Bruin worden. FANFAREKORPS /CUEEP/ „WILHELMINA". „Wilhelmina" van thans (3 leden ontbreken). Op de 2de rij het dagelijksch be stuur en den dirigent, t. w. van links naar rechts de heeren T. Kuiper, Jac. Strijder, Jan Groot en G. Rapis. JONGE P1ETERJELLEN-FEEST. Aan het Jonge Pieterjellen-feest, dat op Zondag 26 Juni te Bakkum wordt gehouden zal door 40 kinderen van de jeugdgroep van den N.A.S..B. uit Beverwijk worden deelgeno men. OVERTREDINGEN VAN DE SANEERINGS- BEPALINGEN. Bollen op de akkers gerooid. Maandag, hebben controleurs van de Sier- teeltcen.trale een bezoek gebracht aan ver scheidene bloembollenvelden in Beverwijk en omgeving. Het was in Den Haag namelijk be kend dat er overtreders waren van de sa- neeringsbepalingen, die zonder teeltvergun ning hun bollen hadden uitgeplant. Thans werd tegen de overtreders opgetreden en dat gebeurde niet met halve maatregelen. In autobussen werd een groote ploeg werkvolk meegevoerd, die zich over de akkers ver spreidde en in een minimum van tijd onder toezicht van de controleurs de bollen rooide. De Rijksveldwaeht liet over dit alles een wa kend oog gaan. De bollen werden op een vrachtauto gela den en meegenomen. Ook aan een van de alhier gevestigde vei lingen werd een partijtje bollen, die zonder vergunning geteeld waren, in beslag geno men. Het gezelschap, dat op deze wijze uitvoe ring gaf aan de wettelijke bepalingen telde zeker vijftig personen. Wij vernamen, dat ook andere plaatsen in Noord-Holland bezoek hebben gekregen van de bollenrooiers. SERENADES AAN GOUDEN ECHTPAAR Maandagavond hebben de Beverwijksche Harmoniekapel en de St. Jozef Harmonie serenades gebracht aan het echtpaar A. Ver- hagen-Grapendaal dat zijn gouden echtver- eeniging vierde. Als gewoonlijk bestond voor deze muzikale huldebetuiging groote belang stelling. Er heerschte een groote drukte in de feestelijk met vlaggen versierde Baan- straat. Namens de besturen der muziekverenigin gen werd het gouden bruidspaar door de voorzitters gecomplimenteerd. Na afloop van de serenades trokken de corpsen met vroo lijke marsehmuziek naar hun repetitieloka len. WIELERWEDSTRIJDEN OP HET BEVERWIJK-TERREIN. De Rennersclub „Kennemerland" zal op Woensdag 29 Juni avond wedstrijden houden op het terrein van de voetbalvereniging „Be. verwijk". Voor deze wedstrijden, die het ka rakter van ciubwedstrijden zullen dragen, zijn vier bekende rennersclubs tot deelne ming uitgenoodigd. BEZOEK AAN DE KENNEMER OUDHEID KAMER. Een groep studenten uit Amsterdam en Nij megen heeft onder leiding van prof. dr. B. Molken boer O.P. een bezoek gebracht aan de Kennemer Oudheidkamer als onderdeel van een z.g.n. Vondel-excursie, die deze studen ten maakten. Het gezelschap werd door bur gemeester Scholtens en door bestuurders van de Oudheidkamer ontvangen. Nadat de gas ten met belangstelling kennis hadden geno men van de historische verzameling, werd de tocht voortgezet naar „Scheybeeck", de plaats, waar Vondel omstreeks 1625 zoo me nigmaal gastvrijheid genoot. Mevr. A. A. van Hattum-Dekker verwelkomde in deze histori sche omgeving de studenten, die zich zeer verrast toonden over de schoonheid van Scheybeeck's huis en hof. Zeer voldaan over het aanschouwen van de plaats, waar Vondel zoovele geestige ge dichten schreef, vertrok het gezelschap naar het Muiderslot. MARKTBERICHTEN. