De voetbalwedstrijd Nederland—Indië. H De Olympische Dag. 4—46) tegen Oxford 412 (E. D. Eggar 98) en 141. Hampshire 333 (R. H. Moore 128) tegen Cambridge 330 en 512. Worcestershire 100 (Pollard 4—42) en 1272 tegen Lancashire 307 (Nutter 89*). Yorkshire 273 (E. Davies 583, E. C. Jones 575) tegen Glamorgan 720. (regen). et is waarschijnlijk een soort wereld record,. dat een voetbalelftal een reis van ruim drie maanden maakt voor het spelen van slechts twee officieele wedstrijden! iDe Indische ploeg heeft dit wereldrecord op haar naam gebracht. De ploeg verliet Indië in het begin van Mei, speelde op 5 Juni te Reims tegen Hongarije en zal nu a.s. Zon dag tegen onze nationale ploeg spelen, om daarna weer naar Indië terug te keeren. Onder normale omstandigheden zijn dergelijke toe ren financieel alleen mogelijk als men een behoorlijk aantal wedstrijden speelt; het is in dit speciale geval echter mogelijk, doordat een groot gedeelte van de hooge kosten van de toer voor rekening waren van de organi sators van de wereldkampioenschappen. Het organiseeren van den wedstrijd Neder landIndië op den Olympischen Dag is stel lig een aardige gedachte. Het Nederlandsche en het Indische elftal zullen gemeenschappe lijk meewerken om op dezen Olympischen Dag een flink bedrag bijeen te brengen, teneinde Nederland en zijn koloniën bij de komende Olympische Spelen waardig te kunnen ver tegenwoordigen. Ditmaal wordt het dus een Olympische Dag, waaraan uitsluitend Neder landsche krachten zullen medewerken. Merk waardig is het, dat men hier een officieelen interland-wedstrijd zal zien, waarbij men voor het begin slechts één enkel volkslied, het Wilhelmus, zal hoor en. Beide ploegen hebben eigenlijk het recht in het oranje te spelen, doch vermoedelijk zal het Nederlandsoh elftal als beleefdheid tegen over de gasten, ditmaal wel in een andere kleur verschijnen Afgezien van de symbolische be- teekenis van dezen wedstrijd, is hij van be lang als krachtmeting tusschen de Indische en de Nederlandsche voetbalsport, doch nog veel meer als een hulpmiddel voor onze Keuze Commissie voor de samenstelling van ons elftal in het volgende seizoen, meer speciaal wat de voorhoede betreft. In den laatsten wedstrijd van onze ploeg dien te le Havre, heeft het verdedigend ge deelte zich prachtig geweerd. Ze heeft de sterke Tsjechische voorhoede belet in den normalen speeltijd van 1 y2 uur een doelpunt te maken. Over het werk van onze verdedi ging in die match zijn door buitenlandsche bevoegde journalisten, uiterst gunstige beoor deelingen geschreven. Vooral van Duitsche zijde werden tal van vleiende opmerkingen gemaakt, die onwillekeurig doen denken aan het bekende gezegde, dat een profeet in zijn eigen vaderland niet wordt geëerd. Zeker, men is er hier wel van overtuigd, dat Van Male een voortreffelijk doelverdediger is en dat Weber en Caldenhove samen een uiterst betrouwbare achterhoede vormen, doch over onze middenlinie loopen de meeningen nog al eens uiteen. Vast staat echter, dat onze spil Anderiesen in de laatste wedstrijden feitelijk beter heeft gespeeld dan hij ooit heeft ge daan enadat het spel van Bas Paauwe in eiken wedstrijd weer beter wordt. Maar men begint de afnemende snelheid van onzen aan voerder van Heel tooh wel eenigszins be angstigend te vinden. Men verliest daarbij wel eens uit het oog, dat in zware internationale wedstrijden de