HET NIEUWE AVONDBLAD Als een trawler naar zee gaat. Muizenissen. 23e JAARGANG No. 207 WOENSDAG 6 JULI 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 12Vi ets., per maand 52V« cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.—, overlijden 400.—, verlies van hand, voet ol oog 200.—, Deide leden duim r 100.—, één üd duim 50.—, alle leden wijsvinger 60.—, één of twee leden wijsvinger 25.—, alle leden anderen vinger f 15.—. één of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk 30.—, enkelbreuk 15.—, polsbreuk f 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Daar gaat een trawler naar zee Een interessant gezicht voor den IJmui- denaar zoowel als voor den vreemdeling. Goeie reis en vang ze maar lekker hoor! De steven wendt zich zeewaarts, de kop van de Visschershaven wordt „genomen" en dan gaat het full speed de haven uit. De witte rand van het door den steven gebroken wa ter bewijst dat de krachtige machine, soms van 500 P.K. het schip met groote vaart voor waarts stuwt. Een trawler naar zee. Maar weet men wel, wat daaraan voorafgaat, wat er alzoo ge beurd is, voordat de walschipper of de reeder den trawler kan laten vertrekken? Om dit te willen meemaken, moet men 's morgens zoo tusschen 9 en 10 uur eens aan de Trawlerkade gaan kijken. De visschers komen aanwandelen, den „stukkezak" over den rug. IJmuidenaren, verder aangebracht per autobus de „Katte kers" (Katwijkers)Egmonders en Noordwij - kers, per trein uit Haarlem, Beverwijk, Am sterdam en andere omliggende plaatsen. Enkelen veroorloven zich de weelde, zich met een taxi naar hun schip te laten rijden. De eerste gang is naar den winkelier, den shipchandler. Boter, suiker, kaas of iets an ders voor het meubileeren van den boterham wordt ingeslagen en ook de andere benoo- digdheden, waarvoor men aan één adres te recht kan. Klompen, kielen, laarzen en verder alles wat bij een visschersuitrusting be hoort, verkoopt de shipchandler. Dan nog even bij den melkboer aan den kant een paar flesschen melk gekocht en de stuurman, de matroos, de stoker kan aan boord gaan, om zijn werkplunje aan té trekken. Een trouwe metgezel aan boord was vroe ger „de vierkante pot", maar, al is op eiken trawler nog wel een „hassebasje" aanwezig, toch speelt de drank geen rol van beteekenis meer. Het eerste werk voor de matrozen is dan het in orde maken van het vischruim. En dan komt het benoodigde voor de vis scherij aan boord: bollen beetgaren (om het net te repareeren), touwwerk, netten, petro leum, zeep, soda enz. en dat alles moet op zijn vaste plaats opgeborgen worden. De stokers hebben de taak, te zorgen voor het opbergen van ole en (als het schip nog niet electrisch verlicht is), carbid. Dan gaan de bunkerluiken dicht en wor den de roosterbaren e. d. weggewerkt, zoo ook de mand met bezems, boenders, zeep, poets katoen en kaarsen. Als dit alles geborgen is wordt er opgestookt en zoodra er voldoende stoom is, kan de machinist de machine voor verwarmen. Voordat de trawler van wal steekt, is er meestal nog wel een vrij half uurtje over. Dit wordt m den regel besteed om een kaartje naar moeder de vrouw of het meisje te schrij ven, om in een der schaftlokalen een kop koffie te drinken en afscheid te nemen van familie of vrienden. En dan gilt al spoedig de stoomfluit, ten teeken, dat de boot gaat vertrekken. Nog een handdruk, een afscheidskus; dan weer drie s too ten op de fluit. Langzaam achteruit va rende glijdt de trawler van de kade; dan gaat de steven zeewaarts en het duurt niet lang meer of de trawler is in volle zee om zoo spoe dig mogelijk de vischgronden op te zoeken. Op hoop van zegen. P. K. V. Z. V. op zwemwedstrijden. Cobie Koster behaalt het kampioenschap van Noord-Holland. V.Z.V. nam met een aantal zwemmers deel aan de wedstrijden te Zandvoort. Voor het eerst in de V.Z.V.