Algemeene vergadering van Bloembollencultuur. Een bemind vorst viert zijn tachtigsten verjaardag. daar, ongeveer als in Nederland, met kleine offers en incidenten, die nu eenmaal niet al tijd te vermijden waren. De betrekkingen tusschen Noorwegen en Zweden werden steeds beter en de vriend schap, welke er nu tusschen beide landen heerscht werd bekroond door een bezoek van Koning Haakón aan collega Gustaaf (1618 September 1918). De reiziger, die he den per trein van Stockholm naar Oslo gaat, zal aan de grens nabij Charlottenberg een eenvoudig gedenkteeken zien. De conduc teur zal u er als vreemdeling op attent ma ken en de machinist zal zijn vaart inhouden. Een eenvoudige zuil, met twee handen, die elkaar -vriendschappelijk drukken. En vroeger moest daar bloedig gestreden worden. In 1918 besliste een volksstemming over het eiland Aland, dat tot nog toe bij Fin land hoorde. 98 pet. der bevolking was voor aansluiting bij Zweden, hetgeen toen inder daad ook geschiedde. Het was op den 9den September 1922, dat onze Koningin en haar Gemaal een offi cieel bezoek aan Stockholm brachten. De kranten stonden vol artikelen over Holland en zijn Koningshuis, terwijl de verwantschap tusschen de Nederlandsche en Zweedsehe vorstenhuizen onderstreept werd. In 1923 vierde man den 300-jarigen gedenkdag van den intocht van Gustaaf Vasa in de hoofd stad met de inwijding van Stockholm's prach tige nieuwe Raadhuis, waarbij de voltallige Koninklijke Familie aanwezig was. 'De kos ten van dit geweldige bouwwerk bedroegen 22 millioen kronen! Het leven ging verder. Met een enorme snelheid moderniseerde het Zweedsehe land zich. Waar vroeger het eentonige gehak van den eeuvoudigen boschbouwer klonk, ontston den nieuwe, groote papierfabrieken, gedre ven door electriciteit of door de waterkracht. De spoorwegen werden geëlectrificeerd, nieu we vliegvelden ontstonden en vliegroutes op het Continent werden geopend. En overal was Koning Gustaaf persoonlijk aanwezig. Bij officieele maaltijden ter eere van weten schappelijke persoonlijkheden, bij groote in terlandwedstrijden, bij de première van nieu we tooneelstukken of opera's. In het jaar 1930 werd het land in rouw gedompeld, toen Ko ningin Victoria in haar villa Svezia in Rome, waar ze genezing zocht overleed. Het was voor het geheele Zweedsehe volk een aangrijpend moment, toen de Koning op den 9den Decem ber 1936 voor het eerst via de radio tot zijn volk sprak, ter gelegenheid van „Nordens Dag". Direct na hem spraken de regeerings- hoofden van Noorwegen, Denemarken en Fin land. Koning Gustaaf particulier. DE Zweden hebben altijd een scherpe lijn getrokken tusschen 's Konings particulie re leven en zijn openbare plichten. Particu lier wordt hij door de bladen met Mr. G., zoo als hij zichzelf graag noemt, aangeduid. Als particulier is Mr. G. een toegewijd familie hoofd, dol op zijn klein- en achterkleinkin deren. Zijn lievelingsnicht was Koningin Astrid, dochter van zijn broer Prins Carl. Mr. G. is dol op tennissen, dat hij, ondanks zijn hoogen leeftijd nog geregeld beoefent. Maar ook jagen, visschen, in een klein oud Dr. A. J. Verhage verdedigt de motie van het Hoofdbestuur. HAARLEM Maandag. Hedenmiddag hield de algemeene vereeni- ging voor Bloembollencultuur een buitenge wone algemeene vergadering in het gebouw van den H. K. B. in de Tempeliersstraat waar o.m. de bekende motie van het hoofdbestuur betreffende de medewerking aan de van over heidswege opgelegde saneringsmaatregelen werd behandeld. De algemeene voorzitter dr. J. A. Verhage sprak een kort openingswoord. Hoewel de algemeene vergadering, die om streeks een jaar geleden gehouden is, zich te gen de saneering heeft uitgesproken, welke uitspraak door het hoofdbestuur ter kennis van de Regeering is gebracht en bij herhaling is verdedigd heeft de Regeering toch maat regelen opgelegd, aldus dr. Verhage. Het hoofd bestuur zou zich niet verantwoord