EngelancPs nieuwe koers. SCHUDT UW LEVER WAKKER THIJS, REDDER IN DEN NOOD! DE AARDE TRILT! W1 Castellon is gevallen. een weldaad i/ncr Uw huid RAM». DINSDAG 14 JUNI 1938 Amerikaansche ambassadeur te Londen, gaat rapport uitbrengen bij Roosevelt. Joseph. P. Kennedy is een groot bewonderaar van Chamberlain. LONDEN, 14 Juni. Woensdag ver trekt Joseph P. Kennedy, ambassa deur der Vereenigde Staten in Enge land, naar zijn vaderland, eenerzijds om de promotie van zijn zoon aan de universiteit van Harvard bij te wo nen, anderzijds echter wel degelijk met een politieke zending: aan Roose velt persoonlijk rapport uit te brengen over zijn indrukken van de eerste 2/z maand, dat hij in Engeland zijn land vertegenwoordigd heeft. Neville Chamberlain. Uiteraard heeft men zich alom met belang stelling afgevraagd, wat het rapport van Kennedy aan Roosevelt behelzen zal. De am bassadeur zelf heeft daarover het stilzwijgen bewaard, doch er zijn in Londen wel inge wijden, die met goede reden gissen kunnen, wat de hoofdinhoud van Kennedy's bespreking met den president zal zijn. Onder anderen, zoo zegt men, zal Kennedy trachten, Roosevelt een anderen men zegt „juisteren" indruk te geven van den Engel- schen eersten minister, Neville Chamberlain en duidelijk te maken, waarom Chamberlain er zoo op gesteld is, op beteren voet te komen met Italië en Duitschland. Ongetwijfeld is Kennedy een groot bewon deraar van Chamberlain en sympathiseert hij met diens standpunt, dat men zich van de dictatoren van beide landen niet te ver verwij derd moet houden, integendeel, dat men die landen benaderen moet, zelfs indien daarvoor een aanzienlijke prijs betaald moet worden. Kennedy is geen voorstander van de mee ning van Winston Churchill en ander invloed rijke conservatieven, noch ook van de Labour Party en de kleine liberale groepen, dat een gewapende alliantie tusschen eenige demo cratieën tegenover Duitschland, Italië en Ja pan de beste methode is om den vrede te dienen. Wanneer men zich 'n beeld wil vor men van den vermoedelijken inhoud van Kennedy's verslag aan Roosevelt, dan kan men zich het beste in herin nering roepen welke verklaringen de ambassadeur in deze maanden heeft afgelegd. En dan blijkt hieruit ten eer ste, dat Kennedy geenszins de mee ning van zoovele Amerikanen deelt, dat Engeland den vrede tracht te koo- pen op anderman's kosten. Integen.- deel, Kennedy ziet in Chamberlain den man, die voor het eerst sedert vele jaren bereid is te betalen voor wat En geland wil. Wat Duitschland betreft, ook in dit opzicht wijst Kennedy het oordeel af, dat Engeland een accoord zoekt op kosten van andere mo gendheden. Rusland is het overigens met deze zienswijze nog niet eens, doch Kennedy gelooft en er zijn goede gronden voor zijn meening dat Chamberlain bereid is Hitier te helpen bij het verwerven van koloniën, indien dit de situatie in Europa ten goede komt. Welke de motieven zijn, die hierin Engeland's houding bepalen, doet weinig ter zake en zeker kan men uit den mond van den Amerikaanschen ambassadeur niet de woorden verwachten te hooren, die elders herhaaldelijk gesproken zijn dat n.l. deze verandering in Engeland's hou ding slechts te danken is aan het feit, dat Engeland op vele plaatsen ernstig bedreigd wordt. Het vooruitzicht van een Duitseh ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt verstopt. Uw lichaai' is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U el lendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zUn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Lever pilletjes bü apothekers en drogisten. L U.75. (Adv. Ingez. Med.) Nieuwe Britsche