BEVERWIJK WIJK AAN ZEE SANTPOORT HEEMSKERK IJMUIDEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN R00DB*STER VELSEN „Rose Morgan" zegevierde. Een succes voor de Harddraverijvereeniging. Het bestuur van de Harddraverijvereeniging „Prins Bern-hard" heeft een goede keuze ge daan, toen het de harddraver „Rose Morgan" aankocht als hoofdprijs voor de jaarlijksche verloting. Zondag kwam Rose Morgan als winnares uit het veld in de kortebaan-draverij te Ruiser- brug. Dit is in het nog jonge draaf seizoen reeds de tweede keer, dat deze bekende draaf - ster een eersten prijs veroverde. Langs de Lijn. Het programma van de Radio Centrale. Dinsdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I Lijn II: 8.00 Hilversum II Lijn III: 8.00 Keulen of ander Duitsch sta' tion. Lijn IV: 8.00 Brussel; 8.20 Diversen; 9.35 Droitwich of Londen. Lijn V: 8.00 Luxemburg; 11.20 Brussel, 1.20 Luxemburg; 4.15 Brussel; 8.20 Stuttgart. OP DE FIETS NAAR ZAI^DVOORT De leden van de Gymnastiekvereenigmg S. S. H. hebben Zondag een fietstocht gemaakt naar Zandvoort en het Bloemendaalsche strand. De gymnasten hebben eenigen tijd prettige verpoozing op het strand gevonden. De leden keerden dan ook zeer voldaan huis waarts. „Het Karpertje" trof goed weer. En de karper beet gretig! Zondag heeft de Hengelaarsvereeniging ,,'t Karpertje" in de spoorsloten haar eersten wedstrijd op karper gehouden. Reeds des mor gens te 4 uur vertrokken de deelnemers vanaf het clubgebouw, café „De Vriendschap" aan den Alkmaarscheweg. De hengelaars, die ech te weerkundigen zijn, waren het er spoedig over eens, dat de weersomstandigheden be vorderlijk waren voor een goede vangst. Deze optimistische verwachtingen werden niet beschaamd, want de karper beet gretig in het lokkende aas. 24 mooie exemplaren werden buitgemaakt. Niet alle hengelaars slaagden er in hun aan de haak geslagen visch op het droge te krijgen. Na opwindenden strijd, waar bij zoo'n tegenspartelende karper als het ware door het water sneed, ging de visch er wel eens met den haak en een deel van het snoer van door. Dat waren oogen-blikken van strijd, waarin de hengelaars natuurlijk volop meeleefden. Het eindsignaal maakte aan den wedstrijd tot veler leedwezen een einde. De leden van het Karpertje zien dan ook al weer vol verlangen uit naar den tweeden wedstrijd in Juli. De prijzen zullen na den derden karperwed strijd worden uitgereikt. Prettige uren op het Beverwijk- terrein. Het Jeugdhuis. Het programma voor de plechtige opening. De officïeele opening van het jeugdhuis en vereenigingsgebouw der Ned. Herv. gemeente zal plaats vinden op Zondag 10 Juli, des morgens om half 12. Vóór deze opening wordt eerst, onder lei ding van Ds. Oldeman, in de kerk een wij- dingsdienst gehouden. Om half 12 vindt dan de officieele opening plaats, waarbij het woord gevoerd zal wor den door den president-kex-kvoogd, den heer W. A. Dolleman, en Ds. R. II. Oldeman, waar na den bezoekers een verrassing staat te wachten. Hierna wordt een kop koffie geser veerd en kan het jeugdhuis bezichtigd wor den. 