Nieuwe Werken. HEEMSKERK 'XJMNCOÖ Het was een verheugend bericht dat wij Don derdag konden geven: eindelijk is dan toch vijf millioen uit het Werkfonds toegestaan voor de uitvoering van de Haarlemsche rio- leeringsplannen. Over de voorwaarden moet nog nader worden onderhandeld. Moge dat met snelheid geschieden. De uitvoering van het plan zal een groot aantal arbeiders gedu rende een jaar of vijf werk bezorgen en in elk geval een belangrijke vermindering van de werkloosheid in Haarlem beteekenen. En die is, zoowel daar als in geheel Nederland dringend noodzakelijk. Het is geenszins de eerste maa.1 dat daar op deze plaats op ge wezen wordt. Er zijn op dit moment 1000 werkloozen minder in' Haarlem dan precies twee jaar geleden, maar dat beteekent slechts dat er nog 5000 zijn. Een verschrikkelijk ge tal! Vijfduizend, van wie de meesten gezinnen hebben. Hoevelen hunner bij de uitvoering van het rioleeringsplan te werk gesteld zullen worden is nog niet op te geven. Natuurlijk zal het aan tal tijdens het werk ook wisselen. Maar na tuurlijk zal het nog maar een bescheiden per centage van de vijfduizend zijn. Er hangen andere plannen in Haarlem. De bouw van een los- en overlaadhaven, de ver hooging van de spoorbaan in het Westen dei- stad staan op het programma. Wamieer komt daar nu wat van? Ik heb met opzet „Nieuwe Werken" hierboven gezet omdat wij met de eindelijke aanvaarding van het al zooveel jaren hangende rioleeringsplan niet tevreden kun nen zijn. Er moet veel meer gebeuren, in Haar lem en in geheel Nederland. Al zouden er ge dwongen leeningen voor aangegaan moeten worden: het is noodzakelijk dat er meer ge beurt en dat het ergerlijk-langzame Haagsche tempo ter voorbereiding van deze ondernemin gen bovendien wordt versneld. Hoe lang gaat men nu weer onderhandelen over de voorwaar den van het rioleeringsplan? In Haarlem „hoopt" men dat dit jaar nog een begin met de werkzaamheden zal kunnen worden ge maakt. Zal zelfs die hoop, die mij zeer be scheiden lijkt, worden verwezenlijkt? Of moe ten eerst alle Haagsche functionarissen hun Vacanties hebben gehad en zal men dan eens op z'n gemak een paar maanden aan bespre kingen gaan besteden? Ik geloof dat de tijd, dat.de tijdgeest deze traagheden niet meer gedoogt. Ik geloof dat wij ons allen steeds meer beginnen te erge ren aan de langzaamheid waarmee nieuwe plannen tot verwezenlijking komen en aan de veel te beperkte middelen die er voor be schikbaar worden gesteld, terwijl een zoo groot deel onzer bevolking schreeuwt om ar beid en daar naar mijn meening recht op heeft. Dat een deel dezer menschen tenge volge van de demoralisatie van het sloopend nietsdoen lui is geworden, en futloos, schijnt voor sommigen een argument om zich niet veel van den toestand en van het lot dier menschen aan te trekken. Zij vergissen zich zeer en zij toonen een bedroefd klein beetje begrip van de zaak te hebben. Voor ons volk als geheel is trouwens het voortbestaan van werkloosheid op zoo groote schaal een gevaar en een demoralisatie. Te erger, omdat ieder jaar een groot aantal jonge nieuwe werk krachten brengt op een arbeidsmarkt, die zeer velen hunner niet kan opnemen. Hoe- velen zijn er niet die een handwerk leeren of zich door studie voorbereiden op een werk kring, waarop eigenlijk nauwelijk uitzicht bestaat. Het is waar dat de uitblinkers steeds hun weg zullen vinden. Maar de uitblinkers vormen een minderheid en men kan het de meerderheid niet kwalijk nemen dat zij min der gaven bezjt. Trouwens: hoevelen missen de kans om zich tot uitblinkers te ontwik kelen! Aandrang in de richting van veel ..actiever bestrijding der werkloosheid, van het mobiel maken van groote kapitalen, die thans werk loos liggen, in het waarachtige