincie Noord-Holland biedt. Van de streek Kennemerland heeft de samen steller zich overigens wel heel gemakkelijk af gemaakt. Beverwijk kon het al niet verder brengen, dan een simpele vermelding als „aardbeienland". Het is tenminste maar goed, dat binnenkort van de V.V.V. zelf een afzon derlijk gidsje verschijnt. Maar ondanks deze bezwaren voor wat Be verwijk betreft zal het boekje voor het vreemdelingenverkeer in de streek ongetwij feld goede diensten bewijzen. JAARVERGADERING VAN DE KENNEMERS. De jaarlijksche algemeene ledenvergadering- van de voetbalvereeniging „De Kennemers" zal op Maandag 20 Juni in het Kennemer Theater worden gehouden. De agenda vermeldt o.m. de gebruikelijke jaarverslagen van secretaris en penningmees ter, bestuursverkiezing wegens aftreding van de heeren H. M. Janssen, secretaris en P. van Essen, penningmeester en verkiezing van 5 leden van de elftalcommissie, die eveneens herkiesbaar zijn. Tenslotte zullen de ingekomen voorstellen woi'den behandeld. OEFENPROGRAMMA VAN DE KENNEMERS. Voor het eerste elftal van de Kennemers is ter voorbereiding van de nieuwe competitie een omvangrijk zomerprogramma samen gesteld. In de eerste plaats is het bestuur in onder handeling getreden met Robur et Veloeitas te Apeldoorn voor het spelen van een uit- en een thuiswedstrijd. Voorts zal worden deelgenomen aan nederlaagwedstrijden tegen Stormvogels op een Zaterdag. Dan vermeldt het programma nog op 31 Juli een te Castricum te spelen propagandawed- strijd tegen een nader aan te wijzen tegen stander; Zondag 7 Augustus algemeene sport- dag in het Gemeentelijk Sportpark; Zondag 21 Augustus de Kennemers—U.V.S.; Zondag 28 Augustus deelneming aan het Hollandia-tour- nooi te Hoorn; Zondag 4 September eventueel De Kennemers—Robur et Veloeitas; Zondag 11 September U.V.S.De Kennemers te Leiden. Onbewaakte overwegen. (Bij een controle op een flikker lichtinstallatie hij een onbewaak ten overweg, ingesteld door de spoorwegen is geblekendat 16 procent van de autorijders het roode ivaar schuwing ssein ne geerde.) 't Probleem der onbewaakte overwegen, Is in ons land nog steeds niet opgelost, Men.bestudeert het echter nog terdege Omdat het steeds weer menscheplevens kost, Zoo'n overweg, dat weet u, heeft geen boomen, Daardoor zijn 't onbewaakte, maar ik wed, Dat over al het ahdre, saamgenomen Zoovele boomen niet zijn opgezet. Een autorijder komt er aangereden En in het onbewaakte oogenblik, Geschiedt de ramp, zijn leed is gauw geleden, Maar 't feit bezorgt aan andren nood en schrik. Men zoekt naar middlen om het te verhoeden, Want waarlijk mag men zeggen, ook de „spoor" Is het bij elke ramp weer droef te moede, Zij is er heusch niet onverschillig voor. Men zocht het hier en daar in flikkerlichten, Die waarschuwen bij 't naadren van de lijn, De rijders die hierop hun oogen richten, Zien 't veilig sein waardoor zij veilig zijn. Nu zijn de sporen eens gaan controleeren, Hoe wel het autorijdende publiek, In de practijk- hierop wil reageeren. Het resultaat vermeldt een statistiek. Zestien procent bleek niet goed uit te kijken, Zij reden door, die onattente liên, Zij zijn dus zooals uit dit feit kan blijken. Zelf nog zoo groen, dat zij het rood niet zien. Het is wel droevig, zooiets te ervaren, Voor dezen deugt zelfs nog geen flikkerlicht. Wil men dezulken voor zichzelf bewaren. Dan past slechts één remedie: boomen dicht! Ik weet niet wat men nu zal gaan probeeren, Maar een ding is er, dat mij zeker lijkt. Elk autorijder zal toch moeten leeren, Dat hij ook uit zijn eigen oogen kijkt. P. GASUS. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Op Zondag 26 Juni zal de plaatselijke af deeling van het Instituut voor Arbeidersont wikkeling deelnemen aan het gewestelijk zo merfeest op het landgoed „Beeckestein" te Velsen. Het programma vermeldt o.m. de me- werking van het Kunstensemble Alice Dorell, „De Stem des Volks" te Amsterdam en de Ar beiders Muziekvereeniging „Voorwaarts" uit IJmuiden. Spreker is de heer C. A. 