's Middags om 3 uur zal het kinderkoor der Ned. Herv. kerk onder leiding van mej. Riek v. d. Velden een uitvoering geven, verder hebben de leden van den V.C.J.B. een deel van het programma voor hun rekening ge nomen. Eeii mooie morgen brengt niet altijd een blijden dag. Strijd tegen de erf-gooiers. Gisteren zijn op het terrein van de voetbal- vereeniging „Beverwijk" eenige vriendschap pelijke wedstrijden gespeeld, die zich in een groote belangstelling van het publiek moch ten verheugen. De eerste ontmoeting van dezen voetbal- Zondag vond plaats tusschen het tweede elf tal van Beverwijk en Laren 2. Ondanks de dapperen tegenstand van de bezoekers, konden zij toch niet verhinderen, dat de Beverwijkers met 2—1 in de meerderheid bleven. Dat de score niet hooger opgevoerd kon worden, moet toegeschreven worden aan den Larenschen doelverdediger, die zijn doel op uitstekende wijze heeft verdedigd. Direct hierna kwam Beverwijk 1 in het veld tegen Laren l. De bezoekers loopen hard van stapel, maar Vessies en Kuyer weten met de doorzichtige aanvallen wel raad. Dit overwicht is echter van korten duur, want de gastheeren nemen al gauw het spel in handen en bestoken het doel van de bezoekers herhaaldelijk met goe de open aanvallen.'Harde schoten van Maen- hout en Teeling vliegen rakelings naast en over. Een doorbraak wordt Beverwijk echter bij na noodlottig. De middenvoor passeert de hee- le verdediging, den keeper incluis, maar op het laaste oogenblik brengt Vessius nog red ding. Vlak hierna krijgt middenvoor Albers, na goed werk van Maenhout, een goede kans, waarvan hij ook uitstekend gebruik maakt (1—0). Tot de rust blijft het nu een aardige wed strijd, waarin beide doelen nog al eens in ge vaar verkeeren. (Rust 10). Na de rust is Laren, gesteund door den vrij sterken wind meer aanvallend dan in de eer ste helft. Verscheidene goede aanvallen wor den opgezet, waaruit de midden voor eens hard tegen het houtwerk schiet. Het succes komt echter juist aan den anderen kant, als Teeling een voorzet ineens inkogelt (20). Even later is het Van der Steen, die via de handen van den doelman fraai inkopt (30). In het geheel niet ontmoedigd vallen de bezoekers opnieuw aan. Het doel van Hoo- gerwerf beleeft herhaaldelijk benauwde mo menten, maar de gastheeren hebben Fortuna op hun hand. Kuijer moet zelfs nog eens op de. doellijn het leder wegkoppen. Bovendien mist de middenvoor van Laren nog een pe nalty wegens hands van Kuyer. Zonder dat er meer gedoelpunt wordt komt het einde van dezen sportleven wedstrijd. De opstelling van Beverwijk die naar onze meening gunstige perspectieven opent voor het nieuwe seizoen zag er als volgt uit: Doel: N. Hoogerwerf. Achter: C. Vessies en J. Kuyer. Midden: C. Koning, J. Steenvoorden en A de Ruiter. Vóór: A. Markx, J. van der Steen, Jós. Al bers. J. Maenhout en S. Teeling. De volledige uitslagen van dit tournooi wa ren Beverwijk 1Laren 1 30 Beverwijk 2—Laren 2 21 Beverwijk 5Kennemers 8 22 Beverwij k-j unioren—Kennemersjunioren. Teleurgestelde zaken-lieden. Hoewel de morgen van Zondag zich mooi liet aanzien en er heel wat dagjesmenschen in Wijk aan Zee kwamen, werd