achten wan neer het niet zou meewerken aan de uitvoe ring dier opgelegde maatregelen, omdat het dan de belangen der leden niet voldoende- kan behartigen. Enkele leden hebben hierop in de vorige al gemeene vergadering critiek uitgeoefend. Cri- tiek, die organisatorisch niet op de juiste wijze naar voren werd gebracht, daar deze via de afdeelingsvergaderingen in de algemeene ver gadering had moeten komen. Ik heb hun ech ter die gelegenheid niet willen onthouden om te voorkomen, dat de indruk gevestigd zou worden, dat het hoofdbestuur bang zou zijn voor critiek op een standpunt, dat het zelf met de grootst mogelijke meerderheid het eenig juiste acht. Het resultaat is de vandaag te houden ver gadering, waarin de vereeniging een uitspraak zal doen over de vraag, of het hoofdbestuur moet medewerken aan de uitvoering der opge legde maatregelen. Het zij nog eens herhaald, dat men zich hiermede in geenerlei opzicht over de wenschelijkheid van het al dan niet voortbestaan der saneeringsmaatregélen uit spreekt. Ook geeft men het hoofdbestuur door het aannemen dezer motie geen blanco man daat; men verhindert er slechts door, dat bij de uitvoering der maatregelen onze vereeniging geen invloed zou hebben. Ik wil niet vooruitloopen op de beslissing, die deze vergadering zal nemen. Ik wil slechts het vertrouwen uitspreken, dat het peil der bespre kingen hoog gehouden zal worden en dat ieder er toe zal medewerken om deze vergadering een waardig verloop te doen hebben. Ter ver mijding van een te langen duur der vergade ring zal de spreektijd van een ieder beperkt worden tot tweemaal tien minuten; ik verzoek eventueele sprekers met aandrang, in het be lang van 'n goed verloop der vergadering, met deze beperking rekening te houden. Daar het nog slechts ongeveer twee maan den geleden is dat een algemeene vergadering is gehouden, bij welke gelegenheid ik uitvoerig gewezen heb op den onzekeren wereldtoestand, zij het mij veroorloofd in dit openingswoord kort te zijn. Temeer omdat in dien toestand nog weinig verandering is gekomen. De poli tieke spanningen leiden in veel en veel ern stiger mate dan economische factoren, tot een druk op het zakenleven, waardoor wij echter niet te pessimistisch mogen worden Wij moe ten rustig voortgaan met ons bedrijf, in af- j wachting van tijden die ons hopelijk mee^ irust zullen geven Wij kunnen daartoe medewer ken door onderlinge meeningverschillen te be spreken in een sfeer van vertrouwen en weder zij dsche waardeering, en door den geest van wantrouwen en strijd, die de laatste jaren over het bloembollenvak vaardig is geworden, Dertig jaar regeeringsheleid van Koning Gustaaf V. Iets over de geschiedenis van het geslacht Bernadotte. P 16 Juni 1938 zal de beminde Zweed sehe Koning Gustaaf V uit het Huis Bernadotte zijn tachtigsten verjaar dag vieren en deze dag zal in alle lagen van de Zweedsehe bevolking met vreug de en dankbaarheid meegevierd worden. Van wat Koning Gustaaf in de meer dan dertig jaren van zijn regeering voor het land ge daan heeft kan een buitenstaander zich moeilijk een begrip van vormen. Het vorste lijk initiatief is voor het Zweedsehe volk vaak van zeer groote beteekenis geweest en we meenen niet te overdrijven door te beweren, dat Zweden het allergrootste deel van zijn huidige beteekenis aan het Huis Bernadotte te danken heeft. Koning Gustaaf. Vooral daar het Zweedsehe Koningshuis met de Huizen Nassau en Oranje Nassau ver want is, lijkt het ons wel interessant eens de nog vrij jonge geschiedenis van het Zweed sehe Koningshuis na te gaan. Het geslacht Bernadotte. TT EAN BAPTISTE JULES BERNADOTTE werd den 26sten Januari 1763 als zoon van een rechtsgeleerde in het plaatsje Pau in Frankrijk geboren. Hij was dus niet eens van vorstelijke, iaat staan adelijke afkomst. In 1780 treedt hij als vrijwilliger in dienst van het Fransche leger, waar hij bij het uit breken der omwenteling