Sft&d Ut 't jjf&lt De eerste étappe wint Overbeck Middelkamp derde WOENSDAG 6 JULI 193S Groote snelheden in de King's Cup Air R&ceMc William terug bij Tottenham Walker naar Aston Villa? Een Schot- sche geschiedenisGenummerde spelers in Engeland Het Wielercriterium bij de SportweekBenny Lynch maakt een kostbare foutDe boksmatch Van KlaverenTenet. Ondanks het feit, dat er geen enkel nieuw type van machine was ingeschreven voor de jaarlij ksche King's Cup Air Race, die Zater dag j.l. voor de zeventiende maal werd ge houden, hebben de beste Engelsche piloten formidabele snelheden bereikt. De race ging over een driehoekig parcours van 50 mijl met start en finish op het Hat- field-vliegveld, vanwaar via Buntingford en Barton werd gevlogen. Dit parcours moest 20 maal worden afgelegd, met dien verstande, dat na elke vijf ronden 40 minuten te Hat field werd gepauzeerd. Op den totalen af stand van 1000 mijl moest derhalve vijf keer worden opgestegen en gedaald en daar het hier een handicaprace betrof, waarbij elke seconde kostbaar was, werd er dus wel van de bekwaamheid en vaardigheid der piloten geëischt. Deze handicap bedroeg voor de snelste machines 2 3/4 uur, maar dat was voor den winnaar Alex Henshaw geen beletsel om dit groote tijdsverschil in te looopen en reeds na de voorlaatste ronde was het dui delijk, dat hij de trofee zou veroveren. Zijn gemiddelde snelheid bedroeg 236y2 mijl per uur, dat is dus ruim 380 kilometer. Dit is het beroemde Italiaansche -paard .Jfearco", dat zich in dit seizoen onverslaan baar heeft getoond en nu door den Engelsch man Benson voor den fantastischen record- prijs van ongeveer 550.000 gulden is gekocht. Voor de eerste maal sinds jaren namen er geen vrouwelijke piloten deel, al waren er twee dames, die de race als passagiere mee maakten. De vliegtuigen waren in fel con- trasteerende kleuren geschilderd, waardoor' het mogelijk was, "ze in de lucht te onder scheiden. Het zeer talrijke publiek bleef voortdurend in spanning en stond verbaasd over den durf - der -piloten, die, teneinde zooveel mogelijk seconden uit te sparen, met een daverende snelheid gewaagde zwenkingen rond het ba ken op het Hatfield-vliegveld uitvoerden. Zelfs bij het gelijk starten van de drie minst krachtige machines trachtten de bestuurders door een zeer korten aanloop elkaar den loef af te steken. Zoo goed was de handicap, berekend, dat na 15 van de 20 voorgeschreven ronden een der langzaamste machines nog kans op de eerste plaats had, doch Henshaw's snelheid was tenslotte de beslissende factor. In het eerste jaar na den oorlog promo veerde Tottenham Hotspurs met een record aantal punten naar de eerste klasse van de League. In het daarop volgende seizoen ver overden de Spurs den beker, door Wolver hampton in de finale met 10 te slaan. Deze successen dankte de club voor een niet gering deel aan het inzicht en de deskundig heid van manager Peter Mc William, die vroeger halfback voor Newcastle en Schot land had gespeeld. De directie van de Spurs stelde terecht volkomen vertrouwen in den manager, doch ofschoon Tottenham een der rijkste clubs van Engeland is, voelde men er niets voor, Mc William een even hoog salaris te betalen als hem door