't Hart. Onder leiding van Antoon Krelage wordt ge meenschappelijk gezongen. Het zomerfeest, dat des morgens te half elf aanvangt, zal des middags te half vijf worden gesloten. HET PROGRAMMA VAN DE RADIO CENTRALE. Dinsdag Lijn I; 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen of ander Duitsch station. Lijn IV: 8.00 Brussel, 8.20 Diversen, 9.35 Droitwitch of Londen. Lijn V: 8.00 Luxemburg, 4.15 Brussel, 8.20 Stuttgart. I Vischwedstrijd. Zondagmorgen organiseerde de vischclub ,,'t Snoekje" een ouderlingen vischwedstrijd op baars in de „Delft" te Assendelft. Er waren 23 deelnemers. Uitslagen: le prijs een hengel B. v. Kook huizen; 2e pr. schepnet J. Beentjes senior; 3e pr. leefnet J. Beentjes Jr.; 4e pr. leefnet C. Koedijk; 5e pr. maatplank met haspel K. Win ter; 6e pr. maatplank A. Nijman; 7e pr. maatplank J. Speelman; 8e pr. stoeltje W. Beentjes9e 'pr. stoeltje C." Lammers. V. V. E.—A. D. O. (3—4). Zondag speelde A.D.O. een wedstrijd te Wijk aan Zee tegen V.V.E. Deze wedstrijd werd door A.D.O. met 4—3 gewonnen. A.D.O. 3 sloeg met 62 een elftal van de St. Joseph-Gezellen. ZATERDAGMIDDAG om 12 uur 18 minuten en 3 seconden is in het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut in De Bilt een aardbeving op- geteekend, welke op vele plaatsen in ons land de aandacht heeft getrokken huizen hebben getrild, schilderijen zweefden heen en weer, klokken zijn blijven stilstaan, kerktorens leken te wankelen, een boekenkast viel om, kantoorbedienden zijn van hun stoel ge vallen. In Den Haag zijn zelfs eenige muren van huizen gescheurd, doch grootere schade heeft de beving daar nergens aangericht, integndeel met Zeeland en West-Noord-Brabant, waar de trillingen vrij ernstig zijn geweest en dientengevolge de schade ook grooter is geweest. Geen ongelukken gebeurd. Bij onderzoek in de Bilt bleken de pennen van de Wiehert-seismograaf ongeveer twee centimeter te zijn uitgeslagen, hetgeen over eenkomt met een bodem verplaatsing, van on geveer 1/10 m.M. De tijd van inzet der beving lag voor De Bilt te 12 uur 18 min. 3 sec. Gedurende tien tallen seconden hebben de pennen flink heen en weer bewogen. Daarna werden zij rustiger, doch het duurde 14 a 15 minuten alvorens de aarde geheel tot rust kwam. Uit de meldingen, welke binnen kwamen, bleek al spoedig, dat de beving vrijwel uit sluitend ten Zuid-Westen van de lijn Venlo— Utrecht—Amsterdam was waargenomen en wel het sterkst in Zeeland. De Bilt had al vrij spoedig uitgerekend, dat het epicentrum dezer aardbeving moet hebben gelegen in de nabijheid van de steden Bergen, Doornik en Kortrijk, wat naderhand ook juist bleek te zijn, want in dat deel van België is door het schudden der aarde nogal eenige schade aangericht, De aardschok is op verschillende plaatsen in onze omgeving duidelijk waargenomen en al heel spoedig vroeg men ons telefonisch om inlichtingen of deelde men ons zijn wedervaren mede. Voorzoover wij hebben kunnen nagaan is in deze omgeving geen schade van eenige beteekenis aangericht, in tegenstelling met verschillende andere plaatsen in ons land. Desniettemin wérd- de beving op verschil lende plaatsen zeer duidelijk waargenomen, vooral in hooge gebouwen als b.v. bij Vroom en Dreesmann en bij Brenninkmeijer. Maar ook uit Heemstede en Overveen belde men ons op om melding te maken van de waar genomen aardschokken en ons om nadere inlichtingen te vragen. Vrij hevige bevingen in den Haag. In den Haag b.v. waren de trillingen vrij hevig. -.A,.. Zoo is op de Amerikaansche legatie aan de Princcssegracht 'n boekenkast omgevallen, bij de Nederlandsche Reisvereeniging aan den hoek Laan van MeerdervoortZeestraat zijn twee menschen van hun stoel gevallen, op het gerechtshof, in het Palace-hotel op Scheveningen, in verschillende par ticuliere woningen aan de Plaats, de Amaliastraat, de Callandtstraat zijn vrij hevige trillingen gevoeld. Bij de telefooncentrale van de politie heeft, het schakelbord zwaar gerammeld. Op een kantoor aan den Raamweg werd een telefoonautomaat ont wricht en degeen, die de automaat be diende, viel van den