Italië slaat Hongarije in den eindstrijd. Om het Wereldkampioenschap 1938 R. K. Voetbal. ROEIEN. PAARDENSPORT ZEILEN. WORSTELEN. MAANDAG 20 JUNI 1938 Voetbal wereldkampioenschap. Fraai spel van Italianen waren productiever. In een, vooral in de eerste helft op bijzonder hoog peil staanden wed strijd heeft Italië met 42 over Hon garije gezegevierd en daarmede op nieuw voor vier jaar den titel van wereldkampioen veroverd, een titel, welken dit land, gezien het spel in de finale, en in aanmerking nemende de fraaie overwinningen in de achtste finale (met 21 tegen Noorwegen) in den kwarteindstrijd (met 31 te gen Frankrijk) en in de demi-finale (met 21 tegen Brazilië) volkomen toekomt. Onder ihet spelen van de beide volksliede ren kwamen beide ploegen tegelijk het veld op. President Lebrun liet zich de spelers voorstellen. Het begin was zeer sensationeel. De Hon garen vielen het eerst aan, maar toen de Italianen los kwamen viel al direct een doel punt te noteeren. Het was Biavati, die een zeer snellen ren ondernam, het leder werd voorgezet, Piola gaf door aan den vrijstaan- den Colaussi, die met een keurig schot Szabo passeerde. Niet ontmoedigd speelden de Hongaren ver der. Na prachtig samenspel op den rechter vleugel waar het leder van voet tot voet ging, zonder dat een Italiaan bij machte was er tusschen te komen, werd de bal voor doel ge plaatst, Szengeller kopte, met den rug naar Olivieri staande, naar den vrijstaanden Titkos, die met een prachtig schuin schot den gelijkmaker scoorde. (11). Twee doelpunten binnen twee minuten. Het publiek was diep onder den indruk van deze twee staaltjes van schitterend spel en moedigde hun favorieten luide aan. Het was nu Italië, dat enthousiast aanviel. De Italiaansehe meerderheid trad steeds dui delijker aan den dag; de druk werd tenslotte zoo groot, dat hieruit wel een doelpunt moest ontstaan. Na keurig samenspel, in het doel gebied, waarin de belde vleugelspelers en Piola betrokken waren, kwam de bal bij den vrijstaanden Italiaansehen midvoor, die van dichtbij onhoudbaar in kogelde. (21). Er was toen een kwartier gespeeld, Tien minuten voor rust kwam het derde Italiaan sehe doelpunt, Colaussi wist langs Szalai te komen, hij liep op doel af, terwijl de Honga ren dachten, dat hij voor zou zetten en met een schitterend schot in den rechterbene denhoek wist hij Szabo te verrassen. (31). Tot aan de rust bleef het verder een aan trekkelijke ontmoeting, doch de stand bleef ongewijzigd. In de tweede helft werd er zeer kalm be gonnen. Er volgde een Hongaarsche meer derheid, maar Sarosi zette voor doel niet door en het schieten liet veel te wenschen over. Na een kwartier werd het tempo door de Italianen weer opgevoerd. Plotseling deden zich eenige incidenten voor. Wij zagen Piola moedwillig naar een tegenstander trappen, terwijl de bal geheel ergens anders was. Titkos kreeg een waarschuwing voor een zelfde overtreding, en toen Sarosi na ruim 20 minuten spelen schitterend het leder in doel plaatste uit een voorzet van Titkos, was de spanning volkomen teruggekeerd. Er