-historie werd er een kam pioenstitel, nl. .kampioen van N.-Holland be haald en wel door de 13-jarige Coba Koster, die de 100 M. schoolslag dames op fraaie wijze won. Was dit wel het grootste succes, ook de overige deelnemers behaalden goede resulta ten. Vooral de estafetteploeg van de 5 maal 50 M. vrije slag viel geweldig mee. en had een zwemmer niet het ongeluk gehad dat zijn bad pak afzakte, dan zou de tijd nog beter zijn geweest. De ploeg bestaande uit Beets, Zwem mer, Janus, Schoone en Swier maakte nu een gemiddelden tijd van 31 sec. Verder kwamen eenige leden op de natio nale wedstrijden in de Zaan uit. Ook hier was het resultaat naar behooren en verrichtten sommige zwemmers zelfs goede prestaties. In de eerste plaats noemen we P. Vissink, die de 200 M. schoolslag in den goeden tijd van 3 min. en 6.8 sec. aflegde en daardoor als derde achter Smitshuijzen en Gerkens eindig de. Coba Koster maakte bij de dames op den zelfden afstand den tijd van 3 min. 20 sec. Goed zoo Cobie, dat gaat den goeden kant uit. Nog wat meer spirit en dan gaat het nog be ter. Vooral haar stijl is opvallend goed. N. Schoone was de snelste V.Z.V.'er op de 100 M. vrijen slag en noteerde 1.11 sec. waar door hij de 5de plaats bezette. M. Kwak bij de dames noteerde 1.20 min. over denzelfden afstand. V.Z.V. kan met voldoening op deze resultaten terugzien, daar de zwemprestaties nu langzamerhand op hooger peil komen en met succes aan „grootere" wedstrijden kan worden deelgenomen. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Op Donderdag 7 Juli zal door de leden der transporr colonn e en afd, helpsters een oefe ning worden gehouden op de terreinen achter het°fort te IJmuiden. Samenkomst uiterlijk 8 uur bij het magazijn in de Middenhavenstraat. (Te Weesp heeft een muls met zijn staart kortsluiting in het net van het P.E.N. veroorzaakt, waardoor de aangeslotenen een uur lang zonder stroom zaten.) Een nietig oorzaakje reeds kan, Dat is al vaak genoeg gebleken, In zijn gevolgen nu en dan, Zich zeer onevenredig wreken. Dit incident wijst er weer op. Was deze muis, zoo avontuurlijk, Verlekkerd op een Weesper mop, 't Zij letterlijk dan wel figuurlijk? Hoe 't zij, dit dier had geen emplooi, Voor leeuwen netten door te knagen, Dat klinkt in oude fabels mooi, Maar past niet meer in onze dagen. 't Ging zeker dus op rooftocht uit, Een muis kan ook op lucht niet teren, En moest, bij 't zoeken naar zijn buit, Een stroom (electrisch dan) passeeren. En bij dien stroom vond het zijn graf, Eén piep misschien nog, toen het zwijgen, Ach, waarom moest, vraagt men zich af, Dit muisje nou zoo'n staartje krijgen? P. GASUS. BERICHT AAN ZEEVARENDEN. Gedurende 18 tot 22 Juli a.s. zullen marine manoeuvres worden gehouden voor de haven van IJmuiden. Oorlogsschepen zullen met ge doofde lichten varen. Koopvaardijschepen worden uitgenoodigd, komende naar de ha ven of deze verlatende zoo lang mogelijk de lichtenlijn te houden en zoo weinig mogelijk van koers te veranderen. Zie voor begrenzingpunten verder berichten aan Zeevarenden. KIEZERSLIJST KAMER VAN KOOPHANDEL De- Burgemeester van Velsen brengt ter al- gemeene kennis, dat ter secretarie voor een ieder ter inzage zijn gelegd uittreksels uit eik der kiezerslijsten voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. Tot en met 14 Juli a.s. is een ieder be voegd bij de Kamer verbetering van de door de Kamer vastgestelde kiezerslijsten te vragen op grond dat hijzelf op 'n ander in strijd met de wet daarop voorkomt, niet voorkomt, of verkeerd geplaatst is. GESLAAGD. Voor het M.U.L.O. B-diploma slaagde o.m. onze plaatsgenoot H. v. Asselt, leerling van de Openbare U.L.O.