Middlesbrough werd geboden. Dit aanbod bedroeg 1500 pond ster ling per jaar, 500 pond ,meer dan de mana ger te Londen verdiende. En als een goede Schot liet hij zich dat buitenkansje niet ont gaan. Van dat moment af ging het den Spurs minder goed en momenteel vertoeft de club in de tweede divisie. Mc William had het echter bij Middles brough evenmin naar zijn zin en de vroegere Arsenal-manager Herbert Chapman, be ducht dat de Schot weder naar de Spurs zou terugkeeren met alle te vreezen concurrentie van dien, bood hem in overleg met de High- bury-directie een contract aan, waardoor Mc William in de kwaliteit van „talentzoe ker" en adviseur aan Arsenal verbonden werd en op listige wijze onschadelijk werd ge maakt. Thans is Peter echter weer bij de Spurs aangesteld en men laat hem nu de vrije hand om spelers te koopen. Onmiddellijk stelde hij pogingen in het werk om den be roemden Wol verhampton-binnen voorwaarts Bryn Jones, voor wien Arsenal tevergeefs 12.000 pond sterling had geboden, naar Tot tenham te krijgen. Bijna was hij daarin ge slaagd, doch op het laatste oogenblik sprong de transfer af, omdat de speler zelf geen zin had zijn club te verlaten. Doch als Mc Wil liam zich eenmaal iets in het hoofd stelt, ge beurt het Ook; hij wil Tottenham in de eerste klasse terugbrengen en dus kocht hij voor 8000 pond den internationalen rechtsback Sproston van Leeds, die nog onlangs te Ber lijn tegen Duitschland speelde. Deze transfer was de verrassing van den dag, doch ook Aston Villa heeft de aan dacht op zich gevestigd, door niet minder dan 15.000 pond sterling voor den Schotschen internationalen rechtsbinnen Tommy Walker te bieden. Naar verluidt is de directie van Walker's club, Heart of Midlothian, wel ge neigd den speler voor dit groote bedrag af te staan, anders zouden het ook geen goede Schotten zijnf'De vraag is echter, of Walker, die, zooals men weet, voor dominee studeert, er wat voor voelt naar Engeland te gaan. Intusschen moet het volgende verhaaltje hier worden vermeld: er was een Schotsche club, die een beker had gewonnen en om dit heugelijk feit te vieren, besloten de leden van het. elftal voor gezamenlijke kosten de trofee met bier te vullen. De inzameling geschiedde weliswaar niet bijzonder vlot, maar tenslotte had men genoeg geld bij elkaar om enkele flesschen van het kostelijke vocht te koopen. Onder Onverdeelde aandacht werd de beker gevuld, doch onmiddellijk daarna maakte zich een paniek van de aanwezigen meester, want het bleek, dat in den bodem van de trofee een gat was ontstaan, waardoor het bier snel wegvloeide. Het gevolg was, dat de voorsteller van het plan om den beker met bier te vullen, werd geroyeerd en dat eendrachtig werd besloten, nimmer meer op zulk een kostbare wijze feest te vieren. De Football League is voor den herhaalden aandrang van vele zijden gezwicht en in het komende seizoen zullen de spelers in interna tionale en vertegenwoordigende matches, als mede in de halve finales en den eindstrijd van den beker, genummerde shirts dragen. Nu men eenmaal dezen stap genomen heeft, zal het wel niet lang duren, of deze maatregel wordt tot alle wedstrijden uitgebreid. Voor het publiek is dit een groote verbetering, immers, vooral