het later op den dag hoe langer hoe kouder. De zaken- menschen die een flinken voorraad hadden ingeslagen zagen zich in hun verwachtingen teleurgesteld. Op het zuiderstrand hadden nog heel wat menschen hun. tenten opgeslagen, maar toen het harder ging waaien en de zon af en toe achter de wolken schuilevinkje ging spelen, werd het mis en verdween de een na den an der van het strand. Bij het Noorderbad bleven de menschen die voor een „weekend" waren overgekomen, in hun zomerhuisjes achter een kopje thee of koffie zitten. In het Badpaviljoen was den geheelen daj zeer weinig bezoek, niettegenstaande een uitmuntende „band" voor de noodige muzi kale afwisseling zorgde. Wijk aan Zee kan dezen zomer weer een teleurstelling' méér boeken. De wedstrijd voor ouden van dagen A. D. O D. E. M. (1—1) De wedstrijd welke A. D. O. Zondag tegen D. E. M. speelde, ten bate van een uitgaans dag voor ouden van dagen, is een groot suc ces geworden. De publieke belangstelling was heel goed. Onder de toonen van het fanfare corps „St. Cecilia", welke haar medewerking verleende, bracht de heer v. Benthem, voor zitter van het comité den bal aan het rollen. D. E. M. is direct in de aanval en. hiermee het A. D. O.-doel in gevaar; doch de doel man grijpt reeds dadelijk goed in. De A. D. O.-achterhoede kan haar gewonen vorm niet vinden, hierdoor blijft D. E. M. ge vaarlijk. Door verkeerd begrijpen in de ach terhoede, wordt D. E. M. in de gelegenheid gesteld de score te openen (01). Hierna komt A. D. O. er iets beter in. Bij een aanval over links schiet Meijer hard in. Blokker, in het D. E. M.-doel, kan het harde schot niet goed houden en het is de toesnellende Koop man, die den bal in het doel deponeert 1—1. Met dezen -stand komt de rust. Tijdens de rust bracht de voorzitter van het comité, den heer v. Benthem, een woord van dank aan het fanfare-corps voor de muzikale medewerking. In de tweede helft gaat de strijd aan vankelijk gelijk op, maar allengs wordt A. D O. sterker. Nadat het doel der gasten eenige keeren in groot gevaar is gebracht, ontstaat een gevaarlijk moment voor het A. D. O.-doel. Een corner, welke uitstekend door Dekker voor het doel geplaatst is, blijft gevaarlijk dicht voor den doelmond zweven, tot dat Schrama, er een einde aan maakt door hoog over te schieten. Tegen het einde denken wij A. D. O. te zien winnen. Keer op keer wordt het D. E. M.-doel belaagd. Doch hoewel de aanvallen een ge vaarlijk karakter dragen, laat de afwerking wel iets te wenschen over. Als scheidsrechter Meiland het einde aankondigt, hebben de ploegen de traditie gehandhaafd, door we derom gelijk te spelen. Na afloop dankte de heer v. Benthem de spelers van beiden elftallen namens de ouden van dagen voor hun spontane medewerking. De opbrengst van dezen wedstrijd was bijna f30 Een paard op hol. De voerman viel van den wagen, maar bleef ongedeerd. Zondagavond reed de heer H. S. met paard en wagen door de A. de Renessestraat. Ter hoogte van het hulppostkantoor passeerde een autobus van den dienst Heemskerk Haarlem. Het paard schrok hiervan en sloeg op hol. De bestuurder