heerschten in en om het veld alle voetbal hartstochten, welke men zich bedenken kon. Gelukkig bleef al te ruw spel verder achter wege. Aangemoedigd door hun succes keerden de Hongaren terug, maar het publiek dat zoo gaarne den gelijkmaker zou zien geboren worden, kreeg zijn zin niet. Integendeel, Italië wist een tiental minuten voor het ein de op prachtige wijze zijn voorsprong te ver- groo'ten. Eerst had Piola op fenomenale wijze een hoogen voorzet van Biavati in eens op zijn schoen genomen, hoog ging de kogel in doel. waar Szabo met veel geluk den hal nog kon keeren. Maar niet lang daarna zagen wij wederom magnifiek combinatiespel tusschen Piola en Biavati. Schitterend gaf de Italiaan sehe midvoor aan zijn buitenspeler over. Deze deed, alsof hij zelf op doel wou schieten, doch op het kritieke moment gaf hij den bal naar binnen af. waar Piola met een onhoudbaar schot van dichtbij Szabo voor de vierde maal passeerde. President Lebrun reikte onmiddellijk na af loop den beker aan aanvoerder Meazza uit. In de Italiaansehe ploeg waren de beide backs Rava en Foni in prachtige conditie, in de middenlinie blonk Andreolo uit, terwijl in de voorhoede Meazza en Ferrari de tactici waren, terwijl en de buitenspelers en Piola voor de doelpunten zorgden. Bij Hongarije was Biro goed zonder meer, de middenlinie was zwak, hier werd Turai, de spil, zeer gemist. De voorhoede viel tegen. De rechtervleugel Titkos—Szengeller was de beste, terwijl Sa rosi echter tegenviel. Hij speelde met te wei nig geestdrift. beide ploegen. De Brazilianen winnen van Zweden Een verdiende 42-overwinning. Door een volkomen verdiende 42 overwinning op Zweden heeft Brazilië te Bordeaux beslag gelegd op de derde plaats in het tournooi om het wereld kampioenschap voetbal. Met de rust hadden de Zweden een 21 voor sprong. Ruim 18000 toeschouwers waren vanmiddag te Bordeaux aanwezig bij den strijd om de derde en vierde plaats. De Brazilianen hadden weer de beschikking over hun midvoor Leoni- das en hoezeer deze speler een versterking voor het elftal beteekent komt wel tot uiting in het feit, dat van de vier doelpunten Leoni- das er twee voor zijn rekening nam. De wedstrijd bestond uit twee wel zeer ver schillende helften. Voor de pauze waren het de dappere Zweden, die zich van een zekeren faam van de Brazilianen niets aantrokken en er lustig op los speelden, maar juist hierdoor en dat hebben wij ook in den halven eind strijd tegen Hongarije kunnen constateeren hadden zij zooveel van hun krachten gevergd, dat hun tegenstanders in de tweede helft het heft in handen konden nemen. De Zweden begonnen uitstekend. Zij speel den een verrassend frissche partij, welke men na hun poover spel tegen de Hongaren eigen lijk niet verwacht had. Na 27 minuten namen zij de leiding, toen de linksbinnen Jonassen een bal, die van een der palen in het veld terugstuitte, opving en opniew inzond, thans met succes. De Zweden bleven uitstekend spelen en in de 38ste minuut gelukte het Nyberg den voor sprong van zijn land te vergrooten tot 2—0. Het spel bleef