in de wintermaanden, als de terreinen in slechten toestand verkeeren, is het moei lijk, de spelers te onderscheiden en daar de League-wedstrijden, behalve de club-suppor ters, steeds een groot aantal „toevallige" toe schouwers trekken, kunnen deze zich in den vervolge gemakkelijker oriënteeren. Het wiaier-criterium, dat gedurende de ko mende sportweek in Haarlem zal worden ge houden, zal niet, zooals vorig jaar, in den Hout plaats vinden, doch in het Noorden van onze stad. Het parcours omvat het Noordelijkste en nieuwste gedeelte van de Delftlaan, de Mr. Jan Gerritszlaan, de Marsstraat, aan het eind waarvan de scherpe bocht zal worden afge sneden door het van gemeentewege aanleg gen van een tegelweg ovér het braakliggende land naar het Meteorenplein. Vandaar rijden de renners over een gedeelte van den Orion- weg naar de Delftlaan. Dit parcours, dat natuurlijk vele malen moet worden afgelegd, heeft het voordeel, dat het kan worden afgesloten, zoodat het publiek slechts op bepaalde punten toegang kan vinden en een regelmatig verloop van de race verzekerd is. Als het aantal en de kwa liteit der renners even hoog is als het vorige jaar, zal deze wielerwedstrijd op den weg on getwijfeld slagen. Benny Lynch, tot voor kort wereldkam pioen boksen in het vlieggewicht, heeft niet alleen zijn titel verloren, doch hij heeft het in bokskringen leelijk verbruid. Hij zou te Glasgow zijn titel verdedigen tegen Jackie Jurich, die daartoe een reis van 6000 mijl uit Californië ondernomen had. Nadat de wedstrijd wegens een door Lynch bij de training opgeloopen verwonding reeds eenmaal was uitgesteld, zou het gevecht vo rige week worden gehouden. Tot verbazing en verontwaardiging van een „uitverkocht huis' bleek vlak voor den aanvang, dat Lynch niet slechts het vereischte -gewicht van 8 stone (1 stone is 14 Engelsche ponden) niet kon maken, doch dat hijzelfs boven de bantam limiet, die 6 ponden hooger ligt, woog. Iets dergelijks was in een serieus titelgevecht nog nooit voorgekomen en de Schot verspeelde daardoor automatisch zijn titel. Desondanks stemde Jurich er in toe, tegen Lynch op vrij gewichtbasis te boksen, of schoon hij natuurlijk kon weten, daarmede een welhaast zekere nederlaag tegemoet te gaan, daar Lynch bekend is om zijn zwaren stoot. Inderdaad was de handicap van het extra-gewicht foor den Yankee te groot en hoewel hij zich moedig en kundig verdedigde, verloor hij door knock-out. Den wereldtitel neemt hij echter mede terug naar Amerika. Intusschen staat er ook voor ons land een titelgevecht, zij het dan ook om een Euro- peesch kampioenschap, op het programma, want Van Klaveren en Tenet zullen elkaar op 17 Juli te Rotterdam ontmoeten. De belang stelling voor den strijd om dezen I. B. U.