-school te IJmuiden. DE SPRONG DOOR DEN BRANDENDEN HOEPEL. Nee, dit is niet de aankon diging van een bekend circusnummer doch slechts een van de lichaams oefeningen waaraan de Italiaansche partijfunctionarissen in het „Forum Mus solini" te Rome onderworpen werden. Onder het toezicht van den Duce sloeg de secretaris der fascistische partij, minister Starace een uitmuntend figuur. U ziet hem hier door een brandenden hoepel springen. Er stond ook nog een sprong over bajonetten op het programma. Jaarvergadering IJ. V. V. vogels". -Storm- De heer Lindhout afgetreden als bestuurslid. Onder voorzitterschap van den heer W. Chr. Suwerink hield „Stormvogels" Dinsdag avond in „Kennemerhof" haar jaarvergade ring. In zijn openingswoord gaf de Stormvogels- praeses een kleinen terugblik over het afge- loopen jaar, waarin enkele sportieve succes sen en het 25-jarig bestaan o.m. de revue pas seerden. Minder goed was de heer Suwerink te spreken over het 2de en 3de elftal, doch veel lof zwaaide hij toe aan de juniores en ad- spiranten. Spr. eindigde met zijn vreugde uit te spreken over het tot stand komen van het trainingsfonds. Nadat de 2de secretaris, de heer Lindhout, de notulen der vorige vergadering had voorge lezen, las de secretaris, de heer Chr. Wijmer, zijn uitvoerig jaarverslag voor. Hieruit stip pen we o.m. aan de viering van het 25-jarig bestaan, de hulde aan het feestcomité, in 't bijzonder den heef Stertofeld, de training, de stichting van het trainingsfonds, de terrein accommodatie. welke om verbetering vraagt, de belanglooze hulp van de heeren Kerkmeer c.s., die tal van dagen hun vrijen tijd aan de Stormvogels gaven, het werk van den incas seerder der gelden, den heer Hühl, de mede werking van den commissaris van politie het verscheiden van Jhr, Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, beschermheer der vereeniging, de financieele moeilijkheden, het goede werk van de terrein-commissie, vooral bij de ontmoeting Stormvogels—Haarlem, het verkeerde van het spelen in combinaties, buiten het bestuur om, tegen andere al of niet erkende combinaties, iets. wat door den K.N.V.B. streng verboden is, het werk van de supporters-vereenigingen „Stormvogels" en „Blauw Wit", het deelnemen van 12 elftallen aan de competities en de re sultaten, daarin behaald, het prachtige werk van de jeugdcommissie, de successen o.a. in het Westerkerk-, Spaernebeker- en het eigen tournooi, de reis naar Verviers, de verpleging van Prins in 't ziekenhuis, de schoolwedstrijden de zware taak der elftalcommissie enz. Na enkele kleine opmerkingen, dankte de heer Suwerink den secretaris hartelijk voor al het werk, dat hij in het afgeloopen jaar weer voor de vereeniging had gedaan. De penningmeester kon in zijn jaarverslag een optimistischen toon doen hooren dan het vorige jaar. dank zij vooral de flinke recette uit den wedstrijd tegen Haarlem. Zuinigheid blijft echter nog geboden. De nieuwe wijze van contributie-inning bleek rn succes, Spr. hoop te, dat het trainingsfonds in staat zou blijven den financieelen last der vereeniging te ver lichten en dat spoedig tot verbetering der ter rein-accommodatie kon worden overgegaan. De 2de voorzitter, de heer Joh. Martens, dankte den heer Suwerink voor zijn finan cieel beheer en voor al het andere werk, dat hij in 't belang van Stormvogels deed. Hij sprak den wensch ut, dat de heer Suwerink nog lang als bestuurslid zou aanblijven. Naar aanleiding van het voorstel van de kascom- missie om den penningmeester décharge te verleenen, bracht één der kascommissie-leden, t.w. de heer G. J. Bremerkamp, den heer Su werink voor zijn gevoerd financieel beheer, zijn werken achter de groene tafel, hulde in de W. E. K„ ja, waar al niet. Ook den heer Wijmer, den secretaris, betrok hij in die hulde. Den aanwezigen gaf hij den raad in het belang der vereeniging zich aan het voorbeeld van deze heeren te spiegelen. De heer Suwerink dankte voor den aan hem en het bestuur toegezwaaiden lof. De contributie bleef ongewijzigd gehand' haafd. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren Zwemmer en Nieborg herkozen. In de vacature Lindhout werd gekozen de heer J. Bruin. Het wegens drukke werkzaamheden heen gaande bestuurslid, den heer A. G. Lindhout, sprak de heer Suwerink hartelijk toe. Hij dank te hem voor het vele goede, dat hij voor de vereeniging had verricht vooral op het gebied van het jeugdvoetbal, waarvan hij feitelijk de grondlegger is geweest. Namens de vereeniging bood de voorzitter den heer Lindhout een vulpenhouder aan en namens het bestuur een ets (applaus). Voor deze huldiging bracht de heer Lind hout zijn warrngevoelden dank. Hierna riep de voorzitter het nieuwe be stuurslid, den heer Bruin, een welkom toe. Tot leden der kascommïssie werden benoemd de heeren Gravenkamp, Driessen en Sieu- wertsen. Tot leden der elftalcommissie werden her kozen de heeren G. Heilig en H. Snoeks en ge kozen de heer C. Schouten (vacature J. Bruin) Bij de rondvraag gaf de heer van den Oute- naar als zijn meening te kennen, dat het lijntje wat al te zwaar werd aangehaald, als schorsing van een speler tevens tot gevolg had, dat zulk een speler niet op het terrein mocht komen, wat de voorzitter niet met hem eens was. Met een opwekkend woord sloot de voorzit ter de vergadering. WIE MIST EEN JONGENSRIJWIEL OF EEN HOND. Aan het bureau van politie te Velsen-N ziji .nlichtingen te bekomen betreffende een gevonden jongensrijwiel, verder betreffende eenige honden, die: zijn komen aanloopen. De Openbare U. L. O.-School op reis. Een dag vol afwisseling. En als dan. even voor achten, de vier groote glanzende touringcars van „Stormvogels" voorrijden, alle vier gelijk en van hetzelfde moderne type, waarin voor eiken leerling een comfortabele zitplaats beschik baar is, wagens, waarin zelfs een reis om de wereld nog een plezierrit moet zijn, dan is eindelijk de langverbeide schoolreis 1938 van de Openbare U.L.O.-school te Velsen begon nen. Ja, die Stormvogels, een eeresaluut! Ze wekten de bewondering van half Nederland, en in menig gezin zal het als het nieuwtje van den dag geklonken hebben: „Zag je ook die vier groote wagens uit IJmuiden?" En telkens weer langs den weg zag je de verbaas de gezichten, gekeerd naar den boven-voor- kant van onze auto's het met de lippen spel len: Storm-vo-gels--IJ-mui-den. Maar genoeg, de reis zou dit jaar gaan naar Arnhem en omgeving. Dat lange traject mocht wel even onderbroken worden, en daar toe bood de Pyramide van Austerlitz een prachtige gelegenheid. Als er al dadelijk een flinke bres geschoten werd in menige beurs, dan weet de auto-race-baan daar meer van. Maar Arnhem wachtte en na een flinke hart versterking dus weer ingestapt en langs Doorn, Rhenen, Wageningen en Oosterbeek op het doel af: Arnhem! Arnhem zien zonder den Rijn? En de Rijn zonder de machtige Rijnbrug? Wij vangen twee vliegen in één klap, laten ons tot voor aan de brug rijden, wandelen er zelfs al kij kend en genietend overheen en stappen dan aan de over-zijde weer in om ons te laten rol len naar Burgers' Dierenpark, een attractie voor klein en groot. We treffen het buiten gewoon er is veel jong goedje. Een juist ge boren hertje, een snoezig stel jonge leeuwtjes, panterbaby's en.... als klap op de vuurpijl, een schattig klein apekind, met vader en moe der. en waarvan ik niet