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 13 Juni. Spinazie per kist 2552 cent. Sla (100 stuks) f 0.50—f 1.80. Postelein per kist 1525 cent. Wortelen per bos 813 cent. Radijs per bos 2—3 cent. Peterselie per bos 12 cent. Selderie per bos 12 cent. Tomaten per K.G. 1828 cent. Doppers per K.G. 16—24 cent. Br, capucijners per K.G. 26 cent. Waschpeen per K.G. 11 cent. Peulen per K.G. 1624 cent. Snijboonen per K.G. 3842 cent. Dikke boonen per K.G. 5456 cent. Asperges le soort wit per bos 24—32 cent. Asperges 2e soort wit per bos 1012 cent. Asperges le soort bl. per bos 1518 cent. Komkommers per stuk 36 cent. Bloemkool le soort per stuk 811 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 57 cent. Aardbeien per slof f 0.70f 1.15. Aardbeien per doosje 1218 cent. ZAANSCHE WIELERBAAN. Op de Zaansche Wielerbaan hebben de wie lersport-liefhebbers weer volop kunnen genie ten van de zuivere sport, die de nieuwelingen en de amateurs ten beste hebben gegeven, waarbij in den 50 K.M. koppel wedstrijd naar wij meenen de snelste tijd is gemaakt op het Zaansche hout. Begonnen werd met een klas- sementswedstrijd voor nieuwelingen, die door Reek werd gewonnen voor Bik en Vos. De amateurs De Best en Evers reden een sprint, die door De Best in twee ritten werd gewonnen, Een 80-ronden race was voor Luppers, 2 en 3 waren Manneveld en Boerkool, terwijl de af- valwedstrijd tot uitslag had: 1. Koopmans, 2. Luppers en 3. Lobberegt. Hierna werd begonnen met den 50 K.M. kop pelwedstrijd. De strijd was zoo fel, dat het baanrecord is gesneuveld en gebracht werd op 1 uur, 8 minuten en 2/5 sec. Het publiek heeft degelijke sport te genieten gekregen. Winnaars werden: Manneveld—Evers met 9 punten. Op twee ronden volgden Bosnia—A. Pijnenburg met 9 punten, 3. (op 3 ronden) De BestBoerkool met 13 punten, 4. (op 4 ronden) LuppersKoopmans met 1 punt. 5. Nu de zon weer fel kan branden. Is de wensch van !t bleekgezicht, Hier en elders in den lande Op een bruine huid gericht. Laat u niet te heftig braden, Op gezicht en been en arm. Als ik u als vriend mag raden, Want dat leidt tot brandalarm. Zooals men met mate waarlijk Overal mee om moet gaan. Zoo is het ook zeer gevaarlijk T' erg in 't brandpunt te gaan staan. Wie de maat niet weet te achten, Op de hei en op het strand, Heeft het risico te wachten. Dat hij meer dan vingers brandt. Met -de zon valt niet te spotten, Velen hebben al beleefd. Dat, als alles, zij tenslotte Ook haar schaduwzijde heeft. 't Is een feit dat men het land heeft, Op een zondag als nadien, 't Zonlicht zóó vuurrood gebrand heeft, Dat het er „bruin" uit gaat zien. Langzaam aan komt ook in orde, Als.ik het zoo zeggen mag, Neem den tijd om bruin te worden, Ook dat gaat niet in een dag. P. GASUS. (op 4 ronden) BarendseSchmidt 0 punt, 6. (op 5 ronden) ScheHiiigerhoutNijzing 10 punten en 7. (op 5 ronden) LobberegtVan Ingen met 8 punten. WIELERWEDSTRIJDEN OP HET BEVERWIJK-TERREIN. Naar wij vernemen worden op Woensdag avond 29 Juni op het Beverwijk-terrein aan den St. Aagtendijk door de Wielerclub „Ken nemerland" wielerwedstrijden georganiseerd. De bedoeling is om op dezen avond eenige bekende rennersclubs uit te noodigen om clubwedstrijden te verrijden. HEEMSKERK R.K. VROUWENBOND. Maandag maakte de R.K. Vrouwenbond een reisje naar het meisjes-blindeninstituut ,.De Wijnberg" te Grave. In het instituut werd geruime tijd doorge bracht. De dames stonden verbaasd over de prestaties van de blinde meisjes. Hoogst vol daan over deze mooie reis arriveerde het ge zelschap 's avonds tien uur