- titel is bijzonder groot; er is echter nog ge legenheid hier op een volgende maal nader in te gaan. WIELRIJDEN. SCHERENS WEER NAAR BELGIë Uit Parijs: De wereldkampioen der beroeps sprinters, Jef Scherens, die Zondag jj. tijdens den eindstrijd om den Grand Prix de Paris zoodanig viel, dat hij naar een ziekenhuis moest worden gebracht, is nu weer zoover her steld, dat hij naar België kan terugkeeren. Scherens is zeer opgewekt; zijn wonden ge nezen voorspoedig. SCHAKEN. Persoonlijk kampioenschap van Nederland. Vierde ronde. Dinsdag is in het Schaakhuis te Amsterdam de vierde ronde "om het persoonlijk schaak kampioenschap van Nederland gespeeld. De uitslagen luiden: PrinsCortlever Euwe—Mulder MuilwijkDe Groot Van den Bosch—Van Doesburgh Van MindenoFontein Van ScheltingaLandau Afgebroken partij derde ronde: Prins—Van Scheltinga 0-1 De stand luidt thans: 1 en 2 Euwe en Van den Bosch, ieder Ztf. punt; 3 en 4 Landau en Cortlever, ieder 3 punten; 5 Van Scheltinga 2V> punt; 6 en 7 Mulder en Prins, ieder 2 punten; 8 De Groot 1 y. punt; 9 en 10 Fontein en Van Doesburgh, ieder 1 punt; 11 en 12 Van Mindeno en Muil- punt. 0—1 H- 0—i 1—0 T/4— y2-y> wijk, ieder KAATSEN. DE ZIJLSTRA-PARTIJ. Naar wij uit goede bron vernemen, ligt het in de bedoeling van den Ned. Kaatsbond, dit jaar twee parturen van elke af deeling uit te laten komen voor de Zijlstrapartij, die te Am sterdam zal plaats hebben. HANDBAL. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. De opstelling van het Nederlandsch elftal, dat aan de wereldkampioenschappen Hand bal deel zal nemen en op 7 Juli a.s. in de voorronde tegen Zweden in Maagdenburg moet spelen, is als volgt: Doel: Kerklingh (Simson, Amsterdam) of v. d. Winde (Vlugheid en Kracht, Gronin gen) Achter: Roders en Barendsen (beiden Ni- loc, Amsterdam). Midden: H. Hoos (Hellas, Den Haag), J. v. Driel (Niloc, Amsterdam) en H. Smits (Thor, Schiedam). Vóór: J. Duijff (Concordia, Haarlem), H. v. d. Tooien, Thor), E. Witziers (Concordia), W. Borrius (Niloc) en S. Rollema (VI. en Kr.). Reserves: P. Dahmen (Eindhoven), T. Ol- denhof (Rotterdam) en J. v Santen (Con cordia). BOKSEN. WEDSTRIJD NEDERLAND—ENGELAND TE ZANDVOORT. Op Maandagavond 18 Juli zal bovengenoem de wedstrijd in het Casino te Zandvoort plaats hebben. De deelnemers zijn uitsluitend amateurs. Onder leiding van den Amst. Boksbond zul len de beste boksers van Engeland en Neder land elkaar ontmoeten. Acht partijen in di verse gewichten staan op het programma. In 1934 werd deze landen wedstrijd door Engeland gewonnen met 80. Sedert is echter de bokssport in Nederland flink vooruitgegaan. Het programma zal worden aangevuld met vijf z.g. bijpartijen. In totaal worden 13 partijen afgewerkt. Van Nederlandsche zijde komen in ieder ge val uit de kampioenen Bril en A. de Vries. WATERPOLO. H. Z. V. 2—HALFWEG 2 (2—1) Direct na het uitzwemmen krijgt Carl Scharpff den bal goed toegespeeld van de Graaf en scoort. Halfweg moet het dan met 6 man stellen; de linksbuiten wordt wegens het zwemmen binnen de 2 meter uit het water ge zonden. Hoewel H. Z. V. nu sterker is, weet zij dit door slecht schieten niet uit te drukken. In de tweede helft weet Halfweg door haar midvoor na drie minuten gelijk te maken (11). Vlak voor het einde scoort De Graaf den winnenden goal. (21). H. Z. V.