trachten zal de vele koddige avonturen te vertellen, die wij ervan beleefd hebben: Vraag dat aan onze jongens en meisjes zelf, maar laat ze dan voldoenden tijd, om op verhaal te komen van het lachen. In het restaurant van het park, waarbij een prettige speeltuin, werd nogmaals de in wendige mensch bedacht en verder brachten ons weer de Stormvogels-mannen, in hun keurige blauw-witte stofjassen, via Rozen- daal naar de Steeg-Middachter-allee. Die moest natuurlijk weer „beloopen" worden. Zóo ondergingen we ten volle de majestueuze pracht, die ervan uitgaat. Nog een tikje verder gaan we. Want het zou toch jammer zijn, de sluizen van het Apeldoorn-Dierensch kanaal naar den IJsel niet even mee te pakken, als je er zoo vlak bij bent. En juist voor onze leerlingen, die de grootste sluizen ter wereld van nabij kennen, is dit zoo buitengewoon interessant. Ze lachen wel een beetje om deze speelgoeddeurtjes, en om de breedte van de sluiskom, waar je met een goeden polsstok overheen springt, maar dat reuzenverval maakt toch indruk. Zóó zie je toch pas duidelijk, wat het nut van sluizen is. En met belangstelling wandelt het heele ge zelschap van boven naar beneden, langs, alle trapjes, tot aan den IJsel toe, die ons met z'n bochtige bedding en z'n droomerig rood bont vee in de uiterwaarden wel een landelij- ken stemming bezorgt, waaraan roezemoezig IJmuiden totaal vreemd is. En nuvia Woestehoeve en Apeldoorn terug naar huis. Op de heide bij Laren nog een extra ontspannings-half-uurtje, met een versnapering naar eigen keuzeen niet lang daarna staan we weer voor de oud-ver trouwde school, met het voldane gevoel van een prettigen dag, vol afwisseling; een feest dag, die leerlingen en onderwijzers nader tot elkaar heeft gebracht, dan weken en maan den in en vóór de schoolbanken. INSCHEPING OPVARENDE. Maandagavond liep alhier het Nederland- sche motorschip „Vaderland" binnen, het welk op weg was van Stettin met een lading hout naar Londen. In de buitenhaven alhier stopte het schip een oogenblik om een ach tergebleven opvarende aan boord te nemen waarop het schip oogenblikkelijk de reis naar Londen voortzette. Captain Blood in Thalia. TENTOONSTELLING VAN SCHOOLWERK. OP DE P. W. A. CORT VAN DER LINDEN- SCHOOL. Gedurende drie dagen wordt in eenige lo kalen der P. W, A. Cort van der Linden School der Neutrale Schoolvereeniging een tentoon stelling gehouden van het schoolwerk der leerlingen. Op een overzichtelijke wijze zijn de verschillende „inzendingen" uitgestald, zoodat men niet alleen duidelijk kan zien, wat de leerlingen op het gebied van teeken-, slöjd- handwerk enz, en van het gewone schoolwerk presteeren, maar ook de vorderingen die van klas tot klas gemaakt worden kan worden waargenomen: de eerste klase hét primitieve werk van den 6-jarigen kleuter met de on vaste en nog ongebreidelde handjes, het groeiende kind door den loop der klassen heen, tot het 11, 12 of 13 jaar oud, klaar is voor een hoogere inrichting. Het werk toont duidelijk aan, dat het on derwijzend personeel recht heeft met voldoe ning op zijn werk terug te zien, want er zijn op allerlei terrein aardige werkstukken. Voor al het teekenwerk en het zaagwerk ziet er keurig uit. Maar vooral ook het gewone schoolwerk getuigt van een degelijk onder richt. En daarom is het geen wonder, dat- de school nog steeds in leerlingental vooruitgaat. Dit bedraagt thans 149. Engeland ondervond de gevolgen van het Noord-embargo. Minder aanvoer, maar hoogere opbrengst. Indien er nog twijfel mocht bestaan aan de beteekenis voor de visscherij van de vrijwil lige Hull-restrictie (het opleggen van een aantal groote trawlers) en het Noord-em bargo (het verbod der regeering om gedurende Juni, Juli