stoel. Ook in alle departementen, welke in de binnenstad zijn gelegen, werd de beving gevoeld. Vooral van het de partement van Buitenlandsche Zaken werd ons medegedeeld, dat daar de schok hevig is geweest. In de keuken van de concierge zijn enkele kasten omgevallen. Zij die zich op de boven verdiepingen bevonden, holden in grooten angst naar beneden. In het gebouw van de algemeene landsdrukkerij kon men aan het schudden der zware machines duide lijk merken, dat er iets bijzonders aan de hand was. Enkele der archief kasten, welke op de bovenste verdie ping waren opgesteld, vielen om. Het Ls wel gebleken, dat de as van de aard- trilling in den Haag ongeveer langs de Vail- lantlaan heeft geloopen, in het Oostelijk deel van de stad. Daar is in perceel 409 een binnen muur ingestort en van perceel nr. 92 is een muur scheef komen te staan. In Amsterdam en Rotterdam. Hp E Amsterdam is de beving vooral in Zuid gevoeld. Verschillende menschen merkten op, dat lampen en schilderijen trilden en dat klokken bleven stilstaan. Te Rotterdam werden de trillingen heviger waargenomen. De machtige ijzerconstructies van het Feijenoord-stadion trilden b.v. sterk en in liet kantoor van' de HollandAmerika Lijn verwekte de aardschok opwinding. Schade in het Zuiden. Te Sluis scheurden verscheiden huizen. Bij een garagehouder viel de schoorsteen van het dak; hij drong door den zolder heen en kwam in dé keuken terecht, juist in een kin derwagen, waar de vrouw des huizes een oogenblik te voren het kind had uitgenomen. Van verschillende huizen vielen de pannen van de daken. Te Aardenburg verplaatste de trilling zich van Oost naar West en hoorde men een angstwekkend onderaardsch gerommel. Men herinnerde zich hier, dat zeven jaar geleden omstreeks denzelfden tijd van het jaar en ook op een Zaterdag eveneens een aardbeving werd waargenomen. Te B r e s k e n s en te A x e 1 hoorde men een gerommel als bij een wegtrekkend onweer. Ver scheiden menschen stonden op hun taeenen te trillen. Openstaande vensters sloegen dicht, het glaswerk rinkelde en te Ter neuzen wankelden zelfs de palen van de bovengrond- sehe electrische leiding een oogenblik. Te Bergen op Zoom viel bij een slager de schouw naar beneden. TeKlundert luid den de klokken, zonder dat een menschelijke hand ze bewoog. Te Ter neuzen en omgeving was men van oordeel, dat de aardbeving nog maar enkele seconden had behoeven aan te houden om talrijke instortingen ten gevolge te heb ben gehad. Nabevingen. Het blussehingswerk in vollen gang bij den brand, welke in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een loods van de caoutchoucfabriek v.h. Gebrs. Merens aan het Zuider Buiten Spaarne te Haarlem heeft verwoest. (Tb M 14.10 uur heeft een nabeving plaats ge- A-^had, welke zeer zwak was. Zondag heeft nogmaals een nabeving plaats gehad, welke van veel geringer intensiteit was dan de beving van Zaterdag en welke ook slechts in een klein gedeelte van ons land is waargenomen nl. in Zeeuwsch-Vlaan deren. In Noord-Brabant heeft men niets van een trilling gevoeld. Noch te Breda, noch te Eind hoven en evenmin in het dicht bij de grens gelegen plaatsje Bergeyk is van een aard schok iets bespeurd. Ook in Maastricht kon men ons niets vertellen over eventueele waar nemingen van een trilling. Ook nu weer, evenals Zaterdag, ging in Zeeuwsch-Vlaanderen de beving gepaard met een vèr verwijderd onderaardsch gerom mel. Dit werd in Terneuzen om ongeveer kwart voor drie gedurende ongeveer zes se conden gehoord en het ging gepaard met een lichten aardschok. In sommige huizen begonnen de deuren en ramen te rinkelen en in verschillende stra ten liepen de bewoners verschrikt naar bui ten, hoewel van een paniekstemming uiter aard geen sprake was. Daarvoor was zoowel het op onweersgerommel lijkende onderaard sche gedreun als de trilling te gering. De schok, die hier waargenomen werd maakte den indruk uit de richting van Klooster- zande, dus uit Oostelijke richting te komen. Ook in Kloostèrzande is de trilling van den grond Zondagmiddag