toen gelijk opgaan, aan beide zijden ontstonden enkele hachelijke situaties, doch eerst twee minuten voor de rust gelukte het Romeo om den achterstand tot 21 te verkleinen. Het bleek in de tweede helft al spoedig, dat de Zweden te veel kruit verschoten hadden. Het duurde dan ook niet lang, of de Brazilia nen, die juist nu geducht op kwamen zetten en een benauwden druk op het Zweedsche doel uitoefenden, hadden gelijk gemaakt. Leonidas scoorde den gelijkmaker. Nia korten tijd had Leonidas opnieuw succes en tenslotte stelde Peraciio met een fraai doelpunt de zege veilig. Bondselftal speelt gelijk tegen de Zwaluwen (3—3) Gistermiddag werd onder groote belangstel ling in het Hollandia-Sportpark te Hoorn een wedstrijd gespeeld tusschen een bondselftal en een Zwaluwenelftal. De beide ploegen waren als volgt samenge steld Bondselftal Doel: Dijkstra (Z.F.C.) Achter: v. d. Heide (Feijenoord) en Pienter (Be Quick). Midden: Hogenbirk (Be Quick), Melchers (D.W.S.) en De Winter (Haarlem). Voor: Drager (D.W.S.)v. Spaandonck (Nep- tunus). De Boer (K.F.C.), De Vroedt (Feijen oord) en Bergman (Blauw Wit). Zwaluwen: Voor; Ooms (D.W.V.), Timmerman (E.D.O.), R. Pijpers (Roermond), Lenstra (Heerenveen) en Leur (D.O.S.). Midden: Blom (L.S.C.), v. Woerkom (De Hollandiaan) en Delil (Roermond). Achter: v. Ierland (Willem II) en Wilders (BI. Wit). Doel: Michel (V.S.V.) Het Zwaluwen-elftal heeft, na een vrij zwak begin, een beteren indruk achtergelaten dan de bondsploeg, hoewel deze op papier toch wel iets sterker leek. Vooral de Zwaluwen-achter hoede, waarin v. Ierland een opvallend goede partij speelde en na de rust zelfs Wilders in de schaduw stelde, heeft buitengewoon goed voldaan en Michel, de reserve-doelman van ons nationale team, heeft herhaalde malen bewezen die eer volkomen waardig te zijn Hij was in ieder geval beter dan zijn collega Dijk stra, die voor de rust een paar leelijke flaters maakte, maar zich na rust beter van zijn taak kweet. De wedstrijd begon met een klein overwicht van de bondsspelers en na ongeveer 10 minu ten, toen Michel op keurige wijze een hard schot van Bergman had gestopt, werd de weg geslagen bal door de Boer onhoudbaar inge schoten (10). Dit bleek echter het sein voor de Zwaluwen om beter aan te pakken en het was de spil, van Woerkom, die van 30 M, af stand onhoudbaar scoorde (11). Een leelijke misgreep van Dijkstra bezorgde hen zelfs de leiding en toen Dijkstra tijdens een hoekschop den bal precies op het hoofd van Ooms sloeg en deze niets anders had te doen dan in te koppen, was de stand zelfs 31 voor de Zwa luwen. Na de rust wist de voorhoede van het Bonds elftal Michel nog tweemaal te passeeren zoo dat het einde met 33 kwam. H. K. H. Prinses Juliana bij Sparta—Feijenoord (0—1) De Zaterdagmiddag op het Sparta-terrein te Rotterdam gestelde voetbalwedstrijd tusschen Sparta en Feijenoord ten bate van de Neder- landsche Roode Kruis Bloedtransfusiediensten, is met 10 door Feijenoord gewonnen. H.K.H. Prinses Juliana woonde de tweede helft van den wedstrijd bij. Karei Lotsy over liet