ervaring vaak een rol van beteekenis speelt en ciat juist daardoor een speler van het type van Heel, stellig nog zijn plaats in het elftal ten volle waard is. Zoo gunstig als men in het buitenland het verdedigend deel van onze ploeg beoordeelde, zoo ongunstig was de opinie over het werk van den aanval als geheel. Vast staat, dat de Keuze Commissie nog geen plaatsvervanger voor Bakhuys heeft ge vonden en dat ook versterking van den rech tervleugel dringend noodzakelijk is. Het is jammer, dat men daartoe niet eerder 1 is overgegaan. Het komt mij voor, dat de Keuze Commissie de krachten van den Utrechtenaar Dumortier tot dusver heeft onderschat en dat ook Drager van D.W.S. op het oogenblik boven Wels verkozen moet worden. De vraag is slechts, of er in dezen eersten wedstrijd van het binnentrio in deze samenstelling, reeds een sluitend geheel zal worden verkre gen. Dumortier beschikt n.ï. niet alleen over een goed schot maar hij verstaat ook de kunst anderen kansen te geven. Met belangstelling zal men dan ook het optreden van deze nieuwe voorhoede tegemoet zien. Wat zullen de Indische spelers er van te recht brengen, zal men zich vrijwel algemeen afvragen. Ik heb het elftal te Reims tegen de Hongaren zien spelen en daar een gunsti- gen indruk van het spel onzer gasten gekre gen. Dat ze tegen de Hongaren met 6—0 hebben verloren, is verklaarbaar. Deze had den een sterke ploeg, die ook de Zweden met sprekende cijfers klopte en het slechts in den eindstrijd, tegen Italië, heeft moeten af leggen. De voorhoede der Hongaren was vrij zwaar en dat was voor de zeer lichte In dische verdediging een geduchte handicap. De grootere lengte van de Hongaren was voor de Indische verdedigers een ander be zwaar, dat van invloed op het resultaat is geweest. Maar door dat alles hebben de In dische jongelui zich niet laten afschrikken. Ze hebben hun eigen spel gespeeld, dat hoofd zakelijk op handigheid en snelheid is geba seerd. De techniek is bij de Indische spe lers over het algemeen ruimschoots voldoen de, bij sommige spelers zelfs zeer goed; ze lieten af en toe zeer merkwaardige staal tjes van hun meesterschap over den bal zien en vooral van zeer verrassende schijn bewegingen, waardoor de vleugelhalfs der Hongaren nog al eens werden misleid! Er was vrijwel voortdurend ee noverwicht van de Hongaarsche zijde, waardoor de Indische spelers meer verdedigend dan aanvallend moesten spelen, doch dat was slechts nood gedwongen, want zoodra er maar wat ruimte voor het doel was gekomen, trokken de halfs en ook de backs mee naar voren. Een der beste spelers van de ploeg was de achterspeler Samuel, op wien het klein maar dapper ten volle van toepassing is Hij kopte de hardste kogels van Sarosi of Toldi uit het doel en viel onversaagd deze stevige spelers aan zonder er aan te denken, dat hij zeker 25 K.G. minder woog. Dan was voorts Meeng een uitstekende spil, die, zooveel als maar eenigszins mogelijk was, voor openen van het spel zorgde. Men had voorts in Hong Djlen en Tahita een paar uiterst handige en snelle vleugelspelers en in Patiwael en Soedarmadje zeer bruikbare binnenspelers. Dat deze voor hoede geen doelpunten maakte hoewel ze eenige opgelegde kansen heeft gehad, is slechts te wijten aan zwak spel van den mid denvoor, die tegen den stevigen spil der Hon garen, Turai, niet op kon en bovendien slecht schoot. De ploeg heeft in Mo