defensicleening. Groot 80 millioen p. st. Vandaag zal de Britsche regeering een nieuwe leening uitschrijven ten behoeve van de nationale defensie. De leening zal tach tig millioen pond sterling bedragen, drie pro cent rente afwerpen en uitgegeven worden tegen een koers van 98 pet. De leening zal afgelost worden in de jaren 19541958. In totaal zal met deze leening voor de defensie geleend zijn een bedrag van 180 mil lioen pond, waarbij nog komt een bedrag van 29 millioen van de laatste begrooting. Men verwacht, dat het totaal van 209 millioen voldoende zal zijn voor ongeveer een jaar. ter bestrijding van de uitgaven voor de de fensie mat geleend geld. Europa, een Italië, dat Engeland's voortduren de waakzaamheid in de Middellandsche Zee eischt, een Spanje onder Franco met Duitschen en Italiaanschen invloed en China onder de hakken van Japan zouden de dwingende rede. nen voor Engeland's premier geweest zijn, om dezen weg in te slaan, Op één belangrijk punt is Kennedy echter zeer duidelijk en kennelijk op zettelijk geweest: Europa moet van de Vereenigde Staten niet te veel ver wachten. Sinds Kennedy in Europa is, heeft hij alle politici, die naar hem wilden luisteren, aan geklampt en hen steeds weer voorgehouden, dat de Vereenigde Staten er in dezen tijd niet aan denken,, ook zelfs maar een oogenblik het sluiten van een politieke entente met Engeland of eenig ander vreemd land te overwegen. Kennedy heeft geen twijfel gelaten: De U.S.A. zijn niet „zu haben". (Nadruk verboden) (United Press) De troepen van Generaal Franco trokken de stad gisteravond binnen. Havas verneemt uit Saragossa, dat de rechtsehe troepen gistermiddag de stad Castellon binnengedrongen zijn. Na de stad omsingeld te hebben, gin gen zij over tot den aanval op de hui zen der peripheric. Des avonds werd fel in het centrum der stad gestre den. De rêgeeringstroepen boden weer stand in de straten en de huizen moesten een voor een bestormd worden. De vierde divisie van Navarra onder com mando van generaal Camillo Aloniso en de 83e divisie uit Galieië onder commando van gene raal Martin Alonso, de overwinnaars van Vi- naroz en Benic'arlo, trokken het eerste Cas tellon binnen, de eerste uit het oosten, de tweede uit het noorden. Even nadat de troepen de stad waren bin nengetrokken, kwamen ook de ordedienst, de geneeskundige dienst en de convooien met le vensmiddelen in de stad aan. De frontlijn ligt thans voor Almazora, zes kilometer ten zuiden van Castellon. De re- geeringstroepen trekken, zoo meldt Havas, in wanorde, doch zonder paniek, terug. Een bijzondere medewerker van Havas be richt nog, dat de regeeringstroepen erin zijn geslaagd een pantsertrein uit Castellon te doen vertrekken, juist voor de spoorlijn werd opge blazen. Talrijke verdedigers van de stad heb ben zich overgegeven, ongeveer 1-1.000 inwoners zijn in de stad gebleven. Naar United Press meldt beweegt zich een onafgebroken stroom vluchtelingen uit Cas tellon en de omliggende dorpen naar het zui den. Een deel daarvan is reeds in Valencia aangekomen, waar in allerijl toebereidselen getroffen zijn om hen onder te brengen. Ook zijn levensmiddelen voor hen ter beschikking gesteld. Het legerbericht van het hoofdkwartier van generaal Franco meldde gisteravond De troepen van Franco hebben de Rio Yaga overschreden. Aan het front van Teruel be zetten zij het massief Alto de Buitre en het gebied van El Estrecho. Aan het front van Castellon werd om kwart over zeven Castel lon de la Plana en de haven El Grao bezet, terwijl de verbinding met Villa Real werd af gesneden. Ook Lucena del Cid en Villa Her in osa werden veroverd. De verliezen van den vijand