komende internationale seizoen. Waarschijnlijk wedstrijden tegen België, Zwitserland, Duitschland en Denemarken. Een verslaggever van het ANP. heeft te Parijs een onderhoud gehad met den heer Karei Lotsy waarbij naast de wereldkam pioenschappen ook het aanstaande interna tionale seizoen van Nederland ter sprake kwam. „Natuurlijk staan de beide wedstrijden" aldus de heer Lotsy, tegen België weer op het programma en ook de uitwedstrijd tegen Denemarken staat reeds vast. De mogelijkheid bestaat verder nog, dat Duitschland naar Nederland komt. Om de twee jaren speelt het Nederlandsche elftal n.l. tegen Duitschland en de laatste keer was dat in Dusseldorf. Verder zouden de Zwit sers zeer gaarne een thuiswedstrijd tegen Ne derland spelen en ook dit is een mogelijkheid waarmede voor het seizoen 19381939 wel degelijk rekening moet worden gehouden, Daarmede zou trouwens het internationale lijstje alweer compleet zijn". OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP: V.V.H.—H.B.C. 2—3 De eindstand is thans als volgt: gesp. gew. gel verl. p. v.t. Volendam 8 4 2 2 10 23—16 Brabantia 8 4 1 3 9 26—20 Vosta 8 3 1 4 7 19—19 H.B.C. 8 3 1 4 7 23—24 V.V.H. 8 3 1 4 7 16—28 CRICKET. NEDERL. CRICKETBOND. H. C. C. 1-V. O. C. Gewonnen door H. C. C. 1 met 122 runs en twee wickets. H.C.C. 1ste inings: 252 voor 9 gesloten, mr. H. van Manen scoorde een fraaie century en droeg met zijn 109 runs niet weinig tot de overwinning bij. V.O.C. 1ste innings 130. V. R. A.-H. C. C. 2. In een wedstrijd met lage totalen hebben de Haagsche reserves met 75 runs op de eer ste innings gewonnen. V.R.A. 1ste innings: 62, H.C.C. 2, 1ste innings 137 voor 9 gesloten. V.R.A. 2de innings 77 voor 8 gesloten. S.C.H. C.-C.V.H. Gewonnen door SOHC op de eerste innings met 82 runs. SOHC eerste innings 185 runs, waarvan mr. Labouchère 70, F. Hooft Graafland 46, C. Breunmg 29, Hupkes 19. Bowlingcijfers C'VH: A. Roodt 5 voor 49, G. Zeeuwe 2 voor 59, A-. Keijzer 2 voor 55. C.V.H. le innings 103, waarvan A. Roodt 18, A. Keijzer 26, Kievit 24. Bowlingcijfers SCH1C: C. Breuning 2 voor 36, F. Bouvy 5 voor 34, mr. Labouchère 1 voor 13, S. van Oorde 1 voor 8. C.V.H. werd nogmaals ingestuurd, doch S.C.H.C. gaf den strijd op met 40 runs voor 4 wickets. Tweede innings C.V.H.Seveke 11, Gusten- hove 1,1. Bowlingcijfers S.C.H.C.: S. v. Oorde 2 voor 11, W. Cuperus 1 voor 23, A. v. Benthem 1 voor 0. Rood en Wit 2—A. C. C. 2. Gewonnen door A.C.C. 2 met 36 runs op de eerste innings. Eerste innings: A. C. C. 2—114 (P. Nauta 39, j. Bouwen 13, A. Haalmeier 16, F. Richelman 12. m. A. Ijs vogel 22). Bowlingcijfers: J. Franken 7 voor 40, O. Cleveringa 1 voor 8, J. Adriaans 1 voor 9. Rood en Wit 2 88 (J. Adriaans 15, Jhr. B. Th. Elias 19, O. Cleveringa 17). Bowlingcijfers: F. Richelmann 3 voor 18, A. Haalmeier 3 voor 42, P. Nauta 2 voor 19.' Tweede innings: A. C. C. 2 93 voor 5 (A. Haalmeier 37 n.o., G. Stollmann 30 n.o.), bowlingcijfers: M. Bruin 2 voor 27, J. Adriaans 3 voor 22). Rood enWit 2 gaf hierna op. Derde klasse N. C. B.: C. V. H. 2—A. C. C. 3 a. Gewonnen