Heng een zeer vaar digen doelverdediger, die onverschrokken de hardste schoten stopt en duidelijk heeft la ten zien een goed oog op den bal te hebben Het groote bezwaar is echter, dat hij te klein is. Dat wordt door handigheid wel een beetje, doch niet geheel vergoed. Op onze foto ziet men hem bij een der laatste wedstrijden in Indië, in het doel. Men ziet dan wel heel dui delijk, dat hij niet, zooals b.v. onze doelman, gemakkelijk zonder op te springen, den bo venkant van de lat kan bereiken. MO HENG, de Indische doelman. Het elftal speelde een frisch en onbedor ven spel, dat bijzonder spectaculair was. Ik heb er dan ook vaak met veel genoegen naar zitten kijken. Ons elftal moet in staat zijn van deze ploeg te winnen, doch dan zal men de gasten ook geen oogenblik mogen onderschatten. Onze verdediging acht ik hooger dan die van de Hongaren in den wedstrijd te Reims, doch de voorhoede der Hongaren zal zeker sterker geweest zijn dan de Nederlandsche aanval. De Indische spelers hebben inmiddels waar schijnlijk ook wel weer het een en ander ge leerd. Ze zullen zeker profiteeren van de er varingen in den wedstrijd tegen de Honga ren opgedaan en mogelijk hebben ze bij den eind wedstrijd van de wereldkampioenschap pen ook wel het een en ander geleerd. Dat laatste was wel het hoofddoel van de toer. We verwachten, dat deze wedstrijd een waar dig slot zal worden van dit voetbalseizoen. C. J. GROOTHOFF. LAWNTENNIS. Geen bijzondere verrassingen te Wimbledon. Mej. Rollin Couquerque en Mej. Wheeler uitgeschakeld. Het was gisteren bij de voortzetting van de all England tenniskampioenschappen op Wim bledon weer drukkend heet. Er werd in het dames- en heerenenkelspel en in het dames- en gemengd dubbelspel gespeeld. Onze landgenoote, mej. Rollin Couquerque en de Amerikaansche speelster mej. Wheeler troffen het niet, dat zij reeds in de eerste ronde van het damesdubbelspel tegen het kampioenspaar van het vorig jaar, mevr. Ma- thieu en mej. Yorke moesten spelen. Het werd een gedecideerde overwinning vöor de Franseh -Engelsche titelverdedigsters, maar toch hield het Nederlandsch-Amerikaansche dubbel dap per stand en maakte het zijn tegenstandsters niet gemakkelijk. Budge had een flinke verkoudheid opgeloo- pen, maar ondanks dit won hij toch van den lerschen Davis bekerspeler Rogers in drie sets. Alleen in de tweede set was er sprake van strijd, in de beide andere was Budge heer en meester. Een prachtige partij speelde hij in het gemengd dubbelspel met mej. Marble. De kampioenen van het vorige jaar stonden mevr. King en Mc. Phail geen set af. Min of meer verrassend werden mej. Jedrzejowska en Mako verslagen door het Engelsche dubbel, mej. Saunders en Shayes. In het heerenenkel spel won Henkei zonder veel moeite van Bous- sus, maar de Franschman was er dan ook hopeloos uit. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel Olliff (Engeland) sl. Goepfert (Duitschland) 62, 2—6, 6—4, 6—3. Budge (V.S.) sl. Rogers (Ierland) 60, 75, 6—1. Kukuljevic (Zuid-Slavie) sl. Nelson (V. S.) 6—1, 6—1, 6—4. Henkei (Duitschland) sl. Boussus (Frank rijk) 62, 63, 6r2. Kho Sin Kie (China) sl. Collins (Engeland) 8_10, 6—2. 8—6, 6—2. Cejnar (Tsjecho Slowakije) sl. Ghaus Mo hammed (Br. Indië) 62, 64 119. Menzel (Tsjecho Slowakije) sl. Choy (China) 7—5, 3—6, 4—6, 6—2, 8—6. Mc. Phail (Schotland) sl. Avory (Engeland) 6—2, 6—3, 6—1. Mako (V. S.) sl. Henderson Brooks (Enge land) 6—2, 6—3, 5—7. 