weer in Heemskerk. ERNSTIG ONGEVAL. Voordat de oefeningen van de gymnastiek- vereeniging „D.O.K." zouden aanvangen, werd door eenige leden het materiaal aangebracht. Toen de heer J. Groot, een der ringen boven in den nok van het oefenlokaal de concert zaal van Gebr. Dam had bevestigd liet hij zich langs het touw naar beneden glijden. Hij kwam toen in een haak welke beneden aan het touw zit terecht, waardoor hij een ernstige wond bij de lies kreeg. Een der verpleegzusters welke recht over het gebouw wonen, was direct aanwezig. Per auto werd de jongeman naar de woning van Dr. v. Genderen Stort overge bracht. Deze beval onmiddellijke overbrenging naar een ziekenhuis. TOEDIENEN VAN HET H. VORMSEL. Woensdag 6 Juli des morgens half negen zal zijn Hoogw. Exc. den Bisschop van Haar lem Mgr. Huibevs in deze parochie het H. Vormsel toedienen. R.K. MIDDENSTANDSVEREENIGING. Maandagavond hield de afdeeling Heems kerk van den R.K. Middenstand een ledenver gadering in het K.S.A.-gebouw, onder leiding van den heer Jac. Castrieum. Bij de opening heette de voorzitter allen welkom in het bijzonder den heer Cohen, den organisator van de a.s. tentoonstelling. Na het lezen der notulen, deelde de voorzitter mede, dat Zondag a.s. de jaarlijksche proces sie van den Middenstand naar Heiloo zal plaats vinden. Spreker hoopte dat ook de af deeling Heemskerk in grooten getale zal op gaan naar het bedeoort. Vervolgens deelde spreker mede, dat de afdeeling in principe be sloten is, een tentoonstelling op gebied van handel en industrie te organiseeren, met als leider de heer Cohen. Hierna deelde de heer Cohen zijn bevin dingen op gebied van tentoonstellingen mede. Ook de V.V.V. zal worden uitgenoodigd hier aan mee te werken. Nadat de heer Cohen nog eenige inlichtin gen had verstrekt, werd besloten, dat het be stuur van de „Hanze" zoo spoedig mogelijk een bespreking zal houden met het bestuur van V..V.V. OUDSTE INWOONSTER, Op Zondag 3 Juli zal onze oudste inwoon ster, mevr.. Arends—Hilverink, wonende aan den Rijksstraatweg 12, haar 97sten verjaar dag vieren. VREEMD ELIN GEN Door het hoofd van politie is ter kennis van belanghebbenden gebracht, dat vreem delingen, die alhier wonen of verblijven en die tusschen 1 Maart en 6 Juni 1938 Neder land zijn binnengekomen, zich vóór 16 Juni a.s. aanmelden, terwijl zij die na 6 Juni 1938 Nederland zijn binnengekomen, zich 10 dagen na hun binnenkomst aanmelden. WERKLOOZENZORG. Evenals vorig jaar komt het, in verband met een te verwachten ruimere werkgelegen heid in het vrije bedrijf, speciaal wat de land arbeid betreft, hoogerhand gewenscht voor de werkloozenzorg te beperken en wel in het tijdvak van 13 Juni13 Augustus. De werk- loozen zijn hiermede in kennis gesteld door B, en W. en aangezegd te zorgen om tijde lijk in het vrije bedrijf werk te vinden. Een stukje geschiedenis. Den 9den Augustus a.s. zal het 40 jaar ge leden zijn, dat het fanfare-korps „Wilhelmi na" werd opgericht. Een feit van beteekenis ongetwijfeld, vooral, wanneer we in aanmer king nemen, hoeveel vereenigingen reeds in onze plaats werden opgericht enweer gingen. „Wilhelmina" heeft ook haar „ups and downs" gekend en die „downs" waren vaak van dien aard, dat het ergste gevreesd moest worden. Maar uiteindelijk kwam de vereeni ging er toch weer boven op, dank zij een klei nen kern van leden. In dit verband denken we aan de heeren Van den Ende, de gebroeders Kleine, Schipper, Slinger, Van