door C.V.H. 2 met 98 runs op de eerste innings. C.V.H. 2: 160 voor 3 (gesloten). A. C. C. 3a: 62 en 36. Haarlem 3—Olympia. Gewonnen door Olympia met 27 runs op. de eerste innings. Haarlem 3: 45 en 69. Olympia: 72 en 31 voor 0. Ranglijst eerste klasse. cj* 0) bJJ H. C.C.l 7 H. C. C. 2 7 V. O. C. 6 Hermes-DVS 5 V. V. V. 6 Rood en Wit 7 V. R. A. 6 Haarlem 6 HAARL, CRICKETBOND Rood en Wit 5—R. C. H. Rood en Wit 5 eerst ingaandescoorde 44 punten, waarvan Elfers 10. Van Musscher had het meeste succes met den bal en verover de 6 wickets voor, 21 runs. Blankensteijn l voor 4 en Zonneveld 3 voor 13. R. C. H. kwam tot 118, waarvan van Mus scher een gelukkige 40. Zonneveld eveneens een niet geheel kanslooze 29 en Scheffer 23. Elfers 3 voor 29. Berendsen 1 voor 40. H. Thon 2 voor 26 en J. H. Thiel 4 voor 3. Met nog onvoldoenden tijd moestRood en Wit nogmaals batten, maar op 59 voor 3 gaf R.C.H. op. M. Kruijff 19 n.o. J. Dapper 20. (4 maal 4) en Elfers 11 n.o. Zonneveld 1 voor 19 en Van Musscher 2 voor 34. Bloemendaal—Haarlem 4. Haarlem 4 trok het eerst naar de wickets en het was alleen van der Lijke die den Bloemen- daal-aanval behoorlijk bespeelde. G. Kesting deed een schitterende eenhandsche vang en Van der Lijke kon vertrekken voor een ver dienstelijke 36. Het totaal sloot op 72. Van der Meij 6 voor 25, Van Dam 3 voor 11. Bloemendaal ranselde er weer lustig op los en dank zij diverse gemiste vangen werd er gesloten op 142 voor 7. Van der Meij 64 (9 maal 4), G. Strik 22. G. van de Meij de Bie 12. J. Kesting 11 en Van Dam 13 n.o., Boeree 3 voor 47. Van der Lijke 2 voor 41 en Hetem 2 voor 47. C. V. H. 4-C. V. H. 3. Bij C. V. H. 4 was het een komen en gaan en op 21 hadden allen een beurt gehad. G. van Langeraar kwam met 6 voor 6 uit den strijd. A. van Roon 4 voor 11. C.V.H. 3 84. Langeraar 13 en A. Drees 21. Vogelsang 1 voor 10. Eelman 4 voor 19. Van der Pas 3 voor 13 en P. van der Vlugt 2 voor 12. Bij een stand van 18 voor 1 gaf C.V.H. 3 op. G. van Langeraar 1 voor 9. Stand der Competitie, tot en met 18 Juni: Bloemendaal 2 0 2 0 0 0 4 C. V. H. 3 4 0 2 0 0 2 4 Rood en Wit 5 3 0 2 0 0 1 4 R. C. H. 4 0 2 0 0 1 4 Haarlem 5 2 0 1 1 0 0 3 Rood en Wit 4 3 0 1 0 0 2 2 Haarlem 4 3 0 1 0 0 2 2 C. V. H. 4 4 0 0 1 0 3 1 Nationale wedstrijden van Argo. Ter gelegenheid van het twaalfde lustrum van het Wageningsche Studentencorps en het vijfde lustrum van de W.S.R. „Argo" te Wageningen zijn Zaterdag en Zondag natio nale roeiwedstrijden begonnen, waarvoor ta melijk groote belangstelling bestond. De voornaamste uitslagen luiden: Lichte skiff: 1 De Hoop, 8 min. 59 1/5 sec., 2 Triton 9 min. 2 2/5. Jonge vier a: 1 Aegir 7 min. 42 3/5 sec. van de Laga-ploeg een man overboord en zwom naar den kant. Oude vier: 1 Njord, 7 min. 17.8 sec. 2 Laga. Jonge acht a: 1 Triton. 