6—2 Hecht (Tsjecho Slowakije) sl. Sharpe (En geland) 6—3. 6—4, 5—7, 7—1. Damesenkelspel Mevr. Sperling (Denemarken) sl. mej. Wheeler (V. S.) 6—0, 6—0. Helen Jacobs (V. S.) sl. mej. Ingram (Enge land) 9—7, 6—3. Mevr. Mathieu (Frankrijk) sl. mej. Curtiss (Engeland) 60, 63. Mej. Scriven (Engeland) sl. mej. Scott En-) geland) 63, 64. Damesdubbelspel Mevr. Mathieu en mej. Yorke (Frankrijk- Engeland) sl. mej. Rollin Couquerque en mej. Wheeler (Nederland-V.S.) 6—3, 63. Mevr. Fabyan en mej. Marble (V.S.) sl. mej. Jedrzejowska en mej. Thomas (Engeland) 7—5, 6—3. Gemengd dubbelspel: Helen Wills en Borotra (V.S.-Frankrijk) sl. mej. Howard en Menzel (Engeland-Tsjecho Slowakije) 63, 64. Mej. Saunders en Shayes (Engeland) sl. mej. Jedrzejowska en Mako (Polen—V. S.) 6—3, 6—2. Mej. Marble en Budge (V. S.) sl, mevr. King en Mc. Phail (Engeland-Schotland) 6—0, 6—0, CRICKET IN ENGELAND. De stand van de county-matches is na den tweeden dag (Donderdag) Kent 404 (Todd 128) tegen Gloucestershire 2107. Notts 2848 (Gunn 125, Keeton 109) tegen Northamptonshire 1198. Somerset 125 (R. Smith 4—39, P. Smith 4—31) en 1033 tegen Essex 278 (A. C. Waterman 103, Andrews 6—125). Sussex 196 (D. Young CRICKET. FRAAIE CIJFERS VAN HAGENAAR. In „Cricket" vinden we eenige cijfers over de successen van den Rood en Witter Hage naar die tot nu toe een bijzonder goed seizoen doormaakt: tegen H.C.C. 1: 1 voor 37 en 30 V.O.C.: 8 en 0 runs, doch 7 voor 46; tegen V.O.C.: 8 en 0 rns, doch 7 voor 46; tegen V.V.V.: 41 runs en 1 voor 47; tegen HC.C. 1: 14 runs en 4 voor 33 en nu tegen Haarlem: 6 voor 43 en 42 runs. Bijeen dus reeds 25 wickets en 140 runs. Voor een groot deel dankt Rood en Wit de behaalde successen aan dezep all- rounder. HONKBAL. HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeldt o.a. de volgende wedstrijden: Zaterdag, le klasse: V. V. G. A I—Blauw Wit I. 3e klasse: EJD.O. HI—T.H.B. I. Schoten III—E.D.O. V. KinheimR.C.H IV Zondag: le klasse: R.C.H. I—Haarlem I. E.D.O. I—H.H.C. I. 2e klasse; AF.C. MLHD. II. EjD.O. II—R.C.H. II. Haarlem IIQuick. Schoten I—The Catchers 3e klasse: H.HjC. UI—Schoten II E.D.O. rv—R.C.H. Hl. TJH.B. II—E.H.S. Woensdag. 3e klasse: Haarlem IH—R.C.H. IV Donderdag. 3e klasse: E.D.O. IV—E.D.O. IH. Waar vier van de zeven plaatsen der eerste klasse door Haarlemsche negentallen worden bezet, is het seizoen rijk aan plaatselijke ont moetingen. Zondag worden er weer twee ge speeld. 's Morgens vindt in het Heemsteedsche Sportpark plaats R.C.H. I—Haarlem I. Dat is de tweede keer dat deze twee clubs tegenover elkaar komen. Den eersten keer won Haar lem met groot verschil, 194, maar R.C.H. heeft sedert dien wel vorderingen gemaakt. Toch verwachten we ook nu nog een over winning voor de Zwarten, al zal er hard voor gewerkt moeten worden. De wedstrijd vangt aan om kwart voor tien Des middags, aanvang twee uur, o- tmoeten in het Noorder Sportpark ED.O. I en $.H.C. I elkaar. Dat is voor de eerste maal, maar ook zonder dat zou een voorspelling moeilijk zijn. Beide teams wisselen goede wedstrijden af met slechte. Naar onze meening zal de uit slag afhangen van de kwaliteit van het veld werk en zal die partij winnen, die de minste fouten maakt. Het is echter niet te zeggen, wie dat zijn zal. Op Zondagmorgen vinden ook nog plaats Haarlem II—Quick in het Noorder Sportpark, aanvang half tien; E.D.O. II—R.C.H. II op het E.D.O.