—H. P. C. 5 De Heemstedenaren zijn veel sterker. Als de linksbuiten den bal krijgt toegespeeld, zwemt hij ongehinderd op en scoort. Hoewel ook hier een H. P. C.'er verdwijnt, weten de middenvoor en linksbuiten voor rust den stand op 03 te brengen. Direct na de hervatting krijgt H. Z. V. een kans, maar het schot belandt in de handen van den doel verdediger, na den uitworp maakt H. P. C. no. 4. H. Z. V. komt dan opzetten. Paardekooper zwemt zich vrij en scoort; J. Cardol fabriceert uit een vrije worp van het midden af no. 2, maar dan is het tijd. Uit Caen: De 32e Tour de France is Dinsdag begonnen met de étappe Le Vesinet-Caen. Uit acht landen zijn 96 renners bijeenge komen om te trachten de overwinning te be halen. Onder enorme belangstelling trokken de renners uit Parijs naar de voorstad Le Vesinet, waar het vertreksein zou worden gegeven. Duizenden hadden zich langs den weg ge schaard om de deelnemers toe te juichen. Een karavaan van honderden voertuigen volgde. Nog vóór den start had de Fransche équipe reeds pech. De wegkampioen van dit jaar Paul Maye kwam met een motorrijwiel in botsing en liep een schouderblessure op. Toch hij zijn rijwiel weer. Te kwart over elf werd het startschot ge lost. Onmiddellijk namen de Italianen den kop, maar ontvluchtingspogingen werden er vooralsnog niet ondernomen. Even voor Man tes werd het tempo steeds straffer; en toen probeerden verschillende renners alleen de leiding te nemen, zoo trachtte bijv. de win naar van de Ronde van Italië, Vicini, tot twee maal toe een voorsprong te verkrijgen, maar beide malen was hij al spoedig weer ingehaald. De Nederlandsche rijders Anton van Schen del, Middelkamp, Schuite, Hellemons, Van Nek en Dominicus hielden zich vooralsnog rustig, maar toch zorgden zij er wel voor ,niet in de achterste gelederen te geraken. Helaas kreeg Schuite va-ij spoedig ee-en lekken band, maar Middelkamp en Dominicus wachtten tot hun ploeggenoot weer kon opstappen en toen was het peloton spoedig weer bereikt. Na ongeveer 80 K.M. vlak bij Evreux begon het te regenen; toen reeds kregen de deel nemers een proefje van de moeilijke omstan digheden, waaronder soms gereden moet wor den. Van de Nederlandsche renners bleven Middelkamp, Schuite en Van Nek voortdurend in de voorhoede, maar Anton van Schendel, Dominicus en Hellemons hadden met pech te kampen; thans konden hun kameraden niet op hen wachten; deze drie Nederlandsche renners geraakten hierdoor achter. WATERPOLO. ZOMERCOMPETITIE KRING HAARLEM K. N. Z. B. Door het nog steeds koude water is het waterpolo de afgeloopen week nog niet steeds even aangenaam geweest. Niettemin konden alle wedstrijden doorgaan. Slechts de H.P.C.- dames lieten Donderdagavond verstek gaan, terwijl Zandvoort 2 zich geheel uit de com petitie heeft teruggetrokken. Alle wedstrijden tegen deze ploeg vervallen dus. Spannend is het vooral geweest te Hillegom in de twee thuiswedstrijden van H.Z.V. tegen K. Z. Beide wedstrijden eindigden in een ge lijk spel (11). Nu er in totaal ongeveer vijftig wedstrijden zijn gespeeld, begint er teekening in den stand ten komen. In Af deeling 1 gaat de strijd in hoofdzaak tusschen H.P.C. 4 en Zandvoort 1. Beide ploegen hebben drie wedstrijden ge speeld en een verloren. H.V.G.B. 4 behaalde deze week haar eerste overwinning. Een beeld van hoe hei. in Amerika bij een nedstrija in het vrij worstelen kan toeguu. De bovenste athleei laat zich met een sprong boven op zijn tegenstander vallen om dier. weerstand te breken. Middelkamp. In den stroomenden regen zwoegden de ren ners verder, via Conches en Lisieux, over