6 min. 40 2/5 sec., 2 Argo met klein verschil, 3 Nereus. Lichte vier: 1 Triton 7 min. 45 sec., 2 Njord 7 min. 50 sec., 3 Aegir, 4 Argo, dat een groo- ten achterstand had. Jonge acht b: 1 Laga, 6 min. 41 sec., 2 Aegir Dames stijl vier: 1 De Vliet. Dames stijl skiff: 1 Nereus (mej. La Cha- pelle), 2 Argo (mej. Bakker). Dames acht over 1000 meter: 1 de Vliet, 3 min. 40 sec. Jonge skiff: 1 Poseidon (Logger) 7 min. 53 sec., 2 Laga (P. van Blerkum) 7 min. 53 2/5 sec., 3 De Hoop, kansloos. Overnaadsche vier: 1 Triton, 7 min. 39 sec., 2 De Maas (buiten mededinging), 3 Njord, 4 De Hoop. Tenslotte kwam de spannende race tus schen de oude achten van Nereus en Laga. Nereus, dat gemiddeld 36 tot 36 slagen per minuut maakte, won in dén tijd van 6 min. 30 sec. Laga werd tweede met 3/4 lengte achterstand. Uitstekende Nederlandsclie resultaten te Londen. LONDEN. 18 Juni, (A.N.P.) Zaterdag werd op de London Horseshow, het interna tionaal concours hippique, de Caprilliprijs, verreden, waaraan ruiters uit Engeland, Frankrijk, Nederland, Portugal en Tsjecho- Slowakije deelnamen. i Het was een gecombineerde wedstrijd, be staande uit een dressuurproef en een spring concours. Vooral in de dressuurproef toonden de Nederlandsche ruiters zich op hun best. Ritmeester Pahud de Mortanges verrichtte met „Madfi" prachtig werk. Hij werd op dit onderdeel dan ook zeer terecht als eerste ge klasseerd. Luit. Tonnet reed op „Kantaka" en plaatste zich achter ritmeester Pahud de Mortanges tweede. Tenslott verrichtte ook de heer Kahn op „Espor" een uitstekende pres tatie, door als vierde te eindigen. In het algemeen klassement bezette de En- gelschman kap. Sin, de eerste plaats en won dus den Caprilli-prijs. Ritmeester Pahud de Mortanges eindigde achter den Engelschman als tweede, terwijl de derde plaats ingeno men werd door luit. Tonnet. De vierde plaats was voor den heer Kahn Stap levert goede prestatie in de Kieler Woclie. De Kieler Woche is zondag voortgezet, waarbij de Zuidenwind er voor zorgde, dat er spannende wedstrijden konden worden ge houden. In de sharpieklasse verrichtte onze land genoot Jac. Stap, met zijn All Weather, waar mede hij Zaterdag de vijfde plaats bezette, een uitstekende prestatie. Met ruim twee minuten voorsprong op den Duitscher Veh- stedt eindigde hij op de eerste plaats. Wedstrijden van „Nieuwe Meer". De zeilwedstrijden, welke door de Z, en R. V. „Nieuwe Meer" op de Westeinderplas- sen zijn georganiseerd, zijn gisteren geëin digd. De voornaamste uitslagen van de ochtend en middagwedstrijden luiden: 36 M2. sc.herenkruiserklasse1 Kajsa van Jetsenga (Nieuwe Meer). 45 M2. kruiserklasse1 Walta Van Vermaat (De Kaag) 38 pnt., 2 Bena'ti 2 van Fenenga (Het Spaarne) 19 pnt. Vrijbuiterklasse: 1 Jan Haring van Fontein (De Kaag) 28 pnt. Regenboogklasse: af deeling a: 1 Hollandia van Staveren (Braassemermeer) 44 pnt. Drakenklasse1 Hermus van Van Lienden (de Kaag) 30 pnt. 12 M2. sharpieklasse: af deeling a: 1 Koh i noor van Th. Rol (de Schinkel) 37 punten. Twaalf voetsjollenklasse: af deeling a: 1 Mooie Nel van Evers (H.J.C.) 43 pnt., 2 Balck Magic, van Stou'tenbeek (de Kaag) 36 pnt., 3 Sirena, van mej. Van der Linden (de Kaag) 32 pnt., 4 Rana, van Zadoks (Nieuwe Meer) 3.1 pnt., 5 Bereboe, van Bier (H.J.C.) 20 pnt. Jachtvereeniging De Water- vrienden. Zondag 19 