raakte de macht over het paard kwijt, waardoor de wagen geweldig begon te slingeren. Met groote snelheid rende het paard de Marelaan in. Op den hoek kwam het beest te vallen, doch kwam weer spoedig overeind. Hierop sloeg de wagen te gen een langs den weg staande boom.De voerman viel van den wagen en het paard rende weer door. Tenslotte werd de vluchte ling op het einde der laan door een man ge grepen. Wonder boven wonder bleek de heer S. ongewond, bij kwam dus met den schrik vrij. De wagen werd slechts licht beschadigd. De bloemkool verdween van het land. VOOR HERWONNEN LEVENSKRACHT. Door „Herwonnen Levenskracht" werd Zon dagmorgen bij het uitgaan der kerk een speldjesverkoop gehouden. De opbrengst was f 58.80. DE BLACK BOYS IN DEN STRIJD. De oprichting van een voetbalvereeniging door kolenhandelaars en knechts hier ter plaatse is een feit geworden. De nieuwe ver- eeniging heeft den passenden naam van Black Boys gekozen. Secretaris is de heer P. Visser, Bloemstraat alhier. Reeds hedenavond spelen de Black Boys hun eersten wedstrijd en wel om 7 uur op het voormalige terrein van Olympia aan den Drie- huizerkerkweg tegen Sparta. Het zwarte elftal is samengesteld als volgt: Kreuzen, Zwanenburg, J. Verwoerd, P. Visser, G. de Weers, C. Dekker, B. v. d,. Berg, Kuiper, F. v. d. Braber, C. v. d. Braber, H. Post. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN NOORD-HOLLAND. Vrijdagavond zijn in hotel Kennemerhof te IJmuiden weer eenige partijen gespeeld van het hoofdklasse-tournooi om het dam kampioenschap van Noord-Holland. Het tournooi heeft veel van zijn belang rijkheid verloren, doordat eenige der sterkste spelers der provincie, die reeds hadden inge schreven later hun inschrijving terugtrokken. Er zijn nog slechts zes deelnemers overge bleven. De uitslagen van Vrijdagavond luiden: Spanjaard wint van Abe de Jong. H. Laros verliest van Meure. Mertens wint van Meure. De stand van de hoofdklasse luidt: Mer tens 4 gesp. 5 pnt.; Spanjaard 3 gesp. 4 pnt.; H. de Boer 2 gesp. 3 pnt.; Meure 2 gesp. 2 pnt.; M. Laros 3 gesp. 1 pnt.; Abe de Jong 2 gesp. 0 pnt. J. B. Sluiter, P. J. v. Dartelen, J. J. v. Kes- teren te Haarlem, B. J. de Boer, Wormer en B, Dukel trokken zich terug. GESLAAGD Onze plaatsgenoote'mej. A. Schol is bij het te Amsterdam gehouden examen geslaagd voor apothekers-assistente. DE WEDSTRIJD BLACK BOYS—SPARTA De wedstrijd Black Boys—Sparta die heden avond 7 uur plaats vindt zal niet worden ge speeld op het voormalige Olmpia-terrein doch op het terrein van den N. A. S. B. te Driehuis. BESOMMINGEN. Trawlers; manden 505 Claesje RO 46f 3510.- 750 Dirkje RO 53 f 1520.- 1215 Haarlem IJM 9 f 2470.- 595 Gerberdina Johanna IJM 38 f 2260- 230 Catharine Duyvis IJM 60 f 1900- 850 Hercules IJM 196 f 1980.- 340 De Hoop IJM 46 f2460.- 215 Neptunus IJM 87 f1950.- 215 Oostzee LJM 147 f1690.- 1250 Walrus IJM 24 f2090.- 180 Elie Chenevière IJM 161 f1620.- Kotters: E. 404 f 880.—. AANGEKOMEN. 