-terrein, aanvang tien uur; Schoten I— The Catchers op het terrein van Schoten aan den Vergierdeweg eveneens aanvang tien uur, Twee jonge menscheii op overweg ernstig gewond. Door lokaaltrcin gegrepen. Op den onbewaakten overweg van den I-Iaarlemmermeerspoorweg aan de nieuwe Meerlaan, bij den Amstelveenscheweg te Am sterdam, zijn Donderdagavond omstreks kwart over zeven de 18-jarige jongeman P. Terpstra zijn zijn 17-jarige verloofde, mej. C. Muller, beiden wonende aan de Wittenkade te Am sterdam, die daar per rijwiel passeerden, door den lokaaltrein, welke om 19.11 uur van Am sterdam naar Aalsmeer was vertrokken, aan gereden en ernstig gewond- Het verloofde paar kwam uit de richting van de nieuwe roeibaan in het boschplan, van welke zijde men een volkomen vrij uitzicht op de spoorbaan heeft. Waarschijnlijk heeft het tweetal op overmoedige wijze getracht nog juist voor den trein de rails over te steken, Zij werden door den linkerkant van de loco motief gegrepen en tegen den grond geslingerd De jongen kreeg tal vaji ernstige wonden over het geheele lichaam, terwijl het meisje ernstig letsel aan het hoofd opliep. Per ambulance auto van den geneeskundigen dienst zijn de slachtoffers naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. De trein, die spoedig tot stilstand kon worden gebracht, had een half uur vertra ging. (A.N.P.) WATERPOLO. Het IJ wint met den oneven goal van D. W. R. (4-3) Na een uiterst spannenden wedstrijd, waar in soms fraai spel te zien werd gegeven heeft Het IJ een benauwde 4—3 overwinning kun nen behalen op D.W.R. Wanneer scheids rechter De Vries beginnen laat, zijn de eerste weten de Waterratten zich los te werken en krijgt keeper Paerl in het Amsterdamsche doel eenige gevaarlijke schoten te verwerken. Het spel gaat snel op en neer en het is Van Aelst die de score opent (1—0). Bij een goed opgezetten aanval maakt Kol- lerie met een achterwaarts schot gelijk (1—1). Dat krijgt N. Kollerie eenige harde schoten te verwerken en hij kan niet verhinderen dat Rootselaar bij het IJ opnieuw de leiding geeft (2—1). Seubring- plaatst eens goed naar voren met het schot van Kollerie gaat rakelings naast. Wanneer Rootselaar vrij voor doel komt weet Van Koningsbrugge den bal nog net te bemachtigen en via De Vries belandt de bal bij Kollerie die Paerl geen schijn van kans geeft (2—2). Met deze stand komt de rust. Na de hervatting ontstaat een spannende strijd om de leiding doch voorloopig slaagt geen der partijen er in te doelpunten. Het grootste (gedeelte van de tweede helft is reeds vertreken en nog steeds is de stand gelijk. Het IJ tracht het spel te forceeren en ten slotte gelukt het Van Aelst na een schot van Van Heteren te doelpunten (3—2). Na goed spel met Van Oostrom Soede maakt Van Heteren er 42 van. Wanneer Van Konings brugge een vrije worp goed voor Kollerie plaatst, weet deze op keurige wijze te scoren (43). Met de Haarlemmers in den aanval fluit scheidsrechter De Vries kort hierop het einde van dezen spannenden wedstrijd. Rechtspersoonlijkheid ontnomen aan de Joodsche vereenigingen in Duitschland. Oan Joodsche vereenigingen in Duitschland is, naar Havas meldt, z-oo juist de rechtsper soonlijkheid ontnomen. De autoriteiten willen hiermede aangeven, dat deze vereenigingen geen kerkelijke gemeenschap zijn, welke door den staat worden erkend. Joodsche