en vermoedelijk ook Augustus visch uit het hooge Noorden aan te voeren), dan behoeft men slechts kennis te nemen van de statistieken van het Visscherij Departement over de maand Mei, schrijft The Fishing News. De restrictie van de visscherij in het verre Noorden bracht een verminderden aanvoer van 121.000 cwts maar een hoogere opbrengst van 124263. De gemiddelde opbrengst per hundredweight bedroeg in Mei 1938 13/10 tegen 10/11 in Mei 1937 en 15/6 in het laatste jaar vóór den oorlog. De totale aanvoer in Engeland en Wales bedroeg in Mei 1938 1297300 cwts. ter waarde van 897454 tegen 1418266 cwts. ter waarde van 773191 in Mei 1937. In de eerste vijf maanden bedroeg de aanvoer in Groot- Brittannië (Engeland, Schotland en Wales) 7375326 cwts ter waarde van 6308943 tegen 7671931 cwts. ter waarde van 5610376. De aanvoer was dus 296605 cwts. minder, de op brengst 698567 meer. De invoer van buitenlandsche visch bedroeg 233000 cwts. tegen 160000 cwts. in Mei 1937, de uitvoer bedroeg 26000 cwts. tegen 41000 cwts. in Mei. Wegens het enorme succes vertoont het Thalia-Theater heden- en morgenavond de groote succesfilm „Captain Blood" met in de hoofdrol de bekende ster Errol Flynn. ZooaLs men weet behandelt deze film het leven van den kaperkapitein, die in een reeks sensatio- neele avonturen verwikkeld wordt. Liefhebbers van een spannende film moe ten deze film eens gaan zien. Het is 's avonds toch geen weer om te gaan wandelen. VELSEN MEN ZIJ GEWAARSCHUWD. De Commissaris van Politie te Maastricht geeft belanghebbenden in overweging, alvo rens zakenrelaties aan te gaan met het ge rechtelijk advies-bureau „Justitia", gedreven wordende door Johannes Gerardus Adrianus Josephus Jongbloets, geboren te Tilburg 24 Augustus 1896, wonende te Maastricht aan de Frankenstraat 184, eerst inlichtingen bij hem in te winnen. De Commissaris van Politie te Maastricht geeft belanghebbenden in overweging, alvo rens zakenrelaties aan te gaan met Jan Jo seph Jansen, geboren te Kerkrade 22 Mei 1903, exploitant van een reclame-apparaat, wonen de aan de Markt 27 te Maastricht, eerst in lichtingen bij hem in te winnen. „SANTPOORT'-SUPPORTERS—„GEZELLIG SAMENZIJN". Op het „Santpoort"-terrein werd de voet balwedstrijd gespeeld tusschen het elftal der ,Santpoort"-supporters en een elftal bestaan de uit leden van de R.-K. Dam- en Schaak- vereeniging „Gezellig Samenzijn". Laatstgenoemden bleken over een uitste kend elftal te beschikken, daar zij de toch heusch niet zwakke „Santpoort"-ploeg. waar in o.m. de le elftalspeler Zandstra meespeel de. met 73 wisten te slaan. Zeer waarschijnlijk zal binnenkort een re vanche ontmoeting worden gespeeld. Datum en speelterrein zullen nader bekend gemaakt worden. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. Warmenhoven-Lohman, z., Bakkerstraat 32, IJmuiden. A. M. Lode- wijks-Heeremans. z., v. Valkenburgstraat 5, Velsen (N.). J. P.. Exalto-Blokzijl, z.. Een- drachtstraat 8. Velsen (N.) A. W. Braam- Quax, z.. Oosterduinweg 4, IJmuiden (O.) E. S. van Vuuren-Samshuijzen. d„ Sm. v. Gel derstraat 25, Velsen (N.) G. C. Lips-We- nink, d„ Wijkerstraatweg 239. Velsen i'N.) A. Zwaaij-Glas. z.. Vleetstraat 8. IJmuiden. E. M. Westerhoven-Tromp, d., Hagelingerweg 39, Santpoort. Overleden: Dirk Lap, wedwn. van D. Drijver 96 j„ Kanaalstraat 64, IJmuiden. Johannes Koning, weduwn. v. P. van Andel, 61 j.; Weg langs Zijkanaal C No. 15. Velsen. Marinus de Bruin, echtg. v. B. M. Waltz, 69 j., Tollens laan 11. Velsen. Wichertje Slagter. wed. v. J. A. Smit. 71 j.. Oosterduinplein 68, IJmuiden (O.) Neeltje Zwart-Laan. echtg. van W. Joosten, 61 j. Bloemend.straatweg 156, Sant poort.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1