17 Juni: Greenawn s.s. Ewansea Eurymedon m.s. Batavia Rhea m,s. Bourgas 18 Juni: Schwalbe s.s. Rotterdam Ceres s.s. Hamburg Liberian s.s. West Afrika Theseus s.s. Hambuprg Indus s.s. Otterbacken Britanica s.s. Antwerpen Trigonia m.s. Curaa<jo Cleopatra m.s. Vlissingen Brattfors s.s. Gothenburg Medjerda s.s. Bona Orion s.s. Midd. Zee 19 Juni: Maxim Gorki m.s. Leningrad Tomislav s.s. Necochea Conido m.s. Swansea Sheksna s.s. Leningrad Trlto s.s. Fowey Maaskerk s-s. West Afrika Merel s.s. Londen Falcon s.s. Londen Merope s.s. Kopenhagen Costa Rica s.s. Hamburg Hermes s.s. Hamburg VERTROKKEN 17 Juni: Gruno m.s. Hamburg Mars s.s. Midd. Zee Juno S.S. Midd. Zee Mary Slessor m.s. Hamburg Oranje Nassau s.s. West Indië Ek s.s. Oslo Petros Nomikos s.s. Rotterdam Breda s.s. Chili Orpheus s.s. Gothenburg 18 Juni: Theseus s.s. Danzig Nemanja s.s. Durban Axel s.s. Svendborg Euterpe s.s. Bordeaux E. H. Stinnes XV s.s. Nordenham SCHIP Alkmaar (Ned.) x) Amstelland (Ned.) x) Adrastus (Eng.) x) Ajax (Ned.) Ariadne (Ned.) Boskoop (Ned.) Baarn (Ned.) Bengkalis (Ned.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein (Ned.) British Advocate (Br.)'. Cassel (Du.) Cordillera (Du.) x) Carrier (Noor) Csikos (Hong.) Euterpe (Ned.) Freiburg (Du.) Grootekerk (Ned.) x) Gleniffer (Br.) x) Glaucus (Br.) Gaasterkerk (Ned.) Genota Heidelberg (Du.) Helder (Ned.) Hercules (Ned.) Iris (Ned.) x) J.v.01denbarnevelt(Nd. Jaarstroom (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) x) J. P. Coen (Ned.) x) Kurmark (Du.) Moena (Ned.) Margareta (Fin) Montferland (Ned.) x) Nijkerk (Ned.) x) Naval (Du.) Odysseus (Ned.) Orpheus (Ned.) Oberon (Ned.) Poelau Laut (Ned.) Peisander (Eng.) x) Polydorus (Ned.) x) Pan Gothia (Zw.) x) Pan Scandia (Zw.) x) Polyphemus (Ned.) x) Perseus (Ned.) Phoenicia (Du.) Randfontein (Ned.) x) Rendsburg (Du.) Rhesus (Eng.) x) Rhea (Ned.) Het bondskamprenschp' Nederl. Arb. Sport Bond verspeeld worden. De we 2 en 3 Juli plaats hebb*' korfbal van den ■1 dit jaar alhier Vrijden zullen op Twee dieven werden gepakt, maar wisten weer te ontkomen. Reeds eenigen tijd werd bij den tuinder Jac. T. bloemkool van het land gestolen. In den nacht van Zaterdag op Zondag had de tuinder zich met een zijner zoons verdekt opgesteld om te trachten de dieven te vatten. En werkelijk zij hadden succes. Een tweetal dieven werden gepakt, maar zij wisten zich lós te rukken. Een liet evenwel zijn fiets ach ter en dit is misschien een voordeel voor de politie om de dieven op te sporen. Sesostris (Ned.) Satumus (Ned.) Salabangka (Ned.) x) Simon Bolivar (Ned.) Stuyvesant (Ned.) Stentor (Eng.) x) Triton (Ned.) Troja (Du.) Titus (Ned.) Tornlea (Br.) Theseus (Ned.) Venus (Ned.) Vesta (Ned. Vulcanus (Ned.) Waterland (Ned.) x) Zaanland (Ned.) VAN Chili (via L'pool) Buenos Aires Batavia Stettin Midd. Zee Chili Chill Batavia Chili Zuid Afrika Abadan (via Rott.) Ned. Indië Pto Barrios Casablanca (v. IJm.) San Nicolas Bordeaux Macassar Japan Japan Batavia Japan Harburg Batavia (via L'pool) Chili Bourgas Stettin Batavia West Afrika Batavia Batavia Ned. Indië Batavia Hernösand Hamburg Beira Karlshanm Danzig Aarhuus Tunas de Zaza Batavia Batavia Batavia Aruba Huil Hamburg (viaBremen) Kopenhagen Pto Limon Z. Afrika Ned. Indië Batavia