advocaten in Polen in hongerstaking. In een bijeenkomst te Warschau van de Ver- eeniging van jeugdige Joodsche advocaten is besloten tot voedselweigëring over te gaan uit protest teggn een verordening van het mi nisterie van justitie, op grond waarvan voor toetreding tot de balie de voorafgaande toe- temming van dit ministerie noodig is. In ver and hiermede zullen 220 jeugdige Joodsche -idvocaten een hongerstaking beginnen, die 48 uur zal duren. VELEN ZULLEN VERTERK VAN EERSTE VLIEGTUIG NAAR AUSTRALIë BIJWONEN. Het vertrek van het eerste Indië-vliegtuig dat aansluiting in regelmatigen lijndienst op Australië zal geven, de Emoe (PH-ARE)zal Donsdag a.s. met groote feestelijkheid gepaard gaan. Uitgenoodigd om dit vertrek op Schip hol bij te wonen zijn de ministers van Water staat. Binnenlandsche Zaken en Koloniën, de Postraad en het hoofdbestuur der P. T. T., de Luchtvaartdienst, het Nationaal Lucht vaartlaboratorium, de besturen van K.LM. en K.N.I.L.M., de burgemeesters van Amsterdam. Nieuwer-Amstel en Haarlemmermeer. De ttalrijke gasten zullen zich na het ver trek van het vliegtuig aan een feestelijk ont bijt in het restaurant van Schiphol vereeni- gen. Een woonhuis met voor- en achtertuin, schuur en poort te Haarlem-Noord aan den Rijksstraatweg No. 459. groot 1 are, 61 centi aren. f 3400. Een woonhuis met voor- en achtertuin, schuur en poort te Haarlem-Noord aan den Rijksstraatweg No. 461, groot 1 are, 61 centi aren. f 3475. Een woonhuis met voor- en achtertuin, schuur en poort te Haarlem-Noord aan den Rijksstraatweg No. 463, groot 1 are, 60 centi aren. f 3550. Een woonhuis met voor- en achtertuin, schuur en poort te Haarlem-Noord aan den Rijksstraatweg No. 465, groot 1 are, 59 centi aren. f 3550. Een woonhuis met voor- en achtertuin, schuur en poort te Haarlem-Noord aan den Rijksstraatweg No. 467, groot 1 are. 60 centi aren. f 3375. Door G. M. van Assendorp: Een woonhuis met voor- en achtertuin, schuur en poort te Haarlem-Noord aan den Rijksstraatweg No. 469, groot 1 are, 64 centi aren. f 3550. Door J. Strijder: Een woonhuis met voor- en achtertuin, schuur en poort te Haarlem-Noord aan den Rijksstraatweg No. 471, groot 1 are, 37 centi aren f 3025. Door G. M. van Assenderp: Een woonhuis met voor- en achtertuin, schuur en poort te Haarlem-Noord aan den Rijksstraatweg No. 473, groot 1 are, 37 centi aren f 30.25. Door C. J. J. Jacques: Een woonhuis met voor- en achtertuin, schuur en poort te Haarlem-Noord aan den Rijksstraatweg No. 475, groot ongeveer 1 are. 14 centiaren f 3050. Door P. J. M. Leeuwenberg: Een garage te Haarlem-Noord aan de Waal straat, groot ongeveer 21 centiaren f 500. Deze inzetten hebben alle betrekking op het huizenblok, ingesloten door: Maasstraat, Rijn straat, Waalstraat en Rijksstraatweg). IJMUIDEN UITSLAG VEILING. HAARLEM Vrijdag. Uitslag der veiling, gehouden in ,,'t Notaris huis" op Donderdagavond. Het woonhuis met erf en grond te Haarlem aan de Pijlslaan No. 51, groot 74 centiaren, f 2500. C. Koning. Een perceel grond te Haarlem aan liet Brou wersvaartpad, groot 89 aren, 10 centiaren, een perceel grond te Haarlem grenzende aan de Zuidzijde van bovengenoemd perceel 2 groot 83 aren. 50 centiaren en een perceel grond te Haarlem grenzende aan de Oostzijde van het vorig perceel, groot 1 hectare, 40. cen tiaren f 32305. A. Hoogeveen. Een heerenhuis met voortuin, grooten tuin en poort