de functie van segeant majoor had. Ten tijde der revolutie kon de jonge Bernadotte snel promotie maken. Hij werd in 1794 devisie-generaal. In 1796 was hij één der bevelhebbers van het leger van Napo leon Bonaparte tijdens den veldtocht in Duitschland, het jaar daarop streed hijin Italië. Na het sluiten van den vrede van Campo Formio werd hij tot gezant te Weenen benoemd. Hij trouwde met Napoleons jeugd vriendin Eugenie Bernadine Désirée, dochter van een koopman in Marseille en zuster van de gemalin van Joseph Bonaparte, een broeder van Napoleon. In 1799 was hij korten tijd minister van Oorlog. Kort hierop werd hij door Napoleon tot Staatsraad benoemd. Uit de samenwerking tusschen Napoleon en Ber nadotte ontstond een zekere mate van sym pathie. Ook in Hannover, waar hij in 1804 opperbevelhebber werd, bezat hij spoedig vele vrienden. Nog in datzelfde jaar ontving hij den maarschalkstaf en het daaraan ver bonden Legioen van Eer. In 1805 onder- scheide hij zich bij Ulm en Austerlitz en in 1806 benoemde Napoleon hem tot Prins van Pontecorvo. In den hierop volgenden oorlog tegen het weerbarstige Pruisen had. de nieuwe Prins van Pontecorvo het bevel over het eerste legercorps en na den slag bij Jena ver volgde hij maarschalk Blücher tot Ltibeck, waar deze laatste zich toen moest overgeven. Ten gevolge van dit belangrijke wapenfeit werd Bernadotte, die in zijn hart een eenvou dig man gebleven was, in 1807 opperbevelheb ber van de troepen in Noord-Duitschland en Denemarken. Nadat de Oostenrijkers bij Wag- ram overwonnen waren werd hij opperbe velhebber in Antwerpen teneinde de Belgische en Nederlandsche kusten tegen de „zeeroo- verij" der Engelschen te beschermen, die reeds op Walcheren waren geland en daar een strategisch sterke positie innamen. In September 1809 benoemde Keizer Napoleon hem tot gouverneur van Rome. In tusschen was na een roemrijk leven in Zweden de vorst Karei XIII alleen op den troon achtergebleven. Daar er geen opvolgers waren had men reeds tijdens het leven van Karei XIII den Prins Christiaan-Augustus von Holstein-Sonderburg-Augustenburg als troonopvolger aangenomen, maar aangezien deze kort na zijn benoeming overleed besloot Karei XIH het Koningschap aan den bemin den Bernadotte aan te bieden, onder voor waarde, dat hij afstand zou doen van het Fransche burgerrecht en tot de Luthersche (Staats) kerk zou overgaan. Na overleg met Napoleon, die uit politiek gezichtspunt het vooruitzicht niet slecht vond, besloot Berna dotte den hem aangeboden troon te accep teeren. Op den 9den October 1810 ging hij in het plaatsje Helsingör in Denemarken ten huize van den Zweadscben consul tot het Luthersche geloof over, een dag later stak hij met klein gevolg de Oresund over en op 5 No vember hierop volgend werd Bernadotte als zoon door Koning karei XIII aangenomen en kreeg de namen: Karel-Johan. Toen Napoleon echter op een machtspo sitie in het hooge noorden speculeerde via Kroonprins Karei Johan dus de vroegere maarschalk Bernadotte bleek dat een mis rekening, want door middel van geheime tractaten van de zijden van Rusland en Engeland kwam daar niets van in. Ofschoon Karei Johan nog pogingen deed om een voor beide partijen aannemelijke verzoening met Frankrijk tot stand te brengen zag hij zich in 1013 gedwongen aan Frankrijk, zijn vroegere vaderland, den oorlog te verklaren! Onder Karel's bevel voegden zich 30.000 man Zweed sehe troepen bij- net leger der Geallieerden. Gedurende den veldtocht van 1813 voerde hij bat bevel over het noordelijke leger. Na den Volkenslag bij Leipzig belegerde hij Hamburg en dwong Koning Frederik VI van Denemar ken, Noorwegen af te staan. Daarna rukte hij op naar Frankrijk, waar hij echter na de ver overing van Parijs aankwam. Bij den terugkeer van Napoleon in 1815 bleef Zweden onzijdig, waarover de mogend heden zeer ontstemd waren. Bernadotte beklimt den troon. (Th P den 5den Februari