VERWACHT WORDENDE SCHEPEN VELSEN RAADSVERGADERING (Zie ook elders in dit nummer). De heer Visser, wethouder voor Sociale Aangelegenheden beantwoordt dan de opmer kingen. Hij ontkent, dat M. H. de menschen behandelt op een manier die niet door den beugel kan. De normen zijn een richtsnoer voor den dienst. Het aantal gesteunden dat boven den norm uitkomt is 20%, waaruit wel blijkt, dat de normen soepel worden toegepast. Dat deze zaak in de vorige vergadering niet behandeld is, heeft de betrokkenen geen en kele schade berokkend. In antwoord op den heer ten Broeke zegt spreker, dat in dergelijke kwesties gehandeld wordt overeenkomstig de Armenwet. Het college staat op het standpunt, dat er ten opzichte van dubbel gesteunden overleg moet worden gepleegd tusschen de diaconieën en M.H. Het mag niet zijn, dat de gemeente iets geeft en de diaconie er „zooveel" bovenop doet. De zelfstandigen, die vroeger in de rijkssteunregeling waren, hadden nimmer in de rijkssteunregeling mogen zijn. Het is on juist, dat met het onderzoek was begonnen nadat de brief binnen was gekomen. Men was daarmee al eerder begonnen. Wanneer ge steunden meenen, reden te hebben om te kla gen moeten zij dit bij B. en W. doen. Geregeld "worden door M.H. gesteunden weer onder de rijksregeling gebracht. De bona-fide arbeiders, die door M. H. gesteund worden, worden zoo veel mogelijk aan werk geholpen. Er werken thans weer eenige in de werkverschaffing. Dat de menschen het slecht hebben, weet spr., maar het college kan daaraan niets verande ren. Het College heeft voor kleeding en dek king op de begrooting 1938 geen post en kan daarvoor dus moeilijk geld beschikbaar stel len. Spr. zegt toe, dat op de begrooting 1939 een bedrag daarvoor zal worden uitgetrokken. Dat met de woningen in de De Ruij terstraat nog niet begonnen is. is niet de. schuld van B. en W. Hij hoopt, dat het werk spoedig ter hand zal worden genomen, wijk. Toen M.H. door den gemeentelijken dienst werd overgenomen bleek, dat er groote ver schillen in de uitkeeringen bestonden aan ge zinnen, die dezelfde behoeften hadden. Zoo doende zijn eenige gezinnen, die teveel kregen verlaagd, andere zijn verhoogd. Van de 134 gevallen is in 114 gevallen de steun weer ver hoogd. In zijn repliek antwoordt de heer Visser op een desbetreffende vraag van den heer Bosman, dat hij het in het College bespreken zal, of het mogelijk is de door den heer Bosman gevraagde gegevens aan den Raad te verstrek ken. Hij acht het echter niet gewenscht. dat bedoelde gegevens openbaar gemaakt worden, want dat zou tot moeilijkheden aanleiding kunnen geven. Van de 114 verhoogden had het grootste deel geen verlaging gehad. Het schoonhouden van scholen. De heer ten Broeke heeft gevraagd, of het college het schoonhouden van scholen heeft opgedragen aan een schoonmaakbedrijf en of dit is geschied, zonder dat het college met de betrokken schoonmaaksters overleg heeft gepleegd. B. en W. antwoorden, dat het schoonmaken van het gemeentehuis en eenige scholen is op gedragen aan de Cemsto, waarmee een bespa ring van 25% is bereikt. De Cemsto heeft zich bereid verklaard, zooveel mogelijk de in dienst zijnde schoonmaaksters over te nemen. Dit Is geschied, omdat de regeering op verlaging der kosten heeft aangedrongen. De heer ten Broeke verwondert zich er over, dat den betrokkenen niet gevraagd is of zij eventueel met een verlaging der vergoe ding genoegen zouden nemen. De menschen zijn zonder meer ontslagen, zonder dat er ooit over hun werk geklaagd is. De Cemsto heeft zich wel bereid verklaard, de menschen over te nemen, maar hij meent dat