te Haarlem aan den Schotersingel No. 103, groot 3 aren, 29 centiaren f 6300. A. Th. Joosten q.q. Een heerenhuis met voortuin en grooten tuin te Haarlem aan de Elswoutslaan No. 1, groot 7 aren, 24 centiaren, f 6605. Jac. Balm. De werkplaats met erf te Haarlem aan de Lange Annastraat No. 42, groot 74 centiaren, f 550. W. J. Waaning. Het woonhuis met erf te Haarlem, aan de Korte Wijngaardstraat No. 8, groot 42 cen tiaren. f 895. B. E. Fontein. Twee woonhuizen met afzonderlijk opgaand bovenhuis en erf te Haarlem, aan de Nieuwe Kruisstraat Nos. 15 en 17 zwart en rood, groot 76 centiaren en 71 centiaren, f 7070. J. J. Derr. Een huis en erf met tuin te Haarlem aan de Spaanschevaartstraat No. 104, groot 90 cen tiaren. f 3800. H. Stapel q.q. Een huis en erf gelegen te Haarlem aan de Bakenessergracht No. 104, groot 44 centiaren f 2475. J W. van Santé q.q. Het winkel-woonhuis met afzonderlijk bo venhuis. erf en tuin te Bloem endaal aan den Bloemendaalscheweg No. 66—68. hoek Z omer - zorgerlaan, groot 1 are, 57 centiaren, f 12.500. Th. P. Beccari q.q. Een huis en erf te Haarlem aan de Amoldy- straat No. 20, groot 1 are, 58 centiaren, f 3370. G. M. van Assendorp q.q. Het erfpachtsrécht voor onbepaalden tijd van een perceel grond met daarop staand hee renhuis met verdere aanhoorigheden te Haar lem aan den Kleine Houtweg No. 91, groot 1 are, 96 centiaren, met recht van uitgang naar de Twijnderslaan f 4310. N. Kruyt. Het erfpachtsrecht voor onbepaalden tijd van een perceel grond met daarop staand heerenhuis met verdere aanhoorigheden te Haarlem aan den Kleine Houtweg No. 93, groot 1 are, 96 centiaren, met recht van uit gang naar de Twijnderslaan. f 3410. N. Kruyt. Een winkelhuis en erf te Haarlem aan het Klein Heiligland No. 61, groot 42 centiaren, f 1000. G. P. Ellens. Een pakhuis met bovenwoning en erf te Haarlem aan het Spaarne No. 110, groot 3 aren, 1 centiaren, f 9000. A. Hamann q.q. Een winkelhuis en erf te Haarlem aan de Botermarkt No. 27, groot 24 centiaren, f 4300 J. W. G. Anschüts q.q. kantoor J. W. G. Droste. INZET VAN PERCEELEN. Notitie van de verkooping in ,,'t Notaris huis" op Donderdagavond. (De afslag dezer perceelen zal 30 Juni plaats hebben) De volgende perceelen zijn ingezet op de er achter genoemde bedragen: Door P. J. van Empelen: Een woonhuis met voor- en achtertuin, schuur en poort, te Haar lem Noord, aan den Rijksstraatweg No. 441, groot 1 are, 91 centiaren f 3500. Door G. J. Penterman: Een woonhuis met voor- en achtertuin, schuur en poort te Haarlem-Noord aan den Rijksstraatweg No. 443, groot 1 are, 63 centi aren. f 3300. Een woonhuis met voor- en achtertuin, schuur en poort te Haarlem-Noord aan den Rijksstraatweg No. 445, groot 1 are, 62 centi aren f 3200. Een woonhuis met voor- en achtertuin, schuur en poort te. Haarlem-Noord aan den Rijksstraatweg No. 447, groot 1 are, 60 centi aren. f 3400. Een woonhuis met voor- en achtertuin, schuur en poort te Haaxlem-Noord aan den Rijksstraatweg No. 449, groot 1 are, 60 centi aren. f 3400. Door A. Th. Joosten; Een woonhuis met voor- en achtertuin, schuur en poort te Haarlem-Noord Jhn den Rijksstraatweg No. 451, groot 1 are, 62 centi aren. f 3400. Een woonhuis met voor- en achtertuin, schuur en poort te Haarlem-Noord aan den Rijksstraatweg No. 453, groot 1 are, 61 centi aren. f 3450. Een woonhuis met voor- en achtertuin, schuur en poort te Haarlem-Noord