Hemburg Pto Barrios Stamboul (via Antw.) Macassar West Indië West Indië Batavia Midd. Zee West Indië Midd. Zee West Afrika Danzig Constantza Alexandria (via R'dam) Midd. Zee Buenos Aires Buenos Aires Venn, aankomst 24 Juni 18 Juli 21 Juni 6 Juli 30 Juni 24 Juni 3 Aug. 28 Juni 10 Juli 5 Juli 29 Juni 23 Juni 23 Juni 15 Juli 28 Juni 29 Juni 20 Juni 14 Juli 23 Juli 21 Juli 18 Juni 26 Juni 21 Juni 27 Juni 29 Juni 8 Juli 22 Juni 19 Juni 23 Juni 25 Juni 18 Juli 13 Juli 15 Juli 23 Juni 23 Juni 21 Juni 22 Juni 29 Juni 1 Aug. 28 Juni 12 Juli 28 Juni 25 Juni 26 Juni 2 Juli 8 Juli 22 Juli LAATSTE BERICHT 7 Juni van Cristobal 17 Juni van Las Palmas. 17 Juni te Singapore. 18 Juni vertrokken. 17 Juni van tSamboul. 16 Juni te Antwerpen. 13 Juni te Balboa. 17 Juni van Port Said. 12 Juni van Valparaiso. 17 Juni van Pt. Sudan. 13 Juni vertrokken. 16 Juni, van Port Sudan. 14 Juni van Barbados. 15 Juni vertrokken, vertrekt 3 Juli. vertrekt 24 Juni. 7 Juni van Colombo. 15 Juni van Port Said. 10 Juni van Colombo. 17 Juni van Pt. Said. 17 Juni van Kobe, vertrekt 22 Juni. 18 Juni te Liverpool.' 16 Juni te Valparaiso. 17 Juni te Constantza. vertrekt 25 Juni. 18 Juni van Pt. Said. 18 Juni van Ouessant. 17 Juni van Singapore, vertrekt 22 Juni. 15 Juni van Padang. 16 Juni van Aden. 13 Juni van Sundsvall. vertrekt 25 Juni. 17 Juni van Dakar. 13 Juni vertrokken. 18 Juni vertrokken, vertrekt. 24 Juni. 17 Juni vertrokken. 9 Juni 19 Juni 6 Juni 4 Juni 18 Juni 19 Juni vertrekt vertrekt van Belawan. van Pt. Said, van Padang vertrokken, vertrokken, te Bremen. 23 Juni. 22 Juni. 10 Juni te Hamburg. 10 Juni van Tjilatjap. 16 Juni van Belawan. vertrekt 22 Juni. 8 Juni van Port of Spain 18 Juni te Antwerpen. 16 Juni van Padang. 15 Juni van Madeira. 13 Juni van Paramaribo, vertrekt 25 Juni. 14 Juni van Bari. 20 Juni van Curasao. 16 Juni van Marseille. 10 Juni van Freetown, vertrekt 25 Juni. 17 Juni van Gibraltar. 16 Juni van Malta. 14 Juni te Izmir. 13 Juni te Santos, vertrekt 23 Juni. Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TH IIMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Hoogovens Binnenhaven Papierfabriek Papierfabriek Cuitsch s.s. Schwalbe iweedsch S.S. Indus Sngelsch s.s. Medjarda Nederl. m.s. Truida Zweedsch s.s. Embla Russisch m.s, Maxim Girki Rotterdam Otterbacken Bona Amsterdam Sundvall Leningrad laden erts erts laden cellulose hout De kaartjes kent hij aan de kleur, Maar pijpen kent hij aan hun geur} Hij onderscheidt ze, zeer te pas, In eerste, tweede, derde klas. En allereerste-klas tabak Die heeft een Roode Ster op 't pakf NIEMEIJER'S 6, 10, 13 ct. per half ons. Zeldzaam zacht en licht (Adv. Ingez. Med.) Remark m.s. Rotterdam Jutland s.s. Halmstad Perseus s.s. Odense Borthwiek s.s. Leith Fivel m.s. Goole Flying Norseman m.s. Exmouth Lowick m.s. New Castle Henca m.s. Kings Lynn Schwalbe s.s. Tallinn Enid Mary s.s. Goole Embla s.s. Malmö Hontestroom s.s. Londen Cabo m.s. Londen Wilbo m.s. Londen IJstroom m.s. Huil N. G. Culucundis s.s. Archangel 19 Juni: Rhea m.s. Hamburg Cleopatra m.s. Manchester Indus s.s. Antwerpen Hout voor Velsen. Het