hiervan weinig terecht zal komen. Spreker verheugt zich er over, dat de gemeente den maatregel nog niet geheel heeft doorgevoerd. De heer Zalm (S.D.A.P.) zegt, dat ook zijn fractie de gang van zaken niet bevredigt. Ook hij vraagt, waarom met de werksters geen overleg gepleegd is. Is het wel juist, dat de werksters tusschentijds zijn opgezegd? Spre ker meent, dat zij een jaarovereenkomst heb ben. Ook bij de hoofden van scholen heeft deze gang van zaken veel stof doen opwaaien. Is het college er wel van overtuigd, dat er f 2600 bezuinigd zal worden? De ontslagen werksters komen straks bij M.H. om steun. Wat men aan de eene kas spaart moet men dus bij de andere kas uitgeven. Zijn de loon- en ar beidsvoorwaarden van de Cemsto bij B. en W. bekend? het staat met de verbetering van het terrein bij het station Velzen (Antwoord: komt er voorloopig niet). De heer Groeneveld (C.H.) vraagt of er iets komt van de begroeiing van gronden op Rooswijck. (Antwoord: wordt aan gewerkt). De heer Mets (N.P.) vraagt verbetering van de Velseroordstraat, waar het zoo stuift (ant woord de Velseroordstraat wordt bestraat met oude klinkers), de heer Bosman (V.D.) wijst op den toestand van het trottoir op den hoek van den Zeeweg en den Hagelingerweg en ver zoekt verbetering van een beek die geen beek meer is. Na het antwoord van den wethouder sluit de voorzitter de vergadering. Het was inmiddels alweer over half elf geworden. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: W. Zonde Custer, d., Casern- brootstraat 32, IJmuiden; W. MacdanielVis, d., de Genestetlaan 4, Driehuis; A. Spekking Hoffs, d., Kastanjestraat 40, IJmuiden; E. OldenburgMeijer, z., de Ruijterdwarsstraat 13, IJmuiden; G. Plant—Bos, d., Tuinders straat 79, IJmuiden: M. C. J. Vrijhoef—Blüm, d., Platanenstraat 33, IJmuiden; C. J. Groen landWaarmerdam, z., P. J.è Troelstraweg 16, IJmuiden; S. LanserGoes, z., Napierdwars straat 13, IJmuiden; J. VisserAkkerman, z., Mahustraat 5, IJmuiden. Overleden: A. E. van Lint, 75 jaar, echtge- noote van H. Schaafsma, Wijkerstraatweg 47, Velsen N.; G. Oudakker, 42 jaar, echtgenoot van G. Post, Enschedéstraat 31, IJmuiden. IJMUIDEN MINISTER VAN BUUREN IN IJMUIDEN. BRACHT EEN BEZOEK AAN DEN RIJKS- VISCHAFSLAG EN DE NOORDERSEUIS. De minister van Waterstaat Mr. dr. ir.J. A. M. van Buuren bracht heden vergezeld van mr. J. Draager, direc teur van den Rijkswaterstaat een bezoek aan IJmuiden. De hooge be zoekers hebben eerst het Staatsvis- schershavenbedrijf bezocht. Zij wer den rondgeleid door den lieer C. Oud, directeur van het Staatsvisschers- havenbedrijf, en hebben onder 'diens leiding verschillende onderdeden in oogenschouw genomen. Hun bijzondere belangstelling gold de uitbreidingswerken. Te 11 uur begaven de heeren zich naar de Noordersluis die zij onder leiding van de heeren ir. G. Redeker, hoofddirec teur en ir. C. Wolterbcck, hoofd ingenieur, bezichtigden. IJMUIDEN 29 Juni 1938. Tarbot 70—48 cent per K.G. Tong 136112 cent per K.G. Heilbot 140 cent per K.G. Griet f28—f 15 per 50 K.G. Groote schol f 26 per 50 K.G. Middel schol f 25f 23 per 50 K.G. Zetschol f26— f 17,50 per 50 K.G. Poontjes f4,40f 1,30 per 50 K.G. Groote schelvisch f 23f 20 per 50 K.G. Middel schelvisch f 18—f 14 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 13f 8,50 per 50 K.G. Kleine schelvisch f8,10f 5 per 50 K.G. Groote gul f 15,50f 9 per 50 K.G. Kleine gul f 12,50—f 4.50 per 50 K.G. Wijting f5,80—f3,70 per 50 K.G. Makreel f4,60—f3,30 per 50 K.G. Kleinmiddel heek f 11f 9 per 50 K.G. Kleine heek f 8,50f 8 per 50 K.G. Kabeljauw f 64—f 29 per 125 K.G. Vleet f 0,92 per