beklom Karei Johan den troon, nadat Koning Karei Xm in den vroegen morgen was overleden. Aangezien ook Noorwegen sinds 1813 deel van het Zweedsehe Rijk uitmaakte werd hij zoowel in Stockholm als in Drontheim gekroond. Karei Johan wilde vrede en welvaart en hij beteekende veel als vorst voor het volk, on danks, dathij geen woord Zweedseh sprak! Politiek verbond hij zich nauw met Rusland. Op den 8sten Maart 1844 overleed hij en zijn eenigen zoon Oscar volgde hem op. Hij was de zoon van Désirée, stammoeder der Bernadottes. Oscar was getrouwd met Josephine von Leuehteniberg. Uit dit huwelijk kwamen vier zonen en één dochter voort: Karei XV, Gustaaf, Oscar II, Eugénie en August. Oscar's oudste zoon kwam in 1872 aan het bewind en was tevens weer de eerste in Zweden geboren prins. Hij was zeer goed vorst, een warm kunstvriend en een goed kimstbeoefenaar, hij schilderde veel en dichtte. Karei XV trouwde met Louise, prinses der Nederlanden, een dochter dus van onzen Koning Willem I. Uit dit huwelijk werden een dochter, Louise en een zoon geboren, die op 2 jarigen ouderdom kwam te overlijden. Louise trouwde in 1869 met den kroonprins van Denemarken, de la tere Koning Frederik VIII Daar de Kroonprins was komen te over lijden werd Oscar H, de derde zoon was Oscar I, opvolger, die in 1872 aan het bewind kwam. Hij was een zeer hoogstaand en veelzijdig mensch, „Europa's meest ontwikkelde mo narch", zooals den Zweedsehe auteur Wal- demar Swahn in zijn biographie van het Huis Bernadotte, opmerkt. Oscar n schreef b.v. eenige zeer goede historische werken, was een uitmuntend spreker en bezat nog veel meer goede eigenschappen. Oscar II trad met So phia van Nassau in het huwelijk. Hun werden vier zonen geboren: Gustaaf V, Oscor, Carl en Eugen. In 1905 moest hij tenslotte Noorwegen als een van Zweden onafhankelijk Koninkrijk er kennen. Oscar II overleed op den 8sten De cember 1907, opgevolgd door zijn zoon, die als Gustaaf V den troon besteeg. Dertig jaar. in)E ruim dertig jaren, die het beleid van Koning Gustaaf reeds duren, waren woelige jaren, waarin zich geweldige machts verschuivingen voltrokken en nog steeds vol trekken. Tronen van eeuwenoude dynastieën vielen, revoluties braken alom uit, maar in het land van koning Gustaaf heerschte rust en tevredenheid en dank zij een goed sociaal beleid heeft Zweden momenteel één der hoogste levensstandaarden van Europa. Koning Gustaaf was met Prinses Victoria van Baden getrouwd die in het jaar 1930 in Rome overleed. Het jaar na zijn troonsbestij ging, dus in 1908 vierde Gustaaf V zijn 50sten verjaardag, waarbij hem warme hulde- hetoogingen van zijn volk, wiens sympathie hij ten volle had, ten deel vielen. In dat zelfde jaar trouwde één zijner zonen, Prins Wilhelm met de Russische Prinses Maria Pavlova. Men had gedacht, dat de betrek kingen tusschen de landen Rusland en Zwe den, die toen nogal vertroebeld waren, door deze echtverbintenis zouden verbeteren. Het huwelijk werd echter een mislukking en Prin ses Maria heeft momenteel een bloeiende modezaak in Parijs. Een andere belangrijke gebeurtenis in dat zelfde jaar was het tegen bezoek van den keizer en de keizerin van Duitschland aan Stockholm. In 1909 beviel Prinses Maria van een zoon, Lennart, die, zooals bekend, een bur gerlijk huwelijk sloot met een Berlijnsch meisje, afstand van zijn koninklijke rechten deed en een bestaan als filmregisseur in Holly wood leidt. De geheele Russische Keizerlijke familie kwam in 1909 Stockholm bezoeken, hetgeen met geweldige pracht en praal gepaard ging. Helaas werd de atmosfeer door een zoo juist ontdekte Russische spionnagezaak vertroe beld. In de hieropvolgende jaren voltrokken zich groote sociale hervormingen, die door het volk met gejubel begroet werden. Koning Gustaaf houdt er van met zijn volk in con tact te staan en vaak begeeft hij zich zon der voorafgaande kennisgeving onder het volk, waar