Es, Koning e.a. En hun trouw aan de vereeniging w'erd be loond: Na de magere jaren volgden weer de vette, nieuwe leden meldden zich aan en zoo kan van het 40-jarige „Wilhelmina" ge tuigd worden, dat het is een flinke, krachtige, gezonde vereeniging, 'n muziekgezelschap, dat meetelt in de rijen der dilettant-muziekver- eenigingen. Zouden de oprichters van het korps, o.a. de heeren Baart, Klauwers, Immers en De Rooy verwacht hebben, dat hun vereeniging het eens tot dezen leeftijd brengen zou? Zeker weten doen we dit niet, maar het schijnt, dat ze nog al optimistisch gestemd waren ten op- opzichte van de muziekliefhebberij der Jan Gijzenvaarters, immers aanvankelijk gold, dat „Wilhelmina" er alleen was voor de Jan-Gij- zenvaarters en dat bijv. dus „Santpoort-dor pers" geen lid konden worden. Het korps werd opgericht in het jaar, waar in onze koningin zelf de regeering aanvaardde. Met 17 leden opgericht, telde de vereeniging bij haar 25-jarig bestaan 26 leden, en beoefe nen thans onder Jan Groots leiding 3>5 leden en 5 adspiranten de muziekkunst. Aardig was het, wat wijlen de eere-voorzit- ter van het korps, de heer Th. J. Wynoldy Daniëls, bij het 25-jarig bestaan over de leden zei: „Misschien zijn wel een 250 beoefenaars van de fanfaremuziek in deze 25 jaren lid van het korps geweest. De een zag er van af, om dat hij trouwde en zijn echtgenoote er meer voor gevoelde, dat hij, na de trouwplechtig heid, voortaan een tweede viool zou spelen in de huiskamer, een ander verkoos den voet bal boven de trombone, omdat 't hem te stil was in 't repetitielokaal, een derde kon de hooge tonen niet halen, al ging hij ook op zijn teenen staan, een vierde blies geregeld zijn wangen en lippen stuk door muzikalen over moed enz,. Maar gelukkig, geen der werkende leden ontviel de vereeniging door den dood, althans niet tijdens het lidmaatschap, waar uit misschien zou zijn te concludeeren dat het lidmaatschap van de jubileerende vereeni ging zoo goed is als een levensverzekering. In elk geval, een gezonde oefening voor ge zonde langen geeft het zeker en een dito oefe ning voor de ooren, inzonderheid als een nieuw stuk wordt ingestudeerd De eerste directeur van het korps was de bekende heer H. W. Hofmeester. Daarna volgden de heeren A. v. d. Molen, J. G. Elsnen, P. Polderman, Sam Vlessing, Reinier van 't Hof, Frits Dekker, Peter Wit en Jan Groot. De voorzitters in deze 40 jaren waren de heeren J. Baart, Th. J. Klauwers, J. Spekman, L. H. Rings, P. Kremer, F. v. d. Enden, G. Krom, J. Groeneveld en Jac. Strijder. Bekende leden uit den ouden tijd waren de heeren L. H. Rings, J. Gras, A. Spoor,, J. v. Sannbeek ,de ge.br, Slebos, H. Jagtenfoerg en W. Broek. Eén der oudste nog actieve leden in „dienstjaren" wel te verstaan is de heer F. v. d. Enden. Het tegenwoordige bestuur bestaat uit de heeren Jac. Strijder, voorzitter; G. Rapis, secretaris; T. Kuiper, penningmeester; A. Schipper en G. Wiedijk, commissarissen. Van hen heeft de heer Rpis, die op 2 Sept. 1924 benoemd werd tot commissaris en op 5 Maart 1928 tot secretaris ,de meeste „dienstjaren". Van de oprichting af heeft „Wilhelmina" belangstelling en steun mogen ondervinden van de eigenaars van de buitenplaatsen „Spaarnberg" en „Duin en Kruidberg", waar T'JMNCEN HOLLAND—AMERIKA LIJN, Dinteldijk, n. Vanc., 11 te San Franc. Bosehdijk, N.-Orleans n. Rott., 12 te Antw. Spaarndam, 12 v. Rott. te Philadelphia. Burgerdijk, 11 v. Galveston n. N.