belang van ons volk kan naar mijn overtuiging niet teveel uitgeoefend worden. Het is een zaak van alles- overheersehend belang. Er gaat mee samen dat een veel sneller, veel doortastender be leid in het uitvoeren van plannen wordt ge vorderd, dat ook de ambtelijke machine wordt ingesteld op het tempo, dat onze tijd eischt, dat noodzakelijk is willen we niet achterblijven in de snelle vaart der volken. Er is niet alleen een bewapeningsrace in de wereld ontketend, er is ook een arbeidsrace ontstaan. Een arbeidsrace, waarin wij hebben mee te doen om onze volkskracht te bewaren en daarmee ons zelfrespect, dat zulke lam zaligheden als „die werkloosheid zal wel voor een groot deel blijven" niet verduurt. Er moet harder gewerkt en meer gewaagd worden ook hier gaat de kost voor de baat uit R. P. EVANGELISATIE-SAMENKOMST IN DE OPEN LUCHT. Donderdag 30 Juni zal een openluchtsamen komst op den hoek Dierluststraat-Grensstraat gehouden worden. Sprekers zullen zijn Ds. C. M. Krijger en Ds. H. Holtrop. Een beeld uit de film „De bruid met vacantie". (W. B. Theater, Beverwijk.) Jong-Hervormden gaan op excursie. Bezoek aan de Haarlemsche Stadskweekerij. Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van-de vereeniging van Jong-Hervormden een ledenvergadering in de bovenzaal van het Ne- derlandsch Hervormd vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Na gemeenschappelijken zang ging de voorzitter de heer A. van Herwij nen voor in gebed. Vervolgens verwelkomde hij de aanwezigen en gaf zijn voldoening te kennen over de goede opkomst. Hierna hield de heer H. ter Hoeve een inleiding over een gedeelte uit Handelingen 2, waarna de secreta resse de notulen voorlas, die onveranderd wer den goedgekeurd. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat op Donderdag 7 Juli eefi excursie naar de stads kweekerij in Haarlem zal gemaakt worden. Na de pauze las mej. G. v, d. Ploeg nog een ge deelte uit een boek getiteld „Kleuters die langs ons gaan" voor. Ds. Krijger sloot de ver gadering met dankgebed. Het jaarlijksche Oranjefeest wordt voorbereid. De Kinderspelen weer op het programma. Het bestuur van de vereeniging „Koningin nedag" verzoekt ons plaatsing van het vol gende: Evenals andere jaren gaat de jeugd weer voorop bij de voorbereiding van den verjaar dag onzer Koningin. De aubade, steeds een der waardigste onderdeelen in het programma van de feestviering, wordt weer met animo voorbereid en naast eenige vaderlandsche liederen wordt dit jaar Mork's kleppermarsch op verzoek aan het repertoire toegevoegd. De jongens en meisjes zullen zich weer met elkaar kunnen meten bij de jeugdspelen ge durende den ochtend. Dit deel van het pro gramma bleken de meesten slechts noode te willen missen, hetgeen tot uiting kwam, toen verleden jaar voor afwisseling de jeugd een passende bioscoopuitvoering werd aangeboden. Geldgebrek was hieraan echter niet vreemd, doch thans heeft de vereeniging dit voortdu rend voorkomend gebrek niet zoo zwaar laten wegen, nu het durft vertrouwen, dat het veer tigjarig regeeringsjubileum van onze Koningin voor meerderen een aansporing zal zijn lid te worden. Slechts een wenk aan een van de bestuurs leden en men staat ingeschreven in het re gister van de vereeniging. Eenig vertrouwen mag het bestuur wel heb ben, wanneer men zich den openlijken drang, tot samenwerking van onze burgerij herinnert op Koninginnedag van het vorige jaar. Aan het genot van dien schoonen zomer avond op het C. H. Moensplein denken velen nog met voldoening terug. Moge de vereeniging ook dit jaar denzelfden zin tot samenwerking aantreffen, wanneer zij haar programma aankondigt. EINDEXAMENS VAN DE R.K. KWEEK SCHOOL. Alle candidaten geslaagd. Voor de akte L.O. slaagden aan de