stuk Leng f 1,05—f 0,60 per stuk De heer Vermeulen vraagt, namens zijn fractie, of de Cemsto zich ook heeft onderwor pen aan de eischen inzake sociale verzorging, zooals die ook aan andere aannemers gesteld worden. Ook spreker betreurt het, dat met de betrokkenen geen overleg is gepleegd. De heer Heeremans (R.K.) zegt, dat ook zijn fractie allerminst tevreden is over den gang van zaken. Met de menschen had overleg gepleegd moeten worden. Ook spreker gelooft niet dat het bezuiniging zal brengen. Een weduwe, die door haar werk nog den kost voor haar gezin kan verdienen, zal straks zeker bij M.H. moeten aankloppen. Tenslotte verzoekt spreker op het genomen besluit terug te komen. De heer Mets (N.P.) zegt, dat hij kan be wonderen, dat de wethouder gehoor gegeven heeft aan den aandrang om bezuiniging in te voeren, maar hij kan niet bewonderen de wijze, waarop de zaak behandeld is. De heer Warmenhoven meent, dat de wethouder buiten het pad is gegaan. De ge meente heeft verplichting tegenover deze werkneemsters, die naar spr. meent pensioen gerechtigd zijn. Deze zaak had in de commissie van Openbare Werken besproken moeten worden. Het zijn weer de minst draagkrachti- gen die door de bezuiniging getroffen zijn. De heer D u n n e b i e r antwoordt, dat het misschien voorzichtiger zou zijn geweest, de zaak eerst met de betrokkenen te bespreken. Of dit eenig' resultaat zou hebben betwijfelt spreker. De zaak van het schoonmaken van het raadhuis was reeds voordat het schrijven van den minister kwam, met de Cemsto be sproken. Het bleek, dat de Cemsto zoo vee] voordeeliger was, dat B. en W. meenden dat een bespreking geen doel zou hebben. De schoonmaaksters werken onder dezelfde so ciale rechten als thans bij de gemeente. De Cemsto is bereid, de menschen zoo veel moge lijk over te nemen. Er wordt over deze zaak nog lang en breed gediscussieerd. Uit de discussies blijkt duide lijk, dat men lang niet tevreden is over den door B. en W. genomen maatregel. Brandgevaar van rieten daken. De heer A. d e Groot licht zijn vraag (zie •Iders in dit blad) nog mondeling toe. Hij feeft het college in overweging, met vergun ning voor rieten daken zoo zuinig mogelijk te zijn. Rondvraag. De heer E ij k e 1 e n b o o m (A. R.) vraagt hoe het staat met de reclame voor het grond bedrijf. waarvoor f 2000 is uitgetrokken, voorts vraagt hij naar den Hagelingerweg. De heer Van H e ij s t (N.P.) informeert of B. en W. ook verzocht hebben om een uit- keering uit het extra-bedrag voor werkverrui ming. de heer Homburg (A.R.) vraagt hoe ZOMERTIJD, EXAMENTIJD. Voor het einddiploma voor kinderverzorg ster zijn geslaagd onze plaatsgenooten de da mes J. Sloot en E. de Groot. Zij werden opge leid door de P. C. N. S. te Haarlem. Gecharterd. Naar gemeld wordt heeft de N.V. tot Voortz. d. Kon. Holl. Lloyd te Amsterdam het s.s. „Orestes" van de K. N. S. M. gecharterd voor een reis van Bremen naar Zuid Amerika en Koofvisch ~f 0,92—f 0,30 per stuk. terug naar Amsterdam. Het schip zal 13 Juli s. van Bremen vertrekken. Opgelegde tonnage. Naar de Noorsche Reedersvereeniging be richt lagen er op 1 dezer 86 schepen van Noorsche nationaliteit op met 291.000 t. d. w. tegen 97 schepen met 180.790 t. d. w. op 1 Mei. In Nederland lagen er op 1 Juni 5825 ton tegen 42.027 ton per 1 Mei j.l. Over de geheele wereld lag er op 1 Juni on geveer 4 pet. van de koopvaardijvloot stil. De percentages voor Zweden bedroegen 9 pet. voor Frankrijk 6 pet. en voor de Ver. Staten 11 pet. BESOMMINGEN. Maanden. Trawlers: Oostzee IJM 147 f 1830 Petten IJM 49 f 3980 Prinses Beatrix IJM 155 f 1730 Eendracht IJM 117 f 3740 Mary IJM 189 f1860' Gerberdina Johanna IJM 38 f 2670 SCH 61 f 2240 Kotters: E 404 f1250. Loggers: RO 1 f750; KW 153 f740; KW 74 f1780. 