en het aantal krijgsgevangenen zijn zeer groot. Twaalf duizend man pogen naar Frankrijk te vluchten. Aan de Guillette-pas (Fransch Spaansche grens) 9000 man republikeinsche 'militia en 3000 boeren, die zich bij dit leger hebben aangesloten, vechten thans vertwijfeld om hun terugtocht in de richting der Fransche grens, den eenigen weg die hun nog gebleven is uit de omsingeling der Nationalisten. Twee Natio nalistische colonnes bedreigen hen thans. De laatste vier dagen hebben zij, uit het oosten en zuiden, resp. van Sahun en Pena Monta nesa uit, groote vorderingen gemaakt en ieder oogenblik kan men verwachten, dat zij zich vereenigen bij Salinas. Indien de Navarre co lonnes van generaal Solchaga voort kunnen rukken, dan verwacht men, dat op zijn laatst Woensdag alle 12.000 man over de Fransche grens een heenkomen zullen zoeken, waardoor' het geheele gebied aan den bovenloop der Cin- ca in den sector Bielsa van republikeinen ge zuiverd zal zijn. De terugtocht der republikeinen is uiterst moeilijk, in het bijzonder door de zeer sléchte weersomstandigheden. Bovendien wordt de tocht vertraagd door het feit, dat de boeren, die met de troepen meetrekken, al hun vee en een groot deel van hun bezittingen meenemen. De vlucht geschiedt bovendien langs smalle bergpaden, die gewoonlijk door smokkelaars gebruikt worden en die zoo weinig ruimte bie den, dat de vluchtenden door een enkele mis stap in den afgrond kunnen storten. Aan de Fransche grens heeft men reeds toe •bereidselen getroffen om de ongelukkigen te ontvangen. De mobiele garde zal hen dadelijk ontwapenen en naar een kamp brengen waar veldkeukens zijn ingericht, niet alleen om hen van eten te voorzien, doch ook om de door de koude gekwelde vluchtelingen te verwarmen. Waarschijnlijk zullen de gevluchte boeren eenigen tijd in Frankrijk kunnen blijven, de soldaten worden echter dadelijk voor de keus gesteld in nationalistisch of in republikeinsch Spanje over de grens gezet te worden. (United Press) Bijna vier milliard dollar voor hel bedrijfsleven. WASHINGTON, 13 Juni. Een commis- sie van senatoren en afgevaardigden heeft haar goedkeuring gehecht aan een nieuwen tekst van de „lending and spending bill", de wet ter bestrijding va de slapte in het be drijfsleven, welke voorziet in uitgaven tot een bedrag van 3753 millioen dollar. (Reuter) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs liep ai een heel tijdje achter den kabouter aan en nog steeds had deze hem niet opgemerkt. Hij vond het eerlijk gezegd, nu zoo zoetjes aan welletjes, dat loopen begon hem ook een beetje te ver velen. Want jullie weten zeker wel, dat kabouters heel erg lang kunnen loopen, zonder erg moe te worden. Maar Thijs houdt niet van zoo heel lang loopen. Hij liep nu al meer dan een uur achter dien geheimzinnigen kabouter aan en nog steeds was er geen huis of hut te bekennen, waar deze heen wilde gaan. Tjonge, die kabouter zoekt het ver, mompelde Thijs. Hij had moeite om op de been te blijven, want telkens struikelde hij bijna over de grootr hoorn worfcëk üe hier overal lagen. Nee, nou moet ik toch even oppassen, dat ik niet den geheelen tijd aan het vallen blijf anders hoort die kabouter me.... of eigenlijk zou dat nog niet zoo heel erg zijn. Hij zal toch binnenkort wel merken, dat ik achter hem aan heb geloopen. België beleefde een ongekende sensatie. BRUSSEL, Zaterdag. (Speciale correspondentie) flj bevinden ons hier in een van de dichtst bevolkte deelen van Europa. Wij zit ten er met 275 menschen op- één vierkanten kilometer. De aar de is voor dit land een kostbaar be zit, waaruit men nog slechts een klein deel van het voedsel kan trekken, dat voor zooveel monden noodig is. In de steden bouwen wij reeds de hoogte in om ruimte te winnen. Nu en dan, bij het geronk van een vliegmachine kij ken we angstig omhoog en denken aan Spanje en China. We maken in de nieuwe flatgebouwen bomvrije kel ders. We zoeken in de veilige aarde niet alleen voedsel, maar ook be schutting tegen de gevaren uit de lucht. Dat die aarde ook van binnen kookt en werkt, realiseeren wij ons doorgaans niet ZATERDAGMORGEN! 