Bis schoppelijke Kweekschool de heeren G. Been tjes, Heemskerk, Th. van Dijk, Zwammer- dam, J. Gigengack, Haarlem, H. Huesken, Amsterdam, G. Kroon, Heemstede, J. du Maine, Heemstede, J. den Nijs. Haarlem, C. van Ray, Hoorn, P. Speller, Haarlem, A. Spie lings, Haarlem, A. Wegdom, Hoogwoud. De examens .zijn geëindigd. Alle candidaten slaagden. Alvata wekte opnieuw verbazing. Bridgeclub „Sans Atout". De resultaten van de ^onderlinge wedstrijden. De uitslagen van de onderlingen wedstrijden die de bridgeclub „Sans Atout" in het wijkge- bouw heeft gespeeld, luiden als volgt: Noord-Zuidlijn: 1. J. PauwL. Mouton 75Vü m.p. 2. J. BosJ. Berlee 76Vz m.p, 3. De heer en mevr. Tand 81 m.p. 4. W. G. Kleine—G. C. Tabak 83l/2 m.p. 5. Th. BraamJ. Kok 86 m.p. 6. Mevrouw Van der LindenK. Kramer 92 m.p. 7. De heer en mevrouw Blokdijk 93V2 m.p. Oost-Westlijn: 1. L. KleynC. Nijman 62 m.p. 2. Mevr. Braammevr. Kok 75 m.p. 3. Ph. van Groningen—N. N. 77 m.p. 4. T. RomijnH. Scheffer 80 m.p. 5. Mevr. Dil—P. Daalhuizen 8OV2 m.p. 6. J. Dil—C. Geldermans 96V2 m.p. 7. Mevr. Steenbergen—Jb. Broekhuizen 117 m.p. De strijd tegen de automaten. Vrij strenge maatregelen. De in de raadsvergadering van 22 April j.l. vastgestelde verordening tot wijziging van de politieverordening heeft Gedeputeerde Sta ten aanleiding gegeven tot de opmerking, dat-de strafbaarstelling ingevolge artikel 143c beperkt moet worden tot dengene, die eenig toestel of voorwerp, waarmede naar prijzen of premiën kan worden gedongen, aanwezij heeft. B. en W. geven den Raad in overweging deze bepaling aldus te redigeeren en stellen voor bedoelde wijzigingsverordening opnieuw vast te stellen. Huisvrouwen kijken in de journalistieke keuken. Succesvol optreden in Luxor. Wederom heeft Alvata gisteravond in het Luxor Theater met zijn experimenten groote verbazing en verwondering onder de talrijke toeschouwers kunnen brengen. Ook nu liet hij de bezoekers een glaasje pils of likeur drinken en een dame boven het tooneel zweven, zonder dat iemand er achter kwam op welke wijze de heksenmeester dit gedaan kreeg. De illusionist oogstte daarom dan ook een groot succes met zijn toeren, die ongetwijfeld lang in herinnering zullen blijven bij de Be- verwijkers, die Alvata aan het werk gezien hebben. Collega Zoetmulder aan het woord. Gistermiddag heeft-" de heer S. H. A. M. Zoetmulder uit Eindhoven voor de afdeeling Beverwijk van de Nederlandsche Vereeni ging van Hulsvrouwen in gebouw „Harmo nie" een lezing gehouden over „Journalis tiek". De belangstelling voor deze lezing liet wel wat te wenschen over. De presidente, mevrouw A. Moens-Van der Veen, weet de slechte opkomst aan het mooie weer en hoopte, dat het een leerzame mid dag zou worden. De heer Zoetmulder, begon hierna zijn le zing, met op te merken, dat de journalist een groote opmerkingsgave moet hebben. Vervol gens vertelde spr. hoe vroeger de meening over journalisten was. Verschillende uitspra ken van verscheidene grootheden „uit de oude doos" werden aangehaald, waaruit bleek dat vroeger een journalist werd beschouwd als iemand, die te dom was voor school meester en te lui voor besteller. Uit de journalistiek zijn echter verschei dene beroemde personen en staatslieden voortgekomen, o.a. Bernard Shaw. Na hierover uitgewijd' 'te hebben zei spr., dat er bij het opslaan van èen krant, aller eerst gedacht moet worden aan de geeste lijke waarde, wat men zoowel in een lande lijk als in een plaatselijk blad vindt. Oor spronkelijk publiceerde de journalist alleen, wat werd gedicteerd, hetgeen nu geheel an ders is. De journalistiek is een uitvloeisel van de democratie, zoodat in landen waar het absolutisme den boventoon voert, de pers niet meer objectief is. Deze kranten zijn in