aan den Rijksstraatweg No. 455. groot 1 are, 61 centi aren. f 3525. Een woonhuis met voor- en achtertuin, schuur en poort te Haarlem-Noord aan den Rijksstraatweg No. 457, groot 1 are, 62 centi aren. f 3400. N.V. Marezaten koclit weer een trawler. Zusterschip van de Walrus, ex-Orsimo. Naar wij vernemen heeft de N.V. Scheepsexploitatie Mij. „De Mare zaten alhier ,in Huil aangekocht den aldaar thuisbehoorenden trawler „Cassio", een zusterschip van den eenigen tijd geleden aangekochten trawler Orsino, die thans onder den naam Walrus IJM 24 de visscherij uitoefent. Cassio, die ongeveer 380 ton meet heeft juist haar tweede survey ge- passeard en is ongeveer 9 jaar oud. De trawler wordt begin volgende week in IJmuiden verwacht. DE HARINGVISSCHERIJ. Vlaardingen, 24 Juni. Van de haringvisscherij zijn te Vlaardingen binnengekomen de KW 67 met 108 kantjes eigen vangst en 49 kantjes van de KW 2; voorts de KW 57 met 48 kantjes, KW 172 met 33 kantjes, KW 47 met 11 kantjes, KW 102 met 7 kantjes, KW 8 met 4 kantjes. MARKTBERICHT. (Versche visch) IJmuiden, 24 Juni. Tarbot 7054 et. per K.G. Tong 11078 ct. per K.G. Heilbot 120 ct. per K.G. Griet f 24—f 12 per 50 K.G. Middel schol f 14 per 50 K.G. Zetschol f 17—f 13.50 per 50 K.G. Kleinschol f 16—f 4.50 per 50 K.G. Bot f 6.50 per 50 K.G. Schar f 6.50—f 1.90 per 50 K.G. Tongschar f 22f 15 per 50 K.G. Poontjes f 2.90 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 11.50f 9.59 50 Kg. Kleine schelvisch f 9.50f 5.80 per 50 K.G. Groote gul f 10.50f 9 per 50 K.G. Kleine gul f 10.50—f 5.50 per 50 K.G. Wijting f 5.60—f 3.50 per 50 K.G. Makreel f 3.70 per 50 K.G. Kabeljauw f 54f 42 per 125 K.G. Vleet f 0.70 per stuk. Leng f 1.50 per stuk. BESOMMINGEN. Trawlers: Manden: 85 Voorwaarts IJM 83 200 Poolzee IJM 77 Loggers: KW 44 f 220, KW 158 f 400, f1040 f 1790 VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn vertrokken: Uiver IJM 384, Cornells IJM 15 en Mary IJM 95. Zandvoortsche gemeente ambtenaar aangehouden. Naar wij vernemen is Woensdagavond door de politie te Zandvoort een ambtenaar van het Gasbedrijf aldaar aangehouden verdacht van fraude. Naar onze correspondent vernam is het be drag, waarover deze fraude gaat, nog niet vastgesteld, maar men heeft den indruk dat het over een vrij groote som gaat. De aangehoudene, die toegegeven zou heb ben, dat hij zich aan fraude heeft schuldig gemaakt, is een jonge ambtenaar, die onge veer acht jaar in dienst van het bedrijf is. BEVERWI IK UITSTAPJE CHR. MEISJESVEREENIGING ORA ET LABORA. Begunstigd door uitstekend zomerweer heeft de Chr. Meisjesvereeniging Ora et Labora gisteren een uitstapje gemaakt naar Montferland. De reis werd na een korte on derbreking in Arnhem, waar de omstreken werden bezichtigd, voortgezet tot Velp, waar de inwendige mensch werd verstrekt. Hierna reisde men verder naar Montferland, waar de meisjes verder den dag hebben doorgebracht. Hoogst voldaan over het uitstapje arriveer den de meisjes tegen het middernachtelijk uur weer in Beverwijk. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 24 JUNI Thalia Theater: „Het groene licht" en „De vliegende dood". 8 uur. Theater de Pont: „Eva en Co." en „Verban nen". 8 uur. ZATERDAG 25 JUNI Thalia Theater: „Het groene licht" en „De vliegende dood". 8 uur. Theater de Pont: „Eva en Co." en „Verban nen". 8 uur.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7