Juni hield de J.V.W. onder be gunstiging van een flinke bries haar tweeden onderlingen wedstrijd van dit seizoen. De och- tenwedstrijden hadden een rustig verloop en de uitslag is als volgt: De A-klasse kon wegens de geringe opkomst niet starten. B-klasse: 1. B. van Sabben met de „Franny", 2. B. Kornelissen. In de middagwedstrijden ging het er tenge volge van den steeds toenemenden wind woe lig aan toe. Bij den start lagen de booten in een kluw op elkaar, en de „Ship-ahoy" ge raakte met zijn zeilen in het want van een tegenstander, waardoor het zeil finaal in tweeën scheurde. Als tweede slachtoffer viel de „Franny", toen zij met een aardigen voor sprong aan den kop lag. Tengevolge van het losschieten van haar stag ging de mast over boord, zoodat ook zij den wedstrijd moest op geven. De winnaars waren de volgende; A-klasse: 1. S. Zeulenvoet. B-klasse: 1. B. Kornelissen. 2. J. Nolet met de „Pherenice", 3. C. van Sabben met de „Bries". De wedstrijden hadden plaats op het N.B. Spaarne en de Mooie Hel. Stedenwedstrijd H. K. V.—D. O. K. In gebouw Olympia werd de laatste wedstrijd gehouden van den stedenkamp tusschen H.K.V. Haarlem en D.O.K. Amsterdam. Be gonnen werd met het gewichtheffen dat met klein verschil door de Amsterdammers werd gewonnen. Daarna werd begonnen met de afd. Veder Worstelen tusschen C. H. Bekker (H.) en B. de Weerdt (A.). De Amsterdammer won met 30. D. Elzinga (H.)A. Bos (A.) werd weer een Amsterdamsche overwinning met 3—0. G. Waage (H.)G. Bruinsma (A.). De Haarlem mer won verdiend met 30. J. Seggelink (H.) H. Bos (A.) een partij die 15 min. duurde, H. Bos won met klein verschil op punten. C. ten Bosch (H.)A. de Weerd (A.). De Amster dammer wist een dubbele nelson op te zetten en ten Bosch te toucheeren. C. v. Galen (H.) tegen T. Eilebrecht (A.) werd weer een Haar- lemsehe overwinning met 3—0. P. Kuiken (H.) tegen G. Sandbergen (A.) ook een partij die 15 min. duurde, doch geen van beiden wist ook maar een punt te behalen, zoodat deze .partij onbeslist eindigde 3—3. De laatste par tij C. ten Bosch (H.)J. Sturm (A.) werd door Sturm gewonnen. Bosch kreeg den prijs voor den mooisten stijl. De prijzen werden door den voorzitter met toepasselijke woorden uitge reikt. De volgende wedstrijd heeft waarschijn lijk plaats tijdens de Haarlemsche sportweek, waaraan ook door de H.K.V. „Haarlem" wordt deelgenomen. Te Colombes: Frankrijk3 België 1 Te Marseille Italië2 Noorwegen 1 Te Straatsburg Brazilië...6 Polen5 Te Le Havre: Tsj.-Slowakije 3 Nederland .......O Te Toulouse Cuba 2 Roemenië 1 Te Colombes: Frankrijk Parijs (4 Juni) Duitschland 2 Zwitserland 4 Te Reims: Hongarije 6 Ned.-Indië 0 16 Juni Te Marseille: Italië 2 Te Bordeaux: Brazilië2 Tsj.-Slowakije Te Antibes Cuba Zweden -O) .8 Te Parijs Zweden Te Rijssel Zwitserland 0 Hongarije ......2 19 Juni Te Colombes Italië Hongarije Om de derde en vierde plaats (18 Juni) i Hongarije 5 Brazilië—Zweden 4-2 s s S i g bD bD bo 3 1 2 1 4 0 1 2 1 2 0 3 3 0 0 2 3 0 0 3 3 0 1 2 2 0 0 3 1 0 0 4

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6