't Vrije weekend is ^in zicht. Wij hopen op een mooien Zon dag, al had de hemel vannacht zoo'n vreem den glans en lijkt het ook nu nog of er on weer dreigt. Het is op slag van twaalven. De employés op banken en kantoren haasten zich. Direct sluitingstijd! In de groote maga zijnen is 't de gewone Zaterdagsche drukte. In de huizen treffen de huisvrouwen de laat ste toebereidselen van het middagmaal. De kinderen in de scholen kijken verlangend naar buiten en wachten op de bel van verlos sing. In de Eeuwfeestpaleizen, op den Heysel, worden vandaag en morgen de nationale wedkampen voor de foktrekpaarden gehou den. Ergens is een bruiloft, elders een begra fenis. Het leven van lederen dag gaat zijn gang. De grond golft! TK sta in een groot magazijn bij de Namen- -11- sche Poort in Elsene. Ik moet een ca deautje koopen en aarzel tusschen eenige voorwerpen, die de verkoopster voor mij heeft uitgespreid. Plotseling hoor ik een dof gerom mel, alsof er een buitengewoon zware vrachtauto voorbij dendert. Tegelij kertijd voel ik hoe de grond onder mij golft. In de nabijzijnde levensmidde- lenafdeeling zie ik flesschen wanke len, één valt er met klaterend geweld op den grond. Een deur vliegt open, het is of de muren bewegen. Ik heb 't gevoel dat de grond daaronder mij gaat splijten! Dat alles houdt secondenlang aan. Ik denk aan een explosie in de kelders van het ge bouw. Mijn verkoopster begint te schreeuwen, het meest uit vrouwen bestaand publiek volgt. Het wordt een rennen naar den uitgang. Maar ook uit andere winkels in dit drukke centrum komen de mensehen ontzet aange- loopen. Als er geen nieuwe schokken volgen neemt de paniekstemming af. Men begint el kaar te vragen, wat er gebeurd is. Nu er van een explosie in de buurt niets te merken is, denkt men aan een instorting van de onder- grondsche werken der Noord-Zuid-verbin- ding. Totdat auto's en trams lieden uit andere buurten aanvoeren, de telefoons rinkelen (voorzoover ze niet gestoord zijn) en men be gint te beseffen, dat het hier nu eens geen ongeluk betreft dat de menschen elkaar heb ben aangedaan, maar een aardbeving zooals in België en zeker het thans levende ge slacht er nog geen heeft meegemaakt. In tegenstelling met wat velen denken zijn aardbevingen niet uiterst zeldzaam in Bel gië. In het Luiksche hebben er zich meer dan eens voorgedaan, maar de schokken waren er oppervlakkig, terwijl deze van heden zeer diep geschiedde, aldus de heer Somville, het hoofd van de afdeeling „aardbevingen" op het observatorium te Ukkel. Naar het schijnt heeft het centrum zich tusschen Gent en Eek- loo bevonden. Zij bereikte een diepte van 25 km. Door deze groote diepte kon de schok op zulk een verren afstand worden waargeno men. Niet alleen volgens de leeken hadden we hier met een zeer sterke aardbeving te doen. Ook in wetenschappelijke kringen ge bruikt men deze betiteling voor bodemtril lingen van deze intensiteit. Geen wonder dus, dat over heel België sehoorsteenen breken, muren scheuren, dakpannen vallen. Het is een geluk, dat alles even voor twaalven gebeurt, zoodat zich de groote menschenstroom uit kantoren, werkplaatsen en fabrieken nog niet over stad en land