hij met zijn onderdanen spreekt. Naar aanleiding van hun wenschen en klach ten onstonden dan nieuwe wetten en toe standen, die tenslotte het geheele land ten goede zouden komen. Ook zweden moest op 5 Augustus 1914 mo- biliseeren en het bleek toen, dat men aan de weerkracht niet genoeg aandacht had besteed. Een nationale offercampagne werd toen op touw gezet en de eerste gift, die binnenkwam, groot 160.000 Kronen, was afgezonden door... Koning Gustaaf. De oorlogsjaren verliepen Mr. G. tijdens zijn lievelingssport aan de Rivièra. Het bestuur van „Haarlem's Zanggenot" hield Zondagmiddag een drukbezochte receptie ter gelegenheid van het 70-jarig jubileum. Zittend v. 1. n. r.: de heeren J. Bremer, penningmeester, R. M. v. d. Hart, voorzitter, W. J. Korte, le-secretaris, L. C. Keereweer, directeur. Staande v. 1. n. r.: A. Vos, J. Heeseman, W. A. Brink man, B. A. Cassee Sr., W. Duin en M. van Dijk. Resten van vermist passagiers vliegtuig gevonden. De heer B. Ponstcin, voorzitter van den Alge- meenen Ncderlandschen Typografen Bond, legde Zondagmiddag in aanwezigheid van 2400 typografen, die het eerste lustrum van de C. B. V. vierden, een krans aan den voet van het standbeeld van Laurens Jansz. Coster op de Groote Markt. Vreeselijke daad in vlaag van verstandsverbijstering. DEN BOSCH, 13 Juni. Zondagavond heeft te Casteren in de gemeente Hoogeloon, de vrouw van den landbouwer S. in een vlaag van verstandsverbijstering getracht haar vier kinderen het leven te benemen. Omstreeks zes uur heeft zij de kinderen, drie meisjes van drie, vier en vijf jaar, en een jongetje van zes jaar, in een waterput achter de woning gegooid. Op het geschreeuw der kinderen snelden buren toe. Zij slaagden er in het jongetje van zes jaar te redden. Toen de drie andere kinderen uit de water put waren opgehaald, moest een in tusschen gearriveerde geneesheer bij de meisjes den dood constateeren. De vrouw is voorloopig op gesloten- Zoekgeraakt op de lijn San Francisco— Los Angeles. NEW YORK, 13 Juni (D.N.B.) In het nationale park van Yosemite in Californië heeft een houtvester op den drie duizend meter hoogen top der Buenavista de res ten gevonden van een sinds 1 Maart verdwe nen passagiersvliegtuig der Transcontinen tal Western Airlines dat met negen inzitten den zoek geraakt is tijdens den vlucht van San Francisco naar Los Angeles. De resten van het toestel waren tot dusver in de sneeuw begraven. Boottocht Ned. Padvindsters Gilde. Zondag 12 Juni vierde de afdeeling Haarlem van het Ned Padvindsters Gilde haar 20-jarig bestaan met een boottocht naar het Braasse- mermeer. Lr totaal waren er 179 deelneem sters. Om 10 uur vertrok de volle boot van de Vijverlaan, om ruim half zeven was men er weer terug. Op de boot en gedurende de twee uur, die men aan den wal doorbracht, hielden kabou ters, padvindsters en pioniers elkaar bezig met het opvoeren van tooneelstukjes, dansjes enz. Ook bestuur en leidsters lieten zich niet onbetuigd. Het bestuur bood aan de afdeeling twee nieuwe vlaggen aan, terwijl door leidsters en pioniers een voorzittershamer werd aange boden. De heele tocht verliep uitstekend. Deze dag heeft, zooals de presidente mevrouw H. HalbertsmaWaller in haar toespraak zeide, zeker het gevoel van saamhoorigheid bij allen weer versterkt. De Haarlemsche padvindsters zullen er nog lang aan terug denken. roeibootje en bridgen! Het verhaal gaat in Stockholm, dat hij eens, toen hij als Mr. G. met vacantie in Cannes was, zijn premier Per Albin Hansen na een gewonnen bridgepartij opbelde. Het was toen een uur of half twee in Stockholm, toen een slaperige premier een enthousiast verhaal van de gewonnen bridge partij van Mr. G. te hooren kreeg. Hij is de grootste democraat, die men zich maar voor stellen kan, winkelt graag alleen in Stockholm en groet iedereen beleefd terug. Nooit is men opdringerig. Ja, zelfs heeft schrijver dezes, Mr. G.. eens op het