duidelijk waargeno men. De duur van de beving wordt opgegeven als van vijf tot zes seconden. Te Goes zijn, snel op elkander volgende, drie lichte aardschokken waargenomen, die naar schatting in totaal twee tot drie secon den duurden. Hoewel veel geringer van kracht dan Zaterdag waren de trillingen toch duidelijk merkbaar. In Kortgene heeft men de trillingen even eens waargenomen. In een woning aldaar begon een aan den wand hangende spiegel lichtelijk te slingeren. Van onderaardsch ge rommel heeft men daar niets bespeurd. Het Koninklijk Nederlandsch Me- teorlogisch Instituut te De Bildt deelt mede, dat Zondagmiddag om. 14 uur 46 minuten 20 sec. wederom een aardbeving werd geregistreerd. De beving hield ongeveer drie minuten aan en was twintig maal zoo zwak als de hoofdbeving van Zaterdagmiddag 12.18 uur, doch driemaal zoo sterk als de nabeving van Zaterdagmiddag 14.10 uur. Ook Zondagmiddag had men wederom met een nabeving te doen. In den afgeloopen nacht tusschen vier uur en half vijf is in Zeeuwsch-Vlaanderen we derom een lichte nabeving' waargenomen. De aardbeving, welke Zaterdag in ons land is waargenomen, is miet een verschijnsel van vulkanischen aard, maar een z.g. tektonische ..beving ge weest. Zulk een beving ontstaat dooi de verschuiving van twee gedeelten van de aardkorst ten opzichte van el kaar. Deze verschuiving heeft plaats in de diepte, doch kan zich hij uitzonde ring voortplanten tot aan de opper vlakte. In die gevallen treden behalve trillingen, ook bodemverschuivingen op. Meestal blijft zij echter tot de diepte beperkt. Alle sterke aardbevin gen zijn tektonische. Van het punt van de aardoppervlakte, vanwaar zich de aardbeving schijnbaar voortplant, wor den deze door mensch en dier gevoeld, verderop slechts door gevoelige instru menten, seismografen. Men heeft hier niet te doen gehad met een schudden van de aarde door een verzakking, en ook niet met een aardbeving, welke aan bijzondere om standigheden te wijten is, het is een gewone aardbeving geweest, zooals men die in Nederland slechts weinig heeft, maar die toch wel meer is voorgeko men. De aardbeving van Zaterdag heeft weer eens bewezen, dat de aardbodem in Noord- West Europa nog lang niet rustig is. Velen zullen zich de aardbevingen van 20 November 1932 herinneren, welke in het ge- heele land gevoeld werden. De haard van deze bevingen lag te Uden in Noord-Brabant. De eerste hoofdbeving werd gevolgd door een achttal nabevingen en eerst 28 November 1932 werd de Hollandsche bodem weer rusti ger. Andere bevingen, welke ons nog meer of minder versch in het geheugen liggen, zijn die van 7 Juni 1931 (zeebeving in de Noord zee), in den nacht van 1 op 2 Mei 1928 (oor sprong midden-Nederland), van 14 Januari 1928 (Ardennen) en van 5 Januari 1926 (Eifel) Zeldzaam zijn ten onzent de aardbevingen dus niet. Vooral in het Zuiden van ons land neemt men nogal eens schokken, uit de Ar dennen en den Eifel afkomstig, waar. Ernstige gevolgen hebben deze aardbevin gen tot nu toe echter nog niet gehad. Tsjang Kai Sjek voor ernstige moeilijkheden? Ontevreden generaals en gouverneurs. SJANGHAI, 11 Juni Diplomatieke krin gen hebben uit Hankau berichten ontvangen, volgens welke Tsjang Kai Sjek tengevolge van de groeiende ontevrédenheid van eenige generaals en gouverneurs der provincies tegen over een der grootste crises van den geheelen oorlog wordt geplaatst. Er wordt bericht, dat de militaire en civiele leiders van de pro vincie Setsjoean het front van de oppositie in de provincies Kwangsi en Kanton, dat cri- tisch tegenover Tsjang Kai Sjek's politiek staat, hebben versterkt. Men verwacht echter niet, dat het tusschen Tsjang Kai Sjek en de oppositie tot een breuk zal komen, vóórdat Hankau eventueel zal zijn gevallen. Indien echter Japan het Woehan-gebied dat het militaire hart van China genoemd wordt en waarin de steden Hankau, Woetsjang en Han- jang liggen, bezet hebben, is het mogelijk dat de gebeurtenissen zich snel zullen ontwik kelen. De eigenlijke grond voor de oneenig- heid wordt door