heeft verspreid. Voor een aantal huismoeders is dat echter een ramp in 't klein. Tengevolge van de beving van het huis spuwen de sehoorsteenen al hun roet uit, de vertrekken, de spijzen zijn met een dikke roetlaag bedekt Slachtoffers. IP R is bij dit alles veel ongelukkig toeval, geluk, noodlot of hoe ge 't noemen wilt. Op weg naar huis, in de nabijheid van de Place St. Croix, waar juist de fleurige dag- markt geëindigd is, zie ik hoe een man wordt Chinezen steken dijken der Gele Rivier door. De stad Kaifeng onder water. Volgens berichten uit Chineesehe bron staat de stad Kaifeng tien voet onder water, doordat de Chineezen de dijken der Gele Rivier over een afstand van acht kilometer hebben doorgestoken. Verder zouden ook de dijken van de "Wei, de Kwangtsje en de Man bezweken zijn: het is echter niet bekend, of dit een gevolg is van den zwaren regenval dei- laatste dagen of dat de Chineezen ook deze dijken hebben doorgestoken. In gezaghebbende Japansche kringen zegt men, dat de dijkdoorbraken geen onmiddellijk gevaar voor de om Tsjantsjau staande troe pen met zich medebrengen. Kanton voor de veertiende maal gebombardeerd. KANTON, 13 Juni. Kanton is van avond voor den veertienden keer in veertien dagen gebombardeerd, nadat de stad 48 uur lang voor aanvallen was gespaard gebleven. Een niet te bepalen aan tal Japansche vlieg tuigen vloog boven de stad. Vijfmaal zijn vliegers' verschenen, die bijna 3(1 bommen hebber ïitgeworpen in de buurt "an de elec- trische centrale in de voorstad Saitsjoen, die reeds Vrijdag werd vernield. weggebracht, die door een vallenden muur getroffen is. Een vrouw in Dendermonde is bezig haar ramen te lappen en valt door den schok naar beneden. Éen oude man achter een handkar te Gent schrikt, rijdt achteruit en wordt door een vrachtauto doodgereden, in Mechelen stort een arduinen blok van 80 Kilo naar beneden, juist wanneer een voorbij ganger gepasseerd is. Een man in Brussel springt in geestesverbijstering van zes meter hoogte het raam uit. Vooral Gent en Kortrijk zijn ernstig getroffen, al is de materieele schade over heel België groot. In Gent heeft in het bijzonder de oude stad het te verduren gehad. Een deel van den klokketoren op het St. Baafsplein is naar beneden gekomen. Door kortsluiting tengevolge van den schok zijn hier vele branden uitgebroken. In het plaatsje Moeskroen spreekt men van 40 ge wonden "IP R hebben hier vandaag veel verhalen de ronde gedaan, die een Tartar in de Taras- con waardig geweest zouden zijn. De geheele bevolking is natuurlijk vol van de aardbeving. Even is er geen aandacht voor het gerucht makend proces der Wed. Becker, die thans voor het Assisenhof te Luik terecht staat, om dat zij elf personen vergiftigd zou hebben. Even is zelfs de taalstrijd vergeten en de ar restatie van den heer Grammens die, nadat hij met een vijl de Franschtalige opschriften op het Gentsche gerechtshof heeft uitgekrast, ditmaal als „zijnde een gevaar voor de open bare orde", niet onmiddellijk vrijgelaten is. Even voelen wij onze eigen menschelijke nietigheid tegenover deze groote gebeurtenis! 7ÜcRÊME (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA WOENSDAG 15 JUNI 1938. HILVERSUM I 1875 M. en 415.5 M. NCRV-Uitzending. 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten, Gramofoonmuziek. (Om 9.30 Gelukwen- schen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoon- muziek. 11.15 Zang- en piano. 12.00 Berich ten. 12.15 Gramofoonmuziek. 1.00 Orgelspel. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 Trio Beute Zepparoni-Hemerik en Gramofoonmuziek. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Zang met pianobege leiding. 