achterbalkon van de tram ontmoet! De andere hobbies zijn; muziek, buitenle ven, puzzles oplossen, bij wijze van hersen gymnastiek, golf spelen enhandteekenin- gen zetten. Mr. G. doet het graag bij tijden, want hij heeft zelf ook een kostbare verzame ling autogrammen. Hij heeft veel goede vrienden, ook onder de eenvoudige lieden en hij is een groot weldoener voor de minder goed bedeelden. Onlangs nog, schreef een jongeman, die in de buurt van Gothenburg woonde een brief „Konungen-Kungl. Slottet- Stockholm". De brief bevatte het verzoek van een muzikalen invaliden jongeman, die zoo graag een trekharmonica wilde hebben. Hij kréég die harmonica en is thans vlijtig aan 't oefenen, want éen dezer dagen zal Mr. G. hem wel eens komen bezoeken! JOHN. S. ZODIJ. spoedig naar het verleden te verbannen. Dit is een factor, die wij zelf in de hand hebben. Minder verdeeldheid zou, ook al blijven mee- ningsverschillen bestaan, slechts kunnen strek ken tot heil van het bloembollenvak. In zijn rede herdacht de heer Verhage nog de overleden leden, de heeren J. Polderman, in leven secretaris van het Bloembollensurplus- fonds, L. van Til Lzn., die bestuurslid der Ned. Gladiolus" vereeniging en lid van de Nat. com missie voor gladiolussen was en de heer Oster- mann. (Men zie het verslag elders in dit nummer.) Men lette op den Colorado-kever. Reeds vrij ver ons land binnengedrongen. Eenige dagen geleden werd de Colo rado-kever op een afstand van onge veer 12 K.M. van de Belgische grens in ons land waargenomen. Thans is echter gebleken, dat de kever op een paar plaatsen veel verder in ons land is doorgedrongen. Daarom wordt thans allen telers van aard appelen, land- en tuinbouwers, zoowel als particulieren, die een hoekje aardappelen hebben in de geheele provincie Zeeland, N. Brabant en Limburg en verder in de zuide lijke helft van Zuid-Holland, Utrecht en Gel derland, dringend aangeraden nauwkeurig te onderzoeken of de gele colorado-kever met de tien zwarte strepen op de dekschilden in hun gewas voorkomt, of wel vreterij daarin waar genomen wordt, die op de aanwezigheid van kevers of larven kan duiden. Er zullen zeer waarschijnlijk nog maar weinig kevers gevon den kunnen worden. Maar het gaat er juist om, deze weinige te vinden, om te voorkomen dat zij zich plaatselijk gaan vermeerderen en een z.g. haard gaan vormen, wat voor ons land nog veel gevaarlijker zou zijn. Van elke vondst of verdenking van de aanwezigheid van den kever moet aangifte gedaan worden ten ge meentehuize, opdat de noodige maatregelen voor uitroeiing genomen kunnen worden. EXAMENS. R.K. LYCEUM (ZIJLWEGL Voor het eindexamen Gymnasium óp 9, 10 en II Juni gehouden, zijn geslaagd voor diplo ma A: J. J. Aukes, H, J. F. Hüffcr, W. II. A. de Jong, N, H. C. van Loenen, H. A. van der Mey, J. J. J. Ooms, A. A. K. M. Povel, A. J. van Velzen. Geslaagd voor diploma B: J. P. Steman. R.K. Lyceum voor Meisjes „Sancta Maria". Voor het eindexamen van het R.K. Lyceum voor Meisjes „Sancta Maria" afdeeling Mid delbare school voor meisjes zijn geslaagd de dames: L. van Beek, N. Bonarius, L. Hackenitz, J. Hagemeijer, E. van der Hart, M. van Hooff, Laura Koot, Tr. Krouwels, L. van Lent, W. v. d. Linden, Else Roozen, Else Seignette, Cis ^an Son, Cis Stommel, Jetty Tol, Joke Tuin der, Olga Wolf, Annie IJland. Geslaagd aan de Gem. Universiteit van Am sterdam voor het doet. ex. in de geneeskunde de heeren A. Verheugt,, A. J. M. v. d. Heuvel, H. W. M. de Jong en A. J. E. Hurkens; voor het doet. ex. in de Germaansche taal en letter kunde (Duitsch) de heer J. M. M. Aler; voor het cand. ex. in de economie de heer D. van Riesen RIJKSKWEEKSCHOOL VOOR ONDER WIJZERSCESSEN). HAARLEM Zaterdag. Voor het eindexamen van de Rijkskweekschool voor Onderwijzers (essen) zijn geslaagd de dames S. Hollander, H. Jongepier, A. M. Lub bers. H. N. Mulder, R. A. Pais.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3