135 830 170 605 295 605 150 SCHIP Alkmaar (Ned.) x) Adrastus (Eng.) x) Ariadne (Ned.) Achilles (Ned.) Ajax (Ned.) Baarn (Ned.) Bengkalis (Ned.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein (Ned.) British Advocate (Br.) Bennekom (Ned.) Baekworth (Eng.) Cassel (Du.) Csikos (Hong.) Crijnssen (Ned.) Cordillera (Du.) x) Cuneme (Portug.) Caribia (Du.) x) Dortmund (Du.) Freiburg (Du.) Grootekerk (Ned.) x) Glaucus (Br.) Gaasterkerk (Ned.) Honfleuraise (Fr.) Helder (Ned.) Hercules (Ned.) J.v.OldenbarneveltlNd.) Joh. de Witt (Ned.) x) J. P. Coen (Ned.) x) Jaarstroom (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x Kurmark (Du.) Kara (Rüss.) Meerkerk (Ned.) Maaskerk )Ned.) Moena (Ned.) Marvi (Estl.)' Merope (Ned.) Maron (Eng.) x) Midsland (Ned.) Mapia (Ned.) x) Menes (Du.) x) Nijkerk (Ned.) x) Oberon (Ned.) Oranje (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Peisander (Eng.) x) Polydorus (Ned.) x) Perseus (Ned.) Phoenicia (Du.) Poelau Roebiah (Ned.) Pluto (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Rendsburg (Du.) Rhesus (Eng.) x) Reggestroom (Ned.) Springfontein (Ned.)x) Salabangka (Ned.) x) Stuyvesant (Ned.) Stentor (Eng.) x) Stella (Ned.) Schokland (Ned.) Saga (Zw.) Satumus (Ned.) Saleier (Ned.) Triton (Ned.) Troja (Du.) Trajanus (Ned.) Tajandoen (Ned.) Vulcanus (Ned.) Vassilios Destounis (Gr Waterland (Ned.) x) Zaanland (Ned.) VAN Chili Batavia Midd. Zee Midd. Zee Kopenhagen 18 Juli 6 Juli 15 Juli 2 Juli Chili (via L'pool) Batavia Chili Zuid Afrika Abadan (via Rott.) Chili Archangel 1 Juli Ned. Indië San Nicolas West Indië Hamburg (v. IJm.) La Plata West Inclië 2 Juli 3 Aug. 6 Juli 3 Juli 22 Juli Ned. Indië 21 Aug. Macassar 13 Juli Japan Batavia Japan 29 Juni 30 Juni Caen (v. IJm.) Chili Bourgas 29 Juni 15 Juli Batavia Batavia Batavia Hamburg Hamburg (v. IJm.) 29 Juni 14 Juli 23 Juli 29 Juni 1 Juli Ned. Indië Leningrad 21 Juli heden Japan Hamburg Batavia Onega Danzig Batavia Port Talbot Ned. Indië Ned. Indië 29 Juni 6 Juli 29 Juni 4 Juli 2 Aug. 2 Juli 15 Aug. Beira (via Duink.J Tunas de Zaza Rammö 29 Juni Batavia Batavia Hamburg Kopenhagen Pto Limon Hamburg Stettin Ned. Indië 29 Juni 8 Juli heden 18 Juli 5 Juli Ned. Indië Batavia West Afrika 14 Juli 15 Juli Zuid Afrika Macassar West Indië Batavia Midd. Zee New Castle Norrköping Hamburg Bremen 29 Juni 1 Aug. 7 Juli heden 1 Juli 29 Juni Midd. Zee West Indië Alexandrië Ned. Indië 12 Juli 17 Juli Midd Zee La Plata 2 Juli 1 Aug Buenos Aires 8 Juli Buenos Aires 22 Juli Verm, aankomst LAATSTE BERICHT 25 Juni te Liverpool. 23 Juni van Belawan. 25 Juni te Calamata. 23 Juni van Fiume. vertrekt 30 Juni. 28 Juni 24 Juni 25 Juni 26 Juni pass, 23 20 Juni 21 Juni van Valentia. van Marseille, van Callao. van Marseille. Juni Aden. van Callao. vertrokken. pass. 27 Juni Gibraltar, vertrëkt 3 Juli. 21 Juni van Barbados, vertrëkt 2 Juli. 20 Juni te B. Aires, vertr. 1 Juli v. Pto Barrios. 25 Juni van Bin tan g. 25 Juni van Port Said. 28 Juni van Antwerpen, pass. 26 Juni Gibraltar. 26 Juni van Manilla. 25 Juni vertrokken. 23 Juni van Talcahuano. 21 Juni van Stamboul. 28 Juni van Southampton. 24 Juni van Algiers. 27 Juni van Sabang. 28 Juni vertrokken, vertrekt 30 Juni. 21 Juni van Colombo. 21 Juni vertrokken. 25 Juni van Yokohama. 28 Juni vertrokken. 28 Juni'van Genua. 19 Juni vertrokken, vertrekt 1 Juli. vertrekt 2 Juli. 29 Juni vertrokken. 25 Juni te Soerabaja. 20 Juni te Batavia. pass. 27 Juni Beachy Head. 17 Juni vertrokken. 