goede wegen. De Franschman Leducq slaagde er in te ontvluchten; zijn voorsprong bedroeg reeds twee minuten, maar een groep renners, waarin ook Middelkamp zat, haalden hem kort voor Caen in. In de straten van deze stad ontspon zich toen nog een felle strijd. Uit de kopgroep, bestaande uit Middelkamp, den Italiaan Bini, den Belg Marcel Kint en de Duitschers Ober- beek en Weckerling schoot plotseling Ober- beek onweerstaanbaar naar voren en toen hij op de wielerbaan te Caen, waar de eind streep was getrokken, kwam, had hij een tien tal seconden voorsprong, dien hij, ondanks verwoede pogingen van de anderen, kon be houden. Bini werd in de eindsprint tweede, Middelkamp liet Kint en Weckerling achter zich. Hoezeer het slechte weer van invloed is geweest blijkt wel hieruit, dat de winnaar een half uur later binnen kwaim, dan men had verwacht. Met een halve minuut achterstand kwam Schuite aan het hoofd van een groep van een negental renners de baan opstormen en plaatste zich achtste in het klassement. Weer 18 seconden later kwam een groote groep van ongeveer 30 renners binnen, o.w. ook Piet van Nek. Dominicus en Anton van Schendel kwamen tegelijk binnen met bijna 4 minuten achter stand op den winnaar. Hellemons ging zelfs ruim achttien minuten later dan Oberbeck als 88ste over de eindstreep. Heden wordt de tweede étappe verreden van Caen naar St. Brieux over een afstand van 237 K.M. Oberbeck, die door zijn overwinning een minuut tijdsvergoeding heeft gekregen, zal dan zijn gele leiderstrui hebben te verdedigen. De uitslag van de eerste éitappe: Parijs— Caen (215 K.M.) luidt: 1. Oberbeck (Duitschland) 6 u. 38 min. 25 sec. 2. Bini (Italië) 6 uur 38 min. 35 sec. 3. Middelkamp (Nederland) zelfde tijd. 4. Kint (België) zelfde tijd. 5. Weckerling (Duitschland) zelfde tijd. 6. Neuville (België) 6 uur 33 min. 55 sec. 7. Leducq (Frankrijk) zelfde tijd. 8. Schuite (Nederland) 6 uur 39 m. 3 sec. Magne (Fi'ankrijk) zelfde tijd. Martano (Italië) zelfde tijd. Bartali (Italië) zelfde tijd. Majerus (Luxemburg) zelfde tijd. Clemens (Luxemburg) zelfde tijd. Walschot (België) zelfde tijd. Vervaecke (België) zelfde tijd. Goasmat (Frankrijk) zelfde tijd. Van Nek (Nederland) 6 uur 39 min. 21 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 18. sec. 68. Dominicus (Nederland) 6 uur 42 min. 20 sec. 69. Anton van Schendel (Nederland) zelf de tijd. 88. Hellemons (Nederland) 6 uur 56 min. 45 sec. Stand: Zandvoort 3 2 0 1 4 10—7 H. P. C. 4 3 2 0 1 4 7—6 D. W. R. 3 2 1 0 1 2 8—3 Haarlem 3 3 1 0 2 2 9—9 H. V. G. B. 4 3 1 0 2 2 5—14 Uitslagen: Zandvoort 1—Haarlem 3 52 D.W.R. 3H.P.C. 4 1—2 Haarlem 3^H.V.G.B. 4 2—3 In Afdeeling 2 heeft K.Z. 1 tegen H.Z.V. 1 een punt verspeeld, zoodat momenteel V.Z.V. 3 en HJ?.C. 5 nog ongeslagen aan den kop staan. H.V.G.B. 5 wist in deze afdeeling nog geen enkele overwinning te behalen. Uitslagen: H.Z.V. 1—K.Z. 1 V.Z.V. 3—H.V.G.B. 5 VelserendH.V.G3. 5 1—1 8—0 3—2 De ranglijst van de derde Afdeeling ziet er als volgt uit. Halfweg 2 3 3 0 0 6 8—2 D. W. R. 5 2 2 0 0 4 5—2 H. Z. V. 2 4 2 1 1 5 9—4 V. Z. V. 2 4 2 0 2 4 10—8 K .Z. 2 2 0 1 1 1 1—4 Velserend 2 5 0 0 5 0 7—20 Uitslagen: K. Z. 2<H. Z. V. 2 V. Z. V. 4Velserend 2 Velserend 2—H. Z. V. 2 Uitslagen adspirantenwedstrijden Afd. A: D.W.R.V. Z. V. A H. P. C. A.