diplomatieke kringen gezocht in -de vrees van de gouverneurs der genoemde provincies, dat Tsjang Kai Sjek zich in door hen gecontroleerde gebieden zal terugtrekken hetgeen dan zou beteekenen, dat hij daar het militaire oppercommando zal overnemen en beslag zal leggen op de inkomsten van deze provincies, (United Press.) Rusland bestelt baggermolens in Nederland. Belangrijke opdracht voor Smit's Scheejis- werven te Kinderdijk. KINDERDIJK, 11 Juni Naar wij vernemen heeft de N.V. J. en K. Smit's scheepswerven alhier opdracht ont vangen voor de levering van twee zelf-stoomende baggermolens met pomp-installatie voor het persen naai den wal. Deze opdracht is voor Russische reke ning. De hoofdafmetingen der schepen zullen zijn 77 meter bij 13.50 meter bij 5.70 meter. De aflevering zal in Mei 1939 ge schieden. Met deze belangrijke opdracht is een bedrag van eenige miliioenc-n gemoeid. TWEEJAARLIJKSCH CONGRES CENTR. NED. AMBTENAARSBOND. In een zaal van het Grand-Hotel te Scheve ningen heeft de Centrale Nederlandsche Ambtenaarsbond zijn tweejaarlijksch congres gehouden onder voorzitterschap vah den heer W. Luberti. Deze zeide in zijn openings woord o.m., dat de C. N. A. B in de afge loopen verslagperiode innerlijk versterkt is en ook in getalsterkte is toegenomen. In 1937 stegen we van 9954 tot 10517, een prachtige winst van 563 leden. De verblijdende groei zet door, op 1 Juni was het ledental 10738. Luberti herdacht de leden, die den bond door den dood ontvielen en de dooden uit ove rige deelen der arbeidersbeweging. Nadat verschillende afgevaardigden het con gres hadden begroet, kwam het bestuursbe leid ter sprake, waarbij door verschillende sprekers critiek werd geoefend op de salaris- actie. Bondssecretaris Vijlbrief voerde aan dat uit de afdeelingen bij de besprekingen van het salarisbeleid niet gebleken is, dat de vorm van actie, door het hoofdbestuur gekozen, niet de volle instemming zou hebben. Een openbare actie tijdens het overleg zou de loopende actie hebben geschaad. Parlementaire actie zou, bij de bekende verhoudingen, slechts een verwor pen motie hebben kunnen opleveren. Boven dien beteekent openbare actie een beroep doen op de publieke opinie en niet duidelijk was, bij welke categorie van de bevolking de strijd voor verbetering der ambtenaarssalaris sen voldoende weerklank zou vinden. Waar openbare actie mogelijk is. gebruikt het hoofd bestuur ook dat middel. Thans is er geen grond de samenwerking te verbreken of af te wijken van de gemeenschappelijke gedrags lijn. Spr. deelde o.m. nog mede dat de opheffing van het organisatieverbod bij Defensie bin nen enkele weken, waarschijnlijk haar beslag zal krijgen. In de middagzitting van den tweeden dag van het congres van den C.C.N.A. heeft de heer Polak, lid van Ged. Staten van Noord- I-Iolland en oud-wethouder van Amsterdam een inleiding gehouden over het onderwerp: de ambtenaar en de gemeenschap. Na afloop van de vergadering hebben de congressisten een excursie per autobus ge maakt in de omgeving van de residentie. HET PROCES TE LUIK. Vrijdag werd te Luik het verhoor van de weduwe Becker voortgezet met de behande ling van het geval mevrouw Crulle, clie 11 November 1935 is overleden. De verdachte beschuldigde de schoonzuster van de overle dene juweelen en linnengoed te hebben ge stolen. De Officier van Justitie zeide, dat dit een nieuwe beschuldiging was. Verdachte heeft dit niet aan den rechter van instructie ge zegd, waarop beklaagde vol hield dit wel te hebben gezegd. Vervolgens werd gesproken over een pakje, waarmede men verdachte het huis van mevr. Crulle heeft zien verlaten. Verdachte zeide, dat hierin voorwerpen waren, welke zij te voren aan de overledene in bewaring had gegeven. De president van de rechtbank wees er op, dat zij aan den rechter van instructie iets anders had gezegd. Men kan thans kiezen uit twee lezingen. De verdachte verklaarde nooit iets anders te hebben gezegd, waarop de president zeide; „Nee, u draait steeds". WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2