23 Juni vertrokken. 25 Juni van Port Said. 27 Juni van Land's End. 24 Juni van Port Said. 25 Juni van Aalborg. 29 Juni van Curasao. in lading, vertrekt 2 Juli. 27 Juni te Batavia. Juni van Aden. 20 Juni van Colombo. 24 Juni van Dakar, 27 Juni van Beira. 26 Juni van Colombo. 28 Juni te Havre. 25 Juni vertrokken. 25 Juni- van Susak. 28 Juni vertrokken. 25 Juni van Sundsvall. 28 Juni vertrokken. in lading. 27 Juni te Lissabon. 24 Juni van Trinidad. 27 Juni te' Candia. 26 Juni van Singapore. 25 Juni van Gibraltar, vertrekt 1 Juli. 22 Juni van Bahia. 23. Juni vertrokken Schepen, voorzien van een x) zijn groot,er dan 6000 ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Papierfabriek Zweedsch é.s. Ask Sundsvall MARKTBERICHT SCHEVEMNGEN. Scheveningen, 29 Juni 1938 (A.N.P.); Versche visch: Tarbot 4575 ct. per k.g. Griet 3545 ct. per k.g. Tong 100130 ct. per k.g. Groote schol f 16.8021.20 p. 40 k.g. Middel schol f 13.4014.80 idem. Kleinschol f 4.8012.40 idem. Schelvisch f 5.13.60 idem. Wijting f2.502.60 idem. Kabeljauw 225290 ct. per stuk. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Hercules IJM 196. Vangst; 70 m. schelvisch, 135 m. braadschelvisch. 80 m. radio, 110 m. makreel, 20 m. gul en platvisch, 5 m. varia, totaal 420 m., benevens 50 stuks stijve kabel jauw. Caroline IJM 26. Vangst: 250 m. diversen, 550 m. makreel, totaal 800 m. SANTPOORT ZILVEREN JUBILEUM P. H. VAN RUMMELEN Donderdag 30 Juni a.s. is het 25 jaar gele den dat de heer P. H. van Rummelen in dienst trad bij het Provinciaal Ziekenhuis alhier, waar hij thans werkzaam is als eerste verple ger op de afdeeling therapie. Bescheiden als de heer van Rummelen is heeft hij van een bijzondere huldiging in de inrichting niet willen weten, maar desondanks zal het hem zeker niet aan belangstelling ont breken, daar hij in breeden kring een geziene persoonlijkheid is. BEVERWIJK WINKELIERSCOMBINATIE PLAN-1 VEST. In de af geloop en week werden bij de win- kelierscombinatie Plan-West 52 volgeplakte zegelboekjes ingeleverd. De datum waarop de extra-premie van 3 was 20 Juni. De volgende tien personen komen hiervoor in Aanmerking: Spindelaar, Lange Graafwijkweg 25; Hoen, Alkmaarscheweg 146; H. van Dorp, Wester houtweg 6; Van Oosterom, Zeestraat 20; As sendelft, Romer Kerkweg 61; Knietters, Simon Runtingstraat 12; Duijnmeijer, Dhalialaan: Roosemeijer, Zeestraat 201; Kuiper, Cornells Materswég 21BI tering, Arendsweg 28a. DE AANVOER VAN AARDBEIEN. sellulose PRIJZEN BLIJVEN DALEN. Op de' aardbeienveilingen van gisteren zijn de aanvoeren weer belangrijk gestegen. De prijzen liepen echter als gevolg van dit groote aanbod nog verder terug. Aan de Vereenigde Veeilingen was de gemiddelde prijs 20 per 100 K.G. (Maandag 22.53 per 100 K.G.) bij een aanvoer von 95.080 K.G. Ook aan de B.E.T.-veilingen kon de gemid delde prijs van Haandag zich niet handhaven. Besteed werd 22.25 per 100 K.G. tegen 24.02 op de veiling van Maandag'. Aan deze veiling was de aanvoer 66.854 K.G. HET HUIS IN BLOEMENTOOI. Niet alleen de achtertuin voor eigen ge noegen. en het voortuintje om het straat beeld in stad en dorp te verfraaien, ook het huis zelf moet thans in zomertooi zijn. In 't bijzonder geldt dit van het huis aan de straatzijde, zoodat voortuin en gevel als het ware één geheel vormen. Heeft men nog een echt ouderwetsche gevel bestaande uit twee ramen met een flink hoog stuk muur er tusschen, dan kan tegen dat stuk muur zeer geschikt een klimroos wor den opgeleid. Liefst een soort welke lang bloeit en weinig last van het wit en andere ziekten heeft, zooals bijv. „Blaze", met