verscheidene staten de verlengstukken ge worden van de overheid. Voorts wees spr. uitvoerig op den invloed der journalistiek. Een ander kenmerk van het vak is de snel heid, die langzamerhand steeds meer opge voerd wordt, waardoor de journalistiek zelfs onder den voet dreigt te worden geloopen. Tegen deze snelheid valt een steekhoudend argument aan te voeren, nl. dat de volledig heid in het gedrang komt. De „eenheids worst", die de persbureaux opdienen, vormt bovendien eveneens- een nadeel voor de jour nalistiek. Na de pauze, waarin een kopje thee werd geserveerd, heeft de heer Zoetmulder nog tal van interessante en leerzame bijzonderheden medegedeeld over de journalistiek. Het gemeentebestuur is voor administratieve vereenvoudiging Wedstrijd in eerste-fiulp- verlcening. De gemeentewet geeft daartoe gelegenheid. Bij de wet van 22 April 1937, in werking ge treden op 1 Januari j.l., zijn verschillende administratieve vereenvoudigingen aange bracht in de gemeentewet. Dze vereenvoudigingen betreffen onder meer de vaste commissiën van bijstand in het beheer van bepaalde takken der gemeente huishouding. De zittingsduur van de leden dier commis siën is thans niet meer tot een jaar beperkt, doch kan gelijk zijn aan dien van de leden van den zittenden raad, terwijl voorts de ver plichting tot openbare kennisgeving van de namen dier leden en der plaatselijke verorde ning, welke den werkkring dier commissiën re gelt, vervallen is. Het komt B. en W. voor dat van deze ver eenvoudiging gebruik dient te worden ge maakt. Gemakshalve zou de zittingsduur van de leden gelijk kunnen zijn aan dien van de leden van den zittenden raad. Zij stellen den Raad voor de verordening, regelende de samenstelling en den werkkring der vaste Commissiën van bijstand, bedoeld in artikel 60, tweede lid der Gemeentewet, te wijzigen overeenkomstig het ontwerp, dat den Raad is aangeboden. Op de groentenmarkt. Zomerdrukte aan de veilingen. Onvaste noteeringen. De veilingen beginnen thans weer het ech te zomerbeel-d te vertoonen. De verscheiden heid der zomerproducten breidt zich gestadig uit en ook worden de aanvoeren de laatste dagen weer heel wat ruimer. Als gevolg hier van heerscht op de groentenmark weer de echte levendigheid en drukte, die zoo geheel bij den oogsttijd behoort. Ook is weer een aanvang gemaakt met de dagelijksche vei lingen. Naast de groenten, waarvan de markt dagelijks ruimschoots voorzien is, nemen ook de aardbeien nu het aardbeien seizoen zijn intrede heeft gedaan, een ruime plaats in. Het verloop van den groentenhandel was tot in het laatst van de vorige week zeer goed, met over het algemeen bevredigende prijzen, die echter voor sommige producten vooral de laatste dagen misschien wel als gevolg van het warme weer niet meer zoo standvastig bleven. Bloemkool maakte voor de beste soorten prijzen van 812 ct„ doch later was bij rui mer aanvoer de stemming niet meer zoo wil lig en daalden de prijzen van 7—9 ets. De mindere soorten kwamen hierdoor sterk in verdrukking. Postelein was meestal sterk schommelend in prijs. Op de veiling van Maandag vertoonde dit product echter eens neiging tot verbetering; toêon sommige partijen het zelfs nog tot 35 et. per kist kon den brengen. In het midden van de week liep het weer heelemaal mis en kwamen allerlei lage prijzen voor. Naarmate het aanbod van doperwten andere peulvruchten ruimer werd. liepen de prijzen geleidelijk terug. Het beste konden de peulen zich in prijs handhaven. De noteerin gen 'waren tot Woensdag v-oor de goede kwa liteit nog van 16—20 ct. per K.G. Doperwten, waarvoor in het begin der week nog van 15—18 ct. werd betaald konden de laatste veiling niet hooger komen, dan van 10—13 ct. per K.G. Capucijners en raspers met noL