van Leningrad binnengekomen Russi sche motorschip Maxim Gorki had een lading hout voor de papierfabriek te Velsen aan boord. Omdat de steiger daar bezet was meer de het schip voorloopig aan den zuidelijken kanaaloever. Vlootuitbreiding. Het voor rekening van de Koninklijke Pe troleum Maatschappij bij de firma C. van der Giessen Scheepswerven te Krimpen a. d. IJsel gebouwde tankmotorschip Antonia is met goed gevolg van. stapel gelaten. Het schip heeft e'en draagvermogen van 4000 ton. Om te dokken. Het Russische stoomschip Ladoga, dat hier 30 Mei van Liverpool binnenkwam passeerde gisteren in ballast naar Rotterdam om aldaar in het droogdok te worden opgenomen. Aanvoer cellulose. Na eerst in Amsterdam de lading stukgoe deren te hebben gelost kwam het van Sunds vall binnengekomen Zweedsche stoomschip Embla naar de papierfabriek te Velsen om de medegebrachte cellulose te ontschepen. Daar na keerde het stoomschip naaf Amsterdam terug-teneinde stukgoederen te laden, waar-, mede het inmiddels naar Zweden vertrok. IJzerverscheping. Het Duitsche stoomschip Schwalbe kwam met een gedeeltelijke lading stukgoederen van Rotterdam om bij de Hoogovens een par tij ijzer te laden voor een Oostzeehaven. Ertsaanvoer. Met het Zweedsche stoomschip Indus is van Otterbacken een lading erst voor het Hoogovenbedrijf aangevoerd. Met een zelfde lading kwam het Engelsche stoomschip Med jerda binnen van Bona. DE HARINGVANGSTEN. SCHEVENINGEN, 20 Juni. Volgens radio grafische berichten uit zee waren de vangsten der haringloggers hedenochtend als volgt; IJM 490 met 1 kantje, KW 127 met 2 kantjes, KW 68 met 1 kantje, KW 141 met 1 mand, KW 1123 met 1 kantje, KW 151 met 5 kantjes, KW 43 met 3 kantjes. VLAARDINGEN, 20 Juni. Alhier is heden binnengekomen de KW 14 met 67 kantjes eigen vangst, benevens de vangst van 6 andere schepen, samen 400 kantjes. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. Scheveningen, 20 Juni 1938 (A.N.P.). Versche visch: Tarbot 4070 ct. per k.g. Griet 3050 ct. per k.g. Tong 7085 ct. per k.g. Middel schol f 8.6010.30 p. 40 k.g. Kleinschol f 4.6.80 idem. Wijting f 1.80—3idem. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Delft IJM. 17. Vangst: 25 m.. schelvisch, 40 m., braadschelvisch, 35 m. gul. 20 m. wijting, 25 m. radio, 1250 m. makreel, 5 m. varia, to taal 140Q m. Christine IJM. 2, Vangst: 800 m. makreel, 100 m. diversen, totaal 900 m. BINNEN VAN DE HARINGVISSCHERIJ. Met 619 kantjes pekelharing is binnen van de haringvisscherij de stoomlogger Nico Hoos KW 122. De vangst is afkomstig van 10 sche pen, benevens 174 kantjes eigen vangst. De haring wordt per auto naar Vlaardingen ver voerd. Luchtbescheriningsj)Ian voor Velsen goe gekeurd. Naar wij vernemen is dezer dagen het luchtbeschenningsplan voor de gemeente Velsen, ontworpen door der burgemeester in samenwerking met den commissaris van politie door den inspecteur van de luchtbescherming- generaal De Ridder goedgekeurd. Aangezien de uitvoering van het plan eenige tonnen kost zal daar voor loopig nog wel niets van komen. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2