-Orleans. Narenta, Rott. n. Vanc. p. 12 Wight. Maasdam, Rott. n. N.-York 12, 20 m. v. Niton. Breedijk, N. Orleans n. Rtt. via Londen 11, 1017 m. W.Z.W. van Scilly. HALCYON LIJN. Vredenburg, Vlaard. n. Wabana 12, 280 mijl W. v. Valencia. Stad Dordrecht, 13 v. Narvik te Rott. Stad Vlaardingen. 11 v. Wabana n. Rott. Stad Amsterdam, 11 v. Stockholm te Lulea. Stad Arnhem, 12 van Pepel te Vlaardingen. Stad Zwolle, 11 v. Bilbao n. Rott./Vlaard. Ameland, n. Rott. p. 12 Dakar. Rozenburg, Vlaard. n. Bilbao p. 11 Ouess.. cïOLLAND—AUSTRALIë LIJN Meliskerk, 12 v. Rott. te Hamburg. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk, 13 v. Hamburg te Rott. SANTPOORT. bij feesten vrij geregeld muziek gemaakt werd. Wijlen de heer J. R. Wiiste was jarenlang beschermheer en toen deze overleed trad wijlen mevr. WüsteVon Götsch als be schermvrouwe op, nadat zij voor dien tijd reeds (1902) het korps een vaandel had ge schonken. Ook de heer J. T. Cremer en mej. J. L. Enschedé hielden vaak hun beschermen de handen boven de vereeniging en haar kas. In 1928 werd nu wijlen mr. C. H. Guépin be schermheer. Eén prachtig en kosteloos repetitie-lokaal vond het korps tal van jaren in de bewaar school van mevr. Wüste (het tegenwoordige badhuis). Thans repeteert het korps in „De Weyman" en zoo er extra-repetities moeten gehouden worden, stelt mej. Enschedé haar koetshuis ter beschikking. Op Hemelvaartsdag werd steeds een mu zikale wandeling door Santpoort en Jan Gij- zenvaart gemaakt. In de beginjaren „startte" men dan reeds om half vier in den morgen. Waarschijnlijk het eerste optreden „naar buiten" was de „liefdadigheidsmarsch" ten bate van de Transvaalsche Boeren, die toen in oorlog waren met Engeland. Wat hebben toen de musici den marsch „Op Stap" vaak doen klinken! In 1907 organiseerde „Wilhelmina" op de prachtige Harddraverslaan haar eerste con cours. In de toenmalige feestcommissie had den o.m. zitting burgemeester J. C. A. Weerts, dr. A. de Groot Lz., Th. J. Klauwers, J. J. van Wort, Th. J. Wynoldy Daniëls en J. P. Hand- graaf. In 1023 vond onder auspiciën van „Wil helmina" alhier weder een concours plaats. In het eere-comité namen o.a. zitting mevr. WüsteVon Götsch, mej. J. L. Enschdé, bur gemeester Rijkens, oud-minister J. T. Cremer, oud-burgemeester J. C. A. Weerts, dr. W. M. v. d. Scheer en W. A. Dolleman. Voorzitter der feestcommissie was dr. A. de Groot Lz., secretaris en penningmeester resp. de heeren G. J. Kieviet en W. G. J. Goedkoop. Prijzen voor dit concours werden o.m. ge schonken door H.M. de Koningin, Z.K.H. den Prins der Nederlanden en jhr. mr. dr. A. Röell, commissaris der Koningin in Noord-Holland. Het huidige vaandel waarop tal van prijzen prijken, is niet meer dat van 1902. In 1923 had het zooveel van zijn frischheid verloren, dat mevr. Wüste het door een nieuw verving. Bij HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (uitr.) pass. 11 Ouessant. Jagersfontein, 12 v. Hamburg te Amst. Springfontein (thuisr.) 11 van Mombassa. Bloemfontein (thuisr.) 11 v. Mombassa. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitr.) 12 van Dakar. Jaarstroom (thuisr.) p. 12 Las Palmas. Reggesbroom (uitr.) 11 van Duala. KON HOLL. LLOYD. Salland, 12 v. Hamburg te Amst. Zaanland (uitr.) 13 v. Montevideo. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Colombia, 8 v. Barbados n. Port Limon. Bennekom, Amst. n. Chili 10 te Cristobal. Bodegraven, 11 v. Corral te Valparaiso. Alkmaar, Chili n. Amst. via Liverpool 7 van Cristobal. Boskoop, Chili n. Amst. 11 te Liverpool. Breda, 13 v. Hamburg te Antwerpen. Deucalion, 12 v. Amst. te Hamburg. Fauna, Olhao n. Genua p. 12 Gibraltar. Hebe, Rott. n. Tanger p. 12 Dungeness. Hercules, 12 v. Izmir te Stamboul. Juno, 12 v. Hamburg te Amsterdam. Nereus, Rott. n. Pasajes p. 12 Dungeness. Oberon, 11 v. Kingston (Ja), n. Tunas de Zaza. Orion, Malta n Rott. p. :2 Gibraltar. Orpheus, 13 v. Gothenburg te Amst. Pericles, Amst, n. W.-Indië 11 v. Dover. een plechtige samenkomst op „Spaarnberg", hechtte mevr. Wüste eigenhandig den zilve ren lauwertak, welke „Wilhelmina" voor de eerste maal in de eerste afdeeling uitkomend, in Allernaar had veroverd, aan 't vaandel. Zooals wij reeds zeiden, staat „Wilhelmina" er momenteel goed voor. Opgewekt en welge moed stevent ons wakker korps dan ook op zijn gouden feest aan. De animo onder de leden is zeer groot, de repetities worden trouw bezocht, er is een actief bestuur en last, but not least, de jeugdige dirigent, Jan Groot, heeft getoond, dat „Wilhelmina" onder zijn leiding was bereiken kan. Daarom is er heusch niet veel moed noodig, om „Wilhelmina" nog vele jaren toe te wenschen. „Dat sal wel reg kom". LEDENVERGADERING R. C. BREDERODE. Onder leiding van den heer F, M. van Vliet hield de R. c. Brederode gisteravond in „De Viersprong" een buitengewone ledenvergade ring, welke goed bezocht was. Het hoofdpunt der agenda was een voor stel van heb bestuur tot oprichting van een tooneel- en (of) cabaretafdeeling, welke in het a.s. winterseizoen de drie feestavonden zal verzorgen. Na voorbereidend werk van het bestuur hadden de heeren A. Voogt, N. Handgraaf en II. J. Klaver zich bereid ver klaard de leiding op zich te nemen. Na een uitenzetiing van de heeren Van Vliet en Handgraaf besloot de vergadering na eenige discussie tot de oprichting over te gaan. Zes dames en 10 heeren gaven zich als lid op. De voorzitter hoopte, dat hiermede een besluit was genomen, dat veel nut voor Bre derode zou afwerpen. Hierna kwam het zomer uitstapje op 24 Juli a.s. in bespreking. De heer C. Slagboom, die met den heer P. de Jager de leiding van het uitstapje zal hebben, gaf een kort overzicht van het te houden reisje. Het lag in de be doeling een bezoek te brengen aan den Dui velsberg in Duitschland en op de heenreis tevens een bezoek te brengen aan den Julia- na-toren (Apeldoorn) en de Bedriegertjes. De kosten werden door den heer Slagboom ge raamd op f 4.15 per persoon. Na eenige op- en aanmerkingen uit de ver gadering konden de aanwezigen zich in hoofdzaak met het uitgestippelde reisplan vereenigen. Tenslotte wekte de heer Van Vliet de aan wezigen op donateurs te werven. BOSCHBRANDJE. Gistermiddag werd de hulp van de brand weer ingeroepen voor een boschbrandje, dat ontstaan was aan de Willem de Zwijgerlaan. Met bekwamen spoed was de brandweer met de brandweerauto ter plaatse en slaagde er spoedig in het vuur te blusschen en uitbrei ding te voorkomen. Vermoedelijk is het brandje ontstaan door het spelen met vuur door een paar kinderen. BEVERWIJK ROEITOCHT GING NIET DOOR. In verband met de minder goede weersom standigheden is de roeitocht, die de Christe lijke Jongemannenvereeniging „Excelsior" gis teravond op het Uitgeestermeer zou houden, tot Maandag 20 Juni uitgesteld. FIETSTOCHT IN RINGVERBAND. De ring Kennemerland van het N. J. V. heeft besloten om op Maandag 27 Juni een fiets tocht te