beperkte aanvoeren konden nog behoorlijke prijzen maken. Bospeen, waarvan geregeld flinke partijen worden aangeboden, had een vluggen handel en al liepen de prijzen iets terug, tot nu toe waren deze toch steeds be vredigend. Sla bleef ook deze week naar kwa liteit weer uiteenl-oopende noteeringen ma ken, die uiteen liepen van 0,501,90 per 100 stuks. Voor partijen met gebreken was op de veiling van Woensdag de kooplust niet zoo willig gestemd. Deze partijen draaiden dan ook door. Spinazie, die nog steeds wordt aan geboden is meestal niet vrij van afwijkingen, Naarmate deze echter minder zijn is de prijs beter. De noteeringen varieerden van 3055 ct. per kist. Tomaten bleven in aanvoer nog beperkt. De prijzen schommelden naar soort van 12—25 ct. per K.G. Ofschoon voor asper ges het einde van het seizoen weer is aange broken bleef het aanbod vrijwel nog ongewij zigd. Voor de dikke, witte waren de prijzen zoo ongeveer van 28—36 ct. en voor dik blauw van 16—22 ct. per bos. Tuinboonen kwamen de laatste dagen ook al ruimer los en moes ten in prijs al heel wat inboeten. In het laatst der vorige week werden nog prijzen besteed van 1013 ct., doch deze waren Woensdag- gedaald van 67V2 ct. per K.G. De aardbeien. In de fruitafdeeling nam de aanvoer van aardbeien de laatste dagen steeds meer toe. Deze vruchten werden aanvankelijk gelijk tijdig met de diverse groentensoorten ver handeld. Hierin is echter van af Dinsdag 21 Juni verandering gekomen. Vanaf dien da tum werden de speciale aardbeienveilingen ingevoerd. Alleen aan de Vereenigde Veilin gen Kennemerland en Vrije Veiling was Vrij dag 17 Juni al een aanvoer van 17000 K.G. die Maandag 20 Juni gestegen was tot 30000 K.G. welke partijen tot dien datum per slof of doosje werden verkocht. Op de veiling van 21 Juni bedroeg de aanvoer aan bovenge noemde veilingen 32000 K.G. met een door snee prijs van f 19,74 per 100 K.G. Diploma's van de A. H. B. O. Gisteravond heeft de plaatselijke afdeeling van de Arbeiders Hulp bij Ongelukken een ledenvergadering gehouden in het gebouwtje van JSTicuw Leven". Na een openingswoord van den voorzitter, den heer J. van Zutphen, werden de notulen onveranderd onder dankzegging goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken werden als kennis geving aangenomen. Hierna werd besloten mede te doen aan den wedstrijd in Eerste Hulp, die uitgeschreven is door de I-Ioogovens. De datum van dezen wed strijd is nog niet vastgesteld. Op Zondag 10 Juli zal de afdeeling met een hulppost op het zangersfeest van „De Daad" aanwezig zijn. Voorts gaven eenige leden zich op voor een cursus in reddend zwemmen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Zweitser tot tweeden voorzitter gekozen. Onder leiding van den instructeur, dr. O. J. R. Lappchn, zal op Zondag 17 Juli een ge combineerde oefening worden gehouden met de afdeelingen Umuiden en Amsterdam. De openluchtoefeningen van de afdeeling moeten nog nader worden vastgesteld. Nadat de voor zitter had medegedeeld, dat de nieuwe cursus eind September zal beginnen, heeft dr. Lap- pöhn aan degenen die dit jaar met goed gevolg den cursus hebben doorloopen, met een toe passelijk woord de diploma's uitgereikt. De dames Holman en Scholten en de heeren Lieshout, Van Es, De Wit, De Ruiter, Akker man, Keizer en Zweitser ontvingen het diplo ma. De voorzitter bracht hierna dank aan dr. Lappöhn voor de bekwame leiding van den cursus en bood hem namens de leden een wetenschappelijk boek aan. Na de rondvraag, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt, sloot de voorzitter de ver gadering. UITSTAPJE VAN DE VROUWEN- VEREENIGING. Een prettige dag in het Gooi. De leden van de Hervormde Vrouwenver- eeniging hebben gisteren het jaar!' ksche zomex-uitstapje gemaakt. Onder begunstiging van prachtig zomerweer vertrokken de dames reeds des morgens te half acht van het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw. Over Amsterdam werd naar het Gooi ge reden, waar het gezelschap eenigen tijd in de „Gooische Boer" vertoefde. De tocht werd voortgezet naar Doorn ter bezichtiging van den rozentuin van den Duitschen ex-keizer. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de bekende Gero-fabrieken te Zeist. Hier werden de dames onthaald op thee met gebak. Ter herinnering aan dit bezoek ontvingen allen een lepeltje. Na in Utrecht gedineerd te heb ben werd de terugtocht naar Beverwijk aan vaard, waar de dames zeer voldaan over dit prettige uitstapje des avonds te 11 uur arri veerden. Voetbal in liet Sportpark. Kennemers-combinatieV. V. B.-combinatie (1—0). Gisteravond is in het Gemeentelijk Sport park weer 'n wedstrijd gespeeld tusschen een Kennemers-combinatie en combinatie van V.VB. Op do achterhoede na, bestofid het elftal van V.V.B. geheel uit jeugdige spelers, die er niet veel van terecht brachten tegen hun grootere en geroutineerdere tegenstanders. Hierdoor kon Kennemers vrijwel den geheelen wed strijd grooten druk uitoefenen op het doel van de bezoekers, die echter met kunst en vliegwerk wisten te beletten, dat de score niet hooger werd dan 10. Onder leiding van scheidsrechter Bras wordt afgetrapt. De gastheeren blijken direct veel sterker te zijn, maar de verdediging van V.V.B. is in goeden vorm en weet ondanks de meerderheid van de gastheeren het scoren te beletten. Doelman Olivier, die zijn doel op uitstekende wijze heeft verdedigd, moest ech ter toch ten slotte zwichten voor een schot van Brethouwer (10). Uit de weinige aanvallen die V.V.B. opzet, mist linksbuiten Nooy nog een prachtkans om gelijk te maken. Ook de middenvoor schiet eens hard over. De rust komt met 1—0 voor de Kennemers. Na de rust is Kennexners weer sterk in den aanval, maar oxxdarxks de vele sfcormloopen weet de V.V.B.-achterhoede stand te houden. Kort voor het einde krijgen beide partijen nog eenige goede kansen, die echter niets opleve ren. Einde (10). De Kennemers-combinatie zag er als volgt uit: Doel: Pesch. Achter: Van Wijk en Bos. Midden: Six, Horeman en Blom. Vóór: Hoope, Rekveld, A. Steenbeek. Stie- mer en M. J. Brethouwer. VOOR DE WERKLOOZEN. Distributie van levensmiddelen. In de week van 26 Juni tot 3 Juli is de win kelier J. Vrenegoor aangewezen tot den ver koop van goedkoope onvermengde margarine, alsmede van bak- en bx-aadvet. ZfUtfW HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nieuw Amsterdam, Rott. n. N.-York 23 (n.) v. Southampton. Boschdijk, 23 v. Rott. n. N.-Orleans. Damsterdijk, Rott. n. Vaxrc. 22 te L. Ang. Blommersdijk, 21 v. New-Orleaxis n. Rott. Tiradentes, Baltimore n. Rott.22 te Norfolk. Lochg'oil, Vanc. n. Rott. via Avonmouth 22 v. Liverpool. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN, Almkerk (thuisr.) 23 te Cairns. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Zuiderkerk 23 v. Antwerpen te Hamburg, vertr. 25 n. Rott. HALCYON LIJN Maasburg, 23 v. Narvik n. Rott./Vlaard. Stad Zaandam n. Vlaard. p. 22 Ouessant. Stad Schiedam, Rott. n. Pepel p. 22 Dungen Rozenbux'g, Vlaard n. Bilbao p. 22 Dungen HOLLAND - WEST-AFRIKA LIJN Maaskerk, 22 v. Amst. te Hamburg. Amstelkerk (uitr.) 22 van Lagos. Jaarstroom, 23 v. Amst. n. Hamburg. HOLL. BRITSCH INDIë LIJN Hoogkerk (uitr.) pass. 21 Gibraltar. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam, 23 v. Rott. n. Stockholm. Stad Zaandam, Salta Caballo n. Vlaard. p. 23 Dungeness. Stad Maassluis, 22 v. Vlaardingen te Narvik Stad Dordrecht, 23 v. Lulea n. Rott./Vlaard. KON HOLL. LLOYD. Westland (uiti\) 22 te Santos. Waterland (thuisr.) 