—Haarlem 24 Afd. B. VelserendH.P.C. B H.P.C. B—H.V.GB. 1—1 3—1 1—5 1—3 24 1—5 1—3 Voor deze week zijn eenige veranderingen in het rooster gekomen. Donderdagavond worden twee wedstrijden ingehaald te LJmuiden: V.Z.V. 3H.P.C. 5 (7.30) en V.Z.V. 4—H.Z.V 2 (8.30). Vrijdagavond om 8.20 speelt Haarlem 3 tegen D.W.R. 3. LAWNTENNIS. De Inl. Kampioenschappen van Nederland te Noordwijk. De Australische speelster mej. Stevenson door #mej. Kerckhof uitgeschakeld. De weersomstandigheden op den eersten dag van de internationale kampioenschappen te Noordwijk waren verre van fraai. Af en toe viel er een stevige bui, welke de spelers nood zaakte het clubgebouw op te zoeken. Som mige partijen moesten twee, driemaal onder broken worden. De banen waren moeilijk be speelbaar, waardoor vooral de zwaardere spelers en speelsters soms groote moeite had den zich staande te houden. Dat het spel hier onder leed, .is duidelijk. Het merkwaardige feit deed zich voor, dat ondanks de moeilijke omstandigheden en kele minder verwachte uitslagen in de enkel spelen te noteeren waren. Zoo leed de Austra lische mej. Stevenson een twee sets neder laag tegen onze derde speelster mej. Kerck- hoff. Onze landgenoote was zeer vast. Haar baselinespel was voortreffelijk. Hiertegen moest de Australische, die door een val nog gehandicapt werd, wel stranden. Met haar fraaie backhand scoorde mej. Kerckhoff me nig punt; met 6—2, 6—3 kwam zij in de vol gende ronde, waar zij tegen de Amerikaan- sche speelster mej. Wheeler uitkomt. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Heerenenkelspel (voorronden) M. van der Feen verl. van C. Fabius 1—6, 4—6. Eerste ronde: Kukuljevic (Zuid-Slavië) sloeg Fabius 6—2, 6—2, 64. Laftman (Zweden) sl. De Brauw 6—4, 3—6, 6—4, 6—4. Weston (Australië) sl. Lijsen 75, 63, 64. Leijenaar sl. King (Engeland) 6—4, 6—2, 7—5. Moreau (België) sloeg Wiegers 6—3, 61, 8—6. Hughan sl. Hoeke 62, 62, 62. De Borman (België) sl. Feith 6—2, 6—1, 86. Damesenkelspel (eerste ronde): Mevr. HeineMiller (Zuid Afrika) sl. jkvr. W. van Lennep 60, 61. Mej. A. Kerckhoff sl. mej. Stevenson (Australië) 62, 63. Mevr. Boutmy sl. mej. Cootes (V. S.) 64, 64. Mej. Coyne (Australië) sl. mevr. Van Berkel 63, 4—6, 6—3. Mej. Yorke (Engeland) sl. mevr. Van Haa- gen 9—4, 4—6, 6—2. BUDGE EN MAKO TE BOEDAPEST. Dinsdag hebben Budge en Mako zoowel in het enkel- als dubbelspel op het Margaretha- eiland te Boedapest tegen de beste Hongaar- sche spelers demonstratiepartijen gespeeld. Mako won met 62, 61 van Gabory. Budge had met Szigeti meer moeite. Hij moest de eerste set zelfs afstaan, maar won daarna zonder veel moeite. De cijfers waren 46, 64, 64. In het dubbelspel sloegen Budge en Mako met 63, 60, 63 Dallos en Asboth. CRICKET. T. C. C.—FLAMINGO'S TE TILBURG De cricket touring club „De Flamingo's" te Dinsdag haar oostelijken toer begonnen met een wedstrijd te Tilburg tegen T. C. C. De Flamingo's wonnen met 3 wickets. T. C. C. scoorde 102 voor 9 (gesloten), waar van J. Offerman 59 en Moeller 23; de Fla mingo's 120 runs, waarvan mr. P. Nolet 53, W. Nolet 19 en Visser 22.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9