half- gevulde. vurig scharlakenroode bloemen, „New Dawn", met zachtrose. dubbele bloemen en ..Zephirine Drouhin", met helderkarmijn- roode bloemen. Is onder de ramen nog wat ruimte, dan kan men daar een vlakvertakte Cotoneaster hori- zontalis tegen planten. De kweekers brengen tegenwoordig exemplaren in den handel welke speciaal voor dit doel gekweekt zijn. Deze heestertjes prijken den geheelen winter met prachtige, koraalroode besjes. Ook de stukjes muur onder de erkers dei- nieuwe woningen kunnen met zoo'n Co toneaster beplant worden. Bij de nieuwe woningen heeft men tegen woordig naast de deur ook vaak een gemet- selden bloembak waarin 's zomers bijv. Pelar goniums (zjg. Geraniums) geplant kunnen worden. Wanneer men een gewone Pelar gonium zonale, door de bloemisten kortweg' „zonale" genoemd, afwisselt met zoogenaam de hanggeraniums (Pelargonium peltatum). krijgt men reeds een eenvoudig, mooi geheel. Op de vensterbanken kunnen bloembakken geplaatst worden, welke men op gelijke wijze benlant. Overigens zijn er veel meer mooie combi naties te bedenken, bijv. Pelargoniums afge wisseld met Petunia's, welke zoo aardig over den rand neerhangen. Verder gele Calceola ria's (Pantoffels) met blauwe Lobelia's, welke ook iets over hangen. Dan roode Salvia met hanggeranium of Asparagus Sm-engeri, witte Margrieten met hangende Petunia's enz. Op de balkons der bovenwoningen kunnen nog veel meer planten gebruikt worden, wan neer men maar meer of grootere bakken neemt. Deze beplanting heeft te meer waar de omdat men als etagebewoner zelf veelal geen tuin bezit. Men kweekt dan in de bak ken aan den binnenkant, zoodat men ze dus van de kamer uit kan zien, verschillende zo merbloemen. biiv. Leeuwenbekies, Campanula medium. Clarkia elegans. Asters enz. Als klimplanten tegen het hekwerk kan men O. I Kers. Siererwt (Lathyrus) en dergelijke ne men, terwijl de bakken aan de buiten- De Bilt voorspelt: Krachtigen tot matigen Noord weste lijken tot Westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, koeler des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 764.0 m.M. te Toulouse. Laagste 732.1 m.M. te Lister. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind van de Bilt vanochtend tien uur aan alle posten: Storm uit het Noord westen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren £5 F. Laagste hedennacht 60 F. Hoogste heden 62 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 756 m.M. Neiging: Achteruit.. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Donderdag v.m. 4.30 uur; n.m. 5.01 uur. Vrijdag v.m. 5.20 uur; n.m. 5.46 uur. Zaterdag v.m. 6.06 uur; n.m. 6.35 uur. (Geen zomertijd). TEMPERATUUR ZWEMBADEN V.Z.I.; water 63 F., lucht 60 F. Heerenduinen: water 66 F., lucht 63 F. (straat) zijde op dezelfde wijze als de bakken op de vensterbanken worden beplant. De b'akken moeten van goed sterk hout ver vaardigd worden, terwijl de aarde voldoende voedzaam behoort te zijn. Ten overvloede begiet men de aarde in de bakken eens per week met een oplossing bïoemenmest (twee gram bïoemenmest per liter water). Men doet dit tegen den avond, zorgende, dat de planten zelf niet met de mestoplossing in aanraking komen. Het gieten der planten moet met zorg ge beuren, d.w.z. men moet zich op warme dagen eiken morgen en avond vergewissen of de aarde nog voldoende vochtig is. Want in zulke bakken wordt de aarde spoedig droog, waardoor de planten snel verwelken en vaak ophouden met bloeien. Om den langen bloei te bevorderen is het ook noodig de uitgebloeide stengeltjes telkens weg te knippen. Wie deze voorzorgen in acht neemt, zal