22 v. Bahia. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Colombia, 21 v. Kingston Ja. n. .Pt. Limon. Achilles, 22 v. Triest n. Fiume. Aurora, 22 van Rott. te Lissabon. Luna, 23 v. Amst. te Rott. Nereus, 22 v. Oporto n. Vigo. Rhea, 22 van Hamburg n. Amst. Trajanus, 22 v. Alexandx-ië n. Jaffa. Ulysses, 22 van Volo n. Thessaloniki. Merope, 23 v. Amst. n. Gdynia. Orpheus, 23 v. Gothenburg n. Aarhuus. Venus, VaxTia. n. Amst. 23 op 115 m. Z.W. v. Ouessant. Baarn, Chili n. Amst. via Liverpool en Rott. 16 v. Curacao. MEIJER EN CO 'S SCHEEPV M1J Bcnarty, Japan n. Rott. 23 te Kohsichaxxg Bennevis, Manilla xi. Rott, 23 v. Kohsichang. Alcinous, Amsterdam n. Java p. 22 Gibr. Glaucus, Batavia n. Amst'. 20 v. Pt. Said, 30 verw. Melampus, 22 v. Amst. te Batavia. Deucalion, Japan n. Rott. via Londen p. 23 Dungeness. Patroelus, Japan n. Rott. 17 v. Colombo. Glenogle, Dairen n. Rott... 21 v. Casablanca. Radnorshire, Japan n. Rott. 21 v. Manilla. City of Lyons, Osaka n. Rott. 21 te Kolam- bugan. Glenbeg, Dairen n. Rott. 21 v. Hongkong. Polyphemus, 23 v. Bremen te Amst. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Aludra. (th.) 24 (4 n.m;) te Rott. verw. Alwaki (uitr-.) 22 te B. Ayres. Alphacca, 23 v. Haxnburg te Rott. ROTTERD. LLOYD. Kota Agoexxg (uitr.) p 22 Gibraltar. Sitoaboxido (th.) 23 v. Port Said. Palembang (uitr.) 23 v. Suez. Sibajak (toer.-reis) 22 v. Torquay 24 (8 v.m.) te Rott. vex'w. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Johan van Old. (thuisr.) 22 van Genua. Poelau Bras, (uitr.) 22 v. Sabang. Bintang (uitr.) 23 van Suez. Poelau Laut (thuisr.)22 v. Port Sudan. Chr. Huygens (uitr.) 23. te Southampton, Groote diepgang. Het xnet stukgoederen, exi passagiers naar Batavia .vertrokken motorschip Christiaan Huygens passeerde het Noordzeekanaal uit gaande met een diepgang van 8,2 Meter. Voor classificatie. Het stoomschip Luna van de K. N. S. M. dat geregeld in West Indië de kustvaart uit oefent doch voor classificatie naar Neder land kwam, heeft in Amsterdam de lading gelost en is nu naar een dok in Rotterdam vertrokken. Herstellingen uitgevoerd. Na bij de Amsterdamsche Droogdok Mij. te Amsterdam eenige herstellingen te hebben uitgevoerd is het ixi ballast van Sheerrxess aangekomen Noorsche tankmotorschip Hal- laxiger weer in ballast vertrokken. Het schip gaat naar Aruba om een lading stookolie in te nemen. Ertsaanvoer. Het Noorsche stoomschip Carrier is hier van Casablanca (Marokko) aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Weer in dc vaart. Het Noorsche tankmotorschip Malmaxiger, dat hier 29 April in ballast van Rouaan aan kwam om in Amsterdam te dokken en dat aldaar tijdelijk werd opgelegd, is thans weer in de vaart gebracht en gisteren in ballast naar zee vertrokken. IJzerverscheping. Teneinde ijzer bij te laden voor een haven aan de Middellandsche Zee is het xnet stuk goederen beladen Nedei-landsche stoomschip Deucalion gisteren van Amsterdam alhier aangekomen. AANGEKOMEN. Monica m.s. Duinkerken Unkas m.s. Hamburg Lowiek m.s. New Castle 23 Juni: Themis s.s. Bremen Batavia m.s. Antwerpen Borthwick s.s. Leith Carrier s.s. Casablanca Hontestroom s.s. Londen Polyphemus m.s. Hamburg Cabo m.s. Londen IJstroom m.s. Leitb VERTROKKEN. Amsfcelstroom m,s. Huil Phrontis m.s. Londen Brattfors s.s. Rouaaxi Baron Murray s.s. Shields Ti-ito s.s. Rotterdam Luna s.s. Rotterdam Pluto s.s. Kopenhagen Orion s.s. Hamburg Monica m.s. Duinkerken Eurymedon m.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Henca m.s. Poole Hallanger m.s. Aruba 23 Juni: Ostmark m.s. Hamburg Al ja m.s. Rotterdam Jaarstroom s.s. Hamburg Ransdorp m.s. Gothenburg Malmanger m.s. Curacao

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9