4.45 Gelukwenschen. 5.00 Voor de kin deren. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.30 Taalles en Causerie over het Binnenaanvaringsregle- ment. 7.00 Berichten. 7.15 Land- en tuinbouw- praatje. 7.45 Reportage. 8.05 Berichten ANP. Hehaling SOS-berichten. 8.15 Gramofoon muziek. 8.30 Mandoline-ensemble „Ars et La bor". (9.009.30 Declamatie). 10.00 Be richten ANP. 10.05 Voor amateur-fotografen. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiek les. 11.00 Gramofoonmuziek. Ca. 11,5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. VPRO. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berich ten). 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziea. (Om 12,15 Berich ten). 12,45 De Ramblers. 1,151.45 Orgel spel. 2.00 Knipcursus. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 De Ramblers. 6.30 Causerie „Van New- York naar New-Orleans". 7.00 Gramofoon muziek. 7.06 Vocaal concert. 7.30 Cyclus „Geestelijke leidslieden der eeuwen": I. De Evangelist Johannes. 8.05 Herhaling SOS-be- richten. 8.07 Berichten ANP., VARA-Varia. 8,15 „Sylvia"-Amusementsorkest en solist. 8.45 Radiötooneel. 9.15 VARA-orkest. 10.00 Be richten ANP. 10.05 Fantasia. 10.30 Orgelspel. I.00 Schaaknieuws, 11.0512.00 Gramofoon muziek. DROITWICH 1500 M. 11,2011,50 Gramofoonmuziek. 12.10 Julius Kantrovitch en zij orkest. 12,50 Zang aan de vleugel. 1.05 Declamatie. 1,202.20 BBC- Northern orkest en solist. 3.1Ó De Wessex Players. 3.35 Sectie van het BBC-Northern Ireland-orkest en soliste. 4.05 Causerie over hobbies. 4.205.10 Vesper. 5.20 Gramofoon muziek. 5.40 Lou Praeger en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Landbouwpraa^S. 7.00 BBC- orkest en solist. 7.50 BBC-Theaterorkest en soliste. 8.20 Geraldo en zijn concertorkest, sectie van het BBC-mannenkoor en solisten. 9.20 Berichten. 9.40 BBC-variété-orkest, -koor en solisten. 10.20 3de acte van de opera „La Bohème". 10.50 BBC-harmonie-orkest. II,35 Oscar Rabin en zijn Romany Dance Band. 11,5012.20 Jazzmuziek - (gr. pi.) RADIO PARIJS, 1648 M. 8,55—9.05 10.30 en 11,20 Gramofoonmuziek. 12,35 Populair Concera. (Om 1.50 Zang). 3.05 Cellovoordracht. 3.20 en 4.20 Zang. 5.20 Can- trelle-orkest. 8.50 Zang. 9.20 Variété-pro gramma. 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Rheinische Landesorkest. 8.50 Gouw orkest Silezië. 12.20 Omroepkleinorkest. 2.30 Vroolijk concert. 4.50 Gramofoonmuziek. 6.50 Madrigaalkoor Münehen-Gladbach. 7.30 Om roeporkest. 8.50 Leo Eysoldt's dansorkest. 9.20 Rijkszending; Volksliederenconcert. 9.50 Viool en piano. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Farkas Miska's orkest. 12,203.20 Omroep- dansorkest en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 12,50 en 1.30 Om roeporkest. 1.502 .20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroeporkest. 6,50 Gramofoonmuziek. 7.20 Zang. 8.20 De Stafmuziek van het 8e Li nieregiment m.m.v. solisten. 10.50—11.20 Gra mofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 12,50 en 1.30 Ludo Langlois' orkest. 1.50—2.20 Gramofoonmu ziek. 5.20 Gramofoonmuziek. met toelichting. 6.35 7.05 en 7,35 Gramofoonmuziek. 8.20 „Der Zarewitch", operette. 10.3011.20 Dans muziek (gr.pl.) DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Het Petzelt-saxofoonkwartet en solis ten. 8.20 Berichten. 8.35 Blaasconcert. 9.20 Rijks uitzending: Volksliederenconcert. 9.50 Gramofoonmuziek. 10.20 Berichten. 10.40 Sportreportage. 10.50 Viool en piano. 11.05 Berichten. 11,20 Omoepkleinorkest en solisten 12,20—2.20 Omroepdansorkest en solisten '1,15 -1.26 Tijdsein).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6