den geheelen zomer, tot diep in den herfst, het huis in bloementooi hebben. Daardoor ver schaft men zichzelf een groot genot, want niets is mooier dan een rijk-bloeiend voor tuintje met een huis in bloementooi op den achtergrond. In de steden wordt het stads- schood dor het huis in bloementooi onge meen verfraaid. En voor het toerisme heeft de versiering va"n den vorotuin met het ver sierde huis op den achtergrond een groote beteekenis ten plattelande. Het is een genot op zomeruitstapjes door dorpen te trekken, welks bewoners hun best doen alles een keurig zomersch aanzien te geven. Vooral in dit op zicht kan op het platteland nog veel gedaan worden. En het is een dankbaar werk ook want de toeristen zullen als om strijd de dor pen in bloementooi prijzen. Wat per slot van rekening ook weer het reizen in eigen land en eigen provincie ten goede komt. WIJZIGINGEN VAN HET ARBEIDSBESLUIT 1920. LEERLINGEN VAN AMBACHTSSCHOLEN MOGEN ELECTRISCH LASSCHEN. Bij den Hoogen Raad van Arbeid is inge diend het voorontwerp van een algemeenen maatregel van bestuur, strekkende tot wijzi ging van het arbeidsbesluit 1920. De toelichting luidt: Uit artikel 3. onder b. en e., van het arbeids besluit 1920 blijkt niet duidelijk, dat het ver richten van arbeid door jeugdige personen nabij deelen van hooge spanning onder alle omstandigheden is verboden. Wijziging der redactie verdient daarom aanbeveling. Artikel 3, onder b. en c. van het Arbeidsbe sluit 1920, zooals dat thans luidt, staat voorts in den weg aan het electrisch lasschen door jeugdige personen. Dit levert bezwaar op voor namelijk met het oog op abituriënten van ambachtscholen, waar electrisch lasschen als vak wordt onderwezen. In verband hiermede wordt onder f. van het nieuwe artikel 3 voorgesteld, het werken met electrische laschinrichtingen aan jeugdige personen van 15 jaren of ouder onder de daar vermelde voorwaarden toe te staan. Verder is de wenschelijkheid gebleken, dat, mits onder voldoende toezicht, door jeugdige personen in opleiding eenvoudige werk zaamheden in electrotechnische industrie kun nen worden verricht. In het nieuwe onderdeel g. is hiervoor een voorziening getroffen. Bij de wet van 10 Juni, Staatsblad no. 187, heeft de kroon zich de bevoegdheid voorbe houden, toe te treden tot het in de derde, van 25 October tot 19 November 1921 te Genève gehouden zitting der algemeene conferentie van de vertegenwoordigers der leden van de internationale organisatie van den arbeid van den Volkenbond aangenomen ontwerp-verdrag betreffende het gebruik van loodwit in verf stoffen. In verband hiermede zijn in de artikelen 13 e.v. der Veiligheidswet 1934 voorschriften opgenomen betreffende het gebruik van lood houdende stoffen bij schilderwerk. AGENDA VOOR BEVERWIJK WOENSDAG 29 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Mr. Moto speelt hoog spel" en „Lachparade", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 29 JUNI Luxor Sound Theater: De Zwarte Spin, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Ik beschuldig" 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: .„Als vrouwen ver liefd. zijn" en „Land der Liefde", 2 en 8.15 uur. Frans Hals Theater: „f 5.000.000 zoeken ee® erfgenaam". 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De man zonder vree3* en „Schimmen uit het verleden". Jeugdbioscoop City: Charley Chaplin, Stan Laurel en Oliver Hardy, enz. 2.304.30 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 30 JUNI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags), van 3—5 en 7—9 -

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2