organiseeren. Alle afdeelingen, waar onder de afdeelingen Beverwijk en Heems kerk, zullen hieraan deelnemen. VEEL BELANGSTELLING VOOR GRAS. Maandag werd in het veilinggebouw „Cen trum" een veiling van grasgewas gehou den ten overstaan van notaris mr. A. Moens.. Ook nu weer bestond daarvoor groote be langstelling. Voor gras en etgroen. werden be hoorlijke prijzen besteed Rhea, Bourgas n. Rott. p. 13 Finisterre. Theseus, Stettin n. Amst. p. 13 Brunsb. Tiberius, Rott. n. Oran p. 12 Dungeness. Titus, 12 v.. Napels te Marseille. Trajanus, 11 v. Oran naar Tunis. Ulysses, 11 v. Gibraltar n. Algiers. Vuleanus, 11 v. Lefkandi te Kymassi. Crijnssen, 12 v. Cristobal n. Cartagena. Berenice, 13 v. Curacao te Amst. Van Rensselaer, 11 v. Amst. te Paramaribo. Euterpe, Bordeaux na Amst. p. 13 Dung. Ajax 13 v. Kopenhagen n. Stettin. Odysseus, 12 v. Amst. te Gdynia. Perseus, 13 van Aarhuus te Amst. Satumus, Algiers n. Antwerp, p. 13 Gibralt. Vesta, 13 v. Patras te Malta. MEIJER EN CO.'S SCHEEPV. MIJ. Patroclus, Japan n. Amst. 13 v. Penang. Rhesus, 12 v. Batavia n. Amst. Glenfinlas, 12 v. Dairen n. Amst. Deucalion, Japan n. Rott. 12 v. Pt. Said. C. of Pittsburg, n. Rott. 12 te Londen. Alcinous, Amst. n. Liverpool en Java 12 bij Mumbles geankerd. Eurymedon, Batavia n. Amst. 11 te Lpl. Theseus, Batavia n. Hamburg 11 v. Londen. Sarpedon, Japan n. Rott. 12 te Londen. Eurybates, Liverpool n, Java 11 v. Aden -Xelenus, Rott. n. Japan 11 te Penang. Gleniffer, Dairen n. Rott, 10 v. Colombo. Benvorlich, Japan n. Rott. 13 v. Colombo. ROTTERD. LLOYD. Palemibang (uitr.) p. 13 Ouessant. Demipo (th.) 12 v. Sabang. Sibajak (thuisr.) p. 12 Finisterre 14 (9 v.) te Southampton en 15 (7 v.) te Rott, verw. Slametz (uitr.) 11 v. Suez. Blitar (uitr.) p. 13 Kaap Bon. Kota Agoeng, 12 v. Bremen te Rott. Kota Gede (thuisr.) 13 v. Singapore. Indrapoera (uitr.) 13 te Belawan. Baloeran (uitr.) pass. 11 Ouessant. ROTT. ZUID AMEREKA LIJN. Alhena (uitr.) 12, 30 mijl W. v. Niton. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Iluygens (toeristenreis) p. 11 St. Abbs Head om de Noord. J. P. Coen, 12 v. Amst. te Batavia. Poelau Tello (uitr.) 12 te Londen. Poelau Roebiah (thuisr.) p. 11 Gibraltar. Simaloer, 12 v. Amst. te Hamburg. Somba (thuisr.) 12 te Hamburg. Bintang, 12 v. Amst. n. Tjilatjap. Tabian (uitr.) p. 12 Dungeness. WIJK LIJN. Zonnewijk, Montreal n. Rott. 11, 650 mijl W. v. Scilly. Winterswijk, Sorel n. Antwerpen 12. 470 m. W. v. Scilly. Katwijk, Bilbao n. Rott. p. 12 Ouessant. Stolwijk, Vivero n. Rott. p. 13 Ouessant. Ilaulerwijk, 13 v. Huelva n. Rott. Aangekomen: 12 Juni: Vechtstroom s,s. Hull. Petros Nomikos s.s. Rio de Janeiro. Akeld s.s. Newcastle. Juno s.s. Hamburg. Salland s.s. Hamburg. 13 Juni: Rhein s.s. Hamburg. Eriksborg s.s. Antwerpen. Vliestroom s.s. Leith. Theano s.s. Fowey. Fort de Vaux s.s. West-Afr. Orpheus s.s. Gothenburg. Perseus s.s. Kopenhagen. Runmaro s.s. Lulea. Coen m.s. Plymouth. Uralmash s.s. Leningrad. Vertrokken. 12 Juni: Bintang, m.s. Macassar. Amstelstroom m.s. Lyra. 13 Juni: Amsterdam slbt. Nieuwediep. Net in de schroef. De Belgische motorkotter O. 245 Evolution is met een net in de schroef te Esbjerg bin nengesleept door den motorkotter O, 238 George Valera. Bestaat 9 Augustus 40 jaar. „Wilhelmina" in 1923 op „Spaarnberg" op bezoek. In het midden wijlen Th. J. Wynoldy Daniëls. Geheel rechts dirigent Reinier van 't Hof.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7